-ipzc/. Grote belangstelling voor mars-, majoretten- en showconcours B. en w. Vlissingen willen verkoop van grond voor woningbouw Bossenburgh TWAALF KORPSEN OP MIDDELBURGSE MAIMYI MAANDAG IA JUNI 1976 j. en w. Vlissingen willen ƒ48.000.- voorbereidings krediet voor plan Westduin ii Vliviincrn provincie VLISSINGEN - K r is dat het bedri i b en w een subsidie van 'erlenen aan de heer F C Vlissingen voor restaura- >and Oude Mark» 18 Actie van 'Kazan de Wolfgroep' voor onderkomen MIDDELBURG - De padvlndersgroep Kazan de Wolf. die werkzaam Is In Middelburg-Zuid. houdt liidens de braderie die deze week wordt gehouden eenacUeonderaetitel'HelpKazanonder dak'. De padvlndersgroep heelt namelijk het lijdelijk onderkomen in het winkelcen trum Dauwendaele moeten ontruimen en heeft in ruil daarvoor van de ge meente een stuk grond in pacht gekre gen De leiding van de groep is nu op zoek naar een geschikte werkkeet die als onderkomen kan gaan dienen. Om deze aankoop te kunnen financie ren zullen de leden van de groep op de braderie en later inn de buitenwijken stickers aan de man proberen te bren gen. De Euro-band uit Middelburg- Zuid verleent aan deze actie muzikale medewerking. Joh. Langebeeke won ringrijderij in Gapinge GAPINGE - Fn Gapinge werd zaterdag de jaarlijkse ringrijderij gehouden waaraan 27 rijders deelnamen. Er werden 24 beurten verreden. De eerste prijs voor het hoogste aantal ringen ging naar Joh. Langeheeke met 28 rin gen. De verdere uitslag: A. Paauwe 26: C. Coppoolse 26: C. Langebeeke 26: L. Langebeeke 25: J. Hendrikse 23: F. Langebeeke 23: C. Coppoolse 21: P. Christiaanse 22: T. Allewijnse 22. P. Kaats 22. K. Coppoolse 21: H. Gi- deonse 21: D. Coppoolse 20: W. San- derse 20: R. Reynïerse 19: Joh. Chris tiaanse 18: W. Gideonse 18; P. de Vis ser 18; J. Ton 16: H. Joosse 16: J. Chris tiaanse 13: D. Matlhijsse 13; J. Oude naarde 13: J. Jacobse 8: J. K. Cop poolse 7 en J. de Bree. De meeste volgringen (13) waren van Ab. Paauwe en de pollepel werd ge wonnen door F. Langebeeke. Burge meester A. Hack reikte de bekers uil. Extra prijzen waren voor: le groep C. Coppoolse en P. Raats. R. Revnierse. Wedvluchten MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van dc Nederlandse Bond van Zater dagvliegers hield een wedvlucht vanuit Corbel!. De totale afstand bedroeg 340 kilometer. De snelste duif vloog 1359 meter per minuut. Er deden 3538 dui ven aan de wedvlucht mee. De uitslag luidt: 1. Rayon A: 1 W K Schot. 2. Jac. Snijder. 3. J Westdorp. 4 Gebrs. de Jonge. 5. J M. Jumelet. Rayon B. 1. A. Scherpenisse. 2. P. Po- tappel. 3 A. v Dalen. 4. J G. Vader. 5 D Polderman. Rayon C: 1 Jos Schroe- vers. 2 W. Daane en Zn. 3 W Daane en Zn. 4 J. Maas. 5. P Meertse. Rayon D: 1 G. P Geelhoed. 2. P. de Waal. 3. W. G. Versluis, 4. Y. M Branderhorst. 5. J J. Verwe.v. Rayon E: E. Minnaard Mzn. 2. M. Mol. 3 M. Mol. 4 E. Thenaart. 5 J. J de Jonge. Rayon F: l p. Scheele. 2. Gebrs. Zegers. 3 P. Scheele. 4 P Scheele. 5 Gebrs. Zegers. Jos Schroe- vers. SOUBURG - De poslduivenhoucii -- sveremging 'De Luchtbode' uit Sou burg hield een wedvlucht op Doornik.: In concours waren 135 oude duiven De uitslag luidt. 1 gebr Pais: 2 en 5 Ch de Poorter: 3 Vermeulen zn: 4 en 7 M. de Ruyior. 6 en 9 I. Joziasse. 