„Kortgene heeft aanpassing aan de recreatie soepel opgevangen burgemeester p. j. evers nam afscheid tijdens bijzondere raadsvergadering Vlootschouw hoogtepunt van Saeftinghe-feesten in Paal MAANDAG 11 JUNI 1976 WISSEL BEVELANDEN 5? Ds. Van der Woord nam afscheid van hervormde gemeente W \.\RDI - X.fiii(l;i£ niiilif.ic nam dv H. li van de U'oord tijdens een gord bezochte dirnst afsclirnl van dc her vormde gemeente van Waarde. Na de dienst sprak ouderling H A drukbezochte receptie in de korenbeurs kortgene - Burgemeester P Evers heeft zaterdagmiddag afscheid genomen van de gemeente Kortgene. Dat gebeurde eerst tijdens een spe ciale raadsvergadering, die werd bij gewoond door vele tientallen geno digden. Later op de middag was er een receptie in 'De Korenbeurs'. Het echt paar Evers kreeg zaterdag vele goede woorden te horen. Ook waren er tal van geschenken voor de scheidende burgemeester. Tijdens de speciale raadsvergadering ging de heer Evers in op de ontwikke lingen in 'zijn' gemeente in de afgelo pen tien jaar. Zoals eerder gemeld twam het echtpaar Evers in 1966 naar Kortgene. Daarvoor was de heer Evers vele jaren gemeente-ontvanger van Biervliet en twaalf jaar burgemeester van Kattendijke. Over zijn Kortgeense periode zei hij onder meer: ..Het heeft me destijds getroffen dat de eeuwe noude bestaansbron. de landbouw, niet alleen gebleven is wat zij was - in moderne zin uiteraard - maar dat de aanpassing aan de nnieuwe bestaans bron. de recreatie, zo soepel is opge vangen". Over de komst van de recreatie zei de heer Evers verder: „De nogal stor machtige ontwikkeling van de recrea tieve wensen van het individu, waarbij plaatsgebondenheid niet voorop ging. werd zowel door de samenleving in deze gemeente als door het gemeente bestuur als hefboom gebruikt om het beoogde doel te bereiken. Er waren na tuurlijk weinig alternatieven, al was de roep om industrie vooral in de zestiger jaren, een duidelijk andere compensa tiemogelijkheid". De heer Evers wees erop dat het aantrekken van industrie in ieder geval één voordeel heeft: „Al bij de start is bekend om hoeveel ar- beidsplaasten het gaat, terwijl een tel ling van die plaatsen in de recreaties feer nauwelijks mogelijk is". De heer Evers constateerde verheugd dat de plaatselijke middenstand heeft inge speeld op de recreatieve ontwikkelin gen. Uitvoerig stond burgemeester Evers ook stil bij. zoals hin het noemde, „de organisaties uit de dorpsbewoners zelf'. Hij zei er onder meer over: „Co- lijnsplaat was de eerste: een dorpsge meenschap waar iedereen lid van was. Niet te verwarren met de groep, die ach 'dorpsbelangen' noemt en vooral delaatste tijd nogal eens van zich doet spieken. Tussen haakjes:Ik hoop van AGENDA MAANDAG GOES - Ziekenhuis De Bevelanden Noord en Zuid. 16.00-17.00 uur: uitzen ding Nomen Nescio. De Hoogte'. 20.00 uur: optreden Roe meense zang- en dansgroep 'Ialomita' MIDDELBURG - Molenwater. 9.30- 1730 uur Miniatuur Walcheren Gasthuis. 20.00-21.15 uur: uitzending Rawa. MISSINGEN - Bethesda/St- Josephziekenhuis. 19.45-21.15 uur- uit zending Rawa. Stadhuis. 19.30 uur: openbare verga dering. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20.00 uur: De kanonnen van Navarone. 14 jaar. Luxor, 20.00 uur: Lenny. 14 jaar. GOES - Grand Theater. 20.00 uur: Pal lieter. 