Z WEMMANIFEST A TIE- 76 IN VLISSINGEN BELICHT 24 UUR FACETTEN ZWEMSPORT PZC/s Forel-kanjers op t VeerseMeer terug LOUWERSE DE PRIESTER BV P LOUWERSE DE PRIESTER BV L 1 Van 18 op 19 juni in Sportfondsenbad door Dr. A. Stavermanbrigade Culturele avond in Veere werd groot succes KIJKDAG Gazelle fietsen fijne fietsen! a® GAZELLE BADMODE 1976 KIJKDAG ZATERDAG 12 JUNI 1978 Naast sport ook culturele manifestaties VLISSINGEN - „Wij hopen dat het na dit zwemfestijn zo druk wordt in en om het Sportfondsenbad, dat daarmee de - nodige - uitbreiding van de zwemaccommodatie in Vlis- singen duidelijk wordt aange toond." Woorden van voorzitter Th. A. Toorenburgh van de Vlissingse Dr. A. Stavermanbrigade - eén ver eniging die zich nu al weer bijna 52 jaar toelegt op het zwemmend red den - die niets te raden overlaten. Er is tot op heden nog niet genoeg aan de weg getimmerd om belang stelling te wekken voor de zwem- sport in zijn algemeenheid, vindt de heer Toorenburgh. Uit die gedachte is dan ook in het voorjaar van 1975 bij enkele leden van de Staverman brigade de aanzet gegroeid tot het houden van een manifestatie, die de vele facetten in de zwemsport moet belichten. Nu, ruim een jaar later, is het zover en heeft de Stavermanbrigade een 24-uurs zwem festijn-1976 op touw gezet, dat van vrijdag 18 op zater dag 19 juni in en om 't Vlissingse Sportfondsenbad wordt afgewerkt. Voor Nederland is dit festijn in ze kere zin uniek, want - naar de woorden van commissievoorzitter Z. F.-76, L. J. Wielemaker - is het nog niet eerder in ons land gebeurd, dat een zwemfestijn op zo'n brede schaal is georganiseerd. De afkorting Z. F.-76 op de uithang borden in de Vlissingse binnenstad doet zo simpel aan. Geïnteresseer den, die de betekenis er van uitplui zen, komen evenwel terecht bij een (24-uurs) programma, dat er niet om liegt en dat naast sportieve ook cul turele manifestaties herbergt. Tus sen de verschillende prestatietoch ten van uiteenlopende zwemlengte, zullen ongetwijfeld het Schelde Loodsenkoor en "The Laurel Ca nyon Band' als klapstukken in het - uitgebreide - programma voor het nodige amusement en vertier zorg- dragen.En dan verder nog demon straties van de duiksportvereniging 'Duikteam Zeeland', een optreden van de accordeonvereniging 'Ac- cordeola' en een demonstratie van de komische springgroep 'Icarus' uit Rotterdam, het belooft allemaal veel. Voorzitter Toorenburgh: „We hebben niet de indruk willen wek ken: daar heb je weer zo'n plaatse lijk clubje, dat wat wil doen. Als je iets op touw zet, dan moet je het goed doen." Over de kosten van het totale project valt volgens de orga nisatoren weinig concreets te zeg gen, omdat vele onderdelen worden gesponsord De Stavermanbrigade heeft veel medewerking gekregen uit het zaken- en bedrijfsleven, zo maakt de heer Toorenburgh duide lijk. „Zonder die steun, zouden de kosten door de vereniging ook niet te dragen zijn geweest," zegt hij. Begin vorig jaar is na de eerste plannen van met name de heer Wie lemaker een commissie Z.F.-76 ge vormd, die voor de opzet van deze grootse manifestatie - zo zegt de heer Toorenburgh - eens in de drie a vier weken tot diep in de avond vergaderde. Wat er uit is komen rollen is niet mis. Marathon Op het sportieve vlak vragen vooral de 12-uurs en de 24-uurs marathon de aandacht. De 24-uurs prestatie tocht start op vrijdagavond 20.00 uur en duurt tot zaterdagavond 20 00 uur. Het startschot wordt ge geven door wethouder G. J. A. M. Adan. Acht leden van de Staver manbrigade, in de leeftijd van 15-18 jaar doen er aan mee en het zijn Harm Blaauw (geen onbekende in de Zeeuwse zwemwereld), Lia Koolwijk, Paula van de Boogaert, Freddy van Meel, Jacky van de Hoek, Frans Annemaet, Marjan van Hulsbergen en Frieda