Terneuzense was drukker braderie dan ooit Vlootschouw hoogtepunt van Saeftinghe-feesten in Paal uaANDAG 14 JUNI 1976 Wisse/ Zeeuws-Vlaanderen ORGANISATOREN SLOTEN ZATERDAG VIERDAAGS FESTIJN TEVREDEN AF JAZZ OP STRAAT EEN VAN DE TREKPLEISTERS TERNEUZEN - De Terneuzense bra derie is dit jaar weer drukker geweest dan de voorgaande. Tot die slotsom kwamen zaterdagmiddag de organisa toren bij de afsluiting van het even ement, dat de Noordstraat vier dagen lang op een plezierige manier op z'n kop heeft gezet. De heer G. Ververs, nauw betrokken bij het opzetten van de elfde braderie, wilde zich zaterdagavond liever niet aan een schatting van het bezoeker saantal wagen, maar vele tienduizen den mensen zijn er in ieder geval ge weest. Na een rustige woensdag werd het ge leidelijk drukker Vrijdag en zaterdag bleken ware 'topdagen', met onder meer een grote toeloop van Belgische bezoekers. Hoewel de winkeliers voorlopig eerst AGENDA MAANDAG eens gaan uitblazen van hun werk. 'denkt een enkeling toch alvast aan 1977. De heer Ververs: „Ik vind dat we dan eens naar wat andere attracties moeten uitkijken. Dat houdt de zaak levendig. En verder zou ik het leuk vinden, wanneer wat meer zakenmen sen zich in kléderdracht zouden ste ken, dat bleef dit jaar helaas aan de magere kant" Het braderieprogramma van zaterdag - weer feilloos aangekondigd door de stadsomroeper van Sluis, de heer Blaeke - stond voor een flink deel in het teken van het vierde Schelde- jazzfestival. dat vrijdagavond is geopend. Dc groepen die in de avondu ren van zich lieten horen bij 'Porgy and bess' marcheerden zaterdag door de binnenstad, 'Streetparades' die werden afgewisseld met succesvolle optredens op enkele openluchtpodia. Voor de jeugd was er een kinder rommelmarkt en verder konden auto liefhebbers weer terecht op de markt voor een 'autoparade' van Terneuzense garagebedrijven Een opmerkelijke verschijning in de binnenstad was tenslotte 'koperen Ko'. Veel publiek bij jaarlijks muziekfeest in Heikant HEIKANT - Het 29e jaarlijkse mu ziekfeest van de 'Muziekvereniging Heikant' begon zaterdag met een mu zikale rondwandeling door de 'Mu ziekvereniging 'Heikant, 's Avonds was er in het gemeenschapscentrum 't Heike' een druk bezochte dansavond waarbij het orkest 'The Williams' zorgde voor het muzikale gedeelte. Met de bedoeling vande belangstelling te concentreren rond de kiosk en het showterrein, was er 's zondags geen muzikale rondgang, maar traden de verschillende gezelschappen om beurt op op de kiosk en hetshow terrein. Aan dit non-stopgramma werkten mee. 'Dans groep Erika' uit Heikant. 'Excelsior" uit Terhole. de 'Koninklijke Stedelijke Hatmonie' uit Hulst. 'Sint-Jan' uit Sint-Jansteen. 'Nooit Geeacht' uit Graauw. 'De Flamingo's uit Westdor- pe. Fanfare 'Sluiskil' uit Sluiskil. 'Ons Genoegen' uit Zuiddorpe. 'Weldoen door Vermaak' uit Clinge. de 'Schelde- zonen' uit Nieuw-Namen. 'De Vossen uit Hulst. 'Eikels worden Bomen' uit Westdorpe. 'Sint-Cecilia' uit Klooster- zande en 'Vrijheid Eendracht' uit Lamswaarde. En als laatste trad 's avonds op 'Muziekvereniging Heikant met Fanfare, drumband en majoretten. Het tweedaagse muziekfeest kende op beide dagen een grote publieke be langstelling. Foto Veel jazzbands luisterden za terdag in hel kader van het Schelde-Jazzfestival de Terneu zense braderie op. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden Noord en Zuid, 16.00-17.00 uur: uitzen ding Nomen Nescio. De Hoogte'. 20.00 uur: optreden Roe meense zang- en dansgroep 'lalomita'. MIDDELBURG - Molenwater, 9.30- 1730 uur: Miniatuur Walcheren. Gasthuis. 20.00-21.15 uur: uitzending Rawa. RISSINGEN - Bethesda/St- Jeeephziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitr zending Rawa. Stadhuis, 19.30 uur: openbare verga dering. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20.00 uur: Dc kanonnen van Navarone. 14 jgar. üixor, 20.00 uur: Lenny, 14 jaar. GOES - Grand Theater, 20.00 uur: Pal- Heter, 18 jaar MIDDELBURG - City Theater. 20.00 uur Liefde op zijn Frans. OOSTBURG - Ledel. 20.00 uur: Rooie Sien, 14 jaar. TERNEUZEN - Luxor. 20.00 uur: Süpje uit voor de badmeester. 18 jaar. VLISSINGEN - Alhambra, 20.00 uur: Slipje uit, daar komen de Tirolers, 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bl'RGH-HAAMSTEDE - Bungalow park Burghstede: foto-expeditie Johan Berrevoets. Bl'RGH - Lagere school Kerkstraat, 1100-12 00 en 1-1.00 17.00 uur: schilde njen en aquarellen mevrouw J. M. de Ruiter-Kloet. GOES - Lunchcafé Stadhuis: tentoon stelling foto's en gedichten Leendert Beye, IIE1LLE - Landbouwmuseum, 10,00- |200 en 13,00-17.00 uur: oude land- Miiwwerktuigen. 'I0OGELANDE - Kapel St-Maarten. •0.00-12,00 en 15.00-20.00 uur: tekemn- fn en keramiek Jackie Bongers en Aada Simonse. ||IÜDELBURG - Zeeuws Museum. }J00-17.00 uur. expositie 'Verdronken land' Rijksarchief. 9.00-12 30 en 13.30-17.00 kinderzoreb in Zeeland wterie Contrast. 10.30-17.00 uur: 16e 17e en 18e eeuwse meubelen nnn 'De Vier Bannen'. 'tuo- 9.00 uur: expositie 'Het geheim- BtUge leven op duistere diepten'. WSÊ- ,'Des Beaux Arts': oliever- VEERE^v^g0^e-ld^n u worden opgevolgd dooreen luitenante. Cultiirnnv P°SIt,ie Delta worcjt uitgezonden door de kweek school voor heilsofficieren. Zij wordt zondag 20 juni verwelkomd. INWONERS VAN ROOSENDAAL AAN HAAL MET BRADERIELAMP TERNEUZEN - De Terneuzense poli tie heeft zondagmorgen in alle vroegte twee inwoners van Roosendaal aan gehouden. die er vandoor wilden met twee pittoreske scheepslantaarns, ter gelegenheid van de braderie opgehan gen bij café 'De Graanbeurs' aan de Noordstraat. Één van de ornamenten lag al in de auto van één van de mannen, de an dere lamp lieten ze op de vlucht ach ter. Diefstal en arrestatie speelden zich af rond een uur of vijf. De twee Roosendalers. C. P B. en A. J K. werden bij het stelen van de lan taarns toevalligerwijze betrapt door enkele agenten. Toen de mannen er als een haas vandoor wilden gaan. zetten die de achtervolging in. waarbij één van de politieagenten kwam te vallen en schade aan zijn uniform opliep. Het resultaat was toch. dat B. en K. mee moesten naar het bureau waar ze uiteindelijk een volledige bekentenis aflegden. De Roosendalers zijn in de loop van zondag op vrije voeten ge steld. Collecte COLIJNSPLAAT - De collecte ten bate van het Nederlandse Rode Kruis bracht in Colijnsplaat 2013.50 op. Jan van Tiel nu ook houder van wereldrecord koppeikoers op de rollen TERNEUZEN - i). Temen» om ia- fchouder Jan van Tiel is er tijdens de Terneuzense braderie in ge slaagd om het wereldrecord kop peikoers op tie rollen te verbeteren. Nadat hij eerder vorige week liet werelduurrecord had gebracht op 94 km en 200 nieter legde hij samen met zijn Belgische koppelgenoot Francois Jansen in 21 uur een af stand af van 1619 km en 97.'. inrter. een verbetering van hel oude re cord dal op naam stond van Fran cois Mcrrkx en Louis de Backer met maar liefst 299 km en 298 me ter. ..Dit doe ik nooit meer. zei een ver moeide maar dolblije Jan van Tiel zaterdagavond om tien over zes toen hij zijn recordpoging net had beëindigd. ..Ik heb verschrikkelijk afgezien. Nee. echt hier begin ik nooit meer aan. zo zot krijgen ze me niet meer. Het is mooi dal we hei gehaald hebben, maar daar moet hel wel mee ophouden. Ik ben nog blijer omdat het er opzit." Vrijdaga- vond om tien over zes was Jan van Tiel samen met Francois Jansen aan hel 24 uur durende avontuur begonnen. Op een kleine inzinking na onder de morgen heelt het twee tal zich uitstekend gehouden en toen het tegen het einde de