SCHIETINGEN WAARHEID EN LEUGEN OVER ZUID-AFRIKA Goed voetbal? Duivenvluchten Van Seumeren Kraanbedrijf B.V. enige ervaren kraanmachinisten WOENSDAG 9 JUNt 1976 Nu de hetze tegen Zuid-Afrika bij ons Nederlandse volk weer eens haar hoog tepunt heeft bereikt, kan het toch ook wel weer eens nuttig zijn met twee be nen op de grond te gaan staan en eens ietwat ontnuchterd ons te gaan afvra gen: wat hebben we met dit alles be reikt en was onze toom billijk ontsto ken Hebben we ons laten opruien of hebben we ons gefundeerd eigen oor deel over Zuid-Afrika Kon en kan het alles de toets ener bil lijke kritiek doorstaan of is het nu werkelijk zo als links Nederland ons vla allerlei media komt voor te hou den Wijlen Adolf Hitler zei altijd dat je een volk zovaak iets totaal ver keerds moet voorhouden totdat ze ten laatste nog gaan geloven dat het waar ia En hij had het nog niet zo verkeerd bekeken ook want de propaganda in het derde Rijk had een enorme uitwer king op het volk. Is het anno 1976 in Nederland beter We worden nu van een bepaalde zijde dusdanig 'voorgelicht' dat we het nog gaan geloven ook. Onder die 'bepaalde zijde' versta ik de linksen en de afval lige kerkmensen die samenspannen om ons volk voor te lichten over Zuid-Afrika op een wijze die kant noch wal raakt. En mede door hun optreden zag Nederland geen kans een belang rijke order uit te voeren. Natuurlijk hebben deze hetzers niet gedacht dat Zuid-Afrika na lang gewacht te hebben zelf deze order aan Frankrijk gat Men liet de uiterst linksen en hun aanhang gewoon er niet over beslissen of het wel of niet mocht en dat heeft natuurlijk weer eens eventjes kwaad bloed gezet, Want deze hetzende Nederlanders hadden in feite er over moeten beslis sen of deze kemreaktorvaten mochten worden geleverd en nu was hen net een stap voor. Die vette kuif ontging hen dan toch maar. Maar ondertussen gaat men rustig door om een broedervolk dusdanig te belasteren dat men zich gaat afvragen waar dat wel heen moet. Wilt ge voor beelden Nauwelijks heeft de Synode der Gere formeerde Kerken besloten om niet langer via de kerkelijke weg gelden be schikbaar te stellen voor het anti racistisch fonds van de Wereldraad van. Kerken (welk besluit in een wettige vergadering door wettelijke afgevaar digden genomen is) of aanstonds staat ds. Van Veen met nog wat aanhangers op om langs allerlei zijwegen toch maar het nodige geld voor misdadige doeleinden bij elkaar te krijgen. Ds. v. d. Veen weet heel goed dat deze aktie in zijn kerk nimmer aansloeg omdat gereformeerd Nederland geen kerkgeld voor geweld wenste te geven Toen men voorheen al maanden bezig was met deze aktie. had men na lang bede len 28.000 bijeen, wat later wel iets is aangegroeid. Maar nu de synode met meerderheid van stemmen besluit dit werk niet meer kerkelijk te doen plaats hebben gaat men via omwegen toch weer tot deze dingen over. En dan is ds. Van Veen nog zeer beledigd dat men hem geen visum verstrekt om eens in Zuid-Afrika rond te kijken. Volgens hem en zijn aanhang is het daar zo ongeveer een politiestaat. Als men dergelijke nonsens verkoopt is het dan niet te begrijpen dat men geen vi sum krijgt om dit land te bezoeken Haast nog erger en droeviger is het ge steld met dr. v. d. Heuvel van de Ne derlandse Hervormde Kerk. Deze is misschien nog feller gekant tegen Zuid-Afrika dan zijn gereformeerde col lega. Wat uit zijn pen gevloeid is mag het daglicht niet zien. En tochdr. v. d. Heuvel heeft een bijzonder groot ver langen om die politiestaat ook eens te bezoeken en eist dan meteen maar het recht voor zich op om ook de gevange nissen eens te mogen bezoeken om met ■onschuldige' slachtoffers van het apartheidsbeleid te mogen spreken. Wat een verblinding Onschuldige slachtoffers van het apar theidsbeleid Bestaan die er daarginds Lees: Men sen die met behulp ook van het geld dat hen via de Wereldraad van Kerken werd verschaft - en waarvoor ook in de Nederlandse kerken is gecollecteerd. Het vreedzame Zuid-Afrikaanse volk het leven onmogelijk trachten te ma ken en er wel voor zorgen dat we hier een totaal vertekend beeld krijgen van de toestanden daarginds. Niemand minder dan prof. Rothuizen durft op de synode zijner kerk te bewe ren dat Vorster in Zuid-Afrika zowat alle machinegeweren op scherp heeft staan om bij de eerste de beste gele genheid eens eventjes zijn slachtoffers neer te knallen. En dat wordt ook nog geloofd ook. Ook door synodeleden die tandenknarsend moesten toezien dat de synode van Eerbied voor het leven Felle schijngevechten in het kabinet. De vraag is: leven of dood. 