In Axel sneuvelden reeds vijf Zeeuwse zwemrecords KUIPER SNELT IN TIJDRIT NAAR EINDZEGE RONDE ZWITSERLAND Oosterschelde in teken Deltaweek Spannende strijd op Wimbledon begint maandag Etappewinst voor Piet van Katwijk CRUIJFF TERUG NAAR BARCELONA De Koeijer Zeeuws handboogkampioen Eddy Merckx geopereerd MEUTSTEGE EN KIST IN ZAGREB Mecking en Uhlmann aan de leiding Tom Okker verslagen door Connors IIMMY CONNORS WEER FAVORIET Tom Okker weer 9e geplaatst SKNWK verloor van Den Bosch Schipper 2e in Nijmegen ZATERDAG 19 JUNI 1976 MURTEN - Het is Hennie Kuiper dan toch gelukt! Hij heeft de Ronde van Zwitserland gewonnen. Het bewijs dat zijn wereldti tel niet helemaal een toevalstreffer was. is geleverd. De wereld kampioen had in dit seizoen al verscheidene keren aangetoond de nodige klasse te bezitten, maar een grote overwinning was nog niet voor hem weggelegd. In de Ronde van Zwitserland is Kuiper geslaagd. In de tijdrit, die de ronde vrijdag moest beslis sen, was alleen de Belg Michel Pollentier sneller. De twaalf se conden voorsprong, die Polentier na 23,5 kilometer op Kuiper had. waren voor de Belg niet genoeg om Kuiper te passeren. André Romero, zo lang de verrassende leider, moest diep buigen. De Fransman had ruim twee minuten meer nodig dan Polentier. De slotdag bracht trouwens nog meer succes voor Nederland. Piet van Katwijk won de ochtendetappe. Henny Kuiper iLi heeft de ronde van Zwitserland gewonnen. Ticeede werd de Belg Michel Pollenlier. De regenboogtrui heeft van Hennie Kuiper dit seizoen nog meer een vech ter gemaakt dan in voorgaande jaren. Dit jaar rijdend in de ploeg van Peter Post. voelde Kuiper zich verplicht zich waar te maken. Hij wilde laten zien, dat hij geen kampioen van een dag is zoals Harm Ottenbros dat is geweest. De kleine Nederlander lii zich vaak achter Michel Laurent. Kuiper verloor de strijd in de slotrit, een tijdrit be rgop. Ook in de ronde van Spanje ging het in de afsluitende race tegen de klok mis. De Spanjaard Jose Pesarrodona werd winnaar Redenen genoeg voor Hennie Kuiper niet te optimistisch te zijn over de tijdrit in de Ronde van Zwitserland. siekers meerdaagse wedstrijden. Een eerste plaats zat er echter steeds niet in. Kuiper was er wel vaak dichtbij. Twee in de 'Omloop van het Volk' achter Willem Peeters. Tweede in Parijs-Nice wel in klas- .Hennie Kuiper vond er echter ook de inspiratie in deze keer alles op alles te zetten. In de hitte, die de Ronde van Zwitserland al de gehele week omringt, bleek snel. dat de wereldkampoioen nu succesvol was. Na 17 kilometer had Pollentier de leiding met slechts acht ZIERIKZEE - De komende dagen staat de Oosterschelde - wat de sport betreft - in het teken van de Delta- week. Dit jaarlijks terugkerende zei- levenement voor scherpe jachten en ronde- en platbodems krijgt dit jaar extra glans door het 125-jarig jubi leum van de KRZ 'De Maas'. Deze ver eniging, sinds jaar en dag een van de organiserende clubs in de Delta-week, heeft zaterdag en zondag haar jubi leumwedstrijden. Ze biedt zaterdag na de officiële opening van de Delta Week door commissaris van de konin gin dr. C. Boertien (in het Zierikzeese stadhuis om half zes) alle deelnemers i drankje aan. Bovendien is er een jubileum-beker uitgeloofd en alle deelnemende jachten krijgen een aan