„Zeeuws elftal blijft een Walcherse aangelegenheid" Hooghoudt Van Katwijk - aan leiding - brengt spanning terug in Olympia's Ronde Clinge woedend op Axel over vertrek GuillaumeDrumont Wielercomité Hansweert ondanks hevige concurrentie niet somber PZC Opstelling Roda voor duel tegen Zeeuws XI GEELHOED EN VAN DER STAAL BEDANKEN VOOR ZEEUWS ELFTAL 15 „NA EEN DOODSCHOP KOMT ER PAS EEN SPELERSWISSELING" Oemoemenoe haalde zege in Engeland Steegman naar Voiendam „ZAAK TOT OP DE BODEM UITZOEKEN" MAANDAG VOOR 25ste MAAL WIELERRONDE ALLE ZEEUWEN AAN START IER RECORDS (N PR0FK0ERS D.-BERLIJN Zonneveldrit Schelde- gouwen Nickson leidt in de Milkrace ARCBZ HOUDT TWEEDE CROSS VRIJDAG 4 JUNM976_ sport TERNEUZEN - Jan Geelhoecit en Maarten van der Staal zullen vanavond hun plaats op de reservebank voor de wedstrijd van het Zeeuws elftal tegen Roda JC. om zeven uur in Terneuzen. niet innemen. De twee Terneuzenspe- lers hebben trainer Jo de Waal donderdag laten weten dat zij zich niet langer beschikbaar wensen te stellen voor het Zeeuws elftal. Aanleiding voor de beslissing van Van dei- Staal en Geelhoedt is in eerste instantie de basisopstel ling van het Zeeuws elftal voor vanavond, waarin ze net als vorige week zaterdag niet in voorkomen Maarniet alleen de opstelling heeft in hun besluitvorming een rol gespeeld. Beide spelers vinden ook dal Zeeowsch-Vlaandercn nog altijd ach- Kr wordt gesteld bij Walcheren. Maarten van der Staal: ..Het blijft pwoon een Walcherse aangelegen- leid. Men gaat er kennelijk vanuit dat g alleen daar kunnen voetballen. Al sorden er nog vijf ploegen in Zteuwsch-Vlaanderen kampioen dan nog zullen er geen spelers voor het Zkuws elftal uit worden geselec- wrd. Het is toch te gek dat er maar tier voetballers uit Zeeuwsch- Vlaanderen bij zijn." .Even heb ik gedacht." zegt Van der Staal, ..dat het wat zou verbeteren. Maar wat blijkt nu: van die vier zitten er nog drie op de reservebank. We heb ben nog een troost dat de vierde man uit Zecuwsch-Vlaanderen nog iedere kwrde beste is. Voor mij hoeft het op deze manier echt niet meer. Ik ga geen vrijalmeer nemen om selectiewedstrij den te spelen Allemaal zonde van je Zelfde mening Jan Geelhoedt denkt er al net zo over Ook hij vindt dat, het Zeeuws-Vlaamse voetbal niet volgens de verhoudingen Is vertegenwoordigd in het Zeeuws elf tal. Geelhoedt: „Kijk alleen maar al eenshoeermet bepaalde spelers wordt gemanipuleerd In heel de verdediging staal niemand op zijn normale plaats, maar het heeft wel tot gevolg dat Maarten van der Staal er niet in staat. Op de reservebank plaats nemen heeft ook geen enkele zin. Je zit daar toch maar voor spek en bonen, want een spelerswisseling komt er pas als er ie- md een doodschop van zijn tegen- nrder krijgt. Ik heb geen zin om daarop te moeten zitten wachten. Daar kunnen ze ook wel iemand van Wal cheren voor meenemen." In hun besluitvorming speelt natuur lijk ook de teleurstelling over de met- verkiezing in de basisopstelling een rol Zéker Maarten van der Staal had op een plaats in de Zeeuwse topelf gere kend- „Voor mij is hei inderdaad een tegenvaller." bekent hij „Ik ben 27 jaar en het was misschien een van de laatste keren geweest dal lk er bij was Je blijft er speciaal voor ln training en als je het lijstje met namen bekijkt ben ik als het ware de enige echte vleugel verdediger, Dan valt het dubbel legen datje er