„Bij SDO staat iedereen altijd voor je Schietvereniging 'De Schutterij' wil de jeugd meer activeren Veelzijdige expositie in IJzendijkse molen extta FOTOPUZZEL VOETBALTRAINER LOET VAN DIXHOORN: Sexfilms met avonturenfilms ter afwisseling VRIJDAG 11 JUNI 1976 ZEEUWSCH-VLAANDEREN LAMSWAARDE - Loet van Dix- hoorn heeft altijd beweerd dat hij na het beëindigen van z'n voetbal carrière beslist niet zou gaan staan dringen om ergens als trainer aan de bak te komen. Hij haalde welis waar, toen hij nog bij Terneuzense Boys speelde, het D-diploma, trainde zelfs daarna enkele maan den een jeugdselectie. maar hield zich verder zoveel mogelijk op het tweede plan. Loet van Dixhoorn - hij was een vooral technisch erg bekwame middenvelder - stopte met actief voetballen toen bij 31 was en Terneuzense Boys hem nog maar moeilijk kon missen. Hij liet zich door Van der Poel overhalen om wat zomeravondvoetbal (waar hij overigens nog niet warm voor loopt) te spelen en volgde verder de meest interessante wedstrijden in Zeeuwsch-Vlaanderen, zoals iedere voetbalenthousiast, als passieve toeschouwer. Die periode duurde slechts twee jaar. want aan het eind van het sei zoen 74/75 kreeg SDO uit Lams- waarde de aspirant-trainer in het oog. Erg spontaan ging het echter niet, zo blijkt achteraf. Zelfs ver telt Loet van Dixhoorn over die eerste contacten: „Er kwam ie mand op het werk bij me om te vragen of ik SDO wilde trainen. Ik heb die man geantwoord dat SDO eerst maar eens goed moest uitkij ken naar een ander, want ik zag het beslist niet zitten. Ze hebben toen zelfs nog een advertentie geplaatst maar het lukte niet. Later zijn die mensen dan toch weer bij mij te rechtgekomen. Ik had ze beloofd te helpen als er helemaal niemand anders zou komen en ik moest woord houden." Loet van Dixhoorn begon bij SDO toen de club een vrij redelijk sei zoen in de 2e klas afdeling achter de rug had. Het jonge team was net onder de top geëindigd en men achtte de tijd gekomen om nu ein delijk maar eens met een trainer in zee te gaan. Het werd Loet van Dixhoorn en nu, na twee jaar, is SDO kampioen geworden van die dit de kroon op twee jaar lang hard werken. Van Dixhoorn bekende na afloop van dat succesvolle seizoen eerlijk dat SDO en ook hijzelf, die promotie naar de le klas al een jaar eerder hadden verwacht. „We hadden een jong elftal dat in het jaar voordat ik bij SDO kwam net naast de promotie had gegre pen. Ongemerkt zijn er dan ver wachtingen als er voor het eerst een trainer komt. Hoewel ik dat nooit heb gemerkt moet het een teleur stelling geweest zijn toen we het na het eerste jaar weer net niet haal den. Het is echter typerend voor de fantastische sfeer bij SDO dat er nooit over is gesproken. We bleven optimaal samenwerken en het re sultaat is er dit jaar wel gekomen." SDO zal het volgend jaar heel wat moeilijker krijgen. De promotie naar de eerste klas was heel hard nodig want SDO. HW 3 en Oost burg staken met kop en schouders boven de rest uit. Van Dixhoorn- ..De eerste clubs eindigden met een straatlengte voorsprong Er was weinig aardigheid aan en het was gewoon moeilijk om het elftal te motiveren tegen de clubs die ergens onderaan speelden. Het wordt vol gend jaar veel interessanter. We moeten hard vechten om goed mee te kunnen in die eerste klas en daar heb ik vertrouwen in. SDO is een klein clubje, maar dat brengt we! met zich mee dat ze alles voor el kaar over hebben. Als je ergens om vraagt wordt dat in de kortst moge lijke tijd bij je bracht. Hiervan ben ik behoorlijk onder de indruk ge raakt. Ik was niet erg enthousiast, dat geef ik wel toe. Maar nu, na twee jaar, sta ik er heel anders tegenover. Ik leef zelfs tijdens een wedstrijd veel meer mee dan vroe ger, toen ik zelf nog speelde. Toen we de beslissingswedstrijd hadden gewonnen, viel er gewoon een last van m'n schouders. SDO is een kleine vereniging maar wat ik hier soms meemaak krijg je bij een grote ciub niet gedaan. Daarom blijf ik hier zo graag. Frits Bakker. Keramiek