'Abortus'. De twee grootste partijen, die zoge naamd opkomen, de één voor de zwakkeren en de ander voor vrijheid en democratie, sluiten een monsterver bond tegen dit leven. De zwakke be schermen tegen de sterke kan een stem kosten. De rode vrouwen en an deren protesteren luidruchtig. Eerst vechten ze voor gelijke rechten van man en vrouw, vooral dan in de ver antwoorde posities en nu blijkt dat ze nog geen verantwoording kennen voor leven dat ze in zich dragen. Hoe wil men dat dan tegenover derden kun nen. Het was beter dat ze de verspilde tijd aan de Bloemenhovebezetting ge bruikten om het stencil van Pater Koopman te bestuderen. Dit laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Of is het als bij sommige omroepen, die een complete abortus op de buis bren gen maar tegen dit stencil zijn dat de gevolgen laat zien. De schijnheiligheid is enorm. Steeds worden sociale pro blemen, die ontstaan naar voren ge schoven. Maar iedereen wordt gehol pen van wieg tot aan het graf en zo ook bijvoorbeeld ongehuwde moeders. Het is wel het genot willen maar geen ver antwoording voor de gevolgen. Straks mag abortus met de wet in de hand Iemand die een kat verdrinkt krijgt bijna levenslang, degeen die een moord pleegt krijgt subsidie. Hitiers metho den waren ongehoord maar deze zwij nerij is even erg. A. J. de Jonge, Hoek; hun kerk wel zeer wijze besluiten nam Hoe zei wijlen Joost van den Vondel het ook weer O Ja. aldus: Want waarheid - 't is al oud - vindt nergens heil noch heul. Dies roemt men hem voor wijs die vin ger op de mond leyd. O, kon ik ook die kunst, maar wat op 's harten grond leyt, Dat welt me naar de keel, ik word te stijf geparst, Het werkt als nieuwe wijn die tot de spon uitbarst. Hier kunnen voor- en tegenstanders het mee doen. We raden de tegenstanders van het apartheidsbeleid aan om eens eerlijker de zaken te onderzoeken Om zich niet te laten beïnvloeden door allerlei per sonen die nimmer in Zuid-Afrika zijn geweest, want de waarheid vindt ner gens heil noch heul En zij die nog een nuchtere kijk op deze dingen hebben, raden we ten zeerste aan om via de Zuid-Afrikaanse ambassade te Den Haag (Wassenaarse weg 140) zo gedurig eens om materiaal over Zuid-Afrika te vragen. Dan krijgt men een voorlichting die mijlenver uit- steekt boven wat men in bepaalde kringen hoort Het boekje: Gebundelde leugens, zendt men u gaarne toe en na lezing zegt men: Hoe bestaat het dat wij zo voorgelicht worden. Misschien wil één van onze lezers mij wel eens via een ingezonden stuk ver tellen waarom er na de tweede wereld oorlog zoveel duizenden getracnt hebben en nog trachten om van achter het ijzeren gordijn naar het vrije wes ten te vluchten en dat ook in 1976 zo- velen trachten om vanuit de nabuur landen Zuid-Afrika binnen te komen. Zo groot is de toeloop geweest dat men zonder pasjes dit land niet meer bin nenkwam. Zijn ze er dan toch zo op gebrand om in een politiestaat te leven en trachten anderen in Europa zo'n politiestaat te ontvluchten Graag deze vraag nuchter en zakelijk beantwoord Bij voorbaat dank. L. Janse 's-Gravenpolder. 'Rustoord' en vissershaven Colijnsplaat In de rubriek "Lezers schrijven" van 22 mei 1976 gaat de heer Jasperse in op het volgende en schrijft: "Dorpsbe langen neemt niet de moeite om de enquêteformulieren (betreffende het al of niet sluiten van de vismijn) bij "Rustoord" (bejaarden tehuis in Co lijnsplaat) op te halen. Directie en be stuur hebben hun %'olle medewerking toegezegd evenals dc bewonerscom missie". Conclusie van de heer Jasperse: "Geen beste beurt van Dorpsbelangen". Jammer dat de heer Jasperse, alvorens dit ingezonden stuk te schrijven, niet even de moeite heeft genomen, bij de Vereniging Dorpsbelangen naar de gang van zaken te informeren. De lezing van de heer Jasperse is na melijk volkomen onjuist Niet minder dan drie maal zijn wij naar het bestuur gegaan en drie maal naar de bewo nerscommissie om de formulieren op te halen, maar zijn even zovele malen met een kluitje in het riet gestuurd, zoals uit onderstaande blijkt Vereniging Dorpsbelangen Colijn splaat vraagt aan de directeur van het