Geen presentiegeld voor commissarissen van WMZ in de Schade nachtvorst fruitteelt is kleiner dan werd aangenomen RIDDER MWO P. DOURLEIN IN KATWIJK TER AARDE BESTELD bpadepie Brandweer Hulst 'slaat' brand uit in Verdronken Land van Saeftinge Scholieren Biervliet huldigen hun 80-jarige 'peetmoeder9 PZC/r WMZ ziet nog geen aanleiding voor sproeiverbod almanak ekker Kom nu bij ons die veelzijdige Volvo 343 van alle kanten bekijken GOES - L)e leden van de raad van com missarissen van de N.V. Watermaat- schappij Zuid-Wcst-Ncderland (WMZ) krijgen voorlopig geen presentiegeld. Een voorstel om de commissarissen "5.- per vergadering te geven, werd donderdagmiddag tijdens de algemene vergadering van aandeelhouders te ruggenomen, omdat er door de aandeel houders veel kritiek op was geuit. Als te zijner tijd destatuten van WMZ worden gewijzigd, zal de kwestie van het al dan niet toekennen van presentiegeld op nieuw aan de orde worden gesteld. De vaste vergoeding van 1.000,- per jaar, die de commissarissen nu al ontvangen, blijft gehandhaaft. De kritiek van de aandeelhouders was van verschillende aard. Namens het pro vinciaal bestuur wees de heer J Wagen voort erop dat de huidige statuten van WMZ het toekennen van presentiegeld niet mogelijk maken „Het provinciaal bestuur staatophetstandpuntdateerst de stat uten gewijzigd moeten worden, het vaste honoraium geheel af te schaf- voordat tot toekenning van presentie- fen ,|an alleen nog presentiegelden, geld kan worden oversegaan stelde de uittekeren...OnïeZeenwseiuslermaat- heer Wagenvoort Wethouder A M Jansen van Borsele. vond dat er. gezien de financiële econo mische situatie in Nederland, een pas op de plaats gemaakt moet worden. „Als je zie t wa t er in ons 1 and gebeurt, d an moe ten we trachten de prijs van het product waterzo laag mogelijk te houden", zei de schappij kent ook presentiegelden, ge koppeld aan het presentiegeld van pro vinciale staten. En waarom moet hel op deene plaats zusenopdeanderezogaan? Laten we dat stroomlijnen", meende ge deputeerde Kaland. De voorzitter van de raad van commissa- heer Jansen. „Ik vind presentiegeld op r'ssen vond het logisch om aan de com- dit moment dan ook niet rechtvaardig." Ook burgemeester A. P. Schouwenaar van Brouwershaven verklaarde zich missarissen voorhetwerk datzij verrich ten een zekere waardering toe te kennen. In dit verband wees hij erop, dat het GOES - Dc NV Watermaatschappij Zuid-West-Nederland (WMZ) ziet nog geen aanleiding om voor som mige gebieden in het verzorgings gebied een sproeiverbod af te kon digen. WMZ zal wel via adverten ties een beroep doen op de verbrui kers om zich bij aanhoudende droogte zoveel mogelijk te mati gen. Dit deelden directeur ir. P. Stoter en de voorzitter van de raad van commissarissen, A. J. Kaland. don derdagmiddag mee tijdens de alge mene vergadering van aandeelhou ders te Goes. „De controle op zo'n sproeiverbod is een verschrikkelijk moeilijke zaak. We moeten het dus van de mede werking van het publiek hebben: men moet zichzelf de grootst moge lijke beperking opleggen om zoveel mogelijk te besparen op het water verbruik. Dat geldt niet alleen het tuinsproeien, maar ook huishoude lijk verbruik. Bijvoorbeeld 5 minu ten onder de douche in plaats van 15", zei de heer Kaland. Directeur Stoter vertelde dat knelpunten in het verzorgingsgebied vooral zijn: Tholen/Halsteren, Schouwen- Duiveland en Goeree-Overflakkee. Volgens de heer Stoter is op be paalde plaatsen het huishoudelijk verbruik afgelopen dinsdag 20 pro cent hoger geweest dan de hoogste dag in 1975. Ir. Stoter zei dat WMZ voor het probleem zit om ook tij dens buitengewone