niet bij bent." Jan Geelhoedt heeft de hoop op spelen niet zo sterk gehad als Maarten van der Staal. Daarom heeft hij ook meer getwijfeld alvorens te beslissen of hij wel of niet zou weigeren. „Woensdaga vond twijfelde ik nog. maar donder dagmorgen heb ik toch afgebeld." zei hij. Alex Dehulsters ln dc plaats v de Waal heeft Alex Dehulsters toege voegd als wisselspeler Van de selectie maken voorts de Zeeuws-Vlamingen Eugene Laurel en Ivo Wouters deel Jo de Wa; van he: morgenavond overigens jn speler van Terneuzen. Jo MIDDELBURG - De opstelling van Roda JC voor de wedstrijd tegen het Zeeuws elftal, die vanavond in Terneuzen wordt gespeeld, ziet er. met tussen haakjes de rugnummers, als volgt uit: Doel: Joop Dacier; achter Peter de Wit (2): Dré Broeks i3>; John Pfeiffer (4); Jos Dijkstra (5); of Stan Ziegler (9): midden: Lel Ehlen (7).of Johan Toonstra ill). Dick Advocaat (8): John Meuser HO): voor: Gerard van der Lem fl4>; Dick Nan- ninga (13) en Pierre Vermeulen (15). Reserve is Leo Deegens. Trainer Bert Jacobs, die dit seizoen met zijn ploeg de bekerfinale haalde en toen in de verlenging met 1-0 van PSV verloor, zal waarschijnlijk niet in Terneuzen aanwezig zijn. Roda wordt begeleid door de trainers Sprank en Mommens en manager Hans Cörver. de broer van Wiel Cörver. MIDDELBURG - Het OemOeinenoe- louring-leam heeft de op de rugby Ir r- reinen van de Rugbyclub Ashford te Ashford fEngelandl gespeelde wed strijd tegen het vijftiental van Portex met groot verschil gewonnen. Hel Portex-team. aangevuld met zes spe lers van Ashlord. moest ren 52-1 ne derlaag incasseren. Oemoemenoe kreeg in het eerste ge deelte van de wedstrijd prima tegen stand en na 25 minuten spelen was het dan ook nog maar 16-0 voor de Zeeuwse rugbyspelers De veldwisse- ling kwam met een 20-0 voorsprong voor Oemoemenoe. Het Portex vijftiental bleek toen vrijwel aUe kruit verschoten te hebben. Oe moemenoe scoorde vrij gemakkelijk vele try's. Pas bij de stand 42-0 kon winger Robin Lewis de eer voor zijn team redden: 42-4. De Zeeuwen gingen nog even door zo dat het einde kwam met een 52-4 overwinning. Bert de waard, die zijn tweede wedstrijd speelde, blijkt nu reeds een grote aanwinst voor Oe moemenoe te zijn. Hij nam als tweede rijer drie try's voor zijn rekening. Zeeuws elftal, noemde het besluit van d<- Zeeuws Vlamingen jammer Naar mijn mening hebben we het mei d<- groep allemaal duidelijk genoeg be sproken Ik heb gezegd dal lk een elftal zou .samenstellen en da: er wel tem mensen teleurgesteld zouden moeten worden. Ik ga niet orn iedereen te vriend te houden steeds maar andere mensen opstellen. Maar waar de spe lers die er wel instaan vandaan komen maakime niet uil. Al slaan erbij wijze van spreken zeven van Koewacht en drie Van Philippine in Ik vind hel ge woon spijtig dat ze bedankt hebben." luidde het commentaar van De Waal VOLESDAM (ANP) - De eerste divi- siccluh Voiendam is donderdag ac- eoord gegaan met een beleidsplan dat door Joop Brand is opgesteld vooreen professionelere aanpak. Daarmee verkreeg de AZ-trainer de goedkeuring om vanaf donderdag vol gens de door hem uitgestippelde lijn te werk te gaan. Hij zal bij Voiendam tenminste een jaar fungeren als tech nisch coördinator. Voorts werd Leo Steegman 'Sparta) aangetrokken om de training van de betaalde selectie op zich te nemen. Brand contracteerde donderdag Ruud Suurendonk