8 en 10 J Broekman. Snelste duif 1379.16 me ter per minuut. Tevens hielden verschillende posidui-i venhoudersverenigingen wedvluchten i op Dourdan. Bij 'Zeelandia' te Middel- burg vertrokken 134 oude duiven. De uitslag luidt: 1. 6 en 7 L. van de Ketterij 2 A. van Riel zn: 3 E. Min derhout: 4 F Landmeter: 5 J. Hiet-1 bnnk: 8 Ch. de Graaf: 9 J. Nijsen: 10 A. Braam èt zn. De Luchtbode' te Souburg had 170 oude duiven in concours. De uitslag luidt: 1 C. Verhoeven: 2 M. Hibels; 3 en 8 Van Peenen zn: 4 F Neumann. 5 L. Braet: 6 gebr. Korfl: 7 M. de Ruyter. 9 J. Broeksma en 10 Ch. de Poorter. Bij 'De Posthoorn' te Vlissingen korf den de postduivenhouders 226 oude duiven in. De uitslag luidt: 1. 2 en 6 J. Rottier. 3 Van de Dood-Meerman: 4 en 9 J. van Peenen: 5 en 10 J. Lijnse: 7 en 8 A. de Ruyter. De concourscombinatie 'Walcheren' had 493 oude duiven n de wedstnjd De uitslag luidt: 1 G Verhoeven Sb: 2. 4. 6 en 10 J. Rottier VI: 3 M. Hibels Sb. 5 v d. Dood-Meerman VI: 7. 8 en 18 A. de Ruyter VI 9, 15 en 17 J. Meerman zn VI: 11 F. Neumann Sb: 12 L. Braet Sb: 1.3 L. van de Ketterij Md: 14 sebr. Korff Sb. 16 en 20 M. de Ruyter Sb: 19 Ch de Poorter Sb. A anmoedigingsprijs Zeeuwse Komedie op het Nationaal Landjuweel VLISSINGEN - ür Zccuwm- Kome die uil Vlissingen heelt een .«aii- inoedigiiiKspriis gekregrn tijdens bet vierde nationaal Landjuweel in de Sportscliuuwburg van Haarlem. lemse stadhuis gehou Veel afwisseling op ontmoetingsdag van muziekscholen MIDDELBURG ziekscholen w< hel groepsmu kwam zalerda burgse concert ing tijdens een regionale muziekscho lenontmoeting. die werd gehouden door de 'Slichting Cultuurfonds' van de Bank voor Nederlandse Gemeenten in Den Haag. Sjoerd Tamminga Goes, winnaar van internationaal beiaardconcours TIEL - Het I8e internationale beiaardconcours, dal in het kader van hel Holland Festval zaterdag in Tie! is gehouden, is gewonnen door Sjoerd Tamminga uit Goes. Hij kwam daarmee in het bezit van de interpretatieprijs beschikhaar gesteld door de gemeente Tiei. De door het Holland Festival uitge loofde prijs voor de beste improvi satie werd gewonnen door de stads- beiaardier van Eindhoven. Anc Ab- benes. Beide pnjzen werden uitge reikt door de Tielse wethouder voor culiureït zaken, de heer J. den Hoed. Studentenkoor uit Zweden trad op in Aardenburg AARDENBL'RG - Zaterdagavond ver zorgde het sludenlenkoor van de Ma ria Magdalena kerk in Stockholm een zang- en orgelconcert in de Sint- Baafskerk te Aardenburg. Het koor. gevormd door studenten ïn de leeftijd van 16 tot 19 jaar. werd gedirigeerd door Judith Linder. cantor van de Sint Baaiskerk in Stockholm. Het orgel werd bespeeld door een leer ling van professor Alf Linder. die zelf niet aanwezig kon zijn. Het koor. dat een rondreis maakt door West-Europa, deed op weg van Parijs naar Hamburg Aardenburg aan. Uitgevoerd werden onder meer werken van Bach. Brahms. Verdi en Langlais. alsmede orgelsoli van Franck en van de Zweedse comporust Rosenberg. Het concert werd goed bezocht. Na af loop werd het gezelschap in de raads zaal van het gemeentehuis van Aar denburg ontvangen door b. en w. Bur gemeester drs. W. L. A. Lockefeer dankte het gezelschap en gaf onder meer een kort overzicht van de ge schiedenis van Aardenburg. Het gezelschap bracht vervolgens on der andere het Zweeds volkslied ten gehore. Interessante jazz-dag Tcrncuzcn - In dc Zeeuwse mu il veel aandacht aan ceren besleed. Dat niddag in de Middel- [-li gehoorzaal lot uil- In zijn