c Toerclub Sas van Gent houdt zaterdag derde keer tocht over 125 km Vaderdag geschenken Bootje terug! ex tiA WINKELIERSVERENIGING OOSTBURG AUTOSHOP KLAASSEN L 'HOLLANDIA, V«idÉé WALPLEIN5 jW\ TEL 01178-1489 American Motors Corporation 0 3 AMC PI Matador AMC PI Pacer AMC PI Hornet AMC PI Gremlin AMCfl JEEP TWEEHONDERDVIJFTIG DEELNEMERS VERWACHT OOK BELGEN AAN DE START SAS VAN GENT - Als de voorspruit,- gen van Willy de Martelaere zullen uitkomen kan Sas van Gent zich zon dag opmaken voor een invasie van wielertoeristen. Zondag houdt de toerclub Sas van Gent voor de derde achtereenvolgende maal de grote CPC-toertocht. De lengte van de toer tocht door Zeeuwsch-Vlaanderen be draagt 125 km. De twee voorgaande edities van de CPC-toertocht trok on geveer 150 deelnemers, maar De Mar telaere mikt dit jaar duidelijk hoger. „Ik verwacht toch wel een 250 tot 300 deelnemers. Voor het eerst hebben we dit jaar ook de Belgen er bij betrokken. Een groot aantal clubs hebben van ons een uitnodiging ontvangen. Zekerheid omtrent het aantal deelnemers hebben we nog niet. omdat er vrijwel niemand vooraf Inschrijft. Wel hebben we reeds de toezeggingen van een aantal clubs die zullen komen, maar met hoeveel weten we niet", aldus De Martelaere. Om een dergelijk grote rennerskara vaan door het drukke Zeeuwsvlaamse verkeer te loodsen vergt enorm veel van de organisatoren die vrijwel alles zelf moeten regelen. Kruispunten ol andere gevaarlijke oversteekpunten zullen door leden van de toerclub 'Sas van Gent' worden beveiligd Willy de Martelaere: ..Er rijdt een auto voor de karavaan uit die kijkt of alles veilig is en die tevens een bord mee voert dat we er aan komen. Daarna komt de geluidswagen van de CPC en dan pas de rennerskaravaan. Op die manier zijn we op eventuele onver wachte gebeurtenisse onderweg goed voorbereid. Achter de renners rijdt, dan weer een materiaalwagen en de EHBO. zodat iedereen die pech krijgt kan worden geholpen. Het is de bedoeling dat iedereen de rit kan uitrijden. Het gemiddelde waarmee wordt, gereden schommelt tussen de 22 en 25 km per uur en dat moet voor iedereen haal baarzijn". In Sas van Gent zal de grote renners karavaan worden opgevangen door de rijkspolitie. Zowel bij de start om half tien als bij de eerste terugkeer om streeks 12.15 uur en de finish om- UITSLAGEN EINDEXAMENS CLEMENS-MAVO TE HULST HULST - Bij de Clemens-mavo aan de Zandstraat te Hulst zijn de geslaag den voor het eindexamen bekend ge maakt. De geslaagden zijn: Boudewljn de Bakker. Hulst: Mark de Bakker, Vogelwaarde; Peter Bok, Clin- ge; Cathy van de Berg, Hulst; Paul de Blok, Vogelwaarde; Bert Blommaert, Cllnge; Eddy van de Brande, Hulst; Ronald van Broeck, Clinge; Mark Broekaart.. Paul Broekaarl beiden Kloosterzande; Jean-Paul de Bruyn, Prank Dujardin, Eric van Eek, Jos van Esbroeck, Alex Fassaert, en Ferry Ge ring allen te Hulst; Paul van Gimst, St- Jansteen; Luc. van de Gucht. Adrie Heydens. Fons Hiel. allen te Hulst; Theo van Himste, Graauw; Jack d'Hondt. Linda van Jole beiden te Hulst; Frank Jonkman. Heikant; Nic. Kerkhaert, Axel: Edwin Kint, Clinge; Hans van de Klooster, Ronny Koole. Edwin van Laere. Edwin Lockefeer al len te Hulst; Eddy Mangnus, Freddy Man gnus. Mark Mangnus allen te Hei kant.; Jos Mangnus. Absdale: Eric Mat- thijs. Koewacht; Gino Mehauden, Pedro Morres beiden te Hulst: Peter Mortier. Sint Jansteen: Laurens Murie. Hulst; Luc. Nagelkerke. Sint-ansteen; Wilfried Nielen, Kloosterzande; Frank