Bejaardentehuis 'Ter Reede' krijgt een dependance Souburg AAN DE DONGESTRAA T ZATERDAG 12 JUNI 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bejaardenreis VERZOEK TOT VERKOOP GROND IN VLISSINGSE COMiMISSIE VLISSINGEN - Het Vlissingse bejaar dentehuis 'Ter Reede' krijgt een de pendance in Oost-Souburg. Het be stuur van 'Ter Reede' heeft het ge meentebestuur van Vlissingcn ver zocht hem een perceel grond te verko pen aan de Dongcstraal, op de hoek van de Lekstraat, in het plan Schoon- enburg. Men wil op dit perceel, dat een oppervlakte heeft van ongeveer 5070 m2, een verzorgingstehuis voor bejaarden bouwen. B. en w. van Vlis- singen zijn bereid om het perceel te verkopen, daar krachtens het daar geldende bestemmingsplan Schoon- enburg deze kavel grond de bestem ming openbare en bijzondere doelein den heeft, zodat de bouw van een ver zorgingstehuis daar mogelijk is. Voor de betreffende grond geldt een prijs van 53 per m2, zodat 'Ter Reede' voor dit perceel 268.710 moet betalen. In verband met de behoefte aan Dar- Vlissingse commissie praat over chloor of ozon in water sportfondsenbad VLISSINGEN - De vaste commissie van advies en bijstand voor zaken de volksgezondheid en milieuhygiëne be treffende van de gemeente Vlissingen zal in de vergadering van donderda gavond onder meer spreken over de samenstelling van het water van het sportfondsenbad. Dit gebeurt naar aanleiding van een brief van de keel-, neus- en oorarts P. van de Sluijs te Vlissingen. waarin deze schrijft in zijn praktijk regelmatig kinderen te zien met klachten op het gebied van keel, neus of oren. die veroorzaakt blijken te zijn door het zwemmen in chloor- waler. In veel zwembaden wordt chloor aan hei water toegevoegd om infecties te voorkomen. De arts schrijft evenwel, dat hel nadeel van chloor is. dat het in hogere concentraties bij daarvoor ge voelige kinderen veel slïjmvliesirrita- ties geeft, wat zich uit in neus verkou denheid en slechthorendheid, even tueel zelfs oorontsteking. De heer Van de Sluijs had echter vernomen, dat in het zwembad te Zierikzee gebruik wordt gemaakt van Ozon in plaats van chloor, wat veel minder klachten zou «•ven. Naar aanleiding van de brief van de Vlissingse arts won het ge meentebestuur nadere informatie in bij het bestuur van het zwembad 'Onder dak' te Zierikzee. Uit het antwoord bleek, dat mèn in Zierikzee tot nu toe cog niets dan positieve ervaringen had opgedaan met het gebruik van Ozon. Ook loeristen bleken enthousiast te zfjn over de kwaliteit van het water, het ontbreken van de chloorlucht en de oor-, oog- en neus-irritaties. Het be stuur van 'Onderdak' meent, dat het bezoekersaantal hierdoor gunstig is beïnvloed. Ook wijst men erop. dat het gebruik van Ozon kostenbesparend is en dat, nu het bad ruim vier jaar in ge bruik is. nog nauwelijks kalkafzetting op de betegeling is geconstateerd. De commissie zal verder spreken over het kwaliteitsonderzoek van het zee water De vergadering begint om 19.30 keervoorzieningen bij een dergelijk ge bouw, heeft het Vlissingse college wel de voorwaarde gesteld, dat op hel ver kochte perceel grond minimaal 25 par keerplaatsen voor personenauto's worden ingericht. Het voorstel van b en w. om het perceel grond in Souburg aan 'Ter Reede' te verkopen, wordt maandagavond behandeld in de ver gadering van de vaste commissie van advies en bijstand voor de openbare werken en de volkshuisvesting. In deze vergadering wordt ook gesproken over de verkoop van percelen grond in het bestemmingsplan Bossenburgh aan het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds te Heerlen en aan de Bouwon derneming Neduco BV te Amsterdam. Hel ABP wil 250 eengezinswoningen bouwen in vier typen (waarvoor een Jeugddienst sportdag VLISSINGEN - De gemeentelijke school voor huishoud- en nijverheid sonderwijs te Vlissingen hield de jaar lijkse sportdag In de morgenuren wa ren verschillende vaardigheidsspelen uitgezet zoals een behendigheidsrace. miniatuurgolf. hardlopen, balwerpen, doelslaan en verspringen. De klas met het beste puntengemiddelde werd 3G. tweede werd klas 2B en derde klas 2D. 