Schitterende comeback van Flipse tijdens motor-cross te Wemeldinge Paul Tazelaar verslaat broer Mare verrassend voor jeugd tennistitel Afdelingseftal van Zeeland liep Heinekenszand niet onder de voet 4 PZC/s Veel publiek in Goes bij autorallycross Veel drukte en zeilwedstrijden spectakel bij op Veerse Meer ZWEMSTERS UIT 00ST-DUITSLAND GAVEN WERELDRECORDS EEN NIEUW GEZICHT ROS tegen Vlissings elftal Portugese beker DINSDAG 8 JUNI 1976 VLISSINGEN - De grootste verras sing van de Zeeuwse tenniskam pioenschappen voor de jeugd te Vlissingen: de overwinning van Paul Tazelaar op zijn broer Mare. Voor de eerste keer in zijn leven versloeg Paul Tazelaar zijn jongere broer. Dat gebeurde dan deze keer ook met overtuigende cijfers: 6-2, 6-1. Districts-tennisleraar Jan Willem Visser zei na afloop dat de tactiek van Paul succes had gehad. „Paul hield Mare achterin met lange bal len. In de eerste twee games misluk ten de smashes van Mare en dat werkte psychisch door. Mare kon toen niet meer scoren." Bij de ge concentreerd spelende Paul Taze laar lukte maandagmiddag ook al les in de finale jongens van 16 tot en met 18 jaar. Zijn nclspol was uiter mate goed - en dat is nooit zijn sterkste punt geweest. Daarnaast maakte Mare Tazelaar veel fouten, daartoe uitgelokt door zijn broer die in de wannte het loopwerk voor een groot deel overliet aan zijn tegen stander De tennisclub 'De Schelde te Vlissingen organiseerde de dis trictsjeugdkampioenschappen voor de vijfde keer Een ongewoon iets. meestal circuleert het organiseren van een distnetstoernooi langs ver schillende verenigingen. Mare Taze laar is overigens niet zonder titel uit Vlissingen weg gegaan Hij prolon geerde zijn titel in de groep van 14 tot en met 16 jaar In de finale ver sloeg hij het Temeuzense talent Frans Verhuist op overtuigende wij ze: 6-2, 6-3. Mare Tazelaar had meer fysiek in huis en de tengere Verhuist miste tempo om zijn tegenstander in problemen te brengen Erik Houiz was als eerste geplaatst in de groep jongens tot en met 14 jaar Hij maakte die plaatsing ook waar. In de eindstrijd versloeg Erik Houg Ronald Oostinga met 6-4. 6-1 Els Vogels heeft - gewoonte getrouw - ook weer het een en ander gewon nen tfjdens de jeugdkampioen schappen. Dal ging nu twee maal ten koste van Karin de Bruin Beide meisjes ontmoetten elkaar in de finale tot en met 16 en tot en met 18 jaar In de finale bij de oudste meisjes had Els Vogels geen enkele moeite met haar tegenstandster. Ze won toen in een vlotte partij met 6-3. 6-0. In de groep tot en met 16 jaar ging het al lemaal niet. zo eenvoudig. Karin de Bruin paste zo nu en dan de juiste tactiek toe op het spel van Els Vo gels. namelijk verdedigen. De partij duurde dan ook zo n bijna 2.5 uur Erg lange rally's wisselden elkaar af. Els Vogels bleek de langste adem te hebben. Ze won dan ook haar tweede Zeeuwse titel met 6-4. 