Raad Arbeidsmarkt voelt zich gepasseerd inzake Montedison Zeeuwse bevolking in 84 over op oppervlaktewater jm Adviescommissie ging haar boekje havenschap te buiten bewonder enword bewonderd. Basis gelegd voor de verdere ontwikkeling van de Kanaalzone Flandria gaat weer varen op Rotterdam Zeeland-Recreatiekrant uit met eerste nummer joncierdagsjunng^ BIJ GROEI VAN 3 PROCENT PER JAAR Wandeltocht MIDDELBURG Zuidwest-Centi houdt op di' m« grondwater zo fiNG mogelijk voor de bevolking reserveren" gQgji [)r NT Uatermaatschappi.i aid-West-NederlaoiJ IWMZ) ver nacht dat de bevolking in midden- en nid-Zeeland omstreeks 1984 over zal moeien gaan op het gebruik van op- «rvlaktewater als grondstof drinkwater. Uitgangspunt «n gToei van hot verbruik i daarbij veer3% per jaar. WMZ-dïreclcur ir. P Stoter kondigde dit dinsdagavond aan tijdens een ergadering van de deel- nrmersraad van liet Zeeuws coördin; tieorgaan natuur-, landschaps- omilieubescherming te Goes. Wel zal «AtZ het beschikbare grondwater zo lat als mogelijk is reserveren voor de bevolking. Ir Stoter vond het zinvol om te probe- re de stijging van het. bevolkingsver- croik zodanig te beperkend dat de overgang op oppervlaktewater zo lang gelijk kan worden uitgesteld „Ech te hoe doe je dat? Door forse prijs- i ADVERTENTIE) PE8JGEOT Je ziet nog 'ns wat en is goed voor je onderdanen. i Het nieuwste nieuws heet SX5. De snelbrommer waarop |e het helemaal maakt. ÜP Gemaékt om te winnen. Vraag *t(Tour de France winnaar) Bernard Thevenet. Hollandse meisjes hebben de mooiste benen. Komt door 't fietsenzegt men. EEEcëöt een wonder op2wielen Verkrijgbaar bij: Bromfietshandel P. melse hüddelburgsestraat 16-22 Goes-Tel. 01100-27283 Dealer. van dein driest Gravenstraat 18 - Middelburg verhogingen? Door verboden1 Zou liet effen hebben', aldus de WMZ- directeur ..De mensen weten toch dat goed water schaarser wordt en toch zien we tot op heden ook dit jaar weer een forse stijging in het bevolkingsver bruik van wel TV De hoge stijging over de eerste helft van 1076 weet de heer Sinter met name aan het droge voorjaar, waardoor er vermoedelijk extra gesproeid is „Moe ten wij dat. sproeien verbieden? Moe ten we de mensen dit genoegen onb- nemen? Wij zijn er nog niet uit?." ver telde ir. Stoter. ..Verboden doen. zo ze al te handhaven zijn, niet sympathiek aan. We geloven eerder in een goede voorlichting en dan de mensen zelf laten kiezen". In zijn inleiding voor de deelnemers raad stond de heer Stoter uitvoerig stil bij het Biesboschproject van WMZ, de aanvoer van oppervlaktewater uit spaarbekkens in de Brabantse Bies- bosch via een 100 kilometerlange buis leiding naar het industriegebied Vlissingen-Oost. De WMZ-directeur zei dat deze leiding bij een verbruiksst.il- ging van 3'> per jaar in 1930 gereed moet zijn. „De industrie moet dan de 6 miljoen m3 grondwater die ze thans per jaar gebruikt inleveren en krijgt in de plaats daarvan oppervlaktewater uit de Biesbosch" Ir. Stoter benadrukte dat het Bies boschproject. ondanks een daling van de afeet in het afgelopen jaar. toch no dig is. „Ingevolge een wettelijke ver plichting moet WMZ zorgen dat cr wa ter is. Het verbruik stijgt nog steeds en de winningsmiddelen zijn beperkt Onlzouting is geen oplossing, omdat het veel duurder is geworden door dc enorm gestegen energieprijs". Naast een opsomming van dc wijze waarop het Biesboschproject. wordt uitgevoerd, gal' de WMZ-directeur een overzicht, van de stand van zaken van de aanleg van het bufferbekken 'de Wranghe' bij Kapelle. Dit bekken is een onderdeel van de Biesboschleiding en dient voornamelijk om storingen in de aanvoer uit de Biesbosch tijdelijk op te vangen. Bovendien zal. als de be volking eenmaal over moet schakelen op oppervlaktewater, er