Ajax klopte tevergeefs in Brussel aan ANDERLECHT WIL RONNY VAN POUCKE UIT IJZENDIJKE NIET MEER MISSEN ZENDUKE Kuiper verloor leiderstrui aan onbekende André Romero MERCKX DEFINITIEF NIET NAAR DE TOUR PZC/s ACCOMMODATIES Vd SPELEN OVERGEDRAGEN ;G E N '00 ST BURG Mieke Sterk Green Spot zonderprik Okker als 9e geplaatst voor Wimbledon Green Spot zonder prik Rudi Walhout werd vierde DINSDAG 15 JUNI 1976 sport 10 Toen. nu al weer drie jaar geleden. Ronny van Poucke besloot om voor het Brusselse Anderlecht te gaan spelen waren er nog al wat pessimisten te vinden die voorspelden dat er voor de Zeeuws-Vlaamse jeugdspeler niets in Brussel te zoeken was. Hoezeer zij ongelijk hebben gekregen is wel duidelijk gewor den. Ronnie van Poucke behoort met zijn negentien jaar nu tot de eerste elftalselectie van Europacupwinnaar, bekerwin naar en de nummer 2 van de Belgische competitie. Maar meer dan dat nog komt de erkenning van zijn niet geringe voetbal capaciteiten tot uiting in het aanbod dat deze spitsspeler van het Amsterdamse Ajax heeft gehad. Dat aanbod heeft bij Ronny van Poucke twijfels gebracht. Aan de ene kant heeft hij het uitstekend naar zijn zin bij Anderlecht maar ander zijds is het aanbod van de Amster dammers zo lucratief dat hij toch wel zou willen veranderen. ,.Ik heb weliswaar nog een contract van twee jaar bij Anderlecht. Maar nu het aanbod van Ajax is gekomen ben ik gaan twijfelen. Ik kan daar heel wat meer verdienen dan in feite gaat het daar toch om. Maar ik betwijfel of Anderlecht me zal laten gaan", vertelt Ronny van Poucke terwijl hij het immense fotoalbum dat alle An- derlechtspclers hebben gekregen na het behalen van Europacup II door bladert. Alleen al de vraagprijs die Ander lecht voor het talent vraagt is op zienbarend en volgens Van Poucke zelf veel te veel. „De vraagprijs is vijf miljoen Belgische francs, ongeveer driehonderd vijftig duizend gulden. Dat lijkt me voor een voetballer op mijn leeftijd wel wat veel als je ziet dat ik toch geen vaste keus ben bij Anderlecht", aldus Ronnie van Poucke. Bij Anderlecht ontkent men niet dat er inderdaad interesse van Ajax voor Van Poucke is. „Maar", zo zei een woordvoerder op het secretariaat. „Van Poucke is nog voor niemand te koop. We laten hem niet gaan. We weten dat er links en rechts over hem gepraat wordt en dat er belangstel ling voor hem is. Maar we zullen zo veel mogelijk proberen hem hier te houden." Het ziet. er dan ook naar uit dat Ronny van Poucke normaal zijn con tract bij de Brusselse paars-witten zal uitdienen en daar heeft hij alle vrede mee. „Ik heb via mijn adviseur begrepen dat Anderlecht met een aangepast en verbeterd contract zal komen. Als Ajax niet was komen opdagen was al les gewoon gebleven. Nu weet ik nog niet waar ik aan toe ben en ik hoop alles voor 3 juli als ik met vakantie naar Frankrijk vertrek rond is. hetzij met Anderlecht of met Ajax. Tegen die tijd wil ik zekerheid, maar het is niet zo dat ik weg wil bij Anderlecht. Helemaal niet zelfs, maar het gaat tenslotte toch ook een beetje om het geld", meent Ronny van Poucke De interesse van Ajax is vorig jaar ontstaan tijdens het groots opgezette jeugdtoemooi van de Amsterdamse vereniging. Tijdens dat toernooi schitterde Van Poucke als nooit