van Rik Vandewege 2e klas en is Van Dixhoorn een trainer geworden die straks en thousiast aan het volgende seizoen zal gaan werken. SDO haalde aan het einde van dit seizoen de titel na een spannende race met de voornaamste concur renten HW 3 en Oostburg 1. De be slissingswedstrijd legen HW le verde het kampioenschap op en voor Loet van Dixhoorn betekende De pinksterdagen en net mooie weer aiUen er wel iets mee te maken hebben aat er maar weinig inzendingen bin nenkwamen op de fotopuzzel van de vonge keer. En de opgave waarvoor we u Plaatsten was toch echt niet zo moei- "Jk Maria de Rechter uit Sint- Jansteen had het goed bekeken (Sta tionsplein Hulst) en want deze keer dan ook de waardebon. Gaat u er deze keer eer eens voor zitten? Oplossingen naar PZC-redactie. Nieuwstraat •v Terneuzen- onder vermelding van Kent u Zeeuwsch-Vlaanderen'. Dixhoorn: DOORGAAN TOT 100 LEDEN „Promotie naar eerste klas kwam net op lijd." INITIATIEF VAN ERNEST JOACHIM IJZEN'DIJKE - „Iedereen moet er iets van zijn gading kunnen vinden." zegt schilder-beeldhouwer Ernest Joachim uit Biervliet over de zomerexpositie die hij weer heeft ingericht in de mo len in Uzendijke. Acht kunstenaars hehben werken beschikbaar gesteld voor die tentoonstelling, die erg veel zijdig is geworden. Etsen, bronzen beeldjes, keramiek, schilderijen, li no's. het is allemaal bijeengebracht in de tot expositieruimte omgetoverde benedenverdiepingen van de molen. Ernest Joachim streefde in allerlei op zichten naar veelzijdigheid De expo santen komen uit België en Nederland, er zijn gevestigde namen bij. maar ook aankomend talent, hun werken vor men een mengeling van abstract en zeer herkenbaar materiaal, de technie ken zijn sterk uiteenlopend. Joachim: ..Ik ben helemaal vrij in de selectie. Je ontkomt er natuurlijk niet aan je eigen voorkeur te volgen, maar ik heb toch bewust gestreefd naar 'van alles wat". De in IJzendijke exposerende kunste naars zijn: Horst de Blaere uit Brugge (etsen). Hans van Eerd uit Oirschot (bronzen). Hans Gillis uit Ter'neyaen (gebruiksvoorwerpen i. Wim Hofman uit Middelburg (schilderijen). Liesbeth Huser uit IJzendijke (lino's). Marja de Lange uit Zierikzee (olieverven). René Wagemakers uit Nieuwvliet (schilderij en) en Rik Vandewege uit Gent (kera mische sculpturen). Bezoekers kunnen de werken van de Nederlandse kunste naars kopen met 35 procent subsidie. Emest Joachim noopt op een grotere publieke belangstelling dan vorig jaar. toen volgens hem het mooie weer het bezoekersaantal drukte. „Daar komt bij dat het natuurlijk erg moeilijk is om maandenlang in de picture te blij ven." De inrichters rekenen erop dat Weinig spectaculair bioscoop-nieuws uit Zeeuwsch-Vlaanderen deze week. Een programma op de sex-toer. met zoals gebruikelijk, ter afwisseling en kele spannende avonturenfilms. Zo brengt hel Ledeltheater in Oostburg naast Rooie Sien en Emanuelle 2 de oorlogsfilm 'Doorbraak der comman do's een verhaal dat zich tijdens de tweede wereldoorlog afspeelt achter de vijandelijke linies. In het, Terneuzense Luxortheater staat 'Slipje uit voor de badmeester' naast de door 'Kara- tekoning' Bruce Lee geïnspireerde knokfilm 'Op de Chinese vuist' en 'De Generaal' waarmee Buster Keaton voor een lachorkaan »ioet zorgen. iTra- üitiegetrouw heeft Hulst een zeer druk filmprogramma. Van vrijdag tot en met maandag draait men 'Kung fu sla vinnen' en 'Can you keep it up for a week'. Emanuelle 2 is vrijdag, zater dag. zondag en dinsdag te zien en tens lotte wordt "Dog day afternoon' ver- tond van zaterdag tot en met dinsdag. de openstelling van de gave molen tot in de nok ook extra belangstellenden zal trekken. Wie de nog praktisch on geschonden molen-mecharilsnen van dichtbij wil bekijken komt automa tisch door de expositieruimte. Joachim rdie de expositie inrichtte in opdracht van de gemeente Oostburg) zegt „Wel licht kunnen wij daarvan een graantje meepikken Hij hoopt overigens dat de zomerexpositie in Uzendijke een jaarlijks