7-5 Marja Wondergem won op overtui gende wijze van de als nummer één geplaatste Jacqueline Bral bij de meisjes tot en met 14 jaar. De Vlis- singse liet er geen gras over groeien en won overtuigend met twee maal 6-1. Vandaag, dinsdag, worden de laatste partijen van de Zeeuwse jeugdkampioenschappen tennis ge speeld. De jongste groep - tot en met twaalf jaar - maakt dan uit wie de titels van Zeeland mee naar huis mag nemen. Paul Tazelaar geconcentreerd Zeeuws jeugdkampioen tot en met 18 jaar sport GOES- Ongeveer tweeduizend mensen hebben zich op tweede pinksterdag, in een brandende zon. op en langs de Kat- tendijkse dijk te Goes verzameld om getuige te zijn van de tweede cross van de autorailycrossclub Zuid Beveland (ARCZBi van dit seizoen. Volgens de organisatoren een vrij groot aantal, ge zien het goede weer en de verschillende andere sportieve aktiviteiten zoals een voetbaltoernooi in Kloctinge en een wielerwedstrijd in Hanswecrt. Voor deze tweede cross, die ook meetelde voor het clubkampioenschap, hadden zich maar liefst 83 coureurs ingeschre ven, een vrij groot aantal, waardoor de organisatie zich genoodzaakt zag een kwartier eerder met de aanvang van de cross te beginnen. In de finale werd een verschrikkelijk ge vecht geleverd tussen de zes coureurs in de klasse van 0-1000 cc Het was een ge sloten veld dat enkele ronden lang over de baan raasde. Toch deden zich, nadat na de start de posities waren ingeno men, weinig wijzigingen voor en het was HEINKENSZAND - De spelers van de jubilerende voetbalvereniging Hein kenszand (20 jaar) hebben zich zater dagmiddag zeker niet onder de voet laten lopen door het met meer talen ten bedeelde Zeeuwse afdelingselftal. Weliswaar zag het er aanvankelijk naar uit dat de geselecteerden naar een zeer forse zege zouden reiken tbinnen twintig minuten was het al 6-2), maar de uitstekend draaiende de fensie van Heinknszand hiled daarna de schade beperkt tot nog een tegen treffer. Op slag van rust werd dat doelpunt gescoord en in de tweede helft behoefde de jubilerende club niet eenmaal te capituleren, zodat Heinkenszand de finish bereikte met een alleszins eervolle 0-3 nederlaag. Teiner Johnny van Heuven van deze zaterdagmiddag-afdeling tweede klas- ser kon de spelers van Heinkenszand na afloop dan ook complimenteren: ,.We hebben in de afgelopen competitie weliswaar betere wedstrijden gespeeld - bij - voorbeeld tegen SKNVVK en Apollo - maar gezien het warme weer en het keiharde, moeilijke bespeelbare veld, ben ik toch tevreden over het spel van onze ploeg", liet trainer Van Heu ven weten, In deze jubileumwedstrijd liet Hein kenszand inderdaad zien over vol doende kwaliteiten te beschikken om binnen afzienbare tijd de sprong naai de eerste klas van de afdeling Zeeland te maken. In het afgelopen seizonen eindigde Heinkenszand als derde en in de competitie daarvoor vocht deze Be- velandse formatie zich zelfs naar een tweede plaats. Aanvoerder Piet den Outer voorspelde: „Het moet mogelijk zijn om ook eens kampioen te worden en te promoveren naar de eerste klas." rende eerste doelpunt scoorde. Nog geen tien minuten later nam De Croock de tweede treffer voor zijn re kening Eén van de uitblinkers van het Zeeuwse team, middenvelder Gerrit Baas van Nieuwdorp. legde vlak voor rust de bal terug voor De Croock. die opnieuw de netten vond (0-3). Omdat de warmte vooral in de tweede helft een aanslag pleegde op de conditie, viel het spel na rust terug en zag het met talrijke publiek geen treffers meer. Evenals een week eerder in de wed strijd