Lauret wil met Zeeuws elftal schitteren tegen Roda Profkoers Kloosterzande met sterk rennersveld Tresemieke Picavet in selectie Europese ponykampioenschappen "KANS OM TE BEWIJZEN DAT ZEEUWS ELFTAL NIET ALLEEN IN MIDDELBURG OF VLISSINGEN MOET SPELEN" WEIGERAAR VAN VORIG JAAR IS NU UITERST GEMOTIVEERD Basisopstelling ongewijzigd voor wedstrijd te Terneuzen SRV&HEINEKEN OPSTELLING ZEEUWS ELFTAL AFDELING -jPZCX Zeeuwse schaakcompetitie jeugd zeer slecht bezet KUIPER, RAAS, DE WAAL, KNETEMANN, EN G0DEFR00T f DINSDAG KOERS TE IJZEN DUKE Zeelandia houdt Pinkstertoernooi Unitas 2 won in Kloetinge DONDERDAG 3 JUNI 1976 TERNEUZEN - Als hot aan Eugène Lauret ligt komt het Zeeuws elftal morge navond (vrijdag) tegen bekerfinalist Roda .IC uit Kcrkrade met een klinkend succes uit de bus. I)e voorstopper van de Zeeuwse ploeg, die zaterdag een van de uitblinkers was in hel tlreffen tegen de Belgische topclub RVVDM Molenbeek, wil er alles voor doen om met zijn formatie een uitstekend resultaat te behalen. Belangrijkste aanleiding voor die gemotiveerde houding van Lauret is het feit dat dit jaar voor het eerst Zeeuwsch-Vlaanderen niet vergeten is voor de selec tie. In het verleden voelden de Zeeuws-Vlamingen zich achtergesteld. Vorig jaar be dankte Lauret om die reden voor de eer. ..Ik zag het toen helemaal niet zitten", betoogt, hij ..Ik was de enige speler uit Zeeuwsch-Vlaanderen, die was geselec teerd. Ik had er geen enkele behoefte aan om alleen een keer of vijf naar de over kant te gaan" Zijn weigering had tot gevolg dat hij er dit Jaar aanvankelijk niet bij was Door het wegvallen van Terneuzen-voorstopper F.rank Dey. die wegens een studiereis naar Schotland bedankte, klopte trainer Jo de Waal alsnog aan bij Lauret. hoede en het middenveld dirigeert en ik de verdediging. Vandaar dat we in feite met twee aanvoerders spelen". Om die verdediging te kunnen organi seren staat Eugéne Lauret in feite op de verkeerde plaats. Als voorstopper heeft hij niet voldoende overzicht om zijn taak echtgoed te kunnen uitvoeren. „Dat is inderdaad zo".zegt hij. „Ik mis als voorstopper voldoende overzicht. Maar het is gewoon zo dat er anders niemand in de verdediging is die de zaak regelt. Ook de keepers doen in mijn ogen te weinig aan de organisa tie". Deze opmerking van Eugène Lau ret valt het best te begrijpen als men weet onder wat voor omstandigheden hij bij Terneuzen de afgelopen compe titie heeft gespeeld. Daar regelde doelman Jan Rietdijk wel degelijk de Temeuzen-defensie met enorm veel bravour en inzicht „Eerlijk gezegd", stelt Lauret vast. had ik niet anders verwacht dan dat ook onze doelman er bij zou zijn. Trouwens heel de verdedi ging van Terneuzen had er bij gestaan als Alex de Hulster niet geblesseerd was geraakt en Frank Dey niet van wege studiereden moest afhaken. Al leen had ik er dan niet bij geweest, vanwege mijn weigering". Hij stelde zich onmiddellijk beschik baar. „Nu er meerdere spelers uit Zeeuwsch-Vlaanderen zijn geselec teerd en dankzij liet feit dat het Zeeuws elftal eindelijk ook eens in Terneuzen speelt, ben ik hardstikke blij dat ik er weer bij ben. Ik had dit niet willen missen", stelt hij. Nu de technische commissie oor heeft gehad voor de Zeeuws-Vlaamse kritiek wil Laurel ook tot het uiterste gaan. „Daar hebben we ook de steun van het pu bliek voor nodig. Ik hoop dat er voor deze wedstrijd voldoende belangstel ling zal zijn. Met deze wedstrijd krijgt