B. en w.Terneuzen sommeren aanleg stortplaats te stoppen „Geen beperkingen toepassen het regionaal streekvervoer op PZEM: Geen sprake van zorgeloos handelen bij kerncentrale AUTO OVER DE KOP BIJ NISSE: BESTUURDER GEWOND almanak Jongen (11) gedood bij ongeval te Kruiningen Chauffeur niet in bezit van rijbewijs, auto niet verzekerd ZATERDAG 19 JUNI 1976 HEKWERK EN PUIN MOETEN VOOR MAANDAG WEG IN STRIJD MET GEMEENTELIJKE BOUWVERORDENING TERNEUZEN - B. en w. van Terneuzen hebben de 'Centrale Vuilverwerkcnde Industrie (C.V.I.) gesommeerd om voor maandag een eind te maken, aan het inrichten van de stort plaats in de 'Van Wijckhuijse- polder' onder Hoek. Het college wil, dat de firma een rond het terrein aange bracht hekwerk weghaalt en puin en afval verwijdert. Ge beurt dat niet, dan zal Terneu zen ingrijpen. Volgens I». en w. is wal de C.V.I. in de Wan Wijckhuijsepolder' doet in strijd met do gomcentclijke bouwverorde ning. die bepaalt dal het zonder vrijs telling verboden is om het terrein te gebruiken, in gebruik te geven of te laten gebruiken voor het sorten van afval. Het college heeft, tot dusver geweigerd het vuilverwerkingbedrijf een derge lijke vrijstelling (gegrond op artikel 352, lid 4 van de bouwverordening) te verlenen. Uit het schrijven van b. en w. blijkt, dat de overtreding bestaat uit het aanbrengen van een hekwerk 'be staande uil. stalen palen op betonnen voet ter breedte van ca 7,5 meter en additionele voorzieningen, alsmede het aanbrengen van een grondwal en het storten van enig puin en afval'. Hel bedrijf heeft tegen het weigeren van de vrijstelling inmiddels beroep aangetekend bij de gemeenteraad. Deze brief zit bij de ingekomen stuk ken voor de raadsvergadering van donderdag. B en w. willen dat de raad hem in handen van het college stelt voor nader advies In een schrijven aan b. en w. heeft de C.V.L laten weten 'verbaasd' te zijn over de sommatie, die komt op een moment dat de raadsleden haar be- roepsschrifl nog moeten behandelen Het bedrijf laat weten het op prijs te stellen, dat b en w een raadsbeslissing afwachten 'alvorens verder tegen ons ten strijde te trekken'. De brief ver volgt 'Indien u dit niet doet. dwingt u ons de hulp van de rechter in te roe pen. Wij menen dat wij eerst zouden moeten proberen om gezamenlijk, in Overleg over zaak NSM-afval met gs-lid mislukt TERNEUZEN - Uc kwestie rond het arsenicumhoudend NSM-afval dat op de stortplaats van de gemeente Ter- neuzen is terechtgekomen verkeert in een impasse. Een poging van g.s., vrijdagmorgen, om de betrokken partijen tot elkaar te brengen is mislukt. Tijdens overleg op het provinciehuis onder voorzitter schap van gedeputeerde J van den Bos van milieuzaken stuitten verte genwoordigers van de gemeente Ter- neuzen. de NSM. de milieu-inspectie en de provincie op zoveel technische en juridische problemen, dat het onwaar schijnlijk lijkt dat er op korte termijn een begin kan worden gemaakt met het terugbrengen van het afval naar het fabrieksterrein. Milieu-inspecteur dr. A. Adriaanse er kende. om commentaar gevraagd, dat het overleg is vastgelopen. Hij gaat echter door met zijn pogingen om de stortplaats gesloten te krijgen en denkt daarbij - als andere middelen mochten falen - zelfs aan het instellen van een beroep bij de kroon of het in schakelen van de justitie. Loco-burgemeester drs. R. C. E. Barbé van Terneuzen zei, dat b. en w. de stand van zaken dinsdag zullen be spreken tijdens hun wekelijkse overleg. „We handhaven voorshands ons standpunt, dat er 2500 m3 afval weg moet," aldus de heer Barbé. Aan het overleg in Middelburg werd namens dc gemeente deelgenomen door de wet houder van milieuzaken J. H. Strijbos. ZEEUWSE Actualiteit Eén van de boekenstands op de Middelburgse braderie bevatte donderdagmorgen een stapel boek jes 'Oosterschelde open-dicht', die de mogelijkheden voor dijkverho ging langs de Oosterschelde tol on