Onjuiste gegevens verstrekt aan sociale dienst: vijf weken cel Zeeland staat landelijk bovenaan bij deelneming aan mbo en hbo Boetes voor gebruik fruitautomaten op sportvissersschepen Politierechter laat illegale zendapparatuur in beslag nemen J. F. d'Hont bleef halve eeuw trouw aan zijn eerste baas WOENSDAG 16 JUNI 1976 IXELAAR KREEG TEN ONRECHTE UITKERING VAN f1445,- drie weken voorwaardelijk en proeftijd van twee jaar MIDDELBURG - Voor het verstrekken van onjuiste gege vens aan de gemeentelijke so ciale dienst van Axel, waar door ten onrechte een bedrag van 1445,- werd uitbetaald, heeft de politierechter dins dagmorgen D. H. uit Axel ver- oordeéld tot vijf weken gevan genisstraf, waarvan drie weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. De officier van justitie had dezelfde straf geëist. Het ging 'n deze zaak om eeen uitke ring ingevolge de wet werkloosheids- toorziening. Begin 1975 had H. di- Hrse malen op een bij de sociale jienst van Axel ingelverde formulie ren ingevuld, dat hij stond ingeschre ven bij het gewestelijk arbeidsbureau, een voorwaarde om voor een uitke- Examen SINT-ANNALAND - Mejuffrouw M Moerland uit Sint-Annaland slaagde voor het B-diploma verpleegkunde. 'Ons Genoegen' bij opening braderie Gent OOST-SOUBURG - De Deltaband van de koninklijke harmonie 'Ons Genoe gen' uit Vlissingen, verzorgde, on der leiding van de heer De Boo van Dijen, een optreden tijdens de opening va de braderie van Gent (België). Sj de opening waren onder het dui- sodkoppige publiek onder andere üüwezig de Belgische minister van fi- randën en het stadsbestuur van Gent. De Deltaband verzorgde tijdens de feaderie nog een aantal showoptre- ring in aanmerking te komen. Dit was echter in strijd met de waarheid. In de zaak van de Zlerikzeeênaar A. B. sprak officier van justitie mr. Gelder- man zijn verbazing uit over het gemak, waarmee banken geld afgeven... Je zou bijna kunnen zeggen dat het uitlok king is", aldus de officier die twee we ken gevangenisstraf eiste tegen de man uit Zierikzee. die op 1 juli in zijn woonplaats door het opgeven van een valse naam een bankemployé had we ten te bewegen tot afgifte van 3.000.-. Op naam van een ander had B. een le ning aangevraagd. Politierechter mr. Belangstelling voor industrieterrein Waterlandkerkje OOSTBURG - Er zijn binnenkort bouwactiviteiten te verwachten op het industrieterrein in Waterland kerkje. In de vergadering van morgen Idonderdag) behandelt de Oostburgse gemeenteraad voorstellen om grond te verkopen aan twee bedrijven. De drukkerij Intra Globe wil de be staande bedrijfsruimte uitbreiden met 2520 vierkante meter. Lei-wijl do aar- dappelhandel De Feyter uit Breskens er een nieuwe loods wil bouwen en ''.:arvoor 5300 vierkan'e meier nodig heeft. Het grootste deel van de grond kost 18 gulden per vierkante meter. De raad buigt zich donderdag opnieuw over een voorstel om 13.4 hectare grond in de 'Inlaag' bij Hoofdplaat te verkopen aan 'Oostburg BV' een ex ploitatiemaatschappij die er onder meer zomerwoningen wil bowen. In de vorige raadsvergadering ging men wel in principe akkoord met de verkoof), maar vroegen enkele raadsleden meer zekerheid op bepaalde punten. Volgens b. en w. kunnen nadere voorwaarden word?:i- opgenomen in een exploitatie-overeenkomst, die de ge meente laer nog met de maatschappij moet sluiten. De gemeente kan bij voorbeeld opnieuw eigenaar worden van de grond als 'Oostburg BV de voorwaarden niet naieeft. Men kan de exploitatiemaatschappij echter niet verplichten om in het inlaag-plan een zwembad en een tennisbaan open te houden als die verliesgevend zouden blijken te zijn. P. van Empel vonniste conform de eis. Voor het gebruik van