Zeeuws onderwijs positief over plannen minister gebruik scholen PZEM: zakelijke voorlichting in informatiecentrum kerncentrale 'SINCFALAEXPOSEERT IN DE ST. BAAFSKERK Nieuw schilderij voor de basiliek van Hulst W. G. L. Verpalen, Hulst, vierde 40-jarig jubileum in onderwijs 27 juni tot 18 juli in Aardenburg DURE GEBOUWEN OOK VOOR BUITENSCHOOLSE ACTIVITEITEN ZATERDAG 12 JUNI 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZEM-DIRECTEUR DALEBOUT TIJDENS OFFICIËLE OPENING: „WIJ MAKEN HIER GEEN PROPAGANDA VOOR KERNENERGIE" 'ALLEEN MAAR EEN STUK INFORMATIE BIEDEN' BORSSELE - „Over kernener gie en over ons wordt wel eens gepraat en geschreven op een manier, waarop wij het niet graag over onze opponenten zouden willen hebben. Het zou erg plezierig zijn als de men sen, die iets willen zeggen of schrijven over kernenergie en over ons, eerst hier een kijkje komen men en zich laten in lichten en voorlichten. Dan kunnen ze nog altijd 'liever niet' tegen de kernenergie zeg gen". Dit zei PZEM-directeur ir. M. D. Dalebout vrijdagmid dag bij de ingebruikstelling van het informatiecentrum, dat de PZEM bij de kerncen trale in Borssele heeft inge richt. „We willen hier geen propaganda gaan bedrijven voor de kernenergie", aldus de heer Dalebout. „Het gaat ons er niet om om iedereen met hoed jes en toeters achter de kernenergie aan te krijgen. We willen hier alleen maar een stuk infrmatie bieden. Het is niet onze taak om te zeggen of kernenergie wel of niet moet. De beslissing of we er mee verder moeten moeten we maar aan Den Haag overlaten". Mr. E H. A. M. Donders, directiesecre taris en hoofd van de afdeling public relations van de PZEM. onderstreepte de woorden van de heer Dalebout. „Als er een discussie over kernenergie op gang is, dan mag ons bedrijf zich daar niet aan onttrekken. Wie durft te be weren dat op het terrein hier in Bors sele een atoombom staat, die geeft daarmee blijk onvoldoende op de hoogte te zijn van de feiten. En juist die feiten willen we hier aan belang stellenden bekend maken. We hebben niet de illusie dat we in één klap ieder een tot een voorstander van kernener gie kunnen maken. Daar moeten we ook niet naar streven, omdat we im- ners belanghebbende zijn. Daarom is ha zaak dat de afdeling public rela- üons van de PZEM voorzichtig in haar voorlichting is. We moeten nuchtere in tonatie geven. Informatie, die je rru- rinaal moet hebben om over keme- nergie mee te kunnen praten en er een standpunt over in te nemen". Tens lotte stelde de heer Donders dat het erom gaat belangstellenden te laten zien dat kernenergie geen proces is, dat zich in een tovenaarsleerlingach tige sfeer voltrekt, maar een gewone, weliswaar geavanceerde menselijke techniek. Het informatiecentrum is gevestigd in een barak, die bij de bouw van de kerncentrale door de aannemers werd gebruikt. Behalve de eigenlijke ten toonstellingsruimte zijn in de barak een filmzaaltje en een tweetal verga derruimten ondergebracht. In de fraai ingerichte tentoonstellingsruimte wordt door middel van een aantal pa nelen informatie verstrekt over ener gieverbruik, de opwekking van energie in het algemeen en van kernenergie in het bijzor ver. Het aspect van het op bergen van het radio-actief afval wordt daarbij niet vergeten. De tentoonstel ling wordt nog extra verlevendigd doordat een aantal panelen voorzien zijn van lampjes en bewegende onder delen. Ook zijn een splijtstofelement en een maquette van de kerncentrale te zien. Een zogenaamde 'vragencom- puter' geeft antwoord