ELS VADER UIT SOUBURG SNELSTE JEUGDSPRINTSTER NEDERLAND Complete afgang In Wenen voor Nederlandse atletiek Brigitte de Nijs en Paul Sturm naar tweede plaats PZC/s IJSSELMEERVOGELS HEEFT GOEDE KANS OP AMATEURVOETBALTITEL Zowel op 100 als 200 meter naar nationaal kampioenschap WERELDRECORDS ZWEMMEN BIJ AMERIKAANSE SELECTIESTRIJD Verloofde van Sheila Young ook naar Spelen Westphal wil plaats afstaan aan Tancic MAANDAG 21 JUNI 1976 AMSTERDAM - Evenals vorige jaren hebben talentvolle jeugdatleten uit de afdeling Zeeland tijdens de Nederlandse jeugdatletiekkampioenschappen in Amsterdam zich in mime mate eremetaal toegeëigend. De dit jaar zeer sterk opgekomen jeugdatlete Els Vader van Zeeland Sport zorgde voor een leeuwenaandeel: zowel op de 100 meter als op de 200 meter greep het meisje uit Oost-Souburg twee keer naar de hoogste plaats. Paul Sturm van AV'56 uit Goes en Brigit de Nijs van RKHAV uit Hulst deden het wat minder: beiden behaalden op respectievelijk 100 meter jongens B en 1500 meter meisjes A een zilveren plaats. Behalve deze reeds ge noemde topprestaties werden er door andere Zeeuwse junio ren nog vijf derde plaatsen verdeeld. Dat Els Vader tijdens deze jeugdat letiekkampioenschappen hoog zou eindigen lag wel in de trent der ver wachtingen. Reeds eerder dit sei zoen bleek de Zeeland Sport-juniore bij alle wedstrijden sterker dan wie dan ook. Met een toptijd op de 100 meter van 12 seconden rond staat ze momenteel bij de seniorenranglijst' van de 100 meter als vijfde geno teerd. De reeds op de klokken neer gelegde supertyden moesten alleen nog maar waar gemaakt worden en dat kan soms erg moeilijk zijn. Toch bleek dit waarmaken voor Els Vader niet zo'n probleem te zijn. Met redelijk gemak snelde ze zaterdag in een regenachtig Am sterdam zowel in de series als de finale naar een tijd van 12,4 secon den op de 100 meter. Haar grootste concurrent Asta Douglas van de organiserende vereniging Sagitta bleef op eentiende seconde achter stand steken. Uitzondering Zondag tijdens de 200 meter ide eerste van Els Vader van dit sei zoen...) was de concurrentie nog minder. Moeiteloos snelde Els Va der in de series naar de beste tijd van 25,2 seconde. Tijdens de finale race kwam dezelfde tijd op de klok ken. De als tweede eindigende In eke Hussarts liep 25.5 seconden Na de twee gouden plakken be haald te hebben liet de vorige week voor het havo-diploma geslaagde Els Vader weten: „Nu hoop ik mee te mogen doen op de komende Papendal-games. De limiet voor Paul Sturm van AV'56 behaalde op de 100 meter een zilveren plak. deze wedstrijden is bij de dames wel 11,9 seconde, maar ik hoop dat ze voor mij als jeugdkampioene een uitzondering willen maken. Aan de dan aanwezige sterke tegenstand sters kan ik me wellicht goed op trekken en dan komt er misschien een nog betere tijd op de klokken". Brigit de Nijs van de vereniging RKHAV nam zondagmiddag op de 1500 meter na drie ronden vrij ver rassend de leiding over. Het tempo was daarvoor wat teruggevallen en Brigit de Nijs besloot de kop maar over te nemen. Vrij snel kwam ze op enige voorsprong, die op 100 meter voor de finish plus minus vijf meter bedroeg. De sensatie scheen vol maakt te zijn, want de riante voor sprong leek niet meer te overbrug gen. Brigit de Nijs bleek helaas het hoge tempo de laatste meters niet vol te kunnen houden. Janna Dijk man vocht zich met alle geweld op gelijke hoogte en zij aan zij kwamen beide atletes over de finish De jury gaf aan beide loopsters een zelfde tijd en wees de overwinning en het kampioenschap toe aan Janna Dijkman Beetje geluk Na een van de drie series op de 100 meter jongens B gewonnen te heb ben in 11,6 seconde verklaarde de AV'56 atleet Paul Sturm: „Je moet bij een 100 meter met zoveel gelijke tegenstanders een beetje geluk hebben. Dadelijk in de finale van de 100 meter als