Leo van der Kroft toch naar Olympische Spelen „Titelstrijd op de weg is een Nederlands klimkampioenschap Gedeputeerde Kaland opent nieuwe accommodatie VCK SRV SOLOZEILER JUKKEMA IN RUSTIGER WATER Frazier stopt met boksen na verlies tegen Foreman iri^Ss Malfait wint etappe Ronde van Zwitserland Hort leidt in Manilla VRIJDAG EN ZATERDAG FEEST IN KOUDEKERKE Betty Stöve in kwartfinale JAN RAAS ACHT ZICH NIET KANSRIJK VOOR DRIEKLEUR: DIT WEEKEINDE OP BERUCHTE LIMBURGSE HULSBERG-CIRCUIT DONDERDAG 17 JUNI 1976 ZEIST - Arbiter Leo van der Kroft zal toch naar Montreal gaan. De FIFA heeft beslo ten de Nederlandse scheids rechter, die aanvankelijk voor het leiden van wed strijden voor het olympisch voetbaltoernooi was aange wezen doch na zijn arbitrage bij de wedstrijd Real Madrid-Borussia Möncheng- ladbach van de lijst werd af gevoerd, weer op te nemen in de groep van olympische scheidsrechters. De scheidsrechterscommissie van de FIFA heeft de argumenten on derzocht. die de KNVB naar voren heeft gebracht om de intrekking van de aanstelling van Leo van der Kroft voor de olympische voetbal wedstrijden ongedaan te maken De FIFA heeft verklaard dat de integri teit. van de heer Van der Kroft van het begin af aan buiten elke twijfel heeft geslaan. De wereldvoetbalor- ganisatie zegt voorts dat 'zulks blijkbaar in sommige publiciteit- sorganen niet op de juiste wijze is weergegeven en dat scheidsrechter Van der Kroft op unfaire wijze werd aangevallen." De FIFA zegt dit ln hoge mate te betreuren. Gesteld wordt ook dat op grond van het of ficiële wedstrijdrapport van de wed strijd Real-Borussia niet is aange toond dat de Nederlandse 1 echt- spreker ernstige technische fouten heeft gemaakt. De scheidsrechter ernstige technische fouten heeft gemaakt. De scheidsrechterscom missie van de FIFA heeft daarom besloten Leo van der Kroft we derom op te nemen in het kader van de olympische scheidsrechters. Teruggeschroefd Leo van der Kroft verklaarde bij zonder verheugd te zijn met het be sluit van de FIFA hein weer op te nemen op de scheidsrechlerslijst voor Montreal. „Ik hoorde het dinsdagavond van mr. Kernkamp. Hij was naar Stockholm geweest voor een bespreking en belde hij met hel verheugende nieuws op," zei de Hagenaar woensdag. „Ik ben de mensen die zich voor mij hebben ingezet erg dankbaar. Met name de KNVB heeft zich bijzonder voor mij ingespannen." Van der Kroft voelt zich nu volledig gerehabili teerd. „Er is nu geen enkele aanlei ding meer om nog stappen te on dernemen. De zaak is gewoon weer teruggeschroefd naar normale pro porties." MANILLA - l)e Tsjech Vlastimil Hort heeft tijdens het interzonale schaak toernooi in Manilla na drie ronden de leiding. Hij heeft een score van hon derd proeent. De Braziliaan Henrique Mecking en Angel Miguel Quinteros delen de tweede plaats met een half punt minder De uitslagen van de afgebroken partijen zijn eerste ronde Boris Spasski iSovi verslaat Wolfgang Uhlmann 'ODIi in 51 zetten. Zol- tan Rib Li >Hom remise tegen Walter Browne iVSti in 49 zeilen. Khossrow Harandi dram remise legen Gheorghlu iRoei in 72 zetten; Oscar PanilO iArg) verliest van Miguel Quin teros lArgi in 41 zetten Tweede ronde Vlastimil Hort iTsji verslaat Sergio Mariotti illa) in 41 zetten. Walter Browne iVSti verslaat Eugene Torre (Phi) ln 41 zetten. Ljubomtr Ljubojcvlc (Joe) verslaat Juerl Balasjov (Sovi In 60 zetten. Derde ronde Zoltan Ribli (Hon) remise tegen Peter Biylasas (Can) in 74 zetten Lu- dek Pachman "WDD verliest van Miguel Quinteros iArg) in 75 zetten. De stand na drie ronden is nu: 1 Hort (Tsj) 3 punten 2 Mecking (Bral en Quinteros (Arg) 2.5. 