bankgirokaarten. waarmee hij aankopen voldeed terwijl er bij de bank geen saldo tegenover stond, werd J. V. uit Utrecht veroor deeld tot twee weken gevangenisstraf, waarvan één week voorwaardelijk met Showkorps Excelsior in Goes werkt druk programma af GOES - Het Goese tamboer- en trom petterkorps Excelsior is zondag opge treden in het Franse Billy-Montgny. Excelsior oogstte hier twee jaar gele den veel succes, daarom was het Goese showkorps nu weer uitgeno digd. De Goesenaren werden ontvan gen door het stadsbestuur van Biilv- Montigny en na die officiële ontvangst verzorgden ze een aantal straatshows. Dit optreden was het vierde in de reeks van buitenlandse optredens, die Excel sior dit jaar op het programma heeft staan. Vorige maand trad het show korps geduerende twee weekeinden op in Midden-Frankrijk, namelijk in Mon- targis en St-Chéron. Ook in de laatst genoemde plaats was Excelsior al voor de tweede keer te gast. De Goesenaren waren hier de topattractie van het 'Festival internationale de musique et de danse' Gezien de grote waardering van het publiek voor het optreden van Excelsior is het korps al weer uitgeno digd voor hetfesitval van volgend jaar. Zaterdagavond treedt Excelsior op in het sportpaleis te Gent tijdens een in ternationale amusementsavond. Ook hier zijn de Goesenaren aangekondigd als één van de topattracties. Door de vele succesvolle optredens heeft het Goese tamboer- en tromeppeterkorps grote bekendheid gekregen De afgelo pen maanden moesten ongeveer veer tig aanvragen voor optredens in Duits land. Belgié en Frankrijk worden af gewezen. Na het optreden van zaterdag in Gent begint voor Excelsior de va kantie In augustus begint wer een nieuwe reeks optredens onder meer in Biithoven. net Franse Mazingarbe en het Belgische Blankenberge. Ook het juniorenkorps Jong-Excelsior treedt in Biithoven op. Dit korps verzorgt zter- dag een muzikale show bij Huize Den Berg in Goes. twee jaar proeftijd. In de periode tussen 1 en 5 november van het vorig jaar had V. met deze bankgirokaarten «niet te verwarren met betaalchequesi in Zle- zee rekeningen voor allerlei goederen 'voldaan'. Een boete van 100, waarvan 500 voorwaardelijk met twee jaar proeftijd zal L. T uit Nieuwerkerk moeten beta len voor het valselijk opmaken van een machtiging, waarop hij zelf de handte kening van enkele werknemers had geplaatst. T. had werktijdverkorting aangevraagd. Na opgave van het hier mee gemoeide aantal uren kreeg hij volgens een bepaalde sleutel een uitke ring. Door een samenloop van omstan digheden - het gebeurde in de eerste helft van 1975 - was er plotseling ech ter weer genoeg werk in het bedrijf. Hierdoor ontving T. ongeveer 60Q,^M veel. welk bedrag hij echter later héeW terugbetaald De officier had in deze zaak ƒ1500 boete geisl. waarvan 750 voorwaardelijk. Voor mishandeling veroordeelde de politierechter J M uil Stavenisse tot een boete vö-n 75.- Op 16 januari ontstond te brouwers haven een schermutseling tussen M. en B. De laatste brak hierbij een arn.' M. verklaarde, dat B. aan boord was g<?' vallen. De officier eiste tegen de man uit Stavenisse twee weken gevangenis straf. waarvan één voorwaardelijk, maar de politierechter achtte de schuld van M. aan de gebroken arm niet voldoende bewezen en hield het op mishandeling als een uitvloeisel van een 'burenruzie' Keramiekexpositie galerie 'Contrast' MIDDELBURG - De kunstenaresse Marja Hooft uit llrusdrn exposeert vanaf vandaan twoensdagi keramiek in galerie 'Contrast' aan de Balans in Middelburg Mevrouw Hooft studeerde in Amster dam aan de Rietveldacademie en de rijksacademie voor beeldende kunst De expositie duurt tot en met 28 Juni en is alie dagen, behalve de zondagen, van half elf tol half zes Kerkelijke mutaties NED. HERV. KERK Beroepen te Oldeb.