TSJECHEN GREPEN IN SENSATIONELE FINALE EUROPESE VOETBALTITEL GEDEPUTEERDE KALAND OPENDE SPORTCOMPLEX KOUDEKERKE PZC/, 3 Duitsers liepen opnieuw 2-0-achterstand in maar verloren met penalties! Een eindtoernooi dat in spanning weerga niet kende Zaterdagselectie Walcheren won van VCK: 1-0 HOECHST HOLLAND NV Hoechst GEEN BESLISSINGSWEDSTRIJD DAANDAG 21 JUNI 1976 sport 'ADVERTENTIE* BELGRADO - Vier wedstrijden, vier verlengingen, driemaal een beslissing in de tweede verlenging, het betekende tevens dat de finale ook ondanks twee verleningen geen beslissing had gebracht. West Duitsland en Tsjechoslowakije hadden geen doelpunt meer kunnen forceren via normaal voetbal. De eind stand was 2-2. Zelden zal een toernooi een spannder slot hebben »ekend. De hartstocht laaide hoog op. Het nauwelijks voor de helft gevulde stadion van Rode Ster Belgrado produceerde een orgie van geluid alsof 100.000 toeschouwers de tribunes bezet ten. Fluittoonconcerten begeleiden de Duitse spelers op weg naar de strafschopstip, gejuich de populaire Tsjechen. Zwaar was de last van de mannen die werden aangewezen om de strafschoppen te nemen. Vijf spelers die de laatste ballen van het seizoen 1975-1976 zouden gaan trappen. Voor Tsjechoslowakije schoten Nasnjy, Nehoda, Ondrus, Jukemic en Panenka koel bloedig en hard raak. Voor West Duitsland miste Uli Hoeness. Juist hij, de beschermeling van bondscoach Helmut Schoen die ervoor zorgde dat de Europese titel voor de 'mannschaft' verlo ren ging. Tsjechoslowakije, de underdog, Europees voetbalkam pioen 1976. Een onverwachte sensatie na een eindtoernooi dat qua spanning zijn weerga nog niet heeft gekend. Een ongeloof lijke triomf ook voor Vacïav Jezek, de man die juist in Neder land als trainer van FC Den Haag zoveel indruk maakte. De be scheiden maar bekwame trainer die goed voetbal propageert en stelt boven bruut geweld en hardheid. De techniek zegevierde in Belgrado met een Tsjechische kampioen van Europa. Wereld- en Europees kampioen West- Dultsland, met de nieuwe bomber Die ter Muller in de spits, trok direct na bet begmsignaal van de Italiaan Go- tella ten aanval. Een offensief, dat in- sleid werd door Bonhof, maar de ffille speler van Borussia Möncheng- Sdbach schoot in de handen van de tgechische doelman Viktor. Onmid- ïilijk namen de Tsjechen, voortreffe- aangevoerd door Anton Ondrus de i aval over en rukten via goed mid- aveldspel langzaam op in de richting :n het doel van Sepp Maier /aar stond echter jubilaris Franz Be- ikenbauer zijn vertrouwde partij te spelen. De Duitse aanvoerder was het begin van deze ontmoeting in Terband met. het hereiljen van ziin honderdste interlandwedstrijd, gehul digd door de voorzitter van de Joegos lavische voetbalbond. Hij stond voor lopig Tsjechisch succes in de weg. Zelfs verscheen Beckenbauer eenmaal het doel van Viktor, maar zijn poging had geen resultaat. De Tsjechen, geen moment geïntimi deerd door de faam van de tegenstan ders. bleven drukken. Nehoda toonde weer de bekwame technische ar chitect. Van hem kwam ook de aanval waaruit in de negende minuut de ope ningstreffer ontstond. Beer kon niet bij de pass van de frêle linkerspits, maar Schwarzenbeck bracht in eerste in stantie redding. De Tsjechen namen direct weer bezit van de bal via de snel opgerukte Pivamik over rechts. Diens Toorzet werd in eerste instantie gemist door Masny. daarna ook nog eens door Vogts. waama Svehlik vanaf de rand het strafschopgebied keihard kon inkogelen. Sepp Maier was machte loos: 1-0. De Westduitsers, gewaarschuwd in de eerste wedstrijd tegen de Joegosla- viërs, zagen het gevaar direct in. Zij trachtten door pressievoetbal het ac cent te verleggen en slaagden daarin enigszins. Ondrus had echter zijn ach terhoede uitstekend georganiseerd en wist zich in de rug gedekt door zijn