4 bjubojevlc (Jsli. Spasski iSov). Poloe- gajevski (Sovi. Gheorghiu (Roe), Browne iVSD Kavalek (VSt.) en Uhlmann (ODD 2: 11 Tsjeskowski (Sovi en Balasjov (Sovi 1.5; 13 Pachman iWDI), Mariotti (Ita). Biyiasas (Cam en Ribli (Hom 1. 17 Tan iSini en Ha randi (Irani 0.5: 19 Panno (Argi en Torre (Phi) 0 DEN HAAG - Op de route van de solozeiler Henk Jukkema in de transatlantische oceaanrace is het wee' nu tamelijk rustig Dat deelde het secretariaat van de Single han ded Transatlantic Race in Londen woensdag mee Ook op de andere - meer noordelijke - route is de storm nu wat geluwd, waardoor de Neder lander Gerard Dijkstra gelegenheid hoopte te krijgen in de mast van zijn schip te klimmen, teneinde de schade die hij dinsdag opliep te taxeren en de vraag te beantwoor den of hij de mast zelf kan repare ren ofwel de race zal moeten staken De afgelopen 24 uur is de Bestevaer in plaats van gevorderd, niet min der dan 60 mijl door de storm terug geslagen, waarschijnlijk omdat Dijkstra geen enkel zeil meer heeft, bijstaan. De storm heeft overigens zwaar toe geslagen in het deelnemersveld van aanvankelijk 162 schepen. Tot en met woensdagmorgen vroeg waren 9/ SChvnrn y.nnoi-niipn Dinsdaga vond werd bekend dat opnieuw vier schepen uit de race waren gegaan. Het zijn kleinere vaartuigen, twee Britse, een Frans en een Italiaans schip, Van de in Frankrijk woonachtige Nederlandse zeilinstructeur Burg Veeneman-S kivam dinsdag een be richt dat zijn positie was: 51,23 noord en 22.30 west De koploper, de Club Mediterranee van Alain Colas, was door de storm zover uit de koers gestuurd, dat hij zich op slechts 800 kilometer van Newfoundland bevond. Dat is een gevaarlijk gebied vol ijsbergen. Schipper Alain Colas verbrak dins dag het stilzwijgen en zei dat hij slechts op één zeil voer en erg moe was. Hel laatste bericht van Jukkema dateert nog steeds van zaterdaga vond. Daarna heeft hij geen positie meer kunnen opgeven, wellicht om dat hij geen ander schip meer heefi gezien. UNIONDALE (ANP) - Oud wereldkampioen boksen in het. zwaargewicht, George Foreman (27), heeft in de nacht van dinsdag op woensdag in Uniondale (VSt) voor de tweede keer in zijn carrière Joe Fra zier (32) verslagen. Na twee minuten en 26 seconden in de vijfde ronde, na dat Frazier in die ronde al tweemaal neer was gegaan, staakte scheidsrech ter Valan, op verzoek van Frazicrs manager Eddie Futch, de strijd. Joe Frazier. van 1970 tot 1974 wereld kampioen in het zwaargewicht, ver scheen met kaalgeschoren hoofd in de ring. Reeds in de eerste ronde raakte Foreman zijn tegenstander met enkele krachtige combinaties. In de tweede ronde, de enige ronde die Frazier op zijn naam wist te brengen, veerden de 14.000 toeschouwers op toen Frazier zijn tegenstander