„Geen nieuw onderzoek naar de Axelsestraat" COLIJN b.v. Kloetinge Lewestraat 43 Tel. 01100-13720 Van der Ploeg won in Stolwijk Glerum winnaar boogschieten Gemeenteraad Bruinisse bespreekt VNG-rapport over sportvoorzieningen eintfe/oze 0OHDEBDAG 10 JUNI 1976 WISSEL bevelanüfn WSSa schouwizn DRS. BARBE BIJ OPENING BRADERIE TERNEUZEN braderie ondanks hitte goed bezocht TERNEUZEN - B. en W. van Terneu- ien voelen niets voor de suggestie van middenstandsconsulent A. Korstanje om de recente CIMK-studie te laten volgen dooreen nieuw onderzoek naar met name de ontwikkeling van de Axelsestraat. Loco-burgemeester drs. r, C. E. Barbé maakte dat woensdag middag duidelijk bij de opening van de braderie in Terneuzen. We willen geen nieuw onderzoek, jrant dan blijven we bezig en duurt het E lang voor er iets concreets op tafel komt", zei de heer Barbé. Zoals bekend beveelt het CIMK het 'bevriezen' aan van de bewinkeling in de Axelsestraat. De heer Korstanje reageerde daarop met de suggestie om tenminste eerst Onwetenschappelijk verantwoord on derzoek te laten instellen. Reactie van drs. Barbé: „We zijn nog niet helemaal Baar met het CIMK-rapport, maar een ding staat al vast: we gaan niet mee net de consulent". Hij hoopte 'dat we 3 in goed overleg wel uit zullen ko- men'. Eerder had de heer Barbé opgemerkt dat de Temeuzense braderie een sociaal-culturele gebeurtenis aan het nrden is en met langer een puur zake- ïjï evenement. Hij sprak de hoop uit datdeze braderie een startpunt zal zijn ra een goede toekomst voor de mid dagland van Terneuzen. Oacieel werd de braderie geopend toa de loco-burgemeester de tekst uiisprak van stadsomroeper Blaeke uit SMs. Hij kweet zich met verve van die taak, maar wist zich toch niet zo goed verstaanbaar te maken dan de omroe- jKrzelf, die daarvoor niet eens een mi crofoon nodig had. Sluisenaar Blaeke Hok trouwens de hele Noordstraat door om het winkelend publiek kond te doen van de officiële opening van 'net vierdaagse evenement. Aangemoedigd door een aantal geno digden (onder wie enkele raadsleden) had de heer Barbé toen al de braderie ïngefietst' op de rollen bij café Le Belle Vue. Het gezelschap ging daarna een kijkje nemen m de feestelijk versierde Noordstraat Hoewel strand en water voensdag geduchte concurrenten wa rm van de Temeuzense winkeliers was tó daar op de eerste dag van de bra derie toch al behoorlijk vol. Aan de sfeerrijke kraampjes, waar verkoop sters zich ondanks de hitte in midde leeuwse kostuums hadden gehesen, weiden goede zaken gedaan en er was grote belangstelling voor enkele spe ciale attracties, zoals de bezigheden ven kunstenaars en oude ambachtslie den op verschillende plaatsen in de binnenstad, een straattekenwedstrijd op de Smidswal en optredens van Eateurbands en de harmonie 'De t'ssende Hollander', met majoretten. Errètepunten vandaag (donderdag) rfÊreen autoparade op de markt, op- STWOLUTJK - Ad van der Floer uil Kuadcndammc beeft maandar een wedstrijd voor liefhebbers in Stolwijk Hij versloeg na een wedstrijd over 50 kilometer Rien van Brussel uit Som- melsdijk In de spurt. Het was de tweede overwinning van Van der Ploeg dit seizoen. Ko Tolhoek word i4o sportaccommodaties van de vereni ging van Nederlandse Gemeenten heeft uitgebracht over de behoefte aan sportvoorzieningen in de gemeente Bruinisse. Het rapport geeft een inzicht over in hoeverre bestaande, overdekte en on overdekte sportaccommodaties