'Keihard optreden' justitie tegen drughandel Terneuzen ZCfl In hoger beroep 1000,- boete voor olielozing bij Terneuzen Steeds meer erkenning voor de Smokkelroute PROCUREUR EIST 3 JAAR VOOR OVERVAL OP CREDIETBANK GOES Parkeren op 'privé- terreinb. en w. Sluis PZC il Boete van ƒ1000,- geëist voor milieuramp in Eem Aanzienlijk zwaardere eis voor zes jaar oude overval Rechtbank in Middelburg 'gaf 1 Jaar Procureur eist 12 maanden tegen Yersekenaar OFFICIER MR. TH. LEBRET: HARD DRUGS GAAN ER ONDER DEKMANTEL VAN HASJ WEER MOOI DOOR" provincie MIDDELBURG - Officier van justitie inr. Th. Lebrct heeft zich vrijdagmorgen tijdens een zitting van de politierechter in Middelburg in scherpe bewoordin gen uitgelaten over de volgens hem weer toenemende rol van Terneuzen als centrum van drughandel. „Het gaal niet goed met Terneuzen, de handel is er weer flink op gang gekomen," zei hij. De officier vervolgde: „Het gaat voor een groot deel om hasj. waar we ons wel wat toleranter tegenover stellen, maar ondertussen gaan ook heroine en cocaine er onder de dekmantel van de hasj handel weer machtig mooi door." De officier kondigde aan: „Bij elke gram die we aan harddrugs vinden, zullen we er Hink tegenaan gaan." TERNEUZENAAR KRIJGT TWEE MAANDEN VOOR BEZIT COCAÏNE Mr. Lcbret zei een en andere bij de be handeling van de zaak tegen de bijna 20-jarige Terneuzense jongeman r. van G.. die terecht stond voor bezit van ongeveer 40 milligram cocaine, op 31 juli vorig jaar. Hij was daarmee in een auto bij Alphen aan de Rijn door de politie aangehouden. Met de auto werd ook een hoeveelheid hasj ver voerd. Mr. Lebret was van mening dat Van G. in Terneuzen een belangrijke rol speelt in de drughandel. De politierechter mr. P. van Empel, zei verbaasd te zijn over de felle wijze waarop de officier uithaalde, omdat het hier een tien maanden oude zaak betrof. De officier eiste tegen Van G drie maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. Tevens vorderde hij bij de meervoudige strafkamer van de rechtbank de ten uitvoerlegging van een eerder voorwaardelijk uitgespro ken gevangenisstraf van nog eens drie maanden De meervoudige kamer be sloot na beraad deze vordering af te wijzen omdat de zaak daarvoor naar haar mening zich te lang geleden heeft voorgedaan. Voor het cocaïnebezit werd Van G. Lot twee maanden on voorwaardelijk veroordeeld O., die werd bijgestaan door raadsman mr J. Lig Ui art, zich bereid heeft ge toond. Om die reden zei de officier de onvoorwaardelijke gevangenisstraf te willen beperken tot de nu in voorlopige hechtenis doorgebrachte periode. Dat zou betekenen dat O. zicch onmiddel lijk bij de reclasseringsinstelling zou kunnen vervoegen l)e rechtbank kwam echter na overleg in de raadkamer tol de conclusie dat er geen aanleiding is om de lijn van de officier te volgen, omdat er. gezien het verleden, onvoldoende vertrouwen bestaat iu de bereidheid van O. zich te laten opnemen en in een positief effect van de behandeling. Bovendien achtte de rechtbank de feiten te ernstig om tot onmiddellijke invrijheidstelling over te gaan. Op deze grond kwam de rechtbank tot de uitspraak van vijf maanden onvoorwaardelijk met af trek. Dia ',s In hoger beroep behandelde de recht bank vrijdagmorgen twee zaken tegen sekshophouder P J M. M, uit Sluis. Deze was in beroep gegaan tegen von nissen van de kantonrechter in Oost burg De kantonrechter had hem we gens diavertoningen in twee van zijn zaken tot tweemaal 300 veroordeeld M. zou zich daarmee schuldig hebben gemaakt aan het geven van "openbare vermakelijkheid' zonder vergunning van b. en w. M., en zijn raadsman Mr. P. W H M Maas. besteden dat hier mee sprake was geweest van 'openbare vermakelijkheid'. De raadsman beriep zich bovendien op het feit dat de bepa ling in de algemene politieverordening, waarop de tenlastelegging was geba seerd. inmiddels was vervangen door een ander artikel, reden waarom hu wegens het ontbreken van een straf baar feit op