en Sem Wokke van AZ'67. de laatste als uitleenspeler. Met de huidige trainer Arte Stehouwer. die nog een contract heeft tot het einde van het volgende seizoen, wordt een regeling getroffen. Daarover heeft het bestuur van Voiendam een gesprek gehad met vertegenwoordigers van de WON (Vereniging Van Oefenmees- te rs). OOST-BERLIJN - De wereldrecords wemmen blijven als rijpe appelen val len in Oost-Bcrlijn. Na de twee nieuwe loptijden van dinsdag en de drie nieuwe wereldrecords van woensdag, sneuvelden donderdag op de derde dag van de Oostduitse zwemkampioen- schappen nog eens drie records De 17- jaige Komelia Ender uit Halle nam too: de derde keer een recordverbete- nng voor haar rekening. Op de 100 me te: rugslag werd zij de snelste zwem- sorter wereld met een tijd van 1.01,62. De 16-jarige Barbara Krause zwom in haar geboortestad een opzienbarend reeuw wereldrecord. Op de 400 meter vnjeslag bleef zij meer dan drie secon- den onder de tijd die Shirley Babashoff 'VSTi op haar naam had staan '414.76). Barbara Krause bracht don derdag het wereldrecord omlaag to 411.69. Ook het sterke geslacht deed donderdag van zich spreken. De 18- jarigc Roger Pyttel uit Leipzig kwam ta de series van de 200 meter vlinder slag al bijna een .halve seconde onder de toptijd van de Amerikaan Mark Spiz. Het record van Spitz dateerde van de spelen in München. In de finale van dit nummer bleef Pyttel nog eens 0.6 sec. onder zijn donderdagmorgen gezwommen tijd en kwam als eerste onder de twee minuten: 1.59.63. I1ANSVVEERT - Dc Zeeuwse wieler- oomilé's die het aandurven een prof- koers te organiseren hebben het dit seizoen extra moeilijk. Niet alleen zijn de kosten enorm gestegen, maar ook de indeling op de kalender is voor ie dereen niet even gunstig. Het comité Hansweert. dat maandag nota bene het zilveren jubileum viert, lijkt het er slechtst aan toe. Afgelopen zater dag was er in 's-Gravcnpolder al een wedstrijd voor beroepswielrenners en zondags voor de wedstrijd in Hans weert rijden de prfessionals in Kloos- terzandc. Ik geloof dat het dit jaar wel eens moeilijk zou kunnen worden, zegt se cretaris J M Klaasse van de wieier- stichting Hansweert. „Het, is enorm duur en 'net blijft steeds de vraag of je er een beetje uitspringt. Het is de eer ste keer dat de kalender zo is ingedeeld en we moeten maar afwachten wat voor gevolgen dat heeft. De cijfers zul len het moeten uitwijzen. We zouden zo graag een reserve kweken om volgend jaar eens wat toppers aan te kunnen trekken, al hebben we voor de Zeeu wen toch een leuk veld." Niet somber Somber is de heer Klaasse nog niet. want het wielercomité Hansweert heeft in zijn vijfentwintig jarig bestaan al menige storm doorstaan. Bovendien is er de wetenschap dat er altijd veel pu bliek op tweede pinksterdag naar het Zuid-Bevelandse kanaaldorp afreizen en wat nog belangrijker is: de profs maken er altijd een waar festijn van. Reden om bij voorbaat sombere gelui den te laten horen is er niet. Inmiddels hebben 32 beroepsrenners zich aangemeld voor de ronde van Hansweert. Een gering aantal, maar (alweer) de ervaring leert dat het er stellig meer zullen worden. De heer Klaasse: „Wc zetten ook jaarlijks een advertentie een het blad van de Belgi sche wielerbond en bovendien zien wij HARM OTTENBROS vaak dat er op de dag zelf nog inschrij vingen van Nederlanders komen." Het veld renners dat