Jan Krekels versloeg Aling in eindspurt ronde Kloosterzande PECH RAAS BETEKENDE ZEGE VAN DEN HOEK IN HANSWEERT VOETBAL Keuze-reis finalewedstrijd Ned. elftal Canadees Jim Lovell klopte Van den Bunder Wout v.d. Berg: startverbod DUO TOONDE ENORM VEEL WILSKRACHT Ga mee naar de finale van hef Ned. elftal in Joegoslavië 389,- p.p.*) VOETBALREIS NED. ELETAL NAAR JOEGOSLAVIË Boekingsbon DINSDAG 3 JUNI 1976_ KLOOSTERZANDE - Jan Aling en Jan Krekels waren zondag tijdens de proikoers in Kloosterzande namen die voor aanvang van de wedstrijd het wielerpubliek niet zo erg aanspraken. De aandacht van de massa ging toen nog uit naar kopstukken als wereld kampioen Henny Kuiper, Jan Raas, Cees Priem, Walter Godefroot, lier man van Springel, de regionale favo riet Wim de Waal, maar het koers- beeld in Kloosterzande zou hoofdzake lijk bepaald worden door Jan Alaing en Jan Krekels. Aling rijdend voor de Belgische formatie Ebo mocht op weinig steun achter hem rekenen ter wijl Jan Krekels deel uitmakend van de ploeg van De Onderneming, ook al niet de beschikking had over een sterke Dloee. KLOOSTERZANDE - Het koersge- beuren op eerste pinksterdag in Kloosterzande is pure propaganda voor de wielersport geweest. Naast de aantrekkelijke profkoers vermaakten eerst de amateurs het publiek met een geweldige wedstrijd die uiteindelijk werd gewonnen door de Canadees Jim Lovell, die Toine van den Bunder van kop af makkelijk klopte in de spurt. Het duo was met nog twee ronden te rijden ontsnapt uit een kopgroep van vijf met Peter Gódde, Cees Spaans en Wim van Steenis en waarvan eerder ook Jan Hordijk (lekke band) en Henk de Jong (valpartij), deel uit maakten. Lovell-Van den Bunder waren duide lijk de twee sterksten uit dit geweldige spektakel. Al onmiddellijk na het ver treksignaal van wethouder P. Everaert viel het peloton in twee stukken uiteen met voonn vrijwel alle toppers. Vanuit die groep is er voortdurend aangeval len. Vester Aarts probeerde maar kreeg onmiddellijk Jeremiasse, Spaans en Evert-se mee. Met nog tien ronden te rijden was Wim van Steenis de man die do beslissing zou forceren. Hij ging na een premiesprint keihard door en kreeg Henk de Jong, Jim Lovell (ook toen al erg actief) en Cees Spaans mee. Het viertal bouwde binnen een ronde een voorsprong op van veertig secon den toen Toine van den Bunder samen met Peter Gödde en Jan Hordijk aan een drieste achtervolging begon. Ter wijl Gödde en Hordijk nauwelijks kon den overnemen reed de 'schicht' als in rijn beste dagen het gat dicht en ont stond er een kopgroep van zeven ren ners Daaruit vielen dan Henk de Jong en Jan Hordijk weg. Achter het zeven- ulontstond nog een jachtgroepje met We Evertse, Jan Kettenis. Wim Jere- miisseen later kwam daar ook Charles de Smit nog bij. Maar door het tempo- geweld vooraan viel het rennersveld in vele kleine groepjes uiteen. Met nog tree ronden te rijden trok Toine van den Bunder opnieuw ten aanval maai de attente Lovell kroop onmiddellijk in zijn wiel terwijl de rest moest toezien hoe het tweetal steeds verder van hen vandaan fietste. Van