Braderie Middelburg wil braderie met een 'eigen gezicht' MIDDELBURG 'GEEN KERMISACHTIG GEDOE' dinsdag 15 juni 1976 Braderie in Middelburg. De tweede braderie. Na het succes van 1975. Bijna tweehonderd kra men in het hart van de stad. Dan gaan de winke liers 'de straat' op. Op donderdag 17, vrij dag 18 en zaterdag 19 juni. Op die dagen zal het centrum van Middel burg, waar de braderie zich afspeelt, afgesloten zijn voor alle rijdend verkeer. Het hart van de stad is drie dagen domein van de voetganger. Met aller lei evenementen. Muziek en demonstraties van oude ambachten. Extra gezelligheid in een stad met bijzonder veel sfeer. donderdag, vrijdag en zaterdag bleeft Middelburg zijn tweede braderie. Na het succes van vorig jaar zijn de verwachtingen hoog gespannen. Wat gaat het deze keer worden? De organisa toren mikken in ieder geval op een braderie met een eigen ge zicht. Anders dan in andere plaatsen. Een evenement in de geest van vertrouwde Middelburgse attracties als de folkloris tische dagen, miniatuur Walcheren en het klank- en lichtspel. Gezellig en sfeervol, maar op een behoorlijk niveau. „We willen geen kermisachtig gedoe," zegt secretaris/penningmeester J. Houmes met nadruk. Het is donderdagmorgen burgemees- er drs. P. a. Wolters die de braderie Rn jtart laat eaan- Met meer dan rou deelnemers opent hij dan een Braderie van formaat. Lange Delft. Nieuwe Burgt, Markt, Vlasmarkt, Kromme Weele, Pottenbakkerssin- 5® Viele en Pottenmarkt zijn e dagen lang het domein van het bezoekende publiek. Van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds (al leen zaterdag tot zes uur) hebben handel en vertier het alleenrecht in een grotendeels autovrije binnen stad. Met de meer dan 160 deelnemers be hoort de Middelburgse braderie tot een van de grootste in het zuidwesten van het land. De deelnemers - prak tisch de gehele middenstand in de binnenstad - is er alles aan gelegen de koopstad die Middelburg is ook op dit punt een reputatie te geven. In navolging van vorig jaar zijn de deelnemers in drie categorieën te on derscheiden. De grootste categorie is die van de middenstanders die hun winkel uitbreiden met een kraam buiten, daarnaast is er ruimte voor ideële instellingen en als derde groep zijn er de beoefenaars van oude am bachten. Een drieëenheid die vorig jaar voor succes zorgde en garant staat voor de nodige afwisseling. Instellingen Tot de ideële instellingen die zich op de braderie presenteren behoren de stichting Patria (religieuze organisa tie). Amnesty International). Vijver- vreugd (met zelfgemaakte artikelen uit het kinderdagverblijf 'De Wind roos"). de dierenbescherming, de wel fare van het Rode Kruis, het Leger des Heils. de stichting Nanai (een or ganisatie die opkomt voor de India nen in Noord-Amerika), het Wereld- natuurfonds. de stichting Sinar (een organisatie van Indische Nederlan ders), Unicef en Sport Steunt Zonne veld. De organisaties krijgen een plaatsje temidden van de commercie en de oude ambachten en benadrukt dat de braderie niet alleen een commercieel gebeuren wil zijn. Door het inschrijf geld voor de ideële instellingen laag te houden, hebben de organisatoren in ieder geval zoveel mogelijk organi saties de kans willen geven hun ge- i luid op de braderie te latenklinken. Op het gebied van de oude ambach ten heeft de braderiecommissie kans gezien een grote verscheidenheid naar Middelburg te krijgen. Zo komt er een pottenbakker, een sigarenma ker. een glasgraveur, een zilversmid, een houtdraaier (speelgoed- en spin newielen). een kaarsenmaker, een leerbewerker, een weefster- en spin ster, een vervaardigster van sieraden, een pentekenaar en een tingietster. Pasar Malam De attractie van de braderie wordt ongetwijfeld de Pasar Malam. Dit Indische gebeuren wordt ingericht op de markt en wordt vrijdag en za terdag - donderdags is er nog de weekmarkt - omlijst door een groot aantal attracties. Bij elkaar een oos ters gebeuren - Pasar Malam staat voor avondmarkt - dat er wezen mag. Zo komen er maar liefst vier orkesten om de markt op te luisteren. Dat zijn 'The Meridians' uit Rotterdam met krontjong en Indische muziek, 'The Sri Wangi's' uit Dordrecht met Indis che en Hawaiaanse dansen. "The Sil ver Wings' uit Roosendaal met coun try Westemmuziek en 'The Lovely Flowers' uit Den Haag met Indonesi sche en Hawaiaanse dansen. Dit alles wordt dan nog aangevuld met de groep 'Pentjak Silat' die oostersche gevechtskunst demonstreert. Op de Pasar Malam wordt continu een groot assortiment Indische en Indonesische etenswaar en lekker nijen gepresenteerd. Alle medewer kers zijn daarbij in batik-kleding ge huld en er worden ook regelmatig batik-demonstraties gegeven. Daar naast is er ook de nodige lectuur en informatie over Indonesië. Looporkesten De braderie wordt evenals vorig jaar opgeluisterd door een aantal loopor kesten. Donderdagavond zijn dat 'De Leutige Krabben' uit Bergen op Zoom en 'De Boerenkapei' uit Se- rooskerke. Vrijdag en zaterdag doet het orkest uit Bergen op Zoom het al leen. Gezien de overdaad aan muziek van vorig jaar - er is tenslotte ook nog een voiumuneuze geluidsinstal latie - is de inbreng van de loopor kesten enigeszins beperkt Voor de jeugd zijn er tijdens de dne braderiedagen optredens van het Vlissingse kindergezelschap van Co de Vos met de clown Pinario. Dit ge zelschap treedt iedere dag twee keeT een uur op. Donderdag en vrijdag vanaf vier uur 's middags en zaterdag vanaf twee uur 's

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15