Maatregelen regering om investeringen uit te lokken Westerterp: avond-busritten opheffen y RIJKSWACHT MAAKT EIND AAN LOKETTENSTRIJD Belgische taalstrijd opgelaaid Kredietgarantie werd geweigerd 'VELD-PEDICURE' OP SAFARI Nieuwe grote spionagezaak W.-Duitsland Helft van bevolking wil meer middenkoers nONDERDAG 3 JUNI 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen MINISTER LUBBERS IN EERSTE KAMER: r«irlf>mpnti»irp rprtartipi (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Minister Lubbers (economische zaken) heeft in de Eerste Kamer aangekondigd dat er speciale maatregelen op komst zijn om investeringen uit te lokken. Over details liet hij zich niet uit. omdat de economische structuurnota er nog niet is. daarover moet het kabinet beslissen. In die nota worden o.a. we gen aangegeven om de werkgelegenheid te bevorderen. Er is een aangepast beleid nodig om op dit punt de impasse te over winnen. Het gaat niet zo slecht, hoewel er zorgen zijn omdat de investeringen te kort schieten om een evenwichtige ontwikkeling te bevorderen, zei Lubbers. In antwoord o.a. op vragen van de VVD zei de minister dat het sociaal- economische programma van de on dernemersorganisaties ..Perspektief '80" hem wel aanspreekt. Hij zag geen grote tegenstellingen tussen die visie en de opstelling van het kabinet. Ook zijn er overeenkomsten aan te wijzen met de bedoelingen van de vakbewe ging. zoals wat betreft koopkracht en economische groei. ..Nu moeten we ge drieën ruimte kunnen maken voor het herstel van de werkgelegenheid' Dat wij op het ogenblik niet in staat zijn voldoende arbeidsplaatsen te scheppen blijkt volgens Lubbers ook uil de sterke groei van het aantal ar beidsongeschikten. Wat de kwestie der „toetsing van investeringen" be treft, dc bewindsman is er geen voor stander van dat de overheid op dc stoel van de ondernemer gaat zitten. .Dan zijn we op de verkeerde weg", zei hij, „Dc ondernemer moet primair verantwoordelijk blijven voor de in vesteringsbeslissing". Wel is het volgens Lubbers de taak van de overheid om de investeringen in gewenste richtingen te beinvloeden. Dat mag er niet toe leiden, dat er niet wrdt geinvesteerd, maar de kunst is zodanig te sturen dat er investerings plannen worden verwezenlijkt waarvan ce uitkomsten maatschappelijk aan- raardbaar zijn. Wat dat laatste betreft «rikt hij aan decentralisatie, dus toe- ising per regio. Prijzenzorgen Lubbers is „buitengewoon" bezorgd over de prijsontwikkeling Opnieuw erkende hij dat de geraamde prijsstij ging voor het consumptiepakket op jaarbasis van zes procent zeker niet zal worden gehaald. Wellicht kan de schade nog tot een half procent over schrijding worden beperkt, zei hij. als we erg ons best blijven doen. De con- 'Kaakslag' voor heel Vlaanderen sumentenorganisaties kregen van hem een pluim, „omdat zij een zeer verant woorde bijdrage leveren tot het prijs- bewustzijn Een regeling voor de vermogensaan- wasdeline VADi blijft de minister „zinvolvinden, al is. het begrijpelijk dat vee! ondernemingen het nu geen goed moment voor invoering vinden. De grondslagen voor de regeling zijn er echter al lang. maar het is jammer dat die niet eerder geconcretiseerd werden, „De VAD is een bijdrage om een zekere groei en een zeker evenwicht, te berei ken in de maatschappij, gezien vanuit de economische sector". Lubbers vond dat het energiebespa rende beleid reeë! wordt gevoerd. Wat de speciale maatregelen betreft, deelde hij mee dat er nu al 200.000 huizen van warm te-isolatie zijn voorzien. De Ne derlandse kolenmijnen zullen zo snel niet worden heropend, import zal no dig zijn en andere bewerkingsmetho den. Maar misschien zegt men over tien jaren wel weer dat we moeten minderen met die kolen, schertste de bewindsman, vanwege de druk op het vervoer e.d. Kalkar Nederland heeft een dringend beroep gedaan op zijn partners in hel zoge naamde Kalkarproject (de snelle kweekreactor) om niet over te gaan tot het bouwen van een tweede reac tor van dit type. De partners (West- Duitsland, België