terugkerend evenement blijft, nu die al het vierde Jaar ingaat. Vanaf 26 Juni tot half augustus is de molen iedere dag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Nu al. en aan het eind van hel seizoen is de expositie toegan kelijk in de weekends Een beeld van de wedstrijden om de Zeeuwse kampioenschappen, die za terdag op de banen van 'De Schutterij' nabij Ciinge werden gehouden. CLINGE - Omdat de prestaties bij het geweerschieten door gaans al dalen na het 21e jaar, wil de schietvereniging 'De Schutterij' te Clinge de jeugd wat meer gaan activeren. Qua veiligheid op de baan zou een uitbreiding beslist geen pro bleem zijn. 'De Schutterij' telt momenteel 84 leden maar men wil doorgaan tot 100. Aanvan kelijk had het bestuur een li miet gesteld van 75, maar nu 1 1/2 jaar na de oprichting, is dat aantal al bereikt. De club groeit regelmatig en daarmee groeien ook de prestaties. De Schutterij' organiseerde in de af gelopen weken de eerste Zeeuwse kampioenschappen klein kaliber ge weer op een 50 meter baan. De Zeeuws-Vlaamse schietvereniging haalde in de categorie korpsen (4 schutters) een 5e plaats op 11 deelne mende clubs en kwam ook met de in dividuele deelnemers goed uit de verf. De Schutterij' wil zich echter in de toekomst nog nadrukkelijker manifes teren. Vandaar ook de opleiding van een zestal mensen die sinds kort het diploma verenigingstrainer op zak hebben. Uitbreiding verwacht men voorname lijk van de zijde van de jeugd. In dat kader is de contributie zo laag moge lijk gehouden. 'De Schutterij' beschikt over een schitterende accommodatie die geheel tot stand is gekomen door zelfwerkzaamheid. Nieuwe leden (met uitzondering van jeugdleden) mogen gebraik maken van die accommodatie ie het voldoen van een zogenaamde 'inkom' Recreatieschutters De schietbaan ligt tussen Clinge en Ssow-Namen aan de Statenboom- lan. De omgeving daar is rust en «feervol. Voor met name de re creatieve schutters is dat uitermate belangrijk en zij vormen de grootste hap van het ledenbestand. „Maar daarnaast hebben we ook echte wed- strijdsehutters die hun sport ver schrikkelijk serieus beoefenen", be nadrukt secretaris Buyze. Aan nieuwkomers wordt instructie ge geven over de juiste houding, train ingsschema enz. 'De Schutterij' begon in 1974 met 17 leden. De vereniging ontstond uit een afdeling van de nationale reserve. Er was voorheen in Zeeland geen enkele 50 meter baan en de liefhebbers waren op Bergen op Zoom aangewezen. Toen ook die baan nog werd opgegeven zijn de latere oprichters van 'De Schutterij' de mogelijkheden in Zeeuwsch- Vlaanderen gaan onderzoeken. De heer Buyze: „De medewerking die we kre gen bij de gemeente Hulst was fantas tisch. Daardoor is alles vrij vlot tot stand gekomen. Toen we eenmaal de nieuwe baan in gebruik hadden steeg het ledental voortdurend." Schietpaspoort Het zal duidelijk zijn dat niet iedereen die zich als lid aanmeldt zomaar bin nen de korste tijd een eigen wapen mag bezitten. Het bestuur van 'De Schutterij' gaat bij nieuwe leden als volgt te werk: Allereerst ontvangt de politie een pasfoto. Iemand die voor een zware overtreding of een misdrijf met de politie in aaraking is geweest zal beslist niet worden geaccepteerd. Na drie maanden wordt dan bekeken of hij serieus genoeg is. Iedereen moet tijdens de trainingen een presentielijst tekenen en een nieuw lid die deze trainingen erg onregelmatig bezoekt komt zeker ook niet in aanmerking voor een eigen vuurwapen. Secreatris Buyze: „Pas na een jaar ge ven wij dan advies. Via de vereniging wordt dan een bijzondere machtiging tot het voor handen hebben van vuur wapens aangevraagd. De vernoücffn- gen met de politie zijn dus optimaal, want dit is een ernstige zaak. De vei ligheid staat hoog en we waken er voor dat er geen leden bijkomen met een instelling van- „Als ik daarbij kom heb ik een wapen Een verkeerde on der de leden schaadt de naam van de hele club." Frits Bakker

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 29