Spaarbiljetten veilig voor fiscus? Verordening tweede woningen zal de zomerverhuur niet beperken Meer subsidie Valkenisse voor ETI en het ZCAD Particulieren in actie tegen weg Terhole-Spui Green Spot zonder prik 0 Manege "De Korenzolder" te Bruinisse geopend Green Spot zonder prik (5) niNSDAG 8 JUNI 1976 VOORSTELLEN AAN DOMBURGSE GEMEENTERAAD 'ADVERTENTIE) tweede woning bij vererving blijft mogelijk DOMBURG - Ter beperking van het tweede woningbezil krijgt de gemeen teraad van Domburg dinsdagavond 15 juni een voorstel te behandelen om een 'Gebruiksverordening gebouwen' vast te stellen, ook wel aangeduid als ■verordening tweede woningen'. B. en w. hebben in deze verordening reke ning gehouden met verschillende wensen van de raad, die reeds in de aprilvergadering (de PvdA lanceerde toen een ontwerp-verordening) naar voren kwamen. Zo geven ze in hun toelichting op het voorstel de raad de -garantie, dat de gebruiksverordening op geen enkele wijze de mogelijkheid van zomerverheer door particulieren beperkt. .We hebben bepaald," aldus b. en w., 'dat het in gebruik geven of laten ge bruiken van een gedeelte van een wo ning met aanhorigheden, door degene die zijn hoofdverblijf in de desbetref fende woning heeft, niet onder de wer ing van deze verordening valt. Hier mee wordt de mogelijkheid van zomer verhuur door particulieren ons inziens expliciet veilig gesteld." B. en w. hebben niet de suggestie van d? pvdA-fractie overgenomen, dat een ontheffing die voor een bepaalde tïsde woning is verleend, moet wor den opgeheven als het gebouw van ei- Biaar verandert. Ons college meent, met de christelijke pepering, dat dit te stringent zou r,n," zo lichten b. en w. toe. „Het is ta feit dat in onze gemeente reeds in k; verre verleden tweede woningen awezig waren, eigendom van fami lies die vele jaren hun woning als zo danig gebruikten en van de ouders op dikinderen overgingen. Wij menen dat deze mogelijkheid gehandhaafd dient blijven. Ons concept bevat dan ook sn uilzondering voor de gevallen dat dit de eigendom van de woning over- pat op een bloed- of aanverwant in rechte linie." In de vergadering van dinsdagavond Middelburgse stenen mar Folkestone MIDDELBURG - De leden van het Zeeuws Orkest, die aanstaande za terdag 12 juni een concert geven in Folkestone, zullen niet met lege handen naar Engeland vertrekken. In de drie bussen, die dezelfde dag uit Middelburg vertrekken, wordt MO kg baksteen geladen, een ge sdak van het gemeentebestuur aan de Engelse stad. De laïstenen zullen worden ver- wehktinde bestrating van een voet- •ugersgebied dat momenteel in uiegis in de Sandgateroad, de be- krijkste winkelstraat in Folkes- toce. De stenen moeten daar bij el- 1h ongeveer één vierkante meter Middelburgs gebied' gaan vormen. HUIST - St. Liduinaziekenhuis, 1505-16.30 uur. uitzending Radio Nigh- faïale. MIDDELBURG - Nieuwe Kerk. 20 uur: c:p!concert door Feike Asma; Minia- rnr Walcheren geopend van 9.30-17.30 nir ME UW EN SINT JOOSLAND. Achter de Kerk, 8.30-15.30 uur: Ringrijden VLISSINGEN - De Piek. 20.45 uur: ÊLnvoors telling. OOST-SOUBURG - Oranjeplein, 8-18 uur Ringrijden. BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: The sound of music, a.l.; 14 uur: Sneeuwitje en de zeven dwergen. Luxor, 20 uur: Als Tirolers stoeien pan de Alpen groeien, 18 j. GOES - Grand, 20 uur: Gejaagd door de wind. HULST - De Koning van Engeland, 20 uur Samen uit samen thuis, a.l. 20.30 uur Emmanuelle II, 18 jr. MIDDELBURG - City. 20 uur: Pikante avonturen van de wilde boerendoch ters. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Emma nuelle n, 18 jr.; Luxor, 20 uur: Voor een paar dollars meer, a.l. VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: Maak 'm soldaat. a.l. ZIERIKZEE - De concertzaal, 20 uur: Mash. SPiT-ANNALAND - De Meestoof. 15- 1' uur De smalstad van Jacoba van Beieren. BURGH - Lagere School, Kerkstraat, '2 en 13-17 uur: oude landbouw werktuigen H0OGELANDE - Kapel van St. Maar- Neeflesï^1 UUr' foto"exposiüe Joep MIDDELBURG - Vleeshal. 10-17 uur: expositie kunstenaarsgroep '3 x 2'; -euws Museum, 10-17uur: Verdronken ana; Zeeuws Kunstenaarscentrum: tX°oSnÜe Barbara Jean; Rijksarchief. 1230 en 13.30-17 uur: Kinderzorg in ^land; Galerie Contrast. 10.30-17 .r- Perasche kelims en tapijten en nm,,Zten 18e eeuwse meubelen. bWERKERK - 'De vier bannen', 1- <i'uistererdr"ptteeneheimZinnige °P TERNEUZEN - Museum. 14-17 uur: handwerk en porselein: wadhuis: Wordl Press Photo, Galerie nvri 6aux Arts 20-30 uur: opening «portie Cees van Langevelde. iwpvr."Grote Kerk; DeIta Cultureel. vZ, Streekmuseum, West van ™,nVlaanderen- Markt- geopend »an 10-17 uur. JJOORD- EN MIDDEN-ZEELAND - 7PpS,'„«ief00n 01100-14444 «EUWSCH-VLAANDEREN - Ter- S pm ef00n 01105-4444. Bfoon! SWT"PHILIPSLAND 15juni-die om half acht begint - komt verder een voorstel aan de orde tot vaststelling van een 'subsidieverorde ning plaatselijke verenigingen' en en-< kele voorstellen in de sfeer van het on derwijs. Zo willen b. en w een principe-besluit over de uitbreiding van het scholen complex in Domburg. Het gaat om een bij te bouwen ruimte, zowel voor de openbare als voor de christelijke school, die gebruikt zal worden als do cumentatiecentrum. voor het geven van handenarbeidles en als gemeen schapsruimte. Voor de openbare school zijn de kosten geraamd op ƒ375.004 en voor de christelijke school op 308.521. B en w. willen voorts medewerking verlenen aan de bouw van een zesde lokaal bij de christelijke school aan de Torenstraat te Oostkapelle. B EN W: BEIDE INSTELLINGEN TOT NUT VAN GEMEENTE SUBSIDIE VOOR HET ETI GAAT FORS OMHOOG KOUDEKERKE - B. en w. van Valke- nisse hebben de gemeenteraad voor gesteld de subsidie voor het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs met twee cent per inwoner te verhogen tot ƒ0,10 per inwoner. Het college wil daarmee voldoen aan een verzoek daartoe van het ZCAD. Het wijst in het voorstel op de belangrijke functie van het ZCAD in de samenle ving en het feit dat ook de gemeente Valkenisse bij de werkzaamheden van het bureau gebaat is. Het voorstel komt aan de orde tijdens Vlissingen verkoopt perceel grond aan Koopmansvoetpad in Oost-Souburg VLISSINGEN - B. en w. van Vlissingen hebben de gemeenteraad voorgesteld akkoord te gaan met de verkoop van ongeveer 1590 vierkante meter grond aan ht Koopmansvoetpad in Oost- Souburg aan met makelaarskantoor Van der Maas te Vlissingen tegen een prijs van 111.300 Het gaat om een perceel aan het Koop mansvoetpad ter hoogte van de door te trekken Burgemeester Stemderding- laan. De koper wil op het perceel wonin gen bouwen (twee onder één kap). De op het perceel aanwezige bomen en strui ken zullen worden gerooid. Het voorstel komt aan de orde in de ver gadering van de vaste commissie van advies en bijstand voor de openbare werken en de volkshuisvesting, maan