een zuiver ingsstation gebouwd worden Volgens ir Stoter was bij de plaatskeuze van hel bekken een groot aantal mogeli jk heden op bruikbaarheid vergeleken. „In de vergelijking werd aan de na tuurwetenschappelijke en de land schappelijke waarden grote aandacht besteed", stelde de WMZ-directeur In lift tweede deel besteedde de lieer aan de infiltratie va de duinen „Theoretis lla; islede. zijn ri lot a 9 mogelijkheden vulling te konten. aanwezig Ze werden globaal leken. De beste daaruit - te 1 bruik van Haringvliet wate met een spaarbekken en zuivering, hetzij door middi filtratie, aanvoer uit de B ofwel via Rotterdam ofwel bant en onzouting - werden diepgaand bestudeerd", erd aid li ir. Stoter ..Geko- u aanvulling do atige infiltratie i, middel het Haring! Aan dc hand van dia's maakte de WMZ-directeur duidelijk hoe dc situa tie in het duingebied was en na dc in filtratie zal worden. Ook behandelde hij de verschillende plaat-sen die zijn onderzocht voor infiltralievijver. „Uit eindelijk viel de keuze op het, bos. Ook daar zijn we alweer bezig met het vijfde alternatief. Het ziet er echter naar uit dat. we thans samen met staatsbosbe heer een oplossing hebben gevonden, waarbij ook aan bosbouwkundige be zwaren zo goed mogelijk tegemoet kan worden gekomenmeende de heer Stoler Dc WMZ-directeur vertelde dat het, met sommige gesprekspartners wel eens moeilijk is een compromis te be reiken. ..Uitgegaan wordt dan van de stelling dat waterwinning in strijd is met een goed natuurbeheer. Sommi gen gaan nog een stap verder door te verklaren dat men in de natuurgebie den moet komen tot een gefaseerde af bouw van de waterwinning De belan gen van de waterwinning worden dan terijzde geschoven met de opmerking dat er alternatieven zijn, maar die worden dan niet genoemd, laat st aan dat ze op kwaliteit, betrouwbaarheid en veiligheid worden gewogen", zei ir. Stoter. Hij meende dat. door de water winning juist waardevolle gebieden bewaard zijn gebleven, die anders mi- schien waren besmet met. zomerhuizen, caravancomplexen of een golbaan De WMZ-directeur geloofde dal water winning en natuurbescherming elkaar kunnen aanvullen „Natuurlijk zal er af en toe wat water in de wijn gedaan moeten worden. Maar is dal, onover komelijk?" Als voorbeeld van een goed samengaan noemde hij de be heersovereenkomst die WMZ met de stichting Zuidhollands landschap gaat afsluiten voor het waterwingebied de Kleistee in Ouddorp. HAVENSCHAP TERNEUZEN GOEDERENOMZET 'BEHOORLIJK GEDAALD' TERNEUZEN - Hoewel vorig jaar de goederenomzet in het havengebied van Terneuzen en dp. kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen "een vrij be hoorlijke daling' onderging, geldt 1975 voor het havenschap Terneuzen als het jaar. „waarin de basis werd gelegd voor de verdere ontwikkeling van handel en industrie in de kanaalzone." aldus omschrijft het jaarverslag van het havenschap Terneuzen het beeld van de activiteiten in 1975. Hel ver slag komt aan de orde in de vergader ing van het havenschap op woensdag 9 juni, in het stadhuis van Terneuzen. Zoals eind vorig jaar al gemeld daalde de omzet in het havengebied Terneu zen met, ongeveer zestien procent. In het jaaroverzicht worden de financiële resultaten tegen de achtergrond van de dalende opbrengst aan havengelden 'nog vrij redelijk genoemd." aldus di recteur H. Blok. Voorgesteld wordt in de vergadering van 9 juni het batig exploitatie-saldo van het havenschap Terneuzen over 1975 vast te stellen op ruim 32.800. Als belangrijke elementen voor de ba sis. die handel en industrie verder moeten ontwikkelen noemt, het jaar verslag de overeenkomst tussen het rijk cn Dow Chemical inzake de Braakmanhaven, het gereedkomen van de nieuwe massagoederenhaven. waarin al bijna 290.000 