Zeeuwsch-Vlaanderen de kans om te bewijzen dat het Zeeuws elftal beslist niet alleen in Middelburg of Vlissin- gen moet spelen". Veel verbeterd Eugène Lauret is best te spreken over de begeleiding rond het Zeeuws elftal. „Alles is toch wel verbeterd", zegt'hij „Er is nu een dokter bij en een fysio therapeut en ook de dames worden niet aan hun lot overgelaten. Ik vind dat erg belangrijk. Trouwens ook de sfeer binnen de groep is uitstekend". Het ziet er dan ook naar uit dat de laatste man uit de Terneuzenverdedi- ging vrijdagavond niet voor de laatste keer voor het Zeeuwse team zal uitko men, Van een afscheidswedstrijd zoals wel eens wordt gesuggereerd is. als het aan hemzelf ligt, nog geen sprake. Lau ret: „Het is in feite toch nog altijd een eer om geselecteerd te worden. Het is de bekroning van een uitstekend sei zoen anders kom je er niet bij. Zater dag wordt ik dertig maar ik schat dat ik nog wel een jaar of drie kan blijven spelen als laatste man. Ik heb alles mee. Dat moet ook wel, want ik sta nu bepaald niet bekend als een fanatieke 'trainer'. Trouwens als ik er alles voor zou moeten laten dan stopte ik er mee, dat zou ik gewoon niet op kunnen brengen". Twee aanvoerders Volgens Eugène Lauret heeft het Zeeuws elftal twee aanvoerders al loopt Kees van der Sluis met de aan voerdersband om. Lauret: „Er is een duidelijke afspraak dat Kees de voor- Als een berg MIDDELBURG - Trainer Jo de Waal van het Zeeuws elftal heeft voor de wedstrijd tegen Roda JC voor dezelfde basisopstelling geko zen als voor de wedstrijd van afge lopen zaterdag tegen het Belgische RWDM. De wedstrijd tegen de KNVB- bekerfïnalist Roda JC uit Kerkrade (thans zeker van Europacupvoetbal volgend seizoen, dankzij de titel van PSV) wordt gespeeld op het hoofd- veld van het Zuidersportpark in Temeuzen en begint vrijdagavond om 19.00 uur. Het Zeeuws elftal ziet er als volgt uit: Adrie van Huizen (Zeeland Sporti in het doel; verdedigers: Paul Telussa (Jong Ambon). Daaf Faasse (Meeuwen). Eugene Lauret (Temeu zen en Eugene Fagg (Vlissingen): midden: Kees van der Sluis (Mid delburg), Henny Wijs (Middelburg), Wim Dekker (Middelburg) en Simon Harinck (Middelburg): voor: Bert Pentury (Jong Ambon) en Leo van Ast (Yerseke). Wisselspelers: Maar ten van der Staal en Jan Geelhoedt van Temeuzen. Ivo Wouters (Koe wacht) en Johan Dijkhuizen (RCS). Als scheidsrechter is aangesteld Piet van Gastel uit Breda en als grensrechters treden op Ad van Beek uit Axel en Cees Steenbakker uit Hulst. Makelaarskantoor Rouw. de Neder landse Middenstandsband en het Actie Centrum Terneuzen hebben deze wedstrijd mede mogelijk ge maakt Jo de Waal fungeert weer als train- ericoach en de verzorger is fysiothe rapeut Niek Knol (Ton Sheilds is met vakantie i. (ADVERTENTIE) 10 jaar Heineken bier bij SRV.Doe mee aan"*": uniek letterspel.Tijdelijk spelkaart bij elk krat Heineken bier. Vele prijzen, o.a. weekends naar Londen Alléén bij de SR' MIDDELBURG - In het kader van het 20-jarig bestaan van de voetbalver eniging Heinkenszand speelt het Zeeuws afdelingselftal zaterdagmid dag 5 juni in Heinkenszand tegen het eerste elftal van de vereniging van die naam. De wedstrijd op het gemeente lijk sportterrein in Heinkenszand be gint om 15.00 uur. De volgende spelers zijn uitgenodigd voor het Zeeuws afdelingselftal: de keepers Nol Verdonk (Lewedopse Boys en Joop van de Broeke (Schoondljke): verder Johan Baert en Jack Paridaen (Aardenburgi. Rinus Comelis (Schoondijkei. Jan Lievense iBrou- wershzveni. Wim Berrevoets (WIK). Rudi Snauwaert «Aardenburgi, Jack Wille (Ria W>. Eddy Schild 'Bruse Boys). Chris Riemens (Serooskerke). Joost Folmer (SKNWKi.Theo de Croock (Aardenburg) en Wim Geluk (Bruse Boys). Afdelingsoefenmeester Jo de Waal heeft de technische leiding In handen en als verzorger treedt op Ron Ver kerk. Scheidsrechter is de heer L, Baert en grensrechters zijn de heren L. van Ee- nennaam en P. de Jonge. Dit is de voorlaatste wedstrijd van het aldelingselftal. Zaterdag 12 Juni speelt de afdelingsselectie tegen het zaterdag afdeüngselftal van Brabant, op het ter rein van Tholense Boys. sport 16 AXEL - De Hulsterse amazone Tresemieke Picavet is met haar DonvKittr doorgedrongen tot de eindselectie voor de Europese ponykampioenschanl pen, die van 9 tot en met 11 juli in het Duitse Söder worden gehoudtn Momenteel zijn cr nog zes combinaties in Nederland in strijd voor vier plaatsen naar deze titelstrijd. Voor Tresemieke Picavet en haar instructrice Mien de Feyter is het al een geweldige prestatie om zich op landelijk niveau zo te onderscheiden ln de aressuurproeven. In februari reed Tresemieke Picavet in Houten naar eerste selectiewed strijd van de KNF Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rij! verenigingen). Tijdens deze wedstrijd werd ze reeds geselecteerd om door te gaan Om de veertien dagen moest Tresemieke Picavet daama naar Uddelwaar telkens een M en een Z proef moest worden gereden die werd gejureerd door mevrouw Siem. de heer Mellema. mevrouw Roerink-Smelt, de het' Barlagen en de heer Ruiterkamp. Een jury die bekend staat als de grootrj dressuurdeskundigen in Nederland. Na deze wedstrijd behoorde Tress- mieke bij de twaalf beste combinatie van de KNF. Via selectiewedstrijden in Arnhem en Wierden veroverde ze een plaats bij de laatste zes var.de KNF en moest zij op 15 en 29 mei deelnemen aan selectiewedstrijden n Nijmegen waar ook de NPC (Nederlandse Ponyclub) en de NKB (Nede-. landse Katholieke Bond) met hun zes beste combinaties in de ring-®, schenen. Op 15 mei werd te Nijmegen gejureerd door mevrouw Siem en de heerVan de Berg, de trainer van de bekende militaire 'ruiter Maarten Jurgens, Opdie dag had de Hulsterse amazone de pech dat haar pony Kitty niet in opti male conditie was. Heel wat beter ging het dan ook op 29 mei toen Trese mieke Picavet zich als derde plaatste en via het totaalresultaat zich toch bij de laatste zes van Nederland wist te werken. De komende weken zal ze nog enkele wedstrijden moeten rijden vooraleer men definitief weet of ze inderdaad zal kunnen deelnemen aan de Europese ponykampioenschajê- pen Omdat Eugène Lauret onder geen en kele voorwaarde op eigen veld met het Zeeuws elftal wenst af te gaan ziet hij als een berg tegen de wedstrijd van vrijdagavond op. Vooral de con frontatie met Roda-spits Dick Nan- ninga vreest hij. Nannïnga die bekend staat als een van de hardste spitsen in het Nederlandse betaalde voetbal zal door Eugène Lauret moeten worden uitgeschakeld. Eugène Lauret: „Vanaf de erste wed strijd dat ik er weer bij was. heeft Jo de Waal me met opzet voorstopper gezet voor het duel tegen Roda JC Niet on begrijpelijk omdat Daaf Faasse lengte tekort komt om Nannïnga in de lucht te kunnen afstoppen. Maar over deze spits gaan veel wilde verhalen. Nu ben ik heus ook niet een van de flauwsten. maar ik zie er verschrikkelijk tegen