doelman Viktor, die aanspraak mag maken op de titel van beste doelman van dit toernooi. Schoten van Beer. Hölzenbein, Muller en Wimmer stopte hij bekwaam of ranselde hij inet pre cisie weg. De Tsjechen waren zich echter van hun kracht bewust en vooral Dobias en Masny bleken moei lijk te nemen hindernissen voor de ti telhouders. •De counter, die de formatie van Jezek met succes toepaste, werd een uiterst gevaarlijk wpaen in de handen van de Tsjechen. Dit kwam nog eens in de 25e minuut tot uitdrukking Bij een uitval wist Vogts niets anders te doen dan zijn tegenstander Svehlik onderuit te halen. Nehoda nam de vrije schop, die door Wimmer werd weggewerkt, maar niet ver genoeg. Dobias. even buiten het strafschopgebied staande, schoot schitterend in (2-0). Wild aangemoeidigd door alles was niet tot het legioen van Duitse 'schlachtenbummler' behoorde, schakelde Tsjechoslowakije ineens over van behoudend tot aanvallend voetbal. Met alle risico's van dien, hoewel in de 26e minuut Sepp Maier aan een derde doorboring ontsnapte, toen de doorgebroken Masny. zwaar op de huid gezeten door Beckenbauer. net naast schoot Hoogmoed Hoogmoed komt altijd voor de val, zegt men. De Tsjechen hebben liet on- De Westduitser Dieter Muller in duel met de Tsjech Viktor (nr. I), terwijl zijn landgenoot Paneka toekijkt. dervonden. Bij een uitval na bijna een hall' uur spelen lanceerde Bonhof een strakke voorzei en Dieter Muller maakte zijn faam waar en sehoot in eens onhoudbaar langs de wanhopig uitvallende Viktor: 2-1. Het gaf de Duitsers vleugels en liet Tsjechische doel kwam onder hevige druk te staan. Viktor slak enkele malen red dend zijn handen uit, Ondrus onder brak op schitterende wijze een door braak van Müllcr en Dobias kon hij een vlotte combinatie lussen Beer en Bonhof slechts ten koste van een hoekschop redden. Hel spel bleef uit ermate attractief, ook al door het hoge tempo dat werd gehanteerd en dat de hoogste eisen stelde aan de loeh al aangetaste conditie van de spelers. De rusl had het vuur bij beide ploegen niet gedoofd. De Duitsers hadden de veel offensiever ingestelde Heinz Flohe in de ploeg gezet voor Wimmer en reeds in de eerste minuten liet deze Flohe zien waarom hij zo gevreesd is op de Duitse velden. Toch was het eer ste gevaarlijke moment weer voor het doe! van Sepp Maier. Uit een verwarde situatie voor zijn doel schoot Masny naast. Flohe veroorzaakte daarna op schudding door snel op te komen, maar zijn schot ging langs de voor de Duitsers verkeerde kani van de paal De Duitsers wilrtpn ooliilr maken Dal bleek duidelijk. Steeds weer ging de bal naar het doel van Viktor, maar hij hield stand. Een combinatie Hölzen bein Beer liep op niets uit door uitste kend uitkomen van de Tsjechnische doelman die van geen wijken wist. On drus bracht even opluchting via een uitval, maar zijn schol, werd door Maier tot hoekschop verwerkt. Even bliezen de Duitsers stoom af om kennelijk nieuwe kracht op te doen. Zij trokken zich terug in de defensie Gele kaart Moder trachtte daarvan gebruik te maken en vocht een verbitterd duel uil op het middenveld met Bonhof, maar zag zijn schot door Maier tot hoek schop verwerkt. Het was slechts een kleine opleving van de Tsjechen in dit briljante duel dat naar grote hoogte steeg. Opnieuw trokken de Duitsers ten aanval en weer kwam Viktor voor ernstige moeilijkheden te staan. Dobias liep daarbij in een niet te stui ten golf van Duitse aanvallen, waarin Flohe een hoofdrol vertolkte, tegen een gele kaart aan toen hij de Duitser grof tegen de grond werkte. Maar de Schön-formatie ging door. Onophou delijk. Het tempo werd nog hoger op geschroefd en het was onbegrijpelijk waar de spelers in deze vrij hoge tem peratuur dc kracht vandaan haalden. Weer brak Beer door bij een pass van Hölzenbein, maar Viktor plukte