derwerp hebben, samengesteld door het samenwerkingsorgaan Ooster schelde Open. Ze waren ter gelegenheid van de braderie afgeprijsd. „Voordeel-prijs" had de ondernemer er ook bij aangetekend. Donderdagavond was de stapel wat geslonken. Toen wij er vrijdagmor gen langs liepen, was er uit rege ringskringen intussen een en ander over de Oosterschelde naar buiten gekomen. Vrijdagavond liepen wij opnieuw langs de stand. De werkjes waren nóg iets meer af geprijsd. Nu stond erbij: „Extra voordeel- prijs" Een neringdoende met feeling voor zakendoen. En met een oog voor de actualiteit, als u het ons vraagt. goede harmonie en zonder vooroordeel, tot een objectieve beslissing te komen'. Voorwaarden De C.V.I. laat voorts weten, dal de gemeente Terneuzen de aanleg van het hek als voorwaarde heeft gesteld in haar hinderwetvergunning voor dc stortplaats, die op 23 maart is ver leend. Het bedrijf ontkent dat er afval is ge stort. Het gaat volgens het schrijven uitsluitend om puin ter verharding van een dam. waarvoor de firma op 28 mei toestemming kreeg van het water schap 'de Verenigde Braakmanpol ders'. Tenslotte vraagt de C.V.I. de gemeente om, wanneer er opgetreden zou wor den. het bedrijf per telegram in te lich ten 'opdat wij tijdig de tussenkomst van de rechter kunnen inroepen'. Afschriften van de correspondentie zijn vrijdag bezorgd bij de Terneuzense raadsleden. In een bijgevoegd schrij ven laat de C.V.L weten. ..Wij hebben Voor 3000 gulden gestolen bij inbraak in gebouw speeltuin VLISSINGEN - Bij een inbraak in de speelzaal van de speeltuin 'Oude Stad' op het terrein van de oude gasfabriek aan de Paardenstraat in Vlissingen hebben één of meer inbrekers voor 3000 gulden buitgemaakt. Ze kwamen op het terrein door een opening in het hek zo groot te maken, dat ze er door konden kruipen. Daarna trokken ze de deuren aan de achter zijde van het gebouw uit het slot. Binnengekomen forceerden ze een aantal kasten en gooiden de inhoud op de grond. Bij vertrek namen ze twee grote, nieuwe luidsprekerboxen. 60 grammofoonplaten, een platenspeler, een versterker, een microfoon en een klein geldbedrag mee. De speeltuin is niet tegen diefstal verzekerd. HANSWEERT - Bij een frontale bot sing met een auto is vrijdagmorgen omstreeks 11.00 uur in Hansweert de elfjarige Querinus Jan Verhage uit Kruiningen om het leven gekomen. Dit gebeurde toen de jongen op zijn fiets met vrij grote snelheid vlak ach ter een tractor met aanhanger reed. Hierbij begon hij te slingeren en kwam op ue linker weghelft terecht. Daar botste hij frontaal op een tege moetkomende auto, bestuurd door D. W. B. (52) uit Hansweert. Het slachtoffertje, op weg naar huis, is noch door B.. noch door zijn, naast hem zittende, vrouw gezien. Het onge val gebeurde op het Oostelijke ge deelte van de Kanaalweg ter hoogte van de afslag Schoorse Zouteweg. Bij de botsing vloog de jongen tegen de voorruit van de auto en vervolgens over de auto op straat. De jongen was op slag dood. Van de auto was de voor ruit verbrijzeld en een dakspijl be schadigd. Gedeelte Badhuisstraat afgesloten VLISSINGEN - Sinds gisteren, vrijdag in 't. deel van de Badhuisstraat, tussen de Parklaan en Koudekerkseweg afge sloten voor alle verkeer, behalve voor voetgangers zo deelt de Vlissingse poli tie mee. Deze verkeersmaatregel is noodzake lijk in verband met werkzaamheden aan de riolering. Het verkeer wordt door middel van borden omgeleid via Badhuisstraat en Koudekerkseweg De werkzaamheden zullen ongeveer zes weken duren. Beiaardconcert Veere VEERE - Het beiaardconcert van Piet Broerse op zaterdagavond in de stad huistoren van Veere is niet van acht tot negen uur. maar van zeven tot acht uur. Het concert is verzet in verband met de uitvoering van de oratoriumvereni ging van Sint Niklaas (België) in de Grote Kerk van Veere. de indruk dat de gemeente ons thans op een niet aanvaardbare manie aan valt en onder