we met misschien een aantal atleten tegelijk over de finish gaan, moet de jury aankomst een beetje gunstig beslissen". Hoe goed Paul Sturm alles vooraf bekeken had, bleek wel tijdens de finaleloop. Na de start lag Sturm gelijk aan kop. Halverwege kwam Johnny Eikhout sterk opzetten en won met een metertje .voorsprong Paul Sturm ging met vier andere lopers praktisch tegelijk over de finish. Voor ieder werd een tijd van 11,5 se conde neergezet en' Paul Sturm kreeg'de tweede plaats toegewezen. Henk Lindner Henk Lindner van Marathon be haalde dit weekend twee derde plaatsen. Op de 2.000 meter bij de B-junioren liep de talentvolle Ma rathonatleet een bekeken race en eindigde met een tijd van 9.04.4 als derde achter de winnaar Armando Houtveen (8.47.8) en Jan Zethof (8.49.0). Op de 1.500 meter was het zondag stuivertje wisselen voor de nummers een en twee van de 3.000 meter met wederom een derde plaats voor Henk Lindner in 4.09.3. Jan de Bart kon op de 3.000 meter bij de A-junioren zijn titel van vorig jaar bij de B-junioren met prolonge ren. De atleet uit Hoedekenskerke liep een verstandige race Een paar keer dichtte hij een gat van een me ter of acht. In de slotfase kon De Bart Piet de Peuter niet bedreigen al was het verschil op de eindstreep nog geen twee seconden. Winnaar werd Hans Koelman uit Amsterdam in 8.34.6. Jan de Bart kwam tot de Els Vader van Zeeland Sport goed voor twee overwinningen op de 100 en 200 meter, hier bovenaan op het schavot bij de prijs uitreiking van de 200 meter. Karin de Nijs Karin de Nijs van RKHAV had dit keer de voorkeur voor de 800 me ter. Na de serie gewonnen te heb ben in 2.21.8 kon ze het in de finale niet bolwerken tegen Elly van Hulst en Fieke Kamps. Toch haalde ze gemakkelijk nog een derde plaats met een voor de slechte weersomstandigheden in acht ge nomen een goede tijd van 2.12.3. Voor Karin de Nijs wellicht een te ken dat haar talenten wellicht op een langer afstands nummer tot uitdrukking kunnen komen. Eddie de Kort van AV'56 bleef op de 800 meter finale slechts enkele tien den seconden boven z'n eigen Zeeuwse junioren record. Met een tijd van 1.55.9 haalde hij een derde plaats Voor De Kort om de per spectieven voor de komende tijd gunstig te zien: „Sinds april tram ik. weer voluit en het gaat nog steeds beter. Als de baan door de regenval niet zo zwaar geworden was had ik mijn eigen Zeeuwse record wellicht nu reeds verbeterd. De komende drie weken ga ik nog eens extra hard trainen en dan kan ik mis schien de A-klasser-eis op de 800 meter bij de senioren halen". Ook haalde Eddie de Kort in de 400 me ter horden finale een vijfde plaats in 59,8 seconde, na tevoren in de series tot 59,3 gekomen te zijn. Marja Kou.vzcr van Delta Sport haalde met het hoogspringen een zevende plaats met 1,60 meter en bij het kogelstoten een negende, af stand 9,79 meter. Carolicn Stam kwam op de 200 meter meisjes B niet in de finale. In de series liep Carolicn Stam een tijd van 27,9 se conde. goed voor een derde plaats, maar niet goed genoeg voor de fi nale. Ellen Wilmering van Zeeland Sport gooide de speer bij de meis jes B 28.70 meter, goed voor een zesde plaats. Onno Sturm liep op de 200 meter in de series 24,0 se conden. hetgeen hem een vierde plaats opleverde. Joianda de Jong van Schelde Sport, vorig jaar bij de B-junioren Nederlands kampioen haalde nu bij de A-junioren een vijfde plaats in de finale met een tijd van 15,4 seconden. Marja Crucq van Zeeland Sport wierp de discus bij de A-jeugd 30,06 meter, goed voor een tiende plaats. sport 12, PIETER POLDERMAN: RECORD 1500 METER BRESKENS - In een regelmatig tempo zwemmend verbeterde het der tienjarig Scheldestroomtalent, Pieter Polderman donderdagavond ln het zwembad 'De Veste te Breskens het Zeeuwse record op de 1500 meter vrije slag Met een tijd van 20.4.08 bleef hij ruim