Shirt* At Frans Bruijsse (21) uit Draaibrug trok drie maanden door Azië 'Zeldenrust-college9 Theo van den Brande: coureur met veel pech en weinig geluk SJC 'breekt' opnieuw de zomervakantie met 'Speulmart '76' exiïA voor zonnige dagen. Stien Denijs 30 jaar voorzitter van Hulsterse Luchtbode9 VRIJDAG 18 JUNI 1976 OVER REIS VAN ZIJN DROMEN A VONTURIER SCHREEF DA GBOEK ZEEUWSCH-VLAANDEREN I 'ADVERTENTIE) DRAAIBRUG - De 21-jarige Frans Bruijsse uit het Zeeuws- Vlaamse Draaibrug is teruggekeerd van zijn droomreis. Maan denlang trok de avonturier-net uit dienst en wachtend op de aanvang van het nieuwe studiejaar - door Azië. Bruijsse begon zijn reis begin februari van dit jaar met het vliegtuig vanuit Lon den naar Kathmandu in Nepal. In de hoofdstad van Nepal voegde de avonturier zich bij een groep reizigers die gezamenlijk met een track van een Engelse reisorganisatie over land naar Europa zouden terugkeren. Men is meer dan drie maanden onderweg ge weest. De uit ongeveer 30 personen be staande groep trok achtereenvolgend door Nepal, India. Pakistan, Afghanis tan, Perzië en Turkije. De te volgen route was van tevoren uitgestippeld, maar verder zou alles aan het toeval worden overgelaten. De gebeurtenis sen van elke dag zijn door Frans Bruijsse uitgebreid vermeld in een dagboek. In de volgende uittreksels van z'n dagboek vertelt hij het een en ander over z'n avontuurlijke onderne ming: Kathmandu t Nepal) 9-2-1976. „Het eerste werkelijke contact met de Aziatische cultuur onderga ik als een schok. Alles is hier zo anders dat je je het bijna niet kunt voorstellen. Als je door Kathmandu loopt krijg je het idee dat je in een Middeleeuwse stad bent gearriveerd. Het hele leven speelt zich op straat af Koeien, kippen, kinderen, laxi's. alles krioelt door elkaar. Ik zag moeders die hun kinderen op straat la ten verzorgen. Anderen zag je vlooien vangen uit het haar van hun kinderen. Men waste zich in hetzelfde water waar de heilige koeien hun uitwerpselen in laten vallen. Dit water wordt tevens als drinkwater gebruikt." „In het begin, zegt Frans, had ik er moeite mee al die nieuwe indrukken te verwerken. Na enkele dagen wen je er echter aan." Om zich goed op z'n reis voor te berei den had hij een aantal boeken over de daar ter plaatse heersende godsdien sten. Een passage uit het dagboek ver haalt over een bezoek aan een boedd histische tempel: Kathmandu 15-2-1976. „Mijn doel was vandaag om de peshi- petimtempel te bezoeken. Dit is de meest heilige tempel voor de boeddhis ten. Voor ze sterven willen ze hier min stens éénmaal geweest zijn. Toen ik daar aankwam kwam er een priester op me af. De man had slechts een zeer dun lendedoekje om. Hij hing een kransje gevlochten bloemen om me heen. Een zeer eigenaardige ervaring te meer omdat hij allerlei gekke bewe gingen begon te maken en me mee voerde naar de tempel waar ik eigen lijk niet in mocht komen. Ik moest er een ceremonie bijwonen onder bege leiding van sterk rytmische muziek Zoals iedereen kreeg ook ik een rood stipje op m'n voorhoofd gesmeerd. Dat is het symbool datje boeddhist bent." Na Nepal trok de groep door India. ..Het eerste wat je daar opvalt zijn de vele mensen. Sla je ergens je tent op en je ziet