Spaarbïljetten veilig voor Con Ajfezzione vierde 65-jarig bestaan met groots muziekfeest B. en w. Westerschouwen willen de 'Oostenrijkse huizen' niet aan de bewoners verkopen huurders vereniging teleurgesteld Manege "De Korenzolder" te Bruinisse geopend Green Spot zonder prik Green Spot zonder prik C1NSDAG 8 JUNI 1976 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN raad doet donderdag 10 juni uitspraak HAAMSTEDE - B. en w. Wester schouwen hebben ten aanzien van de toekomst van de Oostenrijkse wonin gen in Nieuw-Haamstede gekozen voor het 'uitstervingssysteem'. Dit houdt in dat de woningen niet worden verkocht aan permanente bewoners, maar wel op normale manier worden onderhouden. B. en w. noemen in hun raadsvoorstel oog drie mogelijkheden: het aanpassen van de woningen aan de eisen van de bouwverordening met 50 percent sub sidie en in eigen beheer houden, de woningen verbouwen en verkopen aan de permanente bewoners, of alle en de permanent bewoonde woningen ver hopen en de bewoners ze zelf laten aanpassen aan de eisen van de bouw verordening. De raad Westerschouwen doet donderdag 10 juni een uitspraak over deze zaak. Het college wil de permanente bewo ners de huur garanderen tot 31 decem ber 1981, zorgen dat voor die tijd een herzien bestemmingsplan klaar is en de huidige huurders van permanente woningen een voorkeursrecht verlenen voor aankoop van grond voor de dan {eldende grondprijs. Er dient naar ge- rreefd te worden, dat op 31 december ;986 de noodwoningen allemaal gesa neerd zijn, aldus het college. Al anderhalf jaar vecht de vereniging va permanente bewoners ervoor om inde door het Oostenrijks Vakverbond na de ramp geschonken woningen te xogen blijven wonen. Bovendien wil men de huizen graag kopen. Van de huizen zijn er 70 als vakantiewoning door de gemeente verhuurd en worden er 19 permanent bewoond. Aanvankelijk had de gemeente het voornemen om de woningen allemaal voor recreatie te bestemmen. De per manente bewoners kwamen daartegen in opstand. Huurdersvereniging en raad kregen voor elkaar dat de wonin gen permanent bewoond mochten blij ven en de minister van Volkshuisves ting deed de vereniging en de ge meente de toezegging dat allerlei sub sidiemogelijkheden voor verbouw met spoed gebruikt zouden kunnen wor den. Mis met die subsidiemogelijkheden vinden b. en w. echter dat de woningen te duur worden. Tot teleurstelling van de huurdersvereniging, die streefde naar de mogelijkheid om de woningen permanent te huren. Voorzitter P. van Aarsenen secretaris H. Fooy van de huurdenvereniging hopen nu dat de mi a anders over denkt. instructief De heer van den Aarsen: „We hebben anderhalf jaar in spanning gezeten en hard gewerkt om cónstruktieve oplos singen aan te dragen. Er waren drie be lemmeringen voor permanente bewo- - St. Liduinaziekenhuis, 15.05-16.30 uur: uitzending Radio Nigh tingale. MIDDELBURG - Nieuwe Kerk, 20 uur: orgelconcert door Feike Asma; Minia tuur Walcheren geopend van 9.30-17.30 uur. NIEUW EN SINT JOOSLAND, Achter de Kerk, 8.30-15.30 uur. Ringrijden. VLISSINGEN - De Piek. 20.45 uur: filmvoorstelling. OOST-SOUBURG - Oranjeplein, 8-18 uur Ringrijden. BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: The sound of music, a.l.; 14 uur: Sneeuwitje en de zeven dwergen. Luxor, 20 uur: Als Tirolers stoeien gaan de Alpen groeien, 18 j. GOES - Grand, 20 uur: Gejaagd door de wind. HULST - De Koning van Engeland. 20 uur Samen uit samen thuis, a.l. 20.30 uur. Emmanuelle II, 18 jr. MIDDELBURG - City. 20 uur: Pikante avonturen van de wilde boerendoch ters OOSTBURG - Ledel. 