denken aan de Maas-verjaardag. De verjaardagsraces, spelen zich af in de mond van de Oosterschelde. De startlijn ligt voor Zierikzee, waar za terdag om half negen en zondag een uur later de schepen aan hun wedstrijd beginnen. Behalve de eerder genoemde categoriën komen bij deze wedstrijden ook catamarans en trimarans starten. Maandag houdt dan op dezelfde plaats de WV Zierikzee de Onrustrace: start tien uur. De multi-huUs starten dan met. Zierikzee en WV Yerseke zorgen dinsdag samen voor het eerste traject van de reis rond de Oosterschelde: om tien over acht vertrekt het veld voor de wedstnjd Zienkzee-Yerseke. Vanuit die plaats gaat men woensdag vanaf rond half tien voor deel twee naar Ber gen op Zoom, weer onder de vlag van WV Yerseke. Donderdag aanvaarden de deelnemers dan de terugreis naar Zierikzee. waarvoor om half één 's- middags de WV Schelde het eerste startschot lost. Al deze wedstrijden zijn voor IOR, Pion. Loper en ronde- en platbodems. De IOR-schepen begin nen vrijdag dan aan het klapstuk, voor de grote jongens de Veronïca-race en voor de kleinere plus ronde- en platbo dems de Scheldebrug-race. die in han den zijn van de WV Noord-Beveland en de WV Wolphaartsdijk. De start vindt plaats in de buurt van Colijnsplaat, de eerste categorie wordt om tien voor twee 's-middags 'weggeschoten' De Veronica-zeilers beginnen dan aan hun meerdaagse race op de Noordzee, de Scheldebrugracers zullen, als alles goed gaat. hen een st.uk op die woelige GOES - P. de Koeijer van Sint- Sebastiaan uit Yerseke is in de eerste klas kampioen geworden van de Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Handboogbond. In alle klassen bleef de spanning er tot het laatste schot in. In de vierde klasse was de strijd bij zonder spannend, want na honderd pij len stonden Leijnse van de Eendracht en Van Stee van Sint-Sebastiaan nog gelijk. Het aantal missers moest uit eindelijk de beslissing brengen. De kampioenswedstrijd ging over vijftig pijlen, waarbij de vijftig pijlen uit de voorgaande klasseringswedstrijd wer den opgeteld. De gemiddelde scores waren beduidend hoger dan vorig jaar. Het is dan ook te venvachten dat. de diverse Zeeuwse kampioenen hoog ge noeg zitten om deel te kunnen nemen aan de nationale kampioenschappen. De uitslagen van de klassekampioen schappen luiden- Aspiranten: 1 Ivo van de WaUe. d'Eendracht. Wassingen 517: öe klasse. 1 P. de Jonge d'Eendracht 657: 2 D. v. d. WaUe d'Eend racht 621, 3 C. J. v Antwerpen, 'd Eendracht 5'4- 4e klasse: 1 D Brinkman St Sebas- fiaan, Yerseke 740: 2 J de Koeijer Si. Se bastiaan 740: 3 J v. d. Walle. d'Eendracht '?5. 3e klasse: 1 J. van Keulen St. Sebas tiaan 826; 2 A. Dulnkerke. St Sebastiaan '81: 3 E. Engels. d'Eendracht 765. 2e klasse. 'S, Leijnse, d'Eendracht 850; 2 H. van Stee, st. Sebastiaan 836, 3 A. Jongmans. Zodiak, ^erikzee 807. Ie klasse: 1 P. de Koeijer, St. «bastiaan. Yerseke 889: 2 L. de Koster, St. Sebastiaan 873. 