helemaal niemand Staan er binnen de kortste keren 200 Indiërs rond je heen." Hel gebruik van zowel soft- als harddrugs is in vele Aziatische landen de gewoonste zaak van de we reld. Dat de gastvrijheid van sommi gen ook wel eens een staartje kan heb ben staat beschreven in het volgende fragment: Reziyek Perzië5-3-1976 Vandaag kregen Steve en ik brood met kaas aangeboden in een tea-shop, door zoals later bleek, 'twee zware jongens.' Ze wilden ons met hun vriendelijke aanbod meelokken naar hun slaap plaats. waar we morphine konden spuiten. Op dat laatste waren we he lemaal niet uit. We hadden al snel door dat ze slechts op ons geld uit waren. Toen ze begrepen dat we er niet op in gingen kwamen ze met boksbeugels en dolken op tafel. We bewonderden hun vechtwapens en op een handige ma nier bliezen we de aftocht." Toch was dit een uitzondering volgens Frans. „Over het algemeen waren de mensen erg vriendelijk voor ons zonder bijbedoelingen. Alleen in OostrTurkije waar de Koerden wonen was de ont- vangst minder vriendelijk." Van Oost-Turkijei 6-4-1976 „Uit ervaring met vorige expedities had Derek onze reisleider al aange kondigd dat er in Oost-Turkije een be volkingsgroep woonde, die zich agres sief gedroeg tegenover buitenlanders. We moesten van hem dan ook op onze hoede zijn. De eerste kennismaking met de Oost-Turkse koerden liep uit op enkele klappen, die nietsvermoe dende expeditieleden opliepen toen ze Frans Buijsse op z'n Aziatisch 'Confrontatie was een schok' Het reisgezelschap vastgelopen it Perzische woestijn. hen iets wilden vragen. Ook werd er meerdere malen gegooid met stenen. Rijdende door de dorpen kwam er wel eens een stuk hout de track binnen. Gelukkig vielen er geen gewonden- Maar wel een rede om te maken dat je weg komt. Half mei keerde Frans van z'n eerste grote reis terug naar Nederland. „De terugkeer in Nederland was voor mij een nieuwe schok." zegt hij. „Het viel me nu pas eigenlijk goed op hoe de mensen daar heel anders leven dan bij ons Daar hebben ze nog tijd voor je. Hier maken de mensen zich dikwijls onnodig veel te druk." TERNEUZEN-Aan de Algemeen Chris telijke Scholengemeenschap het Zeldcnrast-collegc teTerneuzen slaag den voorhet examen 'Mavo'de volgende kandidaten. Sjannie Agema. Paul Barbc. Julia van Binsbergi-nJan de Bokx. Ali Bolleman Matty de Bruijne. allen te Temeuzcn. Bennie Dekker. Hoek. Simon van Dijk. Chris Dingemanse. Wirn Dingemanse. Jos van Drongen, allen te Temeuzcn. Evert de Graeve. Philippine: Leon de Haas, Elly Hamelink. beiden Zaamslag. Emmeko Hendriks. We.stdorpe: Jan Her- rebout Ko van Hoeve. Peter-Jan de Hul ster. Jan Janse. Ina Kaljouw-, allen te TemeuzcnRonny Klasen, Sas van Gent Suzan de Kok. Temeuzcn: Nelleke La»- geraerl. Hoek: Saskia Lutcyn. Paul Ma- chielscn. Andre Markusse. allen Temcu- zen: Frank de Mul. Zaamslag: Ko Nee Is. Karin de Nljs. Miriam Ovcrdulve. Bram dePooter. JaneldePoo ter. Adriede Put ter. Willy Riemens. Wlepic Rijnberg. Ro nald Roelands. allen ie Temeuzcn. Sandra Torbijn. Sas van Gent: Sirnon Veldman. Ronny Verberkmoes. Janet. Verbragge. Marian Verhoef, allen Ter- neuzen. Betsie Walhout. Hoek en Corrie van de Wege. Temeuzcn Drie kandidaten werden afgewezen. Zes kandidaten