tehuis (de heer Dek) de bezorgde en quêteformulieren bij de bewoners in ontvangst te mogen nemen. Antwoord: "Daar bemoei ik me niet mee. Stel je hiervoor in verbinding met de bewonerscommissie. Onze voorzit ter, de heer Nijsse, heeft de bewoners er over toegesproken, maar ik weet niet wat hij gezegd heeft". Donderdagavond 6 mei informeerden wij bij de heer Dek nogmaals naar de mogelijkheid, de enquêteformulieren op te halen in het tehuis. Antwoord: "De bewoners zullen de pa pieren persoonlijk komen inleveren". Vrijdagavond 7 mei stelden wij ons in het tehuis in verbinding met de voor zitter van de bewonerscommissie en in formeerden naar de enquêteformulie ren. Antwoord: "Er zal wel niemand teke nen. want dan hebben wij de verant- woording". Wij informeerden dezelfde avond bij de voorzitter van het tehuis de heer Nijs se. naar wat hij de bewoners had ge zegd. Antwoord: "Ik heb een praatje gehou den en daama gezegd, jullie moeten zelf weten of je tekent op het enquête formulier". Zaterdagmorgen 8 mei: Dorpsbelangen verzoekt nogmaals aan de voorzitter van de bewonerscommissie, tijdens het koffiedrinken de bewoners te vragen het enquêteformulier alsnog in te wil len vullen. Hij beloofde dit te zullen doen. Ongeveer één uur later vernamen wij bij hem naar de uitslag. Antwoord: "Er tekent niemand". Hieraan kan worden toegevoegd dat van de bijna vijfhonderd gezinshoofden en volwassen alleenstaanden die in Co lijnsplaat buiten het bejaardentehuis "Rustoord" wonen, slechts enkelen het formulier niet hebben ingevuld. Conclusie van Vereniging Dorpsbelan gen was als volgt: "Niemand van de bewoners heeft het gewaagd het en quêteformulier in te vullen. De voorzit- ter van het tehuis, de heer Nijsse. is havenmeester van de Colijnsplaatse haven en als zodanig nauw betrokken bij de kwestie. De vraag doet zich voor, welke voorlichting hij de bewoners heeft gegeven t.a.v. het al of niet invul len van hei formulier". Vereniging Dorpsbelangen Colijnsplaat ,A. L. Verburg 'De Vogel' vierde eerste lustrum HENGSTDIJK - Zaterdag werd in kantine 'De Vogel' het eerste lustrum van camping 'De Vogel' te Hengstdijk gevierd. Het feest bestond uit een ba lavond, die zeer druk werd bezocht. Voor het muzikaal gedeelte zorgde het orkest 'Elora's' uit Roosendaal. Messen slijpen Het gaat nog steeds minder goed in de economie: ondernemingen wankelen, vallen of vragen rijkshulp, Werktijd verkorting moet de produktie op lager peil brengen, jongeren worden thuis gelaten, pensioengerechtigden en ver loop niet aangevuld. De werkloosheid wordt blijvend van aard en herstel en scheppen van meer werkgelegenheid wordt als wens aan het bedrijfsleven voorgelegd ui ruil voor afzien van prij scompensatie. alsof het gelijk houden der lonen op zich genoeg ruimte schept bij de ondernemingen, om de werk loosheid op te heffen. Er is geen garan tie te geven, dat gelijkblijvend loon meer winst betekent, die omgezet kan worden in nieuwe werkgelegenheid. Zou men dit proberen dan is er even min garantie te geven dat de bijko mende produktie voor een rendabele prijs aan de man gebracht kan worden. Van loonafstand ten behoeve van te werk te stellen werklozen hoort men niet: de ww premie blijkt het voorde ligst. Toenemende spaarbedragen wij zen op afnemende directe bestedingen en het bedrijfsleven ziet deze tegen waarden van goederen en diensten naar de bankkluizen afvloeien De kooplust slinkt en de lust tot investe ren ook. Het grotere aanbod van kapi taal doet de rente dalen voor nieuwe spaarders en ook voor oude aan wie meer rente beloofd werd. destijds in grote advertenties. Het geld circuleert in een teruglopende spiraal en dat tast de bestaanskansen van ondernemin gen aan. zo dat prijsverhogingen, met ministeriele toestemming, aan de orde van de dag zijn. Onder het voorwend sel, dat de koopkracht met dalen mag - de kooplust deed dat wel gezien de stijgende spaarbedragen, waarvoor nu niets gekocht wordt - wordt algemene prijscompensatie in de lonen verlangd, waardoor er weer meer en andere be drijven in de knoei dreigen te geraken. Activiteiten worden nu al naar het bui tenland overgeplaatst voor leefbaarder omstandigheden. Ten einde raad reist een minister naar Amerika om Uncle Sam te vragen in Nederland te komen investeren. Een bede dus om heront- wikkelingshulp waar Nederland zelf arme landen met