Paap. Deze 8 zwementhousiastellngen maken samen de 24 uur vol, hetgeen bete kent dat elk na een half uur zwem men drieëneenhalf uur rust geniet. Men verblijft in een tent op het ter rein en een massageploeg zal de zwemmers in puike conditie hou den. Alle acht deelnemers hebben om voor deze prestatietocht in aanmerking te komen een medische keuring ondergaan. Aan de 12-uurs prestatietocht doen in totaal zeven verenigingen mee. Dat zijn - naast de Stavermanbri gade - 'De Stormvogel', Vlissingen, duikteam Zeeland. Middelburg, Van Dixhoornbrigade, Middelburg, gem. middelbare technische school, Vlis singen. Apeldoornse Reddingsbri gade en de Arnhemse Reddingsbri gade Het startschot wordt vrijda gavond om 21 30 uur gegeven door secretaris F. Naerebout van de Vlis singse Stichting Sportbelangen. Z.F.-76 wordt vrijdagavond geopend om 19.45 uur door wethouder Ch. J. Gillissen Verschage. Daarvoor treedt de drumband met groot en klein majorettenpeloton van VTV op. Het optreden van het Schelde Loodsenkoor valt te verwachten om 20.15 uur. gevolgd door een demon stratie van de duiksportvereniging 'Torane' (20.45 uur), die verschil lende aspecten van de duiksport laat zien Het optreden van 'The Laurel Canyon Band' is zo tussen 21.30 en 12 uur 's nachts. Op het veld naast het zwembassin wordt voor deze band een podium opge richt en showgirls van het Groot Vlissings Majoretten Peloton zullen als een soort beatgirls voor het 'be wegende' element zorg dragen. Terwijl de deelnemers aan de pres tatiemarathons in de nachtelijke uren hun baantjes doorzwemmen, gaat het eigenlijke programma weer door op zaterdagmorgen vanaf ne gen uur. Na de finish van de 12- uurs-race 19 30 uur) is er een 500- meter prestatietocht en om 11 00 uur een demonstratie van 'Duik team Zeeland', gevolgd (om 11.30 uur) door een demonstratie schoon- springen en kunstzwemmen door 'Diving Zeeland'. Na twaalven zijn er verscheidene prestatietochten, die een gedeelte van de middag bes laan. Vanaf 15 00 uur zijn er optre dens van 'Accordeola'. VTV. Om zes uur 's middags wordt een waterpo- lowedstrijd gespeeld tussen 'De Stormvogel' uit Vlissingen en 'De Ganze' uit Goes. Tussen zeven uur en half acht brengt 'Icarus' de la chers op zijn hand en het festijn wordt 's avonds tegen achten beslo ten met optredens van drumband en majoretten. Tussen de meerdere evenementen door is er op het terrein bij het zwembad voor 'elck wat wils'. Ver scheidene stands (onder andere van politie, Rode Kruis, het VAF en stichting cultureel werk) geven er informatie over werkzaamheden. Kinderen kunnen in een stand ook terecht om bijvoorbeeld te boetse ren en vingerverven. Alles wordt afgewerkt op de buiten accommodatie. Tevens is de kiosk doorlopend geopend voor de nodige consumpties. Voorzitter Toorenburgh deelde mee, dat het in de bedoeling ligt om van dit zwem festijn een traditie te maken. „Het is zo intensief en tijdrovend van opzet, dat het ons niet zal lukken om het zelfs twee-jaarlijks te doen. Maar we hopen dat meer belangstelling voor het zwemmen wordt gewekt en dat veel publiek komt." streek Voorjaar bij Vlissingse Oratorium vereniging 'OPEN HOF' VLISSINGEN Voorjaarsconcert van de Vlissingse Orato- riumverenigjng onder leiding van Izaak Ruissen. mei medewerking van Giselle Be rgman. altviool. Nico Max, Viool; Stoffel Gunst, orgel en Trudy Gunst-Dekker. fluit Me, Jazz-festival inTerneuzen: enthousiasme boven techniek JAZZ-FESTIVAL, TERNEUZEN Vrijdagavond is het vierde Schelde Jazz-Festival in Temeuzen officieel van start gegaan. Op overtuigende wijze, dat mag gezegd worden. Twee bands speel den gisteravond: 'Chris Burke and his New Orleans Music' uit Engeland en de Duitse formatie 'The New Orleans Jazz Babies'. De Engelse band van