zaal van cafe 'La Belle Vue' helemaal vol liep de den ze er gezamenlijk nog een schepje boven op om aan toch maar zoveel mogelijk meters te komen. Onder geroep van 'we zijn er bijna' van het publiek kwamen er nog rondetijden van onder de twintig seconden op de klokken. Toen het publiek eindelijk kon beginnen met het aftellen klonk er een welver diend applaus voor de twee wereld kampioenen die onmiddellijk daama in de reeenboogtrui werden gehesen en bestrooid werden met bloemen. Nijverheidsschool hield studiekamp SAS VAN GENT - De leerlingen van de Nijverheidsschool te Sas van Gent hielden een driedaagse studiekamp op ut ruin 'De Vogel' te Hengstdijk. Kr w.-rd one mp wen ris. De •n bezoek ge- ikkerlj, aan een werderlj De Ier- een boottocht avonden in het iet i •erste avond verleende de /ercnlgdc Vrienden' uit Sas van Gent muzikale medewerking De tweede avond was <-r gelegenheid om te volksdansen onder leiding van en kele clansleidsters van de Volksdans groep Ha va Naguilla Vijfsterrensho w trok 750 bezoekers WATERLANDKERKJE - Een 750 mensen hebben zaerdagavond in Wa terlandkerkje het optreden van ten groot aantal Nederlandse artiesten bijgewoond. Bij de artiesten waren onder meer de Mountfes, De Twee Pinten. C'ees en Marjan en Joe Harris. Dc laatste trad op als vervanger van de afwezige Mieke. Zij kon door omstandigheden niet in de tent in Waterlandkerkje aanwezig zijn. Het geheel werd gepresenteerd door conferencier Harry Touw. Na af loop van de show was er een bal. Flinke schade bij botsing Oostburg OOSTBURG - Zaterdagmiddag zijn twee auto's bij een botsing in de Nieuwstraat te Oostburg, ter hoogte van de Oprit, aanzienlijk beschadigd. Het ongeluk gebeurde omstreeks half vijf. De automobiliste mevrouw M J. M. C B uit Oostburg wilde linksaf slaan richting Oprit. Juist op dat mo ment werd zij ingehaald door de Franse automobilist P P B uit Hatt- matt (Frankrijk). Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Leerlingen 'Sint-Jozef op schoolreis KAPELLEBURG - De leerlingen van De kinderen brachten in Tervueren de basisschool 'Sint Jozef te Kapelle- een bezoek aan het Afrika museum, burg maakten de jaaarlijkse school- Hierna ging men naar Waterloo. Op de reis naar Brussel. Dat gebeurde onder terugreis werd staatsdomein 'Hofstade' leiding van mevrouw M. L. Planken- aangedaan. Hier konden de kinderen Lambert, hoofd van de school en de zich vermaken met zwemmen, schom- heer K. Pleunis. melen en wippen. Enige en algemene kennisgeving Heden is tot onze diepe droefheid nog vrij on verwachts van ons heengegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader in de ouderdom van 77 jaar Temeuzen J A. Bootsgezel-van Driel M T S. Apollo: A. Bootsgezel D. J. M. Bootsgezel-Jansen. Vlissingen: A. C Bootsgezel M. Bootsgezel-den Outer M. S. Delta: J. J. Bootsgezel van den Boogaart Klein- en achterklein kinderen De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 16 juni as. om 14.00 uur op de Zuiaerbegraaf- plaats te Temeuzen Samenkomst om 13.50 uur in de aula van de begraafplaats. Leger des Heils Temeuzen nam afscheid van kapiteine Vermijn TERNEUZEN - Het Leger des Heiis- korps Terneuzen heeft zondag af scheid genomen van kapiteine W. Vermijn, die per 17 juni wordt over geplaatst naar Maarssen. Majoor P. van Dalen van het divisiekantoor uil Den Haag leidde 's middags een ver lossingssamenkomst. Na afloop was er een drukbezochte receptie. Een groot aantal leden en sympathi santen van het Leger des Heils en rela ties uit andere (ook kerkelijke) kringen kwam daar de kapiteine bedanken voor haar werk in Terneuzen. Ze zal Cultureel' IJZENDIJKE - Markt. 