belangrijke ontwik kelingshulp gedenkt, terwijl het te zwak blijkt om zichzelf behoorlijk en naar wens te bedruipen. Eigen volk vlucht en vreemden worden aangelokt. Een land met een sterke munt vraagt, hulp aan een land met zwakke munt.. De socialistische staat doet een beroep op een kapitalistische staat, waar fel op gescholden wordt vanwege de ver foeilijke ouderwetse maatschappij structuur. maar die wel de nood mag komen lenigen, op verzoek zelfs. En men schaamt zich niet. Duidelijk is wel. dat gelijkblijvende lonen, zonder prijscompensatie, niet zo maar tol vermeerdering van werkgelegenheid leiden zal en dat deze wens niet vtfor inwilliging vatbaar is en bron blijft van ontvredenheid voor en na. Toch slijpt men ijverig de messen om de nationale koek opnieuw te gaan verdelen. De overheid eist al lang een plak groei, de loontrekkenden minstens behoud van hun dikte en lengte, terwijl de koek kleiner is en hier en daar zelfs aange brand. Het bedrijfsleven krijgt het schrale overschot en is dan nog meer aangewezen op hulp uit het buiten land. Uncle Sam schijnt nog rijk te zijn en Nederland is bereid daar wat aan te doen, want om hier winst te komen maken hebben we hern niet nodig en vragen we hem echt niet om hulp. Er moeten dus heel wat noodverbanden aangelegd worden. Zal Wim een theo retisch en praktisch examen in de ver bandleer met goed gevolg kunnen af leggen??? Jelle zal wel zien. Na afloop van de operaties. Als de patient voor pampus blijft liggen is de loonnarcose geslaagd te noemen. En dan zal de VAD (de Vaderlandse Afbraak Dienst) niet meer hoeven uit te rukken. A. van Damme. Hontenisse. Heel Zeeland heeft er belang bij dat er een profclub in ons gevoet komt naar i Heel Zeeland heeft er belang bij dat er een profclub in ons gewest komt. Maar het is voor mij bewezen dat er in Vlis- singen voor goed voetbal wel terdege belangstelling bestaat, dat juist is be- bewezen. RWDM Molenbeek. Het te be treuren dat het bedrijfsleven zoals KMS 'de Schelde' en onze grote bedrij ven in Vlissingen-Oost er geen dub beltje voor geven. Of zijn wij in Vlissin- gen gedoemd om scheepje te "bouwen te bouwen of je raam van je auto dicht te doen als in Vlissingen oost rijdt. Het valt diep te betreuren dat in Zeeland het voetbal op een zeer laag peil staat. Ook bestuurders van vele voetbalclubs in Zeeland maar wel voornamelijk in Vlissingen enkel maar kijken naar ei gen, dat Jan of Piet zit toch in het be stuur. Maar niet en het dit de mentali teit van spelers dat op een laag peil staat te verlijken met onze Zeeuwse wielrenners daar komen schromelijk aan te kort. Heus al er goed voetbal gespeeld wordt komen de mensen, maar dan zal men uit een ander vaatje moeten tappen en de vuisten bij elkaar doen. Wij zijn geen feestverenigmg maar een voetbalclub. H. Nieuwland, Vlissingen. Kapiteinne W. Vermijn weg bij des Heils Terneuzen TERNEU2EN - De be velvoerend officier van het Leger des Heilskorps Temeuzen, kapiteine W. Vermijn wordt met ingang van 17 juni overgeplaatst naar het korps Maars- sen. Ze neemt zondag afscheid. Majoor P. van Dalen van het divisiekantoor in Den Haag leidt om 17 uur een verlos singssamenkomst. Daama is er van 18.30 tot 20.30 een afscheidsreceptie in de legerzaal Kapiteine W. Vermijn zal wprden opgevolgd door een luitenante die wordt uitgezonden door de kweek school voor Heilofficieren. Het Temeu- zense korps heet haar zondag 20 juni officieel welkom. Leger i SINT-JANSTEEN - Aan de schieting bij 'Sint-Jan' te Sint-Jansteen namen 66 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde: eerste hogevogel: niet afgeschoten, tweede hogevogel. A van Dorsselaer, Kapellebmg, eerste zijvogel: L. Seghers, Slekene iB.). tweede zijvogel: E. van Dorsselaar, Sint-Jansteen: derde zijvogel: K Ver- eecken, Klooslerzande; vierde zijvogel. J. Ballons, Burcht; eerste kal. C. Ha- geman, Clinge: tweede kal: J. Hiel, Klooslerzande. derde kal: J. Baltens, Burcht; vierde kal: K. Vereecken. Klooslerzande. De uitslag van de tweede wip luidde: eerste hogevogel: niet afgeschoten, tweede hogevogel: Th Freijser, Hulst: eerste zijvogel: P. Stevense. Sint- Jansteen; tweede zijvogel: J. Verten- ten. Sint-Gillis <B.). derde zijvogel: C. Kind, Nieuw-Namen; vierde zijvogel. C. Weemaes. Clinge; eerste kal: A. Bleijenbergh. Antwerpen. iBtweede kal' A Baltens. Burcht iB.); derde kal J Leeraert. Hulst: vierde kal: D. de Vlaming, Sint-Jansteen. KOEWACHT - Aan de schieting bij A. de Schipper te Koewacht namen 44 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde: eerste hogevogel: Th. In- ghels. Koewacht; tweede hogevogel: A. Martinet, Koewacht: eerste zijvogel: J. Coppens. Kemzeke (B i: tweede zij vo gel: E. Ingels. Koewacht; derde zijvo gel: C. de Wilde. Keowacht; vierde zij vogel: A. Suy, Koewacht; eerste kal: R. van Hoecke. Stekene <B.