moeten een herexamen doen. Voor het examen 'Atheneum' slaagden de volgende kandidaten: Ankie de Bie. Terneuzen: Daisy de Dec- kere.Zaamslag; Jaco Dees. Dirk Dekker, beiden Terneuzen: Hennie Dekker. Zaamslag; Yolande van Dij k. Jan van den Dries, beidenTerneuzenMaijanFopma Sluiskil: BepvanGalen.Terneuzen; .Mar leen Haak. Hoek: Hennie Harinck, Ter neuzen; Guus Harmsen. Maurice Hof fmann. Tom Jumelet. Marion Kaijser. André van Klinken. Diana Klouwers. al len Terneuzen. Vera de Koeyer. West- dorpe. Corrie de Kraker. Zaamslag; Ka- rel van Langevelde. Axel; Han Meer ter. s. Jan Meesen. Jan Meeusen. allen Terneu zen: Kees Nieuwelink, Sluiskil. Frans Pladdet, Hoek; Jan Rademaker.Temeu zcn Dolliede Rode. Axel: Henk Rulssen Hilli'-Snippi'beldeTemeuzcnLeendert Tom. Kapelle Herman Verhelst. Sluis kil: AldertVerllnde. Zaamslag: Joop Ver- Unde, Zaamslag; Anneliesvan Vliet. Phi lippine, Nettle van Westen.Zaamslag Twee kandidaten werden afgewezen Geen enkele kandidaat moet een her examen De volgende leerlingen behaalden het diploma 'Havo' Hans Bent.Temeuzcn; Mlchiel Beeren». Sluiskil: Godellefde Beule. KodeBlaei). Terneuzen. Benny Boeding. Vogelwaar de, Marga Boneschansker. Axel. Anne- lies Boone. Terneuzen; Ronald de Bruij ne -Sas van Gent; Lilian Buljze. Term-u- zen; Corrie van Cadsand. Sas van Gent; Monique Casteels. Temeuzcn; Carlne Cortvrlendt. Hoek: Ada Dekker. Zaams lag: Hans Dekker. Biervliet: Anja Dlele- man, Zaamslag. Els Dieleman, Axel. Ha Dingemanse. Marleen van Doren, beide Terneuzen: Corin Dourleljn. Matlilelde Dourleijn. beide Hoek: Machteld Dron- ker^, TerneuzenMarjolc-ijn Feijen, Axel; Jan. Fopma. Sluiskil: Ludgard Gljsel. We.stdorpe; O ito Ghuijs. Terneuzen. Jacques Goelhals. We.stdorpe: Frans HallegraefT. Temeuzcn: Ria Harnelink. Zaamslag; Theo Hanny. Axel: Hans Hartman. Zaamslag; Hetty van Heckc. Lucille HocJen. Meredith Hoelen allen Terneuzen: Caryn Huppertz. Axel Mare de Jonge. Rinekede Jonge. Adrie Klaas- sen. allen Terneuzen; Bert Kok, Sas van G entJ os d e K rak c- r. Temeuze nHan s d e Krijger. Hulst. Monique Lauwereijs. Zaamslag; Magda van Leenen. Hoek; Willem-Jan Lenselink. Terneuzen. Cor Leunis, Elly Llndenbergh. Els Linden- bergh. allen Terneuzen; Alice Marqulnie. Sas van Gent; Isabelle Michielsen. Ter neuzen: Bram Moens. Heieen Oegema. Marian Oppeneer. allen Axel; Denis Ra- mondt Paul de Ridder beiden Sluiskil: Wilma Rietveld. Margot Rombout. Piet Rouw. Peter Scheele. Paul de Schrijver. LiekeSimoen.Ko Simons, allen Terneu zen: Rob de Smet, Sluiskil; Lydia Strak. Irma Sturm, belden Terneuzen; Chris- tianne Verhaegen. Westdorpe. Marianne Fijne zomer-shirts voor mooie dagen. ran irrslra de Vos. Zaamslag: Franka van Waes, Westdorpe: Hans Wisse. Terneuzen. Veertien kandidaten werden afgewezen. Zes kandidaten moeten een herexamen doen. tADVERTENTIE MAISON LEGRAND BURCHTSTRAAT 14 TELEFOON 2462 OOSTBURG D UI VENR UB RIEK SEIZOEN MET BRONCHITIS, GRIEP, EN EEN GEBROKEN SLEUTELBEEN „ZOSNEL MOGELIJK WEER FIETSEN" HEIKANT - Het zit Theo van den Brande bepaald niet mee dit jaar. De amateur-wielrenner uit Heikant suk kelde al in het begin van hel seizoen met z'n gezondheid (eerst bronchitis en later ook nog griep) en bereikte daardoor wat later