20 uur: Emma nuelle ÏL 18 jr.; Luxor, 20 uur: Voor een paar dollars meer. a.l. ÏÏJSSINGEN - Alhambra. 20 uur Maak 'm soldaat, a.1. ZIERIKZEE - De concertzaal, 20 uur: Mash. SNT-ANNALAND - De Meestoof, 15- 17 uur: De smalstad van Jacoba van Beieren. BURGH - Lagere School, Kerkstraat, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouw werktuigen. H0OGELANDE - Kapel van St. Maar ten, 11-21 uur: foto-expositie Joep Neefjes. MIDDELBURG - Vleeshal. 10-17 uur: expositie kunstenaarsgroep '3 x 2'; Zeeuws Museum, 10-17uur: Verdronken lend; Zeeuws Kunstenaarscentrum: expositie Barbara Jean; Rijksarchief. 942.30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg in Zeeland; Galerie Contrast. 10.30-17 uur Perzische kelims en tapijten en '*;17e e" 18e eeuwse meubelen. OUDERKERK - 'De vier bannen'. 1- 1-19 uur Het geheimzinnige leven op duistere diepten. TERNEUZEN - Museum. 14-17 uur: expositie handwerk en porselein: Stadhuis: Wordl Press Photo; Galerie es Beaux Arts'. 20.30 uur: opening vppd Ue Cees van Langevelde. irinvi" Grote Kerk; Delta Cultureel. "ZENDIJKE - Streekmuseum. West- ufÜU«S Vlaanderen, Markt, geopend van 10-17 uur. NOORD- EN MIDDEN-ZEELAND - Goes, telefoon 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Ter- TU^"' telefoon 01105-4444. 'HOLEN EN SINT-PHILIPSLAND - telefoon 0011 ning: de aanvankelijke recreatieve be stemming door een ministeriële be schikking van 1955, die heeft de minis ter ongedaan gemaakt; de blokkering van de premiewoningen tot de wonin gen ontruimd zouden zijn, die is ook opgeheven. Tot slot het feit dat de wo ningen niet aan de bouwverordening voldoen, terwijl nu ruimschoots subsi diemogelijkheden voor verbouw aan wezig zijn. De conclusie is. dat het col lege ondanks anderhalfjaar praten nog niet van standpunt is veranderd. Wij zijn diep teleurgesteld. Er zijn geen woorden voor! Krediet voor ontwerp van gemeentehuis in raad Bruinisse BRUINISSE - B. en w. van Bruinisse vragen de gemeenteraad in de verga dering van vrijdag 11 juni een krediet van ruim veertigduizend gulden voor het maken van een voorlopig en een definitief plan voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. Het plan zal zoals bekend worden gemaakt door het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft in Goes. Het architectenehono- rarium zal in het kader van de rege lingen voor de aanvullende werkgele genheid voor de volle honderd pro cent worden gesubsidieerd. Voor een bedrag van ruim zesduizend gulden willen b. en w veertig drang hekken aankopen. Voor de aanleg van de persleiding naar de zuiveringsinstal latie aan de Verlorenkostweg is een aanvullend krediet van ƒ84.792,- no dig. De subsidie voor het geven van al gemeen vormend muziekonderwijs aan de leerlingen van de twee basisscholen willen b. en w. met 500 gulden tot 2400 gulden verhogen. De raad krijgt de rekening 1974 voor- Secretaris Fooy Dn ls ee„ 5laB ln hel gezicht van de minister en het bureau Volkshuisvesting Zeeland, die de ge meente ten aanzien van de woningen alle medewerking wilden verlenen in de vorm van een speciale subsidie B. en w wensen nu kennelijk van deze toezegging geen gebruik te maken Officiële publikatie GOES OPENBARE BEKENDMAKING Toepassing artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening. Burgemeester en wethouders van Goes maken bekend, dat met Ingang van 9 juni 1976 gedurende veertien dagen voor een ieder op de secretarie-afdeling algemene zaken. Oostwal 31 te Goes (kamer 109) ter inzage is gelegd het door de heer J J Vermeule. Wisse- kerkseweg 10 te "s-Heer Arendskerke ingediende plan voor het bouwen van een