Kamer de arm houdt slag om in loondebat Regering wil tot 1980 voor 8,8 miljard bezuinigen Spaanse Cortes laat politieke partijen toe Van Gend en Loos mag weer 'groeien' Cijfers in miljoenen meerderheid voor bevoegdheid tot ingrijpen in tweede hale jaar 1976 zelfstandig adviseren loonoverleg dit weekeinde Temperatuur Vlissingen was woensdag tropisch WATERLOPERIN ACTIE nONDERDAG 10 JUNI 1976 WETSONTWERP: ndll j t communisten, anarchisten en uk Devoega tot separatisten uitgesloten DEN" HAAG lANJ') - in de herziening van de wel op «Ie ondernemingsraden is de bevoegdheid voor de onderne mingsraad geschapen omtrent aange legenheden die de onderneming he- trefTen voorstellen te doen en stand punten kenbaar Ie maken. Het wetsontwerp Is woensdagavond bij (Van onze parlementaire redactiei DEN HAAG - De tweede kamer gaat er in grote meerderheid mee akkoord om minister Boersma van sociale zaken de be voegdheid te geven in te grijpen in de lonen, als het loonoverleg tussen werkgevers en werknemers stukloopt. Die bevoegdheid zou een bevriezing van de lonen gedurende het tweede halfjaar van 1976 kunnen betekenen, net zoals dat gedurende de eerste helft van dit jaar het geval is geweest. Meer moeite had de kamer - vooral van progressieve zijde - met het voorstel van minister Boersma om de minimumlonen per 1 juli minder te verhogen dan aanvankelijk in de bedoeling lag. Ook met deze maatregel hoopt Boersma de druk van de lonen op het bedrijfsleven te verlichten. Ondanks deze formele instemming met een wijziging van de wet op de loon vorming hielden de meeste sprekers in de tweede kamer gisteren een slag om de arm voor wat betreft de inhoud van de eventuele maatregelen. De socialist Van der Doei noemde het voorstel ei genlijk overbodig, "en zeker een be dreiging van het overleg tussen de so ciale partners'. De houding van de so cialisten zal afhangen van het pakket bezuinigingsvoorstellen waarmee de regering gisteren kwam en van de maatregelen die minister Boersma op grond van zijn nieuwe bevoegdheden zal gaan nemen. De christen-democraten (bij monde van de KVP'er Van der Gun) en de WD'er Rietkerk vonden het juist om de regering een instrument in handen te geven om een vastgelopen loonover leg tussen werkgevers en werknemers te doorbreken. Geen van beiden zag er aanleiding in om zich over de even tuele maatregel uit te spreken, nu het sociale overleg nog moet beginnen. Dat gebeurt vrijdag pas. Loonoverleg Het kabinet heeft vakbeweging en werkgeversorganisaties uitgenodigd het komende weekeinde het loonover leg tc voeren. Vrijdagavond zullen de drie partijen elkaar voor het eerst ontmoeten. Dan heeft het kabinet in middels de plannen voor de noodzake lijke bezuinigingen en de toekomstige economische structuur van ons land in grote lijnen op tafel gelegd. Vakbewe ging en werkgevers hebben altijd ge steld pas dan met het kabinet te willen praten als het beleid van de regering over deze zaken bekend was ge maakt. DaPvdA'er Van der Doef stelde de in houdelijke beoordeling van een even tuele loonmaatregel alleen te willen zien als een sluitstuk van de beslissin gen over de regeringsvoorstellen. De PvdA is vooralsnog wel bereid om de nu voorgestelde wijziging van de wet op de loonvorming aan te nemen, zo dat de minister van sociale zaken in elk geval een instrument in handen meer voorstander van om de regering de voorgestelde bevoegdheden te ge ven. ..Als we de regering die nu ont- houden, is zij voor de tweede helft van 1976 tot machteloosheid gedoemd, on geacht het resultaat van het centraal overleg". Hij vond dit niet verant woord. De WD'er Rietkerk vond dat de rege ring behalve loonmaatregelen ook be lastingmaatregelen moet nemen. Door middel van lastenverlichtingen kan. zo zei hij. een achteruitgang voor veel in komensgroepen worden voorkomen. Daarbij is het dringend nodig dat de collectieve lasten verlaagd worden. Volgens de liberaal is dat het enige middel om de loon- en prijsspiraal