Staatssecretaris Hendriks schuift volksverzekering op lijst van prioriteiten naar achteren AMSTEL BIER Ooit een pluim van de kapper gehad? Gewenste capaciteit in hartchirurgie niet gehaald VNG: „onrust onder gemeenteambtenaren NIEUWE ADVIESRAAD VOOR ZUIDELIJKE IJSSELMEERPOLDERS eerst nieuwe opzet gezondheidszorg pONOEBOAG3JUNM976_ DEN HAAG - De volksverzekering ziektekosten is een ver traagde zaak. zo heeft staatssecretaris Hendriks (volksgezond heid) woensdag in de Eerste Kamer toegegeven. Deze financiële voorziening zal moeten wachten op de wetgeving, die een nieuwe opzet van de gezondheidszorg moet teweegbrengen. De Alge mene Wet Gezondheidszorgverzekering, die al vele - ook finan ciële - bezwaren heeft doen rijzen, is nu in de plannen naar ach teren geschoven. CPN'er Boekman aangedrongen, en toen deze zijn wens niet vervuld zag diende hij een motie in, waaraan Hendriks geen behoefte had. gerst komt nu het langverwachte wetsontwerp gezondheidsvoorzienin gen. In die wet worden ook de kwali teitsbewaking en het vestigingsbeleid ondergebracht, zodat de gehele op bouw van de gezondheidszorg daar mee kan worden beheerst. Hendriks ul „een uiterste poging doen" om dit wetsontwerp nog in het lopende ka lenderjaar in te dienen. Ais tweede belangrijke kwestie moet er een wetsontwerp komen op de beheer sing van tarieven en honoraria, een aak, die volgens de bewindsman steeds urgenter wordt. In deze veelom vattende wet zullen ook de ziekenhuis tarieven worden ondergebracht. Daarom wordt een al ingediende wijzi ng op de wet ziekenhuistarieven bin ankort weer ingetrokken. ■ja derde 's er dan de volksverzeke- vg ziektekosten, die er pas moet ko- ja als er voldoende inzicht is in de cprouw van de totale gezondheids- zo,'i Aan te nemen valt nu dat deze krótie naar een volgend kabinet sordt doorgespeeld. Reeds geruime tijd ligt het wetsontwerp terzake om advies bij de Raad van State. Maar de zogenaamde financiële paragraaf is er niet bij en die levert juist problemen op. Het kabinetrDen Uyl zal het wet sontwerp dus in portefeuille houden. Mdennorm Aan de richtlijnen van vier ziekenhuis bedden per 1000 inwoners valt niet te tomen, zei de staatssecretaris. Maar het gaat om een nationaal gemiddelde, waarvan plaatselijk iets kan worden afgeweken. Inzake de kwestie van de Amster damse ziekenhuizen (waar kleine in stellingen zouden moeten sluiten) zei Hendriks dat er wel iets moet gebeu ren Hij wilde niet zeggen dat hij het uitgebrachte advies in deze zaak van het college voor ziekenhuisvoorzienin gen niet zal volgen. Daarop had bevolking worden gehoord, erkende de staatssecretaris. Juist in het kader van de voorgenomen regionalisatie van de gezondheidszorg is dat mogelijk. Er zijn vijf regio's waarmee proeven op dit gebied worden genomen, maar Hend riks zal zich ervoor inzetten dat ook in andere gebieden vrijwillige samenwer kingsverbanden tot stand komen. Daarvoor is geen wettelijk kader no dig. in tegenstelling tot een vorm van ..regionaal gezondheidszorg-bestuur Kostenkwestie Wat de kostenbeheersing betreft, de bewindsman herhaalde wat hij daar over bij de begrotingsbehandeling in de Tweede Kamer had gezegd Als het gaat om het stellen van prioriteiten wachten ons straks slapeloze nachten. Een mensenleven is eindig, maar de fi nanciële middelen zijn dat ook. We zul len ethische problemen op onze weg vinden, maar niettemin keiharde be slissingen moeten nemen. Bij ongewijzigd beleid zal de totale ge zondheidszorg in 1980 volgens de laat ste voorspellingen 37 a 38 miljard per jaar kosten. Deze prognose is geba seerd op de consumptie van 1968 tot 1972. maar inmiddels is er wel iets ver anderd. De staatssecretaris