en Luxemburg) zijn het daarmee niet eens. maar hebben hun beslissing wel uitgesteld. Ons land zal niet met Kalkar II meedoen, maar we zitten nog wel tot het begin van de jaren tachtig vast aan de eerste fase, aldus Lubbers. De bouw van de drie kerncentrales is niet zo lang uitgesteld als het wel lijkt, betoogde de minister. De realiteit is dat dit kabiru deze centrales we du: binnenkort dt* stoot wordt gegi Dan gaal de publieke discussie r pelen en mede op basis daarvan kan herbi het besluit - of intrekking ervan worden bevorderd Wat de toekomstige aanvoer van vloeibaar aardgas betreft: De erkende in tei-na t iona le verzekeringsins tan tie Lloyds heeft het ontwerp voor een LNG-tanker van Verolme een „keur" gegeven. Volgens Lubbers betekent, dit „datje ermee uit de voeten kunt". De minister hoopt nu dat het Verolrne- ontwerp succesvol zal zijn. Er zijn grote investeringen nodig. o.a. voor de benodigde aanvoerinstallaties en an dere voorzieningen voor dit transport. Het totstandkomen van het speciale scheepsbouwoverleg in de zogenaamde Beleidscommissie Scheepsbouw gaat zeer stroef, deelde Lubbers nog mee. Ook de „kwestie-Zuid-Afrika" heeft voor vertraging gezorgd Drama Minister Lubbers deelde mee. de ka mer op dit moment geen aanvullende informatie te kunnen geven over het Nederhorst-comcern in Gorinchem. Hij zei slechts de opvatting te onder schrijven, dat er mogelijk voor de be drijven. waarvoor nu nog geen oplos sing is gevonden, een drama dreigt. DEN HAAG - De tweede kam. donderdag zal plaatsvinden. liec/l woensdagmiddag besloten dat hel debat one Foto: Aa ritjes en ff ruls inga luisteren naar Wiegel Met ingang van woensdag is in Ita lië de wet van kracht geworden die het roken verbiedt op elke besloten open bare plaats. Met uitzondering van de bioscoopeigenaars verwachten weinig Italianen dat op een strikte naleving van de wet kan worden toegezien door de reeds overbelaste politie. olm vun l'ngiim li Zuidafrikaan.se energiebedrijf E.SCOM en het consortium met Rijn-Schelde- Veroime. Bredero en Genera! Electrici kunnen aanbrengen. De regering vond het van belang om nauw contact te houden met de Amerikaanse autoritei ten. teneinde timing en inhoud van de besluitvorming op elkaar af te stem- „Aangezien het de Zuidafrikaanse au toriteiten bekend was dat de vol tooiing van de besluitvorming in de Verenigde Staten nog enige tijd zou vergen, heeft de regering gemeend het risico te mogen nemen om nog geen beslissing te nemen, ondanks het ver strijken van de door de Zuidafrikanen genoemde termijn". Volgens de brief van de ministers is er geen sprake van dat de regering al een definitieve toezegging had gedaan. „De betrokken ondernemingen zijn in alle fasen op de hoogte geweest van het feit dat de regering nog tot een definitieve besluitvorming moest komen. Er zijn stellig verwachtingen gewekt; er is geen sprake van het terugkomen op gedane toezeggingen". BRUSSEL-Na een opwindende dag in de nimmer eindigende Belgische taals trijd. likken de Vlamingen hun won den Aan de „apartheid" tussen Vla mingen en andere Belgen bij de loket ten op de afdeling bevolking van de Brusselse randgemeente Schaarbeek werd woensdag in alle vroegte een krachtdadig einde gemaakt. Slechts enkele uren daarna stelde de regering een nieuwe verdeling tussen Nederlands- en Franssprekenden vast ti; de Nationale Algemene Spaar- en Ujentekas (ASLK). Dat besluit kost li"Vlaamse ambtenaren hun baan. De regering kwam tot haar besluit on derdruk van het Rassemblement Wal- premler Leo Tindemans, had gedreigd uitde regering te treden als het besluit over de nieuwe verdeling bij de ASLK niet vóór 8 juni zou zijn gevallen. De regering volgde bij haar besluit het voorstel van het bestuur van de ASLK. datevenwel volgens de Vlamingen op onjuiste en deels valse gegevens be rust Door deze gang van zaken krijgen de taaipartijen - naast het RW het Brus selse Front des Francophones en de Vlaamse Volksunie - volop koren op hun molens. De Volksunie eist nu splitsing van tal van