ton werd over geslagen in 1975. de verdere uitbrei ding van een aantal plaatselijke indus trieën. dc ontwikkeling van Terneuzen als distributiepunt voor Finse en Zweedse papieren cellulose en de her indeling van de terreinen rond de ka naalhavens. Cijfers Uit de scheepvaartcijfers blijkt, dat in totaal 1672 zeeschepen het havenge bied aandeden met 5,2 miljoen ton goederen, tegen 1816 schepen met 5.8 miljoen ton in 1974: derhalve 144 schepen en 500.000 ton minder. Bij de binnenvaart komt men tot 7375 sche pen met 6.1 miljoen ton tegen 9367 schepen met 7,3 miljoen ton in 1974: in totaal dus bijna 2000 binnenschepen en 1,2 miljoen ton goederen minder. up uc agenda voor de vergadering van het havenschap staat ook een begro tingswijziging. waaruit blijkt, dat het rijk als subsidie bij de aankoop van een peilvaartuig niet 225.000 be schikbaar stelt, maar 300.000 Het dagelijks bestuur stelt de raad van bestuur verder voor niet in te gaan op het verzoek van de kring Zeeuwsch- Vlaanderen van de Brabants-Zeeuwse Christelijke Werkgeversvereniging om een bijdrage te geven in de aanschaf van studieboeken voor dc cursus douanewetgeving, welke cursus deze kring in Zeeuwsch-Vlaanderen wil la ten geven. Het d.b.: „Naar onze mening bestaat er in de kanaalzone inderdaad een grote behoefte aan geschoold personeel met betrekking tot het vervullen van douaneformaliteiten. Hel lol stand komen van de cursus juichen wij dan ook toe. Niettemin kunnen wy geen vrijheid vinden u voor te stellen aan het. verzoek te voldoen. Waar naar onze mening geen taak voor het havenschap aanwezig is. maar voor het. bedrijfsle ven kunnen wij geen rationele argu menten naar voren brengen om de middelen van het havenschap aan te spreken." De wljkvereniglng ii ie Middelburg en van tweede pink- VLISSINGSE C OMMISSIE ONTSTEMD OVER RECHTSTREEKSE IIRII E AAN MINISTERIE IN KADER VAN HET HOEEAND FESTIVAL LaSalle-kwartet treedt op in Middelburg MIDDELBURG - In het kader van hel Holland Festival treedt vrijdagavond 18 juni in de concert- en gehoorzaal te Middelburg het 'La Sallc-kwartet' op. Uitgevoerd worden het kwartet no. I van Schiïnberg en, na de pauze, het kwartet opus 127 in Es gr. I. van Bee thoven. Het wereldberoemde Amerikaanse kwartet wordt gevormd door Walter Levin en Henri Meyer (viool). Peicr Kamnitzer laltviooli en Lee Fiser (cel lo.) Het kwartet, dat originele Amali- instrumenten bespeelt, heeft vooral grote bekendheid verworven door zijn vertolking van de grotere werken in hei kamermuziekrepertoirc Het programma van het kwartet biedt een grote verscheidenheid aan muziek uit verschillende periodes en omvat ook een aanzienlijk aantal premieres van werken van componisten uit de twintigste eeuw- In 1954 maakte het kwartet zijn de buut in Europa. Sindsdien heeft het kwartel meer dan dertig toernees door Europa gemaakt, alsmede onder meer naar Japan. Indonesië. India. Austra lië. Nieuw-Zeeland. IJsland. Joegosla vië. Israël. Polen en Bulgarije. Het concert in Middelburg begint, om acht uur. (Van een onzer redacteuren) ANTWERPEN - Dc Belgische rederij "Flandria' begint deze zomer met een nieuwe attractie, namelijk dagreizen per schip van Antwerpen naar Rot terdam en vervolgens weer terug naar Antwerpen. In vroeger jaren is deze dienst ook ai eens onderhouden, maar de tocht door het Kanaal door Zuid-Beveland duurde toen te lang om de Neder landse reizigers die in Antwerpen van boord gingen na afloop van de trip nog een goede treinverbinding met Nederland ie geven. Nu het Schelde- Rijnkanaal is voltooid heeft de directie van 'Flandria' besloten weer met de vaart op Rotterdam te beginnen. Deze zomer zal in juli en augustus tienmaal naar Rotterdam worden ge varen. Daarvoor zet, de Belgische rede rij de 'Flandria l(i' ('La Perouse') in. één van de modernste schepen van de rederij. Dit schip kwam verleden jaar in het nieuws, loc» het geheel werd verbouwd. 