's Middags werd traditiegetrouw kas- tiebal gespeeld. Winnaar was hier klas 4H Tot slot speelden de docenten kas- tiebal tegen de winnaars Aan het eind van de middag reikte de voorzitster van de oudercommissie, mevrouw J. M. Jung-Boerse. aan de leerlingen van de winnende klassen een herinnerings vaantje uit. AARDENBURG - St-Baafskerk. 20 uur Zang- en orgelconcert Zweedse studentenkoor. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden-Z„ 15-16.30 uur en De Bevelanden-N. 20- 21.30 uur: uitzending Nomen Nescio. HULST - St-Liduïnaziekenhuis, 19.35- 21 uur: uitzending radio Nightingale. MELISKERKE - 9.30 uur: rommel markt MIDDELBURG - Molenwater. 9.30- 17.30 uur: miniatuur Walcheren. Gasthuis. 20-21.30 uur: uitzending Ra- wa. Markt. 10-18 uur: muziekconcours. OOSTBURG - Markt, 11-16 uur: ring- njden SAS VAN GENT - Zaal 'Planetarium', 20 uur: Show 'The memory and dance girls' en discobal. VEERE - Grote Kerk. 20.30 uur: con certen, voks- en zwaarddansen, wagen spel VLISSINGEN - Bethesda-St- Josephziekenhuis. 10-12 uur. uitzen ding Rawa. WATERLANDKERKJE - Feesttent. 20 uur: 'Vijfsterrenshow' HULST - St-Liduinaziekenhuis. 15.05- 17.30 uur: uitzending radio Nightinga le. MIDDELBURG - Molenwater, 9.30- 17.30 uur. Miniatuur Walcheren. SLUISKIL - Café Dallinga, 15 uur: liandboogschieting. VLISSINGEN - Bethesda-St- Josephziekenhuis. 9.30-11.45 en 15.30- 18.30 uur. uitzending Rawa. BERGEN OP ZOOM - Roxy. zat. en zon. 14 uur: Sneeuwwitje en de 7 dwer gen. a.l„ zat, 20 uur. zon. 16 en 20 uur: De kanonnen van Navarone. 14 jr. Luxor, zat en zo. 20 uur: De knok- machine. 11 jr. zal, 23.30 uur: Meisjes die geen kleintjes willen. 18 jr. zon. 14 uur: Lokaas voor de dood. 14 jr.. zond. 16.30 uur: Johnathan Livingston Sea gull, a 1 GOES - Grand theater, zat. 19 en 21.30 uur: Samen uit samen thuis. a.l. zon. 14.30 uur: Bello en de jacht op de dia mant. a.l.. zon. 19 en 21.15 uur: Pallie ter. 18 jr MIDDELBURG - Citytheater, zat. en zon. 20 uur: Het vijfde offensief. uOSTBURG - Ledel. zat 19 en zo 16.30 uur: Rooie Sien. 14 jr.. zat. 21.15 en zon. 20 uur: Emanuelle II. 18 jr. TERNEUZEN - Luxor. zat. 19 en zon. 16.30 uur: Op de Chinese vuist. 14 jr., zat. 21.15 en zon. 20 uur: Slipje uit voor de badmeester. 18 jr. zon. 14 uur: The great stone-face, a.l. VLISSINGEN - Alhambra, zat, 19 en 21.15 uur: Larsen. heerser der zee 14 jr., zon. 15 uur: Asterix en Cleopatra, a.l., zon. 19 en 21.15 uur. Slipjes uit, daar komen de Tirolers, 18 jr. ST-ANNALAND - Streekmuseum 'De Meestoof, zat, 15-17 uur: tentoonstel ling 'De Smalstad van Jacoba van Beieren' BURGH-HAAMSTEDE - Bungalow park Burghstede: foto-expositie Johan Berrevoets. BURGH - Lagere school Kerkstraat, zat. 10-12 en 14-17 uur, zon. 13-17 uur: schilderijen en aquarellen mevr. J. M. de Ruiter-Kloet. GOES - Lunchcafé Stadhuis: foto's en gedichten Leendert Beye. HEILLE - Landbouwmuseum, zat. en zon. 10-12 en 13-19 uur: oude land bouwwerktuigen. MIDDELBURG - Vleeshal, zat. en zon. 10-17 uur: expositie kunstenaarsgroep '3 x 2'. Zeeuws Museum, zat. en zon. 14-17 uur: expositie 'Verdronken Land'. Zeeuws Kunstenaarscentrum, zat. 10.30-12 uur: expositie Barbara Jean. Rijksarchief, zat. 9.30-12.30 uur: kin- derzorg in Zeeland. Galerie Contrast, zat. 10.30-17 uur: 16e. 17e en 18e eeuwse meubelen. TERNEUZEN - Museum, zat. 14-17 uur: expositie handwerk en porselein Galerie 'Des Beaux Arts': olieverf schilderijen Cees van Langevelde. Stadhuis: zat expositie 'World Press Photo'. OUWERKERK - 'De vier bannen'. 