het juiste wed strijdritme. De laatste weken ging het echter uitstekend met Theo. Z'n derde jaar bij de amateurs - hij startte pas toen hij al 30 was - leek de eerste ja ren te gaan overtreffen. Er kwamen goede klasseringen in België en vorige week in Axel overtrof Van den Brande zichzelf. Hij maakte lange tijd deel uit van een kopgroep, moest pas tegen het einde met Johan Hinneman afhaken, maar kon een 12e of 13e plaats vrijwel niet meer verspelen. Toen sloeg echter het noodlot weer toe. Van den Brande bot ste in de allerlaatste ronde tegen een auto. Hij kwam er zelf met de schrik van af maar van z'n fiets was niets meer heeL Hij finishte op een in de haast meegenomen fiets ver in de ach terhoede en vertelde aan de streep in sappig 'Heikants' tegen iedereen die in de buurt stond 'dat de bestuurder van Wind gunstig voor oosten van Zeeland BIERVLIET - Stien Denijs, één van de nestoren van de duivensport in Hulst, vierde onder grote belangstelling het feit dat hij zestig jaar duivenliefheb- ber is en dertig jaar voorzitter van de postduivenhoudersvereniging 'de Hulsterse Luchtbode'. 'De Hulsterse Luchtbode' is de groot ste vereniging van Hulst en één van de bloeiendste verenigingen van Zeeland. Denijs is een voorzitter, die moeilijk te vervangen is omdat hij zich volledig voor de vereniging inzet. Op de afde- llngsvergaderingen kent iedereen hem door de manier waarop hij zijn stand punt verdedigt. Hij is de oprichter van de Hulster Concourscombinatie, een samenwerkingsverband tussen drie verenigingen uit Hulst en de Hulsterse Kampioenendag. Dit jaar kon hij- de kampioenendag niet meemaken, om dat hij in het ziekenhuis lag. Grote snelheden De duiven vlogen tijdens de provin ciale wedvlucht op Bourges met zeer grote snelheid. De eerstaankomende duiven op deze 500 km lange vlucht haalden een gemiddelde snelheid van meer dan 80 km per uur. De provin ciale winnaar en de mogelijk winnaar van het bondsconcours van de Zuid- Nederlands Bond komt waarschijnlijk uit het oosten van de provincie. De wind was tijdens de drie provinciale vluchten steeds zeer gunstig voor het oostelijk gedeelte van de provincie. De snelste duif is hoogst waarschijnlijk van E. Maas uit Sint Jansteen- Heikant. Hij klokte 'om 10.52 uur en zijn duif had een gemiddelde snelheid van 1424 meter per minuut. Ook Ver hagen in Westdorpe klokte voor elf uur. De klok van Dobbelaere uit Kloosterzande werd door de contro leurs van de ZNB gelicht. Dit duidt op een goede klassering in het bondscon cours, Verder behaalden goede klasse- dngen: F. van Gaever en J. VAN Spaendonck uit Sint Jansteen, E. Pies- aens uit Clinge, Jos Willaert uit Clinge, P- Antheunis uit Hulst en J. Haak uit "°ek. in het westen van de provincie werden minder goede tijden gemaakt. De eerste meldingen kwamen daar van I. Riteco, Breskens: A. Duininck. Cad- zand; B. de Putter. IJzendijke; Van de Linde en Du Puy. Biervliet en G. Du- sarduyn. Groede. In Zuid Beveland klokte H. Vermeulen uit Schore heel vroeg met twee duiven. In Herseke was P. Steketee iets eerder dan E. Vermast. De uitslag van de wedvlucht op Bour ges met 150 duiven van Koewacht: de snelheid van de eerste duif 1377 meter per minuut: 1 F. van Gaever; 2. 