op zeventig vra gen over kernenergie. De inrichting van het informatiecentrum heeft de PZEM ongeveer 350.000 gulden gekost. Geen attractie Het informatiecentrum is natuurlijk niet alleen maar opgezet om mensen, die zich wat argwanend opstellen tegenover kernenergie te informeren, ledereen. die iets van kernenergie wil weten kan er ma een telefoontje) te recht. Het is echter ook weer niet de bedoeling dat het centrum tot een toe ristische attractie uitgroeit. Verder zal in het infocentrum veiligheidsvoorlich ting worden gegeven aan personeel, dat tijdelijk in de kerncentrale gaat werken. Ir. Dalebout vertelde dat de kerncen trale al heel wat bezoekers te verwer ken heeft gekregen. „Eerstwas dat leuk, maar later werd het een beetje lastig. De dagelijkse gang van zaken in hel kantoor werd er door verstoord. Toen kwam iemand op het idee om deze barak als informatiecentrum in •te richten". Na de toespraken van de heren Dale bout en Donkers hield de heer J. N A. Groenendijk van het public- relationsadviesbureau Hollander en Van der Mey BV een inleiding over pu blic relations ten behoeve van de elek triciteitsbedrijven, waarbij de kerne nergie centraal stond. Hij analyseerde de voorlichting over de kernenergie en gaf wat richtlijnen aan op public relations- en voorlichtingsgebied voor elektricitei tsbedrij ven .Actiegroepen hebben tot nu toe niet gereageerd op uitnodigingen om het informatiecentrum te bezoeken. Blijf ADVERTENTIEJ HESTO VROUWENPOLDER ze uitnodigen, maar richt u tevens rechtstreeks tol de bevolking in de onmiddellijke om- eving'hield de heer Groc-nendijk de PZEM voor. ..Reali seert u zich dat-bepaalde maatregelen en informatie onwillekeurig onrustge voelens oproepen. Tracht toch ver trouwen te wekken en veroorzaak geen onnodige paniek. Schuw de discussie niet. Zorg dat u de problemen en vra gen van de discussiepartners kent. Deze kerncentrale is gebouwd vrijwel zonder weerstanden, een eventuele tweede kerncentrale hier zal een geheel ander proces tot gevolg hebben. Tracht een nietes-welles spel te ver mijden en vraag dat ook aan de ande ren. Een menselijke benadering kan daar al veel toe bijdragen. De "ontmen selijkte' technicus op zijn hoge keme- nergietroon is een moeilijke gesprek spartner; de nuchter, af en toe ook wel eens emotionele technicus, die niet te beroerd is om ook eens zijn ongelijk te bekennen, komt veel warmer over". Tijdens dc- bezichtiging van het info centrum werden een Duitse film over energie en maatschappij en een diase rie met voorlichting over stralingsbe scherming en -controle vertoond. PZEM-directiesecretaris mr Donders ilinksi tijdens de officiële opening 'Op dit terrein staat geen atoom bom Later ook nog in Groede en in Sluis Familie Martens won familietoernooi KOEWACHT - Op dc velden van de voetbalclub 'Koewacht' werd het derde Zeeu wsvlaamse familietoernooi "Martens' gespeeld. Het toernooi werd gewonnen door de familie Marlen». Tot de sportiefste familie werd uitge roepen de familie Taelman, die daar voor een beker mocht ontvangen. We thouder P Aper.s reikte de prijzen uit Dc uitslagen lulden als volgt familie d'Hooghe-fam Marlens 0-0: fain. De Schepper-fam. De Booy 0-3. Tam De Booy-fam. Taelman 0-0 fam De Schepper-fam. Plelael 0-0: hun. Plelaei-ram. Martens 0-1 fam. dHooghe-fam. Taelman 11. fam. De Schepper-fam. Mertens 0-0. fam. d Hoghe-fam. De BooyM fam De Schepper-fam. Taelman 0-1. fam. De Booy-fam. Pleïaet 10. fam. Pielaet- fam. d'Hooghe 1-3; fam Taelman-fam. Martens 0-2; fam. De