-oek J Vrocginde- weij te Katwijk aan Zee. te IJsselmul- den: T W. van Bennekom. kandidaat te Wezep. Gld. Aangenomen naar Elburg J Kruyt te Wierden; naar Utrecht, ah. predikant voor bijzondere werkzaamheden Dia- conessehuis: H. A. Winkel te Blocmen- daal. Bedankt voor Boven-Hardinxveld: M. Verduin te Brake! Beroepbaarstelling: W. G. Sonnenberg. Jeanne d'Arcdreef 11. Utrecht. C'HR. GEREF KERKEN Beroepen te Lisse: H. P Brandsma. zendingspredikant, wonende te Amers foort. Bedankt voor Nieuw-Vennep: J Brons te Veenendaal. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Apeldoorn. Lemmer, 's Gravenpolder. Beekbergen en Milburg, tweede predikantsplaaus: J. J. van Ec- keveld, kandidaat te Scherpenzeel, Gld.; Ie Den Haag-Centrum, Gronin gen. Zaandam. Haarlem en Oude Mir- dum: J. S. van de Net. kandidaat te Moerkapelle: tweetal te Almelo: J J. van Eckeveld. kandidaat te Scherpen zeel en J S van de Net, kandidaat te Moerkapelle. GELDOPBRENGST APPARA TEN WERD VERBEURD VERKLAARD afgifte van vergunningen juridisch probleem MIDDELBURG - Voor het zonder ver gunning plaatsen en laten gebruiken van gelduitkerende automaten - zoge naamde 'fruitautomaten' - aan boord van sportvissersschepen zijn dins dagmorgen zes schippers en vier han delaren in deze instrumenten door de politierechter te Middelburg veroor deeld tot het betalen van geldboetes. De handelaren, die de automaten aan boord hadden geplaatst kregen een boete van 500. waarvan 250 voorwaardelijk met twee jaar proef tijd; voor deschippers volstond de po litierechter met een boete van 250. waarvan 150 voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Officier van justitie mr. Gelderman vorderde dat de lnbeslaggenomen ap paraten aan de handelaren zullen wor den teruggegeven, hetgeen politierech ter mr. P. van Empel ln zijn vonnis overnam. De automaten zijn niet ver boden. maar men mag er met laten spelen om geld. Aan boord van de be trokken sportvissersschepen kon men de instrumenten ln werking brengen WEN ILLEGALE 'ZENDAMATEURS' OP SCHOUWEN EN THOLEN KREGEN VOOR WAARDELIJKE BOETE VERSCHIJNSEL STAK IN ZEELAND DE KOP OP" MIDDELBURG - De Middelburgse po litierechter heeft dinsdagmorgen tien eken behandeld van mensen, die in sel Zeeuwse arrondissement - op Schouwen en Tholen - zonder vergun ning aan het zenden waren gegaan, fan 'zendamateurs zonder machtiging un PTT' kon men in de meeste zaken niel spreken, omdat het veelal ging jongelui, die niet een zendertje aeleen waarde van een vijfhonderd a faizend gulden met elkaar communi ceerden. De enige illegale zendamateur wiens ristallatle en uitzendingen een wat professioneler indruk maakte was C. B. 9'. Tholen geweest, die in februari j.l. Mor een peilwagen werd gelokaliseerd 'oen hij onder de naam 'Radio Telstar' en programma de ether inzond be sterad voor de bevolking van Tholen. Minder toewijzingen Zeeuws Studiefonds studiejaar 1974/75 MIDDELBURG - De stichting Zeeuws Studiefonds heeft in het studiejaar 'S74/1975. minder verzoeken om finan ciële steun toegewezen dan in het jaar faarvoor. Terwijl het aantal aanvra ten met 16 steeg tot boven de 200, faalde het aantal toewijzingen van 91 lol 83. De hoogte van de toelagen liep echter met ruim 13.000 gulden op tot een totaal van meer dan 188.000 gul den. Dit bhjkt uit het gisteren verschenen jaarverslag van de stichting Zeeuws Studiefonds. Daarin concluderen de -menstellers dat een provinciaal stu diefonds naast de mogelijkheden van studiefinanciering die de rijksoverheid ®dt. nog steeds in een behoefte voor set. Zo wees men in het verslagjaar een be- faag van ruim 32.000 gulden toe ten oehoeve van studerenden ln België, «at ging hier in totaal om 11 aanvra- S«i in de sfeer van het hoger beroep sonderwijs. 