kop af won Lovell daarna de sprint van Toine van den Bunder die zich na afloop toch tevre den toonde over zijn vorm van dit moment. „Ik begin weer steeds beter te rijden. Dat is nodig ook, want volgende week naar de ronde van Luxemburg en het weekend daarop zijn de Neder landse kampioenschappen Die dag moet de grote vorm er zijn. Maar ik ben blij dat het toch weer beter gaat", vertelde hij na afloop. Over zijn neder laag tegen Lovell zei hij: „Ik kon er echt niet voorbij Ik heb wel aange drongen maar hij reed bijzonder sterk. Ik kreeg van hetm ook geen enkele kans om te ontsnappen". Bij de lief hebbers ging de zege naar Boka uit Bunschoten die Willy de Feber in de spurt klopte. Dal het tweetal uiteindelijk toch voor de bloemen zou gaan spurten dankte men dan ook aan de eigen wilskracht om vooruil te blijven. „We vonden el kaar bijzonder goed." vertelde Jan Krekels na afloop, „we hebben beiden gewoon alles of niets gespeeld. Wie er van ons tweeën zou gaan winnen maakte in het begin niet zoveel uit. Dat is de laatste ronden pas gekomen. Maar we hebben uitstekend samenge werkt". Jan Aling kon een eindje ver derop niet helemaal begrijpen waarom hij niet van Krekels had kunnen win nen in de spurt. ..Als ik tien keer met hem aan kom win ik negen keer. Net vandaag heb ik verloren. Maar hij heeft hei wel verdiend." aldus Jan Aling. De derde profronde van Kloosterzande kreeg reeds in een vroeg stadium zijn beslissende ontknoping. Na tien ron den trokken Jan Aling. Jan Krekels, de zeer sterk rijdende Gerard Vianen en de verrassend goed debuterende Wil van Helvoirt er tussen uit. Hun voor sprong groeide gestaag tot anderhalve minuut ondanks de reacties van Ad Gevers en Jos Schipper en van een jachtgroep met Marc Reinier. Nidi den Hertog, Jos Schipper, Ad Gevers, Ri chard Bukacki, Wicher Vlot. Cees Priem, René Pijnen en Jan Raas. Met nog 22 ronden te rijden verloor het viertal vooraan twee medewerkers. Ge rard Vianen en Wil van Helvoirt moes ten in dezelfde ronde de twee koplo pers laten gaan vanwege een lekke band. Nadat de jachtgroep door hel pe loton was teruggepakt moest er sterk aan worden getwijfeld of hel tweetal, dat intussen wel ec-n gouden greep in de zeer goed gevulde premiepot deed. in de finale stand zou kunnen houden. Eerst was het Walter Godefroot die achter het tweetal de trein op gang pas echt nog zestien ronden te rijden (veertig kilometer) een groepje van acht ren ners ontstond dal op zoek ging naar de twee vluchters. Het achttal werd ge vormd door Bennie Groen en Wim de Ruyter beiden van de Onderneming en ploegmaats van Jan Krekels, Richard Bukacki van Ormas, Herman van Springel van Klandria, Ad Gevers van Lejeune, Nidi den Hertog en Cees Priem van Frisol en natuurlijk Jan Raas van Raleigh TI. Met de regelmaat van de klok slonk de voorsprong maar vooral door het af stoppende werk van Wim de Ruyter en Ben Groen had het tweetal met nog zeven ronden te rijden een voorsprong van 35 sec. Voor het publiek werd het een schitterende finale. Iedere ronde opnieuw keek iedereen op het horloge om het ujdsverschil