vol doen aan de sporttechnische eisen, die tegenwoordig worden gesteld en dan de behoefte van de verenigingen en de scholen. Het rapport adviseert op Bij deze een reactie op de brief worden marktconccrten korte termijn een zestal voorzieningen. T Promenade-concerten Veilig fietsen GOES - De commissie orgelconcerten Grote Kerk Goes besloot de zoge- unmde promenadeconcerten te ver- ragen door 'Marktconcerten'. Het ligt in de bedoeling om meer markt- bezoekers te betrekken bij de orgel concerten die elke dinsdag gedurende de maanden juli en augustus van half een tot een uur, worden gegeven. Heteerste concert vindt plaats op 6 ju li, de organist is Leen de Broekert uit Oostkapelle, het tweede op 13 juli door Jan van Dijk uit Middelharnis. Verder ajn er concerten op 27 juli door Cathe rine Ennis uit Engeland, op 3 augustus door Peter van Dijk uit Utrecht en op 3! augustus door Herman Lammers uit lüjnïheerenland. De overige vier con certen worden gegeven door Kees van Eersel uit Goes. opgenomen twee kleedkamers, twee kleed- en wasgelegenheden. 'Keuzeconcert' Kees van Eersel GOES - Kees van Eersel zal op 4 sep tember een 'keuze-concert' geven op het Marcussen-orgel van de Grote Kerk te Goes. Het programma bevat uitsluitend verzoeknummers, opgege ven door orgelliefhebbers uit Walche ren, Noord- en Zuid-Beveland en Bel- gië. Het totaal bij het Paasconcert opgege ven verzoeknummers bedroeg onge ler 100. Een 5-tal hiervan werd uitge kozen voor het programma van 4 sep tember. Sonate I van Guilmant, Prelu- omm en fuga van Van de Kerkhoven, pn feste Burg' van Buxtehude en loccata over de melodie van Ps. 146 foor Jan Zwart en een orgelkoraal van «eh. Van Eersel hoopt evenwel de niet aan bod komende composities op «n later tijdsüp in 1976 en 1977 op zijn Programma te plaatsen. Zo zal hij dan da grote fantasie van Reger over 'Wa rnet auf en de variaties uit Symph. V 'ffl Widor spelen. Voor het Nieuw jaarsconcert staat van de verzoek nummers genoteerd Carillon de West, rmnster van Vierne en Toccata, adagio a fuga in C van Bach. De Suite Go- inique van Boëlmann gaat dit jaar ^Mrde derde maal en wel op 24 augus- omT hel keuze-Programma werden onaer meer opgegeven werken van ™tae componisten als Bach (8x), rm ?Ude' Scheidt" Pachelbel. Reger, ai! n ger' van Franse componisten d^ïranck (5x), Alain, Boëllmann, Du- LGuilmant, Messiaen, Vierne en pon' .Van Belgische componisten als auaerts, Van de Kerkhoven, De Rie- d en Verschraegen, en van Ne- Aon e comPonisten als Sweelinck. verrnotü Zwart- Het zeer grote aantal Rummers en de grote verschei- orppi daarvan is aanleiding voor de rêw0mmissie om 00k 10 het vervolg nenriD05 te 11011060 met de uiteenlo- w ae wensen van het publiek. de accommodaties volgens het advie sorgaan ook voor de toekomst op vol- automobilist. gen gemeentelijke sportveld moet gehand haafd blijven. dat een zaal van beeld 16 bij 18 bij 7 meter v< kale samenleving van Bruinisse van grote betekenis zou zijn. Het stelt ech ter. dat voor onderwijsgebruik geen behoefte aan een tweede zaalruimte bestaat. De leegstand overdag van de sportzaal zal financiële consequenties hebben voor de exploitatie. Door de beschikbaarheid van een sportzaal in Oosterland en een sport park in Zierikzee is het in deze regio voldoende zaalsportaccommodatie aanwezig. Zo stelden de rapporteurs bijvo Deze voorbeelden dienen om aan te de lo- tonen dat de schuld niet