'n de categorie van de Nederlandse op delingen waarvoor geen rijkstoelagen gorden verleend werd aan 32 aanvra- iars in totaal 90.000 gulden verstrekt m totaal werd door 36 zelfstandige aar-vragers een beroep gedaan op het "Onds. In 26 gevallen werd dit verzoek Snonoreerd. Hiermee was ruim 57.000 Suden gemoeid. het verslag komt nog naar voren de stichting het boekjaar 1974 met een tekort van bijna 22.000 gulden neeft moeten afsluiten. Dit heeft men Proberen weg te werken door provincie n gemeenten vorig jaar e?n hogere aibadie te vragen. Een meerderheid ■sn de gemeenten heeft- hiertoe inmid- fels besloten. B. had juist een plaatje op de draaita fel gelegd, toen de controleurs van PTT tot de studio doordrongen. „Een soort regionale omroep" vond officier van justitie mr. Gelderman gistermor gen; de officier wees echter ook op de gevaren die aan het zenden zonder machtiging verbonden zijn- In deze zaken was gereageerd op klachten van mensen in de omgeving, bij wie de radio- en tv-ontvangst werd gestoord. „Het kan echter ook fatale gevolgen hebben als bijvoorbeeld een SOS-sein gestoord wordt en zo een reddingsactie wordt gefrustreerd," al dus de officier. „Hier is dat niet gebeurd, maar het is ook wel voorgekomen, dat men vals alarm gaf. In alle gevallen wilde de of ficier volstaan met het eisen van een voorwaardelijke geldboete, gekoppeld aan een verbeurdverklaring van de in- beslaggenomen apparatuur. De officier overwoog daarbij, dat het veelal gaat om vrij kostbare apparatuur, waarmee de betrokkenen dus al een grote boete betalen. De kans dat ze apparatuur ooit nog eens zouden kunnen gebrui ken achtte de officier klein, omdat de PTT niet zo gemakkelijk overgaat tot het afgeven van vergunningen. Voor politierechter mr. P. van Empel was het opvallend geweest, dat zich plotseling de feiten waren in februari, maart en april van dit jaar gepleegd, zoveel van dergelijke gevallen in Zee land hadden voorgedaan; vroeger con centreerden zich deze gevallen in het noordoosten van het land. maar het il legaal zenden neemt blijkbaar erg toe. In alle gevallen vonniste de politie rechter conform de eis van de officier van justitie. Dat betekende dat van alle toen de betrokkenen de appara tuur verbeurd werd verklaard (de man achter Tholens radio Telstar krijgt wel zijn draaitafel terug) en dat behalve B. daarnaast een voorwaardelijke boete van 500 met een proeftijd van twee jaar werd opgelegd aan K. K. uit Zie rikzee, P. M.. E. de R. en J. W. H. en D. van D. uit Bruinisse en A. L. en W. D. uit Sint Maartensdijk. In de zzken van J. W. uit Sint Maartensdijk en A. D uit Nieuwe Tonge (de laatste was in Zie rikzee actief geweest, de anderen.it>.fj.e 'Silly Gang' presenteert zich in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - Zaterdag presen teert de Hulster popgroep 'Silly Gang' zich voor het eerst in het openbaar. Dat gebeurt tijdens de feestelijkheden rond het 750-jarig bestaan van Sint- Jansteen. De groep treedt op in de evenemen tenhal bij het verenigingsgebouw van Sint-Jansteen, aanvang 16.30 uur "Silly Gang' is samengesteld uil oud leden van 'Burgh'. Al een jaar hebben de leden geoefend. Het programma in Sint-Jansteen zal beginnen met de uit voering van nummers die 'Bum' speel de. Later volgt het nieuwe programma, de introductie van de groep 'Silly Gang'. eigen woonplaatsen) kon de politie rechter naast de verbeurdverklaring volstaan met een voorwaardelijke boete van 250. Geweldige hobby' De illegale zendamateurs konden weinig tot hun verweer aanvoeren. De Thoolse B. merkte op 'Het is een ge weldige hobby, waar