tevo ren. „Zo goed als toen heb ik nog nooit gespeeld", zegt Ronny van Poucke. „tijdens dat toernooi kon ik alles. Toen ook is het eerste contact ontstaan. Niet alleeen met Ajax want ook Cas Hubregtse heeft gevraagd of ik interesse had voor Feyenoord Daar heb ik later niets meer van ver nomen. Gesprek van de dag Ronny van Poucke is het gesprek van de dag bij de voetballiefhebbers die op de televisie de samenvatting van de finale om de Belgische voetbalbe ker tussen Anderlecht en Lierse heb ben gezien. Tijdens die finale liet Van Poucke een uitzonderlijk stukje voetballen zien. De vierde goal van Anderlecht werd door Van Poucke fantastisch voorbereid. Hoe gebeurde dat nu9 Ronny van Poucke ..Och. het is gewoon een flists. Ik zag twee medespelers in het centrum opkomen en trok de bal voor het doel en Fran cois Vanderelst schoot hem erin." Het klinkt simpel als hij het zelf ver telt, vandaar dat we de zaak even re construeren. Op het middenveld gaat Van Poucke een een-twee aan met Frankie Ver- cauteren, passt- daarna over de breedte van het veld naar de vrijs taande Arie Haan. Verplaatst zich richting Haan met de bedoeling de val van.hem over tenemen Biedt zich achter om een Lierse verdediger aan en krijgt in de vrije ruimte de bal door Arie Haan precies op tijd aange speeld. om daarna op volle snelheid de bal met de buiten kant rechter voet voor te trekken precies voor de voeten van de aanstormende Swat Vanderelst Nog schuift Ronny van Poucke de eer wat op zij ..Het was gewoon een geluk dat de grasmat van het Heizelstadion er als een biljartla ken bij lag. De bal rolde gewoon uit stekend mee waardoor ik hem zo kon trappen. Op ieder ander veld springt hij misschien weg en verdwijnt hij in de tribunes. Maar het geeft natuurlijk een enorme voldoening als zoiets lukt. Het schijnt dat iedereen er over spreekt." Meer Belg Dat was volgens hem de winnende goal tegen Waregem. ..In die wed strijd stelden we onze tweede plaats veilig. Dat is toch wel een van de hoogtepunten", zegt Van Poucke Binnen een jaar In ieder geval raakte Rik de Saede- leer er wel van onder de indruk. De altijd rustige, bekwame voetbalpre sentator van de Belgische televisie ging in ieder geval met stemverhef fing praten en daar is toch wel heel wat voor nodig. ..Een fantastische beweging van de jonge Nederlander Van Poucke. af komstig uit IJzendijke en daardoor gelukkig meer Belg dan Nederlan der". becommentarieerde hij het voorbereidende werk van Ronnie van Poucke Voor Ronnie van Poucke een treffer om bij stil te staan maar die hij toch niet ziet als een hoogtepunt. De ontwikkeling van Ronny van Poucke heeft zich binnen een jaar in een versneld tempo afgespeeld. Eind vorig seizoen kreeg hij voor het eerst een kans in de Brusselse hoofdmacht en daarna is hij er vrijwel constant bij geweest. In de voorbije competitie speelde hij een groot aantal hele en halve wedstrijden. Het complete suc ces van Anderlecht heeft hij dan ook van dichtbij meegemaakt Alleen miste luj de finale van de Europacup De wedstrijden van Rob Rensenbrink moest hij thuis via de t.v. volgen Ronny van Poucke: „Ik had toen een paar weken niet kunnen trainen door een zware verkoudheid. Het is dan normaal dat je er niet bij bent Van wege die verkoudheid