met twee linkse hoe ken raakte. Daarna was het gedaan met Frazier. De enige die nog punten scoorde was Foreman, totdat Frazier, na twee linkse hoeken en een rechtse op de kaak. in de vijfde ronde twee maal neer was gegaan en zijn manager het raadzamer achtte de strijd te laten staken. Deze partij was voor Foreman de 42e overwinning in 43 gevechten. Voor Frazier was het de vierde nederlaag in 36 gevechten George Foreman, die op 22 januari 1973 in Kingston (Jam) Joe Frazier de wereldtitel ontnam, maar deze op 30 oktober 1974 aan Moham mad Ali verloor, prees Frazier na het gevecht als een geweldige bokser met erg veel moed. Na deze overwinning Hjkt Foreman de winnaar van het ge vecht om de wereldtitel, tussen Mu hammad Ali en Ken Norton op 28 sep tember te mogen ontmoeten. 'Smoking' Joe' Frazier heeft na zijn nederlaag tegen George Foreman be kendgemaakt. dat hij zijn bokscarrière als beëindigd ziet „Het is tijd om te stoppen. Het is tyd voor nftj om jongere boksers in de ring op te zien groeienvertelde Frazier journalisten 11a het gevecht Fraziers manager. Eddv Futch. had hem ge vraagd dit besluit na het gevecht be kend te maken en Frazier ging daar mee akkoord. Joe Frazier, die op 23 augustus 1944 in Beaufond (Zuid-Carolina) werd gebo ren, behaalde z'n eerste grote overwin ning in de bokssport tijdens de Olym pische Spelen van Tokio in 1964. Fra zier won de gouden medaille, na een overwinning op punten in de finale op de Westduitser Hans Huber. Op 16 fe bruari 1970 versloeg Frazier, in een partij waarby de wereldtitel op het spel stond. Jimmy Ellis en daarmee kwam een einde aan een periode van byna drie jaar verwarring, ontstaan door het ontnemen van de titel in april 1967 aan Muhammad Ali, de toenmalige Cassius Clay. ADVERTENTIE r SRV&HEINEKEN A SRV 10 jaar *5 Heineken bier l> bij SRV. Doe mee aan uniek letterspel. Tijdelijk spelkaart bij elk krat Heineken bier. Vele prijzen, o.a. weekends naar Londen en Parijs. Alléén bij de SRV man. v_ EASTBOURNE - Betty Stöve heelt zich woensdag geplaatst voor de kwartfinales van liet internationale tennistoernooi van Eastbourne. Zij won in de vierde ronde in drie sets van de Engelse Sue Barker: 0-6, 6-3, 6-1. WINST TOM OKKER NOTTINGHAM - lom Okker heef woensdag tijdens het internationale tennistoeniooi in Nottingham zijn partij voor de derde ronde van hel herenenkelspel tegen de Amerikaan Bob Lutz met 6-1, 7-5 gewonnen. De uitslagen waren herenenkelspel, derde ronde: Tom Okker (Ned)-Bob Lutz (VST) 6-1. 7-5, Ismail El Shafei (Egy)-Nikki Pilic (Jsl) 6-4, 7-6, Ove Bengston (Zwe)-Mike Estep (Vst) 6-2, 6-1, Roger Taylor (Gbr)-Sherwood Stewart (Vst) 6-4, 1-6, 4-3, Raul Ramirez (Mex)-BUiy Martin (Vst) 7-6, 3-6, 6-3; Vijay Amritraj (Ind)-Ray Moore (Zaf) 6-7, 6-3, 6-3; Jimmy Connors fVsU-Dlck Stockton (Vst) 6-4, 6-2: Ilie Nastase (Roe)-Stan Smith (Vst) KOUDEKERKE - Vrijdag, maar vooral zaterdag is het groot Freest voor de voetbalvereniging VCK. Za terdagmiddag om half drie precies zal gedeputeerde A. J. Kaland de nieuwe sportaccommodatie van Koudekerke officieel openen. Het heeft lang geduurd, maar op dit moment is een schitterend sportcom plex gereed gekomen aan de