dag 14juni om half acht in het Vlissingse stadhuis. Aan de orde komen verder een beroep tegen de weigering voor het uït- breiden van de garage aan de Donge- straat, een beroep tegen het aanhouden van een beslissing op de bouwaanvraag voor de uitbreiding van een winkel met bovenwoning aan de Aagje Deken straat, verkoop van percelen grond aan Dongestraat en in het bestemmings plan Bossenburgh en de doorbraak van de Stemderdinglaan naar de Spoor straat. Veel publiek bij ringrijderij te Grijpskerke GRLJPSKERKE - De jaarlijkse rin grijderij te Grijpskerke - op pinkster zaterdag - heeft een overwinning opge leverd voor de ringlijder D. Willemse, die in 32 beurten 19 ringen stak. De eerste van zeven te verrijden be kers ging naar J. Dingemanse, die in acht beurten zeven ringen stak. Tweeëntwintig deelnemers streden de gehele dag op de Kerkring, waar een draaiorgel de door veel publiek ge- vlogde ringrijderij opluisterde, 's Avonds was de prijsuitreiking in café 'Het Groene Woud', waarna nog een bijzonder geanimeerd samenzijn volg de. De volledige uitslag was: 1 D. Willemse 19 ringen (na kampen); 2 P. Geertse 19; 3 J. Geldof 19: 4 L. van de Weele 18: 5 J. Dingemanse 18. 6 J. Boone 17: 7 F. Dingemanse 17; 8 M. Goedhart 16: 9 W. Geldof 15: 10 H. Geertse 15: 11 J. Francke 14; 12 A. Rooze 13: 13 P. Francke 12: 14 K. Verhage 12: 15 P. Willemse 10: 16 R. Verdoorn 8: 17 H. Verhage 8:18 A. Wisse 7: 19 P. Boone 5: 20 S. Coppoolse 5; 21 J. Riemens 4: 22 K. Francke 2. De strijd om de bekers gaf de volgende uitslag te zien: 1 J. Dingemanse 7 rin gen; 2 D. Dingewmanse 6; 3 L. van de Weele 6: 4 P. Geertse 6; 5 J. Boone 5: 6 F. Dingemanse 4; 7 K. Verhage 4. De meeste volgringen (8) stak P. Geertse en de pollepel werd gewonnen door P. Willemse. Sneldamtoernooi SOUBURG - De damclub Lammeren- burg en Souburg hielden een sneldam toernooi. De uitslagen waren als volgt: finalepoule P. C. Allaart (Sou) 8 kam pioen: G. Blom (Lam) 7; P. van Splun- ter (Sou) 6, A. de Buck (Lam) 4; W. Koppejan :Lami 3: K. Kaljouw (Sou) 2. Groep 2: J. Koppejan jr (Lam) 10; P. Francke (Lam) 7; J. Boone (Lam) 6: L. van Ssoelen (Sou) 4; H.de Vlieger (Lam) 3; J. -J. van Strien (Lam) 0. Groep 3: F. van Dixhoom (Sou) 8: L. van Daele (Sou) 5; P. Filius (Sou) 5: F. Brasser (Lami 4: L. van de Zanae (Sou) 4: A. Francke (Lam) 4. Groep 4: F. van Eekhout (Sou) 9) M. Bronke (Sou) 7; B. Bisoen (Lam) 6; M. Boone (Lam) 6: W. van de Heyden (Lam) 2; J. Koppejan sr. (Lam) 0. Groep 5: I Vinke (Lam) 6 (winnaar SB); D. de Buck (Lam) 6: J. Labruyere (Lam) 4; K. Chotkan (Lam) 2; A. Triou (Lam) 2. de raadsvergadering die dinsdagavond om half acht in het gemeentehuis te Koudekerke wordt gehoude.n Op de agenda staan verder een voorstel tot een flinke verhoging van de subsidie aan het Economisch Technologisch In stituut. voor Zeeland. De raad stelde als subsidiebedrag in 1967 vast 0,05 per inwoner, een bedrag dat sindsdien niet meer is verhoogd. Omdat de begroting van het ETI voor 1977 een gat vertoont van ruim 100.000,- komt het het college wense lijk voor de subsidie per inwoner op te trekken tot 0.20. Ook hier wijzen b. en w. op de belangrijke functie van het ETI in de economische ontwikkeling van de provincie. Omdat een aantal panden binnen de gemeente voor de brandweer onvol doende bereikbaar zijn wegens het ontbreken van bluskranen. stellen b. en w. de raad voor 8.400.