Booy-fam. Mar tens 0-1; fam. De Schepper-fam. d'Hooghe 1-1 en fam. Taelman-fam. Plelael 0-2. De dinstand luidt: 1 familie Marlens. Koewacht 8 punten (4-0>: 2 familie De Booy. Lamswaarde 6 (5-2i; 3 familie d'Hooghe. Sint-Jansteen (0-41; 4 familie Taelman. Hulst 4 (2-5i: 5 fami lie Plelael hoofdplaat 3 i3-6j en 6 fami lie De Schepper. Vogelwaarde 3 punten EXAMEN KLOETINGE - De heer J. P C Verlare uit Kloetlnge is in Utrecht geslaagd voor de examens "Vakbekwaamheid voor het cafébedrijf en 'Handelskennis voor het horecabedrijf. DOOR ACTIE VAN PARTICULIER TER VERVANGING VORIG JAAR GESTOLEN WERK HULST - De krrkschildrr restaura teur L van de Velde uil Waasmun ster illrlgièl overhandigt maan dagmiddag. ren nieuw schilderij, voorstellende de elfde statie van de Kruisweg aan de heer Helmicli uit Hulst. Deze draagt het schilderij vervolgen» over aan pastoor A. Fick, Op 29 september 1975 werd onder de repetitie van het kinderkoor In de SlnUWllllbrordusklirilek te Hulst de elfde statie voorstellende 'Chris tus wordt geknilsgd' uit de omlijs- schllderij spoortoos gebleven De heer Helmleh nam contact op met pastoor Fick en zette een actie op touw om geld ln te zamelen voor Pastoor Fick zorgde voor 'n ruwe schets van het verdwenen schilderij, vervaardigd door mevrouw A. de Kerf-Jaiisen zij had ln verband met AARDENBl'RG - Na een jaar geen ac tiviteiten te hebben ontplooid houdt de West-Zeeuws-Vlaamse kunstgroep 'Sincfala' van 27 juni tot en met 18 juli weer een expositie in de St-Baafskerk in Aardenburg. Negen van de onge veer dertig leden van de groep zullen daar 85 tot 90 kunstwerken exposeren. De tentoonstelling wordt op zondag 27 juni om 15 uur geopend door burge meester drs. W. L. A. Lockefecr van Aardenburg. Na dit drie weken du rende evenement zal 'Sincfala' in au gustus ook nog exposeren in Groede en waarschijnlijk in september ook nog in Sluis. De exposanten zijn; Albert de C oninck uit Maldegem (surrealistische schilde rijen), schilderes Lydia Faber uit SintrKruis, Kokkie Holierook uit Aar denburg (tekeningen), mevrouw Marsman-Klein uit Sluis (silhouetten). Pol Verheylezoon uit Maldegem (schil derijen). Gino Versprille uit Groede (grafiek, belangrijkste thema: de ver grijzing van zijn dorp), WiUy de Vriend uit Aardenburg (realistische portret ten), André van Waes uit Gent (schil derijen) en Leo van Witsen uit Groede met houtsnijwerk. Hun werken, waarvan de meeste te koop zijn, komen terecht in een met afbeeldingen verluchtigde catalogus. 'Sincfala' wil ook een jaarcatalogus uitgeven met daarin alle werken van alle leden, maar pogingen in die rich ting zijn tot nu toe weinig succesvol. Streekverband Voorzitter Gino Versprille van de kunstgroep liet er donderdag tijdens een bijeenkomst in het Aardenburgse gemeentehuis geen twijfel over be staan dat "Sincfala" graag wil werken in streekverband (West-Zeeuwsch- Vlaanderen en Belgische Vlaanderen). In dit verband werd de suggestie ge daan om de zes verbroederde gemeen ten rond Aardenburg en Maldegem in te schakelen om ook o pBelgisch ge bied eens een tentoonstelling te hou den. Reden te meer om dat te doen is dat een aantal van de leden uit België komt. Gino Versprille maakte ook dui delijk dat 'Sincfala' een vereniging is en blijft van vrijetijdskunstenaars. Wie niet om den brode artistieke prestaties levert, kan zich aanmelden bij de club. Het in 1969 opgerichte 'Sincfala' (de oudste bekende naam van het 'Zwin') telt op het ogenblik zo'n dertig leden en ongeveer evenveel donateurs. Sinds de