druk zet. Het hek waar over het gaat staat er al maanden en is beslist niet in strijd met het bestem mingsplan. Bovendien is het voorge schreven in de hinderwetvergunning, die de gemeente van de vergunning van het waterschap, overeenkomstig de ons gestelde voorwaarde 6, de dam naar ons terrein willen verharden met puin. Meer is er niet gebeurd'. De directie van het vuilverwerkings- bedrijf dringt tenslotte aan op een 'spoedige en onafhankelijke beslissing' over het bezwaarschrift tegen het wei geren van de vrijstelling. Loco burgemeester drs R. C. E. Barbé wilde, om commentaar gevraagd, niet voor uitlopen op de maatregelen, die Ter neuzen denkt te nemen, wanneer de C V I geen gevolg geeft aan de somma tie ..We zullen ons dan op nadere stappen moeten beraden", zei hij In de brief van b. en w. wordt gesugge reerd. dat de gemeente hekwerk en puin zelf zal weghalen cn de kosten dan verhaalt op het bedrijf. Dat heeft, inmiddels duidelijk gemaakt niet voor gemeentelijke druk te zullen zwichten De heer Barbé zei vrijdagmiddag in de brief van de C.V.I geen aanleiding te zien om van standpunt te veranderen, „Ik mis elk juridisch argument in het weerwoord." NA GESPREK IN DEN HAAG doet toch mee aan onderzoek naar huisvesting alleenstaanden MIDDELBURG - Zoals het er thans uitziet zal Middelburg toch meedoen aan het door staatssecretaris Van Dam (volkshuisvesting) verlangde on derzoek naar de huisvesting van al leenstaanden en huishoudens van twee mensen. In Zeeland is Middel burg de enige gemeenl die voor dit onderzoek is aangewezen. Vanuit het college van b. en w. voelde men hier aanvankelijk weinig voor. Men over woog dal het voor Middelburg geen zin heeft omdat men hier door de ruime woningmarkt geen problemen heeft met de huisvesting van alleen staanden. Vrijdag voerde een gemeentelijke de putatie. bestaande uit wethouder H Gillissen en secretaris W. J. Boer van de commissie huisvesting in Den Haag met staatssecretaris Van Dam een be spreking over de Middelburg 'weige ring'. Het bleek toen. dat alles op een misverstand berustte. Uit ^en destijds over deze zaak door de staatssecretaris opgestelde circulaire zou gelezen kun nen worden, dal een dergelijk onder zoek niet noodzakelijk is indien er geen problemen zijn Voor het toekomstige woningbouwbe leid is het echter van belang, zo bracht de heer Van Dam gisteren naar voren, dat men ook gegevens ontvangt uit nietrprobleemgebieden. Het gaat om eeen zo volledig mogelijk beeld te krij gen. een inventarisatie waaruit moet blijken hoe ui de toekomst de behoefte zal zijn. Van belang is daarbij, hoeveel de 'Van Wijckhuijsepolder' onder jonge mensen in de toekomst zelfstan- dek dig zullen willen gaan wonen. GEEN STRAFVERVOLGING VOOR 'INDRINGER' KERNCENTRALE Af De stortplauts-in-wording van de CVI „UITZENDING IRRELEVANT, ONJUIST EN MISLEIDEND" MIDDELBURG - De directie van de NV PZEM en de voor de beveiliging en bewaking van de kerncentrale te Borsscle verantwoordelijke functio narissen van dit bedrijf zijn van oor deel, dat hen geen onverantwoordelijk of zorgeloos handelen kan worden verweten. De beschuldigingen die mede aan hun adres zijn geuit in een uitzending van Vara's Achter het nieuws' donderdagavond, worden door dc PZEM als volstrekt irrele vant, onjuist cn misleidend aange merkt. De PZEM heeft overigens bij de justitie in Zeeland geen klacht in gediend betreffende een strafbaar feit. De hoofdofficier van justitie in het ar rondissement Middelburg, mr W J. Kolkert. ziet zodoende geen aanleiding om een strafvervolging in te stellen tegen André Schmidt, die samen met de VARA en het weekblad Nieuwe Re- vnue de reportages heeft gemaakt om aan te lonen hoe gemakkelijk men kerncentrales kan binnendringen. De arrondissementsofficier van justitie in Auto over de kop op Nieuwlandseweg MIDDELBURG - Omstreeks kwart voor acht vrijdagavond zijn op de Nieuwlandseweg een personenauto