openingstoespraal de heer G. W. Bergman, directeur van de Zeeuwse Muziekschool, dc- verdien sten van dit fonds. Een woord van wel kom en dank richtte hij aan de heer J Hoftijzer. secretaris van het cultuur fonds en aan dr. John Daniska.s. die in opdracht van dit fonds jaarlijks om streeks twintig regionale muzlekscho- lenontmoetlngen organiseert Verheugd toonde hij zich over de aan wezigheid van de rijksinspecteur voor de muzikale vorming, de heer J Smeets. Het door de Zeeuwse «provin ciaal werkzaam) en Temeuzense Mu ziekschool (plaatselijk actief) ge brachte programma bood veel afwisse ling. Een orkest van zeventig jonge muzi kanten uit Vlissingen en Middelburg verzorgde het openingsnummer (Suite ffanoaise van Francis Poulenc). Een wat lange, maar bijzonder goed ge brachte bijdrage leverde een Oost burgse groep (volksdansen en liede- reni. Kamermuziekgroepen uit Zlenk- zee en Middelburg kwamen met mu ziek van Corette. Tansman en Sam- martini Er was heel wat aceordeonspel te be luisteren. Tholen leverde in het gehoor liggende werkjes. Goes - gecombineerd met Zierikzee - maakte indruk met een Praeludium in C van Curt Mahr voor dertig accordeons. Virtuoos was het aandeel van een vicrmansslagv/erkgroep uit Terneuzen Directeur Anton van Prooijen van de Temeuzense Muziekschool schuwde het experiment niet met The Cage' voor stemmen en elektronische appa ratuur. Enkele jonge pianisten uit Axel en Hulst en een vergevorderde gita- riste uit Vlissingen >zij speelde Zuid- amerikaanse muziek van Heitor VUla- Lobos) completeerden het programma, dat. duurde van half drie tot half zes. eerde Band' uit 1 hm Burke he New Op Bondsrepu- Nu bleek echter dat een goed oude stijl-orkest niet van over de grens be hoeft te kornen. Vanaf het begin van hun optreden - nog zonder George Probert - boeide de 'South' Dat on danks het feit dal de ze .smarts formatie orkc: bij e der- In vlot tempo werd het publiek warm gemaakt voor het grou- gebeuren: het optreden van George Pro bert. Dat ge beurde in de tweede set van The South Jazz Band' Het was meteen ook overduidelijk wie toen de leiding van 't muzikale gebeuren in de hand nam. George Probert blies alsof zijn leven er vanaf hing: fel en indringend. Hij zweepte zijn mede-musici op tot grote hoogte. Neem bijvoorbeeld een nummer als Creole Love Call van Duke Elling ton. Een lange solo van Pro bert. die alle melodische lijnen trok. veel van tempo verwisselde en alle tonen uitbuitte Het publiek - dat ln zeer grote getale was opgekomen - genoot de muziek. Probert ging steeds feller blazen De tweede groep die optrad ws e Heebie Jeebie' Porgy en Bess jss Frank Koulen noemde ze 'de lieverdjes van Breda en omstreken Deze acht man» formatie speelt ln een originele bezetting. Dat wil zeggen met een sou safoon ln plaats van een bass Ook hun optreden verliep succesvol. The Heebie Jeebie' is een goed ingespeelde band. waar voor iedere muzikant solo ruimte wordt gecreeerd. Ook met deze band speelde Probert en ook toen was hij dé solist. Het concert, dat om negen uur begonnen was. duurde tot diep in de nacht. Toen waren musici van beide groepen alle aan het jammen geslagen. Het optreden van George Probert <*n de beide Nederlandse oude stijl orkesten in 'Porgy en Bess' was zeer succesvol. Het publiek leefde enthou siast mee en dat ondanks de ver schrikkelijke hitte die in het