11- 19 uur- expositie 'Het geheimzinnige leven op duistere diepten'. VEERE - Grote Kerk: expositie 'Delta Cultureel'. IJZENDIJKE - Markt, zat- en zon. 14- 17 uur: streekmuseum West- Zeeuwsch-Vlaanderen. ZIERIKZEE - Gemeentemuseum: ten toonstelling Terugblik op een beleg 1575-1576'." SEROOSKERKE <W) - Morgen, zon dag, is er een jeugddienst in de gere formeerde kerk te Serooskerke (W). De dienst begint om zeven uur 's-avonds. Voorganger is ds Blaauw. Het thema van de dienst is" 'Eens een dief. altijd éen dief Medewerking verlenen het 'Seroos' jongerenkoor' onder leiding van Han Lobbezoo en de organist Ru- die Coppoolse. perceel grond nodig is van 33.033 m2 en het door Neduco ontwikkelde plan voorziet in de bouw van 95 slapelwo- ningen (drie tvpeni en 13 eengezinswo ningen ivier typen», waarvoor een per ceel grond nódig is van 8.766 m2 De kosten voor het ABP bedragen in to taal 3 926.730.12 en voor Neduco 1.279.459.56. In de commissie openbare werken wordt maandagavond verder gespro ken over het verlenen van een krediet van ƒ48.000 ter voorbereiding van de realisering van het plan Westduin I. Voor de doorbraak van de Burgemees ter Stemerdinglaan naar de Spoor straat vragen b. en w. een krediet van 182.000. In dit werk zijn begrepen de sloop van de panden Spoorstraat 80 en 82. de aanleg en herstraten van de Burgemeester Stemerdinglaan. de aan leg van de openbare verlichting, het bouwrijp maken van het terrein aan het Koopmansvoetpad en de aanleg van trottoirs na de realisering van de woningbouw ter plaatse. Tenslotte be handelt de commissie nog een beroep van de heer J. G. Eckhardl tegen de weigering van een bouwvergunning voor de uitbreiding van zijn garage in de Dongestraat en een beroep van de heer A E A M. de Wijs tegen de aan houding van de beslissing over zijn bouwaanvraag voor uitbreiding van zijn winkel met bovenverdieping in de Aagje Dekenstraat B en w hebben dit laatste verzoek aangehouden, omdat er een bestemmingsplan In voorberei ding is. dat onder meer voorziet In be vriezing van de detailhandel In de Badhuisstraat, de Hobelnslraal en de Aagje Dekenstraat. MELISKERKE - De bejaarden uit Me- liskerke maakten weer hun jaarlijkse reisje Dit keer ging Tiet via Breda. Go- rinrhem en Ttel naar de Grebbebei-g bij Rhenen Hoewel het eerst In de be door het nationaal park De Hoge Ve- luwe' werd dit plan. gezien het wanne het Land van Allena en Klaaswaal een rondvaart te maken door de Bie.v bosch. De tocht werd meegemaakt door burgemeester C. G. Boender van Ma; ekeik Gevonden voorwerpen VLISSINGEN Aan het bureau bril l iet peil Kerkdienst voor gehandicapten MIDDELBURG - De commissie bij zonder kerkewerk te Middelburg ver zorgt zondag een aangepaste dienst voor gehandicapten. Deze dienst, die overigens ook door andere belangstel lenden bijgewoond kan worden, wordt gehouden in de Getuigeniskerk te Middelburg en begint om 14.30 uur. Voorganger is ds. W M de Bakker, ge reformeerd predikant te Middelburg Handballers voetballen VLISSINGEN - De handbalspelers van Olympus uit Vlissingen willen bewij zen. dat ze ook kunnen voetballen Daarom hebben ze de voetballers van de VC Vlissingen uitgedaagd voor een voetbalwedstrijd Dat duel is zaterda gavond (vandaag - aanvang 19.00 uur» op het hoofdveld aan de Irislaan in Vlissingen te beleven. Huishoudschool Vlissingen hield 'Smash' houdt jeugdkampioenschap MIDDELBURG - Ter afsluiting van het seizoen houdt de badmintonver eniging 'Smash' uit Biggekerke zater dag een kampioenschap voor de jeugd leden. De wedstrijden worden gespeeld in de leeftijdsgroep van 12 tot en met 15 jaar en vinden plaats in sporthal 'De Voorborch' te Middelburg. Sportdagen voor de basisscholen met recordaantal deelnemers VLISSINGEN - Met de deelname van een record aantal scholen (31) zijn don derdag en vrijdag de sportdagen voor de basischolen in de gemeente Vlissin gen gehouden. Op hel terreinencom plex aan de Baskenburgseweg en Iris laan speelden bijna 2000 kinderen van de vierde, vijfde en zesde klassen slag bal en kastiebal. In de rust van de voetbalwedstrijd tus sen de leerkrachten van Vlissingen en Souburg, die door Souburg met 3-0 ge wonnen werd. reikte wethouder F. G Smit de prijzen uit. De volledige uitslag is als volgt: De vierde commandobeker, beschikbaar gesteld door b. en w. van Vlissingen. voor