18 jaar. MIDDELBURG - City Theater. 20.00 uur Liefde op zijn Frans. OOSTBURG - Ledel. 20.00 uur. Rooie Sien. 14 jaar. TERNEUZEN - Luxor. 20.00 uur: SUpje uit voor de badmeester. 18 jaar. VLISSINGEN - Alhambra. 20.00 uur: Slipje uit, daar komen de Tirolers, 18 jaar. tentoonstellingen BURGH-HAAMSTEDE - Bungalow park Burghstede. foto-expeditie Johan Berrevoets. BURGH - Lagere school Kerkstraat. 1000-12 00 en 14.00-17.00 uur: schilde rijen en aquarellen mevrouw J M. de Rui ter-Kloet GOES - Lunchcafé Stadhuis: tentoon stelling foto's en gedichten Leendert Beye. HEILLE - Landbouwmuseum. 10.00- 12.00 en 13.00-17.00 uur: oude land bouwwerktuigen. H0OGELANDE - Kapel St-Maarten. 10 00-12.00 en 15.00-20.00 uur- tekenin gen en keramiek Jackie Bongers en Aada Simonse. -MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 10.00-17.00 uur: expositie 'Verdronken Land'. Rijksarchief. 9.00-12.30 en 13.30-17.00 uur: kinderzorgb in Zeeland. Galerie Contrast. 10.30-17.00 uur: 16e en 17e en 18e eeuwse meubelen. OUWERKERK 'De vier Bannen'. 00-.9.00 uur: expositie 'Het geheim zinnige leven op duistere diepten'. Galerie 'Des Beaux Arts', oliever- »rijen: Cees van Langevelde vtERE - Grote Kerk: expositie 'Delta Cultureel'. IJZENDIJKE - Markt. 10.00-17.00 uur: streekmuseum West-Zeeuwsch- vlaanderen. f^RIKZEE-Gemeentemuseum ten- 15754576^" "Teruet>lik op een beleg HULPCENTRA KOORD- en MIDDEN-ZEELAND - 7rtS;„telefoon 01100-14444. nf, SCH"VLAANDEREN - Ter- Sn' telefoon 01150-4444. ,eIP?n 1EN SINT-PHILIPSLAND - leieioon 0011. Bejaardensoos maakte reisje harte dat deze laatste groep nog eens op de dwalingen zijns weegs terugkeert en weer onderdeel van de 'dorpsge meenschap' wordt. Want versplinte ringen is is niet de goede methode. Bundel de aanwezige krachten". Veel goede woorden had de heer Evers met name over voor 'de jongste in de rij', de 'Dorpsgemeenschap 'Kortgene' „Jong maar enorm actief. U kent de enorme berg werk. die is verzet om de bouw van een dorpshuis in Kortgene te verwezenlijken", aldus de heer Evers Hij waagde zich ook aan een toe komstvisie. ..Ik vertel natuurlijk niets nieuws, wanneer ik zeg dat na de reali satie van de nu in voorbereiding zijnde plannen, de eindfase van de recrea tieve ontwikkeling is bereikt, Veel gas ten hebben is mooi. maar als gastheer og gastvrouw heeft men steeds de taak. die gasten behoorlijk op te van gen en te verzorgen Indien de plaatse lijke verzorgingscapaciteit overschre den wordt, zal dit altijd resulteren in ontevredenheid". Ocer de toekomsy van Kats zeid de heer Evers: ..Kats zal blijven wat het al die jaren is geweest: een ideaal oord voor rust zoekende re creant. Veel verdiensten Daarna stond de heer Evers de ambts keten af aan lne.n-hurgeme.este A. Markusse. Deze somde daarna in een korte afscheidstoespraak, een grootr aantal verdiensten van de vertrek kende burgemeester op. En over de wijze waarop de heer Evers zich van zijn taak kweel: „Ieder vogeltje zingt zoals het gebekt is. U hebt op uw eigen manier, met alle goede bedoelingen, getracht van Kortgene een gemeente te maken, waar het goed wonen is". De heer Markusse prees ook mevrouw Evers om haar 'aandeel in het werk van uw man". Tenslotte overhandigde de loco-burgemeeste het echtpaar Evers, namens de gemeente, een enve loppe, met inhoud. Namens