omstandighe den, die erg weinig voorkomen, vo lop water te leveren. „De vraag is dus: moet je de voorzieningen af stemmen op extreme situaties, of moetje stellen: bij deze extreme tij den moetje een beetje ongemak ac cepteren", aldus de heer Stoter. Burgemeester G. van Velzen van Goedereede wees op de moeilijke si tuatie voor een aantal kampeerter reinen in Ouddorp. „Ze zitten prak tisch zonder water en als dat zo doorgaat dan moeten ze gasten af schrijven", vertelde de heer Van Velzen. Directeur Stoter erkende de problemen en deelde mee dat er binnenkort een gesprek niet de ei genaars van de kampeerterreinen is om te kijken wat er aan de toestand gedaan kan worden. Wel benad rukte de heer Stoter dat het voor WMZ niet alleen een kwestie van produktie- en transportmiddelen is, maar ook van vergunningen. „Voor Goeree-Overflakkee wachten we op een uitspraak van gedeputeerde staten en voor Schouwen-Duiveland lopen er nog drie beroepen bij de kroon. Voor ons is net dan wei erg moeilijk om te gaan investeren", zi de heer Stoter. Hij wees erop dat voor Tholen/Halsteren ook het ver- gunningsprobleem speelt ZEEUWSE Naakt En dan lagen er op dat Walcherse strand van de iveek plotseling ne gen geheel blote zonaanbidders. La ten we zeggen, dat het tussen West- kappel en Zoutelande was, om de belangstelling wat te spreiden. Negen toeristen van beiderlei kunne met een voorkeur voor nudistische verpozing op een Walchers strand, dat tot het geven van recreatiever- maak aan nudisten in het geheel niet bevoegd was. De mevrouw in de consumptietent sprak er schande van, maar wist wel precies hoeveel keer er die dag naakt was ge- zivommen „V Is toch wat te zèien", sprak ze hoofdschuddend. „Van mien oeft hel nie". 'k Vin d'r niks an". Ze had ook de badmeester geatten deerd op het oneigenlijk gebruik van het strand. De man was niet bereid tot kracht dadig ingrijpen. Hij vond het leuk. tegen presentiegeld. Hij benadrukte dat ^'^sebiedentakenpakketvanWMZ de tie leden van deraadvancommissarissen fci K SS™'1, grotendeels full-time bestuurders zijn. auiaellJK ge<rn veerhoging, „Honorering van deze mensen is geheel uit de boze. Daarom verzoek ik terug name van het voorstel. Dat zal ook naar buiten toe. bij de afnemers van het water, een goede beurt maken", meende bur gemeester Schouwenaar. Raadslid L. J. de Klerck van Aardenburg slot zich daarbij aan: „De leden van de raad van commissarissen verrichten het werk in dienst van de gemeente", be toogde hij. Burgemeester mr. C. Pijl Ho- geweg van Reimerswaal onderstreepte dat het moment van invoering van pre sentiegelden psychologisch erg ongelukkig ligt.. Ook hij pleitte voor terugname van het voor stel. meer een aanpassing aan de waardevermin dering van het geld. daling van de koop kracht, enzovoorts"- stelde de heer Ka land. In de tweede ronde wezen de heren Wa gen voorten Pijl Hogewegernogmaals op dat toekenning van het presentiegeld in strijd met de huidige statuten is. Burge- meesterSchouwenaaronderstreeptehet verschil tussen full-time en part-time be- Gedepu teerde Kaland. voorzittervande raad van commissarissen, stelde dat de huidige statuten toekenning van een presentiegeld wel toelaten.Hijzaginhet geld ook heel duidelijk een aanwezig heidspremie. „Het Stimuleert in het al gemeen de opkomst van de vergader ing", aldusde heer Kaland. Hij veertelde dat het de bcdoelimr wasom op den duur Fietser gewond bij ongeluk in Sluiskil SLUISKIL - De fietser C. H. uit Sas van Gent is donderdagmorgen licht gewond geraakt bij een aanrijding aan de oostzijde van de pont bij Sluiskil. H, stak daar plotseling de weg over en werd gegrepen door een auto bestuurd