in bedwang te houden. Minimumlonen Het socialistische kamerlid mevrouw Barendregt diende enkele uitgebreide amendementen in teneinde de positie /an de minimumloners onaangetast te heeft. Wat hij met dat. instrument gaat latcn Zij rekende voor dat deze cate- BO£RSMA gone bij een maatregel om de mtni- doen - de inhoudelijke kant van de zaak - dient echter ter beoordeling aan de tweede kamer te worden voorge legd. Van der Doef zei dat hij daarvoor, in dien nodig, de tweede kamer van het zomerreces wil laten terugkomen (de kamer gaat op 25 juni met vakantie). Dit kan nodig zijn als het overleg tus sen de werkgevers, werknemers en re gering op 1 juli nog niet afgerond is. De nu in discussie zijnde wetswijziging houdt de mogelijkheid open dat de be staande loonmaatregel (die in feite dus op 1 juli afloopt) met één maand wordt verlengd. De tweede kamer moet. al dus de socialist, dan toch nog tijdig kunnen oordelen. Meer geld voor sloopregeling binnenvaart DEN HAAG (ANP) - Tegen de zin van staatssecretaris Van Hulsten van ver keer en waterstaat in heeft de tweede kamer woensdagmiddag besloten dat meer overheidsgeld beschikbaar moet komen voor de sloopregeling binnen scheepvaart. Voorgesteld was de regeling als volgt DeKvi>"eVvan der Gun was er zonder dc l"ec ',aa' bedrijfsleven en njk ieder de helft bij en in het derde en vierde jaar neemt het bedrijfsleven tweederde deel voor zijn rekening en het rijk eenderde. De maximale kosten voor het rijk zouden 9.5 miljoen mogen bedragen. Met al gemene stemmen sprak de tweede kamer uit. dat in de komende vier jaar de verhouding bedrijfsleven-rijk steeds vijftig-vijftig moet zijn. Voorts schrapte de kamer het maximale bedrag. De be slissing van de tweede kamer betekent, dat het rijk 1.75 miljoen meer moet bijdragen. PRONK: IGGI HULP RICHTEN OP MEER WERKGELEGENHEID IN INDONESIË AMSTERDAM - Minister Pronk van ontwikkelingssamenwerking heeft woensdag de rijke donorlanden voor gehouden dat alle hulpinspanningen aan Indonesië gericht moeten zijn op het scheppen van werkgelegenheid, verbetering van de inkomensverde ling en hulp voor de armsten. Pronk zei dit in zijn toespraak bij de opening van de 19e conferentie van de intergouvernementele groep voor In donesië (IGGI) in Amsterdam. mumlonen minder te verhogen, een matiging van meer dan 200 gulden zou moeten toestaan. Dat was voor haar onaanvaardbaar. In een amendement gaat zij er vanuit dat het netto minimumloon en de uitkeringen aan elkaar gelijkblijven. Ook voor de PPR was het beperken van de groei van de minimumlonen onaanvaardbaar De KVP'er Van der Gun wilde nog geen uitspraak doen over het voorstel om de minimumlonen per 1 Juli minder te verhogen. De WD kon zich bij monde van de heer Rietkerk aansluiten bij het voor stel van minister Boersma Volgens Rietkerk zijn de minimumlonen in Ne derland veel te hoog. Hij vond het no dig om de hele indexeringsproblema- tiek (de aanpassing Deze zelfstandige adviesbevoegdheid van de OR vormde destijds, toen het kabinet het wetsontwerp voorbereidde, een van de punten die tot langdurige, soms felle discussie leidden. De moei lijkheden liepen toen zo hoog op dat een kabinetscrisis mogelijk werd geacht Het wetsontwerp bepaalt voorts dat in de zgn overlegvergadering zowel door de ondernemer als door de OR. als door beiden gezamenlijk, besluiten kunnen worden genomen. De onder nemer is verplicht ten minste zes maal per kalenderjaar met de OR bijeen te komen In deze vergaderingen worden de aangelegenheden, de onderneming betreffende, aan de orde gesteld tav waarvan de ondernemer hetzij de OR. overleg wenselijk aeht of waarover in gevolge het bij of krachtens deze wet bepaalde overleg lussende ondernemer en de OR moet plaatsvinden MADRID iKTItl - Hel Spaanse parlement heeft woensdag ren wetsvoor aanvaard «aarbij politieke partijen, met uitzondering van de communis! anarchisten en separatisten, officieel kunnen worden toegelaten. Met deze tweede fase van