de Nijs Kloosterzande; Walter Pateer, Lamswaarde; Paul Ferdaen!'Absdale; Hans Picavet, Hulst; Rudy van Re- Onderzoek naar openbare school Philippine PHILIPPINE - Steeds meer begint de mening veld te winnen dat in de kem Philippine de stichting van een open bare kleuter- en lagere school zal moe ten worden bevorderd. Deze mening is gebaseerd op de indruk dat o.a. door immigratie, het karakter van de bevolking zich sterk wijzigt Bovendien loopt het aantal kleuters en leerplichtige kinderen vrij belangrijk op, zodat voorzieningen zul len moeten worden getroffen het groeiende aantal leerlingen op te van gen. Alvorens voorstellen aan de raad te doen, zal het gemeentebestuur van Sas van Gent op korte termijn een on derzoek laten instellen door het Pro vinciaal Opbouworgaan Stichting Zee land. Verwacht wordt dat nog deze maand met het onderzoek een aan vang kan worden gemaakt. mortel. SintrJansteen; Stephan de Schepper. Vogelwaarde: Annemarieke Schilder. Hulst; Remy Schoenmakers. Clinge; Alain de Smit. Hulst: Tony van Spaandonck, St.-Jansteen: Ouc. Spon- selle. Hulst; Theo Sponselee, Klooster zande; Ronald Strooband, Heikant; Carla Vael. Sint-Jansteen; Gerard van Veen, Koewacht; Luc van de Velde Graauw; Rita Verschuren, Christian Verwer. beiden te Hulst; Herman van Vooren, Ossenisse; Mare Verbiest, Zuiddorpe. Reggie de Waal, Graauw; Jan Warmenhoven, Marian Warrens. Peter Warrens, allen te Hulst; George der Weduwe. Sint-Jansteen; Eddy Weemaes, Hulst; Etien van de Wielen. Kloosterzande; Guido de Waal. Osse nisse; Koos Wolfert, Lamswaarde. streeks half vier zal de rijkspolitie pa raat zijn om alles op rolletjes (of wiel tjes) te laten verlopen. ..Daar zijn we natuurlijk ontzettend blij mee", zegt De Martelaere Twee delen De 'grote CPC-toertocht," bestaat zondag uit twee delen Het eerste deel heeft, een lengte vim 70 km en gaat door Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Om kwart over twaalf wordt men in Sas van Gent terug verwacht voor een rustpauze van ongeveer drie kwartier waarna men opnieuw vertrekt voor een tocht over 55 km die hoofdzakelijk door West-Zeeuwsch-Vlaanderen voert. Op die manier doet men vrijwel geheel Zeeuwsch-Vlaanderen aan. Tijdens deze toertocht is voor de deelnemers van buiten de streek tijd genoeg om te genieten van het natuurschoon omdat, men met. de verplichte snelheid van 22 tot. 25 km per uur tijd genoeg heeft om eens rond te kijken als men daarmee tenminste niet vergeet dat men in een grote rennerskaravaan mee rijdt, waarin ook nog gestuurd moet worden. De liefhebbers voor dit evenement kunnen zich zondagmorgen vanaf 8 uur laten inschrijven in cafetaria 'En gelenroos'. te Sas van Gent.. Om half tien wordt er vanaf het Keizer Karei- plein gestart De deelnemers krijgen behalve druivensuiker van de CPC bij de start een herinneringsmedaille als ze de rit uitrijden. Vijftig leden Schoolreisje GROEDE - De openbare lagere 'Jacob Catsschool' en de katholieke school uit Groede maakten met de 3 hoogste klassen hun schoolreisje en wel per öets door eigen streek. De tocht ging via Cadzand. Sluis en Heille. waar het landbouwmuseum wed bezocht, naar Maldegem waar overnacht werd in de jeugdherberg. De volgende dag ging de fietstocht naar Knokke voor een be zoek aari' het bos en 'strand en:het na- tuurreseryaathetZ.win: De drieiaagste klassen -van beide scholen maakten vrijdag 11 juni een dagtocht naar de Antwerpse dierentuin. Op de terug tocht