etablis sement "heerste. George Probert was zaterdagavond in topvorm P B Veel belangstelling bij orgelconcert in Hulster basiliek HULST - De Franse organist Roger Colombier gaf in de Willibrordusbasi- liek te Hulst een orgelconcert in het kader van de internationale cyclus zomer-orgclconcerlen. Hij voerde werken uit van J F. Swce- linck. C. Balbastre, J Stanley. D Bux- tehude. J. S. Bach. E Gigout en Toe- De commisi Zorr Examens Aan het Koninklijk Conservatorium te 's-Gravenhage slaagde voor het soliv tendiploma C voor órgei. de heer L. C. de Broekert te Oostkapelle Toeristische markt WAARDE - Zaterdag 21 augustus wordt in Waarde een toeristische marktdag gehouden. De markt bestaat uit twintig kramen met boeken, grammofoonplaten, bloemen, babbe laars, zelfgemaakte voorwerpen en kleding. De markt wordt georganiseerd door de reslauraliecommissie van de Neder lands hervormde kerk in Waarde. De opbrengst komt ten goede aan de res tauratie van het dak van de kerk. Be langstellenden kunnen tevens kijken naar het beslaan van paarden, graan dorsen op een ouderwetse manier en klompen kappen. Verder treedt er een op. Prijsbolling PHILIPPINE - De Bolclub 'Nooilge- dacht' in Philippine hield een prijsbol ling: de uitslag: 1 P. Maene. 2 R. de Ca- luwe. 3 E. Lauret. 4 G Vrielinck. 5 Fr 's Morgens bij de ontvangst van geno digden en de afgevaardigden van de deelnemende korpsen in het Abdij restaurant had de heer Jansen de lof trompet gestoken over 'de mensen die in deze tijd nog bereid zijn zich vaak belangeloos aan actieve vrijetijds besteding te binden', waarbij hij er op wees dat de onganisatorische en fi nanciële zorgen hiervan vaak worden onderschat. Verheugend noemde hij dat de over heid bereid blijkt dergelijke activitei ten te steunen, waarbij hij in dit ver band dank bracht aan het Middel burgse gemeentebestuur en dè ge meentepolitie. Ook 'Juliana'-voorzitter J. Bimmel - die de keuze van het Marktplein een uitdaging noemde - bracht dankwoorden uit aan gemeen tebestuur. politie en evenementen- GOES - Ziekenhuis De Bevelanden Noord en Zuid. 16.00-17.00 uur: uitzen ding Nomen Nescio. Be Hoogte', 20.00 uur: optreden Roe meense zang- en dansgroep 'Ialomita'. MIDDELBURG - Molenwater. 9.30- 1730 uur: Miniatuur Walcheren. Gasthuis. 20.00-21.15 uur- uitzending Rawa VLISSINGEN -Bethesda/St- Josephziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uit zending Rawa. Stadhuis, 19.30 uur: openbare verga dering. bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20.00 uur: De kanonnen van Navarone. 14 j gar. Luxor. 20.00 uur: Lenny. 14 jaar. GOES - Grand Theater. 20.00 uur: Pal lieter. 18 jaar. MIDDELBURG - City Theater. 20.00 uur Liefde op zijn Frans. OOSTBURG - Ledel. 20.00 uur: Rooie Sien, 14 jaar. TERNEUZEN - Luxor, 20.00 uur. Slipje uit voor de badmeester. 18 jaar. VLISSINGEN - Alhambra. 20.00 uur: Slipje uit, daar komen de Tirolers. 18 TENTOONSTELLINGEN BURGH-HAAMSTEDE - Bungalow park Burghstede: foto-expeditie Johan Berrevoets BURG1I - Lagere school Kerkstraat. 1000-12 00 en 14 00-17.00 uur: schilde rijen en aquarellen mevrouw J. M. de Ruuer-Kloet. GOES - Lunchcafé Stadhuis: tentoon stelling foto's en gedichten Leendert Beye HEILLE - Landbouwmuseum. 10.00- '2.00 en 13.00-17.00 uur: oude land bouwwerktuigen. HOOGELANDE - Kapel St-Maarten. 