de hervor mingsplannen van de regering van premier Arias Navarro verklaarde het parlement zich akkoord met 338 tegen 91 stemmen, bij 24 onthoudingen Het aantal tegenstemmers was bijna tweemaal zo hoog als de 50 die aan het begin van hel debat waren voorspeld Toen twee weken geleden door De Cor tes het verbod op politieke bijeenkom sten en demonstraties werd opgehe ven. waren er slechts vier stemme» tegen. Het reeds 37 jaar beslaande verbod op politieke partijen, behalve de 'Movi- rniento'. werd opgeheven ondank;, de bezwaren van uiterst rechts dat be toogde dat het wetsvoorstel in strijd met de grondwet was en dat het zou leiden tot de vernietiging van het auto ritaire stelsel dat wijlen generaal Franco heeft achtergelaten. De socia listen en andere oppositiepartijen zul len nu kunnen deelnemen aan de eer ste algemene verkiezingen na de dood Onder MOTIE AANGENOMEN O VER 'PARTICULIER MAKEN BEDRIJF (Van onze parlementaire redactiei DEN HAAG-UTRECHT - De tweede kamer heeft woensdag een motie aangem de minimum- men van de KVP'er Piet van Zeil. waarin de regering wordt gevraagd om ee lonen aan de andere lonen) eens nader onderzoek naar de mogelijkheid van Van Gend en Loos een particuliere onder- te bezien. De Boliviaanse regering heeft woensdag voor hel gehele land de staal van beleg afgekondigd. Dit beurde 'mei hel oog op de openlijk binder blij i:- Var. Gend en Loos met loonemp,»!,. „.„a» de aanneming van dc motie zelf. die ondermijnende activi- tocnemende leil' In de officiële bekendmakin" werd gesteund door alle rechtse par- .MS» S2 K"»* .-«# »«*«- werden geen meegedeeld. niet om gevraagd", aldus woordvoer der De Bie, „en we hadden er ook geen KNMI: 30,6 GRADEN VLISSINGïjNEN - Vlissingen heeft woensdag een tropische dag be leefd. De Meteodienst van het KNMI in de Scheldestad mat die dag als hoogste temperatuur 30,6 graden. Die temperatuur werd even 11a drie uur 's middags be reikt. Daarvoor was de dertig gra- dengrens ook al licht overschreden. Om drie uur exact werd 30.3 graden gemeten. Net als in begin mei worden deze maand al temperaturen gemeten, die 'records' van voorgaande jaren ruimschoots overschrijden. De Meteodienst deelde mee. dat de maximumtemperatuur die woens dagmiddag in Vlissingen werd ge noteerd dichtbij die van 1950 is ge komen. Toen werd in het eerste de cade van de maand juni (de eerste tien dagen) een maximumtempera tuur (door de De Bilt) gemeten van 32,1 graden. Sinds 1950 (en ook lange tijd daarvoor) was het niet 'voorgekomen, dat de temperatuur in de eerste tien dagen van juni de 30 graden overschreed. ..Deze warmte is zo vroeg in juni voor Zee land heel apart", zei de woordvoer der. ..In Zeeland komen we bijna nooit aan de dertig graden. En als het gebeurde, dan was het altijd in juli of augustus". De afgelopen dagen is de tempera tuur geleidelijk aan naar de dertig graden opgelopen. Ter vergelijking: vrijdag voor Pinksteren werd nog ieen temperatuur gemeten die schommelde rond de 15 graden. Daarna liep het op van 20.8 <zon- :dag). 24,8 (maandag), naar 27.6 (dinsdag). De verwachting voor vandaag - donderdag - is: iets minder warm. De KNMI-woordvoerder deelde mee dat de (hitte) onweerskansen gelei delijk aan ook iets groter worden. ENKHUIZEN De Tros-televisie heeft woensdag in Enkuuizen op namen gemaakt voor het pro gramma 'Vlieg er eens uit' Het was de vierde keer sinds het bestaan van hel programma, dat talrijke Nederlanders probeerden vanaf een schans bij de Enkhuizense haven te springen om daarna zo lang moge lijk in de lucht te blijven. De toestel len waarmee dat gebeurde varieer den van parachutes tot enorme zweefvliegtuigen. Terwijl vanaf de schans de vliegende vuilniszakken, bamboelatten. plastic buizen en ba- lonnen naar beneden stortten, wer den in een ander deel van de haven wedstrijden gehouden in het Hard lopen op het water'. Foto: In deze wedstrijden was de 21-jarige Willem Huisman de snelste bij de eenlingen Hij snelde van