Uniek bodemonderzoek bij Roompot in Oosterschelde Zeeuwse veeteelt heeft meeste van langdurige droogte te lijden TWEE MILJOEN LITER WATER NAAR BOOMGAARD BIJ HULST PZC/c Zeeuwse Koorschool begint aan tiende buitenlandse reis Fruitteler Ivens: „Dc kan er weer drie weken tegen" Coördinatie werk voor de buitenlandse werknemers steeds beter VRIJDAG 18 JUNI 1976 DOOR DUKBEDRIJF VRIENS BV EN LABORATORIUM VOOR GRONDMECHANICA UIT DELFT nieuwe methode voor zeer diep onderzoek ffISSENKERKE - Sinds een week of twee is bij de bouwpul aan de Room pot in de Oosterschelde een project aan de gang, dat tot nu toe uniek mag worden genoemd. Duikbcdrijf Vriens BV uit Bergen op Zoom is er in sa menwerking met het Laboratorium voor Grondmechanica uit Delft onder water bezig met een bodemonderzoek in vaktermen sondering genaamd - dat tot grote diepten reikt. Er wordt gewerkt met een duikerklok die een diameter van twee meter in- wendig heeft en een hoogte van drie meter. Vanuit dat apparaat, waarin twee duikers werkzaam kunnen zijn. wordt het eigenlijke onderzoek ver richt De duikerklok ligt op de bodem en vandaar uit worden de sondeerbui zen met een perskracht van zo'n 40 ton de grond ingedrukt, tot 50 meter diep nu al. De registraties worden aan dek van het platform, 'basis' van de werk zaamheden en verblijf van de beman ning, opgenomen. De registraties gaan op hun beurt weer naar het Laborato rium in Delft. De heer W. Vriens vertelde, dat met de duikerklok wordt gewerkt om geen last te ondervinden van de weersgesteld heden. „Tot nu toe is het sondeerwerk het meest bovengronds gedaan. Dat gaat dan met een 20 ton perskracht maar men komt ook maar half zo diep. ffat wij nu doen is in wezen volkomen nieuw, je kunt het ook een Neder landse vinding noemen", zegt hij. Op de vraag wat er dan zo volkomen nieuw is, wijst de heer Vriens naar de duikerklok. Bodemonderzoeken op zee rijn tot op heden altijd vanaf een boot verricht, maar dan had men in de meeste gevallen te maken met wisse lende weersgesteldheden. Bijvoorbeeld bj) ruw water slingert een schip en dat heeft weer gevolgen voor de reeks van sonderingsbuizen die in de grond zijn gedrukt. Vanuit de duikerklok heeft men daar geen last van. Het geheel blijft stabiel. Invloeden van stromin gen en dergelijke is men kwyt. Momenteel is men bezig met onder- roekingen op een plaats in de Ooster- ichelde, die erom bekend staat op vele plaatsen een zeer harde bodem te heb ben. Daar gaat het om, want alles - naar de woorden van de heer Vriens - tan worden beschouwd als een test. .We onderzoeken of deze nieuwe me- ihode geschikt is voor diep onderzoek. Dat hoeft overigens niet alleen voor de Oosterschelde te zijn", zei hij. De heer Vriens maakte duidelijk, dat de duikerklok, waarin de meest tech nische snufjes zijn te vinden <jp het gebied van persapparatuur, eigenlijk is gebouwd voor werk op de zeebo dem, waarbij tot een diepte kan wor den gegaan van 200 meter. Vooral voor funderingen voor olieplatforms kan deze onderzoekmethode een be- langrijkerol spelen. Nagegaan wordt namelijk hoe hard de bodem is, maar dat niet-alleen. want hoe dieper men gaat. des te meer bo demlagen worden er aangetroffen. Men meet dan onder andere op de weer stand die de sonderingsbuizen onder vinden, de dichtheid van de lagen, zand of klei. „Het gaat erom", deelde de heer Vriens mee. ..wat er onder be paalde lagen zit. Daarom wordt zo diep gepeild, want als men veilig en zeker wil zijn van een fundering, is dat be langrijk." Geboord wordt in ieder geval niet. want dat zou de weerstand van de diverse lagen teniet doen. Er wordt dus ■gedrukt', want dan komt de weerstand het beste aan het licht. De heer Vriens kon niet meedelen hoe lang met de werkzaamheden wordt doorgegaan. „Dat kan nog wel even duren. We zoe ken