oonder het Zeeuwse record van Jaap Keymel dat 20 10 03 bedroeg Jaap Keymel is van Stormvogels ZWEDEN MET WEINIG ATLETEN NAAR OLYMPISCHE SPELEN STOCKHOLM (Reuter) - Zweden heeft de namen bekendgemaakt van 119 mensen, twintig minder dan voor de spelen van München vier jaar geleden, die aan de Olympische Spelen van Montreal zullen deelnmen, Onder de 100 heren en 19 dames zijn 19 zwem mers, 16 zeilers en slechts 14 atleten. Anders Gaerderud, de wereldrecord houder op de 3.000 meter steeplechase is een van de grote kanshebbers voor een medaille LOTTO DEN HAAG (ANP) - De winnende getallen van lotto no. 25 zijn: 14 21 - 26 - 32 - 41 - res,getal 15, Het aantal deelnemers aan lotto no. 25 bedroeg 773.726. die voor een inleg zorgden van 3 183.731 gulden Het prijzenbedrng 1.644.769 gulden. De pryzc-rTzijn: le prijs (incl. jackpot) 661.792 J 2e prijs 151.227,-: 3e prijs 226.841.-: 4e prys 302.454.-; 5e prijs 302.454,- SUPERTRIO Seine-prys te Duindigt op 20 juni. 1 no 6 Leo Hanover (W. v. d. Pijl); 2 no. 16 Niels Zuidvelde: 3 no. 4 Luit van Toogwijk. Inzet ƒ38,316,-. Uitkering (6-16-4); 1105,20. Niét i gestart no. 7 en no. 10. DUITSE LOTTO HAMBURG (DPA) - De winnende I getallen in de Duitse lotto zijn: 2, 7, 23. 34, 41, 47. Reservegetal 18, HAMBURG - Het resultaat van het spiel 77 was: 8 5 6 0 6 4 3)' WENEN - De Nederlandse atletiek- formaties weten nu exact waar ze staan. Allang was bekend dat ze zich niet meer in de schaduw van de Euro pese A-naties konden bewegen, maar nog altijd was er de hoop dat er bij de B-naties nog wel wat succes geboekt zou kunnen worden. In Wenen werd echter duidelijk dat ook België, Zwit serland, Spanje, Tsjechoslowakije - zeker bij de heren - onbereikbaar zijn geworden. Alleen Oostenrijk en De nemarken zijn door de heren nog te verslaan, maar die landen bewegen zich dan ook op het C-niveau. In feite waren de interlands tegen de Belgen, Zwitsers, Spanjaarden, Oos tenrijkers en Denen (voor de heren) en tegen de Tsjechen, Oostenrijkers en Zwitsers (dames) alleen maar van be lang in het kader van de moeizame strijd om de Montreal-tickets. De (res pectievelijk) vierde en derde plaats moeten maar zo gauw mogelijk verge ten worden. Alleen zal er wel een les uit getrokken moeten worden: de les die leert dat de Nederlandse atletiek in de breedte nauwelijks nog maar iets voor stelt. Bij de dames ging het nog. Daar waren tenminste nog twee overwinningen te noteren, en was zelfs nog een hogere klassering mogelijk geweest als Mieke ten, was het optreden van Ria Ahlers. Het rumoer rond Tancic naast zich neerleggend, sprong ze in eén poging achtereenvolgens over de 1.70, 1.75, 1.78, 1.81, 1.84 én 1.87 meter, waarmee ze haar persoonlijke record van Dres den evenaarde. De Drentse toonde daarna op 1.89 me ter aan zeker de 1.90 meter binnen haar bereik te hebben. Vooral haar tweede en derde poging waren veelbe lovend. „Daarom geloof ik het nu wel wat het wedstrijdspringen betreft. Ik ga me nu in alle rust op Montreal voorbereiden, als ze mij tenminste aanwijzen", aldus Ria Ahlers, tegen wie het NOC nauwelijks nog nee kan zeggen. Dit seizoen was het al haar tweede zege tijdens een internationale wedstrijd, en bovendien moest in Dresden de Oostduitse Rita Kirst de Nederlandse naast zich dulden. Ciska Jansen Dat Ciska Jansen Ria zal vergezellen naar Montreal, lijkt wel zeker. Ze werd in Wenen met 6.36 m tweede, slechts 2 cm achter de Zwitserse Lüske „Het was hier echter een rot bak en een on gelukkige aanloop", vond de Amster damse nationale recordhoudster - an derhalve week geleden sprong ze op Papendal 6.53 meter - terecht Sterk niet binnen 20 minuten de 100 Hoewel de wind geen goede tijd moge- m.hnrrlfkn An Ha 90(1 m hnH mnpfpn ln- n-horden en de 200 m had moeten lo pen en de estafetteploegen wat zorg- vuldiger waren samengesteld. Pure winst De