- uit te trek ken voor het plaatsen van deze kranen Het oefenterrein van de w De Meeu wen in Zoutelande zal 10.000.- kosten. B en w. stellen de raad voor. dit be drag beschikbaar te stellen. Ze wijzen er op dat de vereniging zelf ƒ11.000.- heeft bijeengebracht voor de aankoop van nieuwe lichtmasten en dat de 10.000 bestemd zijn voor het leggen van een elektriciteitskabel en het ver plaatsten van de bestaande masten. Tot slot behandelt de raad onder an dere voorstellen tot de aanschaf van materiaal voor gemeentewerken, de aankoop van verkeersborden en tot benoeming van leden in het bestuur van de schoolartsendienst en in het college van beheer van het Wegschap Walcheren. Promenadeconcert in Grote kerk Veere werd druk bezocht VEERE - Het promenadeconcert, dat de fanfare 'Na Lang Streven' uit Klaaswaal maandagmiddag (tweede pinksterdag) in de Grote Kerk te Veere verzorgde trok ondanks het fraaie zomerweer veel belangstelling. De bezoekers konden een gevarieerd programma beluisteren, dat zowel klassieke werken als rock- en jazzmu ziek omvatte. Het seniorenkorps, dat reeds enkele malen het landskampioenschap in de vaandelafdeling van de Koninklijke Nederlandse Federatie van harmonie- en fanfaregezelschappen won. speelde onder leiding van dirigent Dirk Koster onder andere 'La belle Helene' van Jacques Offenbach, de 'Onvoltooide' van Franz Schubert en 'Rêtraite Fran- gaise' van Van Lijnschoten. In het mo derne genre hoorden de bezoekers on der anderen "Choral and rock out' van Ted Huckens en 'Ellington in concert' Na de pauze werd het seniorenorkest versterkt met het jeugdkorps Dit pro gramma was geheel afgestemd op de moderne muziek met Dixieland Jam- boeree, Glory Halleluja. Magic Trum pets en vele andere eigentijdse muziek. Het gezelschap, dat afgelopen weekend doorbracht op Camping Oranjezon, had voor deze Zeeuwse toernee een speciaal lied ingestudeerd. Terwijl de majorettes van de band de tekst zon gen speelden de orkestleden de melo die die was gecomponeerd door diri gent Koster. Na afloop van het concert, dat onder anderen werd bijgewoond door jhr. Den Beer Poortugael, oud-burgemeester van Veere. was er een waarderend applaus van de aan wezigen. Zaterdagavond gaf het korps een show voor de gasten van Camping Oranjezon. Naast de majorettes werk ten ook de accordeonafdeling en het pijper- en tamboerskorps aan deze show mee. "Prins Willem Alexander" bezoekt Zierikzee ZIERIKZEE - De 'Prins Willem Alexander', het schip van de Natio nale Stichting voor varende Recrea tie. brengt donderdag een bezoek aan Zierikzee. Als passagiers zijn bewo ners van het verpleegtehuis 'Nieuw Vrijthof in Tiel aan boord. De prins Willem Alexander zal ligplaats kiezen aan het Luitje (stadshaven). Namens Rode Kruis en de gemeente Zierikzee wordt 's avonds om tien uur voor zeven een welkomsgroet gespro ken. waarna o zeven uur ue selectie- ploeg gymnastiek van SV Deltasport onder leiding van Ria Kosters turnde- monstraues zai geven. De leerlingen van de afdeling techniek van de LTS- Schouwen-Duiveland verzorgden daama een tractatie. Tot slot is er om tien uur voor acht zang door mevrouw C. Kort-van Meurs te Renesse en het schoolkoor 'De Duinpiepers' van de openbare lagere school in Renesse. Zekerheid hieromtrent zal niemand u kunnen geven. Wat wel zeker is: - dat er een voorheffing op renten zal komen, te vergelijken met de huidige dividendbelas ting - dat bij inlevering aan het einde der