wees op een lichtpunt de aanzienlijk geringere stijging van de ziekenfondspremie m de laatste jaren. In 1975 ts dc-ze zelfs gedaald: van 9.5 tot 9.2. Dit jaar is de premie 9.6 en er zijn tekenen van ko mende „meevallers „Een duidelijke afvlakking van de curve", aldus de bewindsman. Dit zal hem echter niet weerhouden om op grond van de aanbevelingen in het rapporl-Bechl over de verhoudingen tussen ziekenfondsen en medewerkers verdere kostenbeheersende maatrege len te ontwerpen. Over de inhoud van deze maatregelen deelde de bewinds man niets mee. STAATSSECRETARIS HENDRIKS: DEN HAAG - Staatssecretaris Hend- riks geen nieuwe hartcentra die de ge- riks (volksgezondheid) heeft woens- wenste jaarlijkse capaciteit van 250 dag in de Eerste Kamer erkend dat het operaties al zouden kunnen halen. In totaal van 2100 open hartoperaties per Utrecht (Wilhelminakinderziekenhuis) OOK CNV-BOND TWIJFELT AAN COMPENSATIE F-16-ORDER UTRECHT (ANP) - Evenals dc indus triebond NVV heelt ook de industrie bond van hel CNV de tweede kamer laten'weten ernstig te betwijfelen of de toegezegde werkgelegenheid van 25.000 manjaren die de order voor de Amerikaanse straaljager F 16 ons land zou opleveren wel waar gemaakt kan worden. Tot nu toe zijn er onvoldoende zeker heden geboden dat dat inderdaad het geval is. vindt de CNV-bond. BUSSUM - Woensdag rond 12 i brak brand uil tn de ruim een jc oude sporthal 'De Zander.;, te B n. De brand ontstond doordat het houten plafond van de 23 miljoen gulden gekost hebbende sporthal vlam vatte tijdens loodgieterxicerk- zaamlieden aan het dak. De hal teas rond lieec uur geheel afgebrand Het werkloosheidscijfer is in West» Duitsland in de maand mei tot onder de miljoen gedaald Zoals woensdag van betrouwbare zijde werd meege deeld. verminderde het aantal werklo zen in die maand met ongeveer 140.000 tot 953.000, REGERING LIJDT AAN 'NOTAMANIE' 55 jaar, zoals noodzakelijk bevonden door de Gezondheidsraad, niet ge- zowel als in Eindhoven (Catharinazie- kenhuis) zal men 1,5 tot 2 jaar nodig haald kan worden. Het aantal bedroeg hebben om op gang te komen. De staatssecretaris zal de hartchirurgi- sche problemen nader bespreken met i 1975 1160 en zal in 1976 ongeveer op 1870 komen. Volgens de bewindsman zal het gewenste totaal nog wel hoger z'Jn collega Klein (onderwijs en weten- komen te liggen dan 2100. schappen), onder wie de academische hartklinieken ressortóren. Hendriks noemde geen getallen, maar \yat, het onderzoek naar baarmoeder officieus is enige tijd geleden al verno men dat in nieuwe rapporten wordt ge steld dat er een jaarlijkse behoefte is van tussen de 4500 en 6000. alle soorten hartoperaties bij elkaar. „Het is duide lijk dat er activiteiten zijn om voor zo ver noodzakelijk en voor zover de pa- halskanker betreft. Hendriks had de indruk dat dit goed verloopt en dat de deelneming van vrouwen niet achter blijft in verband met negatieve uitla tingen. die volgens hem verkeerd zijn overgekomen in de kranten. Er zal worden bevorderd dat de onderzoekin- tiënt het wil hulp te bieden" aldus de gen zorgvuldig verlopen. staatssecretaris, die daarmee op de .hartluchtbrug" naar de Verenigde Staten doelde. Op korte termijn zijn er volgens Hend- ADVERTENTIE) (les 0,5 liter Over de kwestie van de geneesmidde- lenprijzen viel weinig meer mee te de len dan dat er overleg wordt gevoerd met de fabrikanten en importeurs. De bedoeling is richtlijnen af te kondigen over de voor te schrijven hoeveelheden per patiënt en over de wenselijkheid geen herhalingsrecepten te schrijven, behalve in gevallen van chronische pa tiënten. Het is echter niet mogelijk dit de medici wettelijk op tó leggen. Spuitbussen