3 B. Glerum. St Sebastiaan baren volgen. maar eerder afhaken. De Veronica-race is zo'n 170 mijl lang. De op de Noordzee uitgezette Schelde- brugrace telt 90 mijlen. Als alterna tieve banen voor de laatste wedstrijd zijn andere, kortere, banen gereser veerd. Vorig jaar ging de poging van de organisatie om de Scheldebrugrace als een echte 'kleine Veronica-race' seconden voorsprong op Kuiper Thu- rau. Pesarrodona en Schuiten bleven achter. Zij allen hadden Kuiper al eens verslagen. André Romero was op dat moment uitgeschakeld met een ach terstand van 1 20. De laatste 6.5 kilo meter veranderden niet veel meer. Het ritme van Pollentier en Kuiper werd niet gebroken. De voorsprong van de Belg bedroeg uiteindelijk 12 seconden, Thurau moest 20 seconden prijsgeven en Roy Schuiten, specialist in dit soort ritten, bleef op 24 seconden steken. Deze ronde werd ook het zoveelste be wijs van de kracht en veelzijdigheid van Bert Pronk De meesterknecht van Hennie Kuiper kon in de bergen met de voorsten mee en reed in de tijdrit naar de achtste plaats op slechts 47 seconden. Pronk bezet in het eindklas sement de vijfde plaats. In de morgenuren moesten de renners een etappe van 81 t*,m rijden. De 'groten' lieten de strijd over aan de 'kleinen'. Een kopgroep va.n zes man BURSSEL - Eddie Merckx is vrijdag middag in het universiteitsziekenhuis in Leuven geopereerd aan de steen puisten op zijn zitvlak. Merckx zelf ontsnapte. Piet van Katwijk was de rapste in de sprint. Hij versloeg Albert Van Vberberghe. Van Katwijk comple teerde daarmee het Nederlandse suc ces. Ook de ploeg van Hennie Kuiper die overigens de vierde wereldkam pioen is, die de Ronde van Zwitserland wint. werd winnaar. De mannen van Post eindigden als eersten In het ploe gen klassement. De kracht van de ploeg is duidelijk, maar in de komende Ronde van Frankrijk is aanzienlijk meer tegenstand te verwachten. Voor Hennie Kuiper betekent het een nieuwe uitdaging, een volgende kans zich te bewijzen. Uitslagen Noordzee op te sturen niet door, omdat heeft uiteindelijk voor een operatie ge- een dëel van de deelnemers niet aan de kozen, toen een medisch rapport dui- vereiste bepalingen voor dat grotere delijk maakte dal hij zondag bij het werk voldeed. Voor degenen die al dat Belgisch kampioenschap zijn kansen mooie zeilspul eens onder zeil willen niet optimaai zou hebben kunnen ver zien: bij het startschot vertrekken de dedigen. Pas eind juli zal Merckx weer schepen en kijklustigen moeten dus m actie komen. De Belg wil zich dan voor dit tijd de kijker aan de ogen voorbereiden op het wereldkampioen hebben. schap in september. De uitslag van de tiende etappe is: 1 van Katwijk (Ned) de81 km in 1 uur. 55 minuten en 42 seconden. 2 van Vlier- berghe «Bel» z.t.. 3 Svary (Zwi) z.t.. 4 Martinez-Heredia (Spai z.t.. 5 van Hel- voirt iNed) z.t.. 6 Van Landeghem (Bell op 6 sec., 7 Maertens (Bel) op 42 sec.. 1 Malfair (Bel» z.t. 9 van Roosbroeck (Bel) z.t., 10 Passuello (Ita) z.t. 12 Prin sen (Ned) z.t. De uitslag van de tijdrit over 23,5 km is: 1 Polentier (Bel): 31.06.15. 2 Kuiper (Ned) op 12 sec. 3 Thurau (Wdlt op 20 sec.. 4 Schutein (Ned) op 24 sec 5 Pe sarrodona (Spa) op 37 sec6 Bracke (Bel) op 43 sec.. 9 Lanno (Bel) op 1.06 10 Porteur (GB): op 1.11. 20 van Helvoirt (Ned) op 2.23. 22 Tabak iNed) op 2.33: 25 Pijnen (Ned) pop 2.48. 51 Prinsen (Ned) op 4.56. 58 Van Katwijk (Ned) op 6.25. Eindklassement: 1 Kuiper (Ned) 39 09.02, 2 Pollentier (Bel); op 42 sec. 3 P esarrodona (Spa) op 1.23. 4 Martins (Por) op 1.41, 5 Pronk (Ned) op 1.4(3. 6 Romero iFra) op 2.07, 7 Maertens (Bel) op 5.14. 8 Thurau (Wdl) op 8 00. 9 Julien (Fra) op 10 01. 