waar te nemen Halen ze het wel of niet. Dat was toen de grote vraag. Jan Raas was de eerste die alleen het gat probeerde dicht te rijden, maar zonder succes. Cees Priem probeerde het ook maar kreeg evenmin de ruimte. Met nog vijf ronden te rijden liet Gevers met een geweldige demar rage het achttal ter plekke en ging hij op zoek naar de twee leiders. In een geweldig tempo verkleinde hij in een ronde zijn achterstand met tien secon den. maar met nog twee ronden te rij den was het duidelijk dat ook Gevers er niet in zou slagen om bij het tweetal te komen van wie uiteindelijk Jan Krekels de spurt zou winnen. Dat Ge rard Vianen zondag in Kloosterzande een van de grootste kanshebbers op de eindzege was geweest bewees hij door in de slotfase nogmaals uit het peloton te ontsnappen samen met Ben Jan broers en Jan Brinkman. „Als Gerard Vianen niet bij ons weg was gevallen. hadden we ze waarschijnlijk op een Sïït At"™ r°nde e™1 H'J de mow van de ontsnapping. Hij reed geweldig hard." merkte Jan Krekels na afloop HANSWEERT - Wout van den Berg, de 42-jarige beroepswielren ner uit Wateringen, heeft in het Zeeuwse Hansweert een startver bod gekregen. Van den Berg kreeg van het Nederlandse internationale wielerjurylid Wim Jeremiasse te horen dat zijn materiaal niet in orde was. De zwartharige Westlan der rijdt met een afgezaagd stuur, omdat hij de krommingen aan het einde niet gemakkelijk vindt. Van den Berg: „Ik heb in september al mijn stuur afgezaagd. Gisteren in Kloosterzande ben ik Jeremiasse nog een paar keer voorbij gereden, maar toen zei hij mets. Vandaag werd me ineens gezegd dat het te gevaarlijk is en er renners over heb ben geklaagd. Maar ik weet wel hoe het komt. De ploegleiders hebben er natuurlijk over gesproken. Een go- ser van 42, die iedere dag in zijn tuin werkt. Wout van den Berg. een van de po pulairste renners van het Neder landse profveld. zegt zijn stuur te hebben afgezaagd omdat het voor hem gemakkelijker is. „Be kan toch wel kracht zetten. Bovendien zijn die krullen aan het rennersstuur soms gevaarlijk. Duyndam heeft in Olympia's Ronde ooit eens een bloeding gehad omdat hij na een valpartij zo'n stuur in zim buik had gekregen". De Wateringse prof. tijdens de koers herkenbaar aan het toegeknepen linkeroog en de zwarte outfit, is stel lig van plan door te blijven fietsen met het afgezaagde stuur. „Mis schien wordt het doorgespeeld naar de sportcommissie en dan zie ik wel weer wat er van komt", stelt hij tenslotte. HANSWEERT - Dankzij een lekke band van zijn ploegmaat Jan Raas •"«ft Aad van den "Hoek uit Dirks- land maandagmiddag in Hansweert de wielerronde voor beroepsrenners jewonnen. Van den Hoek, die ove rigens dc hele koers bijzonder attent reed, prees de activiteiten van zijn Ploeggenoot Raas. „Ik heb alles voor bem gedaan in 's-Gravenpolder", ver- lelde hij, „nu reed hij ook een beetje voor mij." Toch had de wedstrijd een andere wending gekregen wanneer Raas na samen met Van den Hoek en Nidi den Hertog het hele veld voor de tweede maal te hebben gedubbeld, bij het pe loton had kunnen