>; tweede kal: J. Coppens, Kemzeke (B.l: derde kal: W Verschraegen, Koewacht, vierde kal: Th. Inghels. Koewacht. De uitslag van de tweede wip luidde: eerste hogevogel: W. Thoen, Koe wacht: tweede hogevogel; A. Suy, Koewacht: eerste zijvogel: B. C. Baert. Koewacht, tweede zijvogel: R. Cerpen- tler, Stekene (B.), derde zijvogel: E. In ghels. Koewacht, vierde zijvogel: O. Lenle, Zemst <B.). eerste kal: W. Thoen, Koewacht, tweede kal: A. Suy, Koe wacht. derde kaal: Th. van Damme, Koewacht, Keowacht. vierde kal: G. Cerpentier, Stekene (B.). CLINGE - Bij de schuttersmaatschap- pij Trouw en Broedermin' zou een wedstrijd tussen een zestal van de Clingse en een zestal van de schut- tersraaatschappij 'Sint-Jan' uit Sint- Jansteen gehouden worden voor de competitie van de 'Supercup'. Daar Clinge niet voltallig opkwam, werd be sloten 'Sint-Jan' als winnaar uit roe pen. STOPPELDIJK - Aan de schieting bij J. Verminnen te Stoppeldijk namen 37 schutters deeL De uitslag van de eerste wip luidde- hogevogel: H. Fopma. Sluiskil, eerste zijvogel: P. Pauwels. Kloosterzande. tweede zijvogel: J. van Leuven. Stoppeldijk, extra vogel: L. van Leuven, Stoppeldijk; grootste aan tal (5 stuks): A. Vemimmen. Stoppel dijk. De uitslag van de tweede wip luidde: hogevogel: P. Pauwels. Klosterzande: eerste zijvogel: J. Heijman. Axel; tweede zijvogel: E. Louwerse. Terhole: extra vogel: P. van Boven, Axel; groot ste aantal (7 stuks): K. Claessens. Lamswaarde. ZUIDDORPE - Aan de schieting bij A. de Block te Zuiddorpe namen 46 schutters deel. De uitslag luidde: ho gevogel: en eerste zijvogel: E. Croon- enburg, Zuiddorpe; tweede zijvogel: E. Herreewgh, Sint-Jansteen; grootste aantal (4 stuks): L. Taalboom. Zuid dorpe; Calle, Sas van Gent, H. Smits, Sas van Gent en R. Herman, Leid- schendam. HULST - Aan de schieting bij P. Leer aert te Hulst namen 47 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde hogevogel: A. Beuleaert, Hulst; eerste zijvogel: R. Boone. De Klinge (B.); tweede zijvogel: F. Franssnen, Sluiskil: grootste aantal (5 stuks): J. FreijSêr, Lamswaarde. De uitslag van de tweede wip luidde: hogevogel: C Poppe. Hulst: eerste zij vogel: A. de Bijs, Hulst: tweede zijvo gel: F. Verstraeten. Hulst. KAPELLEBRUG - Aan de schieting bij Cyr. de Kindt te Kapellebrug na men 50 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde: hoge vogel: J. de Vetter. Kapellebrug; eerste zijvogel: L. de Kindt. Paal tB.); tweede zijvogel: F. de Bruyn, Stekene iB.). De uitslag van de tweede wip luidde: hogevogel: Fr. de Block, Paal iB.); eer ste zijvogel: L. de Kindt, Paal (B.>; tweede zijvogel: verloot. Veilig Verkeer Kloosterzande stelde nieuw bestuur samen KLOOSTERZANDE - In de algemene ledenvergadering van de afdeling 'Vei lig Verkeer Nederland', te Klooster zande, traden 6 van de 8 besuursleden af. De voorzitter was reeds eerder afge treden. Het bestuur is nu als volgt samenges teld: voorzitter: Th. Bouwens, Kloos terzande; secretaris R. Kouijzer te Kui taart; penningmeester A. H. van Beers, Kloosterzande; bestuursleden M. van Heese-Voet: F. G. Hiel en A. van den Broecke. allen te Kloosterzande. De traditionele 'Gezelligheidsrit' kon in verband met de bestuurswisseling dit jaar niet doorgaan. In de winter maanden zal er weer gelegenheid zijn voor het volgen van de zogenaamde verkeerscursus. De afgelopen winter kon deze cursus niet doorgaan omdat er te Hilversum geen lesmateriaal voorradig was. CLINGE - Aan de kaartwedstrijd bij E. Behiels te Clinge namen 136 personen deel. De uitslag luidde: 1 Th. Mintjes- F. Smet. 2 F. Rottier-J. van Vlierberg- he. 3 F Bauwens-A. Boons, 4 J. Komngs-F. Martens. 