op. Niet dat ik bang ben. maar helemaal gerust ben ik nu ook weer niet". Hoewel Jo de Waal geen wijzigingen in de opstelling van het Zeeuws elftal heeft aangebracht had Lauret graag gezien dat ei' wat meer Zeeuw- Vlamingen in de ploeg waren opgeno men. „Ik zou het normaal vinden -dat Jan Geelhoed en Maarten van der Staal van Terneuzen enn zouden staan en volgens mij had ook Ivo Wouters van Koewacht vrijdagavond moeten spelen. Als hij meedoet is dat goed voor vijfhonderd toeschouwers extra Dt zijn omstandigheden waar men vol gens mij wel rekening mee moet hou den", besluit Lauret. WIM MALJERS NAAR DEVVBRESKENS MIDDELBURG - De Middelburger Wim Maljers heeft een contract voor één jaar getekend bij de vierdeklasser Breskens. Maljers volgt bij het dit seizoen gede gradeerde Breskens de Souburger Paul. de Kraker op. Maljers trainde eerder de Vlissingse vereniging Wal cheren en de laatste drie seizoenen met veel succes de zaterdag afdelingsclub Colijnsplaatse Boys. VLISSINGEN - Ook dit jaar is er weer een Zeeuwse schaakcompetitie voor jeugdteams in alle drie de leeftijdsca tegorieën. Jeugdleider Walter Cardon heeft met de start van deze competitie gewacht tot het Zeeuwse schaakleven wat meer ruimte liet om te spelen. Nu alle normale evenementen vrijwel achter de rug zijn krijgt deze betrek kelijk kleine confrontatie tussen di verse Zeeuwse clubteams wat meer aandacht. Er zijn overigens weinig in schrijvingen binnengekomen. Van de in totaal vijftien Zeeuwse schaakverenigingen hebben er slechts vier gereageerd; Vlissingen, Het Witte Paard uit Sas van Gent. Terneuzen en West-Zeeuwsch-Vlaanderen Deze laat ste heeft zich overigens alweer terug getrokken omdat men geen kans zag binnen redelijke tijd het programma af te werken. Dit heeft overigens alleen repercussies in de A-categorie - tot 20 jaar - omdat het West-Zeeuws-Vlaamse team daarvoor had ingeschreven. In deze categorie blijven nu Vlissingen en Het Witte Paard over zodat het een nogal eenzijdige confrontatie wórdt. De B-categóne is nóg het best bezet Vlissingen schreef hier in met twee vijf tallen, Terneuzen en Het Witte Paard elk met één. In de C-categorie was slechts één inschrijving binnengeko men, namelijk een vijftal van jeugdige Vlissmgers tot 13 jaar. Dit vijftal is thans automatisch geplaatst voor de wedstrijden om het Nederlands kam pioenschap dat dit najaar in Utrecht zal worden gespeeld De eerste wedstrijd in de B-categorie is inmiddels gespeeld, namelijk die tus sen Vlissingen I en Vlissingen II en eindigde in een 4.5-0,5 overwinning voor het eerste team uit de Scheldes- tad. Alle wedstrijden moeten voor 1 juli gespeeld zijn in verband met op gave voor de nationale kampioen schappen. SINT-LAURENSWINT TAFELTENNISBEKER MIDDELBURG - Op overtuigende wijze heeft het tweede team van- Sin.tr Laurens beslaggelegd op de tafelten nisbeker in de B-klas. Het team uit Sint-Laurens won tijdens de finale in Goes met 5-0 van Sint-Aloysius IV. KLOOSTERZANDE - Het wielerco- mité Kloosterzande heeft dit jaar niets aan het toeval overgelaten om de profkoers van zondag (1ste pink sterdag) tot een succes te maken. Be halve een uitgebreide propaganda- aetie heeft het comité een schitterend deelnemersveld gecontracteerd. Maar net als in 's-Gravenpolder luidt in Kloosterzande de noodklok harder dan ooit. Als men er zondag niet rede lijk uitspringt is het vermoedelijk de laatste keer dat de beroepsrenners in het