zo diep mogelijk. En zetten er al les op wat we hebben. Ja, en dan kan het weleens gebeuren dat er wat stuk Het optakelen van de 30-meter pijp die in de zeebodem is geweest, hetgeen gepaard gaat met hoge luchtdruk. gaat Maar wat dat onderzoek betreft: we hebben dc tijdsduur al terugge bracht van dagen naar aren en dat is heel wat" Ir. G. Huys nieuwe bedrijfsdirecteur NSM te Sluiskil SLUISKIL - Ir. G. Huys volgt met in- gang van 1 augustus ir. V. Hizotto op als bedrijfsdirecteur van de N.S.M. in Sluiskil. De heer Bizotto wordt be noemd lot lid van dr hoofddireklie in Brussel. De heer Huys Is momenteel adjunct- bedrijfodlrecieur van de Sluiskiise ves tiging. Eveneens met Ingang van 1 au gustus is ir J. van den Meersschaut. hoofd divisie amonlakfnbricage. be noemd tot bedrijfsdirecteur fabricage. De directie van het bedrijf ln Sluiskil zal vanaf die datum als volgt zijn .sa mengesteld: ir G. Huys. bedrijfsdirec teur. ir. M. Feijen. ad June t- bedrijfsdirecteur energie- bedrljfsu-chnisehe voorzieningen, ir J van den Meersschaut adjunct- bedrijfsdirecleur fabneage en drs J Bollen hoofd administratieve diensten. Promotie oud- Vlissinger M. P. van Leeuwen VLISSLNGEN - Ir. H. P. van Leeuwen te Emmeloord promoveert donderdag om uur aan de Technische Hoge school Delft lot doctor in de techni sche wetenschappen. Ir. Van Leeuwen woonde vroeger in Vlissingen. Hij is vliegtuigbouwkundig ingenieur en thans werkzaam bij het nationaal lucht- en ruimtevaartlabo ratorium 'de Vrije Vlucht' in Emme loord. De titel van het proefschrift is 'a quan titative analyses of hydrogen-inrtuced cracking r-ioinoibr is pi victor di. .r. P. Penning. Kunstenaar 'denkt mee over middengebied Goese Polder 2 GOES - B. en w. van Goes hebben de heer J. C. J. van der Heyden uit Den Bosch opdracht gegeven met ingang van deze week zitting te nemen in het ontwerpteam voor het middengebied Goese Polder II. De heer Van der Heyden is beeldcend kunstenaar. Hij dient met name de beide voor dit gebied werkzame archi tecten steun te verlenen. provincie J9J TOURNEE VANEEN WEEK DOOR DUITSLAND VOLGEND JAAR WELLICHT NAAR DE VS GOES - Zesenveertig jongens van de Zeeuwse Koorschool uit Goes ver trekken morgenochtend, zaterdag, met dirigent Evert Heyblok en een aantal begeleiders voor een loernee van een week door Duitsland. Het is de tiende keer dal hel jogenskoor, dat in lie loop der jaren in binnen- en bui tenland grote faam heeft verworven, een buitenlandse reis maakt. In het najaar reist het koor wellicht weer naar Engeland. De mogelijkheid be slaat dat de Zeeuwse Koorschool vol gend jaar naar Amerika gaat. Daar voor heeft de Anglicaanse kerk van New Jersey contact gezocht met dc koorschool. Dirigent HeybJok zegt over cJlc moge lijke rei.s naar Amerika: Het i<: alle maal nog erg vaag, maar als het door ZOU gaan. dan zou dat toch wel de kroon op ons werk zijn. Het wordt dan wel eeen jaar hard trainen, want als we naar Amerika gaan, dan willen we daar natuurlijk goed voorde dag komen Voorlopig eist de Duitse reis van de Zeeuwse Koorschool nog alle aandacht op. Deze reis Is op touw gezet door Frau Fischer uit Rommerskirchen bij Keulen en de cultureel zaakgelastigde van de Nederlandse ambassade m Bonn. Het vertrek is zaterdagmorgen om acht uur met een bus bij het ge bouw van de Koorschool aan de Sin gelstraat. In eerste instantie gaat de reis naar Rommerskirchen en later naar Keulen, waar ln de Sankt Cle- menskerk. die ln een volkswijk van Keulen staat, een avondmis en een klein concert zullen worden gezongen. De volgende dag vertrekken de koor leden en hun begeleiders naar Atten- dom in het Sauerland. Het is dan Sa cramentsdag. Na aankomst in Atten- 55 „Drie jaar terug zorgde bevloeiing voor volle oogst' HULST - De droogte van de laatste tijd brengt veel