door O. J. van den B. uit Philippine. Dokter Van Haelst uit Sluiskil ver leende eerste hulp, waarna het slach toffer werd overgebracht naar het Elisabeth-ziekenhuis in Sluiskil. stuurders „Ik vind het bovendien een bijzonder zwak argument als gesteld wordt dat presentiegelden de opkomst naar de vergaderingen stimuleren Ik mag veronderstellen dat gekozen verte- een wooridgers ook naar de vergaderingen gaan. dat is hun plicht", betoogde de heer Schouwenaar. Reactie vangedeputeerde Kaland: „Ook in de discussies over de vergoeding voor ra ads- en s tatenledenisheela uideüjk een relatie gelegd tussen bezoek aan verga deringen en bezoldiging. Het is gewoon de praktijk van het leven dat in het alge meen gesproken bij presentiegeld de op komst groter wordt. Het is gewoon de zwakheid des harten van de mens", peiling van de mening van de overige leden van de raad van commissarissen. beslootdeheerKalandhet voorstel terug te nemen. Zonder opmerkingen keurden de aan deelhouders de balans per 31 december 1975 en de winst- en verliesrekening over dat jaar goed De heer Stenvert. lid van gedeputeerde staten van Zeeland, werd benoemd totlid van deraad van commis sarissen Hij volgt statenlid M. J. van Poelje op. De aandeelhouders verleenden de direc teurvan WMZ toestemming tot aankoop van gronden ten behoeve van de aanleg van het bufferbekken de Wranghe in de gemeente Kapelle. Prijsen voorwaarden zullen dan nader door de raad van com missarissen worden bepaald. Op een vraag van wethouder Jansen, be vestigde de heer Kaland dat geprobeerd wordt om vervangende grond te verkrij gen voordeagrariërswiensgrondnodigis voordebouwvanhetbekken.Alsdatniet lukt. dan is volgens de heer Kaland een andere oplossing: het toepassen van de onteigeningswet. Op de foto: de stoet onderweg naaiti begraafplaats. Begrafenis geschiedde met militaire eer VOORZITTER LEYS TIJDENS LEDENVERGADERING VEILINGVERENIGING 'KAPELLE-BIEZELINGE' KATWIJK - Op de begraaf plaats 'Duinrust' in Katwijk is donderdag onder grote belang stelling de heer Pieter Dour- Groep particulieren lein, ridder Militaire Willem sorde der vierde klasse, ter aarde besteld. De heer Dourlein, die in Veere werd geboren, kreeg deze hoge onderschei ding zoals gemeld voor zijn moedig gedrag in de Tweede Wereldoorlog en voornamelijk wegens zijn rol in het zogenaamde Englandspiel. De heer begrafenis in Katwijk aan Zet Dourlein werd 58 jaar. waar de heer Dourlein sinds enige Js ren woonde, geschiedde met militaire eer. Een groot aantal militaire autori teiten, voornamelijk van de oninklijh Marine, waarbij de overledene Jaren- bergen op Zoomi geen la"g?ie-nstdeed,beweesdeheerDoiir Brandweer rukt uit voor brandje in slootkant HULST - De brandweer van Hulst moest gistermiddag om kwart over vier met twee hoge drukstralen uit rukken voor een brandje in een sloot kant. De brandweer had het vuur spoedig onder de knie. De oorzaak de brand is onbekend. AFZET MOEIZAAM EN VERBENEDEN DE KOSTPRIJS KAPELLE - Voorzitter B. Leys van de veilingvereniging 'Kapelle-Biezelinge en omgcv ing' meen t da t de schade die de nachtvorst heeft toegebracht minder groot is, dan enkele weken geleden werd aangenomen. „De schade is in vele gevallen wel meege vallen. al zijn er hier en daar natuurlijk klappen uitgedeeld. Enkele weken gele- ïn voorraad heeft. De voorzitter stond in zijn overzicht van de oogstverwachtin- genookeven stil bij hetkleinfruit. Hij was weinig optimistisch voor wat betreft de resultaten van de aardbeien, de frambo zen.derodebessenendebramen. Daarbij speelt vooral de aanhoudende droogte een rol. De vergadering had nauwelijks op- of aanmerkingen bij de