Oost-Zeeuws-Vlaamse plaatsje een criterium rijden. Penningmeester Paul van Water schoot. „Vorig jaar hadden we geen al te best rennersveld. We zijn er toen re delijk uitgesprongen. We willen het nu een keer proberen met een goed ren nersveld. Het is voor het eersL dat we profs op eerste pinksterdag laten rij den. In het verleden was het die dag al tijd koers voor de amateurs en dal is vanwege de grote publieke belangstel ling altijd een groot succes geweest Als de profkoers zondag echter mislukt is het echter de laatste keer Het deelnemersveld dat zondagmiddag om vier uur in de Cloosterstrani van start gaat is een van de sterkste die men in Nederland bijeen kan brengen. Van de Nederlandse profs ontbreken alleen Roy Schuiten, Gerben Karstens (ze waren te duur) en Joop Zoetemelk (hij kon zich niet. vrijmaken). DE WAAL t I I r l ejeume Het Ajtje sterke profs wordt aange voerd door wereldkampioen Henny Kuiper en de wereldkampioen van vo rig jaar bij de amateurs Ad Gevers. Van TI Raleigh gaan van start/ de sterke Gerrie Kneteman, Piet van Katwijk. Rene Pijnen. Cees van Don-' gen en natuurlijk ook Jan Raas Fnsol komt naar Kloosterzande met onder anderen Cees Priem, Fedor en Nidie den Hertog en de Zeeuw Ko Blok. Naast Ad Gevers gaat van BP Lejeune zondag ook Wim de Waal in Kloosterzande van start. De Axelaar heeft onder Franse vleu gels een uitstekend voorseizoen achter ae rug met vooral een opvallende pres tatie in Parijs-Nice en krijgt nu einde lijk weer eens de kans om in Zeeuwsch-Vlaanderen te laten zien dat hij nog altijd een stukje kan fietsen. Het Zeeuwse aandeel in dc bezetting van de profkoers is toch niet te onder schatten. Behalve Priem. Raas. De Waal en Blok zijn ook Richard Bu- kacki en Jos Schipper van Ormas Sharp van de partij, evenals de ln Ter neuzen woonachtige Bob Cary Twee renners, grote kanshebbers zijn Jan Aling en Gerard Vianen. Om de Nederlandse profs enig tegen spel te bieden heeft men een paar zeer sterke Belgen aangetrokken. Dat zijn Walter Godefroot en Heiman van Springel, de nummers één en twee van de laatste Bordeaux - Parijs. Verder gaan van Belgische zijde nog van start Wilfriëd David en Mare Reyniers. Compleet wielerprogramm Het wielerprogramma in Klooster zande beperkt zich niet alleen tot de profs. Het wielergebeuren begint reeds om half ëcn met een wedstrijd voor dc liefhebbers over -10 km. waar voor reeds 75 inschrijvingen binnen zijn met daarbij alle Zeeuwen. Oin kwart voor twee komen dan de ama teurs aan de beurt. Die kunnen in Kloosterzande als het waren hun re vanche rijden voor het Zeeuws kam pioenschap dat de dag ervoor in Boschkapelle wordt gehouden. Van Brabantse concurrentie is die dag geen sprake omdat daar die dag het provinciaal kampioenschap wordt ge houden. Onder de deelnemers bij de amateurs zijn. Toine van den Bunder. Peter Gödde. Johnny Verbeke. Thijs Fase. Cees Spaans. Heddy Nieuwdorp. Frans Verstraeten, plaatselijk favoriet Cor Vervaet. Wim Jeremiasse en Wim van Steenis. De amateurs rijden 80: km. Het parkoers heeft een lengte van 2500 meter met start en finish in de Clooslerslraat Het complete wielergebeuren in Kloos terzande kost zondag ongeveer 25.000 gulden. Een respectabel bedrag dat voor het overgrote deel gedekt zal moeten worden door de komst van het publiek. „Daar doen we het ook voor". zegt Paul van Waterschoot „We doen het heus niet voor onszelf, hoe leuk we het ook vinden. We willen alleen het