alleen bij de automobilisten ligt. indien er über haupt van een schuldvraag sprake kan' zijn. De oplossing van dit probleem zal nog lang op zich laten wachten, tenzij er ernstige ongelukken gebeuren; en de mogelijkheid van ongelukken is naar mijn mening, gezien de huidige situa tie. zeer reëel. Alternatieven zijn er, he laas, maar weinig. Een oplossing zou het door mevrouw Joosse-Oele ook al genoemde aanleggen van fietspaden zijn, waarbij ik wil opmerken dat de yoor het rapport om advies voor te leggen aan de commissie sportzaken. Muziekvereniging 'EMM' geeft openluchtconcert KORTGENE - De koninklijke mu- ziekvereniging 'EMM' uit Kortgene geeft maandag een openluchtconcert indien het de bedoeling van mevrouw GDVV WINT EIGEN VOETBALTOERNOOI GOES - Hel zaterdag voor de vijfde maal gehouden datncsvoetballoernooi van de Goese Dames Voetbal Vereni ging (GDVV) is evenals vorig jaar geëindigd in een overwinning voor de organiserende vereniging. De Goese dames sloten hiermee een bijzonder succesvol seizoen af. Naast hel Zeeuws kampioenschap wonnen ze vier toernooien: van Vlissingen. Kloe- tlnge. Kapelle en het eigen toernooi. GDVV bleek in de poule slechts con currentie te ondervinden van de Haagse vereniging 'Celeritas'. GDVV won die wedstrijd vnj moeizaam met 1-0. In de andere poule werd de vereniging ZBVH (Zuid-Beyerlandi eerste, terwijl SKNWK verrassend tweede werd vóór Kloelinge. De finale gaf GDW weinig moeilijkheden. Door doelpunten van Jacky Freakly (3x) en Sonja Noya werd met 4-0 ruim gewonnen van ZBVH. Eindstand: 1 GDVV. 2 ZBVH. 3 SKNWK. 4 Celeritas. 5 Kloetinge. 6 Veere. 7 DRZ. 3 Tholense Boys. 9 Mar- jola Girls. 10 RozenoorcL VOETBALTOERNOOIEN 'S-HEER-ARENDSKERKE S-HEER-AREND8KERKE - De voet. balvereniging s-Heer-Arends kerke houdt in de zomermaanden verschil lende toernooien. Op zaterdag 14 au gustus wordt het belangrijkste toer- nool voor eerste elftallen gehouden. Hieraan nemen naast de organiserende vereniging deel: Nleuwdorp. Krabben- dljkc. Veert*. Wolfaartsdljk, GPC, Apol lo. Wemeldinge. Verder staat op het programma: op 12 juni een toernooi voor A- en C-junioren. op 26 juni een speitoemooi voor D- en E-pupi!len op 31 juli een toernooi voor derde elftallen en op 7 augustus een toernooi voor tweede teams. PRESTATIELOPEN VAN AV'56 IN GOES GOES - De Goese atletiekvereniging AV '56 houdt op donderdagavond 17 juni instuifWedstrijden voor senioren en A- en B-junioren op het sportpark Het Schenge By de dames staan de 100 meter en de 800 meter op het pro gramma en de heren kunnen starten op de 100 meter, de 200 meter, de 3000 meter en de 4 maal 100 meter. Voor de junioren zijn er. zowel bij de meisjes als de jongens, ook verschillende loop nummers. Twee dagen eerder - op dinsdag 15 Juni - is AV '56 ook al actief: dan wordt in Goes-Zuid dc- tweede zomeravondpres- tatieloop gehouden. De startplaats is bij het Hertenkamp en de prestatie- loop begint om 19.00 uur. Er wordt ge lopen over afstanden van 3 en 6 kilo meter (belde groepen starten tegelij kertijd). Vv Wemeldinge wint eigen toernooi WEMELDINGE - In Wemrldince werd het vv 'Wemeldinge' toernooi gr- «pceld, dat werd gewonnen door de organiserende club. In poule twee, de poule voor Iwrede elftallen, werd Zaainslag winnaar. Tevens werd af scheid genomen van trainer Jan We- strate, hij kreeg een gevhenkenbon voor al bet werk dat hij bad gedaan. De uitslag van het toernooi luidde Wemeldinge 