tegen Alblas in Vlissingen waren ook nu weer voorstopper Jan Lievense (Brouwershaven) en laatste man Rinus Kornehs (Schoondijke) uitstekend op dreef. Sporadisch kreeg Heinkenszand dan ook een uitgespeelde kans en allen Jill Hannewijk was tweemaal dicht bij een tegentreffer. Wim Berrevoets (WIK) bewees als rechtervleugelverde diger opnieuw dat hij zich verzekerd heeft van een vaste plaats in het afde lingsteam Perspectieven Toch kwam hij na rust niet meer in het veld en opereerde in de tweede helft Wim Moerdijk van Arnemuiden op zijn plaats. Jo de Waal daarover „Omdat ik het spel v n alle geselecteerden wilde kennen, heb ik optimaal gebruik gemaakt ban de wisselmogelijkheden. Berrevoets had aan één speelhelft wel voldoende om ook voor mij zijn klasse te bewijzenVerder werd dan ook Jackie Wille (Ria Westdorpe) vervan gen door Kees Kleppc (Kloetinge). kleppe greep zijn kans: hij opereerde als een Kees Kleppe (Kloetinge) en De Croock moest na rust het veld ruimen voor Wim de Vos (Kloetinge) Kleppe greep zijn kans hij opereerde als een zelfverzekerde, wat hautaine spelbepa ler op het middenveld, die met rustige tikjes altijd wel een medespeler wist te bereiken. Beide keepers, Nol Verdonk (Lewedorpse Boys) en Joop van de Broek (Schoondijke) kwmen ook aan bod. In de aanval bewees Joop Folmer (nog van SKNWK. maar volgend sei zoen spelend voor Kloetinge) een ac tieve en beweeglijke spits te zijn. Trainer Jo de Waal tenslotte: „Vorige week kan ik niet aanwezig zijn bij de wedstrijd tegen Alblas. omdat ik me met het Zeeuwse elftal moest voorbe reiden op de wedstrijd van het Zeeiuwse elftal' Legen RWD Molenbeek. Maar deze wedstrijd tegen Heinkens zand heeft voldoende perspectieven geboden voor een verantwoorde selec tie voor de wedstrijd tegen het Bra bantse afdelingselftai. zaterdag 12 juni in Tholen." (ADVERTUNTIE) Alléén deze maand 'n geweldige banden-aanbieding: voor o.a. DATSUN, FORD, MORRIS, OPEL, SIMCA en TOYOTA: B.F. GOODRICH 155 SR 12 GT 200 STEEL TUBELE& RADIAAL Wel vtug erbij zijn en in ieder gevel even lengskomen hofka+sampermans - bandenspecialisten aa^® Ringbaan West-2. telefoon 01100-1 Peter Bek uit Hoedekenskerke die <j. overwinning in deze klasse op zijn nas- wist te brengen. In de klasse vaniooj... 1300 cc waren het Etienne Tieleman,éi bewees dat een Alfa Sud wel degels mee kan crossen en Apple den Doek#- die om de eindzege streden. Even 1*, het er op dat Tieleman zijn leiders»* tie aan Den Doelder moest afstaan" tö=- hij vlak voor de startlijn in een slip raakte, maar met veel stuurmansku^ kon hij dit gevaar voorkomen. In t- klasse van 1300 tot 1600 cc leverde eindstrijd weinig problemen op en fci was Adie van Bruggen uit Klaaswaifr zegevierend de eindstreep passeert» voor Piet Verhoeven uit Goes en Km# van de Laak ook uit Goes. Tensic'i werd de finale voor de klasse van 1800r# en meer verreden, nadat eerst fen e stra wedstrijd tussen Peter de H«j Piet van de Kasteel en Oscar van HL berge werd gehouden, omdat zij H- veel punten hadden behaald e: slechts vijf auto's in deze eindan- kunnen uitkomen De eindstrijd v»- gewonnen door Rinus Bekker ia Gravenpolder. De finale uitslage '- den: 0-1000 cc. 1 P. Bak (NSU): 2siT- Gilst(Fiat): 3 P. Sommeyer tMim, van Duivenvoorde (Simca); 5 G R-v (Simca); 6 F. Nuyten (NSU). lOOO-liv cc. 1 E. Tieleman (Alfa Sudi; 2 A.