landbouwloods op het perceel ka dastraal bekend gemeente s-Heer Hendrikskinderen, sectie L nr. 1. gele gen aan de Wissekerkseweg te 's-Heer Arendskerke. Gedurende bovenvermelde termijn be staat voor een ieder de mogelijkheid bezwaren tegen vermeld bouwplan bij hun college in te dienen. Goes. 8 juni 1976 Burgemeester en wethouders van Goes. F G. A. Huber. burgemees- Ier. J. A. Hoste, secretaris. OPENBARE BEKENDMAKING Toepassing artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening Burgemeester en wethouders van Goes maken bekend, dat met ingang van 9 juni 1976 gedurende veertien dagen voor een ieder op de secretarie-afdeling algemene zaken, Oostwal 31 te Goes (kamer 109) ter inzage is gelegd het door de watersportvereniging 'Wol- Zekerheid hieromtrent zal niemand u kunnen geven. Wat wel zeker is: - dat er een voorheffing op renten zal komen, te vergelijken met de huidige dividendbelas ting - dat bij inlevering aan het einde der looptijd van spaarbiljetten aan toonder toch een legi timatiebewijs gevraagd kan worden ter controle of u ingezetene bent, dit houdt tevens in dat de fiscus de mogelijkheid heeft de identiteit van de aanbieder vast te stellen. - dat de banken gedurende de looptijd geen spaarbiljetten aan toonder terugkopen. Beter is, dachten wij, het zekere voor het onzekere te nemen. Onze maatschappij OWEL EN CO S INTERNATIONALE TRUST BANK- EN BEHEERMAATSCHAPPIJ B.V. Koopt spaarbiljetten aan toonder, gedurende de looptijd, uitbetaling geschiedt in contanten. Wilt u meer inlichtingen? Neem dan vrijblijvend contact met ons op. Onze kantoren te Baarle-Nassau, Hoogbraak 21 zijn dagelijks geopend van 10.00-15.00 uur. Telefonisch de gehele dag bereikbaar onder 04257-9518. lopig vast te stellen en dan ligt er ook Phaartsdijk', Watersportweg 4 te Wol- nog een voorstel om een graskant- phaartsdijk ingediende plan voor de maaier aan te schaffen voor een bedrag van 870,-. De vergadering begint half acht. Roemeense groep lalomitawerkt zeer uitgebreid programma af GOES - Er is, door het ontbreken van een podium op de Grote Markt, een wijziging gekomen in het programma van de 'internationale feestweek', van de Goese volksdansgroep 'Kasporgo'. De feestweek, waaraan wordt meege werkt door de Roemeense groep 'la lomita', begint vandaag dinsdag met de aankomst van de Roemenen. Het eigenlijke programma begint woens dag. Dan trewedt 'lalomita' voor de eerste maal op ter gelegenheid van de opening van een kunsttenstelling in verpleegtehuis 'Ter Valcke'. 's Avonds om zeven uur is er een op treden in 'De Vroone' in Kapelle. Don derdag wordt de Roemeense groep om half tien ontvangen door het gemeen tebestuur van Goes, 's Middags om half drie is er een optreden bij 'Maria Terweel' en 's avonds is er een optre den in 'De Grote Kerk (aavang 8 uur). Aanvankelijk zou dit laatste optreden op de Grote Markt worden gehouden. Vrijdagochtend is er een optreden bij 'Randwijck' en 's middags wordt de Erasmusflat 'aangedaan' 's Avonds (om acht uur) treedt 'lalomita' op in het cultureel centrum 'De Speije' in Sas van Gent. Zatersagmiddag om twee uur is er opneiuw een optreden in de Grote Kerk in Goes, terwijl er 's avonds een besloten feestavond is in 'Slot Ostende'. 