rietblazer Chris Burke beet de spits af rond de klok van acht uur gisteravond traden vijf man op bij café 'Bellevus'. Datoptreden trokniet zo veel publiek. Er was een wielerwed strijd in Temeuzen - ook ter gelenheid van de braderie. De Chris Burks Band tradtoenookaanzonderpianisteMaggie Kinsom. Tegennegenuurwashetoptredenophet podium op straat, waarbij overigens de muziekdieuitdeluidsprekersklonkover de braderie een spelbreker was, afgelo pen. De eerste van de door JazzEvenemen ten Stichting Schelde (JESS) georgani seerde avond ging voort in jazz-café 'Porgy and Bess' van Frank Koulen. 'The New Orleans Jazz Babies' beet daar de spits af In het begin voor wat weinig publiek, maar tegen de klok van tienen begonnen meer mensen het etablise- ment te betreden. De Duitse zesmansformatie speelde en thousiast Vooral trombonist HaralBlö- cher overtuigde xn zijn spel. In zijn soli, maar ook in de delen van nummers waarin hij de soüst ondersteunde. Zijn spelhad verrewegde meeste kleur van de zes muzikanten. 'The New Orleans Ba- bies' traden met een vervanger aan. De eigenlijke leider en trompettist Herbert Christ was in Frankfort am Main achter gebleven. In zijnplaatsspeelde W olfgang Lüsch, die zich zeker niet onverdienste lijk van zijn taak kweet. In het begin kwam plaatsvervangend-leider Klaus Pehl (rieten) wat onzeker over. Laterher- stelde hij zich en paste zich aan het goede spel van zijn collega's. Konden de nummers van de Duitse for matie de handen geregeld op elkaar krij gen een solo van een van de spelers (The Chris Burke Band voerde een wat plichtmatignummerop. In tegenstelling tot 'The New Orleans Jazz Babies' leek het wel of'The Chris Burke Band' zonder overtuiging hun New Orleans-muziek speelden). De techniek had de overhand - in nega- tievezin dan-en de muziek van de Engel- senovertuigdehetpublieklangnietindie mate als van de Duitsers. Dat neemt niet weg dat het publiek zich best vermaakte. Het was al met al een overtuigende start van een nog twee da gen durend jazz-festival tijdens de bra derie. P. D. Opbrengst collecte voor Rode Kruis MIDDELBURG - De Rode Kruis- collecte heeft dit jaar in de afdeling Middelburg van het Rode Kruis ƒ23.549,22 opgebracht. Dit is 17 pro cent meer dan vorig jaar. De opbrengst van de collecte kan nog als volgt onderverdeeld worden: col lecte in bedrijven ƒ3062.50 (14 procent meer), straatcollecte 6130.45 (60 pro cent meer), St. Laurens ƒ1662.95 (20 procent meer). Nieuw- en St. Joosland 1265,22 (C procent meer). Gapïnge 532.80 (13 procent meer). Serooskerke ƒ988,70 (39 procent meer). Vrouwen polder ƒ927.62 (26 procent meer) en Middelburg-stad 7178.98. Commissie sociale zaken vergadert VLISSINGEN - De vaste commissie van advies en bijstand voor de sociale aangelegenheden van de gemeente Vlissingen vergadert, dinsdagavond over enkele subsidieverzoeken. De commissie zal een oordeel moeten uitspreken over verzoeken van de afde ling Walcheren van de vereniging Helpt Elkander', van de diabetesver eniging Nederland, van de Stichting Alcohol Fonds, van de Stedelijke Raad voor Maatschappelijk Welzijn en van de Stichting Ponyrijden gehandicap ten in Zeeland te Vlissingen. De verga dering van de commissie* begint om 20.15 uur. (Van een medewerker) VEERE - In de loop der jaren zijn op het Veerse Meer vele honderdduizen den forellen uitgezet. De meningen over deze experimentele uitzettingen liepen uiteen. De laatste jaren hebben bewezen, dat het experiment is ge slaagd. Er is de afgelopen winter, dit voorjaar en het begin van dit zomer seizoen geweldig gevangen. De hen gelsportspecialist Nol Jurgewns uit Bergen op Zoom ontdekte de afgelo pen week aan het strandje bij Vrou wenpolder op 400 meter van de dam in het ondiepe water kanjers van