5 P. de Boey-R. de Kimpe. SINT-JANSTEEN - De wedstrijd in het kader van de 'Supercup' tussen de Schuttersvereniging 'Sint-Jan' uit Sint-Jansteen en de Hulster schutter- vereniging 'De Batavieren' werd door 'Sint-Jan' gewonnen met 47-45. De schutters van 'Sint-Jan' waren J. van Remortel, Ed. Savooy, G. Savooy, J. Vlaming, E. Merckx en J. de Jong, De schutters van Hulst waren: P, Ver hagen sr., P. Verhagen jr., J. Leeraert, Th. Freijser, Fr. Herrewegh en G. Her- rewegh. HENGSTDIJK - Aan de schieting bij P Claessens le Hengstdijk namen 29 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde hogevogel: eerste en tweede zijvogel: P. Claessens. Lams waarde; extra vogel; H, van Water schoot. Hengstdijk: grootste aantal (5 .stuks): J van Leuven, Vogelwaarde Dc uitslag van de tweede wip luidde: hogevogel: P. Claessens. Lamswaarde; eerste zijvogel R. Heijman, Axel; tweede zijvogel: P Claessens. Lams waarde, grootste aantal: (5 stuks): P. nnonrrt.. Wvchen GRAAUW - Aan de schieting bij V de Caluwe te Graauw namen 30 schutters deel, De uitslag luidde: hogevogel P de Koster. Grasauw; eerste zijvogel: P. Totté, Graauw; tweede zijvogel: P. de Koster, Graauw; grootste aantal (5 stuks) A de Bliek. Hulst. KOEWACHT - Aan de schïeting bij J de Kindt te Koewacht namen 45 schutters deel. De hogevogel. eerste en tweede zijvogel werden afgeschoten door J. de Waal uit Koewacht. NOORDSTRAAT - Aan de schieting bij A. Menheere te Noordstraat namen 36 schutters deel. De uitslag luidde hogevogel: Nic. Goossen. Noordstraat: eerste zijvogel: E. Pauwels. Kloosler zande; tweede zijvogel: J. Hoop. Kloos terzande; extra vogel: Th. Cambeen. Noordstraat- KOEWACHT - Aan de blokschieting bij A. de Scheper te Koewacht namen 102 scutters deel. De uitslag luidde; 1 E. Vermandei uit Koewacht; en 2 A. de la Ruelle uit Overslag. HONTENISSE HULDIGT AANTAL SPORTLIEDEN KLOOSTERZANDE - In de raadzaal van het gemeentehuis van Hontenisse in Kloosterzande wordt vandaag - woensdag - een aantal sportlieden ge huldigd. Dat gebeurt door burgemees ter inr. M. Somers. Het, gaat om' Anita Rijk en Mare Maas (leden van SAR. Kloosterzande), Ed Steijns uit Kloosterzande (lid van de atletiekvereniging in Hulst), het eerste damesteam van de handbalvereniging Hontenisse. het le team van SDO uit Lamswaarde en het le elftal van de vv Terhole. De huldiging begint om 19.30 BURGERLIJKE STAND SLUIS „Geboren: Riny z v J M. Boekhout en M. L. C Nelisse. Mireilla G A. d v F. J. E Speecke en J H. van der Cingel; Flo rentine G. C. d v C. J Dekker en J. M. W. Lepoulre. Rebekka E. d v P. Pijl man en M. S. Nieuwenhuise; Frans z v A. Arts: Gabrielle d v J. Naye en S. Hamelink: Jean-Pierre W. J. G. z v B. G. J C. Daalhuizen en E. J Hubregtse. Ondertrouwd: J. P. Bodderij en E. M. Reubens. Getrouwd* E. A. M Steyaert en J. M. Quaak. L. P. van Graefschepe en L. M. M. Calus: F. C. R. Vercraeye en C. J. J. M. Cuelenaere. Overleden: J. H. Gevaert. 83 j w v M. L. van Laere; S. S. de Maillie. 75 j w v P. J. de Ruyter. WESTDORPE - De postduivenhou- dersvereniging 'De Volharding' uit Westdorpe hield met 105 oude duiven een wedvlucht op Doornik. De snelheid was 1.364,41 meter.. De uitslag luidde: 1 en 8 A. de Krijger, 2 R. van Kwikkei- bergen, 3 C. van Acker, 4 M. de Smet, 5 J. Gijsel. 6 W. Verhaegen Zn., 7 Gebrs. Audenaerd, 9 E. de Smet en 10 A. van Mol. De wedvlucht met de 255 jonge duiven gaf als uitslag: snelheid 1.343.41 meter. 1 Raf van Gijsel. 2 E. Baecke, 3 C. van Acler, 4 en 9 H. van de Veeken. 5 en 8 W. Verhaegen Zn.. 6. 7 en 10 L. Not- schaele. AXEL - De postduivenhoudersvereni- ging 'De Combinatie Axel-Rapenburg" uit Axel hield met 46 oude duiven een wedvlucht op Doornik. De snelheid was 1.337.7 meter. De uitslag luidde: 1 J. Giele, 2 P Lenos. 3 F. Schoof. 4 B. Burm. 5 J. Verstraeten. 6 en 9 en 10 K. Verbunt. 7 L. Kerekhaert. 8 C. den En gelsman. De uitslag met de 135 jaarlingen luid de: snelheid 1.376.7 meter. 1. 4 en 6 A. Arends, 2 F. van Acker. 3 J. Boeykens. 5 F. Herman. 7 en 10 L. van Leuven, 8 R. Herman. 9 P. de Bakker. De uitslag met de 19 jongeduiven luid de: snelheid 1.348.4 meter. 1 en 2 H. de Waal, 3 en 10 A. Bolleman. 4 C. van Ecke, 5 P. de Bakker. 6 P. de Poorter, 7 A. de Waal. 8 R. Herman, 9 J. Vinke. TERNEUZEN - De postduivenhouder- svereniging 'De Eendracht' uit Temeu zen, hiled met 461 jonge duiven een wedvlucht op Doornik. De snelheid was 1.381 meter. De uitslag: 1 J. Wisse, 2 en 10 M. A. de Roo. 3 Prince Zn., 4, 5 en 7 P. J. Visser. 6 W. Harte. 8 F. Temmerman. 9 A. J. Nieuwelink. De uitslag met de 1.74 oude duiven luidde: snelheid 1.381 meter. 