10 Heredia-Martinez (Spa) op 12.09 21 Schiiten (Ned) op 29.21. 22 Tabak iNed) op 30.15. 26 Pij nen (Ned) op 41.31. 27 Van Helvoirt (Ned) op 46.17. 40 Prinsen (Ned) op 56.51. 56 Van Katwijk (Ned) op 1.19.02. ZAGREB - Kees Kist (AZ '67) en Wim .Meutstege (Sparlal zijn vrijdagmor gen vroeg in Zagreb gearriveerd. Het duo «lal incler baast werd opgeroepen toen na de wedstrijd tegen Tsjecho- Slow aki je bleek dat vijf spelers uitge schakeld waren begaven zich direct naar het trainingskamp in hotel Smidhen. even buiten Zagreb gelegen. Daar ondergingen de 'restanten' van de Nederlandse selectie een lichte training. Het vijftal, dat d«- wedstrijd tegen Joe- tocmooi zaterdag niet mee kan maken, wordt gevormd door Johan Neeskens. Wlm van Kanegcm «beiden een rode kaart». Johan Cruyff -tw vernaai een gele kaard. Wlm Suurbier en Wtm Rijsbergen (belden geblesseerde Cruyt! is overigens vrijdagochtend al afge reisd naar Barcelona, waar hij binnen kort. een lichte operatie moet onder gaan. Bondscoach George Knobel die in deze functie nu voor zijn laatste wed strijd staat, beschikt nu nog over vijf tien spelers, bij wie drie doelverriedl- gers. De vermoedelijke opstelling tegen Joegoslavië Ss. Schrijvers. Meutstege. Krol. Van Kraay en Amtz. Jansen. Willy van de Kerkhof en Peters Rep (of Rene van de Kerkhof). Geels en Rensenbnnk. Als wisselspelers beschikt Knobel dan nog over Kist en of Rep of René van de Kerkhof. De opstelling van Joegoslavië was vrijdag nog niet bekend. Trainer Ante Mladinlc zal de grootste moeite heb ben zijn team. na het teleurstellende scoreverloop tegen West-Duitsland opnieuw te motiveren. ..De Nederlan ders en wij als gastheren zijn de grote verliezers van dit toernooi", meende de voor Ein tracht Braunschweig spelende Danilo Popivoda. ..Wij zijn nu wel ver plicht een overwinning te behalen op Nederland". MANILLA - De uitslagen van de vrij dag in Manilla gespeelde partijen voor het interzonale schaaktoernooi zijn: vijfde ronde: Spasski (Sovi remise tegen Tsjeskovski (Sovi In 21 zetten. Ribli (Hom remise tegen Balasjov (Sov) in 26 zetten. Torre (Phi) - Ljubojevic (JS1) afgebroken na 45 zetten. Mariotti (Ita) Biylasas (Cam af gebroken na 40 zetten. Harandi (Iran) ver liest. van Uhlmann (ODD in 37 zetten, Panno (Arg) remise tegen Browne (VStl in 44 zetten. Kavalek (VStl remise legen Hort (Tsj) in 19 zetten. Pachman (WDi) verliest van Mecking (Brai in 41 zetten. Poloegajevski (Sovi ver slaat Gheorghiu (Roei In 31 zetten. Tan (Sin» Quinteros (Argi afgebroken na 40 zetten. Door deze resultaten delen de Brazi liaan Henrique Mecking en de Oostr duitser Wolfgang Uhlmann de eerste plaats op de ranglijst met vier punten uit vijf partijen. De Amerikaan Walter Browne en de Tsjech Vlastimil Hort staan met een half punt minder geza menlijk op de derde plaats. Overigens heeft de Argentijn Quinteros met een totaal van 2.5 punten nog twee afge broken partijen af te werken. Na de vijfde ronde is de stand: 1. Mecking en Uhlmann 4 punten. 3. Browne en Hort 3.5. 5. Tsjeskovski. Kavalek en Po loegajevski 3. 8. Quinteros 2.5 en 2 afgebro ken. 9. Spasski 2.5 en 1 afg.. 10. Gheorghiu en Ribli 2.5. 12. Ljubojevic. Biyiasas en Ba lasjov 2 en 1 afg.. 15. Pachman en Panno 1.5. 17. Manotti 1 en I afg.. 18. Tan 0.5 en 1 afg. 19. Harandi 0.5. 