1 - Wolphaartsdijk I 1-0. Lewed boys I - Sluis I 0-0. Zaamslag I - Wemeldinge I 0-0: Wolphaartsdijk I Lewed Boys I 1-i. Sluis I - Zaamslag I 0-1: Wemeldinge 1 - Lewed boys I 1-0; Wolphaartsdijk i - Zaamslag I 0*1: Sluis I - Wemeldinge I 1-4: Lewed boys I - Zaamslag 1 0-0: Wolphaartsdijk I - Sluis I 2-1 Eindstand 1 Wemeldinge I 7 punten: 2 Zaamslag I 6 punten; 3 Lewed. boys I 3 pnt w.n.s. 4 Wolphaartsdijk I 3 pun ten: 5 Sluis I 1 punt. Poule B: Wemeldinge 2 - Wolphaarts dijk 2 1-0; Lewed. boys 2 - Sluis 2 0-0: Zaamslag 2 - Wemeldinge 2 1-0: Wolp haartsdijk 2 - Lewed. boyus 2 1-0; Sluis 2 - Zaamslag 2 1-3; Wemeldinge 2 - Le wed. boys 2 1-0: Wolphaartsdijk 2 - Zaamslag 2 0-2; Sluis 2 - Wemeldinge 2 0-0: Lc-wed. boys 2 - Zaamslag 2 0-2; Wolphaartsdijk 2 - Sluis 2 0-0. Eindstand: 1 Zaamslag 2 8 punten: 2 Wemeldinge 2 5 punten: 3 Wolphaarts dijk 2 3 punten, w.n.s.. 4 Sluis 2 3 pun ten; 5 Lewed. boys 2 1 punt. GOES - B. Glerum van Slnt- Srbastiaari uit Verseke I* winnaar geworden van de derde klaMeringv wedstrijd boogschieten. De wedstrijd werd gehouden in de sporthal te Goes De uitslagen luiden Heren: li Glerum 223: P de Koeijer 218: H. Goddeljn 215; A de Koeijer2l2; L de Koster 212 J Rlbbcns 207: L de Koeijer 205; A. Jongmans 203. H van Stee 202 Dames C de Vnes 195. mevr Glerurn 188: mevr Huenman 169; Jeugd H. Ham 191; L. Koopman 143: F. Engels 129: Aspiranten I van de Walle 91. B. Uil 74: B. BoUJn 03. Jeugdtoernooi Rillandia vi RILLAND-BATH - Ter afsluiting var het seizoen 7S-78 organiseert de vv Ril landt a zaterdag een toernooi voor la gcre elftallen De teams zijn ingedcclc In twee poules van vier ploegen du een halve competitie zullen spelen D« poulewinnaars treffen elkaar tn de fin a le. De wedstrijden beginnen om II.0C uur De pouleindeling is. poul»- Bergen A (Bergen op Zoomi noord Boys (Bergen op Zoom), WHS 2 (St Annalandi. Rillandia 3 (Rilland- BaUi). Poule B: Kloetinge 0 (kloetinge). Apollo 4 r's-Gravenpolderi. Chrislandia 4(FijnaarU Rillandia 4 (RUlsnd-Bath). Scheidsrechters zijn de heren J. A. Er- ke. N. Moerland en A. J Verhagen iu; Rilland-Bath en H. Slabbekoorn uit Kloetinge. Roze- (SBMRHi treden van kleuters op de promenade, Foto: Loco-burgemeester drs. R. C. E. manifestaties rond kunst en oude am- Barbé opent de Temeuzense braderie bachten. muzikale bijdrages van ver- met het uitspreken van een tekst van schillende korpsen en AVRO'S Toppop stadsomroeper Blaeke uit Sluis tmid- bij 'Porgy en Bess'. den). RAPPORT MET SPORTTECHNISCHE EISEN VOOR A CCOMMONDA TIES ADVIES: OP KORTE TERMIJN ZES ZAKEN REALISEREN BRUINISSE - De gemeenteraad van Bruinisse behandelt vrijdagavond het ^raadsvergadering begint vrijdaga- rapport, dat het adviesorgaan voor vond om half acht. voor dat de gemeenteraadsleden hun visie op het rapport geven. Een krediet van ƒ40.600,- wordt gevraagd voor ht maken van een schetspian voor het nieuwe gemeentehuis. Het nieuw- bouwplan zal worden ontworpnen door architectenbureau Rothuizen en 't Hooft te Goes. mevrouw J. Joosse-Oele in uw krant De aanleg van een tweede tennisbaan d-d- 22-5-1976. Naar mijn gevoel belicht in aansluiting aan de bestaande baan, deze mevrouw deze zaak wel erg een- alsmede een oefenmuur acht men no- zijdig door te zeggen dat de schoolkin- dig in verband met een goede ont- deren louter uit veiligheidsoverwegin- plooïng van de bestaande tennisver- 8en met vier of vijf naast elkaar rijden. Wat