leek het me be ter om thuis te blijven Achteraf heb ik daar wel spijt van gehad Het was toch een enorme belevenis.' Het gehele voetballen bij een top club als Anderlecht is voor Ronny van Poucke een belevenis. Alleen al het spelen voor de enorme toe schouwersaantallen vergt het uiter ste van de zenuwen. „In het begin was dat een vreemde gewaarwor ding. In IJzendijke speelde je voor hooguit tweehonderd man maar in Brussel zaten er al meteen tien lot vijftienduizend op de tribune. Daar kijk je wat vreemd tegen op", aldus Van Poucke. Willy van der Kuijlen Ronny van Poucke wordt in België en ook door Hans Croon het meest vergeleken met Willv van der Kuijlen. Een speler met veel klasse maar met een niet altijd even sterke mentali teit. ,Op de training scoor ik gemak kelijk en uit vrijwel alle standen. Maar ik kan de spanning van een echte wedstrijd nog niet helemaal aan. Ik wil alles te goed doen waar door er makkelijk iets mislukt. Hans Croon heeft me daar al zo dikwijls Amm mm 1 p In op gewezen. Het gaat wel al wat beter maar soms merk ik het toch ook aan mezelf." Het kan niet anders of ook Ronny van Poucke heeft niets dan lof voor Hans Croon, de trainer van Ander lecht die ondanks alle succes zijn plaats moest afstaan aan Raymond Goethals. Ronny van Poucke: ..Voor mij is het onbegrijpelijk dat ze ie mand die dit heeft bereikt de laan uitsturen. Daar kan ik met mijn pet niet bij. Trouwens ik niet alleeen. Over Goethals zegt hij: ..We zullen wel zien wat het wordt. Ik ken die man niet We wachten de tijd rustig af Ik ben nog maar negentien en ik heb nog alle tijd om me verder te ontwikkelen. Alleen hoop ik volgend seizoen wel helemaal door te breken. Een vaste plaats in het elftal is voor mij de volgende fase Tastbare herinnering Bij het afscheid van Hans Croon hebben alle Anderlechtspelers de l p van Neil Diamond met als titel Joha- than Livingstone Seagull meegekre gen met daarin een door Hans Croon eigen handig geschreven tekst die als volgt luidt ..Op de top van Europe, op de top van je carrière, ben je dicht bij de afgang en de eenzaamheid. Richt, je op het positieve wend je al van het negatieve. Begin er vandaag nog mee. vandaag is de eerste s van de rest van je leven. Je bent die je bent. blijf die je bent" Dat laatste is zeker voor Ronny van Poucke van toepassing. Van vendetteneigmgencf kapsones is geen sprake. Hij is wie hij is. een voetbaltalent uit IJzendijk? wiens naam men nog genoeg i tegenkomen. CHIEL HARTE LOCARNO (SE) - Net als op de laat ste dag van dc Ronde van Spanje (José Pcssarodona) lieeft Hennie Kuiper zich in de zesde etappe van de Ronde van Zwitserland door een onbekende uit de leiderstrui laten rijden. Tijdens de spectaculair verlopen zesde etappe veroverde de Franse tweede rangs coureur André Romero de eerste plaats in het algemeen klassement. Overigens won Kuipers ploegmakker Dietrich Thurau de etappe. In de Ronde van Zwitserland hoeft het echter nog niet te laat te zijn voor Hennie Kuiper. De Ronde van Zwitser land duurt nog tot vrijdag en mocht de situatie m het klassement tot de slot- tijdrit ongewijzigd blijven, dan moet de wereldkampioen op zijn minst in staat worden geacht om in de rit tegen het horloge de negen seconden verschil tussen hem