20. Torre 0 en 1 afg NOTTINGHAM - Tom Okker is vrij dag tijdens de kwart finales van het internationale tennistoernnoi Not tingham uitgeschakeld. De Nederlan der verloor met 2-6, 4-6 van de Ameri kaan Jimmy Connors. De uitslagen van de kwart finales zijn: Jimmy Connors (Vst) Tom Okker (Ned) 6-2. 6-4; Raul Ramirez (Mex) Vijay Am- ritraj (Ind) 6-4. 6-4; Ilie Nastase iRiei- Ismail El Shafei (Egy) 1-6. 7-5. 6-4; Ove Bengtson (Zwe(-Roger Taylor (Gbr) 6-3, Jimmy Connors en Ilue Nastase plaatsen zich uiteindelijk voorde fina le. In de halve finales versloeg Connors Raul Ramirez met 6-3 en 6-4. Nastase won met twee keer 7-5 van Ove Be- ngston. Bondscoach. George Knobel nam vrijdag in Zagreb afscheid van Johan Cruyff, die terugkeerde naar Barcelona. Wellicht een afscheid voor lange tijd. want Knobel staat voor zijn laatste interlandwedstrijd de 'kans Is klem dat hij ooit weer als coach van Cruyff zal optreden. .AXEL - Voor de Tcrneuzense oliehan delaar Machicl de Pooter beloven de Zeeuwse zwenikampioenschappen een duur grapje te worden. De ex-Zeeuwse recordhouder op de 100 meter vrije slag had voor deze titelstrijd veertig bossen bloemen besteld voor de nieuwe Zeeuwse recordhouders en de jury maar na de eerste dag is het al duidelijk dat hij er aan die veertig niet genoeg zal hebben. Het Axelse zwembad 't Plaatje' toonde zich gisterenavond tijdens de estafet- lekampioenschappen supersnel en van de zes te verzwemmen nummers ein digden er dan ook vijf in een nieuw Zeeuws record en dat kostte Machiel de Pooter reeds op de openingsdag 26 bossen bloemen. Dat het Axelse bad alle mogelijkhe den biedt om tot nieuwe Zeeuwsre re cords te komen werd al duidelijk in het openingsnummer van gisterenavond- de 4 x 100 meter wisselslag dames. De ploeg van Stormvogel bestaande uit Carolien Raaymakers. Lenie van Bodegom. Carla Willems en Cora Sol- leveld. bleef weliswaar maar eentiende onder de oude recordtijd maar het was toch een duidelijk indicatie over de mogelijkheden van het Axelse bad. Herenploeg De herenploeg van Stormvogel wenste op hetzelfde nummer kennelijk niet achter te blijven en de eindtijd van 4.43 4 bet ekende ook voor Jaap Key - mei. Peter Buijs Paul Meerman en Rob van de Velde een nieuw Zeeuws record. Hei derde record kwam op naam van de Scheldemeisjes op cie 4 x 100 meter vrije slag dames, Met een tijd van 4.49 2 bicven Marjolein van de Neste. Carin Clemminck. Carla de Vos en El- semieke de Jong ruim acht seconden beneden de oude record tijd. Het enige record dat niei verbeterd werd was het 4x 100 meter vrije slag record van Stormvogel. Het Storm- vogelkwartet van gisteravond be staande uit Ronny de Nooyer. Arendo de Schipper. Paul Meerman en Jaap Keymel slaagden er niet in om onder de recordtijd te blijven. De twee records die uiteindelijk nog sneuvelden waren die op de 5 x 50 me ter vrije slag. Bij de dames was het Stormvogel, met Carla Willems. Cora Solleveld. Nanöa Christis. Tobie van der Sluijs en Wilma Rooseboom. die een nieuw Zeeuws record uit het water haalden met een tijd van 2.44.2. terwijl Scheide schitterende tweede werd met '2.44.6 ook nog onder de oude record tijd. Bij de heren bleven Jaap Keymel. Paul Meerman, Rob van de Velde. Peter Buijs en Ronnie de Nooyer namens Stormvogel een halve seconde onder het Zeeuwse record met een tijd van 2.24.1. De estafettekampioenschappen heb ben de zwemmers in ieder geval de weg getoond naar nieuwe records en dat belooft alleen maar goed voor zaterdag en zondag wanneer de persoonlijke ti tels in het Axelse bad te verdienen zijn. Uitslagen: 4 x 100 meter vrije slag da mes. 1 Schelde 4.49.2. 