en een personenauto niet aanhangwagen met elkaar in botsing gekomen. Nie mand raakte gewond, maar één van de auto's, van A. L. uil Heinkenszand, moet vermoedelijk worden afgeschre- Dc heer L sloeg met zijn auto over de kop. toen hij in botsing kwam met de vanuit de richting Middelburg ko mende auto met aanhanger, bestuurd door de heer S. M. uit Middelburg. De botsing ontstond, toen de aanhanger begon te slingeren en wagen van L raakte. Voertuig in beslag GOES - De automobilist J. J. T. uit Middelburg heeft vrijdagmiddag een paar gekneusde ribben opgelopen bij een eenzijdig auto-ongeval op rijks weg 58 ter hoogte van Nisse. T. reed in de middenberm toen hij zijn autoradio wilde aanzetten. De auto sloeg over de kop. Een inzittende liep geen verwondingen op. T was niet in het bezit van een rijbewijs. De auto werd in beslag genomen omdat hij niet verzekerd was. ZEEUWSE VERVOERSMAATSCHAPPIJEN IN BRIEF AAN MINISTER WESTERTERP: „GROOT DEEL ZEELAND IS AANGEWEZEN OP BUSVERVOER" ZIERJKZEE - „De opdracht om in de avonduren en op zaterdag en zondag verbindingen met een gering vervoer saanbod met een beperkter frequentie of. als de vervoerscijfers dit uitwij zen. in het geheel niet uit te voeren, is volkomen in tegenstelling met de op zet en uitgangspunten van de streek- vervoersgedachte". Dit schrijven de directies van drie Zeeuwse vervoer maatschappijen. RTM/ZVTM/SBM, AMZ en SVV. in een brief aan de minis ter van verkeer en waterstaat in ant woord op zijn voorstellen om de te korten in de begroting van het streek vervoer te beheersen. In de brief wordt erop gewezen dat hel gehele deltagebied slechts één spoor lijn kent - Bergen op Zoom - Vlissingen - en dat als gevolg hiervan de Zuidhol landse eilanden, de noordelijke Zeeuwse eilanden en Zeeuwsch- Vlaanderen geheel zijn aangewezen op regionaal busvervoer. ..Men dient de voornaamste verbindingen in deze ge bieden als hoofdlijnen te beschouwen waarop geen beperkingen zouden mo gen worden toegepast", aldus de brief van de vervoermaatschappijen. Ook wordt erop gewezen dal de structuur van het gebied (de voormalige eilanden en het afgelegen Zeeuwsch- Vlaanderen) met zich meebrengt dat autobuslijnen in hel hele gebied het kenmerk hebben van een 'halve zand loperstructuur'. Dal wil zeggen, dal van bepaalde centra uit de autobussen naar de eindpunten toe geleidelijk leeg lopen, in tegenstel ling tot vele lijnen elders in het land. die twee centra via een aantal daartus sen gelegen doipen met elkaar verbin den Op grond hiervan is het. volgens de brief, voor de randgebieden in ver houding tot de dichter bevolkte gebie den van Nederland redelijk de norm van 10 reizigers per rit terug te brengen tot 5. Spoorwegvervangend De NV Rotterdamse Tramweg Maat schappij stelt dat gezien het feil dat er slechts een spoorlijn door het deltage bied loopt, een groot aantal autobus diensten een spoorw egvervangend ka rakter hebben. Ten aanzien van even tuele beperkingen dienen deze dien sten dan ook gelijk gesteld te worden met secundaire spoorlijnen, waarvoor nog geen beperkende criteria zijn vastgesteld. De Auto Maatschappij Zeeland, die van alle vervoersbedrijven in het del tagebied de meeste NS-stations telt, stelt voor op de Zeeuwse lijn de stop treindiensten op te heffen. Dit zou vol gens de AMZ de uitkomsten van de NS verbeteren en tegelijkertijd de vervoer- sopbrengsten van de AMZ verhogen. Ook de directie van Streekvervoer Walcheren sluit zich bij deze suggestie aan. Men is bang dat reizigers die 's avonds en m het weekeinde geen gebruik meer kunnen maken van het openbaar ver voer. gebruik gaan maken van de mo gelijkheid om mee te njden met de auto van een kennis, Het gevolg hier van is dat deze reizigers, ook op de tij den dat er wel openbaar vervoer is, meer gebruik gaan maken van de auto. Er wordt door het ministerie voorge steld. zo steit men, om de frequenties te verlagen. „Dit betekent dat de re gionale diensten nog ten minste met frequenties van eenmaal per uur wor den gereden. Voor het deltagebied en andere vergelijkbare gebieden, waar thans 's avonds uur- of twee-uur dien- wordt onderstreept door het feit dat de rijksbijdrage in 1975 voor de RTM 25 procent 'van de exploitatiekosten bedroeg, terwijl het landelijk gemid delde 52 procent is. Bij de Zeeuws-Vlaamse Tramweg-Mij sten worden gereden.