ik al jaren mee bezig ben" en de Zierikzeeënaar K. noemde het jammer, dat geen techni cus aanwezig was om de zaak toe te lichten. „We zitten namelijk op een heel andere frequentie dan men bij voorbeeld in Drente doet" zei hij, „we storen niemand." K. zei eveneens dat het om een pure liefhebberij ging. maar dat hij niet van huis had gezonden. „In de auto's pra ten we wel eens wat naar elkaar" ver klaarde hij. Alleen M. uit Bruinisse voerde aan, dat de zender niet alleen als liefhebberij werd gebruikt. „We hebben een fabriek aan de buitenzijde van de dijk" lichtte hij toe. „bij hoog water werkt de telefoon niet, dan heb ben we verbinding via de portofoon." ,IK ZOU HET JONGEREN NU NIET MEER AANRADEN' „met fiets en twee koffers streek rond" TERNEUZEN - Eind juli wen,, heer J. F. d'Hont 50 jaar bij de firma Boerbooms uit Terneuzen. Hij trad al op dertienjarige leeftijd als loopjongen bij deze manufactu renzaak in dienst. Na twee jaar - hij was toen net vijftien - werd hij reeds vertegenwoordiger. Als werkgebied kreeg hij Oost- Zeeuwseh-Vlaanderen toegewezen. Met een fiets en twee grote koffers legde hij toen per dag de nodige ki lometers af. „Soms kwam het wel eens voor dat ik om half acht 's morgens vertrok en pas 's avonds om elf uur terug was in Terneuzen," vertelt, hij. 's Zomers was het een genot om te fietsen, maar in de winter was het vaak geen pretje Vlak voor de oor log kreeg hij een auto tot zijn be schikking. In 1960 veranderd hij van functie. Sindsdien verzorgt hij het administratieve gedeelte van de firma. Als het aan ae heer d'Hont lag zou z'n 50-jarig jubileum zonder veel tamtam voorbij mogen gaan. .Ik vind het geen bijzondere presta tie. maar eerder een geluk dat ik nog zo gezond ben dat ik dit nog mee mag maken. De jongeren van tegenwoordig zou ik echter niet meer aanraden nog zo lang bij een bedrijf te blijven. Door af en toe te wisselen heb je een veel bredere ba- Tot voor kort was de heer d'Hont actief in het verenigingsleven van Terneuzen. Hij was onder andere betrokken bij het maatschappelijk werk. vakbondsactiviteiten, het Wit-Gele Kruis en het r-k kerkbes tuur. Sinds zijn verhuizing naar Axel houdt hij zich alleen nog bezig met zingen in het Gregoriaanse kerkkoor daar Foto: Jubilaris J. F. d'Hont: halve eeuw bij één bedrijf ETI CONSTATEERT: 'OPMERKELIJKE CIJFERS BIJ MIDDELBAAR EN HOGER BEROEPSONDERWIJS' alleen vrouwen blijven achter (Van onze onderwïjsmedew erksteri VLISSINGEN - Het aantal Zeeuwse studenten dat deelneemt aan middel baar en hoger beroepsonderwijs ligt boven het landelijk gemiddelde. Een uitzondering daarop vormen de Zeeuwse vrouwelijke studenten, die deelnemen aan het hoger beroepson derwijs. Dit blijkt uit een pas ver schenen nota van het F.TI-Zeeland over de deelneming van Zeeuwse stu denten aan het middelbaar en hoger beroepsonderwijs in hel cursusjaar 1973-1974. De cijfers zijn ontleend aan een publikatie van het CBS. In de samenvatting constateert het ETI. dat met name de cijfers voor het hoger beroepsonderwijs opmerkelijk zijn. omdat de verscheidenheid in en de spreiding van de keuzemogelijkhe den in Zeeland gering is. Zeeland telt vijf van de dertien hbo-soonen. die alle zijn gesitueerd in Midden-Zeeland Het mbo telde zeven van de tien soorten in 1973-1974 Overigens is in de jaren 1969-1973 de landelijke gemiddelde groei van deel neming aan mbo en hbo groter dan in Zeeland. Van de totale mbo- deelneming bezocht 13"' een school buiten Zeeland. Voor het hbo is dit percentage 40. Er volgen meer Zeeuwse vrouwelijke studenten aan hbo- opleiding buiten Zeeland dan binnen Zeeland. De Zeeuwse studenten, die buiten Zeeland mbo of hbo volgen zijn vooral afkomstig uil de randgebieden