Bigge- kerksestraat. Naat het in 1958 in ge bruik genomen eerste veld werd in het voorjaar van 1974 het arodaveld opge leverd, er werd volledig uit eigen middelen een lichtinstallatie bijge plaatst (4 succesvolle bazaars brach ten het benodigde geld bijeen) en op 12 oktober 1974 werd de kantine (met daarin de bestuurskamer) in gebruik genomen. Thans is er dan sprake van een sportpark, want zaterdagmiddag wordt voor de eerste keer gespeeld op een splinternieuw tweede voetbal veld. terwijl men bovendien de be schikking heeft gekregen over een prachtige klecdaccommodatie! Liefst zestien elftallen bespeelden tij dens het afgelopen seizoen dat ene veld. terwijl er verkleed moest worden in de veel te kleine en duffe kleedka mertjes, Voor de Voetbal Combinatie Koudekerke is dat zaterdagmiddag de finitief voorbij. Rond dit feestelijk gebeuren is een programma in elkaar gezet met als re- geli-echte publiektrekker een voetbal wedstrijd zaterdagavond om vijf uur tussen het eerste elftal van VCK en een selectieteam van zaterdagclubs op Walcheren. Van iedere Walcherse za terdagclub zijn daartoe twee spelers uitgenodigd en de gelegenheidscoach van dit elftal (Piet Baart, zelf negen jaar trainer van VCK en thans trainer van Luctor) heeft de beschikking over de volgende spelers: Stoffel Schipper en Cees Boone (Oostkapellei, Kees de Best en Rinus Meulmeesler iGPC), Piet de Meester en Piet Goedbloed (Veere). Jan en Chris Riemens van Se- rooskerke. die beide nog in het Zeeuws afdelingselftal speelden. Adrie Baas en keeper Johan Fritz (Nieuwland), keeper Ad Flipse en Daaf Faasse (Meeuwen). Joost de Ridder en Ben van de Ketterij (Amemuideni. Verzorger van het elftal geselecteerden is - evenals voor de VCK-elf de Koude- kerkse verzorger Ad Wisse De VCK-selectie is compleet. Alleen Evert Janse ontbreekt, omdat hij tij dens het seizoen een gebroken been opliep. Toch deelt ook hij in de feest vreugde, want vrijdag wordt dat gips waarschijnlijk verwijderd. VCK-trainer Hans de Rijke is met vakantie en zijn taak wordt overgenomen door de jeugdtrainer Frits Simonse. Scheids rechter van deze feestwedstrijd is de Middelburger Klaas Osinga en als grensrechters treden op Adrie de Nooijer en Piet van Baaien. LAUSANNE (SIZ) - De achtste etappe van dc Ronde van Zwitserland is er een zonder geschiedenis. Na 16,5 van de in totaal 163 af te leggen kilometers demarreerde de op 18 juni 24 jaar wordende Belg Geert Malfait uit het rustig voortpeddelende peloton. Hij ging er alleen vandoor, maar werd even later toch ingehaald door negen andere renners, van wie zich niemand bij de eerste 15 van het algemeen klassement bevond. De uitslag van de achtste etappe is. 1 Mal fait (Bel) 163 km 4.00 38, 2 Bïddle (Nwz) op 5 sec.. 3 Lannoo (Bel) op 30 sec., 4 Legeay (Fra) op 1 29. 5 Loder (Zwil op 1 31. 6 Bellet (Ita) op 1.34. 7 Lopez-CariU (Spa) op 1.38, 8 LLa- ritz (Wal) op 1.43, 9 Keiler (Zwi) op 1.46. 10 Pollentier (Bel) op 2.14. 13 Pronk (Ned) op 2.16, 14 Pesarrodona (Spa) z.t„ 16 Romero (Fra) op 2.19, 17 Kuiper (Ned) z.t.. Thurau (Wdl) op 2.20, 38 Pijnen (Ned) op 2.29, 39 Schuiten (Nedi z t40 Prinsen (Ned) z.t. 47 Van Katwijk (Ned) z.t53 Van Helvoirt (Ned) z.t., 57 Tabak (Ned) op 3.01. Algemeen klassement: 1 Romero (Fra) 31 19.48. 