de beste atletiekprestaties weid gewonnen door de Jan Ligthartschool met 35.250 punten. Op de tweede plaats met 34.816 punten de Louise de Coligny- school. de derde plaats was voor de Sint Petrusschool met 34.543 punten. Op de vierde plaats de Julianaschool met 34.534 punten en op de vijfde plaats de Jacob Catsschoolmet33.817 punten. De prestatiebeker voor het slagbal van de jongens en meisjes van de vijfde klassen ging naar de Juliana van Stolberg- school. De jongens en meisjes van de Louise de Colignyschool wonnen de prestatiebeker voor kastiebal. De pou- lewinnaars van het slagbal jongens vijfde klas: Poule A: Louise de Coligny school. Poule B: Vlissingse Schoolver eniging: Poule C: Bouwens Ewout- school. Poule D: C.N.S Ritthem. Poule E: De Sluisklas van de Frans Naere- boutschool. Slagbal meisjes vijfde klas: poule A: Paauwenburgschool I. Poule B: Stederdïngschool. Poule C: Louise de Colignyschool. Poule D: Julianastol- bergschool. Poule E: Koningin Wilhel- minaschool. Kastiebal jongens zesde klas: Pouie A: Louise de Colignyschool. Poule B: Paauwenburgschool. Poule C Prins Willemschool. Poule D: De start- baan. Kastiebal meisjes zesde klas. Poule oule A: Louise de Colignyschool. Poule B: Julianaschool. Poule C Jan Lighthartschool. Poule D: Frans Naere- boutschool. Voor eventuele ongevalle tjes kon worden gerekend op de hulp het Rode Kruis. Ds. J. Ytsma doet 22 augustus intrede te Serooskerke SEROOSKERKE - Ds. J. Ytscma. gere formeerd predikant te Assen, doet zondag 22 augustus zijn intrede te Se rooskerke. Ds Ylsema nam een beroep aan naar Serooskerke en vervult daarmee de vacature, die ontstond toen ds A. O. I'oppe op 1 januari mei emeritaat ging. Ds. Ytsema, die 27 juni afscheid neemt van zijn gemeente te Assen, wordt in Serooskerke in het ambt bevestigd door ds I*. van Til te Middelburg. Ds. Ylsema. die 31 juli 1923 te Leeu warden werd geboren, studeerde aan de Theologische School van de Vrije Evangelische Gemeente te Utrecht en aan de Zendingshogeschool te Oegst- geest. Op 27 november 1949 werd hij bevestigd als predikant van de Vrije Evangelische Kerk te Apeldoorn, waar hij stond tot 1952. toen hij als zen dingspredikant naar Sumatra Undo- nesië^ging Na zijn terugkeer in Neder land was hij van 1955 tot 1958 predi kant te Bussum. In 1958 ging ds Yt sema over naar de gereformeerde kerk en nam een beroep aan naar Mid- delb-rg. waar hij stond tot 1962 In dat jaar ging hij naar Kralingen Voordat hij naar Assen ging. stond ds Ytsema van 1965 tot 1971 in Veenendaal Geslaagden beroepsonderwijs MIDDELBURG - Aan de scholenge meenschap voor beroepsonderwijs te Middelburg hebben de leerlingen exa men afgelegd voor de cursussen lassen. De geslaagden zijn: elektrisch lassen gevorderden booglassen: J J. van Beek. Amemuiden. P. F. Dekker. Aag- trekerke. M. Janse. Domburg: A. Klaasse. Amemuiden: A J. Lous. Oostkapelle; W. Maljaars. Domburg: F. Stijger, Middelburg: F. B. Timmerman, 's-Heerenhoek. A. M. M. v. d. Veeken Middelburg: C. K. Verhulst. Nieuw- en Sint, Joosland; P. Verhulst, Westkapel- le. Elektrisch lassen beginners Booglas sen: G- M Geelhoed. Middelburg: J S. Janse. Oostkapelle: J. de Visser. Aag- tekerke. M de Visser. Aagtekerke: C S Wijkhuüs. Oostkapelle: P. de Witte. Middelburg Autogeen lassen en snijden beginners. G. Delïvorius. Middelburg; M P Hi- tyahubessy. Middelburg. R. Kraamer. O - en West-Souburg: M. C Krijger. Middelburg; A. W. Polderman. Middel burg: A. Steijn. Vlissingen. H J. Wat- timena. O - en W'est-Souburg; C. A Zuidhof. Grijpskerke: J Dommisse. Westkapelle: J M. Kluïjfhoul O.