Minister Vorrïnk (volksgezondheid) heeft woensdag in de eerste kamer meegedeeld, dat op korte termijn een onderzoek zal worden ingesteld naai de sociaal-eeonomische gevolgen van een totaal verbod op spuitbussen. In dit onderzoek zullen in het bijzonder de gevolgen van een dergelijk verbod voor de werkgelegenheid worden be trokken. Een definitieve beslissing over een eventueel spuitbussen-verbod zal ge nomen worden eerst nadat de resulta ten bekend zullen zijn van aanvullend Amerikaans onderzoek. Minister Vor- rink nam een afwijzend standpunt in tón'opzichte van de opslag van onver werkbaar afval in de ondergrond LELYSTAD - Woensdag hebben in de zuidelijke IJsselmeerpolders verkie zingen plaats gevonden. Gekozen zijn de 21 leden van de adviesraad voor dit gebied. Omdat het gebied van de zuidelijke IJsselmeerpolders op Dronten na nog niet gemeentelijk is ingedeeld wordt de landrost voor wat zijn bestuur betreft geadviseerd door de adviesraad. De adviesraad wordt om de twee jaar opnieuw gekozen Thans telt deze raad 15 leden en de nieuwe zal uit 21 leden bestaan. adviesraad 1974 adviesraad J976 toe aan PvdA 4: PPR 1 en D '66 1. (Bij de verkiezingen voor de tweede kamer in het najaar van 1972 was de uitslag in de zuidelijke IJsselmeerpol ders: PvdA 29 procent. CDA 28,6 pro cent. VVD 13.1 procent. PPR 7,8 pro cent. D'66 6.1 procent. DS '70 5.1 pro cent. CPN 3.9 procent. GPV 2.7 pro cent. PSP 1.2 procent. SGP 1.1 pro cent. BP 1.0 procent. DMP 0,2 procent. RKPN 0.2 procent en NMP 0.0 pro cent). inwoners op 1: januari 10.638 .19.074 OPKOMST/ geldig PvdA CDA WD CPN PPR GPV PAK 15 70.5 4688 21 66,3 7828 6 27 2108 5 32.0 1498 7 30.3 2370 3 17.2 807 5 21.0 1642 1 6.2 1 8.3 652 2 11.0 868 0 00.0 0 2.5 118 2.4 188 6 42.1 1976 Bij de verkiezingen in 1974 werkten PvdA. PPR. en D'66 samen in het PAK. De zes toegewezen zetels vielen WEER AANSLAG OP VS-BASIS IN DUITSLAND WIESBADEN (AFP. DPA) - Na de aan slag op het Amerikaanse hoofdkwar tier in Frankfort, waarbij dinsdag 26 gewonden vielen, is er dinsdagnacht nog een actie tegen een Amerikaanse installatie in de bondsrepubliek on dernomen. Op de Lindsey-luchtmachtbasis bij Wiesbaden ontploften twee benzine bommen. waardoor twee vrachtauto's werden vernield Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Deze ba sis vormt een administratief centrum van de Amerikaanse luchtmacht. Het is geen operationele basis. De zogenaamde 'Revolutionaire Bri gade Ulrike Meinhof heeft woensdag de verantwoordelijkheid opgeëist voor de aanslag van dinsdagmiddag. ROTTERDAM iANPi - Er be gint onrust te ontstaan onder de gemeenteambtenaren in Nederland. Velen vrezen bij de komende bestuurlijke herinde ling de beste posities bezet te zullen vinden door ambtenaren van de oude provincies. Amb tenaren in dienst van de pre- gewesten zijn bang straks he lemaal tussen wal en schip te raken. Dit heeft drs. J. A. F. Roeien, voorzitter van de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten. woensdag in Rotter dam gezegd op het jaarcongres van de vereniging. Deze onrust kan. volgens de heer Koe len. worden voorkomen indien de reorganisatie binnenlands bestuur in fasen wordt doorgevoerd. De vereni ging heeft deze fasering bepleit in een advies op het ambtelijk ontwerp overgangsbeleid. „Pas nadat sterke gemeenten zijn ge vormd kan er sprake zijn van onver mijdelijke taakoverdracht van ge meenten aan .provincies", zo meept de. heer Roeien. Een dergelijke aanpak voorkomt, volgens hen*, ook een chao tische overgangsfase en een 'overrom pelend snelle stijging van kosten' van het openbaar bestuur. De kosten van de hele reorganisatie zouden, volgens berekeningen van de vereniging, aan