5 en 8 J. van Spaandonck: 3 M. Begheijn; 4 Mon van Goethem; 6 L. de Bruin. 7 P de Waxele; 8 H. de Mul: 10 P. Rottier. In Heikant werden de duiven inge- korfd. die niet deelnamen aan het bondsconcours. De uitslag was: 1 en 2 E. Maas; 3-en 5 L. Dhooghe: 4 Joh vann H.oute. 'Eerste de beste' uit Schoon- dijke voog met 55 duiven. De snelheid van de eerste duif was 1284 meter per minuut De uitslag was: 1, 6. 7. 9 en 10 G. de Wever; 2 J. Temmerman: 3 en 8 H. van Kouwenberg: 4 gebroeders Ge- rnaert: 5 C. Jansen. Grote aantallen jonge duiven vlogen op Quivralne of Doornik. De duiven uit Frankrijk zijn zondag zeer slecht aangekomen, van wege de mist. 'Heikant' vloog met 357 jonge duiven op Quivraine. De uitslag was: 1 gebroeders Sturm: 2. 5 en 8 L. Heirwegh: 3 en 6 J. Lambrecht. 4 P Rottier; 7 J Gijzeis: 9 en 10 J. van Spaandonck 'Schoondijke' vloog met 115 oude duiven op Doornik. De uit slag: 1 G. de Wever: 2 en 4 Klaassen- Taillie; 3 en 9 S. Taillie; 4 en 8 R. Postma; 6 J. Temmerman; 7 en 10 P. Cornelis. Verder vloog men ook met 258 jonge duiven. De snelheid van d eeerste duif was 1218 meter per mi nuut. De uitslag was: 1 en 10 J. Tem merman, 2 C. Jansen; 3 gebroeders Ge- rnaert: 4. 6 en 7 Klaassen-Taillaic: 5 H. van Kouwenberg; 8 W. van de Velde: 9 mevrouw Beijer. 'Grauw-Lamswaarde' vloog met oude duiven op Dourdan. De snelheid van de eerste duif was 1208 meter per minuut. De uitslag: 1 ge broeders De Koster. 2 en 6 L. van Viierbergen; 3 A. de Block; 4 en 9 J. van Denderen; 7 J. Pardon; 8 P. van Dalen; 10 A. Maas. De uitslag bij de 59 jaarlingen was: 1. 9 en 10 L. van Vlier- bergen. 2 en 7 M. Vioen: 3 P. Moortha- mer, 4 en 6 Ed Mathijsen; 8 A. de Kos ter De snelheid van de eerste duif was 1191 meter per minuut. DIT JAAR IN GROTE TENT IN SCHOONDIJKE CADZAND - Voor West-Zeeuws- Vlaamse kinderen, die zichaan het eind van hun lange zomervakantie dreigen te vervelen, heeft de stich ting Streekjeugdcentrale West- Zeeuwsch-Vlaanderen weer een kindervakantieweek in petto. De 'Speuimart '76' wordt van 2 tot en met 6 augustus gehouden in een grote tent in het centrum van Schoondijke. Behalve de activitei ten in de tent in het centrum zijn er de hele week door ook filmvoor stellingen in het Hervormde jeugd- gebouw en kunnen de deelnemer- tjes zich verpozen op Schoondijke's oude voetbalveld. Met de ZVTM is een speciale dienstregeling uitge dokterd, waardoor kinderen uit bijna alle West-Zeeuws-Vlaamse plaatsen vrij gemakkelijk Schoon dijke kunnen bereiken. De kindervakantieweek is in feite een vervolg op het recreatiewerk dat tot voor drie jaar in de door toe risten drukbezochte kuststreek voor kinderen werd gedaan. Om vooral fiancièle redenen ging dat werk ter ziele. Twee jaar geleden stelde de streekjeugdcentrale en de 'SJC- karavaan' voor in de plaats, die al lerlei activiteiten van dorp naar dorp bracht. De ammo was echter niet erg groot en daarom besloot men vorig jaar om in een centrale plaats een kindervakantieweek voor alle zeer jonge West-Zeeuws- Vlamingen te houden. De Speulmart '75 in Oostburg werd een succes. Ondanks de hitte telde de SJC 1450 bezoekers en de kinde ren waren erg enthousiast, zo bleek ook deze week weer toen men op de West-Zeeuws-Vlaamse