de Herlha-speler de bal van de voeten. Een ongemeen spannende situatie deed zich voor in de 62e minuut voor het Tsjechische doel. waar tot twee keer toe een kogel van respectievelijk Flohe en Vogts op een Tsjechisch li chaamsdeel afstuitte Viktor bracht tenslotte opluchting door de van de paal terugspringende bal vast te grij pen. Maar de storm bleef woeden. Bit ter en hard. Dieter Muller wilde erg graag een tweede treffer achter zijn naam laten bijschrijven, maar Viktor stond hem steeds weer in de weg. Wal de Tsjechische doelman presteerde, grensde aan het ongelooflijke en hij zwiepte zijn spelers door zijn formida bel verweer tot het uiterste op. De Tsjechen verlieten zich dan ook geheel op hun aanvoerder en bepaalden zich uitsluitend tot uitvallen, die echter zeer gevaarlijk waren. Zoals Nehoda en Svehlick enkele keren demonstreer den. Harde duels De gelijkmaker dreigde ieder moment te vallen. Met tevens voor de vierde maal in dit toernooi een verlening. De Duitsers putten uit hun reserves en vervingen de moegestreden Beer door een frisse man. Bongartz. Maar ook Je zek. de Tsjechische trainer liet nieuwe troepen aandraven in de per soon van Jurkemik die de uitgespeelde Svehlick kwam opvolgen Bikkelhard werd de slotfase, waarin de spelers el- KOUDEKERKE - De openingswed strijd van het nieuwe sportveld in Koudekerke tussen VCK 1 en een Wal- cherse zaterdagselectie is verdiend met 1-0 door de selectie gewonnen. Spijtig voor de organisatoren werkte het weer niet mee De wedstrijd werd onder voortdurende regenval gespeeld, waardoor de publieke belangstelling tegenviel-Vier minuten na de rust viel de beslissing. Jan Kiemes (Seroosker- ke) passte precies op lijd op de sprin tende Piet Goedbloed (Veere), die on houdbaar voor Adrie Versluis soorde' 0-1. In de eerste helft keepte Fritz van Nieuwland en na de rust Adf Flipse van Meeuwen De volledige selectie (van iedere Walcherse zaterdagclub twee spelersi was verder als volgt: Ben van de Ketterij en Joost de Ridder lArnemuideni. Cees Boone en Stoffel- Schipper (Oostkapelle). Adrie Baas (Nieuwland). Cees de Best en RLnus Meulmeesater iGPC), Jan en Chns Riemens (Serooskerke). Piet Goed bloed en Piet de Meester (Veere). Scheidsrechter was Klaas Osinga uit Middelburg en de grensrechters waren Piet van Baaien en Adrie de Nooijer. kaar geen duimbreed toegaven Om iedere centimeter werd gevochten, maar hoe hard de duels ook waren, veel grove overtredingen waren er toch niet. De Duitsers trokken zich opnieuw terug om de garde te formeren. De Tsjechen wensten echter geen risico te nemen en hielden dc linies gesloten. Maar opnieuw zou het geluk de Duit sers toelachen. Het was bitter voor de dappere Tsjechen en hun enthousiaste aanhang, die zich reeds opmaakte voor de overwinningsronde maar toen gedompeld werd in diepe rouw. In de allerlaatste minuut van dit schitte rende duel mochten dc Duitsers een hoekschop nemen, die door Hölzen bein vol op het voorhoofd werd geno men en Viktor was kansloos: 2-2. De scheidsrechter liet niet meer aftrap pen. Verlenging Negentig minuten voetbal in een ver bijsterend hoog tempo begonnen in de verlening hun tol te eisen. Even nog taaiae net vuur hoog op - Viktor kon ternauwernood een voorzet van Höl zenbein voor het gretige hoofd van Muller wegkapen en de kogel van Hoe ness tikte de Tsjechische doelman vlak daarna over de lat - maar daama smeulde het nog slechts. De ploegen durfden niets meer ondernemen en wachtten op fouten die de tegenstander zou gaan maken. Desondanks werd Moder na een overtreding tegen Flohe de gele kaart voorgehouden. Het deerde de uitgebluste mannen niet meer. In de tweede verlening leek het erop dat er wijziging zou komen in de passieve houding, maar net zo snel als het vlammetje was opgelaaid, doofde het weer Hoeness miste De