Parkeerruimte even duur als het openbaar vervoer Eis levenslang tegen Joegoslaaf Beroep VN-commissie op Parijs om kernleveranties te verbieden GRIEKENLAND NOG NIET IN DE EEG MUZIEK OP STRAA T Joemblatt vraagt Frankrijk steun Akkoord visserij- oorlog drees wïl minder parkeerplaatsen Ministers ontzien Turkije amerikaans ïïedesplan middenoosten BOMAANSLAGEN OP VS-BASIS FRANKFURT SGP ACHTER VAN AGT syrische invasie libanon KRACHTIGE REACTIES UIT AFRIKAANSE LANDEN Eigenaar van kofferbom geïdentificeerd WOENSDAG 2 JUNI 1976 DEN HAAG - Fractieleider Drees van DS'70 verw ijt het kabinet met zijn subsi dies voor parkeerruimte ruwweg evenveel geld uit te geven als het openbaar vervoer thans nodig heeft, terwijl beperking van parkeerplaatsen juist een middel kan zijn om het openbaar vervoer meer passagiers te bezorgen. In de Tweede Kamer betoogde Drees dinsdag dat ..het parkeerbeleid het be langrijkste instrument is om de ver- pleitte hij voor het spoorwegvervoer, gegeven het feit dat in 1960 elke Neder lander gemiddeld 17 treinreizen per voerskeuze van de autobezitter te jaar maakte en in 1974 nog maar 13.5. beinvloeden. Maar het beleid van dit *--*■ J'J kabinet voorziet daarentegen in uit breiding van parkeerruimte, waarvan de kosten per plaats, in of bij nieuwe gebouwen, op 20 tot 25.000 gulden ko men. Zouden deze versluierde subsi dies niet meer worden verstrekt, dan werden daarmee bovendien de over heidsuitgaven beperkt", aldus Drees Drees sprak zich bij deze behandeling van een aantal verkeers- en vervoers- nola's dan ook met kracht uit tegen eerder door de SGP'er Van Rossum verkondigde opvattingen, die juist beperking van het openbaar vervoer voorstond. Met name richtte Van Ros sum zich tegen de talrijke interlokale busverbindingen waarmee per rit 0 tot 5 passagiers worden vervoerd. „Dan maar een taxi. al dan niet gesub sidieerd. of meerijden met een dorps genoot die wel een auto heeft'aldus Van Rossum Eenzelfde beperking be- ondanks het dure en nog steeds geld kostende NS-plan Spoorslag "70. Zelfs de energiecrisis heeft op de bezettings graad van het openbaar vervoer geen merkbare invloed gehad" Moties De PvclA-er Van der Doef diende een motie in. waarin hij de wens uit dat de regering de gemeenten, van wie zij de tekorten van liet openbaar vervoer overneemt, niet te sterk aan banden legt. De gemeenten dienen wat betreft het openbaar vervoer een eigen ver antwoordelijkheid te houden, ook al omdat er een sterke samenhang is tus sen het vervoersbeleid, de ruimtelijke ordening, de leefbaarheid en de ver keersveiligheid in de gemeente. De motie van Van der Doel Was mede ondertekend door Van Kuijen <ppri. Mevrouw Smit-Kroes fvvdi kwam sa- BRUSSEL - De ministers van buiten landse zaken van de negen EEG- landen willen eerst de toekomstige hulpverlening aan Turkije en Grie kenland hebben geregeld, alvorens de formele onderhandelingen over de toetreding van Griekenland tot de Eu ropese Gemeenschap van start gaan. Deze conclusie werd dinsdag in Brus sel getrokken na afloop van een bij eenkomst van de negen bewindslieden van buitenlandse zaken. Besloten werd de onderhandelingen met de regering in Athene over Grie- fcenlands toetreding vooraf te laten S23i door bijeenkomsten van de mi- mstssvan buitenlandse zaken van de regen met hun collega's van zowel Turkije als Griekenland m het kader van de allang met beide landen be- iiaside associatie-overeenkomsten. De toekomstige hulp van de gemeen- sSspzal daarbij het belangrijkste on- óawerpzijn. Opoes wijze worden de politieke ge- ïoÉèeden bij de Turkse en Griekse legering ten aanzien van de verhou ding van beide landen tot de EEG zo- veefmogelijk ontzien. Turkije is bang WASHINGTON (UPI) - De Ameri kaanse president, Gerald Ford, heeft «n diplomatiek vredesoffensief afge kondigd om een regeling in het ■Midden-Oosten te bereiken, zo hebben functionarissen van het Witte Huis dinsdag