is geconstateerd staat echter al borg voor een aantrek kelijke koers. Met uitzondering van Kees Bal. die in dc Ronde van Italië rijdt, komen alle Zeeuwen aan de start. Jan Raas uit 's-Gravenpolder en Cees Priem uit Wemeldinge gaan ln de vele criteriums, die er momenteel in Neder land zijn. enorm tekeer en voor eigen publiek zullen ze dal, ongetwijfeld ook willen doen. Wim de Waal uit Axel be gint bij het publiek langzaam maar ze ker weer de waardering terug te krij gen die hij in zijn amateurtijd had en zal bij een eventuele mislukte greep naar de bloemen in Kloosterzande in Hansweert om de hoogste eer willen strijden. Verder verschijnen Jos Schip per uit Kwadendamme. Ko Blok uit Kruiningen en de in België woonach tige Axelaar Richard Bukacki aan het vertrek Van buiten Zeeland zijn grote kanshebbers Jan Aling. Piet van Kat wijk. Harm Otlenbros. Albert Huize bosch en Jan Krekels. De Duitsers Ra sing en Paus en de Luxemburgse kam pioen Gilson zorgen voor het interna tionale tintje. De profs vertrekken om 15.15 uur voor een wedstrijd over 100 kilometer. Burgemeester om 15.15 uur voor een wedstrijd over 100 kilometer. Burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg van Reimerswaal lost het startschot Dames Voordat de professionals starten gaan eerst dames en amateurs van start. Bij de dames gaan twee wereldkampioe nen van start. Om 11.30 uur staan we reldkampioene wielrenner op de weg Trijntje Fopma en wereldkampioene achtervolging Keetie van Oosten- Hage klaar voor de wedstrijd over 50 kilometer. Verder komen onder ande ren aan dc start: Gré Kenetemann, Truus van der Plaat. Bella van de Spicgcl-Hage, Agnes Koeman uit Axel en Annet Kole uit Goes. Vierendertig amateurs vertrekken om 13.00 uur voor een koers over 80 kilo meter. Vrijwel alle Zeeuwse toprennc-rs hebben zich ingeschreven. Daarbij zijn Toine van den Bunder. Vester Aarts, Wim Evertse. Thijs Fase. Wim Jere- miasse. Cees Spaans. Heddy Nieuw- dorp. Tonny Huijzen en de winnaar van vorig jaar Henk de Jong. CLINGE - De voetbalvereniging Clinge is van plan tot op de bodem uil te zoeken hoe hel voor hen vol komen verrassende vertrek van topscorer Guillaume Drumont naar Axel nog net voor het sluiten van de overschrijvingsperiode tot stand is gekomen. N'iet alleen het feit dat Drumont heeft gezegd door Axel te zijn benaderd zit dc CJin- gen aren behoorlijk dwars, vooral het gerucht dat andere dan puur sportivitieve overwegingen de spits van vereniging heeft doen veranderen vormt aanleiding tol hevige verontwaardiging hij het Clinge bestuur. Secretaris Etienne de Deckere: „We hebben horen vertellen dat oen vooraanstaand supporter van Axel Drumont een baar. zou hebben aan geboden als hij bi) Axel kwam voet- ballen. Dat gaan we eens grondig onderzoeken, want als het gerucht op waarheid berust zijn de regels van het amateurisme wel over schreden. We willen natuurlijk niet dat Drumont door ons toedoen een baan zou verspelen, maar we vinden het niet fair dat op deze manier spe lers worden weggehaald bij kleinere clubs". Overigens uit De Deckere de be schuldigingen niet direct aan het adres van het bestuur van Axel. „Het kan inderdaad wel gebeurd zijn via een supporter, zoals wordt verteld- We willen de zaak echter goed uitzoeken omdat ik weiger te gelobven dat hij uit eigen vnje wil is weggegaan. Drumont is een typisch verenigingsman. die erg