zienlijk hoger liggen dan aanvankelijk was voorzien. In de noodzaak van be perking van de overheidsuitgaven lijkt het nauwelijks denkbaar dat dit pro ject er ongeschonden uit zou kunnen komen", aldus de heer Roeien. Over igens zal hel volgens hem nog wel drie a vier jaar duren voordat de wettelijke basis voor de reorganisatie gereed kan zijn. \otamanie De Nederlandse overheid lijdt aan 'no tamanie'. zo meent drs Roeien. Hij sprak zijn bezorgdheid uit over het toenemend aantal nota's dat de laatste tijd door de regering word' geprodu ceerd. ..Onze regering beschouwt de nota kennelijk ais een passende vorm om haar ideeën den volke kond te doen", aldus Roeien. Volgens de heer Roeien is het bijna onbegonnen werk de rflksprodukües te volgen, terwijl dit voor kamer- en ge meenteraadsleden toch van het groot ste belang is. „Het schrijven van nota's schijnt blijkbaar gemakkelijker te zijn dan het maken van wetten. En zo krij gen nota's al gauw hel karakter van pseudo-wetgeving, hoewel er nog aller lei vage vrijblijvende uitspraken en onbewezen stellingen in kunnen slaan", aldus de kntiek van de heer Roeien op het fenomeen 'nota' Grootste geldroof in Noord-Amerika opgelost MONTREAL. CANADA (RTR) - Met de aanhouding dinsdag van een 60- jarigc vrouw en haar drie zoons en twee dochters door de Canadese poli tie. is de grootste geldroof die ooit in Noord-Amerika is gepleegd. opgelost- De geldroof vond in maart van dit jaar plaats in Montreal, toen een gewa pende bende een geldtransportauto overviel en er van door ging met 2.800.000 dollar. De Canadese politie vertelde dat zij dc vrouw en haar kin deren en de drie verdachten die zij al had ingerekend, een week lang in de gaten had gehouden. Bij de arrestaties werd beslag gelegd op 100.000 dollaren een aantal wapens. Dat dit geld af komstig was van de overval bleek uit de serienummers op de bankbiljetten. De grootste roofoverval uit de geschie denis van Noord-Amenka had plaats toen de geldauto voor een bijkantoor van de Royal Bank of Canada stond. Het luchtafweerwapen dat de overval lers op hun slachtoffers gericht hiel den. bleek naderhand niet te werken. Als jc een beetje volgt wat de Neder landse vrouw soms over haar ver schijning naar het hoofd krijgt dan staan je haren af en toe steil over eind, Vooral modc-groolhedcn van over de grens - meest mannen - wil nog wel eens iets ontglippen. Via huitenlandse bladen herinneren ze je or regelmatig aan hoe slecht ons vrouwvolk gekleed gaat en zich weet te bewegen. Het Hollandse dames- hoofd ontspringt evenmin de dans. We zouden cr onverzorgd en uit de tijd bij lopen. En dat is nou toevallig oon mening die niet alleen ue dames maar zelfs hun kappers tegen de ha ren in strijkt. Het is gewoon niet waar; de Neder landse vrouw loopt er modieus ge kapt bij. Een geweldige verbetering the ik de laatste jaren duidelijk heb zien groeien. Toch wordt zij afge kraakt, iets dat ik verschrikkelijk on rechtvaardig vind. Het liefst zou ik ze namelijk allemaal persoonlijk een plumpje gegeven" Die pluim op de hoed deelt Wout Lokker uit, 27 jaar on vanaf zijn zestiende in het kap- Persvak. Runt sinds 1972 in Noord-- we"e zijn eigen damessalon. Hij kijkt je geschrokken aan wanneer je het zo degelijk omschrijft. Onder vrienden noemt hij zich 'haarboer' en er staat coiffures' achter zijn naam, Maar als nlj voor de Nederlandse vrouw in de res springt, dan is daar geen woord frans bij. Opmerkingen over slecht Kappersbezoek spreekt hij goed «euws ronduit tegen. ..Ik zie echt f y''ouwen vaak binnenstappen oor knippen,, föhnen of hun kapsel roet bepaalde krultechnieken wat vfi'cruvrollJkheid en volume laten ge en. Het is maar net om welke coupe e gaat. Neem eens zo'n moderne permanent die voldoende stevigheid LIuü toch voor buitenstaanders maaC H is'.Zoiets moet elke drie p öen opnieuw worden ingezet. 