hoort-ziet-sc/^//# Ben tweede Toon Hermans in Kortgene PZC/p jli tStiH1 familieberichten Plaats uw familieberichten in de PZC rlNSDAG 15 JUNI 1976 provincie onder redactie van Jacques Cats Er zijn in het bungalowpark 'De Boogaard' in Kortgene voor bijgangers, die niet weten hoe ze het hebben. Die wandelen rustig langs de bungaloios, die daar in een oase van groen en rust onder aan de dijk zijn gebouwd en dan klinkt er plotseling ergens door een raam of open deur het geluid van een electro- nisch orgel. Maar het volgende moment horen ze dan van de zelfde kant de klanken komen, die bij een kerkorgel horen. Ga d'r maar aanstaan. Verschillende bewoners van het bungalowpark hebben de puzzel ech ter al opgelost. Die zijn gewoon eens even poolshoogte gaan nemen bij de bron van al die muziek. En die von den ze in het pand Kersenlaan num mer een. waar het uit de Randstad afkomstige echtpaar Lokkerbol zich sinds een jaar heeft gevestigd. Naast het genoeglijke gekout van een praatgrage papagaai wordt de lucht daar in huize Lokkerbol regelmatig gevuld met de klanken die komen uit een merkwaardige constructie, die een gehele wand beslaat en die nog een uitloper naar de gang kent in de vorm van een motoraandrijving voor de aanvoer van lucht, bestemd voor het pijporgel, dat een gedeelte van die muur inneemt en waarvan de pij per achter een houten schotje zijn weggewerkt Het orgel met 134 pijpen vormt slechts een onderdeel van het bioscoop-concertkerkorgel dat de heer Stephan Lokkerbol in zijn wo ning heeft opgetrokken. Het aanvul lend instrumentarium dat beslaat uit slagwerk, mechanisch op gang ge brachte castagnettes, een eveneens via de orgeltoetsen te bespelen xylo foon en een vogelfluit reikt tot aan het balkenplafond. Zo ontstond er een combinatie van een electronisch en een klassiek pijporgel, een unicum in de orgelwereld. Een echt Lokker- bolorgel dus. Om eerlijk te wezen. Stephan Lok kerbol, die in 1910 in Rotterdam werd geboren, had eigenlijk liever be roepsmusicus willen worden. Hij had het watje noemt helemaal in de vin gers. Maar zijn vader zag dat destijds niet zo zitten. Het beroep van musi cus leek hem maar een onzeker be staan. Stephan moest maar auto- techniker worden. Nou, in die tech niek kon Stephan aardig zijn draai Stephans vrouw attendeert op de motoraandrijving voor het pijporgel waarvoor geen ruimte meer was in de kamer. De motor hangt nu in de hal. boven de salondeur. vinden Hij werd een enthousiast sportvlieger, ging op een bepaald moment zelfs sport vlieg tuigen impor teren. die hij dan zelf invloog. Maar de muziek bleef trekken En zijn or gelspel bleef ook niet langer alleen binnen de beslotenheid van de huis kamer te beluisteren. Lokkerbol werd in tal van kerken gevraagd het orgel te bespelen. Ook speelde hij ln ver scheidene theaters. Als rcmplacant. Een tijdlang had hij zelfs een eigen orkesi Aan die muzikale activiteiten hield Stephan twee lp's over. Nu Lokkerbol 65 is. staat de muziek weer op de eerste plaats Thuis, aan de Kersenlaan in Kortgene zit hij re gelmatig op het orgelbankje, waar hij voortdurend werkt aan eigen compo sities. En dat gaat hem vlot af ..Het is niet om ijdel te zijn", zegt Lokker bol. „maarik krijg dikwijls teksten, en ik heb er dan niet zoveel moeite mee om daar muziek op te maken." „be land werd trouwens enorm inspire rend op mij", zegt