bekendgemaakt. Volgens de functionarissen kan deze Amerikaanse inspanning binnen de komende maanden komen. De woord- voerdervan het Witte Huis meldde dat depreadent en zijn adviseurs bestude ren of het mogelijk is alle bij het con- ü'p in "net Midden-Oosten betrokken partijen in Genève bijeen te roepen om daar een volledige vredesconferentie voor te bereiden. Hij sloot niet uit dat de voorbereidende bijeenkomst al in de komende twee maanden wordt ge houden. In diplomatieke kringen is vernomen dat de ontmoeting in Genève overeen stemming zou moeten bereiken over het delicate onderwerp van deelne ming van de PLO (Palestijnse bevrij dingsorganisatie) aan de officiële vre desconferentie. men met de confessionelen met een motie, waarin de regering wordt ge vraagd eerst te gaan studeren op de samenhang lussen het nationaal ver voersbeleid en de Europese vervoer- spoiltiek. alvorens de maatregelen te treffen, die in de beleidsnota goederen vervoer zijn aangekondigd. Die maat regelen betreffen bij voorbeeld de invoer ing van een heflingenslelsei en com pensatieregelingen voor de Neder landse Spoorwegen en de aantasting van de keuzevrijheid van de verladers. De samenhang tussen nationaal en in ternationaal beleid is in de nota onvol doende uitgewerkt, aldus de VVD- woordvoerder. Zij vindt dat eerst de noodzaak van ingrepen maar eens dui delijk moet, worden aangetoond. Zij vroeg de regering aan de kamer hier over te rapporteren. De kamer bleek verstoord over het feit. dat de Westduitse collega van staats secretaris Van Huiten van verkeer en waterstaat voorlopig per vier weken slechts 45.000 ritmachtigingen wil af geven voor het goederen vervoer over de weg Er is behoefte aan 58.000 machtigingen voor zo n periode, aldus mevrouw Smit. Zij diende een motie in. waarin zij de regering uitnodigde alle wegen te bewandelen, die haar ter be schikking staan om te bereiken dat het aantal van 45.000 wordt vergroot. De KVP-er Van Zeil en de PvdA-er Knot sloten zich bij de liberale woordvoerder aan. P. A M Cornelissen hield op nieuw een pleidooi voor vergroting van de verkeersveiligheid. A utokeuring Het iniatief-wetsontwerp over de pe riodieke autokeuringen van de PvdA- er Van der Doef en de VVD-er De Beer zal binnen enkele weken worden in- kunnen duren, volledig lid worden van de EEG. Turkije, dat evenals Grieken land een associatie-akkoord met de Minister Van Agt van justitie moet op- negen heeft, is nog lang niet aan een ™euw o^rwegem of^mensen'.dJe een volledig lidmaatschap toe. De negen kwamen overeen dat het be drag dat voor hulpverlening landen is uitgetrokken (450 rekeneenheden - éc 3,62 gulden) met 50 miljoen moet w den verhoogd. Hoe de 500 miljoen wordt verdeeld, bleef een onopgeloste vraag, vooral omdat de Franse delega tie geen machtiging had hierover een standpunt in te nemen. rekeneenheid is best te regelen. Dit systeem maakt het mogelijk, dat de klant vooruit betaalt Dan zou het grootste deel van de pro blemen van de taxichauffeuts uit de wereld zijn en hoeft ook de strafbaar stelling niet meer aan de orde te ko men. aldus Van der Doef Het partijorgaan van de Russische communistische partij, de Pravda, jiceft dinsdag gemeld dat het gebied m de Tadzjikse sovjet republiek, dat enkele weken geleden geteisterd werd door een tamelijk zware aardbeving, ui overspoeld wordt door een cata strofale regenval nadat er jarenlang seen druppel is gevallen. ZONNIGE PERIODEN Zonnige perioden en nog slechts hier tif °en bui' Meest matige, aan de r-,cn toc vr'i krachtige noord- tnrè w'nd- Maximumtempera- wra van 15 graden aan zee tot 19 aen In het zuidoosten van het land. vnjdacrtZ1Chten V0°' donderdaS en fr°°g, zonnig en weinig verandering w temperatuur. eersvooruitzichten in cijfers gemid- t over Nederland: voor donderdag: r,mC ?en zon: 5 tot 16mi" temp. Stfekfïl7 güaden; max' temP- °m- wriJ*15 graden; kans op een droge M van minstens 12 uur 95 pro- W