de gemeenteraad sprak de heer F. A. Klaassen. Ook hij stond stil bij de ontwikkelinge die Kortgene heeft doorgemaakt gedurende het bur gemeesterschap van de heer Evers. De nestor van de raad: ,.U zult in deze ambtsperiode veel goede dingen voor de gemeente hebben gedaan, maar ook zonder het te willen overigens - bij an deren weerstanden opgeroepen heb ben. Dat. is begrijpelijk en menselijk. Laten we, zeker vandaag, elkaar als vrienden een hand geven, gelovende dat ieder naar eigen kunnen en inzicht getracht heet het beste te doen voor de gemeente Kortgene". Van de gemeen teraad kreeg de heer Evers een ele- triscje boor Gemeentesecretaris W. W ed vlucht en MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zater dagvliegers hield een wedvlucht vanuit Corbeil. De totale afstand bedroeg 340 kilometer De snelste duif vloog~1359 meter per minuul Er deden 3538 dui ven aan de wedvlucht mee. De uitslag luidt: 1. Rayon A. 1 W K. Schot. 2. Jac. Snijder. 3. J. Westdorp. 4 Gebrs. de Jonge. 5. J M Jumeiet. Rayon B: 1. A. Scherpenisse. 2. P Po lappel. 3. A. v Dalen. 4. J G. Vader. 5 D Polderman Rayon C l. Jos Schroe- vers. 2 W. Daane en Zn. 3 W Daane en Zn. 4 J Maas. 5 P Meertse. Rayon D: 1 G. P Geelhoed. 2. P de Waal 3. W. C-. Versluis. 4 Y M Branderhorst, 5. J. J. Verwey Rayon E- E. Minnaard Mzn. 2. M. Mol. 3 M. Mol. 4 E Thenaart. 5 J. J. de Jonge. Rayon F: 1. P. Scheele. 2. Gebrs. Zegers. 3 P. Scheele. 4 P. Scheele, 5 Gebrs. Zegers. Jos Schroe- vers. KAPELLE - De postduivenhoudersve- reniging 'O.W.T.B.' uit Kapelle hield met 118 duiven een wedvlucht vanuit Dourdan. De uitslag was: 1 en 6 J de Schipper 2 en 5 T Butler 3 en 10 T. Dieleman: 4 M. Brugge: 7 J. Toley. 8 en 9 J. Mijnse Auto Terneuzenaar beschadigd TERNEUZEN - Onbekenden hebben vrijdagavond of nacht de auto van de Terneuzenaar J. P. E.. geparkeerd op het Stadhuisplein, beschadigd- e ver oorzaakten enkele deuken en rukten de linkerszijspeigel af. E. heeft aangifte gedaan Goossen sprak als 'eerste knecht van gemeenteraad en personeel". Hij sprak de hoop uit dat de heer Evers prettige herinneringen als hebben aan de afge lopen tien jaar in Kortgene. Van het gemeentepersoneel kreeg de heer 'Evers een vulpenset. Na een koffie pauze bvolgde een lange rij van spre kers. De rij werd geopend door de heer C. F. van der Peijl. voorzitter van de 'Betho' in Goes. ..Voor u is nu de derde levensfase ingetreden Als ik u zo zie zitten, lijkt dat nauwelijks denkbaar ovdrigens komt u niet in een luchtle dige terecht. U blijft bijvoorbeeld voor zitter van de bouwcommissie van de Betho. Wij. van de Betho, zijn blij dat u het project - de nieuwbouw in het ge bied 'Klein Frankrijk' in Goes af wilt maken. Wij zijn dan ook van plan u bij de eerstvolgende bestuursvergadering Lot speciaal adviseur te benoemen aldus de heer Van der Peijl. Burgemeester P Wisse van Wissenkcr- ke. sprak niet alleen als vertegenwoor diger van 'de buurgemeente' Hij nam ook afscheid van zijn collega namens het waterschap Noord- Beveland en de kring van burgemeesters op de Be velanden en Tholen. De heer Wisse be dankte de heer Evers voor de goede samenwerking 'en voor al het goede'. Burgemeester A. Hack van Veere ver tegenwoordigde de dienst gemeente werken Waicheren-oord-Bevelaiid. Hij sprak Hij sprak overigens ook