regen boogforellen van 8 lot 10 pond. Hij is te deskundig om een vergissing met de harder, dunlip dan wel diklip har der te maken, die in grote aantallen op het afgesloten dcltameer zit. Deze forellen moeten minstens 5 tot 6 jaar aan de hengels en fuiken zijn ont snapt. Visserijdeskundigen hebben voorspeld, dat de regenboogforel en beekforel, die werd uitgezet op latere leeftijd, na en kele jaren plotseling spoorloos ver dwenen ljjkt. Ook uitzettingen in Schotland en elders bewijzen dat. Deze grote slimme rovers blijven niet of moeilijk te vangen. Ze lijken spoorloos verdwenen, en dan plotseling na een aantal jaren zijn ze er weer. De ontdekking van Nol Jurgers dat er een aantal enorme kanjers op het Veerse Meer is overgebleven, staat niet alleen. Er zijn vorige winter al enkele exemplaren in de lege jachthaven van Kamperland gevangen. Er worden de laatste weken met kunstaas. zinkende vlieg, zinkende streamer, tegen de grond met wormen, slijkzagerljes en maden ook grote aantallen forellen van 8 ons (uitgezet voorjaar 1975) en 3.5 kilo zwaar gevangen, die waarschijnlijk driejaar geleden zijn uitgezet. De vraag waarom de laatste maanden zoveel forel gevangen wordt is moeilijk te beantwoorden. Er is door de natte winter van twee jaar geleden lang een laag zoutgehalte van 8 tot 10 pro mille chloride en minder geweest. .3r is geen hete zomer geweest, die de zuurstof toestand verslechtert. Nog meer facto ren worden onderzocht. Hoe dan ook, de forelvangsten met de gewone hengel en vliegenhengel zijn erg goed. De beste vistijd voor de scheepvaart en watersport losbreekt, dus van daglicht tot ongeveer 10 uur 's morgens, of 's avonds van 6 uur tot donker. Vis rond de 1,50 meter diepte lijn rond de boompjes of iets dieper. Voerplekken met maden lokken de forel. De palingvangsten op het meer vallen nog wat tegen, maar de hoeveelheid paling, die de beroepsvissers vangen, is oorzaak, dat ook voor de sportvissers de spoeling dun wordt. De beroepsvis sers mogen de forel niet meenemen uit de fuiken En de meesten houden zich aan die regel. Een betere controle op deze beroeps vissers bij het lichten van de fuiken is echter nodig De goede beroepsvissers op het meer nemen de moeite de forel uit de fuiken terug te zetten. Controle in uniform is belachelijk, omdat de forel-dieven op mijlen afstand de poli tie zien komen. De politie zou ook de sportvissers beter moeten controleren op het stelen van vis uit de fuiken. De onderwatersportduikers maken het vaak erg bont. De schade aan de fui ken is groot, ook door ondeskundig va ren. Wie een bootje heeft en een voerplek kan maken op 1.50 tot 2 meter diepte heeft de beste kansen om een kanjer te verschalken, al is er natuurlijk ook van de kant van de vissen. Gewone wormen, zagers, maden, riet maden en slykzagertjes zijn naast het eerder genoemde kunstaas prima van- gmiddelen. Wie overdag vist als de mo torboten over het meer ronken is kans loos De schuwe forel drukt zich dan en blijft in dieper water verscholen. De hengelaar die succes wil hebben, moet dus voor het morgenkrieken de veren uit. it de zomer in acht gaf de Vlis singse Oratoriumvereniging gistera vond in het wijkcentrum 'Open Hof een Voorjaarsconcert. Vocale en In strumentele prestaties wisselden el kaar hier gedurig af. Het vocale ge deelte richtte zich In eerste instantie op Joh Seb. Bach, De VOV begon met 'Jesus richte mein Beginnen' en 'Fallt mit danken, fallt mit 'Loben' uit de vierde cantate van het Weihnachtsora- torium, Voor de koorleden verliep dit zonder problemen', zij hebben zich in de loop der jaren al in deze Bach- materie ingeleefd en met een gehele uitvoering van het Weihnachtsorato- rium in het vooruitzicht, mocht deze 'inzinger' geen moeite kosten. Anja van