nationale instel lingen en de Franse taaipartijen willen dat In andere nationale instellingen cok de verhouding tussen Nederlands en Franstaligen wordt gewijzigd. Loketten De Schaarbeekse loketten zien cr sinds woensdagochtend weer uit zoals de wet dat voorschrijft. Dc FDF- burgemeester Roger Nols van Schaar beek weigerde tot tweemaal toe ge volg te geven aan de opdracht van de regering het beruchte loket, waar al leen Vlamingen zich moesten vervoe gen, tc sluiten en alle loketten tweeta ng te maken, zoals in heel Brussel is voorgeschreven. Regeringscommissaris Ganshof van der Meersch, vorige week benoemd om "Ols tot eind van dit jaar te vervangen, Wam woensdagochtend kwart, voor WOLKENVELDEN. 0p de meeste plaatsen droog weer met wolkenvelden, maar ook af en toe zon. Matige aan de kust nu en dan krach- "ge wind uit noordwest tot noord, 'bximumtemperaturen van 12 graden ®P de wadden tot 15 graden mldoosten van het land. vijf. vergezeld van 40 rijkswachters in 35 voertuigen, bij het gemeentehuis. Ganshof liet de deur van het gemeen tehuis met een koevoet openbreken en het- gehate bord „Voor Vlamingen" verwijderen. Militaire technici bezetten voor de zekerheid de radiocentrale van de Schaarbeekse politie. Gevechtstenue Deze spectaculaire actie deed de emo ties bij de Franstaligen hoog oplaaien. Rijkswachters in gevechtstenue pa trouilleerden door de De Wetstraat, het Brusselse regeringscentrum, waar de regering om half negen bijeen kwam en de nieuwe verdeling tussen Nederlands- en Franstaligen bij de Spaarkas vaststelde. Dat besluit bracht weer woedende reacties bij de Vlamingen teweeg. Vlaams personeel bij de Spaarkas ging prompt in sta king, zoals overigens hun Franstalige collega's eerder hadden gedaan we gens het uitblijven van het regerings besluit. Van Vlaamse zijde werd de afruil bin nen de regering tussen de Schaar beekse lokettenaffaire en de nieuwe verdeling bij de Spaarkas, die in het voordeel van de Franstaligen uitvalt, een „kaakslag voor heel Vlaanderen" genoemd. De jonge voorzitter van het RW. Gendebm. sprak daarentegen van een „belangrijk precedent". Premier Tindemans. de veel onderscheiden Mister Europa, volstond met de op merking „In dit land wordt flinkheid beloond". HILVARENBEEK - Het beroep pe dicureis toch veelzijdiger dan je op het eerste gezicht zou verwachten, vooral als de familie olifant tot je klantenkring behoort. Om de werk zaamheden goed te kunnen uitoefe nen. moet Olifant zijn slurf omhoog houden, maar doe je hem pijn. dan kun je er ook een mep mee krijgen. Dit alles speelde zich vandaag af in het Safaripark Beekse Bergen, waar bij de olifanten regelmatig eeU. verwijderd en nagels geknipt moe ten worden. CHl Het CHU-bestuur trekt vijf conclusies: - De betrouwbaarheid van de Neder landse overheid is in ernstige mate ge schaad: - De positie van het Nederlandse be drijfsleven in internationaal opzicht is verzwakt: - De desastreuze werkgelegenheidssi tuatie in ons land is onvoldoende se rieus genomen: - De toegankelijkheid van de Neder landse bedrijven tot deelname aan geavanceerde technologie is sterk be moeilijkt: - Een mogelijkheid tot een zo noodza kelijke versterking van onze nationale economie is teniet gedaan, waardoor de werkloosheid in ons land nog zal toenemen boven het reeds thans on aanvaardbare peil. Minister Lubbers werd in de Eerste Kamer door voorzitter Thurlings on derbroken toen hij zei dat de krediet- garantie was geweigerd Lubbers zei daaroD: „Ik heb bewust uitgesproken dat wij hebben geweigerd, al blijkt dat niet uit de diplomatieke taal die Den Haag gewend is". De mededeling van Lubbers wijkt noga] af van dé - mede door hem on dertekende - brief van het kabinet over de kwestie van de niet verleende ga rantie. „De verantwoordelijkheden van de minister van economische zaken zijn tot het uiterste beproefd", aldus Lubbers. Hij is - zo lichtte hij de sena toren nader toe - niet afgetreden nadat de order ons land voorbij ging. omdat dit niet past bij zijn zorgen voor de to tale