Procent gehee' droog etmaal Ivr.v5dag: aantal uren zon. 5 tot, 16, gjttmp.:omstreeks 7 graden, max. P- omstreeks 17 graden: kans op g2eW°de van minstens 12 uur: etmaal on 0p een §eheel droog IfJBv procent 'r-jTjj °°r de temperaturen geldt voor ee" 'narge van 2 draden en een marge van 3 graden oe opgegeven waarden. FRANKFURT (RTR) - Bij twee bomontploffingen in een Amerikaanse le gerbasis in de Westduitse stad Frankfurt zijn dinsdag 26" mensen getoond geraakt. De explosies, vermoedelijk het werk van linkse extremisten, vielen samen met de vierde verjaardag van de arrestatie van Andreas Baader, een stadsguerrillastrijder die nu terecht staal voor onder meer een bo maanslag op hetzelfde kamp in 1972. Volgens een Amerikaanse legenooordvoerder zijn twee mensen gearres teerd in verband met de aanslag op de basis, welke aanzienlijke schade toebracht aan het hoofdkwartier van het vijfde leger. De nationaliteit van de verdachten werd niet bekendgemaakt. MOORDEN MET POLITIEKE ACHTERGROND AMSTERDAM - De zaak van dr voor de derde keer in Amsterdam terecht staande Joegoslaaf Slobodan M.. ofte wel „Karate Bob", is een raak met een duidelijk politieke achtergrond, zo verklaarde dinsdag de president van de rechtbank, mr U. van der Waerden. Slobodan M. Iieeft volgens de rechtbank een bepaalde opdracht gekregen als veiligheidsagent: deze laak heeft hij niet uiige voerd. Hij mocht daarom aannemen dat zijn leven in gevaar was. en dat is be vestigd door de schietpartij, waarvan M. het doelwit was op 24 december 19*3 omen. Vanaf L i Be:v.< aar Een hai hof In hoger aep dat 'tig was en dat er :edeerd zou moeten dat de relatie met de Europese Ge meenschap nadelig wordt beïnvloed door de toetreding van Griekenland. Zoals bekend wil Griekenland na een gediend, zo liet Van der Doef weten. In overgangstermijn, die tot 1985 zou dat ontwerp zal onder meer staan, dat alle leeftijden gekeurd taxi nemen en die niet betalen niet strafbaar moeten worden gesteld, vindt mevrouw Smit-Kroes, beide van der Doef pleitte voor vaste taxi- tarieven. Dat is volgens hem technisch 'Van onze correspondent) DEN HAAG - Ze weten het nu in Den Haag. Forum, het brok opera- cultuur voor Noord- en Oost- Nederland moet blijven. Op het Haagse Binnenhof maakte het he laas niet voltallige operagezel schap uit Enschede dit duidelijk Ze troffen in Vondeling een fan. ..Ik heb persoonlijk veel van uw voor stelingen genoten. Dat u er wat van kunt staat voor mij vast", troostte hij het Forumpersoneel. Dinsdagmiddag, bezetten de rond 90 Forumleden het Binnenhof. Solist Marius Kemler bood Vonde ling een keurig ingebonden pakket met handtekeningen aan van Fo- rumsympatisanten. ontrolde een petitie waarin de Forumwensen wa ren vervat en overhandigde de heer Vondeling ten slotte een onder Fo rumpersoneel ingestelde enqu'te die geen twijfel laat over de verlangens naar het behoud van dit operagezel schap. Foto: ter ondersteuning van zijn wensen speelde het gezelschap en kele operafragmenlcn. verklaarde de dagvaarding dus opnieuw gej worden. Op de avond voor Eerste Kerstdag '73 doodde M in café Mostar in de Gerard-Doustraat in Amsterdam Miodrag Sujle. school in hetzelfde café op Radmila Krivokapic - do vrouw heeft daar een beschadigd oog en een blijvende verlamming aan overgehou den -. schoot vervolgens op het Wete ringcircuit in Amsterdam eerst Andrea Grfzelij door haar hoofd zij werd Mice Radovlc en Peter Milosevic, die in een auto zaten, dood Tijdens zijn vluchtpoging werd Slobodan M. klem gereden door drie politic-agenten m burger: ook hen poogde hij aanvanke lijk neer te schieten, tot hij merkte dat hij gewoon Amsterdamse politie voor zijn neus had. Weigering Slobodan had zes jaar voor de UDDA. de Joegoslavische geheime dienst, ge werkt. Maar in november '73 weigerde hij een uit Joegoslavië gevluchte kolo nel - in 1948 verwoed Stalin-aanhanger - te liquideren. Die kolonel zat in Brus sel