oprichting is er bijna jaarlijks geëx poseerd In de St-Baaiskerk en in an dere WesUZeeuwss-Vlaamse plaatsen. Hoewel het aantal bezoekers jaarlijks steeg, zag men door allerlei omstan digheden in 1975 geen kans een exposi tie op touw te zetten. Burgemeester Lockefeer van Aarden burg liet donderdag weten dat het met aan de drie West-Zeeuws-Vlaamse ge meenten. Oostburg. Sluis en Aarden burg zal liggen, als de expositie geen jaarlijkse traditie blijft. „In het overleg tussen de gemeentebesturen is uw werk erkend als een streekactiviteit, die door de drie gemeenten moet wor den gedragen. We rijn blij dat zo'n groepering van eigen bodem aan de weg blijft timmeren en we zullen het dan ook positief blijven begeleiden." zei hij, eraan herinnerend dat Oost burg en Aardenburg de kunstgroep op het ogenblik al subsidiëren De heer Lockefeer liet doorschemeren dat na de verbouwing van het Aardenburgse gemeentehuis daarin wellicht perma nente ruimte beschikbaar komt voor Sincfala-exposities. Overigens heeft "Sincfala' onlangs ook het eerste nummer van een contact blad uitgegeven. Bedoeling daarvan is om de onderlinge band tussen de leden te versterken omdat, zo vindt het be stuur, de vereniging tot nu toe als los zand aan elkaar hing. De heer Verpalen bij een ereboog op het schoolterrein. HULST - De heer W. G. L. Verpalen, adjunct-directeur van 'De Brug' in Hulst heeft vrijdag zijn veertigjarig ondcrwijsjubileum gevierd. De feest- uag begon met een eucharistieviering in de basiliek van Hulst. De moder ator van de scool, kapel leidde de dienst. •ucharistieviennF! dc heer en n.eyro J. Hulshof gewoond door alle Je school, het voltallige de school en alle leran De kinderen zongen C tieren onder leiding v Beteir uit Westdorpe. Na de eucharia- tel. (01189) 1900, b.g.g. 1965 Reserveringen - partijen - koffietafels a la carte vlees- en visspecialiteil diners - BIJZONDER ONDERWIJS ZIET OVERDRACHT NIET ALS NOODZAAK (Van onze onderwijsmedewerkster) VLISSINGEN-De Zeeuwse onderwijs organisaties staan unaniem positief tegenover de plannen van minister Van Kemenade om de gebouwen van het kleuter- cn lager onderwijs in de toekomst voor ander onderwijs en buitenschoolse activiteiten te gebrui ken buiten de normale schooluren. Zij staan op het standpunt, dat de kost bare investering van overheidsgelden, zeker in een tijd van bezuiniging, op timaal benut moet worden. De meeste organisaties vinden evenwel, dat er over het gebruik van de school door derden goede richtlijnen moeten ko men en dat de activiteiten het karak ter van de school niet al te ver mogen ontlopen. Voorts zijn zij van mening, dat de lasten, die dit buitenschoolse gebruik met zich meebrengt nooit ten laste van de post onderwijs mogen komen. De kosten moeten dan door de gebruiker of uit algemene middelen van de gemeenten worden betaald. Het toezicht op de gebouwen mag vol gens het Zeeuwse onderwijs geen extra last betekenen voor de schoolleiding. Het is ook daarom, dat van vele kan ten de aanstelling van concierges aan het toekomstige basisonderwijs wordt bepleit. De overdracht van de school gebouwen van het bijzonder onderwijs aan'de gemeenten om te komen tot een optimaal multi-functioneel ge bruik, ziet met name het bijzonder on derwijs, gezien de ervaring in het Zeeuwse, niet als een noodzaak. Een felle actie tegen deze overdracht is echter in deze provincie niet te ver wachten. Tot nu toe is het altijd zo geweest, dat de schoolgebouwen van het openbaar onderwijs eigendom van de gemeenten waren en