lagere scho len de vakantieweek ging aankon digen. De begroting voor de Speul mart '76 is dan ook gebaseerd op een nog grotere toeloop De SJC houdt nu rekening met 2000 bezoe kers. Niettemin moest nog worden be snoeid op de begroting (vooral de post vrijwilligers) toen bleek dat de subsidiërende West-Zeeuws- Vlaamse gemeenten minder geestd riftig waren. Men kan nu aan de Speulmart ruim 17.000 gulden uit geven. Van de gemeenten komt in de vorm van subsidies ruim 9500 gulden terug, van de Schoondijkse winkeliers (die de accommodatie voor hun rekening nemen) 3300 gul den en van buffet en entree 4300 gulden. Burgemeester drs W. L. A. Lockefeer van Aardenburg (dat sa men met Oostburg de subsidie ver laagde) is gevraagd om op 2 augus tus de Speulmart '76 te openen De kindervakantieweek draait, be halve op de SJC-functionarissen Fred Bergwerff en Joop Wielakker, voor een belangrijk deel op vrijwil lige medewerkers, dit jaar bijna al lemaal afkomstig uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Er hebben er zich tot nu toe negentien gemeld, zodat de SJC er nog ongeveer zes bij moet recrateren. Uit alle plaatsen waar de ZVTM deelnemers aan de Speulmart oppikt zijn verder vrij willigers gevraagd om kaartjes te verkopen. Ook dat levert weinig problemen op. Vergelijkbaar De activiteiten tijdens de kinder vakantieweek zijn vergelijkbaar met die van vorig jaar. De grote tent, waar alles toen wal onover zichtelijk was, zal echter wat an ders worden ingericht. De verschil lende stands krijgen een duidelijk herkenbaar thema mee. In die tent is er de hele week door wat te doen onder het motto '12 ambachten, 13 ongelukken'. Potten bakken, touw-, hout- en tex- tielbewerking. het maken van een speulmartkrant. een bakkraam, beeldhouwen en schilderen en een poppenspel onder meer tot de dage lijks terugkerende activiteiten. Ver der zullen de EHBO'ers hoogst waarschijnlijk een cursus verzorgen. Op het oude voetbalveld in het zwembad en in overig Schoondijke staan bezigheden als huttenbouw. sport, spel, volksdansen en een oriëntatietocht op het programma. Een bijzonderheid is overigens het streven van de organisatoren om bij verschillende onderdelen de mede werking van Schoondijkse bejaar den in te roepen. Zij kunnen bij voorbeeld uitleg geven bij oude am bachten. In grote lijnen ziet het programma er zo uit' maandag 2 augustus: 10.15 uur: film 'Moeder de Lynx is Los' ón zaal Wijffels). 13.15 uur: tentactivi- teiten. Dinsdag 3 augustus: 10.15 uur: tentactiviteiten en extra pro gramma van Nelleke van Hout 'kreatief spel' (in het jeugdgebouwi. Woensdag 4 augustus: 10.15 uur: tentactiviteiten. 13.15 uur: mario nettentheater Henk Walters (ook in de tenti. Donderdag 5 augustus: 10.15 uur: tentactiviteiten. 