behandeling van de jaarstukken. Zoals eerder gemeld slootdewinst-enverliesrekeningmeteen batigsaldovanj' 223.562,18. De toaleom- zetwas in 197513,8 miljoen gulden. Voor de eigen leden werd er in 1975 voor den hield je je hart vast, wanneer je de ƒ11.253.090,96 geveild en dat v verhalen over die catastrofale nacht vorst hoorde. Je hoorde de meest pessi mistische geluiden: er leek geen bloem meer aan de bomen te zijn overgebleven. Voor zover we het nu kunnen bekijken valthet allemaal toch nog wel mee." con stateerde de veilingvoorzitter. De heer Leys merkte een en ander op tijdens de algemene vergadering van de veiling'Kapelle-Biezelinge'indekantine van het veilinggebouw, donderdaga vond. De opkomst was gering: een kleine dertigtelers woonden de vergaderingbij. Voorzitter Leys stond in zijn openings woord uitvoerig stil bij de oogstverwach- tingen. „Het is moeilijk op dit moment een duidelijk beeld te geven, maar het wordt nu eenmaal van een veilingvoor zitter verwacht..aldus de heer Leys. Nadat hij de problemen rond de nacht vorst had gesignaleerd, kwam hij tot de conclusie: „Bij de peren zitten er, on danks die nachtvorst, toch nog wel vruchten aan de bomen, die geoogstkun- nenworden. Wemogen,dachtik.tochwel een redelijk goeie perenoogst verwach ten. De oogst zal in elk geval hoger zijn dan vorig jaar. maar een topoogst wordt het zeker niet." Appeloogst Veilingvoorzitter Leys verwachtte een matige appeloogst. „De Goudreinetten is teleurstellendde Cox laathetzittenen ook van de Golden Delicious moeten we niets bijzonders verwachten." Voor wat betreft de Golden Delicious wees de heer Leys op dehuidige afcetproblemen„Ka- pelleheeft dan wel een mindergrote voor raad dan sommige andere veilingen, maar toch verlooptde afzet moeizaam en bovendien ver beneden de kostprijs. En het is een nare zaak dat de prijs van een produk t. datmetzoveel zorggeteeldis. zo laag is." aldus de veilingvoorzitter. De veiling Kapelle heeft momenteel 700 ton Golden Delicious in voorraad, terwijl de 'zusterveiling' Temeuzen 3 miljoen kilo vermindering van 151.536,22. In verge lijkingmet 1974. Ondanks alles sprak het bestuur van 'niet onverdienstelijke re sultaten' en daarmee waren de aanwezi gen het donderdagavond eens. Voorzit ter Leys maakte bekend dat de omzet tot op4junivanditjaar./2 672 000 bedroeg. In 1975 was dat op hetzelfde tijdstip 3.343.000 - Devoorzitterdaarover: „Er is een duidelijke achterstand en die zal aangroeien. De oorzaak is bekend: slechteprijzenvoordeappelsendekleine voorraad perenNatuurlijk speelt ook de terugloop van het kleinfruit een rol." Bij dc bestuursverkiezing werden dc pe riodiek aftredende leden W A.G. Dekker, J. E. Koleen W. de Jagerherkozen. Verder werd meegedeeld datde koeltarieven ge- lij k blij venook de soteertarie ven blij ven onveranderd met uitzondering van het startgeld van 5 gulden per partij datniet meer zal worden berekend. Ten aanzien van de fustregeling werd meegedeeld dat de huurtaneven gelijk blijven. ■urn beperking vaarwegen rond Oosterschelde (Van onze verslaggever) BERGEN OP ZOOM - Een aantal be langhebbenden onder aanvoering van de Bergenaar J. van de Watering heeft minister-president Den U.vl en minis ter Westerterp van verkeer en water staat geschreven, alleen genoegen te nemen met equivalente sluizen in de Oesterdam, de Ketehdam en het Ka naal door Zuid-Beveland. De groep stelt geen genoegen te nemen met be perkingen van bestaande vaarwegen. De schrijvers stellen op korte termijn een kabinetsbeslissing te verwachten omtrent het Oosterschelde-gebeuren. Zij vinden dat de scheepvaartroute Rotterdam via Eendracht- Oosterschelde-Kanaal door