enige pure winst die de KNAU dan ook uit deze beide interlands mag put- lijk maakte, won Mieke Sterk de 100 m-horden in 13,93 sec. De Atmodes- atlete krijgt het komende weekeinde in Zwitserland de kans haar Montreal-illusies op de vijfkamp echt waar te maken. Wat betreft de overige Montreal- kandidaten alleen maar tegenvallers. De té gespannen werpende discus- werpster Ria Stalman kwam niet ver der dan 53.56 meter, terwijl hoog springster Mieke van Doorn bij 1 78 meter al moest afhaken. Trainer Tan cic hoopt Mieke nog tijdens enkele wedstrijden in te zetten, maar de tijd gaat nu wel erg dringen. Ten onrechte De tijd die voor de Groningse 800 m-loopster Ina Blauw - ook allang met blessures sukkelend - al te kort is ge worden. „Het is dat mijn man naar de KNAU heeft gebeld, anders was ik he lemaal niet opgesteld. Ik wilde ze hier nu laten zien dat ze me ten onrechte hadden afgeschreven". De Groningse deed dat bekwaam met een tweede plaats en een knappe 2,05,08. „Tegen woordig moetje echter 2 minuten-rond lopen om in Montreal mee te kunnen", klonk het nuchter. Daarbij bleef het eigenlijk bij de da mes. al vochten Trudy Wundërink en Joke van Gerven zich nog naar tweede plaatsen en sprong Rola Koekoek heel verdienstelijk 6.22 meter ver. Complete afgang Bij de heren werd het een complete af gang- Twee jaar geleden, bij dezelfde West Atlethics, werden er nog zeven triomfen geboekt, nu finishte er geen enkele landgenoot winnend. Er waren bovendien slechts twee tweede plaat sen (Schutter en de viermaal 400 m-ploeg) en nog drie derde plaatsen. In die laatste categorie moeten we de enige prestatie zoeken die internatio naal aanspreekt. Dit ook al omdat hoogspringer Ruud Wielart. geplaagd door een kaakontsteking, bij het hoog springen niet verder kwam dan 2 10 meter. Noorderling Evert Hoving, die na een lange blessureperiode anderhalve week geleden op de 800 m zijn rentree met een verdienstelijke 1.50,1 maakte, haalde hier met zijn derde plaats via 1.48,22 bijna twee volle seconden af. Hoving, die dit seizoen pas zijn tweede 800 meter liep en vorig jaar al 1.47,2 scoorde: „Het komende wee keinde loop ik nog in Brussel, maar ik heb wel de indruk dat ik daar onder de 1.47,0 zal moeten lopen om Mon treal nog te halen". Hoewel enkele Nederlanders hun per soonlijke prestaties wel benaderden, bleven ze ver verwijderd van het ere podium. Uiteraard speelde ook het feit mee dat tal van atleten geblesseerd thuis moesten blijven, maar daarmee is de afstand van ongeveer 40 punten op de Zwitsers en Belgen niet ver klaard. De Belgenk zorgen met Brij- denbach. Van Damme en Puttemans voor het meeste spektakel. Vooral Put temans was tevreden na zijn solo over de 5 km. die al na 13.34.6 (eerste kilo meter in 2.34,0) eindigde. Terwijl Jos Hermens nog steeds in onzekerheid verkeert omtrent zijn vorm, mag ge concludeerd worden dat de Belg weer op de goede weg is. NORTHBROOK (UPD - De broer en de verloofde van de Amerikaanse olym pische kampioene hardrijden op de schaats Sheila Young hebben zich verzekerd van een plaats in de Ameri kaanse ploeg voor de olympische spe len in Montreal. Roger Young, Sheila's broer en Jim Ochowicz, die met Sheila is verloofd kwalificeerden zich als lid van de Amerikaanse wielerachtervol- gingsploeg. De twee andere ploegle den zijn Ron Skarin en Paul Beem. Eerder plaatsten zich Bob Vehe als winnaar van de 1.000 meter tijdrit. Leigh Barczewski. als sprinter en Leonard Nitz als winnaar van de indi viduele achtervolging. LONG BEACH (UPI) - Tijdens de se lectie wedstrijden voor de samenstel ling van de Amreikaanse olympische zwemploeg heeft Brian Goodell in Long Beach het wereldrecord op de 400 meter vrije slag verbetered. De 17-jarige scholier uit Mission Viejo (Californië) finishte in 3.53.08. Tim Shaw, die met 3.53.31 (20 augustus van het vorig jaar