ziet namelijk een automobilist die 's-ochtends naar Goes en 's-avonds het ook noodzakelijk, dat het kleed-en weer terugrijdt? Kinderen, kennelijk clubgebouw wordt uitgebreid en ver- in doodsangst, die elkaar stevig om de zekerd. Hiierin dienen dan te worden schouders vasthebben, waarschijnlijk om te voorkomen dat zij voor de wielen douches, twee toiletten en verblijf- van een aanstormende auto vallen, ruimte van circa 20 m2 met bar. Ver- Veiligheidsoverwegingen Kinderen, groting van de 1 andijsbaan is nodig tot dl6 elkaar behulpzaam zijn bij het ver- circa 1 hectare. Verder adviseert men wijderen van de bagage, zoals tassen het nieuwe veld in het gemeentelij 60 regenkleding, waarbij deze kinderen sportpark aan -de voetbalvereniging d6 voor hun klaarblijkelijk meest effi- Bruse Boys in gebruik te geven en pleit ciënte methode hanteren, namelijk een men voor uitbreiding van het kleed- en paar fikse trappen met een schoen of clubgebouw van deze vereniging met e6n laars; immers men weet. hoe lich- fiets, hoe sneller men kan ont- Na realisering van deze adviezen zullen komen aan een onverantwoordelijke Veiligheidsoverwegin- doende wijze in de behoefte kunnen Gelukkig dat ook de kinderen door- worden voorzien. De reservering van hebben dat zichtbaarheid een eerste voldoende ruimte voor de eventuele vereiste is, niet door bij mist en regen- aanleg van een derde sportveld bij het val de voorgeschreven verlichting te maar door met drie achter el kaar slalom tussen de strepen te rij- „Wellicht ontstaat er in Bruinisse ook den. Veiligheidsoverwegingen Kinde- nog eens belangstelling voor de beoe- ren. die met vier of vijf naast elkaar fening van een andere tak van sport rijden en als zij hun doel hebben be- dan voetbal, bijvoorbeeld korfbal, reikt door middel van deze methode. Mocht in de toekomst behoefte ont- namelijk snelheid minderen door de staan aan een tweede gymnastie- automobilist hebben toch het volste kruimte, dan zal de bouw van een wat recht als nu de automobilist door mid- grotere zaal opnieuw onder ogen kun- del van een signaal verzoekt te mogen nen worden gezien", aldus het rapport, passeren, met een vanouds bekend ge- Het adviesorgaan ontraadt de bouw baar te informeren of hij geestelijk wel een sportzaal, hoewel het erkent in orde is. Veiligheidsoverwegingen vast. B. en w. stelt de gemeenteraad strook asfalt naast de Goessestraatweg geen fietspad in de zin der wet is Een tweede oplossing zou kunnen zijn het op bepaalde uren afsluiten van de Hil- lewerfweg en de Oostweg voor auto's en van de Goesspst.raatwpg voor fiet sers, gecombineerd met op de kruising en stoplichten. Dit biedt echter, in tegenstelling tot het aanleggen van fietspaden (wat overigens al geruime tijd gepland is) geen optimale veilig heid. De laagst mogelijke prijzen omdat 115 nederlandse experts gezamenlijk inkopen' Verstrekkende garanties op alles wat U I in een expert-zaak aanschaft! Levering op consumenten» oorwaar den op de voormalige kaaidijk te Kortgene. Joosse-Oele is geweest om door middel Onder leiding van Rinus Kramer van een discussie een veilige afwikke- wordt een geheel nieuw programma uitgevoerd, dat is aangepast aan de kleine bezetting van het muziekgezel schap. Het concert begint om 20.00 uur. ling van deze zaak te versnellen, hoop ik van ganser harte dat zij hierin slaagt. M. C. Westveer Wemeldinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 23