10.00-17.00 uur: Sffir WestrZeeuwsch- *'ERn^EE Gemeentemuseum: ten- '5754576^° 'Teru°blik °P een beleg hulpcentra VEEL PUBLIEKE BELANGSTELLING N'OORD- MIDOEN-ZEELAND Cn -«UJUt.V-ZI 7Ppi'i vLef00n 01100-14444. Sn f w*VLAANDEREN Ter' THni rK n 01150-4444. Slnoou" SKT ™LirSI.AND - Auto Terneuzenaar beschadigd TERNEUZEN - Onbekenden hebben vrijdagavond of -nacht de auto van ae Terneuzenaar J. P. E., geparkeerd op het Stadhuisplein, beschadigd. Ze ver oorzaakten enkele deuken en rukten de linkerzijspiegel af. E. heeft aangifte gedaan. PAAL - De organisatoren van de Saeftinge-feesten in Paaul hadden zich geen beter weer kunnen wensen. Zo wel zaterdag als zondag zorgde de zon er voor. dat het haventje van Paal er extra feestelijk uitzag. De publieke belangstelling voor dit jaarlijks te rugkerend festijn was ook deze keer erg groot. Het was voor de achtste maal. da: Paal in het teken stond van de Saeftinge- feesten. De feestcommissie van de wa tersportvereniging Saeftinghe had voor een uitgebreid programma ge zorgd. Hoogtepunten zowel zaterdag als zondag was de vlootshow Onge veer zeventig schepen, rijk versierd met vlaggetjes, namen er aan deel. Beide middagen verlieten rond drie uur iicepjes met aan ouuiu be langstellenden voor een tochtje op de Westerschelde. Op het havenplein was door het orga niserend comité een Vlaamse kermis ingericht. Liefhebbers van ballen- gooien. schieten en andere attracties konden daar ruimschoots aan hun trekken komen. Met de opbrengst wil de watersportvereniging een gedeelte van de aanleg van een nieuwe jachtha ven bekostigen. De verhoging van de Seheldedijk bij Paal tot Deltahoogte zal namelijk bin nen afzienbare tijd tot gevolg hebben, dat de vereniging geen gebruik meer zal kunnen maken van het tegenwoor dige haventje, "s Avonds kon er in een grote tent op het Havenplein werden gedanst. Op muziek van de groep 'Chris Edwards' en de Savages' ging men tot in de kleine uurtjes door. Op de foto. vooral de vlootshow in het haventje van Paal trok veel belangstel ling. A anmoedigingsprijs Zeeuwse Komedie op het Nationaal Landjuweel VLISSINGEN - l>«- Zeeuw»* Kome die uit VUxstngen heeft een a.aii- mordigirigsprijs grkregrn tijdens hel vierde nationaal Landjuweel in d<- Sporlschouwburg van Haarlem. De Zeeuwse Komedie voerde het stuk Line' van Israel Horowlczull. Hel Landjuweel werd gewonnen door de Nieuwe Toneelgroep uit Rotterdam. D«- Rotterdammers ver zorgden volgens het oordeel van dc Jury alle opa' t op- uJt de dood van verdomde Lo- wiet je De prijsuitreiking van het Landjuweel, waaraan behalve de Zeeuw-.sc Komedie en de Rotter damse toneelgroep groepen meede den uit Zeist. Joure. Lelden en Arn hem. werd zaterdagmiddag UJden» een slotbijeenkomst in het Haar lemse stadhuis gehouden. Veel afwisseling op ontmoetingsdag van muziekscholen MIDDELBURG - In de Zeeuwse mu ziekscholen wordt veel aandacht aan het groepsmusiceren besteed. Dat kwam zaterdagmiddag in de Middel burgse concert- en gehoorzaal lot uit ing tijdens een regionale muzickscho- lenontmoeting. die werd gehouden door de 'Stichting Cultuurfonds' van de Bank voor Nederlandse Gemeenten in Den Haag. In zijn openingstoespraak releveerde de heer G. W Bergman, directeur van de Zeeuwse Muziekschool, de verdien sten van dit fond;. Een woord van wel kom en dank richtte hij aan de heer J Hoftijzer. secretaris van het cultuur fonds en aan dr. John Dan is kas, die in opdracht van dit fonds jaarlijks om streeks twintig regionale musdekscho- lenontmoetingen organiseert. Verheugd toonde hij zich over de aan wezigheid van de rijksinspecteur voor de muzikale vorming, de heer J. Smeets. Het door de Zeeuw se (provin ciaal werkzaami en Terneuzense Mu ziekschool «plaatselijk acliefi ge brachte programma bood veel afwisse ling. Een orkest van zeventig jonge muzi kanten uil Vlissingen en Middelburg verzorgde het openingsnummer (Suite franqaise van Francis