Stephan. ..Dan maak ik een wandeling en ineens loop ik dan iets te fluiten. En als ik thuis kom zet ik dat melodietje op orgelmuziek. Maar net gebeurt hel maar een keer of drie. vier in de maand dat er iets goeds uit de bus komt." Die melodieën houdt Lokker bol overigens allemaal in het hoofd. Er staat bijna niks op papier. ..Hij heeft wel vijftig, zestig eigen compo sities. maar hij vergeet er niet een", roept zijn vrouw in mijn oor. als me neer even een riedel weggeeft, want een normaal gesprek is met zo'n muur van instrumenten binnen handbereik niet mogelijk. Mevrouw Lokkerbol is ongetwijfeld de grootste fan van Stephan. Zij roept me tijdens het orgelspel wetenswaardigheden over het instrumentarium toe. zingt trallala mee als een Spaans dans danswijze wordt gespeeld en de cas tagnettes boven tegen het plafond in beweging komen en ze maakt in haar stoel deinende bewegingen als haar man het bekende werkje 'La balade' aanheft. „En dan te bedenken dat hij nooit orgelles heeft gedad", voegt zij mij trots in mijn oor toe. „Hij heeft al leen een jaar en negen maanden pia noles gehad". Stephan Lokkerbol componeert waar je bij staat. In hun vorige woonplaats Maasland hadden ze onlangs bezoek van de burgemees ter. die afscheid kwam nemen omdat hij naar elders vertrok. Stephan nam op de orgelbank plaats, trok wat re gisters open en even later dreunde er een afccheidslied uit het instrument. „Mijn man heeft pas geleden nog even een Kortgene-mars gemaakt." meldt mevrouw Lokkerbol mee. De tweede Lokkerbol lp, die als titel 'Stephan speelt Stephen' heeft mee gekregen en die bij de musicus aan huis voor tien gulden verkrijgbaar is. puilt uit van de eigen composities die zomaar ineens ontstonden, naar aan leiding van gebeurtenissen die Lok kerbol meemaakte. Zo lees ik op de hoes. dat op kant I onde meer de 'Donna Wals' valt te beluisteren. „Door de componist opgedragen aan zijn kleindochter die op deze melodie ging dansenzo staat er nader om schreven. Een ander werkje heet vlindertjes. ..Vlindertjes. die dansend-dwarrelend om de bloemen vliegen". Ook staat er op die Lp het nummer 'het ezeltje', waar op dehoes de volgende verklarende tekst bij staat afgedrukt. „Waarin het orgel vertelt van een domoor, die ongenoe gen heeft met zijn gade omdat hij een ezeltje heeft gekocht". U ziet het; de composities van Lokkerbol hebben een geheel eigen karakter. Lokkerbol is anders meester op vele wapenen. Hij blijkt ook een zeer humoristische inslag te hebben, zo laat mevrouw mij weten. Stephan kan het alleen maar beamen. „Ze noemen me hier inderdaad de tweede Toon Her mans". zegt hij. i„ ua Stephan Lokkerbol..Ik groei he- d dn" lemaal als ik voor dal paw el zit". dere meldt mevrouw. „Ln ze blijven altijd op niveau". Lokkerbol geeft nog eens gaan kijken naar het orgei vrijblijvend een staaltje van zijn van de concertzaal in Middelburg, kunnen weg. ..Laatst", vertelt hij. Dat ligt in onderdelen uit elkaar op „laatst waren hier nog een paar ho- de zolder Orgei. o- ïy-heersen het veniers bezig. En die vroeg of ik de leven van Steef Lokkerbol. Hij zegt enige was in de familie die zo muzi- Als Ik achter een orgel zit. Is da: he kaal is. N'ee. zei ik. ik heb nog drie lemaal voor mi). Ai ;k zo'n paneel andere muzikale broers. En die heten voor me zie heb ik het naar mijn an. alJe drie Jan. Behalve Dirk. die heet Daar