en leidde vanuit die stad een anti- Tito-groep. De weigering om die kolo nel te doden, beschouwde Slobodan zelf als een soort desertie. Daarom nam hij op 15 december '73 ontslag uit de UDDA en hield zich voorlopig schuil. Dat de UDDA zijn weigering en onL slag ook als desertie beschouwde, bleek al gauw. Op de avond van 24 de cember - Slobodan had al wat Joegos lavische handlangers van de UDDA. inclusief zijn oude chef. in Amsterdam gezien - werd hii od hel Weteringcir- 'Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Mocht minister Van Agt (justitiel zijn aanvankelijke voorne men om de Bloemenhoveklinick te sluiten gestand doen. dan vindt hij de SGP achter zich. Daarover liet de SGP-woord voerder van de Eerste- Kamerfractie. Meuleman, dinsdag in het beleidsdebat over volksgezond heid geen twijfel bestaan. ..Wij willen waarschuwen tegen de moord op ongeboren kinderen", aldus Meuleman. die in een fel betoog stelde dat de bewindsman van justitie de Heemsteedse kliniek moet sluiten. „Sluiting zou onze steun hebben. Mi nister Van Agt moet niet van zijn standpunt, afwijken". Meuleman vroeg zich af wat de regering doet. en hij kri tiseerde de houding die zowel het ka binet als een deel van het parlement tot dusver heeft ingenomen Wet dierproeven goedgekeurd DEN HAAG - De Tweede Kanier heeft dinsdag de wet op de dierproeven goedgekeurd. Pogingen van met name de PPR om de beperkende maatrege len ook tot de cosmetische industrie uit te breiden haalden geen meerder heid. Uiteindelijk stemde de PPR ook voor het wetsontwerp, omdat, zoals woordvoerder Coppes het zei. „de wet in ieder geval een verbetering bete kent". De wet houdt in dat het experimente ren met dieren zo zorgvuldig mogelijk zal geschieden. Door het te koppelen aan een vergunningenstelsel hoopt staatssecretaris Hendriks (volksge zondheid) dat het aantal dierproeven zal teruglopen. Gemiddeld zullen de ruim 100 instanties die dierproeven uitvoeren per instelling 1800 gulden per jaar aan heffing moeten betalen. BEIROET (AFPl - De linkse Libanese leider Kamal Joemblatt heeft dinsdag Frankrijk om 'diplomatieke en poli tieke' steun gevraagd om 'de onafhan kelijkheid van Libanon te verdedi gen', Joemblatt zei dat hij een derge lijk verzoek had gedaan aan de am bassadeur van Frankrijk in Libanon, Hubert Argod. Dinsdag trokken voor de tweede maal binnen 24 uur Syrische troeper. en tanks Libanon binnen om een eind te maken aan de belegering door linkse Libanezen en Palestijnen van door Christelijke Libanzezen bewoonde dorpen in de buurt van de Syrische grens. Eerder op de dag had Joemblatt ver klaard dat de Verenigde Staten achter de Syrische 'invasie' zitten en dat Syrië probeerde de demoncratische revolu tie' te verijdelen De Israëlische regering volgt 'van zeer nabij en zelf van uur tot uur' de ont wikkelingen in Libanon, waarbij haar voornaamste zorg "de nationale veilig heid en de verdediging van haar vesti gingen langs de noordgrens' geldt. Dit heeft de Israëlische minister van buitenlandse zaken. Yigal Allon. dins dag te kennen gegeven. Naar aanleiding van het opnieuw bin nentrekken van Syrische troepen in Libanon verdient het dringende aan beveling er president Hafez Assad op merkzaam op te maken, dat er een 'rode linie' is die de Syrièrs niet moe ten overschrijden, als zij niet willen dat Israël zich 'op zijn positie bezint', zo schreef dinsdag hel dagblad Davar in Israël dat min of meer spreekbuis van de regering is. Premier Alexei Kosygin van de Sow jet-Unie heeft de gebeurtenissen in Libanon geweten aan „furieus im perialistisch streven de aandacht van de arabieren af te leiden van de strijd tegen Israëlische agressie", aldus dinsdag hel Iraakse persbureau. Ko sygin is dinsdag uit de Iraakse hoofd stad Bagdad aangekomen in Dama scus voor een vierdaags officieel be zoek aan Syrië en besprekingen met Syrische leiders. 