werd de speeltuin in Wachtebeke aangedaan. Deze week is er voor de 'Jacob Catsschool' nog de avondvier daagse, en op 15 juni de schoolsport- dag in Breskens waar ook de hoogste klassen aan deelnamen. KOEWACHT Hengelwedstrijd KOEWACHT - De Koewachtse hen- gelvereniging hield op 13 juni het jaar lijkse clubkampioenschap. Dit ge beurde op het Grote Gat en de Konij- nenputten. Er namen 36 leden aan deze wedstrijd deel. De uitslag was als volgt: 1 W. Cerpen- tier. Axel 727 pnt: 2 R. de Block. Koe wacht 488 pnt; 3 E. v. d. Voorde. St. Niklaas 240 pnt; 4 E. de Putter. St- Jansteen 171 pnt; 5 J. de Schepper. Koewacht 160 pnt: 6 F. van Waesberg- he. Koewacht 164 pnt; 7 E. de Cock, Moerbeke 153 pnt; 8 C. de Vries, Ant werpen 152 pnt; 9 R. de Laruelle. Moerbeke 34 pnt; 10 W. Passeniers Heikant 32 pnt. De toerclub 'Sas van Gent' wordt al enkele jaren gesponsord door het Sasse schoonmaakbedrijf Henk Peters die zelf als wielrenner zijn sporen heeft verdiend en die nu nog regelma tig wat mee trimt bij de toerclub Sas van Gent Onlangs heeft hij de vijftig leden van de toerclub 'Sas van Gent' weer in het nieuw gestoken en de shirts van de Sasse trimmers dragen dan ook zijn naam. Met vijftig leden is de toerclub 'Sas van Gent' een van de grootste in Zeeuwsch-Vlaanderen ge worden. De club is zelfs koninklijk goedgekeurd en beperkt zich hoofdza kelijk tot het trimmen. Iedere zon dagmorgen stapt men op de fiets voor een gezamenlijk fietstochtje. De Martelaere „Het is zo dat er bij ons echt niet wordt gekoers. Er zijn heel wat trimclubs die daar aan kapot zijn gegaan. We gaan gewoon een stukje fietsen voor ons plezier en niet om als we weer thuis zijn voor dood op de bank neer te ploffen en de rest van de dag daar te blijven ligen. Af en toe ge beurt het wel eens dat er een stukje wordt.gereden waarin iedereen kan la ten'iaën wat hij'waard is, maar het is toch; wet zo..dat we weer gewoon, met zijn-allen naar huis komen". Via. een nogal ingewikkelde puntentel ling komt men ieder jaar tot een club kampioen. Voor alle clubactiviteiten kan men punten verdienen, voor iedere honderd kilometer krijgt men bijvoor beeld een punt, maar het bezoeken van een vergadering levert al weer meer punten op. „Op die manier willen we proberen om de leden ook een beetje te activeren binnen de vereniging en niet dat alleen het fietsen belangrijk is", zegt Willy de Martelaere. De toerclub 'Sas van Gent is aangeslo ten by de NRTU en dat heeft tot ge volg dat er zondag precies volgens de richtlijnen van deze bond moet worden gereden. Wordt er te hard gereden dan kan dit consequenties voor de club in houden en ook op organisatorisch ge bied moet alles zo vlekkeloos mogeüjk verlopen. Om dat te verwezenlijken heeft men in Sas van Gent bijna een compleet draaiboek samengesteld waarin ieders taak nauwkeurig is om schreven. Als zondag de weersomstan digheden een beetje meewerken kan het niet anders of de derde grote CPC- toertocht wordt een daverend succes. Chiel Harte. Voetbalvereniging 'Schoondijke' hield vergadering SCHOONDIJKE - Do voetbalvereni ging 'Schoondijke' hield haar alge mene ledenvergadering in zaal 'Wijf fels' te Schoondijke. Op de agenda stonden de jaarversla gen en een aantal bestuursverkiezin gen. Uit het financieel verslag bleek dat er een batig saldo was. Er werden een aantal suggesties gedaan voor de besteding van dit geld. In de bestuursvacature. ontstaan door het aftreden van Joh P. Toumois. werd voorzien