blijven. Nu moest hij echter tot het uiterste gaan om de aansluiting tot stand te brengen. Op het moment dat de stijlvolle coureur uitZuid-Beveland bezig was aan een in drukwekkende achtervolging na net een nieuw wiel te hebben gekregen ging Van den Hoek alleen aan de haal. Het was eigenlijk de eerste keer dat de Prof uit Dirksland durf toonde in een enterium. Het was meteen raak ook Al vanaf het begin maakte Van den Hoek «n beresterke indruk. Zelfs toen hij vlak na de start door burgemeester mr. C Pijl Hogeweg de slag miste raakte hij niet van de kook. Vlak nadat het startschot had geklonken gingen Jan Haas, Ben Janbroers. Jos Schipper en Bas Hordijk er vandoor. Wil van Hel voirt, die zijn tweede profwedstrijd reed, wist het kwartet met een mach- üge solo te achterhalen. Van den Hoek en Nidi den Hertog gin gen in de achtervolging. Nadat de kop groep van vijf renners het hele peloton op een ronde achterstan had gezet slo ten ook Den Hertog en Van den Hoek aam Ondanks het warme weer werd er nard gekoerst. Opnieuw ontstond er een vluchtgroep met Van den Hoek. Haas, Gerard Kamper, Aad Bakker en jvldi den Hertog. Dit viertal dubbelde «et peloton opnieuw, waardoor Raas. an den Hoek en Den Hertog twee ronden voorsprong op alle vertrekkers get uitzondering van Janbroers. f™PPer. Hordijk en Van Helvoirt. Op |et moment dat Raas een lekke band Reg demarreerde Van den Hoek. Hij tog" koers voor Raas en Den Her- Van den Bunder Bunrto ama*eurs was Toine van den van h on6enaakbaar. In het begin me ,e wedstrijd reden alle dcelne- zci fl °rt Z'^n w'eP ('dat doen ze altijd', na °c Hzendijkenaar na afloop), maar vond v/^taL 0ntsnappinsspogingen a Van den Bunder het genoeg. Hij ging alleen op avontuur en de enige die rerageerde was Cees Spaans uit 's-Gravenpolder. Omdat zijn medevluchters Kas Fikto- rie en Ad Cloots echter nauwelijks kopwerk deden kon het gat niet wor den overbrugd. Van den Bunder dub belde het hele veld en ook de drie vol gers slaagden daarin. Van den Bunder zegevierde uiteindelijk met grote voor sprong. Cees Spaans werd zeer ver diend tweede voor Fiktorie en Cheots. Wim Westdorp leverde een opvallende prestatie door zich als vijfde te klasseren voor Wim Evertse en Tonnie Huijzen. Keetie van Oosten-Hage was zoals te verwachten oppermachtig bij de da mes. Zij kneep er samen met Nel Streef tussenuit, en het duo zette het hele veld op een ronde achterstand. In de finale ging Keetie er nog alleen van door, en zij finishte met een hsalve mi nuut voorsprong op Nel Streef. De uitslagen luiden, dames: 1 K. van Oosten, Kloetinge: 2 N. Streef iNieuw-Lekkerlanai 3 M. Brinkhoff. Heeren- veen; 4 A var. Weegberg. Loon op Zand: 5 M Lagerlóf, Klaaswaal; 6 Karen Strong. Cana da: 7 T. van der Plaat, Geldermalsen, 8 J Sijbrands. Woudrichem. 9 G. Knetemann Huijbergen, 10 N. van Vliet, Maaslsnd; 11 A. Riemensma. Amsterdnr. 12 H. de Jongh. Apeldoorn. 13 T. Fopma, Huins: 14 B. van der Spiegel, Sint-Maartensdijk; 15 A. Kole. Goes; 16 B. van IJken. Baam. 17 D. Wes- dorp, Schiedam; 18 H. Hage. Sint- Maartensdijk; 19 M. Bik. Bergambacht en 20 R. van den Dool. Bilthoven Amateurs; 1 A van den Bunder, IJzendijke; 2 C. Spaans. 