groei ik helemaal van". „En". Ane". Terug nu even naar die andere zegt mevrouw Lokk'-rool. ..zijn mu- Stephan, de musicus, die gemakke- ziek ligt goed in het gehoor", lijk voor de verleiding bezwijkt als hij uitgaat en hij ergens een piano of een orgel onbeheerd ziet staan. „Dan ben ik hem de hele avond kwijt", zegt mevrouw. „Ja", reageert Stephan." als ik zo'n instrument zie beginnen mijn handen te jeuken. Stephan ook hevig geïnteresseerd in te restau reren orgels. .Zo ben ik pas geleden Nog iets te melden? Bel 01184-15144 Diep bedroefd, maar dankbaar voor wat ze voor ons is geweest, is heden, na een langdurig geduldig gedragen lijden, overleden mijn zeer geliefde vrouw, onze moeder en grootmoeder mevrouw MARIA GEERTRUIDA VAN IWAARDEN echtgenote van Jacobus op 't Hof op de leeftijd van bijna 67 jaar. 's-H. Arendskerke: Jac op 't Hof J. C. op 't Hof Heinkenszand: J. J. Traas-op 't Hof J. Traas Jan-Margré 's-H. Arendskerke: J. J. Zwartepoorte- op 't Hof Jeroen - Edwin - Vincent C. J. op 't Hof L. M. Nieuwenhuize 's-Heer Arendskerke, 13 juni 1976. Landweg 13. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 16 juni om 15.00 uur te 's-Heer Arendskerke. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het 'Trefpunt'. De overledene ligt opgebaard in het mortua rium van ziekenhuis 'Bergzicht' te Goes. Be zoektijd van 15.00-15.30 uur. Met droefheid geven wij kennis dat na een geduldig gedragen hjden van ons is heengegaan onze lieve schoonzuster en tante M. G. VAN IWAAR DEN echtgenote van Jac. op 't Hof Kloetinge: J- van Iwaarden- Op 't Hof M. van Iwaarden- Wiskerke Kruiningen Jac. Sinke Neven en nichten 13 juni 1976. Heden nam de Heere tot zich nijn geliefde vrouw, onze geliefde zuster, schoonzuster en tante CORNELIA LAMPER geboren Schipper op de leeftijd van 74 jaar. Uit aller naam C. J. Lamper Wemeldinge, 13 juni 1976 Wilhelminastr. 24 De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 16 juni a.s om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Wemeldin ge. Heden werd onverwachts van ons weggeno men, onze geliefde broer, zwager, oom en huis genoot WILLEM JAN BRAAMSE op de leeftijd van 75 jaar, 's-H. Hendriks kinderen: K. J. de Dreu-Braamse Goes: C. J. van Liere-Braamse 's-Gravenpolder: C. de Pree-Braamse J. de Pree Neven en nichten Goes: mevr. J. J. Willemse- Krijger Goes, 13 juni 1976 Abel Tasmanstraat 10 Condoleantie-adres: K. J, de Dreu-Braamse, Nieuwe Rijksweg 39. 's-Heer Hendrikskinderen zoek dagelijks van 15.00-15.30 uur. De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 17 juni 1976 om 14.00 uur op de algemene be graafplaats te 's-Gravenpolder. Enige en algemene kennisgeving Heden ging in volle vrede van ons heen me vrouw ANNA ELISABETH DE PLAA weduwe van wijlen de heer J. H. van de Ven in de ouderdom van 92 jaar. Dankbaar gedenken wij in het bijzonder haar grote toewijding tijdens de ziekte en het over lijden van haar echtgenoot, onze vader. Moge zij rusten in vrede. Middelburg: Namens de familie J. H. van de Ven Middelburg. 12 juni 1976 Rusthuis 'Ter Veste' Seissingel 6. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis. Bezoekuur dagelijks van 17.30 tot 18 30 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden woens dag 16 juni 1976 om 13.45 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Vooraf vindt een rouwdienst plaats voor de familie en belangstellenden in de recreatiezaal van Huize 'Ter Veste' die aanvangt om 13.00 uur en geleid door de weleerwaarde heer ds. F. H. A. van der Wind. WILLEM JAN BRAAMSE op de leeftijd van 75 jaar. Wij zullen hem erg missen. 