de ene kant van de haven naar de andere kant. lopend in zijn onzinkbare rad. Alleen de zespersoonstandem van Willem Boon uit Hoogkarspel deed het nog sneller. De Tros zendt hei pro gramma zaterdagavond uit. Weersverwachting van het KNMI tot donderdagavond. MINDER WARM Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer. Meest matige wind, draaiend naar westelijke rich tingen. Maximumtemper&turen van 20 graden in het zuidwesten tot dicht bij 30 graden in het noordoosten, later ge volgd door afkoeling vanuit het wes ten. Vooruitzichten voor vrijdag en zater dag: vrij zonnig en droog; middag- temperaturen ongeveer 20 graden. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: voor vrijdag: aantal uren zon: 5 tot 16: min. temp. omstreeks 12 graden; max. temp omstreeks 20 graden: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 5 tot 16; min. temp. omstreeks 12 graden; max, temp. omstreeks 21 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; k s op een geheel droog etmaal: 80 procent, NB- Voor de temperaturen geldt voor vrijdag een marge van 2 graden en voor zaterdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. Strandweerverwachtingen: Na de 30 graden gistermiddag in Vlissingen gemeten blijft het vandaag door een westenwind belangrijker koeler, in de middag 20 graden, zeewater 16 graden. •Vooruitzichten: vrijdag nadert via West-Frankrijk opnieuw een hoge druggebied met zon en goed strand weer. Weer in Europa Aberdeen regenbui Barcelona geheel bewolkt Berlijn licht bewolkt Bordeaux zwaar bewolkt Bordeaux zwaar bewolkt Frankfort licht bewolkt Geneve licht bewolkt Helsinki licht bewolkt Innsbrueck onweer Kopenhagen onbewolkt Lissabon onbewolkt Locarno zwaar bewolkt Londen zwaar bewolkt Luxemburg licht bewolkt Madrid half bewolkt Malaga onbewolkt Malaga onbewolkt Mallorca licht bewolkt Muenchen onbewolkt Nice onbewolkt Oslo zwaar bewolkt Parijs licht bewolkt Rome onbewolkt Split onbewolkt Stockholm zwaar bewolkt Wenen onbewolkt Zuerich half bewolkt Casa Blanca zwaar bewolkt 23 gr 23 gr 21 gr 22 gr 22 gr 30 gr 29 gr 16 gr 27 gr 17 gr 24 gr 28 gr 31 gr 25 gr 25 gr 23 gr 21 gr 32 gr 22 g ZON EN MAAN 11 juni Zon op 04.20 onder 21.00 Maan óp 20.10 onder 03.52 (Slot van pagina 1) Het kabinet vindt, dat de ambtenaren op een aantal punten meer voordelen genieten dan werknemers in het vrije bedrijfsleven. Zo wil het kabinet met de ambtenarenbonden gaan praten over de verschillen in de ziektekos tenregelingen en de daaraan verbon den belastingvoordelen, de pensioen voorzieningen, de werkloosheidsvoor zieningen en de wachtgeldregelingen. Wat het ambtenarenpensioen betreft, zegt het kabinet daarbij vooral te wil len letten op de inbouw van de aow in hel ambtelijk pensioen en de wel vaartsvastheid. Bovendien wil het kabinet hoge pensioenen wat gaan in perken. Doordat de sociale uitkeringen zijn ge koppeld aan de indexering van de re gelingslonen. wordt hier en daar over gecompenseerd „Dit leidt ertoe, dat de uitkeringen meer stijgen dan de io nen". aldus het kabinet. In de sector gezondheidszorg wil het kabinet een strengere controle op de ingebiende declaraties. Voor wat betreft prijzen en tarieven van artsen en specialisten zal een wetsvoorstel worden gedaan. Hierin zijn volgens het kabinet inpas baar besparingen op het uitgavenpak- ket ziekenfondsverzekering en de AWBZ. mede als gevolg van de mati ging van de inkomens in de vrije be roepen. beperking van de beddencapa citeit en afremming van de functieuit breiding in de algemene ziekenhuizen, beperking van de verstrekkingen en verbetering van de controle op het ge neesmiddelen verbruik. Het beroep op de sociale voorzieningen denkt het kabinet, af te remmen door het treffen van verbeteringen van ar beidsomstandigheden en het arbeids klimaat. en de herinschakeling in de arbeid. „Hierdoor wordt het draagvlak verbreed en zal het beroep op de so ciale voorzieningen kunnen worden af geremd". meent het kabinet. Reacties