2 Kuiper iNed) op 9 sec., 3 Martins (Por) op 22 sec4 Pollentier (Bell op 1.03. 5 Pesarrodona (Spai op 1 07. 6 Pronk iNed) op 1.20, 7 Maerlens (Bel) op 4 49, 8 Julien (Fra) op 6 29. 9 Thurau (Wdl) op 8.01. 10 Heredia- Martinez (Spa) op 11 24. 21 Tabak (Nedi op 28 03, 22 Schuiten iNed) op 29.18, 25 Pijnen <Nedl op 3904. 27 Van Helvoirt iNed) op 44.57. BREDA - Ad Brouwers heeft zijn contract de Bredase eredivisieclub NAC met een jaar verlengd. De 30- jarige linksbuiten, die één keer in het Nederlands elftal heeft gespeeld, had eerder besloten met voetbal te stop pen, maar op aandrang van NAC zal Brouwers nog een jaar doorgaan. VLISSINGEN - De Nederlandse wielrenners staan aan de voor avond van het zwaarste nationale wegkampioenschap. Zater dag en zondag strijden op het beruchte Hulsberg-circuit rond het Limburgse plaatsje Simpelveld dames, amateurs en professio nals om de driekleur. Een titelstrijd, waarin de klimkwaliteiten een doorslaggevende rol zullen spelen. De schrik zit er bij veel renners dan ook al bij voorbaat in. Jan Raas uit 's-Gravenpolder bijvoorbeeld, die een schitterend seizoen doormaakt en alge meen als een gevaarlijke outsider wordt gezien, slaat zijn kansen niet hoog aan. „Ze zetten wegkampioenschap op de aanplakbil jetten, maar dat is het niet. Het is het Nederlands kilmkam- pioenschap." Raas vindt dat een beetje onredelijk, want nu staat tevoren al vast dat hel groepje favorieten bijzonder klein is. „Het is een kampioenschap van Nederland, maar dc meeste profs vallen al bij voorbaat af. Helemaal eerlijk is dal niet". Met die opmerking slaat de Raleigh-coureur de spijker op de kop. Een all-round renner zal het op de Hulsberg, die een slagingspercentage heeft van gemiddeld acht tot negen procent en eenendertig keer moet worden bedwongen, af moeten leggen tegen een renner die het berg-np rijden goed beheerst. l)e selectie heeft dus al plaatsgevonden voordat de pedalen nog maar één keer zijn rondgedraaid. ronde na ronde pijn te blijven doen om op een van de lagere plaatsen te eindi gen. terwijl eigenlijk alleen de eerste plaats telt. lijkt iets te veel gevraagd. Keetie's achtste? Zaterdag kan Keetie van Oostcn-Hage uit Kloetinge voor de achtste maal de nationale titel behalen. Ze is momen teel in goede vorm en niemand lijkt haar te kunnen bedreigen. Bovendien zal Keetie zich nu niet laten verrassen door bijvoorbeeld een Trijntje Fopma dat deed tijdens het wereldkampioen schap vorig jaar. Daar moest de Kloe- tingse in dienst van het land rijden, maar nu die belemmering er niet is lijkt niets de achtste titel van Keetie in dc weg te staan. Bij de amateurs ligt de zaak iets ge compliceerder, De groep kanshebbers is toch redelijk groot, ondanks het feit dat ploegleiders en sportcommissiele- den hoog van de daken schreeuwen dat bijna alle anïateurs in Nederland brandhout zijn. Ane Hassink kan te rugkijken op een uitstekende Ronde van Luxemburg (5e tussen de profs), maar ook Van Gerwen reed daar een goede wedstrijd en meestal zijn de cou reurs die zich daags voor een kam pioenschap sparen het gevaarlijkst. Toine van den Bunder uit IJzendijke