's-Heer Arendskerke' J. Tolhoek N. Tolhoek-de Dreu Rien, Ineke en Hans Adri en Maijan Goes, 13 juni 1976. Heden ging van ons heen op de leeftijd van bijna 83 jaar. onze beste zwager en oom Middelburg: M. L. Slootmans-de Troye Velp: A, A. Vader-de Troye W. Vader Gouda: A. de Troye J. de Troye-v. d. Plasse Middelburg: J. P. v. d. Pas- de Troye C. J v. d. Pas Neven en nichten Vlissingen. 13 juni 1976. Heden ging van ons heen. mijn innig geliefde man. onze zorgzame vader en grootvader in de ouderdom van bijna 83 jaar. Vlissingen: L. M. v. d. Velde-de Troye Eastbourne Engeland: M C Smith-v.d. Velde A. H. Smith T. G. Smith De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het. Bethesda-St.. Josephziekenhuis, ingang Koudekerkseweg. Bezoekuur van 18.30 uur tot 19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben woens dag 16 juni a.s. om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Vlissingen. Vertrek van Iris laan om 13.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebes telling in de aula op de begraafplaats. Geen bezoek aan huis. Heden overleed na een langdurig en draagzaam lijden on ze lieve grootvader en overgrootvader L. STROO J. Scharloo G. J. C. Scharloo- Soolsma Angela en Sylvia Vlissingen. 13 juni Heden overleed l.ot onze diepe droefheid onze beste broer en oom I. J. v. d. VELDE op de leeftijd van 82 jaar. Vlissingen: A. C. v. d. Velde G J. Provoost M. R. Provoost- v. d. Velde Vlissingen. 13 juni 1976. Heden overleed na een geduldig gedragen lij den onze innig geliefde man. vader en opa LEENDERT KOUWEN in leven oud-dlstrictsadjudant der Rijkspolitie Drager van de gouden medaille en de Gouden Hofmedaille van de koning van Zweden. op de leeftijd van 76 jaar. Renesse: J. C. Kouwen-van Roo Zierikzee: C. G. Stoel-Kouwen J. Stoel Gerrie Jannet Renesse. 14 juni 1976 Capelweg 16. De teraardebestelling zal plaatsvinden don derdag 17 juni a.s. om 14.00 uur op de algemene begraafplaat te Renesse. Condoleanüe-adres: Capelweg 16, Renesse. Geen bloemen Enige en algemene kennisgeving Heden behaagde het. de Heere. tot onze diepe droefheid na een kortstondige ziekte uit ons midden weg te nemen, onze geliefde zorgzame vader, groots. en overgrootvader in de gezegende ouderdom van 89 Jaa: Middelburg: Krabbendijke: Middelburg: Delft: Goes: Middelburg: Rotterdam: M. L Maljaars-Tholenaar S. Maljaars J. Tholenaar P. Tholenaar-Blok L. M. den Engelsman- Tholenaar M. J. den Engelsman A. Elderkamp-Tholenaar P Elderkamp J. T. van der Klooster- Tholenaar w van der Klooster mevr. J. P. Kallcmein- A- Tholenaar A. M- E. Tholenaar- Verd aasdonk Klein- en achterklein kinderen "Der Boede', 14 juni 1976. Correspondentie-adres: Leliestraat 1, Middel burg. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van 'Der Boede'. Bezoekuur van 15.00 uur tot 16.00 uur. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben vrijdag 13 juni a.s om 12.00 uur te Middelburg. Vertrek van de GereL Gemeen v.-Schoutstraat om 11.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na de teraarde bestelling in de aula op de begraafplaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7