door de verkiezing van de heer G Ringot De heren H. van de Weel en M Bouwens werden herkozen- De heer P. Dieleman uit Hoek blijft onder contract als trainer. Men neemt het komend seizoen met drie senior-, een B-junior-, een C-junior- en D-juniorelft.al aan de competitie deel. De jeugdcommissie kampt met twee vacatures. De vergadering ging ak koord met de voorgestelde contribu tieverhoging en de verhoging van de autokostcnvergocding. Vrouwenbeweging vierde het zilveren jubileum OOSTBURG - Vrijdagavond vierde de vrouwenbeweging in Oostburg het 25-jarig bestaan. Dat gebeurde met een maaltijd en een bal in 'Du Com- De huidige voorzitster van de vrou wenbeweging (vroeger aangesloten by het NKV), mevrouw M. Pijcke-van Pamelen gaf in haar openingswoord een overzicht van de 25-jarige geschie denis. Voor de mensen die al 25 jaar lang lid waren had zy een verrassing: bloemen en kop en schotel. De leden hadden overigens ook voor een cadeau gezorgd voor mevrouw Pycke omdat zij zich veel inzet voor de vrouwenbeweging. Als büjk van waar dering ontving zij uit. handen van me vrouw Koens-Minnaars een polshorlo ge. Bovendien kreeg zy een houten harpje met een bloemstukje. De heer Pycke kreeg een kist sigaren. Vanwege het feit dat de viering een groot succes werd heeft de vrouwen beweging besloten om voortaan elke vijfjaar een lustrumviering te houden. Daarom begint men vanaf nu weer al te sparen om voldoende geld in kas te hebben vooreen feest.in 1981. Zeehengelwedstrijd ZAAMSLAG - De zeehengelvereniging "Zaamslag" houdt zaterdag 19 juni een zeehengelwedstrijd tegen de vissers van 'Camping Hellegat' uit het Helle gat. Men vist op de Westerschelde naby het Hellegat De wedstryd begint 's avonds om halfzeven en eindigtom negen uur. Daarna is op de camping een bal Hj indelijk iemand die het heeft durven uitspreken: doc torandus B. J. J. Lockefeer uit Hulst, op een veerboot, dobberend over de Westerschelde bekende ten aanhoren Pan radiolievend Nederland dat hij helemaal niet eat te springen om een vaste oeververbinding. Volgens hem heerst er in Zeeland zelfs een zekere maffia die zich richt tegen de tegenstanders van een v.o. Met die wetenschap in zicht: waar haalde hij de moed vandaan om velen de malicieuse martelaarskroon van de kop te rukken Zoiets presteert volgens mij alleen een echte Neder landse vlaming. die deze doctorandus dan ook is B. J. J. Lockefeer - ik groet u in de geest, uw woorden deden mij de schellen van de ogen vallen. Want eens zong ook ik mijn partij m het rauwe koor der vaste oeverhinders. Zonder overtuiging overigens. Wat loonde met een meewarige blik. En in een gerenom meerd tabakshuis overkwam het me een keer, dal men een reparatie aan mijn sigarettenaansteker - die ik godzijdank niet meer nodig heb omdat ik niet meer rook - gratis verrichtte als tegemoetkoming in de kosten van de overtocht. Ik schaamde me te pletter doch aan vaardde de geste in de overtuiging dat men niemand mag hinderen die een goede daad wil doen. H, dit laatste betreft zal ik stellig de enige niet geweest zijn. Dacht u dal ik durfde te vragen of het. nu zo nodig moest? Zeggen, dat ik het zo verschrikkelijk gezellig vond op onze veerboten? En zo veilig? Niettemin was ik nimmer een groot pleitbezorgster voor tunnel of brug over of onder het water. t Was meer een nabauwen wat anderen zeiden. Klakkeloos. En onder tussen lustig heen en weer varend tussen T. en H. en me hierbij prinsheerlijk voelend. Somwijlen