'La Perouse" zou de Nederlandse en Belgische koninklijke gasten vervoe ren die bij de officiële ingebruikneming van het Schelde-Rijnkanaal aanwezig zouden zijn. Zoals bekend ging de deelname van de beide vorstenhuizen aan de plechtigheid op het laatste ogenblik niet door De nieuwe vaarroute naar Rotterdam werd woensdag voor een gedeelte - tot Bergen op Zoom - gevaren met pers vertegenwoordigers uil België. Frank rijk en Nederland, afgevaardigden van de gemeente Bergen op Zoom en de di rectie van 'Flandria' Deze Belgische rederij heeft momen teel de beschikking over 23 schepen en vervoert jaarlijks ongeveer 1.2 miljoen personen. De schepen worden onder meer ingezet op tochten van Antwer pen naar Vüssingen. naar Zierikzee. naar Middelburg en naar Vcere. Het einddoel is steeds de Antwerpse ha ven. ADVIESCOMMISSIE MOET ZICH RICHTEN TOT DE RAAD VAN BESTUUR VI.ISSINGEN In dr commissie voor economische zaken van de Vlissingse gemeenteraad is dinsdagavond enige kritiek geuit op de 'adviescommissie bedrijfsleven' voor hel havenschap Vlissineen. Deze adviescommissie had iche zaken en aan dat van verkeer en w a terstaat gevraagd de goedkeurings procedure voor rJe onderhoudsbelus- ling van het havenschap op te schor ten. Deze brief werd de adviescom missie enigszins kwalijk genomen. De adviescommissie had het. onjuist gevonden dat de raad van bestuur van het havenschap Vlissingen haar niet op de hoogte had gesteld van de voor genomen vprhoding van dc onder- houdsbelasting met 13 procent De heer F K P. Schets wilde weten of ook bij voorgaande verhogingen de advie scommissie was gchoorri. welke vraag door wethoud'-r G J A M Adan ont kennend werd beantwoord De heer Schets toonde ach weinig ingenomen met de brief van de adviescommissie aan de ministeries 'A'aar halen ze de bevoegdheid van daan1 Hun taak Is het geven van ad vies gevraagd, en ongevraagd. Ze die nen zsrh tot het bestuur van het ha venschap te richten, niet, rechtstreeks loi ministeries" Ook de heer Huizinga vond het maar ••en rare zaak .Ze hebben liet concept-reglement voor de advie scommissie gebruikt als grond voor liuri optreden, maar hun advies over dat reglement Is zelfs nog niet binnen" Weihouder Adan wees de commissie leden er wel op dat dp adviescommis sie zich in feite had gericht tot deel- hebbers aan het havenschap, namelijk hel, rijk, vertegenwoordigd door de mi nisteries van economische zaken en verkeer en waterstaat. Commissie- voorzatter burgemeester dr.v Th J Westerhout kon zich de kritiek van de hpren Schets en Huizinga op het ge drag van de adviescommissie bedrnfs- leven havenschap echter wel indenken De commissie economische zaken be sprak dinsdagavond de agenda en de INFORMATIE CENTRAAL GEBUNDELD TOTAALOPLAGE DIT SEIZOEN EEN MTLJOEN EXEMPLAREN MIDDELBURG - VVwnsdas is het eerste nummer uitgekomen van de Zeeland-recreatiekrant, een toeris tische uitgave waarin de actuele informatie aan de verblijfsgast niet langer per streek of zelfs lokaal verspreide periodieke geschiedt, maar nu centraal is gebundeld. Het blad verschijnt in Zeeland op de plaatsen, waar de verblijfsrecrean- ten hun vakantie doorbrengen en daar waar veel dagjesmensen ko men. De krant komt wekelijks uit in drie edities. Al naar gelang de reereatiedrukte toe- of afneemt, va rieert de wekelijkse oplage van 90.0(11) lot 110.000 exemplaren. De totale oplage zal. verspreid over de twaalf nummers die per seizoen worden gemaakt, een miljoen exemplaren omvatten. De vakantieganger in Zeeland kan in deze recreatiekrant onder meer tips vinden voor trips, een medische rubriek, stripverhalen, puzzels, in