dat de gebouwen van het bij zonder onderwijs eigendom werden van dit bijzonder onderwijs. Het schoolbestuur is verplicht het gebouw overeenkomstig de bestemming te ge bruiken en draagt hiervoor de zorg. Voor het onderhoud geeft de wet voor beide sclioolrichtingen aanwijzingen volgens de financiële gelijkstelling. Wel moet het bijzonder onderwijs een waarborgsom storten bij de bouw van een school. Komt het gebouw buiten gebruik, dan valt het terug aan de ge meenten, waarbij de waarborgsom te ruggestort wordt. Voor het gebruik an ders dan voor onderwijs is de toe stemming van het schoolbestuur no dig. Op dit punt nu riet het bijzonder onderwijs voor de toekomst wel enige problemen. Het is bang. dat het bij overname door de gemeenten geen baas meer in eigen school zal blijven. Een ander punt is, dat thans in geval van een afwijzende beschikking van de gemeenten op een behaald verzoek in verband met onderhoud niet meer in beroep zal kunnen worden gegaan. Een beroep, dat in het verleden nogal eens gunstig uitviel voor de betrokken scho len. Ook zal de rest van een bedrag voor onderhoud, door een zuinig intern gebruik, nu niet meer voor andere doel einden kunnen worden gebruikt. Al deze punten zouden kunnen wijzen op een grotere afhankelijkheid van de schoolbesturen van de gemeentebestu ren en met name hierdoor staat men niet te trappelen om het gebruiksei- gendom van de schoolgebouwen uit handen te geven. Voor multi-functioncel gebruik acht het bijzonder onderwijs dit ook voon Zeeland overbodig. Tal van scholen worden in deze provneie buiten de schooluren gebruikt door vereniging, wijkgroepen, tentoonstellingen, zon dagsscholen en kerkdiensten. Dit gaat al jaren goed door onderling overleg en een goede verstandhouding. Met name het bijzonder onderwijs ziet geen noodzaak tot overdracht. Als het moet gebeurt het echter wel, maar zo zegt men: waarom een goed lopende zaak veranderen. Het kan in vele ge vallen alleen maar nadelig uitvallen. Drs. A. J. M. Bakx, directeur van de diocesane onderwijsraad te Breda, waaronder ook Zeeland valt, zegt er het volgende van. „Wij vrezen, dat het bijzonder onderwijs moeite zal hebben met de plannen tot overdracht van de minister. Als we het gebruikseigendom uit handen moeten geven, krijgen we minder zeggenschap over het gebouw en een grotere afhankelijkheid bij het functioneren van het bijzonder onder wijs en de besluiten die de overheid ad hoe neemt. Het multi-functionele ge bruik van het schoolgebouw is een maatschappelijke verantwoordelijk heid. maar het moet gebonden zijn aan strikte regels en afhankelijk van de zeggenschap van schoolbestuur en schoolleiding. De instelling van een bestuur en een schoolhoofd, dat de school er alleen is voor het onderwijs, is onjuist, maar het vormt wel het grootste bestanddeel en mag onder gebruik van derden niet lijden". De heer M. Hoondert. voorzitter van de katholieke onderwijzersvereni ging: „Ik weet niet of we met die overdracht zo gelukkig moeten zijn. De gemeenten zullen op den duur zo veel met de school te maken krijgen, dat het schoolbestuur overbodig wordt. Ik zie niet in waarom er een verande ring moet komen. Wel moet ik zeggen, dat het een gunstig effect kan hebben als een schoolbestuur slecht functio neert. Multi-funetioneel gebruik van de school, daar ben ik direct voor, maar het moet geen concurrent van het dorpshuis zijn en de kinderen moeten de volgende ochtend geen les moeten krijgen in een rook- en bier lucht. Daarom vind ik dat de school leiding