en André Romero te over bruggen Mogelijk is de zesde etappe zelfs gun stig verlopen voor Henr.ie Kuiper. Hij verloor weliswaar de gele trui. maar tijdens de jacht op de vlucluers Tliu- rau. Romero. Martins. Julicn en Heredia-Martinez schudde Kuiper bij voorbeeld de Belgische klimmer Mi chel Pollentier van zich af. Deze heeft nu 59 seconden achterstand op Kuiper, op wie de komende dag misschien minder zal worden gelet nu hij met meer in het geel rijdt. Door het onbreken van het grootste deel van de internationale vedetten is de Ronde van Zwitserland bijzonder levendig en spannend. Dagelijks ge beuren er spectaculaire dingen. De zesde etappe was geen uitzondering. Dat wordt al bewezen door de eerste positie in bet algemeen klassement van Andre Romero, die als kopman van de onbetekenende ploeg Jobo nog geen enkele 'overwinning boekte en zich in de tot nu toe verreden etappe wedstrijden ook nog niet een keer bij de beste tien in het eindklassement wist te plaatsen. Maar in de verzen- DEN HAAG (ANP) - Mieke Sterk (At- modes) met 4440 punten Nederlands recordhoudster op de vijfkamp zal op 26 en 27 juni in Wintcrthur deelnemen aan een internationale vijfkamp. Ook nationaal kampioene Sylvia Bar- lag (ADA) zal in de Zwitserse stad aan de start komen. Voor de twee dames is deze vijfkamp de laatste mogelijkheid om zich voor de Olympische Spelen van Montreal waar te maken. geilde hitte op de flanken van de Lukmanier plaatste Romero zich on- acht in de publiciteit. Heredia-Martinez gingen er vandoor In het peloton reageerden alleen de Fransman Julien en de Portugees José De etappe begon met een massale val- Martins Pas toen het peloton, waann- partij. waarvan de Italiaan Oswaldo Bettoni het voornaamste slachtoffer was. Hij werd met een hersenschud ding naar een ziekenhuis vervoerd. Na een aanval van de Fransman Patrick Legeay en zijn landgenoot Enzo Mat- tioda werd het peloton in stukken ge scheurd. maar na 82 kilometer vond een algemene hergroepering plaats Tijdens de volgende beklimming viel de beslissing. Thurau. Romero en ADVERTENTIEi zich Kuiper bevond, een achterstand had van 7 minuten en 25 seconden werd de achtervolging serieus ingezet. Het gebeurde net iets te laat. Onder impuls van Hennie Kuiper slonk de voorsprong van de vluchters snel. maar op de eindstreep in Locarno kwam Kuiper toch 9 seconden te kort om zijn gele trui te behouden. Kuiper heeft de eerste positie wat lichtzinnig verloren, maar de ronde is I.OCARNO - De Westduitser Dieter Thurau heeft de zesde etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De rit ging over 186.5 km. van Lenzcrheid voor hem nog lang niet verloren. Ro mero mist de klasse en een sterke ploeg, om zijn trui met succes te ver dedigen. De uitslag van de zesde etappe, van Lenzer- heide naar Locarno over 168 km. is: 1 Thu rau (WD1) 4 uur. 43 minuten en 11 seconden. 2 Romero (Frai op 10sec.. 3. Julien (Frai op 1 49. 4. Martins iPori z.t.. 5 Martinez (Spat op 3.02. 6 Kuiper (Nedi op 3.12. 7 Bouloux 'Frai op 3 24 8 Pessarodona 'Spat up 3.26. 9 Zweifel iZwi) op 3 29. 10 Mamgon (Frai op 3 32. 20. Pronk iNed) op 4 02. 21 Pollentier 'Bell z.l25. Pijnen iNedl op 4 13. 26 Macr- tens (Bell z t30. Schuiten (Ned) op 4.33. 37 Prinsen (Ned) op 5.05. 