bijvoorbeeld heeft in Luxemburg flink kunnen trainen en omdat hij tegen de heuvel op goed vooruit kan komen is ook hij kanshebber voor de titel. De strijd om het Nederlands kam pioenschap wielrennen op het 6,8 kilo meter lange Hulsberg-circuit begint zaterdagmorgen om 11.00 uur met de wedstrijd voor de dames, die 56.4 kilo meter (8 ronden) rijden. Om 13.30 uur starten de amateurs voor een koers over zesentwintig ronden (176.8 kilo meter) en zondagmiddag om 12.00 uur komen de beroepsrenners aan de start. Zij rijden 210.8 kilometer. Jan Raas in actie tijdens de profkoers te 's Gravenpolderdie hij op zijn naam schreef iFoto PZC). Het heeft allemaal te maken met de koehandel rond de titelstrijd. De Wiel- ren Unie verkoopt het kampioenschap jaarlijks aan de hoogste bieder. Wie over de meeste ping-ping beschikt mag twee dagen - binnen de ta vage nor men van de KNWU - zeggen hoe het kampioenschap gereden wordt De bond geeft alles uit handen en laat de mogelijkheid om een circuit te zoeken waar idereen een even grote kans heeft liggen. De kritiek die er op hel vlakke parkoers van Hoogerheide was geldt even sterk voor Simpelveld Anderhalve Galibier Joop Zoetemelek. Hennie Kuiper en Ger Knetemann lijken de drie grootste favorieten. Zij moeten de Hulsberg (31 maal 1200 meter, bijna anderhalve maal de lengte van de Galibier) hel be ste kunnen beklimmen Van de Zeeuwse coureurs lijkt Jan Raas een mogelijke kanshebber Hij heeft im mers al bewezen in de Limburgse heu vels mee vooraan te kunnen srijden In de Amstel Gold Race bijvoorbeeld moest Joop Zoetemelk zelfs zijn wiel loslaten, omdat Raas te krachtig berg-op, reed. „Toen moesten we er maar twee keer over", verbaast Raas zich. „nu eenendertig keer. Dat is nog al een verschil.De 's-Gravenpolderse prof houdt echter wel van de underdog-positie om dan op een mo ment dat niemand het verwacht, toe te slaan, Verder zal Kees Bal ongetwijfeld willen schitteren Hij heeft heel wat be rgen gezien in de Ronde van Italië en is in uitstekende vorm uit de Giro terug gekeerd. Hij demonstreerde dat dins dagavond in Woerden waar hij voor 15 000 toeschouwers op schitterende wijze de bloemen greep. Cees Priem uit Wemeldinge kan met zijn karakter heus wel wat klimmetjes aan. maar of hij op het voorste plan zal kunnen meestrijden is de vraag Duidelijk is wel dat er niet veel be roepsrenners aan de meet zullen ko men. In een vlakke rit willen de heren nog wel doorrijden, maar om jezelf Het hele feest wordt eigenlijk vrijdag, avond al begonnen met een vetera- nenreünie en ook daar ontbreekt de wedstrijd niet. Vrijdagavond om ze ven uur wordt in Koudekerke een unieke voetbalwedstrijd gespeeld: Oud VCK 1950 tegen Oud VCK I960, En wat in deze wedstrijd allemaal In het veld komt grenst aan het onge lofelijke. Het elftal van VCK 1950 heeft een gemiddelde leeftijd van bijna 61 jaar. De jongste voetballer in dit elftal is Toon Smid: 43 jaar. maar verder vet schijnen in het 1950-elftal mannen ai keeper Bram Leijnse (54). Frans Hu- vers (60). Wim Kristelijn (58). PieKfe Jong (54). Anton van Welsum (56). Ca Wielemaker (64). Jan Wielemake Sjaak Huvers (62). Tinus Vreeke (53) e: Jan Wisse. Cas Wielemaker. de