2 Stormvogel 4.59.8. 3 Luctor 5.00.6. 4 Bruinvis 5.21.0. 4 x 100 meter vrije slag heren: 1 Stormvogel 4.19.2. 2 Bruinvis 4.44.4. 3 Schelde geöiskw.. 4 x 100 meter wis selslag dames: 1 Stormvogel 5.23.0. 2 Schelde 5 25 9. 3 Luctor 5.46.1. 4 Schel- destroom 5 55 1. 5 Bruinvis 5.56.9. 4 x 100 meter wisselslag heren: 1 Stormvo gel 4.43 4. 2 Schelde 5.01.1. 3 Bruinvis 5.22 7, 5 x 50 meter vrije slag dames: 1 Stormvogel 2.44.2. 2 Schelde 2.44.6. 3 Luctor 2.46.6. 4 Scheldestroom 3.00.2. 5 Bruinvis 3.06.9. 5 x 50 meter vrije slag heren: 1 Stormvogel 2.24.1. 2 Schelde 2.2f 5. 3 Bruinvis 2.44.9 WIMBLEDON - Zelden is de strijd om de Wimhledon-titel in het heren-enkelspel zo open geweest als dit jaar. Titelhouder Arthur Ashe mag dan beschouwd worden als de officiële favoriet - hij is als rerste geplaatst - maar zijn positie wordt van maandag af aan alle kanten he vig bedreigd. Hoewel de afgelopen maanden enkele jonge speler*, zoals de Italiaan Panatta en de Ameri kaan Dibbs. naar de wereldtop zijn doorgestoten, heeft Ashe het meeste gevaar te duchten van de gevestigde namen: Connors. Nastase, Borg. Vi las, Tanner cn Ramirez. In dat rijtje van nog betrekkelijk jeugdige vedetten ls „de aartsvader" weggevallen: Ken Rosewall, de beste tennisser die nooit Wimbledon won en vorig jaar nog als tweede werd ge plaatst. zal niet meer deelnemen. De nu 41-jarige Australiër schaarde zich op het vorige Wimbledon weliswaar nog bij de laatste 16. maar de daarop volgende nederlaag tegen Roche schijnt hij toch als een grote schande te hebben ervaren. Heel tennis minnend Engeland hoopt uiteraard op een herhaling van de fascinerende finale van vorig Jaar, toen Ashe met sluwe, tactische wa pens het op kracht en tempo geba seerde spe) van Connors volledig ontregelde. Sedert die gedenkwaar dige zaterdag in juli hebben de twee tennisgiganten elkaar niet meer op de baan ontmoet. Terwijl Ashe via een imponerende zegereeks vervol gens bewees dat zijn Wimbledon- triomf geen incidentele zaak was. groeiden de twijfels omtrent de wed- strijdinsielling van Connors De 23-jarige Amerikaan, die vóór Wimbledon als vrijwel onverslaan baar werd beschouwd, bleek plotse ling te bezwijken onder de zware druk die maandenlang op hem had gerust. Connors bleef gedurende de eerste ronden van de toernooien in zijn normale doen. maar knapte af zodra de eindstrijd zich aankondig de. De zwartste dag uit zijn carriere brak aan in Forest Hills, waar Oran- tes hem in de finale slechts tien ga mes hoefde af te staan. Incidenten Achteraf beschouwd, zouden allerlei woelige incidenten in Connors' leven wel eens debet kunnen zijn geweest aan zijn spectaculaire inzinking. Connors begon genoeg te krijgen van zijn bemoeizieke manager Bill Rior- dan, die de hele wereld - en vooral Arthur Ashe-alseen bedreiging voor zijn pupil scheen te ervaren. Riordan dreigde Connors in allerlei rechtsza ken te storten, maar deze wist steeds weer uitstel te bewerkstelligen tot- dathij de tijd rijp achtte