1 en 6 De Blaay Zn., 2 M. a. de Roo, 3 en 8 C. Oppeneer, 4 J. Buyze, 5 en 7 J. A. de Smidt, 9 en 10 J. van de Wege. GRAAUW - De postduivenhoudersve- reniging 'De Reisduif uit Graauw hield met 33 duiven een wedvlucht op Quié- vrain. De snelheid was 1.348,36 meter. De uitslag luidde: 1. 3 en 6 G. van Dae- len, 2 en 10 A. Pauwels. 4 H. Bisschop. 5 en 7 J. van Laere. 8 E. de Bakker. 9 A. Kamoen. TERHOLE - De postduivenhoudersve- reniging 'De Snelle Duif uit Terhole hi led met 64 jaarlingen een wedvlucht op Doornik. De uitslag luidde: snelheid: 1 222 meter. 1. 2, 5, 6 7 A. Hemelaar. 3. 8.10 M. Vermue, 4 L. Heijmans. 9 J. As- selman. B. en w. Terneuzen niet bereid tot aanleg spijienhek Aangeenbrugschool TERNEUZEN - B. en w. van Terneu zen zijn niet bereid om mee te werken aan de aanleg van een deugdelijke af rastering rond de ds. Aangeenbrug school. Het schoolbestuur had de gemeente daarom gevraagd na bezoek vail de onderwijsinspectrice, die wees op vernielingen aan de beplanting rond het schoolgebouw. Het verzoek komt donderdag in de raaddscommissie voor onderwijs en sportzaken. B. en w. herinneren de commissiele den eraan, dat de kwestie al bij het ge reedkomen van de school, in 1973. aan de orde is geweest. Toen werd beslo ten om een afscheiding van perkoenpa- len met harmonicagaas ertegen te plaatsen, om de jonge beplanting een groeikans te geven. Was de beplanting eenmaal volgroeid, dan zou het schoolplein een afscheiding hebben die voldeed aan de eisen. Uit een onderzoek is inmiddels geble ken, dat het groen aardig is opgescho ten en dat er van vernielingen nauwe lijks sprake is. Het college wijst er verder op, dat bij praktisch geen en kele school in de gemeente een 'spij lenhek' aanwezig is, zoals de onderwij sinspectrice graag zou zien. B. en w. willen volstaan met het her stellen van het harmomnagaas langs het schoolplein om de beplanting zo doende een kans te geven om minstens een jaar 'in elkaar' te groeien. Is dat laatste een feit, dat zal er geen sprake meer zijn van een di'ecte door gang naar het trottoir en de verbin dingsweg. De vergadering van de raadscommissie begint om 19.30 uur en is in de burger zaal. CLINGE - De posrduivenhoudersvere- niging 'De Snelle Duif uit Clinge hield haar koningsvlucht op Quiévrain. Het was de heer J. de Burger die de eerste duif klokte en daarmee koning van 'De Snelle Duif werd. BOSCHKAPELLE - De postduiven- houdersvereniging 'Met Moed Vooruit' uit Boschkapelle hield met 119 oude duiven een wedvlucht op Doornik. De uitslag luidde: 1 Th. van Vlieberghe, 2 J. Cappendijk. 3 E. Piessens, 4 E. Pie- ters, 5 en 9 L. Lauret. 6 E. Bilderijst, 7 en 10 Fr. Dobbelaar. 8 J. Wouters. De uitslag met de 171 jonge duiven luidde: 1 Th. Dobbelaar. 2 A Dobbe laar. 3 P. Dobbelaar. 4 en 5 Th. van Dam. 6. 7 en 8 E. Pieters. 9 J. Wouters. 10 D. Dobbelaar. TERHOLE - De postduivenhoudersve- reniging 'De Snelle Duif uit Terhole hield met 43 duiven een wedvlucht op Dourdan. De snelheid was 1.172 meter. De uitslag: 1 en 5 A. Hemelaar. 2 E. Roelands, 3 en 6 A. Vermuelen. 4 en 8 A. Ongenae. 7 L. Heijmans, 9 A. Beau- rain en 10 J. Aseelman. GRAAUW - De postduivenhoudersve- reniging 'De Reisduif uit Graauw hiled met 54 oude duiven een wedvlucht op Dourdan. De snelheid was 1.208,42 me ter. De uitsl.ag 1 Gebrs. De Koster. 2 en 6 L. van Vliemberghe, 3 A. de Block, 4 en 9 J. van Denderen, 5 J. Beaurain. 7 J. Pardon, 8 P. van Daelen, 10 A. Maes. De uitslag met de 59 jaarlingen luidde: snelheid 1.191,70 meter. 1. 9 en 10 L. van Vliemberghe, 2 en 7 G. Vioen, 3 P. J. Moorthamer. 4 en 6 E. Matthijssen, 5 Ant. de Koster, 8 Al. de Koster. KOEWACHT - De postduivenhouder- svereniging 'Nieuw-Leven' uit Koe wacht hield met 298 jonge duiven een wedvlucht op Quiévrain. De snelheid was 1.363,6 meter. De uitslag luidde: 1 en 7 A. Geers, 2 Rob van Hijfte, 3 Joh. de Block, 4 Fr. de Maayer, 5 J. de Schepper. 6 J. de Brum, 8 R. Borgt, 9 J. Rombouten 10 G. Janssens. De uitsl.ag met de 21 jaarlingen luidde: 1. 5 en 7 Fr. Cerpentier. 2. 4 en 10 A. de Bruin, 3 en 8 Ch. Suy, 6 en 9 Th. In ghels. KOEWACHT - De postduivenhouder- svereniging 'Nieuw-Leven' uit Koe wacht hield met 89 jaarlingen een wedvlucht op Dourdan. De snelheid was 1.219.9 meter. De uitslag luidde: 1. 3. 7 en 8 R. de Ia Ruelle, 2 AL Martens 4 P. Coenen. 5 Gebrs. Eleeeert. 6 G schalkens. 9 W. Verbist. 