strafschoppen, die Tsjechoslo wakije en de Europese voetbaltitel brachten, hadden het volgende ver loop: Mi: Masny; 1-1. Bonhof; 2-1; Nehoda; 2-2 Flohe; 3-2: Ondrus; 3-3: Bongartz; 4-3: Jurkemik; 5-3; Panenka. Hoeness miste voor de Westduitsers. Vestiging Vlissingen Hoechsl-HoKand NV is een onderneming binnen de internationale Breda Vlissingen laboranten (4-ploegendienst) Onze fosfordivisie omvat een aantal 'aörieken voor de produktie van fosfor losforzuur en natriumtripolylos'aat tn het bedrijlslaboratorium worden de .vorkzaamheden verricht met betrekking tot de kwatiteitsbepaling van grond stoffen. tussen- en emdprodukten Dit gebeurt zoweI in 4-ploegendienst als m dagdienst. Wij zoeken voor de 4-ploegendiensl enkele laboranten voor hel onder zoeken van monsters van boven genoemde produklen Onze voorkeur gaat uil naar candidaten op L B O -niveau, me! enkele jaren ervaring. Gunstige arbeidsvoorwaarden Naast het salaris bieden wij o a. 8% vakantietoeslag, een ploegen diensttoeslag van 28'/j%. een grati ficatie ter grootte van een maand salaris, een bodrijfsspaarregelmg. eon pensioenverzokenng en vervoer van en naar het werk Bij het verkrijgen van een passende woongelegenheid kunt u op onze volledige medewerking rekenen Belangstelling? Schrijf een brief mei gegevens over levensloop, ervanrig en opleidinq a Hoofd Personeelszaken. Hoechsi Holland N V Postbus 65 te Vlrssing met vermelding van de letter:; LAB u de linkerbovenhoek van de briel U kunt ook overdag telefonisch contact opnemen Bel dan 01196 - 8 20 56 TT JL BELGRADO - Vlak voor het begin van het fïnaledue! van het toernooi om het Europees landenkampioenschap tussen Tsjechoslowakije en W'est-Duitsland besloot dc Europese voetbal Unie (UEFA) de wedstrijd niet op dinsdag over te spelen voor het geval de stand na twee verlengingen van vijftien minuten nog onbeslist mocht zijn. Dit op verzoek van zowel de Tsjechische als de Westduitse voetbalbond. Men besloot in een dergelijk geval over te gaan tot het nemen van strafschoppen. Spaanse beker MADRID «AFP) - Atleticoen Zaragoza hebben zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de Spaanse voet- balbeker. Dc- uitslagen van de halve fi nale-s: Atletico Madrid - Real Soeiedad 1-1, leerste wedstrijd 1-0), Betis - Zara- goza 1-1 il-2t. KOUDEKERKE - „De voorwaarden moeten nog worden vastgesteld, deze zullen zeker niet zodanig zijn. dat u van gebruik van deze nieuwe ac commodatie zult afzien". Zo beëin digde zaterdagmiddag burgemeester S. Francke van de gemeente Valke- nisse zijn openingswoord in de kan-' tine van de Koudekerkse voetbalver eniging VCK. Burgemeester Francke opende zo een officiële bijeenkomst, welke moest leiden tot dc officiële in gebruikname van het nieuwe sport complex in Koudekerke. Enkele ogenblikken later zou gedepu teerde A. J. Kaland. tevens voorzitter van het Regionaal Coördinatie-College voor Openbare Werken, na een toe spraak in de kantine het sportpark of ficieel openen door hel wegtrekken van een gordijn aan de muur van de nieuwe kleedkamers, waama de naam van het complex zichtbaar werd: De Stoofwei. Burgemeester S Francke opende de bijeenkomst in de kantine met een korte terugblik op de totstandkoming van het gehele complex. In september 1970 berichtte b. en w. aan de toenma lige VG'K-voorzitter P Flipse. dat er grond aangekocht zou worden voor de uitbreiding. Kosten 82.274,-. Nadat de Heidemaatschappij voor ae nodige plannen had gezorgd, het pro ject. was aangemeld bij de DACW iDienst Aanvullende Civieltechnische Werken) werd in oktober 1972 het plan definitief een tweede veld. een half verhard oefenveld. verbetering van het bestaande veld en een parkeerplaats. De behoefte aan dat tweede veld was inmiddels zo hoog opgelopen, dat de KNVB berichtte dat men elftallen uit de competitie zou moeten tërugtrek- ken. De aanleg van het tweede veld zat toen bovendien nog tegen ook. want op 14 januari 1974 werd met hel werk ge start. maar als gevolg van het natte na jaar 1974 kon pas in juni 1975 worden ingezaaid. Intussen was door P Kambier jr. be langeloos bestek en dergelijke gereed gemaakt voor een nieuw kleed gebouw. Omdat geen zekerheid over subsidie verlening kon worden verkregen be sloot de gemeenteraad een krediet be schikbaar te stellen van 240.000.