actief was. Her. ren dat hij toch lid blijft van Clinge bewijst dat" De Cllnge- secretaris vertelt dat Drumont heeft meegedeeld 'om persoonlijke rede nen' te vertrekken. Drumont ontkent dat hem een haan is aangeboden. „Ik heb dat hier ook al horen vertellen, maar ik zit nog steeds zonder werk." De Clinge- spils. die in 1974 topscorer was van het district Zuid 1 en in 1975 ln de vierde klasse H de meeste doelpun ten maakte, vertelt dat hij zijn overschrijving pas vorige week vrijdag tot stand is gekomen. „Ik had eigenlijk geen plannen om weg te gaan. Ik heb er wel eens aan ge dacht hoger te gaan spelen, maar bij Clinge heb ik het altijd erg naar mijn zin gehad. Vrijdag is er echter iemand van Axel geweest en toen heb ik toch maar besloten weg te gaan". Het bestuur van de w Axel zegt de Clinge-speler niet benaderd te heb ben. Voorzatter Piet Peters: „lk ben daarvan niet op de hoogte. We heb ben gewoon vernomen dat Drumont vrijdagavond kwam vragen of hij bij ons mocht komen spelen. In Axel ls iedereen welkom en we zijn maan dag nog snel naar Zeist gereden met de overschrijvingsformulieren, an ders was het te laat geweest" ADVERTENTIEI JOS SCHIPPER VLJSSINGEN - Het programma van het be taald voetbal voor maandag ziet er als volgt uit: EREDIVISIE: FC Amsterdam AZ '67, NAC FC Utrecht. Telstar - Ajax. FC Twente - Sparta. Eindhoven - Excelsior. MW - FC Den Haag. Go Ahead Eagles - PSV. Feije- noord - De Graafschap MIDDELBURG - Tweede pinksterdag "Mdt MAC Scheldegouwen de tradi- lionele Zonneveldrit. Deze puzzelrit, waarvan de opbrengst geheel ten 5«de komt aan Sport Steunt Zonne- T'Id, is op de Walcherse binnenwegen oitgezet door de Scheldegouwenleden d. van Rossura en R. Seits. Pe organisatoren hebben bewust ge- rozen voor een gezelligheidsrit. waar aan iedereen kan deelnemen. De be- oellngls dat, tijdens de rit het hele ge- aangenaam wordt bezig gehouden, want ook voor de kinderen zijn er on- aomeg weer verschillende leuke op richten uit te voeren. Om de afstand 45 kilometer af te leggen wordt er ™™sclioots de tijd gegeven: tussen •au en 15.00 uur is er een vrije start ai sporthal De Voorborch aan de "reeweg te Middelburg. De tijd die w.!10d'G lieeft orh de route af te J, -sPee11 verder geen enkele rol. ma,.n?en voor 16.30 de controiekaart m, öe finish inlevert. Om 18.00 Vnnrh mi.de kanlme van sporthal De flndÏÏrnnrfde-uPrijsuitreiking plaals voord*™ motto -De sterken ken' verwachten de orga- Hmi ren lra0itiegetrouw weer vele th,jpTers aan de start te zien ver- J n om dil goede doel te steunen NTBB1XWOUD - De onberekenbaar heid van een peloton in Olympia's wielerronde heeft zich gemanifesteerd in de persoon van Fons van Katwijk, 'de jongste uit een bekende Brabantse wielerfamilie, 24 jaar oud en ondanks veel talent nooit succesvol geweest in deze meerdaagse door Nederland die hij voor de vijfde keer doet. Waar deze jubileumronde (de 25e) van Olympia een roemloos einde dreigde te gaan krijgen, maakte hij in één klap alle in de voorgaande geleden ontheringen aan spanning en sensatie voor een groot deel goed door een onvergete lijke krachtrace over de Afsluitdijk. Op de voorlaatste rondedag tilde Fons van Katwijk de koers boven het grauwe niveau uit met een aanval die ten koste ging van Leo van Vliet, de oranjetruidrager die onaantastbaar sterk werd geacht maar toch zijn zwaktes bleek te hebben. Fons van