- en West-Souburg. J. W. Louwerse. Vrou wenpolder. A. Reijnhoudl Amemui den: G. de Visser. Westkapelle; S. de Visser. Meliskerke: R. R Boogaard. Meliskerke, loge: bruin jongonsvest. portefeuille, gele portemonnee: judobroek. Aan het bureau van politie te Oost- Souburg zijn in de periode van 2 tol 9 juni 1976 de volgende gevonden voor werpen aangegeven: deursleutel: bal: vera, plaatje; tortelduif; hondehaLs- Collecte ARN'EMUIDEN De collecte voor Sonnevanck en Zonnegloren ribc- collectel heeft in Amemuiden 1855 opgebracht. Nieuwe melodieën carillon Lunge Jan MIDDELBURG - Met ingang van 1 juli zullen op het speelwerk van het caril lon van de Lange Jan in Middelburg de volgende melodlén klinken: op de hele uuren 'Mars' van J. S. Bach, op de halve uren het geestelijk lied 'Komt laat ons deze dag" en op de kwartieren fragmenten van 'Scherzo' van F. Schu bert. Echtpaar Vos- Snoep, Vlissingen 50 jaar getrouwd VLISSINGEN-TKemidden vanfamilie, vriendenenbekendenhebbenvrijdagde heeren mevrouw J. J. Vos-Snoep in Vlis singen hun 50-jarig huwelijksfeest ge vierd. De heer Vos. die in 1899 te Vlissin gen geboren werd heeft tien jaar bij 'De Schelde' gewerkt en later hij Wilton- Fevenoord gew erkt. Later werd de heer Vos naar Curacao uitgezonden. Daarwerktehij 16.5 uurop de raffinaderij van de Shell Na de tweede wereldoorlog bleef hij nog tien jaar op Curagao. Toen de heer Vos op 53-jarige leeftijd gepensioneerd werd vestigde hij zich in Vlissingen. Onder de genodigden op de receptie in het dienstencentrum 'Bachten Komme' was ook de heer G Smit. bestuurslid van de Vereniging van Oud-Emp.oys van de Koninklijke Shell, regio Breda. Voordenaaste familieleden waren er een diner en een gezellig samenzijn in het dienstencentrum 'Bachten Komme". Bestuur 'Verpleeg- en Rusthuizen' akkoord met de jaarstukken 1975 KOUDEKERKE - Het algemeen be stuur van de 'Stichting verpleeg- en rusthuizen Zeeland' heeft vrijdag morgen in een zeer korte vergadering, gehouden in het verpleegtehuis 'lier Hoede' te Koudekcrkc. ronder enige discussie de jaarstukken over 1975 ongewijzigd vastgesteld. De re sultatenrekening over dat jaar sluit inrt een voordelig saldo van f 331.508.90. Voorts werd in deze vergadering af scheid genomen van de bestuurslid P de Loof uit Tcrneuzeri. die als verte genwoordiger van de gereformeerde kerken een reeks vun Jaren aan het be stuur heeft deelgenomen. Tot opvolger van de heer De Loof werd de heer H. K Veling uit Temeuzen benoemd Voor zitter A. J. Kaiand dankte de heer De Loof voor zijn inbreng en grote betrok kenheid ln al die jaren Daarbij bracht de voorzitter als alge mene opmerking naar voren dat de stichting juist op tijd een aantal nieuwe bouwprojecten en renovaties heeft kunnen volbrengen, voordat de invloed van besnoelingsrnaatregelen ln 'de gezondheidssector merkbaar werd. De tehuizen van de .stichting beschik ken nu over goede accommodaties, die zeer veel geid hebben gekost, en waar goed werk wordt verricht, zo stelde heer Kaland tevreden vut Drukke receptie drie jubilarissen bij firma Joosse MIDDELBURG - Met een zeer druk be zochte receptie vierde vrijdag mejuf frouw C. M- Suurmond haar 25-jarig ju bileum en de heren L. Tissink en A. Joosse respectievelijk hun 30- en 35- jarige jubileum bij het accountantv en belastingadviesbureau C. Joosse in Middelburg. De receptiediede drie medewerkers werd aangeboden was in de schouwburg in Middelburg en trok een overweldigende belangsteUing van zakenrelaties en cliënten. Daarbij kregendedriejubllaris- sen vele cadeaus, waaronder een groot aantal bloemstukken aangeboden. Mejuffrouw Suurmond is bij het bureau Joosse een kwarteeuw in dienst als me- dewerkstervandeloonadministratie. De heren Tissink en A Joosse zijn beiden werkzaam als assistent-accountant en belastingadviseur. Na de geanimeerde receptie volgde nog een diner, waarbij de drie jubilarissen onder meer werden toegesproken door directeur C. Joosse. Deze prees de plichtsbetrachtingen van de drie be trokkenen en de prettige wijze waaropzij hun werk vervulden. Namens de firma boodhijalledrieeencadeauaan.Ookvan de kant van het personeel werd een ge schenk aangeboden. ADVERTENTIE! Alle werkzaamheden betreffende BEGRAFENISSEN .in Middelburg en aile plaatsen op Walcheren I. N VERHULST Singelstraat i5. huize 'Romerswaele' Middelburg, telefoon (01180) 13602 b.g.g. 