-. De burgemeester liet niet onvermeld, dat de vereniging VCK volledig voor eigen rekening een prachtige kantine heeft gebouwd, maar vermeldde ook dat de gemeente Valkenisse een bedrag van 607.435.- heeft geïnvesteerd in het thans gerealiseerde sportcomplex. Plattelandscomplex Gedeputeerde A.~J. Kaland vond het een groot genoegen in de eigen ge meente te zijn tde heer Kaland woont sinds kort in Zoutelande). „We realise ren ons niet altijd wat een sportcom plex kost. Het is goed vandaag eens de nadruk te leggen op het feit, dat de gemeente zoveel middelen ter be schikking heeft gehad", aldus de heer Kaland. Hij vond het plezierig, dat zulke accommodaties niet meer alleen zijn voorbehouden aan de stad. maar thans ook gerealiseerd kunnen worden in een plattelandsgemeente. Nadat daarna de onthulling had plaatsgehad dankte burgemeester S. Francke de gedeputeerde Kaland voor de openingshandelingen. Hij bood de heer A. J. Kaland een attentie aan. VCK-voorzitter Ko Simonse was trots, dat zijn vereniging nu kon wedijveren met de zustervereniging Meeuwen, waarop hij altijd jaloers was geweest. Hij bedankte het gemeentebestuur voor de prettige samenwerking, de heer P. Kambier jr de heer C. Krijger ae gemeente-opzichter en Kees Cijvat, VCK-lid en terreinbeheerder. Tevens bedankte hij nog de Heidemij. bouw bedrijf Flipse en de onderaannemers en zijn medebestuursleden. Vervolgens sprak de heer Js. Cevaal. vice-voorzitter van de KNVB afdeling Zeeland. Gezien de problemen, die zich jarenlang hebben voorgedaan, met name voor de competilieleiders en de scheidsrechters dankte de heer Cevaal namens de KNVB de gemeente Valke nisse. waarbij hij er tevens op wees. dat het gemeentebestuur twee actieve voetbalverenigingen heeft, die evenals de overheid een taak hebben in de vrijetijdsbesteding. Wethouder P. Kambier achtte VCK thans aan de stand verplicht hoger te gaan spelen. Gezien het huidige be stuur en de grote zelfwerkzaamheid had hij er het volste vertrouwen in. dat de accommodatie goed gebruikt zal gaan worden. De heer G. de Maat van de Heidemaat schappij bracht als blijk van waarder ing een klok mee voor het clubhuis. Historie Oud-wethouder J. Vos vermaakte het hele gezelschap met de historie van De Stoofwei. de naam van het sportcom plex. Niet hijzelf, maar later VCK- voorzitter Simonse. vertelde, dat het embleem op de muur van het clubge bouw is geschonken door de heer Vos. De heer Vos wenste de vereniging veel geluk met deze accommodatie. Bert Gedeputeerde A. J. Kaland stelt het nieuwe sportcomplex De Stoofwei tn Koudekerke officieel in gebruik. Leijnse sprak namens dc scheidsrech- tersvereniging Walcheren Namens de Stichting Sport Steunt Zonneveld sprak Cor WesterweeL Hij wees op de reeds 17 jaar durende pretr tige samenwerking met VCK. Nadat het tamboers- en trompetter korps Juliana en het jeugdkorps Johan Friso waren gearriveerd, de E-pupiüenwedstrijd door VCK met 1-4 van DCS uit Zevenaar werd verloren, een aantal belangstellenden de ac commodatie had bezichtigd en de voetbalwedstrijd door VCK met 1-0 van de Walcherse zaterdagselectie werd verloren, heette burgemeester S. Francke om half acht zo'n 130 perso nen welkom aan een broodmaaltijd, aangeboden door het gemeentebestuur van Valkenisse voor alle medewerkers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13