Katwijk fietste Van Vliet uit de leider strui, hij won in Nibbixwoud de etappe en kreeg de prestatieprijs. Duidelijker en beter kon zijn dapper optreden niet uitgedrukt zijn Het enige wat de blonde coureur uit de Soka-ploeg niet bereikte, was een riante voorsprong op Leo van Vliet, waar het lang naar uitzag toen het ver schil op Noordhollandse bodem tot- tegen de drie minuten groeide, maar uiteindelijk slechts 53 seconden be droeg, precies het verschil dat er tus sen hem en de leider in het algemeen klassement was zodat, de totale winst van de bonificatie voor de etappezege moest komen: 15 seconden. Met een tijdrit en mini-etappe als afsluiting in het vooruitzicht, kreeg de algemene rangschikking daarmee het beeld van een thriller. De bijna onwrikbare positie van Leo van Vliet werd aan het wankelen ge bracht toen in de zevende etappe voor de derde keer een grote kopgroep (bijna dertig renners) ontstond, met alle kanshebbers behalve Albert Schef- fer. die er aanvankelijk bij zat maar door pech uit de wielen ging. en de Tsjech Petr Malousek. die betrokken raakte bij een valpartij, waarmee de nummers twee en drie uit. het alge meen klassement ontbraken. Op de Afsluitdijk, waar de wind schuin in de rag stond, bereikte Olympia's Ronde toen een onverwacht hoogtepunt met een aanval van Fons van Katwijk die demarreerde, de eveneens goed geklas seerde Cees van Wereld meekreeg en later Huveneers, Gousseinov en de ook al tot de top-twaalf behorende Van Lamoen, waarmee de kopgroep tot vijf man gegroeid was. Leo van Vliet, de oranjetruidrager, heeft geen moment echt vat gekregen op dit stel. Wal uiteindelijk dc .lili - de wanhopig knokkende Leo van Vliet, was de plotsklaps draaiende houding van dezelfde Van Erp- renners, die de aftakeling van de oran jetruidrager rustig lieten passeren, maar het benauwd kregen toen het verschil met de kopgroep naar de drie minuten ging. Op dat moment kwam hun eerste plaats in het ploegenklas- sement in gevaar. „En", zei Piet van der Kruys, „dat kon natuurlijk niet. We zijn toen maar wèl gaan koersen. Niet om Van Vliet te helpen, maar puur uit eigen belang". Leo van Vliet werd er beter van. Met de steun van Van Gerwen en zijn knechten kwam de snelheid in het pe loton en bij de koplopers nam op dat moment de kracht af. Van Katwijk: „Wij hadden in het begin zoveel gege ven. dat het in de laatste kilometers steeds moeilijker ging. Zodoende ver speelden we nogal wat van onze voor sprong". Met deze onverwachte ontwikkeling kreeg Olympia's Ronde een slotbeeld dat doet herinneren aan tien jaar gele den. toen op de laatste dag via de boni ficatiemogelijkheden de beslissing pas vie! op de eindstreep in Amsterdam, waar Cees Zoontjens op die manier Rini Wagtmans klopte. Fons van Kat wijk resoluut. „Ik ben nergens bang van" En Leo van Vliet, door de onver wachte tegenslag ineens ietwat timide: „Ik zie wel...". 1. Fons van KatwijK 'Sok> 3 uur. 17 minuten en 38 sec. 'me', bon. 3 17.23'. 2. Van Lamoen (Batiz.t. '3.17.23'. 3. Van de Wereld 'Ket' z t.. (3.17.33i. 4 Goessainov iSovi 3.17.52. 5. Hu veneers 'Olyt 3.18.07. 6. Van Trigt -Mici 3.18 31. 7 Kuys 'Eat> z.t„ 3. Hassmfc 'Amsi z.t„ 9 Groen 'Mie) z.t.. 10. Van Vliet 'Ams- z.t.. 11. Van de Weide «Olyl z t. 12 f.Iaas 'Soki z.t.. 13. Ter Harmse! 'Ams> z t.. 14. St. Nicolaas (Ket) z.t. 15. Van Gerwen 'E.