land- en tpinbouw- en fruittelers in moeilijkheden. Om toch aan water voor zijn appel boom te komen, heeft fruitteler W. Ivens uit Sint Jansteen een verzoek ingediend bij het college van b. en w. van Hulst om hulp van de BB. Het college stemde toen en vanaf dinsdagavond rond tien uur tot donderdagmiddag een uur hebben een pomp en een aanjager water uit De Veste op de boomgaard aan de Zoetevaartweg gepompt De heer Ivens brekent dat er meer dan twee miljoen liter water in zijn boomgaard van vijf hectare is ge pompt. „Per uur wordt 120.000 liter water aangevoerd, dus reken maar uit." De fruitteler is de mening toe gedaan dat hij met het water dat nu is aangevoerd wel zo'n drie weken droogte kan weerstaan. „Ik ben de eerste wiens land is besproeid. Maar nu ligt er op het stadhuis misschien wel een heel lijstje met aanvragen. Mensen zien de pompen staan en komen dan vragen wat het is, Drie jaar geleden heb ik ook al met pompen gewerkt. Dat heeft me toen tijdens de grote droogte toch een volle oogst opgeleverd." vertelt de fruitteler, en verder: „Het water wordt uit De Veste hier naartoe ge pompt. Omdat het zo'n grote af stand is gebruiken ze een aanjager en een pomp. Het water is eerst nog gekeurd. Het zuiver chloorgehalte mag niet hoger zijn dan 300. Het was 290. dus juist goed Driejaar ge leden was het 260." Langs de Zoe- tervaartweg lagen honderden me ters slang evenals in de boomgaard, waar het water op verschillende plaatsen uit de slagen vloeide. De heer Ivens wijst naar het achtereind van zijn boomgaard: „Dat is een af stand van 500 meter." Het pompen is dag en nacht doorgegaan. De twee machines werden bediend door de brandweer. Ook de fruit teler is zo goed als twee dagen en nachten in touw geweest. Hij heeft dinsdagnacht en woensdagnacht bij elkaar nog geen zes uur geslapen. ..Maar 't was nodig hè. De appelbo men kregen gele bladeren. De pere bomen heb ik niet bevloeid, die kun nen langer tegen de droogte." Donderdagmiddag tegen een uur stopte net bevloeien van de boomg aard. „Ik ga nu eerst eens een paar uurtjes slapen. Ik heb blaren op mijn voeten van het lange staan. Maar ja dat is het risico van het vak." Een zegsman op het stadhuis van Hulst vertelde dat er naast de aan vraag van de heer Ivens nog een ge gadigde is. ook een fruitkweker die zijn boomgaard bevloeid wil zien. Er worden als het droge weer aanhoudt nog wel maar aanvragen verwacht. Als het gaat regenen stoppen we natuurlijk zegt de woordvoerder van de gemeente Hulst. De grote hoeveelheden water worden met slangen van de E boomgaard aangevoerd. SITUATIE LAND- EN TUINBOUW 'WISSELEND' Collecte HOEK - De lijstcollecte t.b.v. het Rode Kruis heeft te Hoek ƒ2440.- opge bracht. VBssingse raadsleden verontrust over toenemend aantal windsurfers VLISSINGEN - Dc heer B. Kossen (PvdA) heeft donderdag tijdens de vergadering van dc Vlissingse vaste commissie voor sport en cul tuur zijn verontrusting uitgespro ken over het toenemend aantal windsurfers voor - met name - het Badstrand te Vlissingen. Het feit dat een paar mensen deze sport voor het strand beoefenen zag <re heer Kossen niet als 'uit- den bo- ze' „Nee. een paar van die surfers gaat nog wel maar nu heb ik ge hoord dat er ook al met een instruc teur wordt gewerkt. Zodoende ko nen er natuurlijk steeds meer men sen op surfplannken bij. Het gaat steeds grotere vormen aannemen en dan wordt het gevaarlijk. Die surf planken gaan behoorlijk hard en slaan gauw om. Als er dan toevallig kinderen bij in de buurt, rond zwemmen kun je ongelukken krij gen". Voorzitter Ch. J. Gillissen- Verschage zegde toe de zaak te la- len onderzoeken door de stichting recreatie. ln de commissie voor de volksge zondheid en de milieuhygiëne kaartte donderdagavond de heer J. Kodde de 'kwestie' van het windsur fen eveneens