en het schoolbestuur er nauw bij betrokken moeten zijn. In principe ben ik er erg voor. Een schoolgebouw is een dure investering van over heidsgeld, dat dubbel gebruikt zou kunnen worden. Het gebruik zal ech ter moeten groeien en gedragsnormen zijn er overal; dus voor ons graag dui delijke richtlijnen. W'el gebruik van de gemeenschapsruimten, maar be slist niet van dc. leslokalen". De heer H. van Winkelhof, secretaris van de protestant christelijke regio nale schoolraad Zeeland, sectie kleuter- en basisonderwijs: ..Enerzijds voel ik wel voor de plannen tot over dracht van de minister. Ik vind het de moeite waard ze grondig te bestude ren. Aan de andere kant vraag ik me wel af wat de consequenties zullen zijn. Gezien onze ervaringen met het open stellen van de scholen voor anderen, waarvan ik een groot voorstander ben, vind ik het overbodig. Wel vind ik dat we met z'n allen moeten meedenken over een optimaal gebruik van ge meenschapsgelden. Goede afspraken zijn in deze erg belangrijk, maar je moet er vanuit gaan de gebruiker het vertrouwen te geven waarop hij recht heeft. De vrijheid van onderwijs hoeft niet in het gedrang te komen". Niet nodig De heer C. Joziasse. voorzitter van de protestant christelijke bond van on derwijzend personeel: „Ik zie het niet zo nodig, dat de gemeente de school gebouwen in eigendom krijgt. De structuur van het protestants- christelijk onderwijs is zo democra tisch dat we de zaak van het open stellen van de schooi voor ander on derwijs en bijeenkomsten in goed on derling overleg met het bevoegd gezag kunnen regelen. Dat gebeurt ook al op veel plaatsen. Als schoolbestuur en schoolleiding moet je echter wel een vinger in de pap houden. Dat wordt moeilijk, als de gemeente het beheer krijgt. In de nodeme schoolgebouwen is zeker plaats voor meerdere activitei ten, maar dan alleen in het open ge bied; de aula en de sportzalen. Het ge bruik van het gesloten gebied - de les lokalen - is ongewenst. Wanneer blijkt, dat er misbruik van het gebouw wordt gemaakt zullen er duidelijke afspraken moeten komen"". De heer L. A. C. Soeters. voorzitter van de Vereniging voor Openbaar Onder wijs in Zeeland zegt er dit van: „De overdracht van de gebouwen aan de gemeenten is een goede zaak. maar het zal wel weerstanden oproepen. Het bijzonder onderwijs wordt echter op geen enkele manier benadeeld. De vrijheid van onderwijs komt hierdoor niet. in gevaar Het gaat hier om de ge bouwen puur en dat is dood geld. Ze moeten echter multi-functioneel rijn, gezien de grote investering die ervoor is gedaan. Wel moeten er voorzienin gen komen in de personele sfeer. Je kunt met een gebruik door derden het hoofd en bestuur niet met de leiding opzadelen. Bovendien moet de school bepaalde toestanden kunnen weigeren. Voor het overige is voor mij de cursus leider of voorzitter van een bepaalde club verantwoordelijk voor een goed gebruik. Anders moet in de overheid ingrijpen. Multi-functioneel gebruik moet. maar dat houdt niet in. dat de gemeenschap het gebouw in "bezit" krijgt"'. De heer P. de Nooyer, voorzitter van de algemene bond van onderwijzend personeel: „Ik respecteer de vrijheid van onderwijs, maar het moet niet ont aarden. Als een gebouw voor honderd procent gefinancierd wordt, mag daar wel iets tegenover staan. Dc hele zaak van de overdracht van de schoolgebouwen zie ik echter meer als de uitvoering van een principe. Het is doodzonde, dat zulke gebouwen te weinig gebruikt worden. Je moet ech ter wei oppassen, dat niet iedereen er