formatie over badmode en een ru briek voor auto. boot en caravan Verder bevat de krant interviews met mensen die nauw te maken hebben met de recreatieve bedrii- vigheid of die kunnen worden ge zien als 'representanten van het Zeeuwse streekeigene'. Er isook een evenementenlijst in de krant opge nomen We houden het vooral erg luchtig Je kunt de mensen in hun vakantie niet gaan opzadelen met cijfertjes en met moeilijke verhalen." vertelt Jacques Cats. eindredacteur- coordinator over de inhoud van de nieuwe toeristenkrant, die uniek is voor Nederland omdat, er nergens in het. land een recreatiekrant, ver schijnt die in een dergelijke oplage wordt verspreid en een zo groot ge bied bestrijkt. De krant, die gratis verkrijgbaar is. wordt uitgegeven door het onlangs opgerichte samenwerkingsverband 'Zeeland - Promotions', dat zich overigens niet beperkt tot. deze media-doorbraak naar de recrea- liemarkL De in Middelburg zetele nde werkgroep 'Zeeland Promotio ns waarin de Provinciale Zeeuwse Courant en de drukkerij Rotadruk BV in Axel samengaan, verzorgt ook reclame-acties en evenementen m Zeeland. De Zeeland - Recreatie- krant. komt in weekendformaat van de persen bij Rotadruk in Axel Foto: Een hostess van de Zeeland Reereatiekrant. de 18-jarige Uarja de Klerk uits-Gravenpoldervorige week nog kiss-miss in de ronde van vGravenpolderreikte een van de eerste exemplaren uit aan een West-Duits gezinnetje, dat tijden-, de vakantie aan de Zeeuuse kust. Middelburg aandeed. „PROVINCIE HAD ONS OOK OM ADVIES MOEIEN VRAGEN" MIDDELBURG - Bij verschillende le den van de Zeeuwse Raad voor de Ar beidsmarkt blijken frustraties te be slaan over het - door te beperkte fi nanciële armslag - tekortschieten in taakvervulling van deze raad cn over het 'passeren' van dc raad door het provinciaal bestuur in de langdurige gedachtenwisseling die ontstond toen liet chemisch bedrijf Montedison plannen had voor een vestiging in Zeeland. In de woensdagmorgen op het provin ciehuis gehouden plenaire vergadering van de raad was het de heer J. van der Kamp (CNV-districtsbestuurderi die eraan herinnerde dat lal van instanties zich hebben uitgesproken over de pro blematiek rond het vest.igingsvoorne- men. ook over de invloed hiervan op de arbeidsmarkt. De Zeeuwse Raad voor de Arbeidsmarkt sprak zich er echter niet over uit. ..Was het niet de taak van de overheid de visie van de regionale raad t e vragen?", zo vroeg de heer Van der Kamp. Hij vervolgde: ..Montedison komt niet naar Zeeland. De procedure nam anderhalf jaar. Stel dat cr een miüeu-vriendelïjk bedrijf wil komen. Dan ben ik bang dat het weer zo lang gaat duren. Dan ügt er toch een taak voor een regionale raad". De heer Van der Kamp stelde tenslotte dat het he lemaal niet duidelijk is welke plaats de regionale overheid toekent aan de re gionale raad Al eerder had de heer Jorritsnta (In dustriebond CNV) opgemerkt het 'wonderlijk' te vinden dat de raad voor dc arbeidsmarkt helemaal niet in deze zaak gekend is. ..Wc zullen een duidelijke taak moeten hebben, an ders heeft het geen zin om verder te gaan", zo formuleerde de heer Jor- ritsma. die tevoren had moeten con stateren. d3t de raad niet beschikt over de financiële middelen en der halve niet over het apparaat om goed te func tioneren. ..Kunnen we zo nog wel verder wer ken?". zo richtte hu zich tot voorzitter dr. ir. J. Nijman, dm daarop kon ant woorden dat er thans enige financiële steun vrij komt. De zaak van de be perkte financiële armslag was het. eerst aangesneden door burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes, die in zijn be toog uitging van de belangrijkheid van zaken als werkgelegenheid en werk loosheid. „Deze kwesties moeten we ons erg aantrekken", aldus de heer Huber. „en ik