£- Doelder (Simca): 3 A. de JageriSimfiÜ W. de Keyzer (Mini); 5 A. Remii-i" (NSU). 1300-1600 cc. 1 A. van Brugsg VW); 2 P. Verhoeven (Renault): 3 jfvü de Laak (Fordi; 4 H. Hirdes (VWc 5T LorieriBMWi; 6 F. BrustIe(VW).l600a en meer. 1 R. Dekker (BMW); 2 ki- Pooter(Saab); 3T. van LiereiBMW van Iwaarden (Ford); 5 O. van Wz& berghe (Porsche). VEERE - Op het Veerse Meer is de afge lopen dagen weer fel gestreden om de ereplaatsen tijdens de Internationale Pinksterzeilwedstrijden. Vooral de starts leverde met de grote velden het nodige spektakel op, waarbij de toe schouwers op de wal het geschreeuw Spelers weghalen Trainer Van Heupen (afkomstig uit zZaandam waar hij voor ZFC speelde en in Zeeland nog actief als voetballer bij Hoek) analyseerde; „Een kam pioenschap zou inderdaad haalbaar zijn als andere clubs niet spelers bij ons weghalen. Dat is namelijk wel eens gebuerd. Bovendien telt Heinkenszand twee clubs - ook nog de zondagvereni ging Luctor - en daardoor is er geen concentratie van de talenten." Heinkenszand zag onder meer Gijs van der Does naar Nieuwdorp vertrekken, terwijl Jan van der Wijk naar Goes zal gaan. Trainer Jo de Waal van het Zeeuws afdelingselftai was vooral geïmponeerd door het spel van de 22- jarige middenvelder Jan Hannewijk van Heinkenszand („ik heb tegen leden van de etchnische commissie gezegd, had die speler ook maar voor het afde lingsteam geselecteerd"). Maar ook Jan Hannewijk, die een uitstekende balcontrole heeft een vooral opvalt door een goeie 'kapbeweging'. over weegt ook naar Goes over te stappen. Commentaar van zijn broer Jili Han newijk: „Jan kapt wel eens te veel, wil soms nog een mannetje extra passeren en houdt daardoor het spel soms op. Maar we hopen natuurlijk wel dat hij voor Heinkenszand blijft spelen." Voor het Zeeuwse afdelingselftal was deze jubileumwedstrijd voor de krachtmeting tegen het zaterdagmid- dagelftal van de afdeling Noord- Brabant. zaterdagmiddag aanstaande (aanvang drie uur) op het terrein van Tholense Boys in Tholen. Trainer Jo de Waal van de afdeling Zeeland moest bekennen: „Door alle beslommeringen rond het Zeeuwse elftal en rond de Zeeuwse jeugdselectie voor het vier- bondentoemooi. heb ik de selectie voor het Zeeuwse afdelingsvoetbal onvol doenden kunnen beoordelen Jo de Waal verder: „Maar in deze wed- stirijd heb ik een uitstekende indruk gekregen van de mogelijkheden van dit afdelingsteam Belangrijk is bo vendien dat alle geselecteerde spelers uitstekend gemotiveerd zijn en be reidwillig zijn om tactische aanwijzin gen in de praktijk te brengen. De gese lecteerden moeten zich ook wel aan passen Een spits als Chris Riemens hoeft in zijn club Serooskerke bijvoor beeld alleen maar op de aanval te spe len, maar in een Zeeuwse selectie kan sn mag hij niet alleen aan de aanval denken. maar moet hij ook store als .egenstander in balbezit is. Chris Rie- riens is een talent, maar als hij ook meeverdedigt, maakt dat hem als voetballer alleen maar maar 'comple ter". OOST-BERLIJN (ANP) - Bij de Oost- duitse zwem kam pioen schappen te Oost-Berlijn is zeventien