als vriend van het echtpaar Evers. (De he ren Evers en Hack waren destijds ja renlang werkzaam op de gemeentese- crearie van Biervliet). ..Ik heb erg veel van hje geleerd, daar in Biervliet" constateerde de heer Hack. Hij voegde er aan toe ..Wat was dat toch een fijne tijd' Burgemeester Hack vond het verstandig dat het echtpaar Evers in Middelburg gaat wonen. ..Het is dicht bij Veere en zoals ledereen weet is Veere het cultureel centrum van Zeeland, zoals Kortgene het geografisch centrum is", aldus burgemeester Hack. De heer H. Jans sen nam afscheid van het echtpaar Evers namens de gemeente-artsen en de afdeling Noord-Beveland van het Rode Kruis. De basisscholen en de MAVO in de gemeente Kortgenen werden vertegenwoordigd door L. A. Goulooze. Hij kon niet anders dan con stateren dat burgemeester Evers de onderwijsportcfeuille op een prima wijze heeft beheerd. Een leuke verras sing was dat. onderwijzer Goulooze een plakboek meebracht met de produkten van zeventig kinderen, die een profiel van een burgemeester hadden ver vaardigd. Adjudant Westdorp van de rijkspolitie noemde de heer Evers een prima hoofd van de politie: ..U volgde in deze re creatieve gemeente een zodanige koers dal de openbare orde niet werd ver stoord. terwijl aan de andere kant van de heer namens een groot aantal in stellingen in Colijnsplaat. „Hopelijk kunnen we met uw opvolger not zo goed samenwerken s met ualdus de heer Powuwer Daarna sprak de heer Evers een dankwoord. Na afloop van het offïcië.e gedeelte was er een receptie in hotei-restaurant 'De Korenbeurs'. Een paar honderd men sen vooral van buiten Kortgene kwam afscheid nemen van de familie Evers. Ook collega a van de heer Evers uit Noord- én Zuid-Beveland. Zeeuwsch- Vlaanderen en Walcheren, waren aan wezig. Vele ambtenaren van gemeente lijke diensten gaven eveneens van nun belangstelling blijk. VEEL PUBLIEKE BELANGSTELLING PAAL - De organisatoren van de Seaftinge-feesten in Paal hadden zich geen beter weer kunnen wensen. Zo wel zaterdag als zondag zorgde de zon er voor. dal het haventje van Paal er extra feestelijk uitzag. De publieke belangstelling voor dit jaarlijks te rugkerend festijn was ook deze keer erg groot. Het was voor de achtste maal. da; Paal in het teken stond van de Saeftinge- feesten. De feestcommissie van de wa tersportvereniging Saeftinghe verzag op voor een uitgebreid programma ge zorgd. Hoogtepunten zowel zaterdag als zondag was ae vlootshow. Onge veer zeventig schepen, rijk versierd met vlaggetjes, namen er aan deel. Beide mïddaeen verlieten rond drie langsteüenden voor een tochtje op ae Westerschelde Op het havenplein was door het orga niserend comité een Vlaamse kennis ingericht. Liefhebbers van ballen- gooien. schieten en andere attracties konden daar ruimschoots aan hun trekken komen. Met de opbrengst wil de watersportvereniging een gedeeite van de aanleg van een nieuwe jachtha ven bekostigen. De verhoging van de Scheldedijk bij Paal tot Deltahoogte zal namelijk bin nen afzienbare tijd tot gevolg hebben, dat de vereniging geen gebruik meer zal kunnen maken van het tegenwoor dige haventje, 's Avonds kon er in een grote tent op het Havenplein werden gedanst. Op muziek van de groep "Chris Edwards' en de 'Savages' ging men tot in de kleine uurtjes door. up de foto: vooral