42. Van Helvoirt (Ned) op 5.40, 49. Tabak (Ned) op 1 15. 53. Van Katwijk INedl op 20.D0. Cees van Dongen kwam na het sluiten van de lijdcontrole binnen. Algemeen klassement. 1 Romero (Frai 22.04.22, 2 Kuiper (Ned) op 9 sec 3. Martins (Pori op 22 sec., 4. Pollentier (Bell op 1 08. 5. Pronk (Ned) op 1.23. 6. Pessarodona iSpa) op 2.07. 7. Julien (Fra) op 2.16, 8. Rocchia (Itai op 2.17. 8. Zweifel (Zwi) op 3 28. 10. Maertens (Bell op 3.52. 14 Thurau (WD1) op 8.00. 15. Schuiten (Nedi op 8.09. 24. Tabak iNedl op 18.34, 25. Van Helvoirt iNed) op 20.47, 35 Prinsen (Ned) op 28 04, 39. Pijnen (Ned) op 29.38. 58. Van Katwijk (Nedi op 52.31 LONDEN (ANP) - Tom Okker is. zo werd maandag in Londen bekendge maakt, als negende geplaatst voor het enkelspel van de internationale tennskampioenschappen van Enge land. die van 21 juni tot en met 3 juli op Wimbledon worden gehouden. Titelhouder Arthur Ashe is als eerste geplaatst, voor de verliezende finalist van 1975. zijn landgenoot Jimmy Con- De volledige plaatsingslijsten zien er als volgt uit: heren: 1 Arthur Ashe (VST). 2 Jimmy Connors (VSt). 3 Ilie Nastase (Roe). 4 Björn Borg (Zwe). 5 Adriano Panatta (Ita). 6 Guillenno Vi las (Arg). 7 Roscoe Tanner (VSt). 8 Raul Ramirez (Mex). 9 Tom Okker (Nedi, 10 John Newcombe (Aus). 11 Eddie Dibbs (VSt), 12 Tony Roche (Aus). 13 Jaime Fillol iChi). 14 Brian Gottfried (VSti. 15 Jan Kodes (Tsj). 16 Stan Smith (VSt). Dames: 1 Chris Evert (VSt). 2 Evonne Goolagong (Aus), 3 Virginia Wade (G- Br). 4 Martina Navratilova (Tsj).. 5 Olga Morozova (Sov). 6 Rosemary Ca sals,! VSt). 7 Sue Barker (G-Br), 8 Kerry Reid (Aus). MONTREAL (ANP) - Het Olympisch Organisatie Comité (CO.IOI is sinds zondag verantwoordelijk voor dc ac commodaties in Montreal, waar van 17 juli tot 1 augustus de Olympische Spelen worden gehouden. De regering van Quebec, die zeven maanden gele den de verantwoordelijkheid voor dc bouw van de stad Montreal overnam, heeft dc stadions en het olympisch dorp in een sobere plechtigheid over gedragen aan Roger Rousseau, de voorzitter van het organisatie comité. Jean Drapeau. de burgemeester van Montreal, op wiens instigatie de Olympische Spelen naar Montreal werden gehaald, woonde de overdracht bij. Hij was de eerste maal sedert het najaar van 1975 dat Drapeau op de olympische terreinen verscheen. De regering van Quebec ontnam Drapeau in november de verantwoordelijkheid voor de bouw van de accommodaties toen duidelijk werd. dat de kosten tot astronomische bedragen waren opge lopen. Toen Frapeau na afloop van de plechtigheid om commentaar werd ge vraagd, zei de burgemeester van Mon treal: „Ik heb in het geheel geen com mentaar." BRUSSEL (ANP) - Eddy Merckx zal niet starten in de Ronde van Frankrijk, die op donderdag 24 juni in St. Jean de Monts begint. Merckx heeft die beslissing genomen op aan raden van zijn artsen, die hem maandag hebben onderzocht. Merckx, vorig jaar verslagen door Bernard Thevenet, heeft in de zaterdag voltooide Ronde van Italië last gekregen van een ontsteking aan het zitvlak. Merckx. die maandag zelf bekend maakte, niet naar de Tour te vertrek ken. zal mogelijk niet de enige grote afwezigheid zijn in de Ronde van Frankrijk. Ook dc andere grote Belgi sche ploeg in in Italiaanse dienst, Broolyn, zal