aan. Hij vindt deze sport gevaarlijk tegenover de over igen badgasten en vroeg wethouder A. Lorier om 'beperkende maatrege len'. REGENVAL IN JUNI WAS NOG GEEN TIENDE VAN NORMALE NEERSLAG Akkerbouw uitvallen. De veehouders staan al wel voor problemen, maar van afslachten van vee zoals in Frankrijk is nog geen sprake." aldus de heer De Wit. GOES - De Zeeuwse veeteelt is er als gevolg van de aanhoudende droogte beroerd aan toe. De situatie in de ak kerbouw is wisselend, en over het al gemeen nog niet ongunstig. Bij de fruitteelt hebben vooral de aardbeien en frambozen te lijden. Groenten zijn nu nog niet schaars, hoewel de blad gewassen het ook erg moeilijk hebben. Zo kan de algemene toestand in de agrarische sector in Zeeland worden gezien na een periode waarin de re genval ver beneden normaal is geble ven. „Beroerd, maar nog geen ramp." Zo kenschetste de consulent voor akker bouw en rundveehouderij in deze pro vincie. ir. L. Th. J. M. de Wit de situatie in de Zeeuwse veeteelt. De weilanden zijn verdroogd en het gras is op. Waar al gehooid is. is vrijwel geen nagroei. „Waar nog gras staat, bestemd om in te kuilen of te hooien laten de veehou ders nu hun vee grazen. Maar dat be tekent wel, dat de wintervoorraad in het gedrang komt", aldus ir. De Wit. Dat houdt in dat de boeren straks ge noodzaakt zullen worden voer bij te kopen; met de mogelijkheid dat aar dappelen als veevoer moeten worden gebruikt, „Voorts moeten we afwach ten hoe van de winter de bietenkoppen In de akkerbouwsector slaat de tarwe en andere granen er over het alge meen goed bij. „De bieten staan er zelfs wonderbaarlijk goed voor. De wortel zit dan ook diep in de grond, en alleen de bladvorming blijft achter," zei de heer De Wit. De situatie bij de uien is erg onregelmatig. Dit gewas heeft wel onmiddellijk regen nodig. De peulvruchten tonen een wisselend beeld. „Zij worden belaagd door vogels en hazen, die er vanwege hun behoefte aan vocht aan knabbelen om zo aan de sappen te komen: een verschijnsel dat zich bij normale neerslag maar weinig voordoet." aldus de consulent Verder hebben van de droogte te lijden het graszaad, waar de korrelontwikkeling achterblijft, het vlas en de vroege aar dappelen ipoiersi. De late aardappelen hebben volgens ir. De Wit nog wel kan sen. De achterstand in ontwikkeling doet zich voornamelijk voor of op de hele lichte grond, óf op de zeei zware kiei. waar in beide gevallen de vochtvor- ming moeilijk is. Ir. De Wit wilde toch het totaalbeeld van de Zeeuwse akkerbouw niet zon der meer 'ongunstig' noemen. „We hebben nu nog vrij veel gronden met een goede structuur. Het zit maar op een gedeelte fout." Hoewwel hij niet over exacte cijfers be schikte schatte dë heer De Wit de landbouwgrond met een slechte struc tuur. die dus extra van de droogte hebben te lijden op 5 tot 10 procent van het totale akkerbouwbestand. Groenten De heer B. Steenbergen van het consu lentschap voor de tuinbouw consta teerde dat de droogte nu ook proble men voor de groenteteelt gaat opleve- „Ik wil niet zeggen dat we binnen nu en vier weken a! zonder groenten ko men te ziuen. maar de opbrengst per eenheid oppervlakte loopt terug, ook ondanks besproeiing. En niet elk be drijf kan zijn groenten beregenen. Niet het onbreken van een installatie, maar het ontbreken van water is daar de grootste zorg", aldus deze consulent. Volgens hem zijn het vooral de blad gewassen als sla. koolsoorten en andij vie die van de droogte het meeste last hebben. Hoewel bij de aanvoer van groenten er zich op dit moment nog geen grote moeilijkheden voordoen zag de heer Steenbergen voor ae nabije toekomst toch wel 'een periode van ge ringe schaarste' opdoemen, „ok al be gint het morgen te regenen. Fruit Om die regen zit men ook te springen in de fruitteeltsector, met