12865) Zalen beschikbaar voor het houden van rouwdiensten e.d. Weekenddiensten Walcheren 12 en 13 juni 1976 Centraal Alarmnummer: 01100-14444. Ambulance bij ongevallen: 01i84- 12323 Artsen: Vlissingen: za. 0.00-24.00 uur: D. C. Bom. Badhuisstraat 81. tel. 12233. Zo. 0.00-24.00 uur: B. M. Thiadens. Wester- zicht 269. tel 01183-64633 Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30-13 uur en 17.30-18 uur Middelburg: za. 0.00-24 uur: J. de Ia Hayze. Seisdam 22. tel. 14305. zo. 0.00- 24.00 uur: J. Z. S. Pel. Rouaansekaai 11. tel. 29746. Visites aanvragen voor 10 uur: spreek uur voor dringende gevallen: 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Middelburg-Zuid: Patiënten van dr. Jansen, dr. Perquin en dr Kodde, zie dienst onder Souburg. Nieuwland en Amemuiden Souburg. Nieuwland en Amemuiden za. 09.00-zo. 24.00 uur: Th. Bloos. Ka naalstraat 70. Souburg, tel. 01183- 61212. Spreekuur voor dringende gevallen. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Gapinge. Grijpskerke, Oostkapelle. Serooskerke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: J. P. Bekker. Dorpsstraat 2. Oostkapelle. tel. 01188-1276. Westkapelle. Zoutelande Koudekerke en Domburg: vr. 18-zo. 24 uur. F. L, Berghauser-Pont. De Casembroot- straat 24. Westkapelle tel 01187-234 Tandarts: Spreekuur, za. en zo. 11-12 uur: G H. Dierenarts: Consult alleen na telfonische afspraak: visites aanvragen van 08.00-09 00 uur: L. Jobse. Grijpskerke tel. 01189-1389 Apotheken: De dienst van elke apotheek vangt aan te Middelburg om 18.00 uur en te Vlissingen om 17.30 uur en eindigt vrijdagmorgen daaropvolgend. Middelburg W. K. Hummelen. Markt 69. teL 12134. Vlissingen: J M. H. v. d. Sande. Bad- huisstr. 30-32. tel. 12066. Wijkverpleegsters: Kruisvereniging Walcheren-Oost Mid delburg en Nieuwland: C. Wapenaar. Sloehavenstr. 17. Nw.- en St Joosland. tel. 01182-1474 Domburg, Aagtekerke. Oostkapelle. Grijpskerke. Serooskerke. St-Laurens. Vrouwenpolder. Veere en Gapinge: zr. Corrie. Noordstraat 27. Domburg, tel. 01188-1427. Oranje-Groene. Wit-Gele en Groene Kruis Vlissingen A. Post. Winkelman- straat 16. tel. 18402. Oranje-Groene. Wit-Gele en Groene Kruis Souburg en Ritthem: E C. de Ru.vter. Spaamestraat 110. Souburg, tel 01183-61736. Koudekerke, Meliskerke. Biggekerke, Zoutelande en Westkapelle: vr. 19-ma 08.00 uur: G Bakker. De Casembroot- straat 11. Westkapelle tel. 01187-629. Verloskundige: Vlissingen. P. J. van Ginkei. Pr. Roose- veltlaan 232. tel. 12775. Ned. Hervormde Kerk: Aagtekerke 10 ds.. Otte. 19 ds. Buunk: Domburg 10 ds Buunk: Gapinge 10.30 ds. De Boer: Grijpskerke 9 ds. De Wit. 19 ds. Kraai; Kleverskerke 11 ds. Fagel: Koude kerke 9-10.30 ds. De Jong; Middelburg: Oostkerk 10.15 ds. Delbeek. 7 ds. v. Staniek (Ger. Bond»; Nieuwe Kerk 9 ds. Roodenburg; Koorkerk 10.15 ds. Geers. 7 ds. Delbeek: Ontmoetingskerk 10 15 ds. Roodenburg (Gezinsdienst). Zuiderbaken 9 ds. Delbeek; Jeugdka- pel Joos de Kuyperhuis 10 dhr. Leo pold. Stad: Nassaulaan 10 dhr. v. d. Heide; Stromenwijk: Ontmoetingskerk 10 dhr. Schot: Eglise Wallonne 10.30 R. F. Ie Gras; Nieuw- en Sint-Joosland 9.30 ds. Kraai: Oostkapelle 10 ds. Van Woerden: O.-Souburg 9.30 ds. v. Heide. 7 dhr. Sinke: West-Souburg 8.45 ds. De Liefde. Ritthem 10 dhr. Mesu: Serooskerke 10-19 dhr. v. d. Wind (H.A.); St-Laurens 10 ds. Kuil: Veere 9.30 ds. Fagel: Vlissingen: St- Jacobskerk 10.30 ds. Den Heeten. 5 ds. Korevaar: Johanneskerk 9.30 ds Har- meyer, 7 gez. Jeugddienst ds. De Bak ker: Ter Reede 7 dhr. De Lugt; Bethesda-St. Joseph 10 ds. De Liefde, Open Hof 9 ds. Den Heeten, 5 gez. dienst ds. v. d. Schoot; Vrouwenpolder 9 ds. De Boer; Westkapelle 9.30 ds. Ri chard. 18.30 ds Roodenburg; Zoute lande 9.30 ds. P Bergkotte iH.Aj. 19 ds. Ph. W. Bergkotte. Gereformeerde Kerk: Domburg 10.30 ds. Suurmond. 19 ds. De Nooy; Ga pinge 9 ds. Joosse. 2.30 ds. Hofstra; Grijpskerke 10.30 ds. De Wit. 19 dhr. v. Leerdan; Koudekerke 9.30 ds. v. Til, 7 ds. Hofstra; Meliskerke 10-19 ds. De Kok, Middelburg: Hofpleinkerk 9.30 ds. Bakker. 