gemaakt in Kansas Ci ty) houder was van het wereldrecord eindigde als tweede in 3.53.52. De derde plaats, die eveneens recht geeft voor een startbewijs bij de olympi sche spelen, was voor Casey Concerse in 3.53.70. Op de vierde dag van de Amreikaanse selectiewedstrijden in Long Beach heeft de 20-jarige John Naber het we reldrecord op de 200 meter rugslag verbeterd. Hij bracht het op 2.00.64, waarmee hij 1.23 seconden beter was dan de Oostduitser Roland Matthes, die sinds de wereldkampioenschap pen van 1973 in Belgrado wereldre cordhouder was met 2.01.87. Nadat Brian Goodell vrijdag voor het eerste wereldrecord zorgde, vijzelde John Naber zaterdag op de vierde dag van de Amerikaanse selectiewedstrij den het zwemprestïge van de Ver enigde Staten weer wat verder op met een fantastisch wereldrecord op de 200 meter rugslag. De 20-jarige, bijna twee meter lange student van de universi teit van Zuid-Californië kwam na tus sentijden van 28.30, 58.16 en 1.29.00 uit op 2.00.64. Hij bleef daarmee 1.23 se conden binnen de meest recente top prestaties (van drie jaar geleden bij de wereldkampioenschappen in Belgrado) van de Oostduitser Roland Matthes, die met twee korte onderbrekingen de 200 metr rugslag bijna tien jaar lang heeft beheerst en nog steeds geldt als de snelste op de 100 meter rugslag 56.30). De als tweede aankomende Peter Rocca bleef met 2.01.88 slechts een- teinde seconde verwijderd van het we reldrecord van de Oostduitser, die vo rig jaar bij het wereldkampioenschap in Ca li de Hegemonie op de 200 meter al moest prijsgeven en an een recente blindedarmopratie nauwelijks meer in staat wordt geacht de succesreeks van Mexico en München (toen hij beide malen goud veroverde) in Montreal voort te zetten. Het scheelde een haar of Oost-Duitsland had nog een wereld record bij de heren uit handen moeten geven. Bill Forester en Mike Bruner joegen elkaar zo op in de series van de 200 meter vlinderslag, dat eerstge noemde met een tijd van 1.59.70' slechts zevenhonderdste van een se conde van de toptijd van Roger Pyttel verwijderd bleef. Mike Bruner kwam met 1.59.72 ook dicht in de buurt. Deze krachtsexplosie vergde zoveel dat het in de finale minder hard ging. Mike Bruner won in 2.00.03 voor Forester (2.00.08). Bij de dames uoken twee regerende olympische kampioenen ondr hun ei gen Amerikaanse records, Karen Moe, de olympische kampioene op de 200 meter vlinderslag en inmiddels ge trouwd en uitkomend onder de naam Thornton maakte een geslaagde co meback en kwalificeerde zich met een tijd van 2.15.45 als voorlopig oudste lid (23 iaar) voor de Amerikaanse olympische ploeg. De huidige Ameri kaanse kampioene Valerie Lee, die drie weken training miste omdat ze voor een operatie opgenomen werd in het ziekenhuis, bereikte de finale niet. Met een tijd van 2.26.85 (39ste) bleef ze in de series steken. Melissa Belote, de olympische kam pioene van de 200 meter rugslag, was het snelst in de series, maar werd in de finale geklopt door Maryanne Graham, die met 2.17.39 het Amrikaans record van Belote overnam. Hoewel er nog al tijd een seconde of zes ligt tussen hun toptijdttijden en die van de Oostduitse meisjes, zien beide Amerikaantjes de komde olympische spelen met ver trouwen tegemoet. Shirley Babashoff pakte de 4W- meter-titel bij de dames in de nieuwe Amerikaanse recordtijd van 4.12.85, waarmee ze nu pal achter Barbar* Krause (wereldrecord van 4.11.69) en Petra Thuemer (4.12.71) de derde plaats op de seizoenranglijst inneemt Het was de derde overwinning voor de 1,77 meter lange en 68 kilo zware Babashoff, die vier jaar geleden bij de spelen van München vierde werd op deze afstand. Zij won eerder op de 200 meter vrije slag in 2.00.69 en de 401 meter wisselslag in 4.57.11. Zij zal deze laatste afstand bij de olympisch spelen van Montreal laten schieten, WENEN - „Als er