om Riordan de laan uit te sturen. Prompt spande Riordan een juridische procedure aan tegen zijn gewezen werkgever die hem nog achterstallige honoraria schuldig zou zijn. Sinds Riordan uit het leven van Connors is verdwenen, is de jonge Amerikaan rustiger en zelfstandiger geworden. Hij stelde zich weer be schikbaar voor het Amerikaanse Davis-Cupteam. bereikte een ver zoening met Ashe en lietzijn moeder als manager optFeden. En U-rwijl zijn prestaties weer een opgaande lijn toonden, mocht hij ook in de liefde niet klagen over gebrek aan succes: sinds enige maanden wordt hij trouw vergezeld door de fraaie Marjorie Wallace, een ex-miss world. Connors blaakt momenteel weer van zelfvertrouwen. Zijn nederlaag van afgelopen week in Beckenham tegen landgenoot Roscoe Tanner deerde hem niet: „Ik heb nu een stuk of zes partijen op gras gespeeld en ik geloof dat ik er nu weer helemaal aan gewend ben". Connors' voorbe reidingsperiode lijkt aan de korte kant, maar ook bij andere spelers leeft de opvatting dat een langere periode niet noodzakelijk is. Ashe: „Acht dagen is toereikend. Al die verhalen over aanpassing aan gras zijn zwaar overdreven". Niet verontrust Ashe lijkt zich niet zoveel zorgen te maken over een eventueel verlies van zijn titel. Recente nederlagen tegen ondermaatse tegenstanders als Taroczy en Taylor hebben hem niet verontrust, „liet maakt heel wat vrrvchil al» je Wimbledon al eens hebt gewonnen. Mijn zelfver trouwen zal me helpen. Ik beschouw Connors als de gevaarlijkste, maar er zijn nog een paar anderen die niet onderschat mogen worden. New- combe en Smith al» ze fit zijn. Borg, cn Nastase als hij zin heeft". Veel moet vooral verwacht worden van de Zweed BJoern Borg, die het tot dusver nog niet verder bracht op nbledon dan de kwartfinales. Ui Evenals zijn boezemvriend, de Ar gentijn Guillermo Vila», heeft Borg zich de afgelopen week op een ge heime plaats in Engeland terugge trokken om zich in alle stilte voor te bereiden. Borg heeft het de afgelo pen maand kalm aan gedaan nadat hij de WCT-finalc in Dallas had ge wonnen. „Ik heb voor dit jaar mijn zinnen gezet op Wimbledon en Fo rest Hills", aldus de 20-jarige Zweed, die onlangs in Parijs door Adriano Panatta werd gewipt. Meest besproken Met Panatta (25) is tevens de meest besproken tennisser van dit moment genoemd. Hij trok de afgelopen we ken sterk de aandacht met toernooi-overwinnlngen In Rome-en Panjs. Toch lijkt zijn plaatsing - als vijfde - extreem hoog, gezien het feit dat hij als gravel-specialist nooit de laatste zestien op Wimbledon bereik te. Panatta beaamt dat min of meer zelf als hij zegt: ..Sinds het vorige Wimbledon heb ik niet meer op gras gespeeld, ik ben bang dat ik niet meer op tijd in mijn ritme kom". Een poging daartoe in Nottingham mis lukte deze week: hij werd snel uitge schakeld door de Amerikaan Estep Geschrokken vloog Panatta meteen terug naar zijn vaderland. .Jk kan beter nog een paar dagen rusten want Ik ben doodmoe". Een andere gravei-speciallst. de Spanjaard Manuel Orantes. heeft al lang de consequentie van zijn eenzij dige begaafdheid geaccepteerd. Voor de tweede achtereenvolgende maal zal hij Wimbledon mijden als betrof het een besmettelijke ziekte. Tom Okker In de schaduw der groten vertoeft de laatste jaren Tom Okker (321. Even