vrijspraak aandrong. tege- bochtige w eg hij Philippine moetkomende motoragent, met veel waarschuw ingslichten uitge rust transport begeleidde, aanreed. De politieman, wachtmeester P. F. G„ liep daarbij enkele polsbreuken op. Officier van justitie mr. W. G. C. Mijnssen eiste wegens aanmerkelijke schuld een geldboete van 1000 en drie maanden ontzegging rijbevoegd heid. Aantal jeugdleden bibliotheken in 1975 met bijna 50% gestegen MIDDELBURG - Het aantal jeugdle den van de openbare bibliotheken in Zeeland is in 1975 gestegen met 44.2 procent. De bibliobussen zagen het aantal jeugdleden met 47.5 procent Voorts viel hij de nieuwe bepalingen in stijgen. de verordening aan. die volgens hem Dat blijkt uit een overzicht dat g.s. Yef' ',e ver §aan en volgens welke in hebben gezonden aan provinciale sta- fei'e Seen enkele ontspanningsactivi teit - zelfs niet het draaien van platen ten van Zeeland. Vertrouwen In '75 telden openbare bibliotheken en een Platenwinkel - zonder vergun- In de zaak tegen de 23-jarige J. K. O., zonder vaste woon- of verblijfplaats, kwam de rechtbank vrijdagmorgen tot een vonnis van vijf maanden on voorwaardelijk met aftrek (O. is al ruim twee maanden gedetineerd in het Huis van Bewaring te Breda) we gens een reeks van diefstallen, waar van twee feiten direct ten laste waren gelegd. In de nacht van 29 februari nam hij samen met J. W. H. uit een ho recabedrijf in Renesse een 'fruitauto maat' met een geldbedrag van onge veer 1600 weg. In de nacht van 27 op 28 maart brak hij in in de kantine van de voetbalvereni ging 'De Meeuwen' in Zoutelande en nam daar voor ruim 1000 aan geld weg uit speelautomaten. Officier van justitie mr E. F G. H. Gelderman achtte in de situatie van O. als beste oplossing dat hij zich zou overleveren aan een psycho-therapeutische behan deling in de reclasseiingsgemeenschap 'Groot Batelaar' in Lun teren, waartoe Drs. Barbé opent nieuwbouw De Bliek en Vos Terneuzen TERNEUZEN - Loco-burgemeester drs. R. C. E. Barbe van Terneuzen opent vrijdagmiddag om 14.30 uur de nieuwbouw van het aannemersbedrijf De Bliek en Vos aan de mr. F. J. Haarmanweg in Terneuzen. De firma heeft op deze plaats een werkplaats met kantoor laten verrij zen. ter vervanging van haar accom modaties in Terneuzen (waar een woonhuis als kantoor werd ingericht) en Schoondijke iwaar tot. voor kort de werkplaats was gevestigd). Met de bouw van het complex is 29 juli vong jaar begonnen. Het bestaat uit een ruimte voor machinale houtbe werking. een houtopslag en een opsla gruimte voor overige bouwmaterialen. Alle machines zijn aangesloten op een afzuiginstallatie, zodat er betrekkelijk stofvrij kan worden gewerkt. In het kantoor zijn een directiekamer, twee kamers voor de administratie en uitvoering en een ruimte voor de officie-computer, die de hele admini stratie uitvoert in eigen beheer. Bij De Bliek en Vos. een b.v.. werken momenteel 75 mensen Na de opening van het nieuwe gebouw houdt het be drijf van 17 tot 19 uur 'open huis bussen in Zeeland samen 27.044 jeugd leden. In 1974 was dat 14 533 leden fin 1975 werden in de'bibliotheken ning van b en w. mogelijk is. De ge meente beschuldigde hij van 'ongeoor loofde macht en inmenging in particu- taal 467 805 boeken uitgeleend aan de *iero bedrijfsvoering'. De rechtbank jeugd. De bibliobussen leenden in to- doet °P *6 J11™ uitspraak, taal 633 986 boeken aan de jeugd uit. Op dezelfde atum doet de rechtbank In 1974 bedroegen deze cijfers respec- uitspraak in de zaak tegen F. J. de W. tievelijk 304 228 boeken en 414.014 uit Oostburg die op 1 maart in de boeken. vroege morgen met zijn auto op een VLISSINGER LIET 272.000 LITER GASOLIE IN RIVIER WEGSTROMEN STUURMAN VIEL IN SLAAP BIJ VULLEN TANKS Gs tegen vestiging detailhandelbedrijven op industrieterreinen MIDDELBURG - Gedeputeerde staten zijn van mening dat in het algemeen vestiging en/of uitbreiding van de tailhandelbedrijven op industrieter reinen moet worden tegengegaan. Het