looptijd van spaarbiljetten aan toonder toch een legi timatiebewijs gevraagd kan worden ter controle of u ingezetene bent, dit houdt tevens in dat de fiscus de mogelijkheid heeft de identiteit van de aanbieder vast te stellen. - dat de banken gedurende de looptijd geen spaarbiljetten aan toonder terugkopen. Beter is, dachten wij, het zekere voor het onzekere te nemen. Onze maatschappij OWEL EN CO S INTERNATIONALE TRUST BANK- EN BEHEERMAATSCHAPPIJ B V. Koopt spaarbiljetten aan toonder, gedurende de looptijd, uitbetaling geschiedt in contanten. Wilt u meer inlichtingen? Neem dan vrijblijvend contact met ons op. Onze kantoren te Baarle-Nassau, Hoogbraak 21 zijn dagelijks geopend van 10.00-15.00 uur. Telefonisch de gehele dag bereikbaar onder 04257-9518. ANDERMAAL BRIEF AAN GS ADVERTENTIE "ZAAMSLAG TE LANG ONVEILIG" TERNEUZEN - De groep van 62 parti culieren, die vorig jaar bij gs. per open brief al protest aantekende tegen de voorgenomen aanleg van de pro vinciale weg Terhole - Spui, is daar tegen opnieuw in het geweer geko men. In dc nu aan gs. verzonden brief voeren ze drie argumenten aan tegen de weg-aanleg. Terwijl ze erop w ijzen 'dat een eenmaal genomen beslissing niet onherroepelijk behoefte zijn". Ze hopen 'dat u met ons van mening kunt zijn dat ruimtelijke ordening een afweging dient te zijn van diverse be langen. waarbij milieu-beheer en milieu-behoud nu en in de toekomst van zeer groot belang zijn'. Hun argu menten zijn: - door de plannen voor de aanleg van deze weg is de kern Zaamslag te lang onveilig: - de aantasting, op landbouwkundig en natuurwetenschappelijk terrein is dermate groot dat het onbegrijpelijk is dat daar ter plaatse een weg wordt aangelegd; - alternatieven zijn (waarschijnlijk) niet voldoende ter keuze gesteld, dan wel onderzocht en afgewogen. Zaamslag had volgens de briefschrij vers al lang uil de huidige situatie ver lost kunnen zijn. als men had gekozen voor een rondweg om dat dorp. ..De aanleg van een dergelijke weg had "Voorkomen is beter" houdt vergadering TERNEUZEN - De afdeling Temeuzen van de vereniging 'Voorkomen is beter' houdt vandaag (dinsdag) een eerste openbare vergadering in de Opstan- dingskerk in Terneuzen. Tijdens de bij eenkomst die 's avonds om acht uur be gint, zal een arts van 'Ons medisch cen trum' uit Oss een inleiding houden met dia's. Roemeense groep "Ialomita" werkt zeer uitgebreid programma af GOES - Er is. door het ontbreken van een podium op de Grote Markt, een wijziging gekomen in het programma van de 'internationale feestweek', van de Goese volksdansgroep 'Kasporgo'. De feestweek, waaraan wordt meege werkt door de Roemeense groep 'Ia lomita', begint vandaag dinsdag met de aankomst van de Roemenen. Het eigenlijke programma begint woens dag. Dan trewedt 'Ialomita' voor de eerste maal op ter gelegenheid van de opening van een kunsttenstelling in verpleegtehuis 'Ter Valcke'. 's Avonds om zeven uur is er een op treden in 'De Vroone' in Kapelle. Don derdag wordt de Roemeense groep om half tien ontvangen door het gemeen tebestuur van Goes 's Middags om half drie is er een optreden bij 'Maria Terweel' en 's avonds is er een optre den in 'De Grote Kerk (aavang 8 uur) Aanvankelijk zou dit laatste optreden op ae Grote Markt worden gehouden Vrijdagochtend is er een optreden bij 'Randwïjck' en 's middags wordt de Erasmusflat "aangedaan' 's Avonds (om acht uuri treedt 'Ialomita' op in het cultureel centrum 'De Speije' in Sas van Gent. Zatersagmïddag om twee uur is er opneiuw een optreden in de Grote Kerk in Goes, terwijl er 's avonds een besloten feestavond is in 'Slot Ostende'. 