sociaal-economische ontwikkelin gen in ons land. Afrikaanse kerken willen actie tegen kernleverantie NAIROBIE-LOESAKA OJPI, AFP) - De conferentie van Afrikaanse kerken (aacc) heeft woensdag een beroep ge daan op de OAE (Organisatie van Af rikaanse Eenheid) 'elke sector van de publieke opinie in Afrika en onder de vooruitstrevende krachten over de wereld' te mobiliseren tegen Fran- krijks voornemen kernreactoren in Zuid-Afrika te gaan bouwen KARLSRÜHE/BONN (AFP/DPA) - In West-Duitsland is een nieuwe grote spionagezaak ontdekt. Zoals het Westduitse persbureau DPA woensdag uit betrouwbare bron in Bonn heeft vernomen, zijn dinsdagnacht 8 tot 12 personen uit de omgeving van het Westduitse leger gearresteerd. het Vooruitzichten voor vrijdag en zater- Wisselvallig en aanhoudend koel. ^■rsvooruitzichten in cijfers gemid- m over Nederland. VjW vrijdag: aantal uren zon: 0 tot 8; m3v'mperatuul omstreeks 7 graden; •temperatuur: omstreeks 15 gra- niin'ste S| °P een drogl Periode van een w uur: 90 Procent; kans op geheel droog etmaal: 70 procent. m^aterdag; aantal uren zon: 0 tot 8; mjJj Petahiur. omstreeks 7 graden, den-k PeratuUn omstreeks 15 gra- tninsip Si°P een droge Periode van een eeh S i uur' 90 Proeent: kans op geneel droog etmaal: 70 procent. vhtrinn°r de temPer°turen geldt voor maT9e van 2 graden en 'onrisi 09 een mar9e van 3 graden de opgegeven waarden. 4,um Z0N EN MAAN Zon op 04.23 onder 20.53 Maan op 11.15 onder 00 12 DEN HAAG (ANP) - Ruim de helft van de Nederlandse kiezers wil dat de nieuwe regering na de verkie zingen in 1977 meer een midden koers gaat varen. Dit blijkt uit een enquete van het Nederlands Insti tuut voor de Publieke Opinie en het marktonderzoek (NIPO) van 10 en 11 mei. Twintig procent wil een rechtser beleid en zeventien pro eent voelt voor een ruk naar links. Uitsluitend onder de PPR- stemmers is een meerderheid (58 procent), die een linkser beleid wil len. Meer dan de helft van de PvdA-stemmers voelt voor een om buiging naar het midden (52 pro cent). Zevenvijftig procent van de WD-stemmers wil dat de volgende regering meer een middenkoers gaat volgen en bij de KVP, de CHU en de AR liggen deze percentages op 68. 44 en 40 procent. Zevenen veertig procent van de AR- aanhangers en 50 procent van de CHU wil een ruk naar rechts van het volgende kabinet. Achtendertig procent van de PvdA wil een om buiging naar links. Het NIPO heeft de uitkomsten van de enquete ook gerelateerd aan het lidmaatschap van een vakbond van de kostwinner. Hieruit blijkt dat 51 procent van de mensen, die lid zijn van het NW voelen voor een koers meer naar het midden. Dit percen tage ligt bij de NKV-leden op 64 procent en bij de CNV-leden en niet-vakbondsleden beiden op 50 procent. Meer naar links wil 38 pro cent van het NW. tien procent van het NKV en het CNV en vijftien procent van de niet-vakbondsleden VAN HULTEN WEKT IRRITATIE OP IN KAMER GEVOLGEN ANDER BUDGETTAIR NIET TE DRAGEN DEN HAAG (ANP) - Minister Wester terp van verkeer en waterstaat wil dat buslijnen van het streekvervoer, die 's avonds en in de w eekeinden op een traject gemiddeld minder dan tien reizigers per keer vervoeren, voor die periodes worden opgeheven. Hij zei dat woensdag in de tweede kamer bij het verkeers- en vervoersdebat. Dat is geen keiharde norm. maar een maatstaf, aldus de minister. Als streekvervoersbedrijven menen, dat in een bepaald geval een lijn voor de weekeinden en 's avonds niet moet worden opgeheven, zuilen zij dat goed moeten motiveren. De bewindsman heeft de streekvervoersbedrijven vo rige week een brief geschreven, waarin hij hen vraagt bij de opstel ling van hun nieuwe dienstregeling met die maatstaven rekening tehou- den. De minister was het met de communist Dragstra eens. dal deze maatregelen kunnen leiden tot vergroting van de werkloosheid bij het streekvervoer Maar volstrekte handhaving van de werkgelegenheid kan niet. als dat leidt tot onaanvaardbare budgettaire ge volgen. aldus Westerterp De bewindsman zei 'nogal ere onge lukkig te zijn" met de