's Zondags is men vrij. Maandag 14 juni treedt 'lalomita' om tien uur op bij het Gasthuis, 's mid dags is er opnieuw een optreden bij 'Ter Valcke' en 's avonds is het grote slotoptreden in 'De Hoogte' in Goes- Zuid. bouw van een garage/berging op het perceel kadastraal bekend gemeente Wolphaartsdijk. sectie A nr. 2424 (ged gelegen aan de Walersportweg 3 te Wolphaartsdijk. Gedurende bovenvermelde termijn be staat voor een ieder de mogelijkheid bezwaren tegen vermeld bouwplan bij hun college ïn te dienen. Goes, 8 juni 1976. Burgemeester en wethouders van Goes. F G A. Huber, burgemeester. J. A. Hoste, secretaris. "Prins Willem Alexander" bezoekt Zierikzee ZIERIKZEE - De "Prins Willem Alexander', hel schip van de Natio nale Stichting voor varende Recrea tie, brengt donderdag een bezoek aan Zierikzee. Als passagiers zijn bewo ners van hel verpleegtehuis 'Nieuw Vrijthof in Tiel aan boord. De prins Willem Alexander zal ligplaats kiezen aan het Luitje (stadshaveni. Namens Rode Kruis en de gemeente Zierikzee wordt 's avonds om tien uur voor zeven een welkomsgroet gespro ken. waarna o zeven uur de selectie- ploeg gymnastiek van SV Deitasport onder leiding van Ria Kosters turnde- monstraties zal geven. De leerlingen van de afdeling techniek van de LTS- Schouwen-Duiveland verzorgden daarna een tractatie. Tot slot is er om tien uur voor acht zang door mevrouw C Kort-van Meurs te Renesse en het schoolkoor 'De Duinpiepers' van de openbare lagere school in Renesse. GOES Peuterspeelzaal hield ouderavond GOES - In het wijkgebouw 't'Polder- uus' werd een ouderavond gehouden van de peuterspeelzaal Goese Polder. Er waren ongeveer 80 ouders aanwezig. Na de opening door voorzittter de heer J de Baar. werden er dia's vertoond, welke van de peuters werden gemaak t. toen zij in aktie waren. Iedere ouder kon nu zien wat de kinderen uitvoerden in hun groep. Na de pauze, waarin koffie werd geserveerd, werd er een lezing gehouden door dokter Kooiman, huisarts in de Goese Polder, over hel onderwerp: Ge varen in huis'. Hij ging hierbij in op on derwerpen als verbranding, verdrinking en vergiftiging. Hiema sloot de voorzit ter met een dankwoord de bijeenkomst. MET DEMONSTRATIES EN TOESPRAKEN aanvulling op recreatieproject BRUINISSE - Een groep enthousiaste bezoekers en bezoeksters van manege 'De Korenzolder' heeft ervoor gezorgd, dat de nieuwe manege in Bruinisse za terdag met allerlei manifestaiies tij dens een de hele middag durend pro gramma. kon worden geopend. De heer A. J. van der Graaf verhuisde on langs met zijn manege van Nieuwer- kerk naar Bruinisse. waar het project aansluit bij de nieuwe watersport- en rekreatievoorzieningen rond de Groe- ADVERTENTIE i Uit het zakenleven gebr. bakker openden bedrijf voor watersport KAMPERLAND - Zaterdagmiddag openden de heren Jeroen en Jan Bak ker uit Ossendrecht hun watersport bedrijf aan de Veerweg te Kamper land. Het bedrijf is gevestigd in de voormalige smederij van de heer W. C. Leenpoel, die door de heren Bakker werd omgezet in een ruim gesorteerde zaak voor watersportliefhebbers. Naast motorboten vindt men er aller hande assesoires op walersportgebied. Talrijke bloemstukken gaven het be drijf zaterdag een feestelijke aanblik. Vele vrienden, bekenden en familiele den gaven zaterdag acte de precense en feliciteerden de ondernemers met hun nieuwe bedrijf. Het bedrijf, dat ook voorzien is van een goed geoutilleerde werkplaats, heeft in de Landbouwha- ven te Kamperland ligplaats voor 55 boten. Op het haventerrein zal ook nog een opslagloods gebouwd worden met een vloeroppervlak van 1500 vierkante meter. Deze ruimte is bedoeld als stal ling voor boten en als polyesterruimte. Het bedrijf heeft een ervaren scheep stimmerman in dienst. Met de opening van het bedrijf van de gebroeders Bakker werd ook de eerste Zeeuwse surfzeilschool geopend, waarvoor wa tersportbedrijf Bakker enige ervaren surfeeilinstructeurs heeft aangetrok ken, die naar Amerikaanse lesmethode op het Veerse