keer een we reldrecord gebroken. Komelia Ender was topscorer met vijf nieuwe toptij den. Bij de dames werden veertien af standen gezwommen, dertien leverden een nieuw wereldrecord op. Het enige record dat bleef staan was de 200 meter schoolslag van Karia Linke, ook uit Oost Duitsland. Karla Linke had bij de Europese kampioenschappen van 1974 te Wenen een tijd gemaakt van 2 minu ten 34,99 seconden, Carola Nitschke werd Oostduits kampioene met 2.36,19. Professor dr. Rudolf Schramme, eerste trainer van de Oostduitse ploeg, noemde het niet meer dan een eerste stap naar het hoogtepunt van het sei zoen dat in Montreal moet liggen. Schramme heeft drie jaar geleden in Utrecht, toen de Oostduitse dolfijnen hun eerste golf van wereldrecords heten aanspoelen iets dergelijks gezegd met betrekking tot de wereldkampioen schappen in Belgrado. Hij kreeg gelijk in Belgrado. De zwemsters uit Oost Duitsland hebben in Oost Berlijn, onder aanvoering van de zeventien-jarige Kornelia Ender de wereldrecordlijsten een ander gezicht gegeven. Twee droomgrenzen werden doorbroken, een door Korneiia Ender, die als eerste vrouw op de 200 meter onder de grens van twee minuten dook. De ander door Roger Pyttel die op de 200 meter vlin derslag hetzelfde deed en daarmee Mark Spitz op dat nummer onttroonde. Maar Schramme stelde het record van Bar bara Krause op de 400 meter boven aan de lijst. Krause dook meer dan drie se conden onder de prestatie waarmee Shirley Babashoff de lijst aanvoerde. „Dat is", zei de succesvolste trainer uit de zwemwereld, „het beste wereldre cord uit Berlijn." De vloed van records heeft in de Verenigde Staten schrik ver oorzaakt De bekendste van de Ameri kaanse trainers, Doe Counsilman zei: „Oost Duitsland kan alle gouden me dailles voor de dames in Montreal win nen. Misschien dat alleen Shirley Ba bashoff een kansje tegen deze zwem sters heeft Jack Nelson vertelde dat de Amerikaanse meisjes er naar streven hun topvorm pas over een dag of tien te hebben, bij de Amerikaanse selectie wedstrijden in Miami Beach. De coach van de Fort Lauderdale Swim Club zei: „Op papier zijn wij op dit moment na tuurlijk duidelijk zwakker, maar wij mogen niet uit het oog verliezen dat de spelen in Montreal pas in de tweede helft van juli zijn." De complete lijst van de verbeterde records is (oud record): dames 100 meter vrije slag: Kornelia Ender 55.73 (Ender 56.22): 200 meter vrije slag: Kornelia Ender 1.59,78 (Ender 2.02,27); 400 meter vrije slag: Barbara Krause 4.11.69 (Shirley Babashoff. VSt, 4.14,76); 800 meter vrije slag: Petra Thümer 8.40,78 (Jenny Turrall, Aus, 8.43,48); 100 meter rugslag: Ulrike Rich ter 1.01.51 als startzwemster van de wis selslag estafette, eerder Komelia Ender 1 01.62 (Richter 1.02.60): 200 meter rugs lag: Bngit Treiber 2.12,47 (Antje Stille, OD1, 2.13,50): 100 meter schoolslag: Ca rola Nitschke 1 11,93 (Renate Vogel. OD1. 