Tholen en St-Philipsland en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. met name Hulst. Van de niet in Zeeland aanwezige hbo-soorten wordt de sociale academie (85 leerlingeni het meest buiten Zee land bezocht, daarna volgen naar om vang hoger landbouwonderwijs en ho ger economisch- en administratief on derwijs. De Zeeuwse mbo-scholen wor den door 115 met-Zeeuwen bezocht- Voor de Zeeuwse hbo-scholen is.dil cij fer 522. De Hogere Zeevaartschool neemt in dit opzicht het leeuwendeel voor zijn rekening: 493 studenten van buiten Zeeland. Relatie In het algemeen is. aldus het ETI- rapport. een duidelijke relatie te her kennen tussen de - op redelijke af stand - aanwezigheid van een school soort en de grootte van de deelneming hieraan. In gebieden waar keuzemogelijkheden zijn. benadert het deelnemerspatroon het meest het lan delijk gemiddelde. Waar de keuzemo gelijkheden beperkt zijn. zijn de afwij kingen van het gemiddelde Zeeuwse en landelijke patroon het grootst. Het duidelijkst blijkt dit uit de deelneming aan het middelbaar beroepsonderwijs in OosUZeeuwsch-Vlaanderen. waar het middelbaar technisch onderwijs - de enige mbo-vorm in deze regio - bijna 907' van alle mannelijke deelne mers trekt. In het middelbaar beroepsonderwijs richt de deelneming van mannen zich vooral op het technisch onderwijs, de vrouwelijke deelneming op het huishoud- en nijverheidsonderwijs. De percentages zijn resp. 69 en 67. In het hoger beroepsonderwijs is de gerichtr hela op één schoolsoort veel minder. Het hoogste cijfer is voor mannen 33'i- (hoger technisch onderwijst en voor vrouwen 427) (pedagogische acade mies). Uit de vergelijking van de deelneming in de grote steden .Middelburg. Vlis singen. Goes en Terneuzen en in de plattelandsgemeenten blijkt dat in het middelbaar beroepsonderwijs nauwelijks verschil valt waar te ne men. In het hbo is de deelneming in de steden groter dan op het platteland. Kunst Uit het ETI-rapport biïjkt voorts, dat vier van de duizend Zeeuwse mannen en vrouwen tussen 17 en 21 jaar kun stonderwijs volgen. Dat is beneden het landelijk gemiddelde. Zeeland heeft dan ook niet- de beschikking over een school voor kunstonderwijs. De dichtstbijzijnde is Breda. De relatief grootste deelneming aan het kunston derwijs (buiten Zeeland) Is afkomstig uit het schoolgebied Zierikzee. Ook wat betreft deelneming aan een sociale academie idichtstbijzijnde Bredai ligt beduidend onder het landelijk gemid delde. Datzelfde geldt voor het heao (dichtstbijzijnde school Rotterdam) waar de Zeeuwse deelneming in 1973- 1974 weliswaar groeide van 2 naar 3 procent tegenover evenwel een lande lijke groei van 3 naar 6 procent. Gelijk met het landelijke gemiddelde ligt de Zeeuwse deelneming aan het hoger landbouwonderwijs (dichtstbijzijnde school Dordrecht». In de bij uitstek agrarische gebieden Tholen. Schouwen-Duiveland en Oostburg is de deelneming het grootst. door lnworp van één gulden en dat is - als men daar geen vergunning voor heeft )n stnjd met de wet op de kans spelen. ix zaken dateerden alle van de mm er 1975. De opmerking van handelaar C. de J uit Tholen. die gemeend had dat de bepalingen voor de zee niet geldend waren ontlokte aan de officier de reac tie dat hel een kleine moeite was ge weest om dit even na te gaan. Men weet dat men voor dergelijke zaken 'papieren' moet hebben. Daarom vroeg de officier wel de lnbeslaggenomen ap paraten verbeurd te verklaren, omdat deze niet op de Juiste wijze verkregen zija De politierechter volgde hierin de offi cier. maar stond in enkele gevallen wel toe dat dc 'eigen inzet in de Instru menten groot 250 wordt teruggege ven. Raadsman mr. W H. J Ravens uit Ber gen op Zoom. die de