college antwoordt dit op vragen van de PvdA-stalenleden M. Anthonisse, N. Filius en A. C. van Overbeeke, die in een toelichting de voorgenomen uitbreiding van de Agrimarkt in het bestemmingsplan Zuid-West te Goes in strijd noemden met de thans gang bare inzichten. G s stellen, dat ze de door de ge meente Goes gevraagde verklaring van geen bezwaar, waardoor de afgifte van een bouwvergunning vooruitlopend op de wijziging van het bestemmingsplan mogelijk zou zijn, niet hebben gegeven, omdat zij dit in strijd achten met de thans door de rijksoverheid en door g.s gevolgde gedragslijn, te weten het niet toelaten van detailzaken op indus trieterreinen Een minderheid van het college is. aids het antwoord, echter van mening, dat weliswaar vestiging van detailhandels- zaken op industrieterreinen dient te worden voorkomen, maar dat in dit geval een beslaande vestiging, die met ruimtegebrek kampt, in de gelegen heid dient te worden gesteld ter plaatse tot een verantwoorde uitbrei ding te komen De minderheid in g.s. laat hierbij zwaar wegen, dat ten tijde van de vestiging de plaatselijke over heid alle medewerking heeft verleend. „Bovendien is de ligging van het ter rein. grenzend aan de woonbebouwing, niet zodanig, dat hier van een 'weide- winkel' kan worden gesproken, zodat de desbetreffende ministeriële circulai res en de brieven ter zake van ons col lege in deze niet relevant worden geacht", aldus hel antwoord van g.s. NIEUWE BORDEN IN GEBRUIK GENOMEN FORS BEDRAG VOOR DE BEWEGWIJZERING AARDENBURG - De smokkelroute, uitgestippeld dooreen commissie uit de verbroederde gemeenten Aarden burg (in Nederland). Middelburg, SUMargriete.StrLaureins.Maldegem en Moerkerke fin België), krijgtsteeds meer erkenning als een toeristische trekpleister van formaat. Tiendui zenden fietsersen automobilisten die. zo blijkt uit de verkoop van routebe schrijvingen en -kaarten, de voorma lige suiokkeipaden al hebben ver kend, leveren wel het beste bewijs. Daarnaast, isde tweejaaroude Smok kelroute nu ook opgenomen in een boekje dat bij vakantiegangers elf routes in Oost-Vlaanderen aanbe veelt. Niet het minst belangrijk tens lotte is de erkenning door Belgische instanties, met name door het commissariaaUgeneraal voor toe risme. dat resoluut een fors bedrag heeft uitgetrokken voorde bewegwij zering van het Belgische deel van de route. Nederland kon daarbij nietach- terblyven. meende het. Aardenburgse gemeentebestuur, enzodoendezullen binnenkort overal langs de route de lijdelijke hardboard-richtingwijzers zijn vervangen door borden van dege lijker materiaal. Op initiatief van de evenementenco- mité'suitdezesbetrokkengemeenten stond men vrijdag in Maldegem even stil bij dat heuglijke feit. Op de feeste lijke bijeenkomst waren onder meer hetcommissanaat-generaalvoortoe- risme en de gemeentebesturen verte genwoordigd. Inspecteur Vitse van het commissariaat onthulde symbo lisch de nieuwe bewegwijzering en toonde grote waardering voor de grensoverschrijdende route. Ook an dere sprekers beklemtoonden trou wens het belang van Nederlands- Belgische samenwerking, niet in de laatste plaats op het gebied van het toerisme. Sinds de verbroedering in 1973 heb ben de zes gemeenten samen onder meer zeskampen en bejaarden- contactdagen georganiseerd. Het idee om een smokkelroute uit te stip pelen ontstond in 1974. Opzet: het mooie gebied in de grensstreek, waar aan zoveel avontuurlijke smokkel verhalen zijn verbonden, moet wort- den ontsloten vooreen grootpubllek. De grens moest daarbij totaal verva gen. De commissie die de route moest ontwerpen deedz'n best. „Maar",zegt voorzitter E. Ceulenaere van het Aar denburgse evenementencomité, „we hadden nooit durven vermoeden dat hetzozou inslaan. Hetsucceszal voor een belangrijk deel ook wel zijn te dan ken aan de naam. Smokkelen doetde mensen denken aan spanning en avontuur. En hetisnatuurlijkookeen mooie route. Wat ons betreft kunnen niet genoeg Zeeuws-Vlamingen en toeristen