vervanger va: dokter L. Sloos. komt er zelfs voor ui: Zuid-Afrika. In het 1960-elftal ligt de leeftijd walla ger. maar van alle spelers in ieder ge val toch boven de 40 jaar. Het zijn Jan Koene. Jan van Sluijs, Lou Repers, Bernard Mosselman. Hennie Schipper. Frans Wielemaker, Nico Kesteloo.Cw Stroo. Frans Brouwer en de VCK- voorzitter, de 43-jarige Ko Simonse. Deze wedstrijd wordt gefloten door de Middelburger Chiel de Wagter, die in feite bij de reünie hoort, want hij Hooi ook de openingswedstrijd in 1958 van het eerste veld in Koudekerke. De wedstrijd duurt 2 x 15 minuten. Het officiële programma van VCK is als volgt. Vrijdagavond om zes uur worden de oud leden fg;o'n 180 perso nen) ontvangen in hotel Dorpszichl, waar de VCK-voorzitter de festiviteiten zal openen. Daarna vertrekken de voetballers - met aanhang - onder lei ding van het muziekkorps Voorwaarts uit Koudekerke naar het voetbalveld, waar om zeven uur de 'voetbalwed strijd' volgt, met om half negen een ge zellig samenzijn, met muzikale omlijs ting. Zaterdagmiddag om twee uur begint het officiële gedeelte. Dan begint de ontvangst, met om kwart over twee een welkomstwoord door de burge meester van Valkenisse. de heer S Francke. Zoals gezegd opent de heer A. J. Kaland. lid van gedeputeerde sts van Zeeland om half drie het gel sportcomplex, waarna om drie uur ge legenheid tot feliciteren voor geno den wordt geboden. Om 15.15 uurvolgt een muzikale rondgang door het tamboers- en trompetterskorps Ju liana en hetjeugdkorps Johan Frisoen om kwart voor vier spelen de kleinste pupillen van VCK een wedstrijd tegen pupillen van de vereniging DCS uit Zevenaar. Ex-VCK-er Tinus Vreeke (een dag eerder actief in de wedstrijd VCK 1950-1960) is voorzitter van deze vereniging. De pupillenwedstrijd word' gefloten door de VCK-veteraan Piet de Jonge. In de rust een optreden van Jo han Friso en na de wedstrijd een m kale show door Juliana. Om tien over vijf volgt dan de strijd VCK 1 - Walcherse zaterdags electie. met in de rust weer een optre den van Juliana en om half zeven volgt er een broodmaaltijd voor alle nu werkers en genodigden in hotel Wal cheren. aangeboden door het gemeen tebestuur van Valkenisse. Om half negen volgt er een avondpro gramma in hotel Walcheren voor alle leden van de Koudekerkse vereniging En daarmede staat dan de kroon op het werk van vele jaren en kunnen de Koudekerkenaren met recht trots zijn- Toch blijkt in het feestgedruis al snel dat regeren vooruitzien is, want het VCK-bestuur heeft inmiddels al weer de eerste stappen ondernomen voor een derde veld. Het gemeentebestuur is van deze (Ko Simonse: „Voorlopig onze laatste wens, al hoort bij een dergelijke accommodatie een eerste klas-elftal!") wens inmiddels op de hoogte gesteld via een officieel ver zoek. PARIJS - Saint Etienne heeft woensdagavond voor de derde achte reenvolgende keer de Franse voetbalt', tel veroverd door met 4-0 te winnen van Avignon. De verliezende finalisten in de strijd om de Europese beker kunnen met nog een speeldag voor® boeg niet meer ingehaald worden aoo- Nice, dat zelf tot een overwinning kwam van 1-0 op Strasbourg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14