PvdA-fractïevoorzitter Van Thijn heeft alle vertrouwen in de uitgangs punten van het beleid: versterking van de werkgelegenheid, bestrijding van de inflatie, vermindering van in komensverschillen. In een reactie op de éénprocents-brief van de regering merkt Van Thijn op dat alle concrete plannen daaraan moeten worden getoest. Het is goed dat de regering niet met de botte bijl hakt. ..Te laat. te weinig en getuigend van ppn grauwe nivelleringsdrang". Aldus het voorlopige commentaar van de WD-tweede-kamerfractie op de be zuinigingsnota. Volgens de WD geeft het kabinet er blijk van niet te regeren maar de problemen opnieuw voor zich uit te schuiven. Tegelijk vergroot zij het begrotingstekort op een onaan vaardbare wijze. De WD vindt voorts dat de regering het jaar '76 voorbij heeft laten gaan voor het tot stand brengen van de noodzakelijke beleidsombuigingen. De regering had eerder de grote proble men van vandaag te lijf moeten gaan. Kortom, aldus de WD, de nota is voor ons volstrekt onaanvaardbaar. Te elfder ure is de regering met een nota gekomen die in belangrijke mate tegemoet komt aan hetgeen verwacht mocht worden. Aldus het commentaar van de KVP-tweede-kamerfractie. De ombuigingen bij de sociale voorzieningen tot 1980 zijn (in miljoenen gul densi: kosten van gezondheidsverzekeringen 1495: algemene bijstand 250: werknemersvoorzieningen 690: voorzieningen overheidspersoneel 630: kin derbijslag en kinderaftrek 1000. correcties op uikomsten loonindex 1200: p.m. posten 500: totaal 5765. De bezuinigingen in de sector van de rijksuitgaven tot 1980 zijn <in miljoe nen guldens.- algemeen bes',uur 86: defensie 200: juslieie en politie 118: verkeer en waterstaat 432: economische kaken 40: energiefonds 167. land bouw en visserij 52. ondenvijs en wetenschappen 497: academische zieken huizen 170: welzijnssector 145: volkshuisvesting 465: spreiding rijksdien sten 108: ontwikkelingssamenw erking 50: wetenschapsbeoefening 35: per soneelsuitgaven 420. Totaal 2985. op het programma :.Lian Franco mochten zij niet optreden. Dc rcgfrtng hccfl verder toegezegd dat zij midden Juli een voorstel voor een nieuwe kieswet aan De Cortes zal voor leggen Volgerut het riu aanvaarde wetsvoorstel kan de regering weigeren een politieke partij te erkennen, al* zij een totalitair bewind nastreeft, of de eenheid en onafhankelijkheid van de Spaanse natie wil aantasten. Ook kan de regering een partij schoreen of in boeten als zij inbreuk maakt op de wet Het laatste woord heeft echter altijd het hooggerechtshof. I>e uitsluiting van de communisten wordt in Madrid beschouwd als een poging van de regering om verdeeld heid te zaaien in de oppositie, die in maart jongstleden besloten heeft tot een alliantie van communisten, socia listen en linkse christen-democraten. Kennelijk is de regering er op uit een sterke socialistische partij te kweken, met daarnaast andere gematigde op positiegroeperingen. waarbij de communisten zouden worden geïso leerd. neming te maken. Kort voor de stemming kondigde staatssecretaris Van Hui ten. die zich eerder hij herhaling tegen de motie had uitgesproken, aan dat hij dan als eerste stap Van Gend en Loos van zijn voorgeschreven groeibeperkin- gen zal ontslaan. Van Gend en Loos heeft hierop verklaard met deze vrijlating 'alleen maar verheugd' te zijn. behoefte aan. omdat we eigenlijk toch al als particulier bedrijf functioneren. We zullen er derhalve op aandringen dat onze huidige vrijheden (commer cieel. exploitatief. financieel, qua in vesteringsmogelijkheden en wat be treft onze mogelijkheden om deel te nemen in andere bedrijven) niet wor den aangetast. En we zullen als priori teit stellen dat de bestaande sociale zekerheden en de werkgelegenheid be houden blijven De tweede kamer heeft voorts een mo tie van de WD'er Smit-Kroes aange nomen. waarin van de regering wordt gevraagd de invloed te onderzoeken van de maatregelen die voortvloeien uit Van Hultens beleïdsnota- goederenvervoer. Behalve