het smokkelpad kiezen." Foto: gegroepeerd rond een nieuw richtingbord van links naar rechts: gemneenteopzichter G. Paridaen tbe last niet het plaatsen van de nieuwe borden) en de her en I. PuyenbroekM van Helden en E. Cuelenaere van het Aardenburgse evenementencomité. UTRECHT (ANP) - Voor het laten wegstromen van '272.000 liter gasolie in de rivier de Eem bij Amersfoort eiste de officier van justitie mr. F. B. Falkema vrijdag voor de rechtbank in Utrecht duizend gulden boete en een maand voorwaardelijke hechtenis met een proeftijd van een jaar tegen de 25-jarige stuurman A. A. uit Vlis- singen. De milieuramp gebeurde in de nacht van 16 oktober 1974 A. was als stuur man op het tankschip de 'Ingeborg' door de schipper belast met het toe zicht op het laden van in totaal 1.400.000 gasolie. Omstreeks half elf was A., terwijl de tanks van Ingeborg werden gevuld met olie, t.v gaan kij ken. Hij was toen in slaap gevallen en werd tegen half twee 's nachts weer wakker. Een van de tanks was inmid dels overgelopen waardoor meer dan 270.000 liter gasolie in de Eem was te rechtgekomen Men heeft nog kans gezien 230 000 liter olie uit het water in de tanker te pom pen. Veertigduizend liter bleef echter als een oliefilm op de Eem drijven waardoor zeer veel dieren door zuur- moet volgens A. door vier man worden gevaren, maar alleen hij en de schipper bemanden de 'Ingeborg'. Hun klachten bij de rederij over het tekort aan per soneel vonden echter geen gehoor. Een week na het ongeluk, dat voor de rede rij een schadepost van een miljoen be tekende. werd A. ontslagen. Inmiddels heeft hij een baan als schipper gevon den op een 'waterboot' Mr. Falkena. de officier, vond een on voorwaardelijke gevangenisstraf na ongeveer anderhalf jaar niet meer op zijn plaats. Hij stelde dat iemand strafbaar is als hij met handelt, wan neer hij juist is aangenomen om te handelen. A had volgens de officier de taak op te letten bij het laden van de olie. De stuurman is naar zijn mening schuldig omdat hij dit heeft, nagelaten. Bovendien wees hij op de wet veron treiniging oppervlaktewater, waarin de overtreding beschreven staat. A. stelde de rechtbank in zijn laatste woord de vraag waarom hij was 'gepakt'. De pre sident. mr. 3 K. Bieger vond dit een redelijke vraag. De officier meende echter, dat A. terecht is gedagvaard, omdat hij de eerst aangewezen ver antwoordelijke persoon was op de avond van de milieuramp. DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haags Gerechtshof heeft vrij dag drie jaar celstraf geëist tegen de 32-jarige H. D. wegens het plegen van een roofoverval, zes jaar geleden in Goes. D. meldde zich, zoals bekend, enige tijd geleden vrijwillig bij de Nederlandse autoriteiten na jaren lange omzwervingen door onder an- ADVERTENTIE) dere de Verenigde Staten. Op 19 de cember 1970 pleegde hij een overval op het kantoor van de Nederlandse Credietbank in Goes. De rechtbank in Middelburg had hem in eerste in stantie veroordeeld tot twaalf maan den gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk. De procureur-generaal had, zes jaar la ter, nog geen goed woord over voor de gepleegde overval. „Een geraffineerde en gruwzame overval, die iedere be schrijving tart." aldus de procureur- generaal De Middelburgse officier van justitie, die achttien maanden gevan- ^nisstraf had geëist, was in hoger be roep gegaan van dat vonnis, maar de procureur-generaal vond ook zijn eis nog te licht „Want ondanks de omstandigheid, dat het. feit thans zes en een halfjaar gele den werd gepleegd waren de omstan- en later naar Californië. Hij wilde naar Aruba om daar een bedrijf te beginnen. De politie had. nadat de twee mede plichtigen waren gearresteerd ontdekt wie de derde dader was. maar deze bleef onvindbaar. Verdachte liet zijn vrouw en kind naar Californië overko- r1ucn wciu tcuiccgu wait." uc uiiiouaii- s ofgebrek zijn gedood en hel opper- a............,,,.....,,digheden zodonil dat ook mi noe een