1.12,28); 100 meter vlinderslag: Komelia Ender 1.00,13 (Ender 1.01,24); 200 meter vlinderslag: Rosemarie, Gabrie-Kother 2.11,22, eerder in serie 2.12,84 (Gabriel 2.13,60); 200 meter wis selslag persoonlijk: Kornelia Ender 2.17,14 (Ulrike Tauber, OD1,2.18,30); 400 meter wisselslag persoonlijk: birgit Treiber 4.48,79 (Ulrike Tauber, ODl, 4.52,20); 4 x 100 meter vrije slag estafet te: SC Dynamo Berlin (Barbara Krause, Monika Seltmann, Rosemarie Gabriel en Andrea Pollack) 3 48,80 (Oost Duits land, 3.49,37); 4 x 100 meter wisselslag estafette: SC Dynamo Berlin (Momka Seltmann, Carola Nitschke, Andrea Pol lack, Barbara Krause) 4.13,41 (Oost Duitsland, 4 13.78). Heren: 200 meter vlinderslag: Rober Pyttel 1.59,63, eerder Pyttel in serie 2.00,21 (Mark Spitz, VSt. 2.00,70); Roger Pyttel verbeterde ook om ruimte door de deelnemers, ver op het water, konden horen. I11 de 420-klasse leek de gelegenheidse- quippe Peter Carels-Hans de Jager na de eerste twee wedstrijden - zaterdag middag en zondagmorgen - regelrecht op de eindoverwinning af te stevenen. De heren hadden 'steun' bij elkaar ge zocht door afwezigheid van hun vaste damesbemanning en het feit dat nu twee stuurlieden op één schip zaten bleek bepaald geen belemmering. Twee eerste plaatsen getuigden daarvan. Er werd. aldus Carels. intensief overleg ge pleegd over de te volgen taktiek en koers, waarbij bleek dat hy en De Jager doorgaans dezelfde gedachten over de zaak bleken te hebben. Op de terugweg van Wolphaartsdijk naar Veere, zon dagmiddag, lieten ze echter toch een SOUBURG - Het belangrijkste van de wedstrijd RCS-Vlissings elftal was de opbrengst van 375 gulden voor de stich ting Sport Steunt Zonneveld. De in Souburg wonende voetballers, nora- maal spelend bij andere voetbalclubs, waren te sterk voor een met vijf invallers gehandicapt RCS. De thuisclub werd naar een 3-0 achterstand gespeeld door doelpunten van Ron Roelse. Pas daarna kon Hans Dellebeke de eer redden. Mede dankzij een verloting, met als het Europese record op de 100 meter hoofdprijs de wedstrijdbal, kon een flink vlinderslag, dat. met 55,58 seconden op zijn naam stond, tot 55,22 seconden. bedrag worden overhandigd voor de ge handicapte jeugd. Graalbeweging Chris Riemens was het ook die met een verrassend draaibeweging uit een voorzet van Theo de Croock (Aarden burg) in de tiende minuut het schitte- WEMELDIN'GE - Op een geleende mo tor heeft Iman Flipse uit Wolphaarts dijk zondagmiddsag op schitterende wijze zijn comeback gevierd in de Zeeuwse motorcrosswereld. Tijdens de perfect georganiseerde cross in Wemeldinge zegevierde Flipse in de klasse 50 cc boven 16 jaar. In de span nende finale, waarin de klasse boven en onder de 16 jaar samen reden, werd hij tweede achter de twaalfjarige Ge rrit Jan van Doorn uit Veghel. Toch begon de motorcrossdag voor Flipse niet bepaald hoopvol. I11 de eer ste serie, die overigens eindigde in een zege voor de Domburger Ko koppejan, kwam hij te vallen en gaf hij de strijd op Van Zeeuwse zijde kwalificeerden zich verder Rinus Verdonk uit Kalten- dïjke en de Terneuzenaar Walhout voor de finale. In de tweede serie voegde zich bij die groep Zeeuwen de Goesenaar Kees van der Endt. die achtste werd. Flipse moest zich via de herkansing plaatsen. Hij had daar geen enkele moeite mee Hij vertrok van kop en stond die eerste plaats niet meer af Bijna het hele veld deelnemers werd op een ronde achterstand gereden in de finale ging Iman Flipse weer als eerste weg. maar hij kon de zwaar aandrin gende Van