's-Gravenpolder op 40 sec., 3 K. Fik torie. Bergen op Zoom op 45 secop 1 mi nuut 4 A. Cloots. Woensdrecht; 5 W. West- op. Twee renners die in het stuk te Kloosterzande niet zijn voorgekomen zijn wereldkampioen Henny Kuiper en de Axelaar Wim de Waal. De wereld kampioen beperkte zich tot wat mee rijden in de groep. „Het ging gewoon niet vandaag. Ik wou wel. maar hel ging niet", verklaarde hij zijn falen. Wim de Waal had een andere oorzaak. De Axelaar is drie weken geleden ge veld geweest door een keelontsu-king en ondervindt daar nu nog last van „Ik had vandaag totaal geer. lucht Het was verschrikkelijk. Jammer want ik had hier vandaag toch we! iet-, willen bewijzen Maar het ging totaal niet" aldus De Waal na afloop. Voor de or ganisatoren was er in ieder geval de trevredenheid over de publiek»- belan- stelling. ..Het aantal betalende bezoe kers ligt rond de 2500". vertelde pen ningmeester Paul van Waterschoot „Dat betekent dat we volgend jaar op nieuw een profkoers zullen gaan orga niseren. De basis hiervoor i.s vandaag toch gelegd. Wij zijn tevreden" Uitslagen; Liefhebbers 40 km m 1.01.12, i K Bokma Bunschoten; 2 Wllly de Feber Sluis kil; 3 Ger Plieger Amelde. 4 Henk van (Je Oever Wassenaar; 5 Hans Egberts, Rijswijk. 0 Cees Voges. Den Haag; 7 Ko de Vriezo. Goes: 8 Ad van der Ploeg, Kwadendamme; 9 Bert Schoon. Werkendam: 10 A Kelzersw- aard. Numansdorp: 11 Jan de Vroede. Pij nakker: 12 op 35 sec. Bert Kanselaar. Ca- pelle aan de Ussel. 13 Wim Wilhouw»-r Sommclsdijk: 14 Ko Tolhoek Yerseke. 15 Siep van Dongen. Middelharnls. 1») Rlen van Brussel. Oude Tonge: 17 Frans Meljaard Wemeldinge: 13 Hans Moens. Temeuzen i'j Ben Zaan Hulst. 20 Piel Verhage, Den Haag Amateurs: 1 Jim LoveU. Canada 80 km ui 2.00 14: 2 Toine van den Bunder. IJzendijke; 3 op 25 sec. Wim van Steenls. Hoog Blok land. 4 Peter Gödde. Koewacht. 5 Cees Spaans 's Gravenpolder: 6 op 1.07. Wim Evertse. Tnolen: 7 Jan Kettenis. Den Haag; 8 Henk de Jong. Goes. 9 Wim Jeremiasse. Wemeldinge; 10 Heddy Nieuwdorp. Wemei- dinge: 11 Charles de Smit. Biervliet 12 op 1.34 Jan Hordijk. Maasdam: 13 op 1.52 Ves ter Aarts. Kruiningen; 14 Cor Vervael. Wal soorden: 15 Frans Verstraeten. Philippine: 16 Plet van Dalen, Zwljndrecht: 17 Frans Klsner. Hulst: 18 Han Harrnck 's Heer Abls- kerke. 19 op een ronde Philip Jenning, Aus tralië: 20 Henk Slings, AJblasserdam. Prots: I Jan Krekels. Sltlard de 112 km in Krekels uint de eindspurt in de wielerronde van Kloosterzande 2 41.02. 2 Jan AUng. Bladel: 3 op 10 sec. Ad Gevers Schijndel; 4 op 38 sec Ben Groen. Steenwij k. 5 Cees Priem. Goes: 6 Richard Bukack;. St Gillis Waas: 7 Herman van Springel Beige 8 Jan Raas. 's Gravenpol der. 9 Wirn de Ruyter, Amsterdam: 10 Nldl den Hertog. Brmt-lo; 11 Gerard Vianen. Kocklngen. 12 Ben JANBROERS. Zaan dam: 13 Jar. Brinkman. Rotterdam: 14 Plet van Katwijk, MUI: 15 Mare Reynier, BelgK-; 10 Bas Hordijk. Rotterdam: 17 Wil van Hel voirt. Tilburg 18 Oer Kamper. SL Pancras. 18 Waller Godefroot Bel»e. 20 Henny Kui per. Ossendrecht. 