de vioolshow in het haventje van Paal trof: veel belangstel ling. A anmoedigingsprijs Zeeuwse Komedie op het Nationaal Landjuweel VLISSINGEN - Dc- Zm-UUm- Komr ei ic- uil Vlissingrn hc-c-fi ren aan moedigingsprijs gekregen tijden* In-t vii-rdc nationaal Landjuweel in dr Spcirlvehouwhurg van Haarlem. Dc- Zit uw si- Komedie vornlc- hrt sluk 'Line* van Krac-I Ho rem iez uit. Landjuweel, waaraan behalve d Zeeuw se- Komedie en de Rotter een slotbijeenkomst in he t Haai lemse stadhuis gehouden legen en veertig le lt kruiningen van de m Bejaarden gingen KRUIN INGE N Algemene Bond Jaarden vertrokken naar Goncht-m waar een kopje koffie met gebak ge bruikt werd. De ril ging verder naar Arnhem e :-. Nijmegen In Berg en Da! werd een Gelderse koffietfel genuttigd Op de weg tussen Nijmegen en Den Bosch werd nogmaals een koffiepauze ingelast Het diner was In de 'Braban- thallen' in Den Bosch. Na nog een 'op fris,scrlje' genomen te hebben in Be rgen op Zoom keerden de bejaarden omstreeks half elf 's avonds terug in Kruiningen. Geslaagden diploma gezinshelpster De Vakschool' Goes GOES - Voor het diploma Gezinshelp ster i leerlingwezeni slaagden aan de scholengemeenschap voor H.N O. 'De Vakschool' te Goes de volgende leer lingen: J. F. C de Bel te Biezelinge, N. F. Braam te Wolphaartsdijk. Th. J L. v d. Dries te Lewedorp. M. C. Kortanje te Kloetinge. M. A. Lamper te Yerseke. M. J Polderdijk te Nieuwdorp. J J A. Steenbakker te Kloetinge en C J Bo ller te Tholen. Collecte COLIJNSPLAAT - De collecte ten bate van het Nederlandse Rode Kruis bracht in Colijnsplaat 2013.50 op. Rode-Kruisexamens KRUININGEN - In het groene Kruis- gebouw te Kruiningen legden 13 cur sisten het examen af voor ziekenver zorger (ster). 3e klas van het Rode Kruis. Elf kandidaten legden het examen mei goed gevolg af. Twee cur sisten krijgen een herexamen. Het practische gedeelte van de cursus werd gegeven door zr. J. Quaak. Het theoretische gedeelte werd verzorgd door A. Piasier uit Kruiningen. Als ge committeerden van het Rode Kruis, afdeling Middelburg, waren aanwezig mevrouw W. de Blauwe-v Gooi en me vrouw L. van Dooren-v. Boven. De ge slaagden zijn: de dames J. de Munck Bruynzeel. J. A. de Munck-v. d. Jagt en A. A. Jeroense-Bicmans. al len uil Hansweert. De geslaagden uit Kruiningen zijn de dames P M. Allewijn-Cok en H. Sinke-Vos. de heer J. L. Minnaar, de heer M. Th. v. Drun- ten mevrouw M. Pauwe-de Leeuw, mejjuffrouw H. Allewijn en mevrouw C M. Mosselman-Berman Sjoerd Tamminga, Goes, winnaar van internationaal beiaardconcours T1EL - Het 18e internationale heiaardc-oiicours, dat in hel kader van het Holland Festval zaterdag in Tiel is gehouden, is gewonnen door Sjoerd Tamminga uit Goes. Hij kwam daarmee in het bezit van de interpretatieprijs beschikbaar gesteld door de gemeente Tiel. De door het Holland Festival uitge loofde prijs voor de beste improvi satie werd gewonnen door de stads- beiaardier van Eindhoven. Ane Ab- benes. Beide pnjzen werden u:' ge reikt door de Tielse wethouder voor culturele zaken, de heer J. een Hoed. Interessante jazz-dag Tcrncuzen Veel afwisseling op ontmoetingsdag van muziekscholen MIDDELBURG - In de Zeeuwse mu ziekscholen wordt veel aandacht aan het groepsmusiceren besleed. Dat kwant zaterdagmiddag in de Middel burgse concert- en gehoorzaal