Pouleno. Een wat lange, maar bijzonder goed ge brachte bijdrage leverde een Oost-- burgse groep «volksdansen en liede ren!. Kamermuziekgroepen uit Zierik- zee en Middelburg kwamen met mu ziek van Corette. Tansman en Sam- martini. Er was heel wat accordeonspe) te be luisteren. Tholen leverde in hel gehoor liggende werkjes. Goes - gecombineerd met Zierikzee - maakte indruk met een Praeludium in C van Curt Mahr voor dertig accordeons. Virtuoos was het aandeel van een viermansslagwerkgroep uit Temeuzen. Directeur Anton van Prcoijen van de Terneuzense Muziekschool schuwde net experiment niet met "The Cage' voor stemmen en elektronische appa ratuur. Enkele jonge pianisten uit Axel en Hulst en een vergevorderde gita- riste uit Vlissingen isnj speelde Zuid- amerikaanse muziek van Heitor Villa- Lobosi completeerden het programma, dat duurde van half drie tot half zes. Sjoerd Tamminga, Goes, winnaar van internationaal beiaardconcours TIEL - Het 18e internationale beïaardconcours. dat in het kader van het Holland Feslval zaterdag in Tiel is gehouden, is gewonnen door Sjoerd Tamminga uit Goes. Hij kwam daarmee in het bezit van de interpretatieprijs beschikbaar gesteld door de gemeente Tiel. De door het Holland Festival uitge loofde prijs voor de beste improvi satie werd gewonnen door dc- stads- beiaardier van Eindhoven. Arie Ab- benes Beide prijzen werden uitge reikt door de Tielse weihouder voor culturele zaken, de heer J. den Hoed. Studentenkoor uit Zweden trad op in Aardenburg AARDENBURG - Zaterdagavond ver zorgde het sludentenkoor van de Ma ria Magdalena kerk in Stockholm een zang- en orgelconcert in dc Sint- Baafskerk te Aardenburg. Het koor. gevormd door studenten in de leeftijd van 16 tot 19 jaar. werd gedirigeerd door Judith Linder. cantor van de Sint Baafskerk in Stockholm. Het orgel werd bespeeld door een leer ling van professor Alf Linder, die zelf niet aanwezig kon zijn. Het koor. dat een rondreis maakt door West-Europa, deed op weg van Parijs naar Hamburg Aardenburg aan. Uitgevoerd werden onder meer werken van üach. Brahms. Verdi er. Langiais. alsmede orgelsoli van Franck en van de Zweedse componist Rosenberg. Het concert werd goed bezocht. Na af loop werd het gezelschap in de raads zaal van het gemeentehuis van Aar denburg ontvangen door b. en w. Bur gemeester drs. W. L. A. Lockefeer dankte het gezelschap en gaf onder meer een kort overzicht van de ge schiedenis van Aardenburg. Het gezelschap bracht vervolgens on der andere het Zweeds volkslied ten gehore. Interessante jazz-dag Terneuzen Porgy rn Beu. Terneuzen Ooorgr Pïoum mn Th» BooOi Jazzband en The Original Heebie Jceble Jav. Band' Zaterdag was het een drukke Jazz- dag in Temeuzen. In de morgenuren was er de aankomst van 'Ochtendch- loof in de haven van Temeuzen. Het gebeuren trok zaterd<*v. veel publiek. Vooral de strcetparade en de muziek die op de podia in het centrum van de stad weiden gemaakt, kregen veel be kijks Opvallennde groepen waren on der meer The Fondy Riverside Bullet Band' en 'Roman- s;, een zigeuneror kest dat muziek rnaakt in de stijl van de Hot Club dc France van de jaren dertig 'Romanesj' maakte een swin gend stuk muziek. Hinderlijk was al leen dat de geluidsinstallatie niet van zon beste kwaliteit was The Fondy Riverside had daar geen moeilijkhe den mee De groep speelde zonder ver werkers Dat weerhield de leden er niet van geregeld een flink aantal mensen te trekken Zaterdagavond was het hoogtepunt van t door de Jazz Evenementen Stich ting Scheld'- georganiseerd festival. De bekende Amerikaanse vjpraansaxofo- nist George Prober*., die al enkele op tredens in ons land achter de rug heelt, wa;, aangetrokken HIJ trad afwisselend op met "The South Jazz Band' en The Original Heebie Jeeble Jaw. Hand' The South