dacht dat we daarin tekortschieten. Ons instrumentarium Is ontoereikend. Ik heb het gevoel dat we aan het lap pen en stoppen zijn en maar niet fun damenteel bezig zijn met deze zaken." De heer Huber bracht vervolgens de wenselijkheid naar voren van de aan stelling van een functionaris, die zich constant met de werkgelegenheid gaat bezighouden. ..Nu werken we ere sterk buiten de marge en plaatsen, bij een geringe vergaderfrequentie, eigenlijk alleen kanttekeningen NVV-distnctsbestuurder W. M. Pel verklaarde dat deze opmerkingen over het ontbreken van een apparaat hem 'uit het hart gegrepen' waren en onder- streep'e daarna dat de arbeidsmarkt bepalend is voor ontwikkelingen op andere gebieden. De secretaris van de raad. mr. W M. Otlen. lichtte toe dat ook bij de andere regionale raden in het land 'net gevoel bestaat „We zijn met iets ernstigs bezig maar komen er niet mee uit de voe ten". Verklaring De discussie was ingeleid door dr. Nij man. die constateerde dat in de achter liggende maanden bij vestigingsplan- nen van een bedrijf gebleken is dat het, moeilijk is iedereen bevredigend in de discussie te hetrekken Nadat verschil lende leden hadden gesproken over het 'passeren' van de raad door het pro vinciaal bestuur, gaf gedeputeerde A. J. Kaland nevens lid van de raadi een korte verklaring: ..Om de frustraties van de raad niet groter te maken dan ze zijn. za! ik nier de hele morgen zwij- De heer Kaland benadrukte dat er een ambtelijke studie is geweest en dat men via deze inbreng in wezen een "veel betere deskundigheid in de club had zitten'. Toen de zaak naar buiten kwam, aldus de heer Kaland. spïtstte zich de discussie loc op het ontbreken van gegevens over de milieu- invloeden. „Als het een milieuvrien delijk bedrijf was geweest zou de dis cussie niet zoveel tijd gevergd heb ben". zo stelde de heer Kaland. die in algemene zin nog opmerkte, dat 'we de betrekkelijkheid van ons zijn. ook als raad, moeten onderkennen'. De heer Kaland zei geen taak voor de raad te zien bij eventuele vestigingen te adviseren. ..Als De Schelde of Hoechst zouden moeten uitbreiden komt dat ook niet in de raad", ver volgde de heer Kaland. die herinnerde aan dc ongerustheid in enkele grote op Walcheren bestaande bedrijven toen de industrialisatie in het Sloe op gang kwam. ..We kunnen geen man meer krijgen", werd toen gezegd, maar nie mand heeft enige last van betekenis gehad. En als je advies vraagt, moet je daar heel zwaar aan tillen. Ik ben niet bereid om dan zo. als overheid, een stuk verantwoordelijkheid af te wen telen. De heer Huber zei nog zich situaties te kunnen voorstellen, waarin men zegt: .Daar wil ik het toch wel met hei be drijfsleven over hebben", en de heer Nijman wees er nog op dat men tracht via de raad een 'inbouw' te krijgen in het ambtelijk advies. In deze vergadering werd het concept- laarverslag 1975 van de raad vastges teld en werden tot plaatsvervangend voorzitters gekozen de heren W M Pel en drs. M. C. Verburg, Vliegveld Op wn vraag van de heer J. J. de Mrolder of br| ministerie van verkeer en waterstaat al had geantwoord typ een dringend verzoek van gedepo- teerde staten subsidie te verstrekken aan het vliegveld Midden-Zeeland moest de heer Adan meedelen, dat dit antwoord er nog niet w as Het. totaal plan voor de groenvoorzie ning rond de terreinen van het haven schap is er nog niet", antwoordde de burgemeester dezelfde vragensteller ..Het wordt een onderdeel van een to taal bestemmingsplan voor het gehele Bloegebied. waarbij dc gemeente VUs- slngen. Borsele. het havenschap en de provincie zijn betrokken Een speciale commissie heeft het basisplan in be spreking. Daar zit ook de gr<v nvoor ziening In" Harens De nieuwe havens in het Moecebied zijn al uitgezet, zei