Meer praktijktraining zullen geven en aan de wal conditie training e gehuldigde leden van Con Affezzione' en het korps ir: de nieuwe uniformen ERE LID C. WOUTERSE KREEG HOOGSTE ONDERSCHEIDING KNF Burgemeester T C Hekman sprak dan ook in zijn gelukwens namens het ge meentebestuur van een aanvulling op het omvangrijke rekreatleproject in Bruinisse. Hij prees de outillage van de manege, waarop ook hei gemeentebes tuur. naar hij zei. een tikkeltje trots is. ..Een aanwinst voor de paardenlief hebbers onder de bewoners van de streek en de rekreanten aldus de heer Hekman, die vertelde dat de manege ln Nieuwerkerk al een bepaalde faam had en hij de nieuwe manege 'De Koren zolder' datzelfde toewenste De heer L. M- de Moermond. burge meester van Westkapelle en enthou siast paardenliefhebber, hield de ope ningstoespraak. Hij wees erop dat de manege een mooie aanwinst is in het geheel van rekreatieve mogelijkheden Architect J. Brouwer prees de goede samenwerking tussen bouwteam en opdrachtgevers en bood namens zijn architectenbureau en aannemer Al- bouw twee grote reproducties aan. Een zwanger van de heer Van der Graaf schonk eveneens een wandver siering en de voorzitter van de V.V.V. Bruinisse. de heer C. Jumelet. bood namens het bestuur zijn gelukwensen aan. Hij herinnerde eraan dat Bruin isse al 14 jaar bezig is de rekreatie op te bouwen als vervanging van de weg gevallen mosselcultuur, een streven waarin de nieuwe manege in past. Me vrouw J. van der Graaf bood hierna aannemers en architect en hun dames een cadeautje aan. waarna de heer Vn der Graaf iedereen dankte die had meegewerkt aan de totstandkoming van de manege en de organisatie van deze feestelijke middag. Er waren de monstraties van pony-ruiters en paar den. ook bereden door leerlingen van de manege, en Marja Bakker gaf een show op het dameszadel, daarbij geas sisteerd door mevrouw Van den Ou den. Acht rijders kwamen hiema ver kleed als Bedoeinen, haremdames en wat daarbij hoort de nieuwe binnen- manege in. waar zij vanaf de twee büh- nes werden beoordeeld door een jury, bestaande uit mevrouw M. Geluk en de heren J. de Ruyteren T. C. Hekman. Ook de landelijke njvereniging van het eiland lieten zich niet onbetuigd. On der leiding van Jo de Wilde gaven vier Schouwse Ruiters een demonstratie, gevolgd door vier ponyruiters van de landelijke njvereniging en ponyclub Westelijk Schouwen, or.der leiding van Henk Kooman. Voor alle deelnemers aan dit gebeuren waren er linten in de manegekleuren. die werden aangebo den door de heer J. Brouwer en zijn dochter Patricia De middag werd be sloten met een demonstratie springen in de buitenmanege en een druk be zochte receptie. muziekkorps presenteerde zich in het nieuwe uniform KWADENDAMME - Het fanfarekorps 'Con Affezzïone' uit Kwadcndamme heeft zaterdag het 65-jarig bestaan ge vierd met een groot muziekfeest, waaraan verschillende korpsen uit de gemeente Borsele deelnamen. Boven dien was er een feestelijke receptie in een zaal van hotel 'De Kroon', waar onder meer de hoogste onderscheiding van de KNF werd uitgereikt aan ere lid C. Wouterse, die vijftig jaar lid was van het korps. Voor de leden van 'Con Affezzione' was er echter één erg belangrijk moment. Dat was toen burgemeester G. H. E. M. van Waes van Borsele het sein gaf voor de presentatie van de nieuwe unifor men. Opgesteld in keurige rijen toon den de leden trots hun nieuwe kleding aan de tientallen genodigden in 'De Kroon'. Ze oogstten niets dan lof. Voorzitter J. Uitterhoeve merkte in zijn jubileumtoespraak onder eer op „Met die uniformen in 17.000.