's Zondags is men vrij. Maandag 14 juni treedt 'Ialomita' om tien uur op bij het Gasthuis, 's mid dags is er opnieuw een optreden bij 'Ter Valcke' en 's avonds is het grote slotoptreden in "De Hoogte' in Goes- Zuid. waarschijnlijk niet zo n lange proce dure gevergd en kostenbesparend ge werkt". Ze vinden dat het huidige plan leidt tot 'grove aantasting' van het landschap: natuurgebied en land bouwgrond wordt doorsneden. .,Wij verzoeken u dan ook met de statenle den door dit gebied te fietsen, teneinde de situatie niet van een kaart, maar in werkelijkheid te kunnen beoordelen", aldus de briefschrijvers, die ook de nadruk leggen op grole ongemakken voor de betrokken landbouwers. Ze bestempelen tenslotte de prognoses en berekeningen van gs. als 'erg theo retisch en soms niet juist'. Met progno ses rond toekomstige verbindingen in België en de vaste oeververbinding zou bijvoorbeeld slordig zijn omgespron gen. Uit de cijfers blijkt volgc-ns hem 'dat er weinig sprake is van verkeer stoename om deze weg te rechtvaardi gen. zelfs eerder van afname' De brief is namens de 62 ondertekend door de heer S. Vlieger uit Terneuzen. Examens MIDDELBURG - Aan de Griffioen- school te Middelburg slaagden voor het diploma machineschrijven de vol gende kandidaten: Janneke Allewijn. Anneke Boera. Krijn Brouwer, Diana Dol. Adrie Flipse. Louwrens Jan Gun- ter. Sarieen Harinck. Carolien Hariot. Nella den Hollander. Carla Joziasse. Han Kasteleijn. Jacquelien Kennedy. Antje Latumeten. Ina Lievense. Peter Looise Christina Lijnse. Bram Manu- putty. Irene Nonnekes. Grace Thüman. Jolanda Verhage. Anneke de Visser. Anita van Wezel. Willy Tramper. Ren-e Adriaanse. Rini Adriaanse. Peter Bras ser. Martin Burgs. Cathrien Coomans. Loeki van Doom. Cvndy Emmels. Tonny Francke. Ineke Goedegebure. Ingrid Haegens. Ad Janse. Liesbeth Kommers. André Lokker. Carolien Mangold. Leonard Matulessy. Ineke Muizelaar. Vanny Nanlohy, Marja Pol derman, Jaco Poppe. Eddy Roeglers, Wilco de Schipper. Alouette Raaijma- kers, Jackie van Waesberghe, Heieen Bommeljé, Gonny van de Bosse, Ciska v. d. Broeke. Yvonne Brozius. Marieke Davidse. Ella Dingemanse. Julia Duits. Magda v. Eenennaam, Els Francke. Saskia Jespers. Anne Marie Joosse. Ella v. d. Horst. Wietske Lievense. Gi selle Nanlohy. Conny Mesu. Wilma Poppe. Petra Roovers. Stans Sinay, Tineke Standaert. Catharina de Wispe- laere. Miriam Wisse, Monique de Wijze. Karin van Westen. Antoinette Zijnen, Ferdy Adriaanse. Dennis Babijn. Ma- Raad Westkapelle over verbetering van jeugdgebouvv WESTKAPELLE - Het college van b. en w. van Westkapelle stelt de ge meenteraad voor om de kerkvoogdij van de hervormde gemeente Westka pelle een bedrag van 70000 toe te kennen voor de verbetering van het hervormd jeugdgebouw. De kerk voogdij vroeg om een financiële bij drage voor een grondig herstel van het jeugdgebouw gevraagd. De totale kosten worden begroot op 109014,-. B. en w. stellen voor de bijdrage in eens te geven uit de post onvoorzien. Het college acht dit verantwoord aan gezien deze 186.000,- groot is als dc raad akkoord gaal met enkele wijzi gingen van de gemeentebegroting 1975. Een en ander komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergadering op dinsdag 15 juni om 20.00 uur. Verder zullen b. en w. de raad voorstel len over te gaan tot de opheffing van het gemeentelijk woningbedrijf Dit naar aanleiding van het feit dat het aantal in het bedrijf opgenomen wo ningen de laatste jaren sterk tot 21 is teruggelopen. Indien het bedrijf wordt opgeheven zal het uit twee man be staande personeel op wachtgeld wor den gesteld. Het college van b. en w. is van mening dat in geval van opheffing de huidige bewoners in staat moeten worden gesteld de woningen te kopen voordat deze worden overgedragen aan de Woningstichting Walcheren. Ook stellen b. en w, raad voor financiële medewerking te verlenen aan het dak- herste! van de christelijke kleuter school te West-Kapelle. Men kampt er al enkele jaren met lekkages die niet Krediet voor ontwerp van gemeentehuis in raad Bruinisse BRUINISSE - B. en w. van Bniinis.se vragen dc gemeenteraad in de verga dering van vrijdag II juni een krediet van ruim veertigduizend gulden voor het maken van een voorlopig en een definitief plan voor dc bouw van een nieuw gemeentehuis. Het plan zal zoals bekend worden gemaakt door het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft in Goes. Het architectenebono- rarium zal in het kader van de rege lingen voor de aanvullende werkgele genheid voor de volle honderd pro cent worden gesubsidieerd. Voor een bedrag van ruim zesduizend gulden willen b. en w. veertig drang hekken aankopen- Voor de aanleg van de persleiding naar de zuiveringsinstal latie aan de Verlorenkostweg een aanvullend krediet van 84.792.- no dig. De subsidie voor het geven van al gemeen vormend muziekonderwijs aan de leerlingen van de '.wee basisscholen willen b. en w. met 500 gulden tot 2400 gulden verhogen. De raad krijgt de rekening 1974 voor lopig vast te stellen en dan ligt er ook nog een voorstel om een graskante maaier aan te schaffen voor een bedrag van 870,-. De vergadering begint om half acht, KPJ Kring Hulst houdt zeskamp HULST - De Urine Hulst van de KPJ' door normale reparaties te verhelpen houdt op zaterdag 26 juni een zes zijn. In totaal is met dit dakherstel een bedrag gemoeid van 7740.68. B. en w stellen voor de gevraagde medewer- Deze 'zebra-kamp wordt gehouden in king te verlenen. Voorts zullen in de raadsvergadering een aantal onder- wijsvoorstellen behandeld worden, ook wordt een wijziging in de gemeen schappelijke regeling van de werk plaats Walcheren besproken. Den Dullaert te Hulst en begmt halftwee. Na afloop vindt er een bal plaats, waarbij net muzikaal gedeelte verzorgd wordt door "Radio Nightin gale' van het rk ziekenhuis uit Hulst. MET DEMONSTRA TIES EN TOESPRAKEN AANVULLING OP RECREATIEPROJECT BRUINISSE - Een groep enthousiaste rijke Boomstra. Olga Kleinepier. David bezoekers en bezoeksters van manege Knegt. Johan Kluijfhout, Jos Lampert. "De Korenzolder' heeft ervoor gezorgd. Kees Leijnse. Annie Lievense Jan dat de nieuwe manege in Bruinisse za- Minöerhoud. Jos Minderhoud. Wille- terdag met allerlei manifestaties tij- mien Minderhoud. Jos de Pagter. Sam dens een de hele middag durend pro ve d. Perk. Nelleke Roelse. Matty van gramma, kon worden geopend. De Sighem. Heieen van Sluijs. Jan van beer A. J. van der Graaf verhuisde on- Sluijs. Elly Sturm, Simon Taniwel. Jo- langs met zijn manege van Nieuwcr- lande Verhage. Job Wisse. Jan Won- kerk naar Bruinisse. waar het project dergem. Kees Toutenhoofd. Petra de aansluit