2.30 ds v. Benthem, 5 ds. Verwey: Oostkerk 9 ds Suurmond. Ge tuigeniskerk 9.30 ds. Verwey. 2.30 ds. De Bakker. De Hoeksteen 9.30 ds. v. Benthem. 5 as Verschoon Oost- Souburg 9.30-19 kand. Bossche; West- Sou'ourg 8 45 ds. De Liefde; Oostka pelle 9-10.30-7 ds. Wijnja: Serooskerke 10 ds. Elshout 7 ds. Blaauw: St- Laurens 10-7 ds. De Craene; Vlissingen: Petruskerk 9.3J-7 ds. Hoogerwerf: Open Hof 9-5 ds. Den Heeten: Vrou wenpolder 10 ds De Nooij, 7 ds. Joose; Westkapelle 9.30 ds. Obink. 2 30 ds. Suurmond GereL Gemeente: Aagtekerke 9.30. 7 ds Van Vliet. 2 leesdienst: Meliskerke 9.300 7 leesdier-st. 2.30 ds. Van Vliet. 18/6 7,30 ds. Verwey; Middelburg- Centrum 9.30. 6.30 ds. Zijdenveld. 2 leesdienst: Middelburg-Zuid 9 30. 2. 7 leesdienst: Oostkapelle 10. 2.30 lees dienst. Vlissingen 9.30. 4.30 ieesdienst. Westkapelle 9.30, 2. 6 leesdienst; Zoute lande 9.30, 2.30, 7 ds. Moerkerken. Gereformeerde Kerk (BV): Middelburg (Engelse Kerk) 9 dhr. De Leur. 7 ós. Wulfraat. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt): Middelburg 9-4 ds. Schelling: Souburg en Vlissingen 'de Lannoystraati 10.30 ds. Schelling. 5 ds. Urban: vrouwen polder 9 ds Wc-udt. 2.30 ds. Schelling. Ver. van Vrijz. Hervormden en Re- monsir. Kring: Middeibuirg iKoor- kerk) 10.15 ds. Geers: Vlissingen »Op- hir» mej. ds. Modderman. Evang. Luth Gemeente: Middelburg 10.30 ds. v. Lierop. Hersteld Apostolische Zendingsge meente: Vlissingen (Bakkersg.i 10, 4 30 dienst Christengemeenschap: Hoogelande- Kapel St. Maarten zat. 9. Herstel Apostolische Zendingskerk: Vlissingen»Kasteelstraat) 10-5 dienst. Leger des Heïls: Middelburg 10-7 kapt. Meulenbelt: VLssingen 9.30-10-7.30 sa menkomst Bethel Pentecostal Temple: Middel burg 3 dienst; wo. 7.30 dienst. Vergadering van Gelovigen: Souburg (Rode Kruisgeb.) 10-5 dienst. Anglicaanse Kerk: Vlissingen-Oost (Kapel zeemanshuis Scheldepoorti: 10.30-7.30 gebed. Zevendags-Adventislen (Zaterdag): Vlissingen (Doopsgez. Kerk» 9 15 ds. Dingjan; Middelburg (Doopsgez. Kerk) Evang. Baptisten Zend. Gemeente: Middelburg iKlarenbeek LTS) 4 dhr. Snippe. marktberichten VEILING COES-K KABBEN O I mi tl 75. U 38 Centrale veiling Kapel 11 juri) Kniiabesaen ex VEEMARKT GOUDA 10 gen 118-132. handel maU, slacht Kraielit 4.18-4.2) p< wicht 3.30-3.38 per kg. mali KAASMARKT GOUDA I 100 kg zware 500-600 per ki VEILING MIDDELBURG Volle Evang. Gem.: Middelburg ide Wijngaard. Dam 6t 10 ds. v. d. Zanden: Vlissingen (Vrouwestraat 291 9.45 dienst Gcref. Gem, in Ned: Middelburg (Hoogstraat 29i 9.45-2.30-7 leesdienst: Amemuiden 9.30-2-6 leesdienst Evangelische Gemeente: Westkapelle (gebouw Herrijst) 9.30 dhr. De Jong 18.30 dhr. De Jong. Kristen Zuid-Molukse Kerk in Neder land: Oost-Souburg 11.30 Oud. S Wai- sapy. Koudekerke 14 Oud. S. Waisapy. Liberaal Katholieke Kerk: Middelburg (Engelse Kerk) 12 dienst R-K Kerk: Middelburg 10.15-19 zat 19. De Hoeksteen 11.30: Souburg: Marti- nuskerk 10.30 parochiekoor zal 19: Vlissingen. Singelkerk 9.30 dameskoor, 12 samenzang, zat 19 samenzang; Open Hof 11 'eigen zanggroepi 19: Bethesda St. Joseph 11; Ter Reede vrijd. 9: Dïs- hoeck - Koudekerke (Toeristenkerk St Michaëli 10: Domburg - bijkerk zat 19. H. Willibrord 10: O-Kapelle iNed. Herv. Kerki zat. 19: Vrouwenpolder (Toeris tenkerk) 10. zat 19: Westkapelle (Toe ristenkerk) 10. zat. 19: Zoutelande iToeristenkerki 10. zal 19. tl juni Nieuwe aardappelen bonken grou- drielingen. kne). eerMeliriicen 220 25'-. 180-215. 136-296. 13) 157 aanvoer 3 163 fcB. aardbeien per doo«>e "8-W. winsum II 55 65 27-2». golden detlcioun 80 4». 75 38-48. 65 75 32-33. 65-70 27-34. 60 85 24. tosnatel, I A 102-21». O 192 208. C 15» 164. CC 126. II A 152-172, B 151-15». C 1239-152. CC 130. bon ken 18)groente sal 9-23. andijvie 30 5'.r.jii nazie 77. postelein 05-100: kuspr.bonen 520-542; kasinijboncn 3H1-521 kaxsnljbonen krom 202-303; tuinbonen 125-140. uien pei kg 72-74 bosuien 39-52 OoskroU-n 32-75 bos peen 79-126. wüj peen 98-147 spitskool 35 50 tav. kool 28-42. radijs 31-43: rabarber 07-72. peterselie per kistje 61-125. :-el«ersi pe: kg 45-113. veldenj per bo* 11. sjaloltei. per kg 41-42. komk I 76-91 51 61 57-62, II 76 81 52 61-76 48-4». 