^betekent^dit dat en de Stoomtram Mij Breskens - Mal- - degem NV bedroeg de rijksbijdrage 31 procent en bij de AMZ 38 procent. Bij de ZVTM is de invoering van het avondretour een groot succes geble ken. Er worden er nu per maand 2000 afgegeven, dat wil zeggen dat na 18.00 uur 's avonds in het gebied van de ZVTM per week 925 reizigers gewon nen zijn, omdat voordien 's avonds slechts tot 21.00 uur gereden werd. Ook de samenwerking met de AMZ, die een directe verbinding tussen de gebieden Kanaalzone Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en het NS-station Kruin ingen - Yerseke is met veel succes in opbomv. Hetzelfde geldt voor de lijn Terneuzen - Gent. thans nog onder broken in Zelzate, maar door de wijzi ging in het Belgische verkeersbeleid binnenkort te veranderen in een door gaande verbinding, waar steeds maar weer op wordt aangedrongen, zo de brief. in verschillende gevallen na 19.00 uur in het geheel geen verbindingen meer worden onderhouden. Voor enkele dorpen in Zeeuwsch-Vlaanderen bete kent het in werking komen van de nieuwe regeling zoals die door het mi nisterie van verkeer en waterstaat wordt voorgesteld, dat zij geheel van openbaar vervoer verstoken zullen zijn. Het is volgens de brief noodzakelijk om in die delen van het deltagebied die een belangrijke recreatiefunctie heb ben, waardoor in de zomermaanden het aantal reizigers hoger is dan in de wintermaanden, een afzonderlijke zomer- en winterdienst in te stellen. Op secundaire lijnen die de gehele dag geëxploiteerd worden, zou de ver voersvoorziening zodanig aangepast moeten worden, dat aan de essentiële vervoersbehoefte van de bevolking, zoals schoolbezoek, ziekenhuisbezoek en inkopen, voldaan wordt. Op deze schrijft men lijnen kan volstaan worden met een dienstregeling die met één chauffeurs- dienst gereden kan worden. Dit zou een directe besparing aan kosten bete kenen vergeleken met de diensten waarbu met twee chauffeurs gereden wordt. Stijgende lijn Door de verschillende directies wordt opgemerkt dat er in het algemeen van een stijgende lijn in het gebruik van het openbaar vervoer sprake is. Dit De directies van de drie vervoersbed rijven besluiten hun reactie met de opmerking dat zij verwachten dat de minister begrip zal hebben voor de aangevoerde motieven. Temeer omdat het in dit geval gaat om de belangen van de bevolking van een gebied dat door zijn geografische structuur in een bijzonder ongunstige positie verkeert ten aanzien van de gevolgen van de richtlijnen die door het departement aan het Nederlandse streekvervoer in zijn geheel worden verstrekt Arnhem, mr. M. L. de Haas. zal waar schijnlijk wel tot vervolging overgaan betreffende het vernielen van eigen dommen bij de centrale te Dodewaard, waarover een aanklacht is ingediend. Verklaring Naar aanleiding van het VARA-tv- programma 'Achter het nieuws' van donderdagavond, waarin de indruk werd gewekt, dat men gemakkelijk de kernenergiecentrale te Borssele binnen kan dringen, heeft de directie van de NV PZEM een verklaring opgesteld, waarin onder meer wordt opgemerkt dat allle getoonde opnamen werden gemaakt buiten het eigenlijke terrein van de kernenergiecentrale Borssele. Verder wordt gezegd dat het koelwater- ïnlaatgebouw waarop de 'acteur' zich korstondig bevond wel. een essentiële functie heeft voor de elektriciteitspro- duktie. zoals bij centrales overal ter wereld, ook als zij met olie. kolen of gas worden gestookt, maar voor de veilig heid van