name bij het klein fruit. „De bessen vallen nog wel mee. maar bij aardbeien en fram bozen kunnen we gerust van een dra matische ontwikkeling, van een deba cle spreken", zei' de heer A. van Oosten, voorlichter bij de ZLM. De aardbeien geven maar de helft van het normale totaal te zien. Op vele be drijven hangen de te kleine vruchtjes er slap en uitgedroogd bij. Alleen daar waar men kan bevloeien valt het mee. „Ook de frambozen gaan hard achte ruit. evenals de bramen", constateerd de heer Van Oosten. De situatie is weer minder ongunstig bij het hard fruit, de appels en de peren. Afhankelijk vu. de grondtoestand op de percelen begint de appelsoort Cox Orange 'een beroerde stand en gele bladeren te vertonen. Bij de verdere appelsoorten valt het mee, evenals bij de peren. „Die laatste vruchten zijn zuidelijke vruchten en kunnen wel wat droogte hebben", aldus de heer Van Oosten. Bij de maatschappij, die in Zeeland mens en bedrijf van water voorziet, de Waterleidingmaatschappij Zuidwest Nederland in Goes noemde men moge lijkheden om die watervoorziening op peil te houden 'redelijk goed'. Produktiechef Van Grembergen herin nerde nog even aan de toestand on middellijk na Pinksteren, toen er zich plaatselijk schaarste-verschijnselen gingen voordoen. „Maar het verbruik is nu wat teruggelopen. We hebben de indruk dat het sproeien wat getemperd is. Maar we wachten nu op de komende vakantie-klap. die op Schouwen- Duivelana en Goeree-Overflakkee wel drukproblemen zal geven." Tholen heeft vorige week al met die drukpro blemen te maken gehad. Het water in de buizen kwam toen door de grote af name niet meer op de noodzakelijke hoogte: „Er ontstond toen een zeer lage druk. die niet alleen lastig kan zijn voor huishoudelijk gebruik, maar fu nest bij een brand", aldus de heer Van Grembergen. De WMZ heeft op Tholen dan ook een beroep op de bevolking gedaan het sproeien tot het uiterste te beperken. Een dergelijk beroep wordt ook voor Schouwen en Duiveland en Flakkee overwogen. In Midden- Zeeland en Zeeuw sch-Vlaanderen is de situatie gunstiger en kunnen ae water-behoeften nog wel worden ge dekt. aldus deze WMZ-functionaris het uiterste. Bij het Meteo-station van het KNMI te Vlissingen vertelde men desgevraagd dal in juni bij normale neerslag er gemiddeld 49 millimeter regen valt. Er zou dus nu deze maand op de helft is gemiddeld zo'n 25 millimeter regen gevallen moeten zijn, maar dat lijkt er niet op. De laatste regendrupjes vielen op 4 ju ni. Toen mat men bij het meteo-station 0.2 mm. Op 1 juni regende het ook: er viel toen 2 m.m in het meetglas van het station. Op 29 mmei werd er nog eens 1.5 mm afgetapt, en ook op 26 mei vie len er nog enkele milimeters. Sinds dien is het droog, en bij het KNMI verwacht men na het koudere, bewolk te. maar droge weer. terugkeer van de droge, zonneige penoden. dom wordt de hoogmis gezongen en daarna worden de Goesenaren officieel ontvangen door het gemeentebestuur van rik- plaats. 's-Avonds vindt ln de Stadthalie een concert plaats De koorschool vertrekt woensdag 23 Juni weer uit Attcndom Van hieruit wor den uitstapjes gemaakt en concerten gegeven in andere plaatsen, zoals in Olpe en Meinerzhagen. re.-.pecUeveliJk op maandag en dinsdag. Woensdag gaat de reis verder naar Zon*, een oude Romeinse stad aan de Rijn. waar voor het koor het toneelstuk 'De nieuwe kleren van de keizer' wordt op gevoerd. Voordat het toneelstuk begint zal de koorschool eerst enkele stukken zingen. Op donderdag 24 Juni wordt ln Duitsland het feest van St-Jan gevierd. In de St-Jan van Rommerskirchen zingt het koor de hoogmis en 's avonds vindt In de Sint-Martmuskerk in Zons een concert plaat*. Daarna ontsteken de koorleden -amen met de plaatse lijke jeugdverenigingen het traditio nele Johanncs-vuur. Vrijdag 25 Juni wordt