10 M. de Koek. De uitslag met de 71 oude duiven luid de: snelheid 1.219. 9 meter. 1, 2 9 en 10 R. de la Ruelle. 3 Rob van Hijfte. 4 L. Seghers. 5 Th. Adam. 6 Gebrs. Ele- geert, 7 Ch. Suy en 8 G. Schalkens. Morres won volleybaltoernooi van De Sterre ZUIDDORPE - Het jongerenadsplran- tentcam van 'Morres' is winnaar ge worden van het adspirantentoeniool van 'SV De Sterre' te Zuiddorpe. In een druk bezocht volleybaltoernooi toonde 'Morres' zich technisch de beste ploeg en de ware kampioen van Zeeland, on danks knap tegenspel van 'de Sterre' en van het team 'Spectrum' uit Mocr- beke (B) Na afloop reikte de heer De Mui als vertegenwoordiger van ECA uit Assencde lil de ECA-trofee in de vorm van een beker uit. De uitslagen luidden. Sterre I-Sterre 2-0. Morees- Voorwaarls 2-0, Spectrum-Sterre II2 0, Sterre I-Morres 1-1. Voorwaarts- Spectrum 0-2, Sterne II-Morres 0-2, Spectrum-Sterre 1 1-1. Voorwaarts- Sterre II 2-0, Morres-Spectrum 2-0. Sterre I-Voorwaarts 2-0. Dinclstand: l Morres 7 punten: 2 Sterre 1 6 punten. 3 Spectrum 5 punten: 4 Voorwaarts Axel 2 punten; 5 Sterre II0 punten. Zeeverkenners uit Terneuzen houden kamp in Mol TERNEUZEN - De afdeling zeever kenners van de Terneuzense Door- mangroep houdt van 26 juni tot en met 3 juli een zomerkamp in de Belgische zusterstad Mol. Het wordt ingericht op het terrein van het provinciaal domein Zilvermeer. De zeeverkenners nemen als 'varendmatc- rieel' de polyester-zeilboten 'Terra No va' en 'Javazee' mee. De groep vertrekt 's-morgens om 9 uur per bus. Het kamp omvat zowel land- als wateractivitei ten. Bijeenkomst humanistisch verbond Zeeuwsch-Vlaanderen BIERVLIET - De afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen van het humanistisch verbond wil weer aan de weg timme ren. Er is een voorlopig bestuur ge vormd, dat wil proberen tot regelma tige bijeenkomsten en een gespreks groep te komen en dat verder gaat be kijken hoe er public- relatïonsactiviteiten kunnen worden ontwikkeld. Voorzitter is Van Megen. het secreta riaat wordt gedeeld door Marian van Megen en Tonny Bree (die zal worden vervangen door Margot van der Vecöti en penningmeester is Willem van der Vecht. De bestuursleden blijven voor lopig aan tot januan volgend jaar. Zt willen na de zomervakantie, omstreeks september, tot regelmatige vergader ingen komen. Morgen, donderdag, houdt de afdeling weer een bijeen komst bij buurtcentrum 'De Pereplu in Biervliet. Daar zal over een acöc- teitenplan worden gepraat. De verga dering begint om 20 uur. 't Centrum won zaalvoetbaltoernooi drankenhandel Plujni HULST - In sporthal 'Den Dullaert: te Hulst werd het zaalvoetbaltoeniooi gehouden van Drankenhandel Pluym 't Centrum won. De uitslagen luiden. Pluym-Veteranen Ria 2-1, veteranen Terhole-Rijkspohtie 0-2. 't Centrum- Spitters/Sport 1-0. Pluym-Veteranen Clinge 3-1. Veteranen Ria-Veteranen Terhole 5-0, RijlcspoJitie-'t Centrum 2-2, Spitters/Sport'Veteranen Clinge 2-0, Pluym-Veteranen Terhole 2-0, Ve teranen Ria-Rijkspolitie 0-0, 't Centrum-Veteranen Clinge 3-0, Vete ranen Terhole-Spitters/Sport 0-0, Pluym-Rijkspolitie 0-0, Veteranen Ria- 't Centrum 0-0, Veteranen Terhole- Veteranen Clinge 1-1. Spitters/Sport- Pluym 0-0. Rijkspoli lie-Veteranen Clinge 2-1. Veteranen Ria- Spitters/Sport 1-1. Veteranen Terhole- 't Centrum 0-2, Rijkspolitie- Spitters/Sport 2-0, Piuym-'t Centrum 0-1. Veteranen Ria-Veteranen Clinge 2-0. Eindstand; 1 't Centrum 10 punten; 2 Rijkspolitie 9: 3 Drankhandel Pluym 8; 4 Veteranen Ria 7; 5 Spitters/Sport 5; 6 Veteranen Terhole 2 en 7 Vetera nen Clinge 1 punt. Gevraagd voor tijdelijk: TAUTS- ASSISTEHTE Schriftelijke sollicitaties: W. P. F. Neve Oranjestraat 18, Axel Voor de vele bewijzen van medeleven na het overlijden van mijn geliefde man. onze zorgzame vader, behuwd vader en groot- en overgrootvader ISAAC ADRIAAN DE LIJSTER betuigen wij onze oprechte dank. In het bijzonder aan directie en collega van de T.S.M. voor het vele medeleven ondervonden. Mevrouw S. L. de Lijster-Bokx Kinderen, klein- en achterkleinkin- Temeuzen, juni 1976 Betje Wolffstraat 7 Kanaaleiland, Sluiskil, tel. 01157-1747 Met spoed gevraagd: voor hydraulische autokranen. In bezit van groot rijbewijs. Zonder ervaring onnodig te refelecteren. Aanmelden in de kantooruren 8-17.30 uur uur op bovenstaand adres.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 20