de burgemeester tot de heer D. J. I*. Bniinooge, die vra gen stelde naar aanleiding van de aankoop van staalsgronden door het havenschap. ..Maar over de nieuwe in stcckhavens kan pas definitief een be sluit worden genomen als helemaal vastaat wat er nu met .Montedison gaat gebeuren" De heer Brumoogc kreeg ook een be vestigend antwoord op n vraag naar mogelijke plannen van hel havenschap voor een nieuw kan;/,or in het haven- schapsgebicd Da' technische dienst van het havenschap daar wil zitten, kan ik inkomen Muur tn ver band met. de kosten hoop ik dat d< plannen hiervoor goed worden gefun deerd" De burgemeester, die had ge zegd dat het dagelijks bestuur van het havenschap hierover 'nog geen eind mening heeft', merkte op dat. de heer Bniinooge 'dit niet aan dovemansoren zei' Voor het schoonmaakbednif River Scheldt Cleaning wordt gekeken naar een andere vestigingsplaat in het g/ bied Vlissingen-Oos' Aanpalende tv drijven hadden bezwaar a.ingerekend tegen de hinderwetvergunning Ik ben niet pessimistisch hierover zei de burgemeester tot de mformerende heer Schets Vergoeding voor 'leegloopuren' haven Terneuzen gevraagd TERNEUZEN - De maritieme verent- ging Terneuzen heeft er in een brief aan minister Boersma van sociale za ken op aangedrongen ook /Ir haven van Tenieuzen in aanmerking te laten komen vooreen financiële vergoeding van de 'leegloopuren'. Men acht dit noodzakelijk om de haven van Ter neuzen concurrerend te kunnen laten werken. Men wijst. erop. dat als gevolg van de gestegen arbeidskosten de financiële consequenties van leegloopuren steeds ernstiger worden De maritieme ver eniging Terneuzen komt. met het schrijven, nu de minister in die sfeer maatregelen overweegt Daarbij wijst men erop. dat het belangrijkste motief voor financiële steun de eoncurrentJe- positie van Nederlandse havens ten opzichte van het buitenland ts ..Voor de havens van Terneuzen. zo dicht ge legen bij de haver.: van Antwerpen en Gent laat dit argument zich bijna da gelijks voelen." aldus de brief, waarin de maritieme vereniging ook op wijst, dat de leegloopkoslen in deze Belgische havens volledig door de overheid worden vergoed Voorts wordt de toenemende overslag- functie van de Terneuzen.se haven ge noemd. het belang van het geheel voor de werkgelegenheid Zeeuwsch- Vlaanderen en de goede mogelijkheden voor vergroting van de havenactivitei ten als er concurrerend gewerkt kan worden. Rampoefening Vitritefabriek MIDDELBURG - Vrijdagavond 18 juni wordt op hel fabrieksterrein van De Vitrile Fabriek BV aan dc Electra- weg te Middelburg (het nieuwe fa briekscomplex.! een grootscheepse rampoefening gehouden, onder de naam 'Luclor-II'. Aan deze oeiemng. die omstreeks zeven uur zal beginnen, wordt deelgenomen door de Becrijfszeifoescherrrur.gspoe- gen van Philips Terneuzen, Philips Roosendaal en De Vim te Fabriek Middelburg, in samenwerking met het plaatselijke Rode Kruis, de gemeente brandweer. gemeentepolitie. Bescher ming Bevolking A-kring Zeeland-a), het Ziekenvervoer Walcheren, het Gas thuis Middelburg en de Lotus Groep Midden- en Noord-Zeeland. Op het fabrieksterrein zal een rampsi tuatie worden nagebootst, die door ge coördineerd optreden van deze ploegen moet worden bestreden. De oefening heeft ten doel de paraatheid van de le den van de Bednjfsze'Jbeschermings- ploegen op te voeren en de samenwer king met de plaatselijke hulpverle ningsorganisaties te beoefenen Examens ARNHEM - Aan de Christelijke Aca demie voor Lichamelijke Opvoeding te Arnhem slaagde voor het examen MO- lichamelijke oefening A J M Bitter te Terneuzen. NIJMEGEN - Aan de Katholieke Uni versiteit van Nymegen slaagde voor het kandidaatsexamen geschiedenis R. E M Simoen te Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7