Doorn niet weerstaan. Flipse kreeg het daarna ook nog moei lijk met dé Brabander Sanders, maar dankzij zijn routine kon hij die renner nog voorblijven, In de finale leverde hem dat een tweede plaats op en in de eindrangschikking 50 cc boven 16 jaar werd hij eerste. Rinus Verdonk ein digde in de finale als vijfde (goed voor een tweede plaats in het klassement achter Flipse) en Walhout werd zesde. Hij klasseerde zich bij de njders jonger dan zestien jaar als vierde. Arno Vonk Het spannendst was de race in de 125 cc. die meetelde voor het Nederlands kampioenschap. Arno Vonk toonde zich een klasse apart en won beide manches voor Lemmens. Opvallend was de prestatie van Van Maldegem uit Lepelstraat, die erg veel rijdt in Zeeland en lid is van onder meer de verenigingen Uitlaat en Sproeier. In beide manches eindigde hij als vijfde, waardoor hij ook die plaats in de eindrangschikking behaalde. Nees Haars uit Ameide was op zijn Maico iri de 250 cc-klasse niet te vers laan. Hij won de drie manches In de zwaarste klasse, de 500 cc. ging de eindzege naar Oos Kesbeke. die in de eerste manche nog felle strijd leverde met Rien van Sabben. maar in de tweede manche geen twijfel over zijn klasse liet be staan. De Terneuzenaar Ko Walhout legde in de halve literklasse beslag op de zesde plaats. De motorcross van de vereniging De Sproeier uit Wemeldinge trok ongeveer 1000 toeschouwers en had een vlekke loos verloop De enige tegenslag voor de organisatoren was het feit dat de walersproeimachine het 's middags liet afweten. Daardoor ontstonden er aan het eind van de middag nog al wat stofwolken op het terrein, maar omdat de wind gunstig stond ondervond het publiek daar geen al te grote hinder van De eindklassementen zien er als volgt uit: 50 cc onder 16 jaar: 1 Gerrit Jan van Doorn. Veghel: 2 R Sanders, Nuenen. 3 E. Looman. Zelhem. 4 R Walhout. Terneuzen. 5 E. Vier dag. Uden. 6 Ko Koppejan. Domburg; 7 J. Buijtels, Bergeyk, 8 Kees van der Endt, Goes. Een spectaculair beeld uit de moto- cross te Wemeldinge Foto PZC). 50 cc boven 16 jaar: 1 Iman Flipse. Wolp- haarisdijk; 2 Rinus Verdonk. Kattendijke. 3 J Strijbos. Venlo: 4 P de Beer. Uden, 5 S. Heijmans, Rosmaien. 6 P. Portier. Brunen. 7 PB Sprangers, Wagenberg, 8 R. Kuzee, Oost-Souburg 125 cc INK): 1 Arno Vonk, Boekei; 2 J. Lem mens. Bergeyk: 3 B. van Doorn. Weert. 4 B. Pepers. Zijlaarl; 5 J. van Maldegem. Lepel- straal: 6 J. Versluis, Aimkerk. 250 cc. 1 Nees Haars. Ameide: 2 A. Vermijs. Oosterhoul. 3 K Vermijs. Oosterhout; 4 A. van Pelt, Zwijndrecnt. a J. Dnessen, Eind hoven. 500 cc. 1 Oos Kesbeke. 2 P Vernooyen; 3 C. v. d Broek. Ermelo 4 K. Ottenvanger. Fij naart; 5 Rien van Sabben Fijnaart; C Ko Walhout. Terneuzen .M- steekje vallen; door een foute slagwer- den ze voorbijgelopen door zo'n vijffe: concurrenten. Ze begonnen daarna ra weer op te klimmen, maar moesten ir.e: een zevende plaats genoegen nemen Toen ze maandagmorgen bij de laagte wedstrijd in een van de vele windstille plekken terecht kwamen wa' de zaak bekeken. Peter Carels: voor en achter ons, links en rechts zaten boten die rai wind hadden en ons voorbijstaken. Toen we emdelijk wind kregen zaten s? midden in een kluwen waaruit we moei lijk