den Doel (op het progTamma bescheidener wijze niet vermeld) mag toch wel even genoemd worden door haar inbreng, zowel in Reger als in eer ste instantie bij drie liederen van Bach. Zij beschikt over een aantrekkelijke, niet geheel geschoolde, maar wel glas- zuivere stem. De voordracht kan nog wel wat verbeterd worden (Kommt Seelen dieser Tag), want nu gaat het nog teveel op een opgezegd lesje zon der meer lijken. Volhouden maar. Organist Stoffel Gunst had een be langrijk aandeel in dit voorjaarspro gramma, hij was niet alleen de bege leider, maar had tevens zijn inbreng op het solistische vlak. In de 'Fantasia super komm Heiliger Geist' van Joh. Seb, Bach en in Walther's 'Concerto del sigr. TagUetti toonde hij zijn muzi kale gaven op het met beperkte moge lijkheden biedende instrument. Het 'Trio in E' uit de Suite op. 16 en het 'Te Deum' van Reger sloten voort reffelijk aan bij het later op de avond uitgevoerde werk van deze componist voor koor. Trudy Guns!>Dekker.' dwarsfluit, bracht haar aandeel in dit concert met twee Sonates voor fluit en orgel. In eerste instantie van Bach's zoon Carl Philip Emanuel de 'Sonate in G'. In het eerste deel (Andante) van Bach kwam zij het beste uit de verf. het aan sluitende 'Allegro' miste naast de fraaie klankkleur, die zij vaak te weeg brengt, ook wat kleine oneffenheidjes. In de Sonate van Mozart sprak het 'Menuet' mij het meeste aan, waarbij het brillant gespeelde 'Allegro' uitste- Dd aansloot, e hoofdmoot op deze avond was wel de 'Missa tempore Quadragesimae' van Michaël Haydn. Deze componist, die veel in de schaduw van zijn broer Joseph heeft geleefd, schreef voornamelijk kerkmuzièk. Niet minder dan 28 Missen stonden op zijn naam. Hel is wat men kan noemen een vro lijke 'Missa', waarin de componist de koorleden ongecompliceerde muziek voorzet, waarin de koorleden zich heer lijk konden uitleven en dit ook deden. Het voornaamste was evenwel dat er goed gezongen werd, goed en zuiver en gedisciplineerd, met een ingehouden 'Et incarnatus est de Spiritu'. In ieder geval een 'Missa' die ook het publiek kennelijk beviel, getuige het spontane applaus. Muzikaal gesproken stond het slotwerx 'Meine Jesum lass' ïch nicht' van Max Reger op hoger peil. De koorleden zul len er bij het instuderen veel meer moeite mee gehad hebben, maar als het op uitvoeren aan komt, zal de na klank en waardering voor de composi tie toch groter zijn. Izaak Ruissen en de zijnen zijn op een goede weg, die nog moeilijker zal gaan worden, maar die met inspanning best te halen is. Een eerste bewijs werd gisteravond pl geleverd. Giselle Bergman, altviool en Nico Max, viool leverden samen met Stoffel Gunst de instrumentale bijdra gen in deze compositie. A. L. MIDDELBURG - De culturele mani festatie "Van Veere voor Veere' die vrijdagavond in de Grote Kerk van Veere werd gehouden is een groot suc ces geworden. Het evenement, waar aan een 250 inwoners van Veere mee werkten, trok meer dan 400 bezoekers. Met onder de aanwezigen inder meer burgemeester A. Hack van Veere met echtgenote, het stadsbestuur van St. Niklaas en voorzitter mr. J. J. Diele- man van de organiserende stichting 'Delta Cultureel' werd de manifestatie geopend door de harmonie 'Veere's Genoegen'. Vervolgens brachten leerlingen van de lagere school oude kinderspelletjes, le den van de jeugdsociëteit gaven - ge kleed in Roemeense kostuums - een programma volksdansen, een 35 kinde ren speelden blokfluitmuziek en ver schillende gymnastiekverenigingen gaven demonstraties. Na de pauze bracht 'Veere's Genoegen' enkele nummers uit Valerius' Gedenk- clanck. Deze in Veere geboren compo nist bracht precies 350 jaar geleden zijn befaamde 'Gedenkclanck' - een verzameling vaderlandse liederen - in Veere uit. Overigens