wensen die de PvdA-er Van der Doef op het punt van de overname van de tekorten van de openbaar vervoersbedrijven in de grote steden in een motie heeft neergelegd Na hel antwoord van ae minister ver anderde de socialist zijn motie. In zijn afgezwakte motie vraagt de PvdA-er thans of in afwachting van een wette lijke regeling de algemene maatstaven en de wijze van beoordeling van de plannen kunnen worden bekendge maakt. Het verzoek om een stelsel te maken van taakstellende doeluitke ringen liet Van der Doef vallen Taxi's Minister Westerterp wil nog wel na gaan. of de invoering van vaste taxi tarieven - een suggestie van Van der Doef - technisch haalbaar is, al heeft de bewindsman hierover grote twij fels. De omstandigheden waaronder i's worden geëxploiteerd, verschil- sterk van gemeente tot gemeente. )eze uitspraak bracht Van der Doef ;ot de vraag of het dan niet mogelijk s vaste tarieven in te voeren per ge meente of wijk. De minister zal bin nenkort over de technische mogelijk heden aan de kamer rapporteren. Tegen mevrouw SmitrKroes (wdl zei Westerterp. dal het geen probleem is de strafbaarstelling van iemand die een taxirit niet betaalt, juridisch er gens onder te brengen. Het is echter een beleidsconclusie van minister Van Agt van justitie geweest, dat de straf baarstelling geen aanbeveling ver dient. aldus de bewindsman. eiligheid Over de verkeersveiligheid zei Wester terp. dat de verplichte reflector op de fiets om de zichtbaarheid te verhogen, waarschijnlijk voor het eind van dit jaar zal worden ingevoerd. Ook zal dit jaar nog een wetsontwerp worden in gediend. dat betrekking heeft op de in validenvoertuigen en hun plaats op de weg. De motie van de KVP-er Comelis- sen. die vraagt om betere verkeerson- derwijs op alle scholen, zou de minister als een ondersteuning van zijn beleid zien. Hij zei voorts graag te zullen meewerken aan een motie van DS'70 om het Binnenhof in Den Haag volle dig autovrij te maken. VVD en KVP hebben zich woensdag in de tweede kamer duidelijk geïrriteerd geloond over het scherpe antwoord, dat staatssecretaris Van Huiten (ver keer en- waterstaat) de kamer gaf tij dens het verkeers- en vervoersdebat. Van Huiten zei onder meer-er voor te passen onder curatele gesteld te wor den door de kamer. Hij deed deze uit spraak naar aanleiding van een motie van mevrouw Smit-Kroes, die hem het onmogelijk zou maken volgens zijn eigen initiatieven verder te werken. In de motie wordt de regering gevraagd eerst te gaan studeren op de samen hang tussen nationaal en internatio naal vervoersbeleid alvorens maatrege len te treffen, die in de beleidsnota goederenvervoer worden aangegeven. De motie heeft vooral ten doel de keu zevrijheid voor de verladers te waar borgen. De staatssecretaris zei. dat aanvaar ding van de motie zou betekenen dat zijn functioneren in het buitenland op het punt van het goederenvervoer on mogelijk zou worden. Het zou hem be letten de maatregelen, die hij in de nota heeft aangekondigd, uit te voeren Aanvaarding van de motie zou een klap in het gezicht zijn van degenen die streven naar verbeteringen in het goederenvervoer, aldus Van Huiten. Hij wees beslist de suggestie van de hand dat de nota een produkt is van een staatssecretaris die geïsoleerd staat ten opzichte van de rest van het kabinetsbeleid. Mevrouw Smit had gezegd, dat de relatie van de nota met het ruimtelijk ordeningsbeleid en met de rest van bet verkeers- en vervoers beleid ontbreekt. „Er is geen scheiding tussen kabinet en staatssecretaris. Het is geen afwij king van een staatssecretaris, die er per ongeluk is doorgeslipt." zo zei Van Huiten. Dit ontlokte mevrouw Smit de opmerking, dat zij haast zou veronder stellen. dat de geldingsdrang van de staatssecretaris in het geding is. Vol gens Van Zeil (kvp> toonde de forse reactie van de bewindsman aan dat hij bepaald niet de meest aangewezen fi guur is om een optimaal klimaat te scheppen voor overleg. Van Huiten noemde de motie-Van Zeil. waarin deze vraagt om een studie naar de vraag op