vlaktewater eins .ie werd a a neet,:! si. ■■■■■■■■■■■WDBHBHBIIbAA ,,b vlaktewater ernstig werd aangetast. De officier had bij de kantonrechter twee maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf geëist, maar hij had tegen de uiteindelijke strafoplegging, omdat hij zich daar niet mee kon ver enigen. hoger beroep aangetekend De stuurman verklaarde, dat hij door de zware werkzaamheden aan boord oververmoeid was geraakt. De boot RECHTBANK BEVESTIGT VONNIS VAN DE KANTONRECHTER MIDDELBURG - Ondanks de twijfel rond de juistheid van de eigen par keerruimte van het gemeentebestuur van Sluis op de Grote Markt en hel daar ingestelde parkeerverbod met ontheffing voor zichzelf, zijn andere automobilisten die daar toch parkeren strafbaar. Dat is de mening van de arrondissementsrechtbank in Middelburg, blijkens een vonnis in hoger beroep. Twee automobilisten, R. T. M. van der H. uit Oostburg en J. P. C. U. uit Aardenburg, die beiden door de kantonrechter tot, 11 boete waren vero deeld (waarmee de kantonrechter hen de mogelijkheid tot hoger bei ep gaf) bestreden op 21 mei voor de rechtbank de juistheid van de parkeer- en ontheffingsmaatregel, omdat daaraan naar hun mening geen algemeen verkeersbelang ten grondslag ligt. maar alleen eigen belang van het ge meentebestuur. Zij stonden in hun bezwaren niet alleen. Zowel de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in Zeeland als gedepu teerde staten lieten het gemeentebestuur vorig jaar december al weten de situatie onjuist ie vinden. Zowel Van der H als U. parkeerden op zondag 8 december op de bewuste plaats en liepen daar een bekeuring op De officier van justitie eiste bij de behandeling door de rechtbank bevestiging van het vonnis van de kantonrechter, waarbij hij duidelijk liet blijken de maatregel van het gemeentebestuur niet gelukkig te vinden. Hij wees er echter op dat het parkeerverbond en de ontheffing rechtsgeldigheid hebben, omdat de beroepstermijn om bezwaar tegen deze verkeersmaatregel te maken (het provinciaal bestuur is hiervoor de beroepsinstantie) verstreken is. De rechtbank blijkt dezelfde mening toegedaan. GIRO 2914600 tnv STICHTING COMITÉ HULPVERLENING ZUID-OOST-AZIË Postbus '527 Groningen Steun aan vluchtelingen uit Vietnam, Laos en Cambodja. zware straf noodzakelijk is," aldus de procureur-generaal. Op genoemde datum drongen drie mannen het kantoor van de Neder landse Credietbank te Goes binnen. Zij maakten 15 700 buit en dreven het bankpersoneel onder bedreiging met vuura apens in de kelder. Daar werden zij met touwen gebonden. Hun werd bovendien een injectie toegediend met een oplossing van het verdovende middel LSD. Drie employees raakten volkomen overstuur. De overvallers reden per auto naar een Belgisch vliegveld. D. begaf zich naar de Bahama-eilanden Sassenaar krijgt 3 weken voorwaardelijk en boete van 500,- voor vuurwapenbezit MIDDELBURG - De arrondissements rechtbank in Middelburg heeft vrij dag de 28-jarige sexshopeigenaar E. J. M. dc R. uit Sas van Gent veroordeeld tot drie weken voorwaardelijke ge vangenisstraf, een boete van 500,- en verbeurdverklaring van een pistool met munitie. Tegen De R. was op 21 mei door de of ficier van justitie vier weken onvoor waardelijk geëist. De R. stond terecht wegens bezit van een ander exemplaar. De officier motiveerde zijn zware eis met het argument dat juist in de sfeer waarin De R. zich bewoog, vuurwa penbezit gevaarlijk en daarom dubbel ongewest is. De R. zelf verklaarde dat hij het pistool had gekocht omdat hij bang was voor 'tegenmaatregelen' vanwege vroegere moeilijkheden. men. Het huwelijk ging daar echter mis, Intussen had de FBI een spoor van D. gekregen en vervolgde hem. Toen D. dat ontdekte meldde hij zich uiteinde lijk bij de Nederlandse consul en werd hij naar Nederland overge bracht, waar hij zich vrijdag andermaal voor het zes jaar oude debet moet ver antwoorden. Verdachte zei. na zijn straf te hebben uitgezeten, naar Aruba te willen