van de heren al leen maar Ruud Wielart en Jos Hermens naar Montreal gaan, dan sta ik graag mijn plaats af aan Tancic. Hermens is een atleet die zelfstandig kan werken, en Wielarl heeft dan zijn eigen trainer, in me hij alle vertrouwen heeft, bij de hand. Ik heb er dan toch niets le zoeken". Dit vertelde Wil Westphal - de olympische bondstrainer voor de heren - het afgelopen weekeinde in Wenen, waar de 'affaire-Tancic' bijna evenveel tijd in beslag nam als i de beide interlands. Een verras sende ontwikkeling, die ook de in stemming heeft van de tweede olympische damesbondstrainer, Jaap Noordenbos, die ook besteen stapje terug wil doen als de samen stelling van het Montreal-groepje daartoe aanleiding geeft. In Wenen wera riet aigeiópen week einde duidelijk hoe groot de tegen stellingen zijn tussen de KNAU en Dragan Tancic. de trainer van Wie lart en Mieke van Doorn. Ander halve week geleden kondigde Tan cic op Papendal al aan dat hij zou moeten afzien van de begeleiding van het Nederlandse hoogspring duo. Dit omdat de Westduitser het duo of de enkeling (Wielart) niet in Montreal mag begeleiden, en hij nauwelijks of geen steun van de KNAU krijgt. De KNAU weigerde namelijk zijn medewerking op financieel terrein (reis en verblijf Montreal) en op maatschappelijk terrein (het vrij- krijgen van Tancic van zijn dagtaak als docent in West-Duitsland). Overigens is de, kwestie nog niet uit de wereld. Het KNAU-bestuur zal er weinig voor voelen Tancic in plaats van Westphal naar Montreal te stu ren, terwijl ook het NOC nog een be langrijke stem in het kapittel heeft. Daagt Tancic naast Westphal en Noordenbos op eigen initiatief in Montreal op, dan zal dat ongetwij feld weer problemen geven. De zelfde problemen als bij de afgelo pen winterspelen in Innsbruck. Eén bemoedigende kant is er echter in deze Tancic-affaire. De techni sche mensen zelf. Westphal, Noor denbos en Tancic. bevinden zich al lemaal op één lijn wanneer het gaat om het streven naar een zo opti maal mogelijk begeleiden van de at leet. Binnen de bestuurskamers wordt daaraan maar al te makkelijk voorbijgegaan. BRUNSSUM (ANP - De le wedstrijd om het algemeen amateurkampioen schap van Nederland tussen zondag kampioen Limburgia en zaterdag- kampion IJsselmeervogels, is geëin digd in een gelijkspel van 1-1. Bij de rust leidde Limburgia met 1-0. In de eerste helft was de wedstrijd van een uitstekend gehalte. Snel wisselde scenes en veel spanning voor de 3500 toeschouwers. Limburgia was in die fase veel sterker dan in de 4-4-2 forma tie opererende 'Vogels' en de thui sploeg kwam in de 28e minuut ver diend aan de leiding door Loëk van Wijk. die een voorzet van Kousen kei hard inschoot. In de eerste 45 minuten had Limburgia verder afstand kunnen nemen, maar slecht schieten van on dermeer Coolen en fraai keeperswerk van Vogels-doelman De Feiter. voor kwamen dat. Na de rust was Van Wijk bij Limburgia om diciplinaire redenen uit de ploeg gelaten en dat betekende een ver zwakking. IJsselmeervogels kon door deze maatregel het middenveld over nemen. Na 49 minuten leverde dat al de gelijkmaker op. Doelman Senden kwam uit zijn doel, terwijl drie verde digers ln zijn buurt stonden, hij werd omspeeld door Jan de Graaf en deze scoorde beheerst. Arbiter Dammers (Rijswijk) moest vaak fluiten voor overtredingen. Maar de wedstrijd werd niet echt hard. Met name IJsselmeervogels probeerde de stand een ander aanzien te geven, maar slaagde daarin niet. Toch was trainer Stevenaers van de Spaken- burgse ploeg na afloop tevreden. „We hebben nu een uitstekende kans om volgende week voor eigen publiek al gemeen amateurkampioen te worden. En dat was vanmiddag ons uitgangs punt". Aalt de Kok van de 'Vogels' werd door arbiter Dammers genoteerd, omdat hij Coolen onderuit haalde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 12