8en,haar op hun hoofd piekert er over datje met die straffe krullen van t"*ger veel langer toe kon. Wat regenwoordig ook niet meer speelt, h 86 dat er belabberd spul op je zit zodat je voor je kapper wel een ramp moet zijn. Iedereen heeft wel iets goeds in zijn haar en er is al tijd wat van te maken, daar zit geen mens meer mee tussen. Het zal wel door de welvaart komen, maar de meeste vrouwen hebben er duidelijk tijd en geld voor over, ook als het om hun kinderen gaat." Een uitzondering, zo'n tevreden kap per? Niet zolang hij beoordeelt of wij ons hoogste punt al dan niet in de watten leggen. Er wordt goedkeurend geknikt, op straat kom je nog zelden verflenste koppen tegen. Wanneer haarmannen klagen heeft, het een andere oorzaak, de geldkist. Stij gende arbeidslonen, hogere vaste las ten. Prijzen die betaalbaar moeten blijven Verplichte BTW van 16 pro cent. waarmee kappersbezoek in het tarief voor luxe zaken zit Wat de overheid betreft kennelijk geen alle daagse behoefte. Verder komt door het toenemend huis-tuin-en-keuken- geknutsel van dochters bij moeders bij de buurvrouw steeds minder geld in het laatje. Een peiling van de Ne derlandse Kappersbond - drie jaar terug - onthulde dat ruim de helft van de vrouwen (59 procent) nooit meer bij een kapper komt. Dik veer tig; procent nog maar es af en toe voor het moeilijke werk zoals knippen of permanenten. En maar één van de •honderd laat zich volledig door de ■vakman verzorgen. Ais je dan met je izaak net in die hoek zit waar deze ene woont plus de eerste negenenvijftig idan kun je je schaar wel aan de wil gen hangen. Noodsprong Dameskapper Nic. de Smit uit Vlis- singen - 39 jaar. van kinds af bij zijn ouders in de zaak - zag het toen ten minste niet meer zitten. Die peiling vertelde hem wat hij allang had uit gerekend. Er zat niet veel anders op die ondanks prima spullen en een uitstekend advies met gebruiksaan wijzing. duidelijk brokken maakten. Voor hen heb ik er sinds oktober een complete doet-het-zelf praktijkruimte bij. Geen keukengemodder. alles staat klaar. Gewoon samen komen met je vriendin of die het anders bij je doet. Je gaat normaal je gang en wij houden in de gaten of het goed ge beurd. Dikte rollers, juiste volgorde, is de krul sterk genoeg, geknakte puntjes en zo meer. Wil je eerst door ons geknipt? Dat kan. normaal tarief. dan kappen met het vak. Of zijn zaak langs een omweggetje nieuw leven inblazen. Zo begon hij naast zijn normale werk met de verkoop van doet-het-zelf-haarverzorgingsproduk- ten. Haarverstevigers. verf en pep middelen. permanentvloeistoffen, kortom alles wat elke kapper al doende voor je haar gebruikt. Goede spullen met een persoonlijk advies, want geen hoofd, geen haar is gelijk. Voor de dames een hele drempel om bij iemand die zijn vak maakt van het 'mooiste sieraad van de vrouw' ronduit te bekennen dat je er uit zuinigheid liever zelf aan sleutelt. Een grote stap ook voor Nic ..Dit was voor mij een noodzakelijke nood sprong". geeft hij toe. .Mei klagen kom je nergens, je moet er iets aan doen. Met je tijd meegaan ook. eerst had ik een pruikenboetiek en nu deze sprong. Dat thuiswerk kun je immers niet uitroeien, dus waarom er niet op ingehaakt? Toch had ik er geen vrede mee. zag vaak vrouwen terugkomen. Verder vragen we naast de kosten die je thuis ook zou maken een soort les geld. Want reken maar dat je er heel wat van opsteekt. Het mag alleen voor grote behandelingen, verschil lende waves, ontkroezen. verven. Een watergolf of