de kernreactor echter kan worden gemist. ..De zogenaamde 'test' van het elek tronische beveiligingssysteem van het centrale-terrein kan niet als een se rieuze controle en nog minder als een beproeving daarvan worden opgevat," aldus de verklaring van de PZEM, waarin voorts wordt gezegd, dat de prikkeldraad-afscheiding waar de 'ac teur1 onderdoor kroop voor de beveili ging van het centrale-terrein geen functie heeft. „Doordat de meest elementaire kennis van zaken bij de programmamakers blijkbaar afwezig was. is een volkomen onjuist en scheef beeld van de situatie gegeven. De door de PZEM-geruime tijd voor de opnamen - aangeboden in formatie, welke tot een jiustere weer gave van feiten en zaken had kunnen leiden, is door het filmteam gewei gerd," aldus de directie die tenslotte zegt. dat het gebruik van telelenzen voor onjuiste indrukken heeft gezorgd. De NV Gemeenschappelijke Kerne nergiecentrale Nederland heeft ook op het programma van de VARA gerea geerd. Men noemt het onmogelijk het gebouw van een kernenergiecentrale binnen te dringen, terwijl de vitale de len van de centrale uitgebreid zijn be schermd. Een woordvoerder van het ministerie van justitie heeft meege deeld dat dit ministerie geen preven tieve taak heeft bij de beveiliging. „Dat is een zaak van de directies." meende men. Het ministerie van economische zaken, dat voor de kerncentrales ver antwoordelijk is, wilde geen commen taar geven. Kamervragen Het PvdA-tweede-kamerlid mevrouw M. Epema-Brugman heeft minister Lubbers van economische zaken op heldering gevraagd over de berichten over de slechte bewaking van dc I kerncentrales in Borssele en Dode- iwaard. Ze wil onder meer weten of de overheid de beveiliging van de kern centrales regelmatig controleert en in welke mate dat geschiedt. Ook wil ze van de minister horen of eventuele controles gebreken in de be veiliging van de centrales aan het licht hebben gebracht. Het kamerlid vraagt de minister verder over welke midde len hij beschikt om aan de naar haar oordeel ongewenste situatie met de beveiliging een eind te maken en of hij bereid is op zo kort mogelijke termijn van deze middelen gebruik te maken. Jonge leden Zeeuwse Muziekschool gaven uitvoering VLISSINGEN - Zeventig jongens en meisjes in de leeftijd van 10 tot 12 jaar hebben vrijdagavond in wijkcentrum 'Open Hof te Vlissingen gezamenlijk gemusiceerd. Het door de Stichting Zeeuwse Muziekschool afdeling Wal cheren georganiseerde concert werd bijgewoond door ongeveer 200 belang stellenden, voor een groot deel ouders en familieleden. „De bedoeling van dit evenement is om de jeugd gelegenheid te geven te zamen muziek te maken. Tevens kan het de wat jongere jeugd beïnvloeden om ook eens een instrument ter hand te nemen. Teven hopen we dat dit de grondslag betekent voor een oprich ting van een Vlissings concertorkest", vertelde de directeur van de Stichting Zeeuwse Muziekschool, de heer G- W. Bergman. Vlissingse en Middelburgse kinderen speelden klassieke muziekwerken van Anton van Deursen (Three Dances for Youth Orchestra), Leopold Mozart (Kindersymphonie), Carl Stamitz (Concerto voor viool en orkest in G), Giovanni Gabrieii (Canzon a sette vo- ci) en Francis Poulenc (Suite Francai- se). De solist on het Concerto voor viool en orkest in G, de 12-jarige violist Paul Quist, mocht een langdurig ap plaus in ontvangst nemen. Het juiuo- renorkest (elementair ensemblesspel- klassen) stond onder leiding van diri gent Richard van Soest. De muziek schoolleerlingen. die maximaal drie jaar les volgen, bespeelde instrumen ten als blokfluit, gitaar, viool, hoorn, kleine harp, cello's en trompet. Het stuk werd eerder uitgevoerd in de concerto en gehoorzaal te Middelburg. ADVERTENTIEl RESTO - VROUWENPOLDER tel. (01189) 1900, b-g-g. 1965 diners - partijen - koffietafels a la carte vlees- en visspecialiteil

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2