Zuid- Beveland met bestemming Temeuzen - Gent of Vlissingen en de route Bergen op Zoom - Noordzee via het Kanaal door Zuid-Beveland cq het Keeten be houden dienen te blijven. lein de laatste eer. ADVERTENTIE) wsekend-iuwEel Deze keer een Entourage-ring in geelgoud met als hoofdsteen een briljant van 0.33 karaat, omringd door 8 briljanten van totaal 0.70 karaat. Weekend-prijs 1988,- (normaalprijs 2610,-) Kleine Markt - Promenade Vlissingen Zeelands voordeligste adres! I NIET MET A TER TE BESTRIJDEN iADVERTENTIE alle benodigde tuingereedschap en apparatuur blosmen en tuincentrum langevielesingel 34. Middelburg Tel.: (01180) 25253 MEVROUW WIJFFELS VIERDE ZILVEREN JUBILEUM ALS 'OVERBLIJF-OPPAS' JUBILARESSE TRACTEERDE OP ZELFGEMAAKT SNOEPGOED BIERVLIET - Kinderen van de rooms-katholieke kleuterschool en basisschool in Biervliet hebben donderdagmiddag een zanghulde gebracht aan de tachtigjarige me vrouw Wijffels. Dat gebeurde om dat mevrouw Wijffels, die vlakbij de school woont zich al 25 jaar ont fermt over de kinderen van beide scholen, die tussen de middag overblijven. De kleuters boden mevrouw Wijffels ter gelegenheid van haar 'jubileum' bosjes bloemen aan. Het personeel en afgevaardigden van de ouder commissie van beide scholen boden mevrouw Wijffels bloemstukken aan. Mevrouw Wijffels liet zich tussen al het feestgedruis ook niet onbetuigd. Zij tracteerde alle kinderen, die de feestelijke bijeenkomst bijwoonden - en dat waren niet alleen leerlingen van de betreffende scholen - op ei gengemaakte lolly's en oliebollen. Op de foto: mevrouw Wijffels krijgt een bloemstuk. OORZAAKNOG ONBEKEND HULST - De brandweer van Hulst is donderdag ongeveer zes uur in de weer geweest om met brandroeden een veen brand uit te slaan aan de rand van de schorren in het Ver dronken Land van Saeftinge. De brand werd donderdagmid dag omstreeks drie uur ont dekt door opvarenden van over de Westerschelde varende schepen. Zij waarschuwden de meldingsdienst van Hansweert en van hieruit werd de brandweer van Hulst gealarmeerd. Het korps van Hulst rukte met een hogedrukspuitwagen en zeven man uit om het vuur te bestrijden. Door de slechte gesteldheid van het terrein, de brand woedde ongeveer twee kilometer van de rijweg, wal nel echter onmogelijk de vuurhaard mei de brandweerauto te bereiken. Onder leiding van een gids, de hee Van Gassen, gingen de brandweerlie den in een jeep. voorzien van mobilfr foon en wat klein blusmateriaal. de plaats van de brand. Toen men hier aankwam bleek hel echter niet mogelijk het vuur, dat door het veen kroop, met water be bestlij den. Met behulp van brandroeden wis ten dc brandweerlieden het vuur ongeveer zes uur te blussen. De oorzaak van de brand is onbekend en is volgens brandweercommandant J. F. J. Janssens van het Hulster brandweerkorps ook moeilijk te ach terhalen. „Het is al de derde of vierde keer dit jaar dat er in het Land Saeftinge brand ontstaat. Het vuur woedt meestal net zoals nu, in opeenhoping van riet, veen en aange spoeld hout. Volgens mij is het zeker niet aangestoken. Het is niet onmoge lijk dat aangespoelde flessen de oor zaak zijn geweest. Via zoninspiegelln? door de flessen kan de brand misschien zijn ontstaan", zo deelde hij mee. IADVERTENTIE Automobielbedrijf De Groene B.V. An)elierstraal 5 - 7 Goes lel. 01100-16810 Biezelingsestraat 7 Kapelle tel. 01102 - 1267 Automobielbedrijf Van Fraassen B.V. Servicepunten te Vlissingen en Middelburg Showroom: Pres. Rooseveltlaan 768 Vlissingen tel.01184 -16679 b g.g. 0118a -1900 iv&zr'zr V* VRIJDAG 11 JUNI 1976 AANDEELHOUDERS MAKEN BEZWAAR: provincie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2