coupeknippen moet je in de normale kappersafdeling halen. Ik draai nu prima Modern knipwerk en föhnen is het he lemaal dit seizoen. Vanwege de champignonlook zogezegd, Glad en- toch bol. lekker kort maar nog ge noeg haar om nonchalant mee te schudden. En in de nek min of meer bot afgeknipt. Lopen al die goedge- kapte vrouwen nu klakkeloos als paddestoelen rond? Wout Lokker: ..Gelukkig niet. dat vreselijk extréme zoals het regelrecht uit Parijs komt. daar gaat geen vrouw mee lopen Met een puntlok dwars over je voorhoofd tot ver ach ter je oor. de andere kant kort en scheef met een uitloper in je nek. Het is dus mijn vak om met de modelijn in m'n achterhoofd een draagbaar kapsel te knippen. Dat kunnen steeds verschillende modellen zijn. mogelijkheden genoeg, er stappen hier heus geen eenheidsworsten de deur uit. Elke vrouw is nu eenmaal een ander type. Een model moet je staan en je moet het zelf nog leuk vinden ook. Het gaat er niet om dat de kapper tevreden is. En als je zelf een idee hebt? Gewoon zeggen, niet meteen denken dat je uit de toon valt. Zolang je maar geen hoofd krijgt waarmee je uiteindelijk niet de straat op durft. Of elke vrouw geknipt is voor een mode-hoofd? Meestal wel. het wordt toch persoonlijk aange past?" vakmanschap Wout praat nu over vakkundig sa- lonwerk waar Nic. de Smit het graag bij gehouden had. Maar ja. die boek- houdcijfers. ..Mijn coollegaas kijken er nog vreemd tegenaan", weet Ne derlands enige doe-het-zelf- salonkapper. ..Toch geloof ik niet dat ik zo het vak naar de kelder help. Veel vrouwen ondervinden bij mij dal je vbor redelijk resultaat van goede huize moet komen, nemen soms hal verwege het haarwerk een overstapje naar mijn gewone salon. En hoe goed onze adviezen ook zijn. je wordt er uiteindelijk nooit een echte kapster dpor. Weet je wat ik zou willen? Meer kleur op het Nederlandse hoofd. Past beter bij alles wat veranderd is. die soepele haarval, geen stokstijve la- klaag. Ze nou zelf. waar zie je nog een getoupeerde haardos?" Nu hoeven iets oudere dames niet meteen beteuterd naar hun legenge- kamde krullen te kijken. „Want", vindt Wout Lokker, „wie van haar rimpels geen blikvanger wil maken doet met dat hogere model een han dige zet Ruggespraak houden met je kapper dus. zou jong en oud trou wens moeten doen. Kun je moeilijk uitleggen wat je leuk vindt? Breng een plaatje mee waar het begeerde hoofd op prijkt. Dan weet je kapper wat je bedoelt, bekijkt je haar of het kar., haalt de modelijn er bij. Een grondige manier om verrassingen te voorrkomen." En dut lesgeven van Nic de Smit. zet zoiets zich niet per ongeluk voort tot in de salon? Bij een föhnkapsel bij voorbeeld. demonstreren hoe je het thuis kunt nadoen? „Geen sprake van", zegt Nic, „normaal werk en les blijven strikt apart, ik maar er geen schooltje van. Wie door mij gekapt wil worden leer ik niet dat ze het zelf ook wel kan. De meeste vrouwen zijn mans genoeg, die goed verzorgde hoofden zijn volgens mij zelden kap salonwerk." Op dit punt blijken mijn twee kap pers elkaar op afstand in de haren le zitten. Zo kan het thuisgebeuren vol gens haarboer Wout nooit een grote rol spelen. „Een goede basis vereist altijd vakmanschap", vindt hij laco niek, „daarna leer ik mijn klant met plezier hoe ze haar kapsel zelf in stand kan houden Zonder meer voordoen hoe het moet. Natuurlijk valt het anders uit als de kapper het doet. maar je weel er in elk geval raad mee. Dat is voor mij hel belang rijkste." Wie handig genoeg is hoetl zo te zien nooit met de handen in het haar te zitten. Alleen zorgen dat zo'n wel verdiende pluim jc niet naar het hoofd stijgt-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9