handelaren De J en H. V uit Bergen op Zoöm verde digde (derde handelaar was C. K. uit Ridderkerk, en verder stonden terecht de gebroeders L. en G. R. uit Rotter dam) legde in zijn pleidooi de nadruk op de onduidelijkheden die in deze ma terie bestaan. Grote vraag ls. aldus de raadsman, wie de vergunningen moet afgeven. ..Moet de burgemeester het doen? Zodra men met het schip komt in een andere gemeente, is die vergunning dan geldis:?' Tot op zekere hoogte zou men kunnen stellen dat het artikel 3 uit de wet op de kansspelen - dat be paald dat men een vergunning moet hebben - een onmogelijke voorwaarde is want men weet niet wie die vergun ningen afgeeft. De schippers, voor wie de boete be perkt bleef tot 250. waarvan 150 voorwaardelijk waren C. B. uit Bergen op Zoom. A. B. uit Haamstede. W. de G. uit Bruinisse. C. B. uit Nieuw- Vossemeer. W. S. uit Zierikzee en J. H. uit Geervliet. In de zaak van de hande laar V. besloot de poliuerechter schrif telijk vonnis te wijzen. Ds. De Liefde naar Indonesië VLISSINGEN - Ds. L. de Liefde, pre dikant van de Nederlands hervormde kerk te Vlissingen,zal namensdesynode van de Nederlands hervormde kerk de asemblee van de raad van kerken in In donesië bijwonen. De heer De Liefde is assesor van de sy node van de Nederlands-hervormde kerk. Hij maakt de reis naar Indonesië samen met dr. A. H. van den Heuvel, de secretaris-generaal van de Neder lands Hervormde Kerk. PJZ houdt actie in Zierikzee voor tehuis ZIERIKZEE - De afdeling Schouwen-Duiveland van de platte lands jongeren zuid houdt zaterdag op de Vismarkt in Zierikzee een rommel markt ten bate van het gezinsvervan gend tehuis voor gehandicapten Schouwenoord. Vanaf tien uur kan men er voor koopjes terecht Voor het zelfde doel vindt 's-avonds in de Graanbeurs een optreden plaats van de 'Kortrdag-band'. Dit optreden be gint om half tien. Belgisch secretaris generaal ir. J. E. L. Verschave grootofficier ON DEN HAAG - De secretaris-generaal van het Belgische ministerie van openbare werken, ir. J. E. L. Verscha ve, is benoemd tot groot-officier in de Orde van Oranje-Nassau. Minister Westerterp (verkeer en waterstaat) heeft hem dinsdagmiddag tijdens een lunchbijeenkomst op de Nederlandse ambassade in Brussel de bijbehorende versierselen uitgereikt. Ir. Verschave.. die tevens voorzitter is van de Belgische dlegatie m de Tech nische Scheldepcommissie. wordt per 1 augustus dit jaar gepensioneerd. In zijn verschillende functies heeft hij veel bijgedragen aan de goede betrekkin gen tussen Belgié en ons land. Onder meer was hij betrokken bij de verbete ring van het kanaal Gent-Temeuzen en bij de onderhandelingen over het BaalhoekkanaaL Als blijk van waar dering voor zijn positieve bijdragen werd hem. nu zijn pensionering aan staande is. deze onaersc helding toe gekend. Natuurbeschermer L. Kouwen (76) te Renesse overleden RENESSE - Maandag overleed in Re- nesse op 76-jarige leeftijd de heer L. Houwen, gepensioneerd districts- adjundant van de rijkspolitie. Daar naast heeft de heer Kouwen zich ver dienstelijk gemaakt op het gebied van de natuurbescherming. Regelmatig publiceerde hij in het blad 'Stem' van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Deze Nauiur- en Vogelwacht benoemde hem ook tot ere-lid van de vereniging. Voor zijn verdiensten bij de politie werd de heer Kouwen onderscheiden met de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. In 1957 werd hem bij de opening van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zierkkzee de gou den hofmedaiUe van de konmg van Zweden toegekend. De heer Kouwen was voorts enige jaren bestuurslid van de vereniging Stad en Lande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9