15.15 uur: jeugarevue 'Hokus Pokus' (in de tent). Vnjdag 6 augustus: 10.15 uur: tentactiviteiten, 13.15 uur; brandweer-demonstratie (plaats nog niet bekend). Verder de hele week door buitenactiviteiten en in het jeugdgebouw filmvoorstellin gen. De deelnemertjes kunnen zowel met een weekkaart (een tientje) als een dagkaart (drie gulden) terecht op de Speulmart '76. die auto nog niet klaar was met Van den Brande'. Theo van den Brande zat echter vrij dagavond bij de start van het Temeu- zense Scheldecriterium al weer op de fiets. Zijn nooit aflatende strijdlust bracht hem weer voortdurend aan de kop van de meute. Toen er nog enkele ronden moesten worden gereden reed Theo nog steeds vooraan in de groep die tevergeefs op zoek was naar de koplopers. Toen gebeurde het: Theo keek even achterom, raakte het ach terwiel van een voorganger en sloeg opnieuw tegen de straatstenen. Dit keer kwam hij er zelf niet zo best van af. Een dokter constateerde een dubbele breuk van het sleutelbeen. Theo van den Brande heeft nooit lang nodig om terug op verhaal te komen. Hij verklaarde wat later: „Dit keer was het m'n eigen schuld. Ik zat even met op te letten en voordat ik het wist lag ik tegen de straat." Z'n volgende reactie was echter: „Hoe lang zou het duren voor ik weer kan gaan trainen?" Typerend voor de men taliteit van Van den Brande. Hij ging maandagmiddag naar een specialist in Breda en voorspelde bij z'n terugkeer: „Normaal staan er zes weken voor maar ik geloof dat het wel iets vlugger genezen zal zijn. Ik wil zo gauw mogelijk weer op de fiets." Steun Theo van den Brande zal straks be slist weer verder gaan met koersen. Met het enthousiasme van een begin neling die denkt nog eens ooit een tweede Merckx te worden. Hel is ei genlijk onbegrijpelijk. Theo kwam voor het eerst in de belangstelling toen hij als grote favoriet werd getipt voor de eerste Tour du Flic. Valpartijen, lekke banden en wat er nog aUemaal bij hoort hielden hem toen van een overwinning af maar toch kondigde hij na afloop lot ieders ver bazing aan: ..Volgend jaar ga Ik bij de amateurs rijden.' En als Van den Brande lets van plan is dan gebeurt dat ook. Hij ging al ver voor het begin van het nieuwe seizoen trainen en stond bij de eerste koers tussen grote mannen als Van den Bunder en Gódde. Theo was toen al 30. Z'n eerste koersen waren geen succes maar hel doorzet tingsvermogen leverde hem al vlug een erg grote supportersclub op. Voor Theo van den Brande is die club onmisbaar. „De steun van die club en de sponso ring van Jan van Tiel van café La Belle Vue uit Terneuzen heb Ik nodig. An ders zou het financieel niet haalbaar zijn. Alleen zo'n grapje In AxeL waar je fiets in elkaar wordt gereden, kost me al zo'n 700.-. Jan van Tiel leerde hij kennen door de Tour du Flic. Hij reed dat eerste jaar in de ploeg van La Belle Vue en haalde toen samen met Aarie van de Wege en Daan de Kubber de eerste plaats in het ploegenklassemer.t. ..Jan van Tiel is ook daama. toen ik overging naar de amateurs, een belangrijke sponsor ge bleven". vertelt Theo van den Brande. „Dat waardeer ik bijzonder en in ruil daarvoor help ik hem wel eens zoals bij zijn geslaagde poging om het werel duurrecord op de rollen naar Terneu zen te halen." Stilzitten Met al die supporters, die zowat iedere dag informeren hoe het gaat met de genezing, zal Theo van den Brande die zes moeilijke weken door moeten zien te geraken. De eerstvolgende koersen zal hij zeker als toeschouwer volgen, want hij kan beslist niet meer zonder de wielersport. Daarna zal hij er weer tegenaan gaan met jeugdig elan en met de sympathie van het publiek. FRITS BAKKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 37