weg konden komen." Resultaat tiende. De eerste plaats ging toenna2r de Belg Duquennoy die ook al wisselval lig voer, zijn resultaten waren 7-241. Derde werd hier D'Hondt uitBelgiéme! drie punten achterstand op Carels In het ruim zestig deelnemers tellende veld gingen de volgende plaatsen naar óe Belgen Van Caloen, Van de Walle Pe ters, de Nederlander Van de Eshouten de Belg Gorremans. Steenhuis van Wolphaartsdijk werd fraai negende, John en Anneke Veldman uit Middel burg werden elfde door een 37e plaatsin de laatste race, achter de Fransman Ba- ze. In de Europe-klasse streden de Franse wereldkampioen Pierre Saint Jean en de Belg Yuri Sloetmaekersomdeeerste plaats. Saint Jean baarde nogal watop- zien door vrijwel doorlopend stunts uit te halen in zijn piepkleine scheepje, Zo stond hij tijdens een windstilte ineens op zijn kop op het randje van zijn schip en het hele weekend klink zijn gezang over het meer. Niettemin weet hij wat zeilen is en hij haalde met driehonderste punt voorsprong de grootste bekervooi de neus van Sloetmaekers weg. De Fransman scoorde 1-2-1-3 en de Belg 2-1-2-2. Oliviers werd op ruime achter stand derde De Veerenaar Kees Bei;e werd vierde door een twaalfde plaatsin de 'geschifte' laatste race. Bij de Lasers liet de BelgStuyts even zien wie de baas was: hij won alle vier de races en daar mee het eindklassement. Zijn landge noot Wauters werd tweede, Wittoeck derde. De laatste vergooide zijn kansen door zondagmorgen op een 21e plaats t« eindigen. Wauters had ais resultaten 2-3-4-4, Wittoeck werd nog tweemaal derde en eenmaal tweede Na de Frans man Namaour en de Duitsers Meckeea Lothas Strieme prijkt Piet de Groot ais eerste Nederlander op de zevende plaats. Een niet geringe prestatie voor iemand die voor het eerst in zo'n boot vaart. Het debuut bleek echter succes vol, alleen tijdens de zondagmiddagra ce, toen dc wind aanwakkerde moést-bi; afhaken met een dertigste plaats. Ds overige wedstrijden leverden een vierde, zesde en zevende plaats op. In de 4.- klasse gingen de Fransen Betrand Laureys met de eer strijken met dfi eerste plaatsen en een zevende. R Duitser Schiffer werd tweede, gever door de Belgen Gemberlink. Rogge e Hupin op de volgende drie plaatsen.fc de wedstrijden voor grote schepen gis? de eerste plaats in de gecombinee® klassen IORIV. V en VI naar de Duits- Schmitz- Drager met de Clou. Hij weck eerste race en werd in de tweede strijd tweede. De tweede plaats ?3: naar de Mack I van M. A. Romein'B Hellevoetsluis met een vierde en ea eerste plaats. Derde werd Van de Kf uit Kats met de 'Feeling' (2-4). viert; Van der Have met Aggeses (3-5). In C: IOR-klasse VU waren twee deeinemers Verwijs met Sans Coucis won tweemsj- met achter hem Krauwens roet oe Mann. In de Nederlandse Krua- Klasse was maar één deelnemer. K Looff uit Vlissingen met. de 'Emelissf- De Randmeerklasse en de BB 11 liete verstek gaan. LISSABON (UPI) - Guimaraes Boavista hebben zich geplaatst vo - de eindstrijd van het toernooi om Portugese voetbalbeker. In aehaheu nales wonnen beide ploegenhuno moeringen tegen respectievelijk&P°-' ting Lissabon en Vitoria Setubai verlenging met 2-1 en 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14