21 Oerrte KneUrman. Huybergen: 22 Henk Pnnsen. Hank; 23 Al- bert Jongkind. Aalsmeer. 24 Aart Bakker. Amsterdam: 25 Rent- Pijnen. Woensdrecht. 26 Nico Been. Groningen, 27 Roger Gils son. Luxemburg, 28 Cees van Dongen, Oud Gas tel: 29 Harm Oltenbros. Ossendrecht; 30 Jan Breur. Rotterdam. dorp. 6 W Evertse. Tnolen; 7 T. Huijzen. Klotinge, 8 P Hellemons. Halsteren: 9H.de Jong, Goes. 10 J Harinck. 's-Heer- Abtskerke: II W Jeremiasse. Wemeldinge. 12 H. Goeijers. Ulvenhout. 13 S. Aarts. Kruiningen; 14 T Fase. Oud-Vossemeer: 15 C Coppens. Wouw. 16 L. de Kunder. s- Heerenhoek: 17 A. van Elzakker. Steenber gen. 18 M. Jongenelen. Oudenbosch. 19 R Kole. Goes, 20 P. van Wijck, Rotterdam. Profc- 1 A. van den Hoek. Dirksland; 2 J. Raas. 's- Gravenploder. op 5 sec.; 3 N. den Hertog. Ermelo; 4 iop 1 rondel B. Janboers: 5 Bas Hordijk; 6 Gerard Kamper; 7 Jos Schipper. Keeewadendamme; 8 Wil van Helvoirt: 9 Aad Bakker; 10 Jan Aling; 11 Henk Prinsen: 12 Cees Priem; 13 Wim Prinsen; 14 Bennie Groen; 15 Jan Krekels. 16 Piet van Katwijk; 17 Harm Ottenbros: 18 Albert Huizebosch: 19 Albert Jonkind: 20 Gerard Tabak. ADVERTENTIE Exclusief aanbod Onze krant organiseert een supportersreis naar de finalewedstrijd van het Nederlands elftal om hel voetbal kampioenschap van Europa. Omdat nog niemand weet wat Cruijff en zijn mannen gaan doen, maken wij het u erg gemakkelijk. Wij zorgen dat u altijd bij het Ned. elftal bent. Wint Nederland op woensdag zijn eerste wedstrijd, dan brengen wij u naar de finale in Belgrado en anders gaat u naar de andere wedstrijd (3e en 4e plaats) in Zagreb. Data: zaterdag 3e en 4e plaats in Zagreb (19 juni a.s.) zondag finale in Belgrado (Ie en 2e plaats) op 20 juni. Zo zorgen wij ervoor dat u altijd bij het Ned. elftal bent. Voor de laagste prijs in Nederland met gegarandeerde zitplaats. Dit unieke aanbod krijgt u nergens, boek daarom snel bij de kantoren van onze krant. Er wordt geboekt tegen contante betaling en in volgorde van binnenkomst. En omdat de be schikbare vliegcapacïteit toch wordt overschreden moeten wij ook zeggen; bij voldoende plaats ruimte. Speel daarom op zeker en boek meteen. Dit krijgt u allemaal voor de laagste prijs: ingebouwde keuze de wedstrijd op zaterdag of zondag van het Ned. elftal vliegen met de KLM vanaf Schiphol met aan boord een lekkere maaltijd busvervoer retour vliegveld naar stadion vertrek in de loop van de dag en terug na de wedstrijd inbegrepen een gegarandeerde zitplaats in het stadion Igemiddeide prijs 30.- p.p.) reisbegeleiding en dat voor de laagste prijs in Nederland Het tijdstip van vertrek op zaterdag of zondag wordt nog nader bekendgemaakt. luchihavenbelastmg 32.- p o Meenemen naar kantoor van onze krant s.v.p. met contante betaling. Onderstaande personen gaan met deze reis mee. 1 Hr/mevr/mejTel StraatPlaats 2. Hr/mevr/mej. 3. Hr/mevr/mej. 4. Hr/mevr/mej. 5. Hr/mevr/mej. 6. Hr/mevr/mej. Datumjuni 1976 7. Hr/mevr/mej. 8. Hr/mevr/mej. 9. Hr/mevr/mej. 10. Hr/mevr/mej. 11. Hr/mevr/mej. Handtekening

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15