wordt in Veere dit najaar nog een speciale avond aan dit gewijd. De manifestatie 'Van Veere voor Veere' werd besloten met een optreden van de plaatselijke toneelvereniging 'Tot leer- linghe ende vermaeck'. Deze bracht in toepasselijke kostuums een historisch stuk dat in het stadje Veere speelde. Kamerorkest, modern werk voor een zeer klein publiek VLISSINGEN. SINT-JACOBSKERK Concert Radio Kamerorkest, met heden daagse en avantgarde muziek. De samenwerkende culturele instanties in Vlissingen (VSC) hebben uit de hoorn van overvloed die het Holland Festival per traditie biedt, een goede keus ge maakt. Zij gingen aan de vele Ameri kaanse programmamogelijkheden voorbij - zoals bekend staat het festival dit jaar in het teken van de 200e veijaar- dag van de USA - en tracteerden ons op eden specifiek Nederlands concert door het Kamerorkest van de Nederlandse Omroepstichting. Ditorkestrichtzichin zijn repertoire-opbouw in belangrijke mateopdehedendaagseen deavantgar- demuziek. Zodoende konden wij in de SintrJacobskerk kennis maken en wat sommige nummers betreft dce kennis making hernieuwen, met werk van Ton de Leeuw. Theo Loevendie, Jan van Vlij men. Klaas de Vries en Daan Manneke. Om metlaatstgenoemde te beginnen: dé uitvoering van Janneke's in 1975 gereed gekomen Sinfonia voor 13 strij kers stelde onsindegelegenheidomdeontwikkeling van zijn muzikaal denken - in zijn Zeeuwse tijd hield hij veel van zijn gees teskinderen in deze provincie ten doop - tot op de dag van heden te volgen. De essentie van Manneke's nieuwe stuk blijkt een conflictsituatie, in het leven geroepen door twee muzikale lagen: een geprononceerd op de voorgrond tre dende signaalmuziek. en een muziek die nauwelijks mededeelzaam is. Enkele ke ren proberen de twee muzikale lagen, door vertekening van het eigen naar een andere beeld, in elkaar op te gaan. Type rend voor Manneke's werken uit de laatr ste tijd was in deze Sinforia - nerveuze, geëmotioneerde, geagiteerde muziek - hetopdoemen van een rustgevend citaat uit muziek van lang vervlogen tijden. In het onderhavig geval het Lutherkoraal 'Aus tiefer Not schrei ich zu Dir'. Eveneensuitl975dateertdeIncantatlon van Theo Loevendie. De sterke indruk, die deze bezweringszang voor basklari net en orkest tijdens de première in het Amsterdams Concertgebouw, oktober vorig jaar. op mij maakte, werd in alle opzichten bevestigd. Harry Sparnaay, aan wie het werk is opgedragen, speelde evenals toen alle treoven van zijn mees terschap uit. De Serenata I voor blazers van Jan van Vlijmen (1964) en 'Refrains' voor twee piano's en orkest van Klaas de Vries, vormden het 'oudere' deel van het proro- gramma. In Regrains, zijn eerste orkest werk (hij was toen 23) is De Vries nog hoorbaaropverkenningsonderzoek.Een evenwichtiger bij voortduring boeiende aangelegenheid was Van Vlijmen's Sere nata I. Als openingsstuk van het partje Holland Festival in Vlissingen had Paul Huppertsde 'Music forS trings' 1971van Ton de Leeuw gekozen. Te weinig kwa men de in deze muziek latent verborgen spanningen aan deoppervlakte. Hetzo'n veertig man tellend radio-orkest be hoefde klaarblijkelijk tijd om zich te ver plaatsen in de situatie van een lege kerk. Slechts tien mensen hadden de moeite genomen de Sint-Jacobskerk binnen te stappen teneinde geïnformeerd te wor den o verdestand van zaken in hetheden- daagse Nederlandse muziekleven. A. I. Werkgroep drugs te Vlissingen VLISSINGEN - Sinds kort bestaat in Vlissingen een werkgroep-drugs, die op initiatief van het gemeentebestuur is gevormd uit vertegenwoordigers van onderwijs, jeugd- en jongeren werk, vormingswerk en hulpverle ning. Deze werkgroep wil zijn een overleg- en adviesorgaan inzake drugs aangelegenheden in de gemeente Vlis