vermoedelijk niet ver trekken in St. Jean de Monts. Brooklyn raakte zijn beste sprinter Sercu (groene trui m ue l'our 19751 kwijt door een valpartij in de Giro. In de ploeg van Cribiori brak ruzie uit toen woensdag besloten werd Johan de Muynck aan te wijzen tot kopman in plaats van Roger de Vlaeminck. Met De Vlaeminck stapte de volgende dag Ronald de Witte af. Merckx verklaarde maandag dat hij wil proberen door een rustperiode van drie weken van zijn steenpuisten af te komen. Zou dit niet lukken dan wil hij zich laten opereren, Zou na die periode wel genezing zijn opgetreden dan gaat hij zich voorbereiden op het wereld kampioenschap op de weg, op 5 sep tember in het Zuiditaliaanse Ostuni. ..Ik heb", zei Merckx. „tot mijn spijt definitief moeten afzien van de Ronde van Frankrijk. Het is altijd teleurstel lend wanneer je bepaalde plannen niet kunt verwezenlijken. Maar mijn ge zondheid staat op de eerste plaats. Ik heb mij neergelegd bij de beslissing van mijn artsen, zij het met moeite" Merckx voegde er aan toe in 1977 weer zijn seizoen te richten op de Ronde van Frankrijk en daarna serieus te overwe gen te stoppen met wielrennen. Minister Victor Goldbloom van Q'Jc bee. die de verantwoordelijkheid we de bouw en financiën droeg nadat staat Quebec de verantwoordelijk^! had overgenomen, prees Drapeua Jü; is de man die het idee opperde omé spelen in Montreal te houden." Ie meeste lof had Goldbloom echter ra: de duizenden bouwvakkers, die mar den dag en nacht hebben doorgenat om de accommodaties op tijd gehsoï krijgen. Goldbloom ging ook nog in op te overnemen van de verantwoorde}* heïd door de staat Quebec eind rei? jaar. ..Wij moesten dat wel doen S circuleerden de vreemdste verhalen Wij waren bang dat buitenlandse in vesteerders hun vertrouwen inde sust Quebec zouden verliezen als wij me; c staat zouden zijn om de olympischs accommodaties op tijd gereed te knj gen." TERNEUZEN - De jeugdigie Terneu- zense motorcrosser Rudic Walhoul (13) heeft zondag in Arkcl tijdens cc-wedstrijdcn een schitterends vierde plaats behaald. De jongere broer van senior Co Wa hout bewees hiermee weer eens ow duidelijk, dat hij één van de meest ts lentvolle crossers is van de MC Ate Rudie Walhout reed zich dit jaar dl* gelmatig in de kijker. Hij startte zondagmiddag op het m«- lijke parkoers in Arkel met een ip plaats. De tweede reeks verliep niets vlekkeloos. Walhout raakte een E- heming en moest zonder rem vete rijden. Toch werd het nog een ad- plaats In de laatste manche vete Rudie Walhout bij de eersten matei werd later opgehouden bij een vis-- tij. In die manche werd hij tenslotte tiende. In de totaalstand was ditgw voor een vierde plaats. ZATERDAG EERSTE WEDSTRIJD TITEL VOETBALAMATEURS ZEIST (ANP) - De amatcurkampioe- nen I.imburgia (zondagvoctbal) er IJsselmeervogels (zaterdagvoetbdl zullen hun eerste wedstrijd in strijd om kampioenschap van Neder- land op zaterdag 19 juni in Brunssun spelen (aanvang 17.00 uur). De returnwedstrijd wordt een week ter. op zaterdag 26 juni om 18.30 uur - Spakenburg gespeeld. Een eventue/- beslissingswedstrijd, indien m'°- ploegen uit de twee ontmoeOngK evenveel punten behalen, vindt op ate lull plaats

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 10