- gemoeid. Dal gaat nog wel. Maar we hebben ook nog eens ƒ12.000.- nodig voor de aan schaf van instrumenten en ik kan u verzekeren, dan gaan we in het roodDe heer Uitterhoeve stond uitvoerig stil bij de geschiedenis van het fanfarekorps van Kwadendamme: „Toen het werd opgericht, waren de omstandigheden heel anders. Nii zou je het op die manier niet gedaan krijgen. Zo'n krops gaf vroeger reliëf aan het sociaal-, maatschappelijk- en cultureel werk in de gemeenschap. Het is nu toch wel even anders. Nu staat bij voorbeeld de muziek op de voorgrond, vroeger het plezier, net genot, de vreugde in dc vereniging. Ook lussen de muzikant toen en nu ligt een groot verschil. Nu is men beter muzikaal on derlegd". De voorzitter van Con Affezzione wees er op dat het korps nu zo'n 80 leden telt. „Kwadendamme telt 700 tot 800 zielen en daaruit kan men afleiden dat ieder gezin in Kwadendamme direct ol indirect bij het korps betrokken is. Daarom ook is Con Affezzione een be grip voor Kwadendamme en omge ving.' aldus de heer Uitterhoeve. Even spuide de voorzitter van Con Affez zione toch ook wat kritiek. Onderwerp was de Borselse evenementen commissie. die niet bereid was een bij drage voor het jubileummuziekfestijn te leveren. Daarna werden mede oprichter M. Geus. ere-lid C Wouterse. H. de Punaert idirigent van het jeuga- korpsi en J. Frane in het zonnetje ge zet. De Pundert en Franse waren beide 40 jaar lid van het korps. Zij kregen de gouden speld met oorkonde. Het ere lid Wouterse kreeg de draagmedaille Burgemeester Van Waes onder streepte de grote waarde van Con Af fezzione voor de dorpsgemeenschap Kwadendamme. „In de stad heeft men de grootste moeite om de menselijke schaal te bewaren. De drang om in diezelfde stad te wonen is altijd groot geweest, tot vijf jaar geleden. Die hang naar de menselijke schaal trekt de mensen naar buiten. Con Affez zione is op zo'n dorp hét middel om de intermenstelijke contacten gestalte te geven." Over ae nieuwe- uniformen zei burge meester Van Waes: „De vrouwen mo gen erin gezien worden en de niet minder. Het is fris en keurig en ik hoop dat jullie er veel plezier en succes in zullen beleven Daarna volgde een groot aantal sprekers. Stuk voor stuk brachten zij een enveloppe met inhoud voor het jubilerende korps mee. s Middags was er verder een muziekfes tijn. Het begon met een gezamenlijke mars van alle deelnemende verenigin gen door het dorp. Daarna volgden op het dorpsplein concerten en showmar- sen. Er werd geconcerteerd door Eu terpe' uit Heinkenszand. door "Prinses Juliana" uit Baarland, door 'Con Amo- re' uit Hoedekenskerke en door 'St. Caecllia" uit 's-Heerenhoek. 'De Fa zant' uit Ovezande verzorgde twee maal een showmars. 's Avonds was er een taptoe. Daaraan werd meegewerkt door het majorettenpeleton uit 's- Heerenhoek én drumband en fanfare uit Kwadendamme. Wedvlucht MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van de NBvZ hield een concours van uit Quievrain over een afstand van 120 km. De uitslagen in de rayons luiden, rayon A: 1 en 3 F. Mais. 2 L. Smalheer. 4 J. de Hengst. 5 W. Heijboer Rayon B: 1 en 2 J. Moerland. 3 D. Pol derman. 4 A. Moerland. 5 P. de Wilde. Rayon C: 1 en 2 A. Huibregtse. 3 R. Versaevel. 4 E. Graafhuis. 5 W. M. Wal- Rayon D: 1. 2 en 3 H. MondeeL 4 L- de Fouw. 5 L Branderhorst. Rayon E; 1 en 2 Jac. Neels. 3 Ph. v. Os, 4 J. Duijnkerke. 5 mevr. Mirmaard. Rayon F: 1. 4 en 5 A. de Bmlne. 2 C. v. d. Berge, 3 A. Meeuw se. De snelste duif vloog 1446 meter per minuut. Er namen 3337 duiven aan de wedstrijd deel. ADVERTENTIEj

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 17