lot uit ing tijdens een regionale muziekscho lenontmoeting. die werd gehouden door de 'Stichting Cultuurfonds' van de Bank voor Nederlandse Gemeenten in Den Haag. In ajn openingstoespraak releveerde de heer G W Bergman, directeur van de Zeeuwse Muziekschool, de verdien sten van dit fonds. Een woord van wel kom en dank richtte hij aan de heer J Hoftijzer. secretaris van het cultuur fonds en aan dr. John Daniska.v die in opdracht van dit fonds jaarlijks om streeks twintig regionale muziekscho- lenontmoeUngen organiseert Verheugd toonde hij zich over de aan wezigheid van de rijksinspecteur voor de muzikale vorming, de heer J. Smeets. Het door de Zeeuwse 'provin ciaal werkzaam» en Terneuzense Mu ziekschool ipiaatselijk actief» ge brachte programma bood veel afwisse ling. Een orkest van zeventig jonge muzi kanten uit Vüssingen en Middelburg verzorgde het openingsnummer (Suite francaise van Francis Poulene». Een wat lange, maar bijzonder goed ge brachte bijdrage leverde een Oost- burgse groep 'volksdansen en hede- reni. Kamermuaekgroepen uit Zienk- zee en Middelburg kwamen met mu ziek van Corette. Tansman en Sam- martini. Er was heel wat accordeonspe! te be luisteren. Tholen leverde in het gehoor liggende werkjes. Goes - gecombineerd met Zierikzee - maakte indruk met een Praeludium in C van Curt Mahr voor dertig accordeons. Virtuoos was het aandeel van een viermansslagwerkgroep uit Temeuzen. Directeur Anton van Frooijen van de Terneuzense Muziekschool schuwde het experiment niet met 'The Cage' voor stemmen en elektronische appa ratuur. Enkele jonge pianisten uit Axel en Hulst en een vergevorderde gita- riste uit Vlïssingen (zij speelde Zuld- amerikaanse muziek van Heitor Vslla- Lobosi completeerden het programma, dat duurde van half drie tot half zes. Studentenkoor uit Zweden trad op in Aardenburg AARDENBURG - Zaterdagavond ver zorgde het studentenkoor van de Ma ria Magdalena kerk in Stockholm een ii orgelconcert in de Sint- Baafskerk te Aardenburg. Hel koor. gevormd door studenten in de leeftijd van 16 tot 19 jaar, werd gedirigeerd door Judith Linder. cantor van de Sint Baafskerk in Stockholm. Het orgel werd bespeeld door een leer ling van professor Alf Linrier, die zelf niet aanwezig kon zijn. Het koor. dat een rondreis maakt door West-Europa, deed op weg van Parijs naar Hamburg Aardenburg aan. Uitgevoerd werden onder meer werken van Bach. Brahms. Verdi en Langlars. alsmede orgelsoli van Franck en van de Zweedse componist Rosenberg. Het concert werd goed bezocht. Na af loop werd het gezelschap in de raads zaal van het gemeentehuis van Aar denburg ontvangen door b. en w Bur gemeester drs. W L. A. Lockefeer dankte het gezelschap en gaf onder meer een kort overzicht van de ge schiedenis van Aardenburg. Het gezelschap bracht vervolgens on der andere het Zweeds volkslied ten gehore. tredens In ons land achter dc rug heeft, was aangetrokken. Hij trad afwisselend op met 'The South Jazz Band' en Th<- Onginal Hecbic Jeebie Jass Band' The Soutbi Jazz Band' beet zaterdaga vond de spits al En het was meteen duidelijk dat het zwaardere ge- ga vond zorgden Thé Chns Burk'- Band' uil Engeland en The New Or leans Jazz Babies' uit de Bondsrepu bliek al voor een succesvol optreden. Nu bleek echter dat een goed oude stijl-orkest niet van