10.00-12 00 en 15.00-20.00 uur: tekenin gen en keramiek Jackie Bongers en Aada Simonse. MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 1000-17.00 uur: expositie 'Verdronken Land'. Rijksarchief. 9.00-12.30 en 13.30-17.00 aur kinderzorgb in Zeeland. Galerie Contrast. 10.30-17.00 uur: 16e «n 17e en 13e eeuwse meubelen. OUWERKERK - 'De Vier Bannen'. H.OO- 9.00 uur: expositie 'Het geheim zinnige leven op duistere diepten'. Gaiene 'Des Beaux Arts': oliever- iscmlderijen Cees van Langevelde. tERE - Grote Kerk: expositie 'Delta Cultureel' IJZENDLJKE - Markt. 10.00-17.00 uur streekmuseum West-Zeeuwsch- viaanderen ZIERIKZEE - Gemeentemuseum: ten- instelling 'Terugblik op een beleg '0(5-1076'. hulpcentra NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - 7vvn,»lef00n 0H00-14444 nm "VLA ANDEREN - Ter- Tu,»"' lelef°on 01150-4444 (plof EN SINT-PHILIPSLAND - telefoon 0011. Foto: Beeld van het concours op de Middelburgse Markt. Na een défilé van alle deelnemende korpsen over het Abdijplein, begon omstreeks kwart voor elf het concours, dat werd geopend met een welkoms woord door de heer S. G. van der Paal. voorzitter van de afdeling Zuid van de CBSD en secretaris van Juliana'. Tot omstreeks kwart voor zes werden de concours-onderdelen afgewerkt in de verschillende afdelingen - van jeugd tot en met eredivisie - met mars-, majoretten- en gecombineerde show optredens. De hoogste ogen gooide de Federatie band C.J.V. uit Den Haag, die in pun ten voor het showoptreden gelijk ein digde met 'Excelsior' uit Delft, maar uiteindelijk in de rubriek muzikale uit voering een halve punt meer verworf en zodoende als korps met de beste prestaties van de hele dag uit de bus kwam. 'Juliana' zelf bereikte een pro motiemogelijkheid van de tweede naar de eerste divisie met eerste prijzen voor zowel mars-, majoretten- als show optreden. Het korps mag ook deel nemen aan het topconcours, evenals het jubilerende juniorenkorps 'Johan Fnso' dat eveneens een eerste prijs be haalde voor mars en show. B. en w. Valkenisse willen Der Boede elektrische windwijzer schenken KOUDEKERKE - B. en w. van Val kenisse stellen de raad voor een krediet van 762,12 te verlenen voor de aanschaf van een elektri sche windwijzer voor de verpleeg inrichting 'Der Boede' te Koude- kerke. 3. en w. willen de windwijzer aan bieden als gescenk voor de bewo ners van het tehuis. De windwijzer zal worden geïnstalleerd in "De Babbelaar', de ontmoetingsruimte in het laatst tot stand gekomen ge bouw 'Der Boede Het voorstel wordt behandeld tij dens de raadsvergadering van dins dag. De vergadering wordt gehou den in het gemeentehuis van Val kenisse. BOUW VAN RUIM 350 WONINGEN VOORSTEL KOMT DINSDAG IN COMMISSIE FINANCIEN VLISSINGEN B. en u. van V lissin- gen stellen de raad voor percelen grond in het zuidelijk en oostelijk ge deelte van het bestemmingsplan Bos senburgh te verkopen aan respectie velijk het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds in Heerlen en de Neduco B.V. te Amsterdam. Het gaat hier om de verkoop van ongeveer 33.033 vier kante meter aan het ABPP en onge veer 8.766 vierkante meter aan Ne duco B.V. Het ABP wil op het stuk grond 250 eengezinswoningen in vier typen bou wen. waaronder een aantal woningen voor invaliden. Neduco wil in Bossen burgh 95 stapelwoningen (3 typen i en 13 eengezinswoningen «4 typen i bou wen. B en w vragen de raad toestem ming te verlenen het stuk