als vorig jaar, toen hij de kwartfi nale bereikte, werd Okker als ne gende geplaatst. Een bewijs dal hij in de internationale tenniswereld nog altijd als een topspeler wordt beschouwd. Het is een compliment voor de Nederlander dat hij nog zo hoog wordt aangeslagen, terwijl andere gevestigde reputaties als Newcombe, Kodes, Smith. Gorman. Alexander en Lutz naar de achter grond werden gedrongen. Op dit Wimbledon zal Okker het overigens niet gemakkelijk krijgen. De Amerikaan Sandy Mayer, die hij in de eerste ronde treft, ls een wispel turig. maar groot talent. In '73 be reikte hij de halve finale van Wim bledon na de favoriet Nastase te hebben geklopt Een jaar laterllethij zich notabene verrassen door Rolf Thung. maar vorig jaar kwam hij sterk terug: Vïlas had In de achtste finales de handen vol aan hem. De moeilijkste opgave wacht Okker evenwel als hij tot de laatste 16 is doorgedrongen. Daar ontmoet hij de zeer getalenteerde 23-Jange Mexi caan Raul Ramirez, die vong jaar pas in de kwartfinale door Connors werd afgestopt. Chris Evert Nu Billy-Jean King het enkelspel de rug heeft toegekeerd, is Chris Evert de grote favoriete in het damesenkel spel. Om de scherpte in haar spel te rug te krijgen, heeft Evert de laatste tijd veel tegen heren gespeeld- Evert: ..Vorig jaar was lk het tennis beu. maar ik begin er nu weer zin in te krijgen. Ik wil mijn titel terug win nen". Merkwaardig genoeg is Betty Stoeve opnieuw niet geplaatst, hoe wel zij vorigjaarpas in de kwartfinale moeizaam werd uitgeschakeld door Evert. Deze week bewees Stoeve haar klasse door een zege op de En gelse Sue Barker, de kampioene van Duitsland en Frankrijk. NIEUWERKERK - Ter ere van het kampioenschap van de tweede klas en de promotie naar de eerste klas van de afdeling Zeeland (za'erdagvoctbal) heeft SKNWK in Nieuwerkerk vrijda gavond een wedstrijd gespeeld tegen de semi-profciub FC Den Bosch. De Brabanders waren met 8 spelers van het eerste en enkele geselecteerden van hei C-tearo naar Schouwen- Duiveland gekomen. SKNWK speelde met een opvallende inzet, sloot de eer ste helft zelfs af met een 3- 1-voorsprong. maar bleek na rust te veel van zijn krachten te hebben ge vergd en moest tenslotte met 3-6 voor de Brabanders capituleren. Arie Folmer zorgde in de 8e minuut voor 1-0. Uit een dieptepass van Peter Regeer scoorde Dick van Driel in de 13e minuut: 2-0. Pas daarna kon Wil lem Leushuis voor FC Den Bosch een tegentreffer fabriceren. Door een doel punt van Jan Thiery liep SKNWK in de 32e minuut echter weer uit' 3-1. Binnen een kwartier werkte FC Den Bosch en Janus van Gelder zorgden voor de twee treffers. Door Willem Leushuis. Hennie Kerssens en opnieuw Wessel van de Bosch werd het tens lotte 3-6. NIJMEGEN' - Jar. van Katwijk heeft donderdag de profwtelerronde van Nijmegen gewonnen, die voor de vierde keer werd gehouden. Van Katwijk ver sloeg in de sprint Jos Schipper. André Gevers werd derde op tien seconden. De uitslag is: I Jan van Katwijk i Baldel). 80 kilometer in 1 uur. 45 minuten en 56 secon den; 2 Jos Schipper iKwade.idammei z.L. 3 André Gevers (Balde!; op 10 SECONDEN: 4 Richard BuVakci lAaL' i z t: 5 Ben Jan broers iZaandarai z t8 Harm Ottenbroe (Hoogerheidei z.t: 7 Ger Hannes (Sibbei zt:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25