51-6! 38. 41 51 23-30 stek per kg 20-38: bloemkool I 6 88-96. 8 67-76. 10 38 3». II 6 28-70. 8 28-50. 10 28 32 Voortaan ieder vrijdag veiling om 1030 uur. aanvoer tot 9.30 AAKDAEPKI.TKRMIJNMAKKT 11 Juni. Consumptieaardappelen bintje klei 40 mm opwaarts laten: nov. 24.30, april: 20.50. bieden nov 24.00. april 26.10. Mot nov 24.50. apnl 27.00. stemming prijshoudend op lager niveau, openstaande posiUet 116 riov 1200 apnl 1023: 10 6 nov 12r/>.april 968 o-r.ter.'i call: novhoogste prijs: 25.00 laagste pnji. 24.10, gem pnjt 24.60 april hoo/ite pnj- 27.5(1. laagste pajs 20.00 gem pn>t 26.90. da goenzet nov. 56. apnl 100 50 mm laten april: 28.50: bieden apnl 28M. stol apnl 28.90. stemming, prijshoudend op lager niveau: openstaande potiues 116 april 799. 10 6 apnl 781; hoogste prijs 29,00. laagste prijs 28,00. gcm. pnjr. 28.90; dagomzet: april: 64. Kampeerwagen bij aanrijding beschadigd VLISSINGEN - Vrijdagmorgen, on> tien uur. is bij een aanrijding op de kruising van de Van Hoorn-Van Burg straat en de l^mmensstraat in Vlissin gen de kampeerwagen van R. L. I». uit Vlissingen licht beschadigd. D. reed op van Hoorn-Van Burgstraalen verleende op de kruisj g met de Lam mensstraat geen voorrang aan me vrouw C. E. S. uit Vllsisngen. die met haar auto van rechts kwam Persoonlijke duels bedrijfstafeltennis te Middelburg MIDDELBURG - Het eerste seizoen van de bedrijfstafellenniscompctitie te Middelburg is afgesloten rncl een toernooi om de persoonlijke titels. In de eerste klasse ging de beker naar J- Joossens In de halve finales be haalde J Joossens 'Drukk rr.cuk-n- bergi een overwinning op R v d. Moosdijk (NAP.M) W Acda 'Gerr. Middelburg) schakelde zijn tegenstan der C Karremans 'NAPMi uit. De eer ste game van de finale verliep tot 15-15 gelijkopgaand. waarop Joossens kon doordrukken naar 21-16. In de tweede game leek Acda aanvankelijk revanche te nemen. Hij liep uit tot 8-2, waarna Joossens het presteerde om deze ach terstand om te zetten in een 38-8 voor sprong om vervolgens met 21-12 de ti tel te pakken Ln de 2e klasse liet H Kasteleyn iBod- daerli weinig twijfel bestaan over wie de sterkste was Eerst werd D. Eas- thope (N'APM) met 21-10 en 21-11 te ruggewezen. en in de finale werd ook J. Ebert (Rabo). die zijn collega J. Meyn- dert (Raboi had uitgeschakeld met 21-9 en 21-16. naar de tweede plaats verwezen door een 21-12 en 21-16 eind stand. De 3e klasse was met 24 deelnemers sterk bezet. Favoriet was W. Romboui (st Maatsch. Dienstver! Walchereni. Hij bereikte dan ook de finale na een overwinning met 21-17 en 21-24 in de haive finale op G. Provoost 'Rodelaja;. In de andere halve finale werd een zware strijd gestreden tussen B v Bel- zen (Raboi en H. Schrama iTrefcenier/. Na 3 games. 21-19. 15-21 en 21-18 kon Schrama zich finalist noemen. On danks heftig verzet kon echter ook hij favoriet Rombout niet van de titel af houden. Rombout won deze finale uit eindelijk met 21-16 en 23-15 Woensda gavond 11 augustus begini in de spor- tacommodatie 'Slagvatrt het tweede seizoen. Afscheid leerlingen en personeel Prins Willemschool en SintJacobschool VLISSINGEN - Donderdag worden de Prins Willemschool en de Sint- Jacobsschool in ae Vlissingse binnen stad officieel gesloten. Zoals bekend betrekken de leerlingen en het perso neel van beide scholen een geïnte greerde protestant-christelijke en rooms-katholieke school aan de Grote Markt te Vlissingen. De kinderen vieren dit afscheid met een gezamenlijke spetmorgen. ',v Middags treedt een goochelaar op en is er een poppenkastvoorstelling, s- Avonds om acht uur kunnen ouders oud-leerlingen en belangstellenden af scheid nemen van de vertrekkende leerkrachten in de Prins Willemschool

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5