wielerpubliek iets bieden. Als ze ons in de streek laten is het gedaan. Dan kunnen we volgend jaar alleen nog met nieuwelingen en liefliebbers rijden. Dat kost toch bijna geen geld. GODEFROOT Albert Harms derde bij NK power-lifting TERNEUZEN - In gebouw Amicitlain Den Haag zijn zondag de Nederlandse kampioenschappen power-lifting ge houden. In liet onderdeel bankdruk- ken werd de, Terneuzenaar Albert Harms derde bij de zwaargewichten met 160 kg. In de categorie ban tamgewichten went de 55 kg wegende Krijn Dobbelaar ui: Axel. die onder leiding van Hamu traint, derde met 77.5 kg Een fraai re sultaat voor deze Axelaar die debu teerde op de nationale kampioen schappen. Hij schaarde zich na een jaar trainen al onder de besten. Alben Harms neemt 19 juni deel aan de Ne derlandse kampioenschappen knie buiging. Op dit onderdeel is hij kam pioen en recordhouder IJZENDIJKE - Dinsdag 8 joni houdt de WV IJzendijke dc 42e ronde ran IJzendijke. een wielerkoers voor lief hebbers en dames. De organisatoren hebben voor de cate gorie dames inschrijvingen binnenge kregen van onder anderen wereldkam pioene Trijntje Fopma, Keelie van Oosten-Hage. Gré Kneteman, Tnius van der plaat, Willy Kwantes, Nel Streef. Ans Riemersma en de Zeeuws- Vlaamse Brigitte van Goethem. Bij de liefhebbers komen de bekende Zeeuwse toppers aan de start. Favorie ten zijn Willy de -Feber. Ko Tolhoek. Lepoeter, Moens en Maas. De start van de dames wordt gegeven om 2 uur. Ze rijden 40 km. De liefhebbers njden 60 km en starten om 15.30 uur MIDDELBURG - De voetbalvereni ging Zeelandia uit Middelburg houdt maandag 7 juni (2c Pinksterdag) haar jaarlijkse toernooi voor eerste elftal len op de velden aan dc Nadorst te Middelburg. De deelnemende verenigingen zijn: ln poule A: Kortgene, Veere. Walcheren en Zeeland Sport: poule B' Hans- weertse Boys, Noormannen. Oostka- pelle en Zeelandia. Door de concurs- tie van het Hollandia toernooi te Boe- tinge is het dit jaar een minder stak bezet, toernooi geworden. De wedstrij den beginnen om 10.00 uur. De finales worden 's middags gespeeld. Een leuke bijkomstigheid is de rentree van scheidsrechter J. Mondeel, die vong jaar eveneens het toernooi leidde. De andere scheidsrechters zijn: J. Witte, N. van Giezen en W. van Broekhoven Tevens houdt Zeelandia zaterdag juni aan de velden op de Nadorste» groot veteranen toernooi met deelne ming van alle veteranen elftallen van Walcheren: Vlissingen, Zeeland Spri". V C.K., Arnemuiden, Walcheren, ©f ton. F C. Laurens en Zeelandia. vang eveneens 10.00 uur KLOETINGE - Het toernooi voor tweede elftallen van de vereniging Kloetinge heeft een geheel interp"^ vinciale finale gekregen. De bei« "buitenlandse" deelnemers U (Gorkum) en Unitas (Rotterdam) kwamen als poule winnaars in deun le. De Rotterdammers wonnen mf 2-1. Vlissingen eindigde door een 0-1 op Terneuzen als derde. De strija «s de 5e en 6e plaats ging tussen sraer- diek en Kloetinge: 0-1 en KrabbenoB* eindigde als achste na een 1-0 nea laag tegen de Amemuiden-reserve afloop van het geslaagde toerno reikte technisch secretaris Pau Jonge- jan de prijzen uit, Scheidsrechters wa ren A. Bolle. P de Jonge. M. ZoUlfr welle en L. Kraak. ZURICH -Soedan getrokken uit de voorronden toernooi om het wereldkampioen^» voetbal in 1978. waarvan de emi den m Argentinië worim egg Het secretariaat van de FIFfin dinsdag in Zürich meegedeeld

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 16