deed ik ook als anderen: in den vreemde geuren met onze vermeende armoede. Hoe diep kan een mens daarbij zinken! Kwam ik in Den Haag, dan stalde ik daar aan particulieren het gefor ceerde leed van onze bewoners breed uit. „We moeten een vaste oeververbinding", zuchtte ik met een lijdens gezicht en voelde me een echte apostel. Menigeen bij wie de overtuiging had postgevat dat wij als arme vergeten sloebers in een roeiboot de Schelde overstaken, be let mistargument - altijd woedend uitgediept, klonk v. steciic vals in de oren. Hee, dacht ik dan, is het dan zulk een pretje om verpakt in een mistdeken door tunnel of over een brug te rijden 9 Bij mistig weer - als het bootje Terneuzen - Hoedekens- kerke uit de vaart genomen werd - bleef ik thuis tot de lucht ophelderde. Dit bootje - zeg maar gerust boot - is verdwenen. Helaas. Denk u eens in wat het voor velen zou betekenen als het met het fraaie zomerweer waar we thans mee gezegend zijn, nog zou varen? Een uniek soort watertoerisme, wat menselijk contact, een leven dig gebeuren, een warm brok folklore. Wat hebben we voor de verdwijning in de plaats gekregen? Een dode ponton bleef en verder niets dan plannen, nog eens plannen. Wie kan er gelukkiger worden in een samenleving die op weg is naar verstening en waar eenzaamheid troef is? De gevolgen van het kunstwerk? Nóg meer vreemd volk over de vloer en wellicht uitbrei ding van stalen staketsels van een oprukkende indus trie onder de wijde hemel. Zitten we hier nu nog niet vol genoeg gestouwd met industrie? Wie zegt dat we ons zo vreselijk afgezonderd voelen van de rest van de wereld? Men reist en rost er hier anders aardig op los, zeg' Men verbroedert met buitenlandse steden alsof er geen grenzen bestaan. Isolement? Ach kom, een opgedrongen standpunt, neurotisch zelfbeklag. Hadden we onze goede oude veerdienst Terneuzen - Hoedekenskerke maar weer terug. Misschien gebeurt dit over 50 jaar - een enkele maal - als attractie in de vaart? Onder luid gejammer over zoveel historisch ver val? „Er zijn er genoeg die er tegen zijn maar ze durven het niet te zeggen", aldus doctorandus Lockefeer. „Jawel mijnheer, het is bij deze gebeurd". KLEUREN- tv 66 cm f 2000,- 78,- per maand SAS VAN GENT PROMENADE GENTSESTRAA14 01158-1938 M. JONGSMA arts te Hoek AFWEZIG van 18 juni tot 5 juli Waarneming: H. v. Haelst. arts te Sluiskil Telefoon 1444 Spreekuur gedurende deze periode van 10-11 uur. Apotheek open 8.30-10.00 uur. K. JISKOOT arts - Terneuzen AFWEZIG an 19 juni tlm 11 juli Waarneming: Dr. Bauwens Dr. Vercauteren Dr. Van Here.k Dr. Stevens Op de leeftijd van 68 jaar ls in het St- Liduinaziekenhuis te Hulst overleden, onze lieve moeder, schoonmoeder en oma MARIA EUGENIA DE KEIJZER weduwe van Cijrillus J. Vercauteren Veghel: Willy Vercauteren Fien Vercauteren-v. Gijsel Marietta en Ingeborg Boms. Cor Vercauteren Marijke Vercauteren-Guillct Sjoerd en Monique Aardenhout,: Tiny Franckcn-Vercauteren Harry Francken Peddy en Patricia Terneuzen: Piet Vercauteren Carla Vercauteren-Segaar Teun. Tyl en Giel Goirle: Carel Vercauteren Annelies Vercauteren-de Waele Stijn De uitvaartdienst zal plaatshebben op donder dag 17 juni om 14.00 uur Ln de basiliek vim de H Willibrordus te Hulst, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren in de hal van hotel 'International'. Grote Markt 8, Hulst na de be grafenis. Zij die bij vegetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven dit bericht als