welke wijze het overheids bedrijf Van Gend en Loos weer geheel of gedeeltelijk in particuliere handen kan worden gebracht, onaanvaard baar. Volgens de bewindsman is Van Gend en Loos niet zo maar te vergelij ken met andere ondernemingen. De staatssecretaris vroeg wel una nieme steun van de kamer voor de WD-motie, waarin ongerustheid wordt uitgesproken over de beperking van het aantal ritmachtigingen voor het wegvervoer naar West-Duitsland. Die motie zou een aanzienlijke steun in de rug zijn bij het verdere overleg over deze zaak."' aldus Van Huiten. De Nederlandse regering heeft blijkens haar brief op 27 april van dit Jaar een nota van de Zuldafrlkaan.-.e regering ontvangen, waarin werd gesteld dat de regering de benodigde exportvergun ningen zou moeten vertenen en „dat r.i) de aannemers niet zou hinderen door exportbeperkingen of morele druk uit oefenen. of op welke wijze dan ook de uitvoering van het contract zou be iemmeren. ophouden of voltooiing daarvan beletten" Volgens de minis ters werd antwoord op deze brief voor 17 mei verzocht Dit antwoord kwam pas op 26 mei. In een brief aan de Zuidafrikaanse am bassade schreef de regering toen dat „dc Nederlandse regering geen be voegdheden ter beschikking staan om m te grijpen in de uitvoering van wet tige contracten als hel onderhavige". Ook werd toen aan de Zuidafrikanen duidelijk gemaakt dat de Nederlandse regering zich nog wilde beraden. De regering geeft toe. geweten tc hebben van de uiterste data die door zowel het bedrijf ESCOM als de Nederlandre partners uit het consortium <RSV. Bredero. Cornprimo) zijn genoemd. Op 28 mei 's avonds,1 toen bekend werd dat Zuid-Afrika de order aan General Electric, de hoofdaannemer in het consortium, had ingetrokken, hebben premier Den Uyl en minister DuLsen- berg spoedoverleg gevoerd. De Zuid afrikaanse ambassadeur is toen ge vraagd zich gereed te houden voor het ontvangen van een boodschap, die hem kort na middernacht i-. overhan digd. In de boodschap werd de Zuid afrikaanse regering gevraagd w aarom deze haast nodig was. en werd herin nerd aan de „alleszins redelijke wens van de Nederlandse regering om zicb in Amerika nader le oriënteren". Op deze boodschap is geen antwoord ont- VORSTER NAAR EUROPA fVan onze correspondent) JOHANNESBURG - De Zuidafri kaanse premier Voster zal eind deze maand naar Europa vliegen om daar een conferentie bij te wonen van alle Zuidafrikaanse ambassadeurs, die ge stationeerd zijn in Europa, dc Ver enigde Stalen en hel Midden-Oosten. Dit werd woensdag door minister van buitenlandse zaken, dr. Hilgard Mul ler. meegedeeld, die samen met de staatssecretaris van buitenlandse za ken. Brand-Fourie. Vorsler zal bege leiden. Directie: F van de Velde. K Scherphuis en W. F. de Pagter. Hoofdredacteur: G A de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M P Dieleman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walslraai 56-60. lel (01184) 15144. Middelburg: Markt 51. tel. (01180) 27651. Grote Markt 2. tel (01100) 16140. Terneuzen: Nieuwsiraat 22. tel. (01150) 4457 Hulst: Sieenstraat 6. Tel (01140) 4058 In de avonduren ts de centrale redactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 19 00 uur: (01184) 15144 Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186)1564 s Zeierdags (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur Redactie (01184) 14795. Voor klachten bezorging op za terdag. de plaatselijke kantoren van 9.00-11 30 uur. Expeditie: 101183) 63533. Overl. edv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22 00 uur (01184) 15144 Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal 37,75; franco per post f 42,-; per maand, 12.75; losse nummers 0,50 (inclusief 4 pa. btw). Advertentietarieven: 77 c I per r per advertentie 11.55: ingezon den mededelingen 2'hx tarief. Voor bneven bureau van dit blad f 2.50 meer. Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclus«ef 4 pet btw. Giro: 35 93 00, P rovinciate Zeeuwse Courant. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 33