gaan. Verdediger mr. J. G. van derBurgtuit Goes wees op het verschil van beoorde ling en strafmaat van bankovervallen tussen die van thans en van ruim zes jaar geleden. Het is overigens de vraag of en in hoeverre verdachte inderdaad de leidende figuur is geweest, zoals de procureur-generaal had gesteld. Pleiter vroeg te volstaan met het vonnis van de rechtbank. Het arrest is op 18 juni. UITSPRAAK RECHTBANK MIDDELBURG WAARVAN HELFT VOORWAARDELIJK MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft vrijdag de schipper H. J. D. uit Zwartkruis veroordeeld tot 1000 boete, waarvan de helft voorwaardelijk, wegens een nalatig heid op 12 juni 1974, waarbij een hoe veelheid olie van naar schatting 50 li ter van een tanker bij de tanksteiger van Dow in Terneuzen in de Wester- schelde raakte. De kantonrechter had de schipper eer der tot 1500. waarvan 500 voor waardelijk. veroordeeld. De rechtbank -behandelde de zaak op 21 mei jongs tleden in hoger beroep. D. voerde toen aan dat hij bij hel laden van de olie be dwelmd moet zijn geraakt door de vrij komende dampen Om te controleren of de tanks vol waren moest hu her haaldelijk met een peillood boven het vulgat hangen. Het tanken was onder wijl doorgegaan, terwijl een controle- functionaris van Dow naar huis was gegaan. Een getuigende wachtmeester van de rijkspolitie verklaarde voor de recht bank dat dit geen incidentele zaak is. maar dat bij het laden van tankers re gelmatig stoffen in het water raken doordat de tanks overlopen. De officier van justitie eiste op 21 mei bu de rechtbank bevestiging van het vonnis van de kantonrechter, omdat hij - on danks de onvoldoende controle van de (ontslagen) Dow-functionaris - D. toch als hoofdschuldige zag. De rechtbank heeft de motivering van het vonnis wel bevestigd, maar de boete verlaagd. In de hoger-beroepzaak tegen de land bouwer A. S. uit Sint-Jansteen beves tigde de rechtbank het vonnis van de kantonrechter inclusief de strafmaat wegens overtreding van de antibioti- cawet. S. zou op 21 november 1974 een restant hormoonpreparaat (foroxone) op zijn varkensfokkerij m bezit hebben gehad. De kantonrechter in Terneuzen had hem hiervoor tot ƒ300 (ƒ150 voorwaardelijk) veroordeeld S. heeft nadrukkelijk volgehouden dat hij niet wist hoe het spul op zun bedrijf was te rechtgekomen De 20-jarige J. C P. V. uit Hontenisse kreeg ook in hoger beroep in totaal 600 opgelegd voor het feit dat hu vo rig jaar op twee achtereenvolgende da gen zonder helm op een motor had ge reden, bovendien zonder rijbewijs. De rechtbank bevestigde hiermee het vonnis van de kantonrechter. Het zelfde .geldt voor H. v. A. uit Hank - een boete van 50 - voor het veroorza ken van een ongeval op 5 juni vorig jaar in Goes. POGING VROUW TE WURGEN (Van onzecorrespondent) DEN HAAG - De procureur-generaal bij hel Haagse gerechtshof heeft in hoger beroep, twaalf maanden gevan genisstraf geëist, tegen de 37-jarige timmerman F. T. uit Yerseke, waar van twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. F. T. was door de rechtbank te Middelburg vrijgesproken van poging tot moord op zijn echtgenote. Op 26 december zou hij hebben ge tracht zijn vrouw te wurgen. Er waren herhaaldelijk ruzies tussen het ecnu paar, hetgeen al meer had geleid tot gewelddaden. Op 5 december greep verdachte zijn vrouw bij de keel en zette haar vervolgens het pand uit La ter die avond ontstond er opnieuw ru zie. Nu kwam een buurman op het hulpgeroep van de vrouw af en wist haar te ontzetten. Verdachte zei zien van het gebeuren bijna niets meer te herinneren. Er bestond een gespannen toestand in het gezin, maar het blijkt niet of hoeverre de verdacht in overspanne toestand verkeerde. Daarom was ne samenstellen van een psychiatnscn rapport gewenst, hetgeen niet is B - buerd. aldus de procureur. Om die re den vorderde hij primair het aanhou den van de zaak en het uitbrengen het bovengenoemde rapport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 6