Jazz Band' beet zaterdaga vond de -pits af. En het was meteen duidelijk dat het zwaardere ge schut in stelling was gebracht. Vrijda gavond zorgden The Chris Burkc Band' uit Engeland en The New Or leans Jazz Babies' uit de Bondsrepu bliek al voor een succesvol optreden. Nu bleek echter dat een goéd oude stijl-orkest niet van over de grens be hoeft te komen. Vanaf het begin van hun optreden - nog zonder George Probert boeide de 'South' Dat on danks het feit dat de zesmans formatie aantrad met een elektrische bass en geen akoustlsche. zoals Je bij een dcr- geklijk orkest zou verwachten. In vlot tempo werd het publiek warm gemaakt voor het grote gebeuren: het optreden van Gc-orge Probert. Dat ge beurde In de tweede set van The South Jazz Band". Het was meteen ook overduidelijk wie toen dc leiding van 't muzikale gebeuren in de hand nam. George Probert blies alsof zijn leven er vanaf hing: fel en indringend. HIJ zweepte zijn mede-musici op tot grote hoogte. Neem bijvoorbeeld een nummer als Creole Love Call van Duke Elling ton. Een lange solo van Probert. die alle melodische lijnen trok. veel van tempo verwisselde en alle tonen uitbuitte Het publiek - dat in zeer grote getale was opgekomen - genoot van de eerste lot de laatste minuut van de muziek. Probert ging steeds feller blazen. De tweede groep die optrad ws e Heeble Jeebie'. Porgy en Bess jSS Frank Koulen noemde ze 'de lieverdjes van Breda en omstreken.' Deze acht man s formaue speelt in een originele bezetting. Dat wil zeggen met een sou safoon in plaats van een bass. Ook hun optreden verliep succesvoL 'The Heebie Jeebie' is een goed ingespeelde band. waar voor iedere muzikant solo- ruimte wordt gecreëerd. Ook met deze band speelde Probert en ook toen was hij dé solist- Het concert, dat om negen uur begonnen was. duurde tot diep in de nacht. Toen waren musici van belde groepen alle aan het jammen geslagen. Het optreden van George Probert en de beide Nederlandse oude süjl- orkesten in "Porgy en Bess' was zeer succesvoL Het publiek leefde enthou siast mee en dat ondanks de ver schrikkelijke hitte die in het etablis sement 'heerste. George Probert was zaterdagavond in topvorm. P. B. Veel belangstelling bij orgelconcert in Hulster basiliek HULST - De Franse organist Roger Colombier gaf in de Willibrordusbasi- liek te Hulst een orgelconcert in het kader van de internationale cyclus zomer-orgelconcerten. Hij voerde werken uit van J. F. Swee- linck, C. Balbastre. J. Stanley. D. Bux- tehude. J. S. Bach. E. GigOUt en Toc cata' 1975 van M. .Monnikendam. De commissie Zomer-orgelconcerten Hulst' was de solist erkentelijk voor het feit. dat hij - bij gelegenheid van de 80e verjaardag van Man us van Monni kendam - Toccata' ten gehore bracht. Er was een goede belangstelling, vooral van de zijde van de jeugd. Examens Aan het Koninklij'k Conservatorium te 's-Gravenhage slaagde voor het soüs- tendiploma C voor orgeL de heer L. C. de Broekert te Oostkapeile. Toeristische markt WAARDE - Zaterdag 21 augustus wordt in Waarde een toeristische marktdag gehouden. De markt bestaat uit twintig kramen met boeken, grammofoonplaten, bloemen, babbe laars, zelfgemaakte voorwerpen en kleding. De markt wordt georganiseerd door de restauratiecommissie van de Neder lands hervormde kerk in Waarde. De opbrengst, komt ten goede aan de res tauratie van het dak van de kerk. Be langstellenden kunnen tevens kijken naar het beslaan van paarden, graan dorsen op een ouderwetse manier en klompen kappen. Verder treedt er een volksdansgroep op. Prijsbolling PHILIPPINE - De Bolclub 'Nooltge- dacht' in Philippine hield een prijsbol ling: de uitslag: 1 P. Maene. 2 R. de Ca- luwe. 3 E. Lauret, 4 G. Vrielinck, 5 Fr. Pi eters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 17