grond van 33.033 aan het ABP te verkopen voor een bedrag van ƒ3 926.730.12 en het stuk grond van 8.766 m2 aan Neduco BV. voor 1 279 459.56. Dinsdag komt het voorstel ter sprake in de vergadering van de Vlissingse vaste commissie voor de financiën. De vergadering begint om half acht en wordt gehouden op het stadhuis in Vlissingen. B en w. stellen de raad verder voor de gemeentelijke subsidie voor jeugd- en jongerenwerk met terugwerkende kracht tot 1 januari 1973 te verhogen met 50van de subsidiabele kosten personeelskosten, huisvestingskosten en organisatiekosten en 40van de subsidiabele kosten van activiteiten. In deze percentages zit tevens de over name van de aflopende bijzondere rijkssubsidie verwerkt. Verder stelt het college de raad voor aan de Stichting Vlissings Ontspan ningscentrum over de jaren 1973 tot en met 1975 een subsidie van 10.000.- per jaar te verlenen. Dit ter gedeeltelijke dekking van de nadelige saldi over deze jaren. B en w. stellen de voorwaarde dat deze extra subsidies zullen worden gebruikt voor betalingen van achterstallige huur voor het pand Hellebardierstraat 11-13 te Vlissingen. In de commissievergadering van dins dag wordt tevens gesproken over het voorstel van b. en w. de 'Kruisvereni ging Vlissingen-Souburg jaarlijkse een subsidie te verlenen in het exploitatie tekort tol een bedrag gelijk aan '25 van het over hel lopende jaar aan con tributies ontvangen bedrag, vermeer dert met 30 7i van de over het lopende jaar ontvangen bedrag, vermeerdert met 30 "i van de over het lopende jaar ontvangen rijkssubsidie Voor 1976 zou dat neerkomen op onge veer 16 000.-. De commissie financiën behandelt dinsdag verder nog een voorstel tol verkoop van een-perceel grond van on geveer 700 m2 aan het Groenewoud aan de woningbouwvereniging 'Goed Wonen' voor ƒ94.100, In dit voorstel is tevens onder meer opgenomen een subsidie van 127 266 - aan 'Goed Wo nen' te verlenen in de kosten van res tauratie van een aantal panden aan de Lepelstraat en het Groenewoud. Verder komen nog aan de orde een voorstel tot het verlenen van een aan vullend krediet van 50.000.- voor her stel van de kap van heet stedelijk mu seum. een krediet van 14.800.- ten behoeve van onderhoud van het caril lon van het stadhuis en een voorstel tot verkoop van een perceel grond van 5.070 m2 aan de Dongestraat aan het bejaardencentrum 'Ter Reede'. Ook zal nog onder meer worden gesproken over een voorstel tot samenvoeging van woninkjes in de Zeemanserve en tot vergoeding van waterlevering aan vissers Bejaarden uit Arnemuiden naar défilé koningin ARNEMUIDEN - De h.jaarilciisu- cieteil van Arnemuiden zal dinsdag deelnemen aan het jaarijkse be- jaardendefile voor koningin Ju liana op paleis Soestdijk. De socië teit is daartoe uitgenodigd door de particulier secretaresse van de ko ningin. via de Nederlandse Feder atie voor Bejaardenbeleid. Drie bejaarden en twee organisato ren uit Amamuiden zullen op het bordes de koningin persoon lijk ontmoeten. Daarbij zal een pop worden aangeboden, gekleed in drae van een visserskind van rond de eeuwwisseling. De andere leden van het gezelschap zullen met de bus langs het bordes rijden. Het defile wordt tussen twaalf en een uur 's middags gehouden De tocht naar Soestdijk wordt gecom bineerd met de jaarlijkse reis van de bejaardensoéieieit. waarvoor men om kwart voor acht "s morgens