singen. Zij stelt zich tevens tot taak het organiseren van activiteiten op het gebied van voorlichting en informatie betreffende drugs en druggebruik. De werkgroep wil zich in Vlissingen op enigszins ruime schaal presenteren door het verzenden van een rond schrijven. De eerste exemplaren wor den vrijdagmorgen 18 juni om 10.30 uur in het stadhuis te Vlissingen uitge reikt. Enkele leden van de werkgroep zullen daarbij een nadere toelichting geven. Gedeputeerde Van Geesbergen opent Xenakis-festival MIDDELBURG - Zaterdag 19 juni opent gedeputeerde A. L. van Gees bergen in de Vleeshal van het stadhuis in Middelburg hel door Jeugd en Mu ziek in Zeeland georganiseerde Xena- kisfestival. De opening van dit tot 10 juli durende gebeuren gebeurt om twee uur 's-middags. Na de opening door de gedeputeerde geeft, de Gnekse musicoloog John G Papaiounnou een inleiding op de ten toonstelling die van de componist Xe- nakis in de Vleeshal is ingericht en op de concerten die tijdens het festival worden gegeven Na deze inleiding brengt de pianist Geoffrey Madge werken van Xenakis ten gehore. Zijn optreden wordt ge volgd door een film over de zeer eigen muziek van Xenakis. Later op de mid dag geeft het trio Willem Breuker een optreden. 's-Avonds is er vervolgens opnieuw een concert van Geoffrey Madge en geeft Papaiouannou een lezing over het waarom van Xenakis' grote vermaard heid op het terrein van de avanLgarde Muziekscholen bijeen in concert- en gehoorzaal Middelburg MIDDELBURG - Dr Zeeuwse muziek scholen. de provinciaal werkzame Zeeuwse Muziekschool en dc gemeen telijke Terneuzcn.se Muziekschool, houden vandaag, zaterdag, een ont- moetlngsbijeeiikomst in de concert en gehoorzaal te Middelburg. Deze muziekmanifestatie begint 's middags om half drie. De ontmoeting staat grotendeels ln het teken van het ensemblemusiceren (jeugdorkesten, kinder- en tienerkoren, accordeon-ensembles, kamermuziek- groepen. slagwerk-ensemble, enz). Het gebodene zal beoordeeld worden door oud-rijkspinspecteur voor het muziek onderwijs dr. John Daniskas en de muziekcriticus Rutger Schoute, Sedert enkele jaren beijvert zich het cultuurfonds van de Bank voor Neder landse Gemeenten te Den Haag om de muziekscholen in Nederland zowel re gionaal als landelijk dichter bij elkaar te brengen. Met deze ontmoetingspro jecten hoopt men te bereiken dat de muziekschoolleerlingen intensiever kennis nemen van eikaars bezig zijn met de muziek In 1975 had de eerste Zeeuwse ontmoeting plaats in Temeix Groothandel in tegels, bouwstoffen, keukens, sanitair, beplating. Vestigingen in Middelburg, Breda, Tilburg eh Temeuzen o Vandaag ontvangen wi| de AVRO-rally deelnemers i in ons 'Kijkhuis' aan de Waldammeweg 2. Ook u bent van harte wolkom op deze Vrij entree Vrij entree Deze dag geen verkoop, geen advies, geen afleve- I ringen wel gratis koffie. mmm L&P middelburg vv' waldammeweg 2 [C-'i postbus 11 telefoon 01180 - 25055 telex 55075 WAGEMAKERS OOSTKAPELLE Tel. 01188-1344 Kies uit onze collectie badmode o.a. van Heinzelmann Linda Lu Tweka Alleen de beste modellen vindt u bij ROOWERS VUSSMSSEN Walstraat 80-82 *.x..de krant MAKELAAR P. Kostenbroek Bemiddeling bij aan- en ver koop Taxaties - Beheer Bouwkundige ad viezen Poststraat 53 ZIERIKZEE Molendreef 5 Zonnemaire 01112-472. Groothandel in tegels, bouwstoffen; keukens, sanitair, beplating. - - Vestigingen in Middelburg, Breda, Tj\burg:enTetneuzen Vandaag ontvangen wij de AVRO-rally deelnemers^ in ons 'Kijkhuis' aan de Waldammeweg 2. Ook u bent van harte welkom op deze Vrij entree. Deze dag geen verkoop, geen advies, geen afleve ringen wel gratis koffie. ve-^ middelburg r; waldammeweg 2 'postbus 11 telefoon 01180 -25055. WÏ--

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 8