door de rechtse partijen, werd de motie ge steund door de CPN en DS'70. In stemming van de hele kamer kreeg Smit-Kroes' motie tot steun aan de re gering inzake het loskrijgen van meer ritvergunningen door Duitsland voor het Nederlandse wegvervoer. De kamer ging voorts akkoord met de intensivering van verkeersonderwijs op de scholen. WD en DS'70 waren hierop tegen. Aangenomen werd voorts een motie van Van der Doef (pvda), waarin wordt gevraagd crite ria vast te leggen voor de subsidiëring van stedelijk openbaar vervoer. Een motie voor de instelling van een al gemeen verkeers- en vervoersfonds werd verworpen met 66 tegen- en 63 voorstemmers. De Gaay Fortman onwel geworden PUTTEN - Het langdurige kabinets beraad van de laatste weken en de onverwachte warmte zijn de minister van binnenlandse zaken. mr. W. F. de Gaay Fortman, te veel geworden. Tij dens een bezoek aan de tentoonstel ling ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de stafschool van de Be scherming Bevolking op Huize De Vanenburg in Putten is de heer De Gaay Fortman ten gevolge van over vermoeidheid onwel geworden. Nadat door een aanwezige arts eerste hulp was verleend heeft de minister het expositieterrein per auto verlaten Zij constateert dat de nota te laat komt voor het jaar 1976, dat het be grotingstekort verder wordt opgerekt en dat het zeer de vraag is of het fi nancieringstekort kan worden gefi nancierd zonder de inflatie aan te wakkeren. De CHU-fractie betwijfelt of de ombui ging van het stijgingstempo van de uitgaven, zoals in de 1 procentsopera tie van de regering tot uiting komt, voldoende zal zijn. Vooralsnog heeft de CH vraagtekens bij de aangekondigde voorstellen in zake de bezuinigingen in de sfeer van de volksgezondheid en de volkshuis vesting. D'66-fractievoorzitter Terlouw prijst het kabinet dat het de operatie heeft, 'aangedurfd' en hij noemt het verheu gend dat 'voor het eerst een kabinet overheidsuitgaven en uitgaven in het kader van ae sociale voorzieningen samen heeft bekeken' ARP^fractievoorzitter Aantjes vindt het niet onredelijk, dat de regering aan de tweede kamer gevraagd heeft de bezuinigingsoperatie mede te beoordelen in het licht van andere be leidsmaatregelen. In de nota aan de tweede kamer noemde de regering onder anderen de nieuwe wet op de ondernemingsraden, de vermogen- saanwasdeüng en het bijsturen van de investeringen. De fractievoorzitter van de A.RP wil de bezuinigingsnota graag beoordelen op haar effecten voor de werkgelegenheid. „Voor de werkgelegenheid is het inves teringsklimaat van belang. Maar om daarover meer te weten zullen we de structuurnota van minister Lubbers nodig hebben", aldus Aantjes. Directie: F. van de Velde, K Scherphuis en W F de Pagter Hoofdredacteur: G. A de Kok Adjunct-hoofdredacteuren: M. P. Dieleman en C. van der Maas BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60. tel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51. tel. (01180) 27651. Goes Grote Markt 2. tel. (01100) 16140. Terneuzen: Nieuwstraat 22. tel '01150) 4457 Hulst: Steenstraat 6. ie; (01140)4053. In de avonduren n de cenirsle redactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan- Ad vertentie-af deting: (01186)1584. 's Zaterdags (0"-84i 15144 van 9.00-11.30 oor Redactie: (01184) 14796 Voor klachten bezorging op za terdag. de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur Expeditie: (01183) 63533 Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 to: 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen per kwartaal 37.75; franco per post 42.-: per maand, 12.75. losse nummers 0.50 'inclusief 4 pet. btw). Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie f 11,55; ingezon den mededelingen 2Vzx tarief. Voor brieven bureau van dit blad f 2.50 mee- Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. AHe advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00. Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3