vei- trekt. Bij terugkomst wordt in Zie rikzee gedineerd. De bejaarden worden omstreeks half acht 's avonds ui Arnemuiden terug verwacht georganiseerd door 'juliana' MIDDELBURG - De Middelburgse Markt was zaterdag het podium voor ecn indrukwekkende muzikale mani festatie. Omder grote publieke be- llangstelling en ideale weersomstan digheden werd (laar een mars-, majoretten- en showconcours gehou den van de afdeling Zuid van de Christelijke Bond van Show- en Drumbands. Twaalf korpsen uil' Zuid-Holland en Zeeland - in totaal een vijf- a zeshon derd muzikanten en majorettes - zorg den voor een gevarieerd en kleurrijk Kijk- en luisterbegeuren als voorselec tie voor het in het najaar te houden landelijke topconcours van de bond Het afdelingsconcours in Middelburg werd georganiseerd door het Middel burgse trompelterskorps 'Juliana'. mede ter gelegenheid van het vijljarig ïestaan van zijn juniorenkorps 'Johan friso'. en met medewerking van de Middelburgse Evenementencommissie M'75 en het gemeentebestuur. Het was de eerste maal dat voor een concours van deze bond de tot nu toe gebruikelijke locatie van sportvelden en aanverwante bui ten terreinen werd vervangen door een plein in het hart van de stad. waar men meer publiek trekt. Landelijk bondsvoorzitter C. B. Jansen uit Gorkum was met de organi satoren van mening dat dit experiment zeer geslaagd was. ook al had men nogal eens moeite om de belangstel lenden achter de dranghekken en ba kens rond het concoursterrein te hou den De heer Jansen zei echter getrof fen te zijn door de 'geweldige sfeer' en de grote betrokkenheid van het pu bliek. Onderschat Vergaderingen raadscommissies MIDDELBURG - Ter voorbereiding op de gemeenteraadsvergadering van maandag 21 juni vergaderen deze week twee Middelburgse raadscom missies. De eerste vergadering - van de commissie onderwijs - wordt van daag - maandag - gehouden (aanvang 17.00 uur). De commissie van advies en bijstand in het beheer van de gemeente- fïnanciën komt dinsdag om 16.00 uur bijeen. Beide vergaderingen worden gehouden in het stadhuis. 'Philatelica' houdt maandelijkse bijeenkomst VLISSINGEN - De filatelisten vereni ging Philatelica' uit Vlissingen houdt donderdag de maandelijkse bijeen komst in de kantine van het stadhuis. Vanaf 19.00 uur is er gelegenheid om zegels uit te wisselen, waarna om 20.00 uur de vergadering begint. Tijdens de vergadering zal gesproken worden over de jubileumtentoonstelling die in Em- meloord werd gehouden en waarbij le den van 'Philatelica' de volgende resul taten behaalden: A. F. J. Jacobs met zijn inzending machinestempels zilver en bovendien de verz bronzen medaille van de Nederlandse Bond J H W. Kaijser met automaatboekjes brons. C. Jasperse met Nederlandse Antillen di ploma. P. K Joosse met Geumseij en Jersey zilver. J. Minderhoud met En gelse brons. P K Joosse met Ierlanf verguld zilver. J. H. W. Kaijser met Groenlandipoststukkeni Verz. brons. J. J. van Luijk met Groenland. Dene marken en Faroer eilanden zilver en een tegeltableau van het Nederlandse Maandblad. D. J. Muller met Algerije zilver. H. Taveniet met. Israël verz. brons. C. Geervliet Christ, motief ver brons. Mw. J C Deurwaarder met Ver Europa diploma en aanmoedigings prijs. J. H. W. Kaijser met Electr ener gie verz. brons met aanmoedigings prijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5