-p- z 16. Purzla iTsj) Z-t„ 17. Gevers 'Bos, z.t. 18 Van Leeuwen <Erpi z.t, 19. Hogervorst (Bos) z..t20. Koersen -Bati z.t. Algemeen klassement: 1. Fons van Katwijk 'Soki 25.45.39. 2. Van Vliet 'Amsi 25.45.39, 3. Bakker'Ket) 25.46.13. 4. Van de Wereld (Keu 25.46.22. 5. Van Lamoen 'BaU 25.46.29. 6. Van Gerwen -Erpi 25.46.39. 7. Hassink (Amsi 25.46.42. 8. Schuer 'Ket) 25.40.52, 9. Lubber- ding 'Erpi 25.47,13. 10. Van der Kruv.-. 'Erpi 25.47.18. 11. Scheffer'Keu 25.47 33. 12 Goes sainov rSovi 25.50.55. 13. Van der Steen iMlh 25.50.58. 14. Jacobs -'Msci 25.51.14. 15. Huisjes >Sok> 25.51.23. 16. Van Houwelingen (Amxi 25.51.25. 17 Maas 'Sok! 25 52 14 18 Kuys Bau 25.52.27. 19 Kalejev Sov> 25 52 24. 20. Caldara -Ita> 25.53 46 Dagpioegenklasseir.er.t 1 Batavus 954 40 '29 pn: 2. Soka z_l 35, 3 Ketting r. t 29,. 4 Sovjet Unie 9 54.54. 5 Michelin 9 55 33 Algemeen ploegenklassemer.l 1 Van Erp 77.2505. 2 Amstel 77.26 07. 2 Ketting 77 26.17. 4. Batavus 77.29.48. 5. Soka 77 38.20 Punten klassement: 1. Van Vliet 116 pntn 2 Van Katwijk 98 pr.tn.. 3 Van Gerwen 92 pntn.. R. Hassink 32 pntn.. 5. 3akker 65 LLANDUDNO (ANP) - De Engelsman Bill Nickson van het Britse A-team heeft donderdag de vierde etappe van de Ronde van Groot Brittannié voor amateurs gewonnen. Hij versloeg in de sprint een kopgroepje van vijf rijders, van wie Johan van der Meer (Ned) vierde werd. Nickson reed de 152 kilo meter van Aberystwyth naar Llan dudno in 4 uur 1 minuut en 29 secon den. Hij verdrong daarmee lan Hallam als leider in 'net algemene klassement GOES - De autorallycrossclub Zuid- Beveland (ARCZB) houdt maandag 7 juni (tweede pinksterdag) dc tweede autorallycross van dit seizoen. Even als tijdens de eerste cross op tweede paasdag zullen ongeveer zeventig deelnemers aan de start verschijnen om voor de punten voor het kam pioenschap van 1976 te rijden. In de klasse 0-1000 cc zal er zeker weer getracht worden om de in deze klasse dominerende Peter Sommeyer met zijn Mini van de troon af te stoten. Die po gingen zullen zeker ondernomen wor den door Piet Hazen uit Lewedorp met zijn Sunbeam en door de nieuwkomer Adrie Kloosterman uit Biezeünge met zijn Honda. In de klasse 1000-1300 cc zuUen de he ren zeker rekening moeten houden met rie rijdende voorzitter Adrie Remijnse. die zich uit de kleine klasse van 0-1000 er verplaatst heeft naar de 1000-1300 rc. Remijnse heeft de beschikking ge kregen mede door toedoen van zijn sponsor over een NSU "TT die geweldig snel bleek in de training. Ook zullen in deze klasse hoge ogen gooien Apple den Doelder uit Axel met Simca en Ko v. d. Bosse uit Hoek met NSU. In de klasse 1300-1600 cc starten ruim twintig deelnemers onder wie de win naar van de eerste cross Piet. Verhoe ven uit Goes met Renault, die dus ook deze keer weer als één van de favorie ten geldt. In deze klasse is het echter moeilijk een voorspelling te maken omdat de krachtsverschillen erg klein zijn. In de zware klasse van 1600 cc en hoger zullen alle ogen weer gench; zijn op Eric de Vliegere uit Koewacht, wan neer ceze belaagd wordt door Jan van Iwaarden ui; Goes met Ford Escort en door Tonnie van Liere uit 's- Gravenpolöer met zijn BMW - die on langs in Dongen leuke successen boek te. Tussen de verschillende manches door wordt er een zogenaamde eenden race gehouden. Hiervoor komen vier speciaal geprepareerde 2CV4's aan de start.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15