bij de nieuwe watersport- en Graaff. rekreatievoorzieningen rond de Groe- In totaal behaalden 96 kandidaten het neweK- diploma. Afgeweze n werden 6 kandi daten. Peuterspeelzaal hield ouderavond Burgemeester T. C. Hekman sprak dan ook in zijn gelukwens namens het ge meentebestuur van een aanvulling op het omvangrijke rekreatieproject in Bruinisse. Hij prees de outillage van de manege, waarop ook het gemeentebes- GOES - In het wijkgebouw 't'Polder- luur- naar zei- een tikkeltje trots is. uus' werd een ouderavond gehouden E*.en aanWLnsl v°or de paardenlief- van de peuterspeelzaal Goese Polder. Er hebbers onder de bewoners van de waren ongeveer 30 ouders aanwezig. Na streek en de rekreanten." aldus de heer deopeningdoorvoorzitlterdeheerJ.de Hekman, die vertelde dat de manege in Baar. werden er dia's vertoond, welke Nieuwerkerk al een bepaalde faarr. had van de peuters werden gemaakt, toen zij en r^. a'e n*euv,e manege De Koren- in aktïe waren. Iedere ouder kon nu zien zolder' datzelfde toewenste, wat de kinderen uitvoerden in hun groep. Na de pauze, waarin koffie werd De heer L M de Moermand burge- geserveerd. werd er een lezing gehouden meester van Westkapelle en er.thou- door dokter Kooiman, huisarts in de siast paardenliefhebber, hield de ope- Goese Polder, over het onderwerp: 'Ge varen in huis'. Hij ging hierbij in op on derwerpen als verbranding, verdrinking en vergiftiging. Hierna sloot de voorzit ter met een dankwoord de bijeenkomst. ningstoespraak. Hij wees erop dat de manege een mooie aanwinst is in het geheei van rekreatieve mogelijkheden. Architect J. Brouwer prees de goede samenwerking tussen bouwteam en t ADVERTENTIE opdrachtgevers en bood namens rijn architectenbureau en aannemer Ai- bouw twee grote reproducties aan. Een zwanger van de heer Van der Graaf schonk eveneens een wandver siering en de voorzitter van de V.V.V. Bruinisse. de heer C Jumelet bood namens het bestuur zijn gelukwensen aan. Hij herinnerde eraan dat Bruin isse al 14 jaar bezig is de rekreatle op te bouwen als vervanging van de weg gevallen mosselcultuur, een streven waarin de nieuwe manege in past. Me vrouw J. van der Graaf bood hierna aannemers en architect en hun dames een cadeautje aan. waarna de heer Vn der Graaf iedereen, dankte die had meegewerkt aan de totstandkoming van de manege en de organisatie van deze feestelijke middag. Ér waren de monstraties van pony-ruiters en paar den. ook bereden door leerlingen van de manege, en Marja Bakker gaf een show op het dameszadel. daarbij geas sisteerd door mevrouw Van den Ou den. Acht rijders kwamen hierna ver kleed als Becoeir.en. ha re rr. cam es en wat daarbij hoort de nieuwe blnnen- manege in. waar zij vanaf de twee büh- nes werden beoordeeld door een jury. bestaande uit mevrouw M. Geluk en de heren J. de Ruyteren T. C. Hekman. Ook de iandebjke rij vereniging van het eiland lieten rich niet onbetuigd. On der leiding van Jo de Wilde gaven vier Schouwse Ruiters een demonstratie, gevoigd docr vier ponyrulters van de landelijke rijvereniging en ponyclub Westelijk Schouwen, onder leiding van Henk Kooman. Voor alle deelnemers aan dit gebeuren waren er linten in de manegekleuren, die werden aangebo den door de heer J. Brouwer en zijn dochter Patricia. De middag werd be sloten met een demonstratie springen in de buitenmanege en een druk be zochte receptie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5