de Zeeuwse Koorschool officieel ontvangen in Neuss, waar 's avonds ln de Concerthal. een concert wordt ge geven. Voor zaterdag 26 Juni staat een rondrit door Neuss met een bezoek aan het Romeins museum op het pro gramma. s-Avonds zingen de Jongens tijdens de avondmis ln de Driekonln- cenfcerk in Neuss. Zondag 27 Juni reist het gezelschap via het kloosters Steln- feld, waar de hoogmis wordt gezongen, weer terug naar Goes. Verwacht wordt dat men daar om ongeveer zes uur 's avonds arriveert. Tijdens de toemee overnachten de koorleden en hun be geleiders bij pleegouders, ln jeugdho tels of ln jeugdherbergen. Toeristenconcerten Op de dinsdagen 29 juni, 6 juli, 13 Juli, 20 juli, 3 augustus en 10 augustus geeft de Zeeuwse Koorschool korte toeris tenconcerten in de r-k Maria Magda- lenakerk. Deze concerten beginnen om elf uur 's morgens. Een dergelijk con cert is er ook op dinsdag 27 juli, maar dat zal worden verzorgd door een koor uit het Engelse Weybridge. Zondag 4 Juli ls de Zeeuwse Koor school te zien op de televisie tijdens een hoogmis, die vanaf het strand ln Biankenberge wordt opgedragen. Dan vindt de zogenaamde Zeewijding' plaats, een manifestatie die bedoeld is als verbroedering tussen de landen aan de Noordzee. Naast de Zeeuwse Koor school zal pastoor F. W J. Bastiaensen uit Goes Nederland vertegenwoordi ging. De dag voor de televisie- uitzending treedt de koorschool op ln het casino van Biankenberge. VLISSINGEN - „Langzamerhand komt er gelukkig in Zeeland een dui delijker coördinatie in het werk voor de buitenlandse werknemers. Wan neer in de loop van 1976 de Provin ciale stichting wordt opgericht, dan zal ook de samenwerking tussen de in itiatiefgroepen Walcheren en de Ka naalzone beter gaan functioneren." Dat schrijft de heer A. van Eenen- naam, voorzitter van de Initiatief groep Buitenlandse Werknemers Wal cheren in zijn slotwoord van het jaar verslag over 1975 van de groep. In zijn slotwoord spreekt de heer Van Eenen- naam tevens zijn blijdschap uit over de 'kans dat er nu zowel in Middel burg als in Terneuzen een ontmoe tingscentrum gaat komen." Uit het jaarverslag 1975 van de Initia tiefgroep Buitenlandse Werknemers Walcheren blijkt dat de grootste groep buitenlandse werknemers in Vlissingen in dat jaar bestond uit Joegoslaven; 329 tegen 314 in 1974. In Middelburg liep het aantal Joegoslaven in de pe riode '74-"75 terug van 20 naar 12. De grootste groep buitenlandse werkne mers in Middelburg was in 1975 de groep Turken. In 1974 waren het er nog 307, in 1975 153. In Vlissingen waren in 1975 verder nog 144 Marokkanen, 35 Turken, 28 Spanjaarden en 41 Italia nen. In Middelburg waren in hetzeffde jaar. behalve Joegoslaven en Turken. 90 Marokkanen, 13 Spanjaarden en 25 Italianen. In het jaarverslag van de initiatief groep wordt melding gemaakt van een groot aantal activiteiten, die men ont plooid heeft voor de buitenlandse werknemers en hun gezinnen. Zo werd onder meer een cursus naaien gegeven voor de Marokkaanse dames, draaide het ontmoetingscentrum voor buiten landse werknemers in Vlissingen goed. en hield men verscheidene bijeenkom sten. waarbij onder meer vragen kon den worden gesteld omtrent onderwij sproblemen. Wat betreft het onderwijs voor de bui tenlandse kinderen staat in het Jaar verslag dat het vervoer van met name kinderen, die in Vlissingen wonen en de 'Marokkaanse School' in Middel burg bezoeken dikwijls problemen op leverde. 19de 'Den Inkel-rit' KRUININGEN - Op zaterdag 26 juni is in Kruiningen voor de 19e maal de "Den Inkel'-rit, Deze puzzelrit voor au to's en brommers staat open voot deelname in een A- en een B-klasse. De lengte van het parcours is 30 km en de deelnemers dienen een gemiddelde snelheid van 20 km per uur aan te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9