zodanig te beschouwen. ZEEUWSCH Let op de kleintjes De loco-burgemeester van de gemeente Terneu zen maakt bekend, dat met ingang van 17 juni 1976, gedurende een maand, op het stadhuis van Terneuzen (kamer 504) voor een ieder ter inzage liggen: 1. het ontwerp-bestemmingsplan 'Driewegen'; 2. het ontwerp van de le wijziging van het be stemmingsplan 'Industrieterrein Driewegen - Mr. F. J. Haarmanweg'. Gedurende bovenvermelde termyn van een maand kan een ieder by de gemeenteraad schriftelijk bezwaren indienen tegen bovenver melde ontwerpen. Terneuzen. 14 juni 1976 De loco-burgemeester voor noemd, drs. R. C. E. Barbé. 'vLAANDERg ~~7 gemeente) Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter algemene kennis, dat in verband met de uitvoering van herbestratingswerkzaara- heden de navolgende tijdelijke verkcersmaatr* gelen zullen gelden: - het gedeelte van de Tramstraat tussen de Lie- venstraat en de IJsbaanstraat wordt afgeslo- ten in beide richtingen voor alle verkeer be halve voetgangers: - het gedeelte van de Van Canfortslraat tussen de Axelsestraat en het Schippersinteniaat wordt eveneens afgesloten in beide richtingen voor alle verkeer behalve voetgangers. Deze maatregelen zullen gelden vanaf heden ge durende ongeveer twee weken of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als in verband met de uit te voeren werkzaamheden nodig zal blij ken te zyn. Terneuzen. 15 juni 1976 Drs R. C. E. Barbé. loco-burgemeester A. J. van Pagee, secretaris. GEMEENTE HULST Bouwvergunning aan de Poorterslaan Burgemeester en wethouders van Hulst brengen ter openbare kennis dat zij voornemens zijn, in afwijking van het ter plaatse geldende bestem mingsplan 'Moerschans' met toepas sing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening bouwvergunning te verlenen voor de bouw van een wo ning op het perceel kadastraal bekend Hulst, sectie E no. 1115 ged., plaatse lijk bekend Poorterslaan nummer on bekend. Het terrein, waarop de woning is ge projecteerd, is volgens het geldende bestemmingsplan bestemd voor de bouw van éénsgezinshuizen - drie of meer aaneen. Het bouwplan ligt met ingang van 17 juni 1976 gedurende veertien dagen op de afdeling algemene zaken voor een ieder ter inzage. Een ieder die bezwaar heeft tegen het bouwplan kan gedurende voornoemde termijn schriftelijk bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders. Hulst, 16 juni 1976 Burgemeester en wethouders van Hulst, de secretaris, J. F. van Dende ren, de burgemeester, P. MolthofC PASSAGE-HOEK KERKDREEF - AXEL organiseert op zaterdag 19 juni a.s. op de Markt BEHENDIGHEIDSWHISTRIJDEN VOOR BROMFIETSEN Aanvang 14.00 uur. Deelname bij voorinschrijving. Inschrijfprijs vijf gulden per brommer. U moet zorgen voor een bijrijder. Mooie prijzen kunt u winnen o.a. enkele radio's. Iedere deel nemer krijgt een leuk aandenken. Geeft u snel op we kunnen slechts 30 brommers laten in schrijven. Bij inschrijving ontvangt u het reglement. Uw inschrijfgeld aan de commissiewagen op 19 juni. Deelnemer behendigheidswedstrijden voor brommers op 19 juni a.s. Naam: Voornaam: Leeftijd: Adres; Woonplaats: Merk bromfiets: Handtekening: Inleveren bij: Van der Plas Modes, Markt en Brouwerijstraat, Bar Markt la, voor 18 juni. GARAGE U---AJ M.V.D PLASSE SLUIS Autoshow van 17 t/m 23 juni a.s. Dealer voor Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen International Division Hornet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 28