over de grens be hoeft te komen. Vanaf het begin van hun optreden - nog zonder George Probert - boeide de South'. Dat on danks het feit dat de zesmans formatie aantrad met een elektrische bass en geen akousUsche. zoals je bij een der- geklijk orkest zou verwachten In vlot tempo werd het publiek warm gemaakt voor het grote gebeuren: het optreden van George Probert. Dat ge beurde in de tweede set van The South Jazz Band' Het was meteen ook overduidelijk woe toen de leiding van 't muzikale gebeuren in de hand nam. George Probert blies alsof zijn leven er vanaf hing. fel en indringend. Hij zweepte zijn mede-musici op tot grote hoogte. Neem bijvoorbeeld een nummer als Creole Love Call van Duke Elling ton. Een lange solo van Probert, die alle melodische lijnen trok. veel van tempo verwisselde en alle tonen uitbuit'.'- Het publiek - dat In zeer grote getale was opgekomen - genoot van de eerste tot de laatste minuut van de muziek. Probert ging steeds feller blazen De tweede groep die optrad wa e Heebie Jeebie'. Porgy en Bess jM Frank Koulen noemde ze 'de lieverdjes van Breda en omstreken.' Deze acht- mans formatie speelt in een originele bezetting. Dat wii zeggen met ec-n sou safoon in plaats van een bass Ook nun optreden verliep succesvol. "The Heebie Jeebie' is een goed ingespeelde band. waar voor iedere muzikant solo- ruimte wordt gecreëerd Ook met deze band speelde Probert en ook toen was hij dé solist Het concert, dat om negen uur begonnen was. duurde tot diep in de nachL Toen waren musici van beide groepen alle aan het jammen geslagen Het optreden van George Probert en de beide Nederlandse oude stijl orkesten in 'Porgy en Bess' was zeer succesvol. Het publiek leefde enthou siast mee en dat ondanks de ver schrikkelijke hitte die in het etablis sement 'heerste. George Probert was zaterdagavond in topvorm. VeeI belangstelling bij orgelconcert in Hulster basiliek HULST - De Franse organist Roger Colombier gaf in dc- Willihrordusbasi- lick te Hulst een orgelconcert in het kader van de internationale cyclus zomer-orgelconeerten. Hij voerde werken uit van J F Swee- linck. C. Balbastre. J Stanley. D. Bux- tehude. j. s. Bach. E. Gieout en Toc cata' 1975 van M Monnikendam. De commissie Zomer-orgeieoncenen Hulst' was de so Lis: erkentelijk voor het feit. dat hij - bij gek-genheid van de 80e verjaardag van Manus van Monni kendam - Toccata' ten gehore bracht. Er was een goede belangstelling, vooral van de zijde van de jeugd. Examens Aan het Koninkiijl Toeristische markt WAARDE - Zaterdag 21 augustus wordt in Waarde een toeristische marktdag gehouden. De markt bestaat uit twintig kramen met boeken, grammofoonplaten, bloemen, babbe laars. zelfgemaakte voorwerpen en kleding. De markt wordt georganiseerd door de restauratiecommissic van de Neder lands hervormde kerk in Waarde. De opbrengst komt ten goede aan de res tauratie van het da.-: van de kerk. Be langstellenden kunnen tevens kijken naar het beslaan van paarden, graan dorsen op een ouderwetse manier en klompen kappen. Verder treedt er een volksdansgroep op. Prijsbolling PHILIPPINE - De Bolclub 'Nooitge- dacht' in Philippine hield een prijsbol ling: de uitslag: i P. Maer.e. 2 R. de Ca- luwe. 3 E. Lauret. 4 G. Vnelinck. 5 Fr. Pieters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15