inkomt". „Het onderwijs is de eerste bestem ming van de school, dus wel cursussen en verenigingen, maar geen feestavon den, want daar leent de omgeving rich niet voor. De minister wil een greep krijgen op het bijzonder onderwijs voor het multi-functioneel gebruik van de gebouwen. Het is echter slechts een klein beetje verder openmaken van be staande situaties. Als de school buiten het onderwijs gebruikt wordt, heeft het onderwijs er niets meer mee te maken. Als echter naderhand blijkt, dat het te gek wordt, dan moet de school dit on der aandacht van het gemeentebe stuur kunnen brengen". De heer H. C. van de Vreugde, gemeen telijk onderwijsinspecteur te Goes: „Dc vraag me af, waarom we de schoolge bouwen van het bijzonder onderwijs terug moeten krijgen, het gaat nu toch ook goed. Wel vind ik dat. wanneer in een bepaalde wijk een bijzondere school nodig is voor multi-functioneel gebruik de minister moet kunnen in grijpen, ten bate van alle facetten van de samenle ving. Toch ben ik maar een zeer gematigd voorstander van het openstellen van de gebouwen voor derden. De school is er voor het on derwijs. Hel gebruik door derden zal heel wat consequenties hebben voor hel onderwijs. Ik denk alleen maar aan voorschriften in verband met besmet tingsgevaar en het schoonhouden van de gebouwen. Ik ben dan ook een fel tegenstander van het medegebruik van leslokalen. Er moeten zeer duidelijke afspraken worden gemaakt en voorzie ningen worden getroffen. Bijvoorbeeld een concierge aanstellen, die de touw tjes strak in handen houdt". veloppe met inhoud, de leerlingen bo den geseheken aan in de vorm van een tuin ameublement, een blocrr.enbak en andere cadeau s, die door de oudere leerlingen zelf in de technische school 'Sint-Bemard' te Hulst waren ge maakt. Een elftal van de leerlingen speelde vervolgens een gecostumeerde voet balwedstrijd tegen een ierarenelftaL Tenslotte waxen er aan zestien attrac ties op de Vlaamse kermis, die door de oudere leerlingen waren verzorgd. Oostburg legt paardrijden op strand aan banden OOSTBURG - Het Oostburgse ge meentebestuur wil het paardrijden op bet strand aan banden leggen. De ge meenteraad moet daarvoor volgende weck donderdag akkoord gaan met een wijziging van de algemene poli tieverordening. Op aandringen vanuit dc raad is bet college wei afgestapt van het oorspronkelijke plan om langs de hele kuststrook alle paarden van het strand te weren tussen 10.00 en 18.00 uur in het vakantieseizoen. Dat verbod geldt nu alleen nog voor de allerdrukste sirandgedeelten (Cad2and-Bad). Op minder druk en breder strand CNleuwvlieu worden paarden niet meer toegelaten van twee uur voor tot twee uur na hoogwater en op alle andere strand gedeelten van één uur voor tot één uur na hoogwater De gemeenteraad moet de strar.dgedeeL ten waarvoor de verschillende regelin gen gelden van geval tot geval aanwij zen. Voetballers 'Luctor' geselecteerd voor zuidelijk politie-elftal MIDDELBURG - Twee eerste elftal- spelers van de rijkspolitiesportver- eniging 'Luctor' uit het district Mid delburg J. C. van Kakerken uit Hulst en J. L G. van Remorlele uit SL Jan steen. hebben van de Nederlandse Po litie Sportbond, district Zuid, een uil- nodiging ontvangen om een selectie wedstrijd te komen spelen. Op 19 oktober zal te Hilversum het vier districtentbemooi van de Nederlandse Politie Sportbond worden gehouden. Dit toernooi dient om tot ce samen stelling van het Nederlandse politie elftal te komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 41