5ia- Z0N EN MAA* Zon op 'laan op onder 20.52 onder 00.00 NEW VORK (RTR) - De de VN-coinmissie legen apartheid, de Nigeriaan Leslie Harriman, heeft de Franse regering gevraagd de verkoop van een kernkrachtcentrale aan Zuid-Afrika door een Frans consor tium te verbieden. Harriman sprak er zijn voldoening over uit dat de regering van Zuid-Afrika ge noodzaakt was haar onderhandelingen met een Amerikaans-Zwitsers- Nederlands consortium te staken. Ver scheidene Afrikaanse landen hebben verbolgen gereageerd op de aankondi ging dat Zuid-Afrika de order voor twee kerncentrales heefl geplaatst in Frankrijk De plaatsvervangend secretaris-generaal van de Organisatie van Afrikaanse Eenheid. Kamanda Wa Kamanda. zei tijdens een kort bezoek aan Parijs „zeer verbaasd' te zijn over zo'n transactie, net twee weken nadat in Parijs een topconferentie van Frankrijk en een aantal Afrikaanse landen is gehouden. Het apartheidsre gime in Pretoria 'verkeert op voet van oorlog met het vnje onafnankelijke Af rika Hel is zeer verbazingwekkend da: een land als Frankrijk nu Zuid-Afrika in staat stelt zich te voorzien van een van de moordendste wapens.' zo meent Kamanda Hij vindt dat Parijs de Afrikaanse landen een verklaring schuldig is. President Mobutu Sese Seko van Zaire vraagt zich af of er een 'beoordelingsfout of een berekenend ri sico' ten grondslag ligt aan de Franse leveranties. De Afrikaanse landen zullen zeker krachtig reageren op dit Franse be sluit. dat zij kunnen gaan beschouwen als 'verraad van de Afrikaanse volke ren door Frankrijk." zo zegt de presi dent van Zaire. Het Keniase dagblad 'The Standard' ziet in de leverantie vair Franse kernreactors het bewijs dat de Westerse landen partij kiezen voor Pretoria Le Monde Het Franse dagblad Le Monde be treurt de Franse houding, die zaken belangrijker vindt dan het oordeel van alle internationale organisaties over het apartheidssysteem. Het is te meer te betreuren dat dit gebeurt on der een president die bij zijn ambt saanvaarding een 'liberaler' buiten landse politiek aankondigde. Ondanks alle voorzorgsmaatregelen draagt de leverantie bij tot versterking van de macht en de technologische kennis van een land waarvan het. ge zien zijn kwestbare positie aannenïê- lijk is dat liet op zekere dag kernwa pens zal verwerven, aldus Le Monde. Het persbureau Tass verwijt Frankrijk dat het Zuidafrika onder liet, mom van vreedzaam i r.i-.uonêigie- gelegenheid geeft zich atoomwapens te verschaffen. ties zal hebben voor de betrekkingen tussen Zuid-Afrika en Moskou 'omdat dit het militaire potentieel van de ra cisten. een politiemacht in het zuiden van het zwarte werelddeel, verder ver sterkt." De leverantie van 'Franatome kan Frankrijk niet alleen in de Afrikaanse wereld, maar ook in de EEG komen te staan op het verlies van zijn geloof waardigheid. schrijft het links-liberale dagblad Frankfurter Scherper De situatie in Zuicl-Afrika wordt ver scherpt. Er staan een aantal nog re pressievere wetten op stapel. Er is geen sprake van verbetering, ondanks de zogenaamde concessies en de zoge naamde ontspanningspolitiek van de Zuidafrikaanse regering. Dit heeft Horst Kleinschmidt, sinds kort verte genwoordiger in Europa van het Christelijk Instituut voor Zuidelijk Afrika (van ds. C. F. Bevers Naudei dinsdag in Den Haag gezegd. Hij zei blij te zijn dat de order voor le vering van onderdelen aan de Zuidaf rikaanse kernreactoren niet in Neder land terecht zijn gekomen. Hij is bezig contact te krijgen met vertegenwoor digers van de kerken in Frankrijk om hen duidelijk te maken dal het niet goed is de regering Vorster te helpen op een ogenblik dat de ontwikkelingen in Angola en Mozambique dwingen tot praten met de zwarte bevolking. Dodan dat zijn 1< iel van belang De officier ging in zijn requisitoir nog verder: hij vond hel zelfs nauwelijks van belang of Slobodan wel of niet een spion was, want de man stond hier niet terecht voor spionage, maar voor drie moorden en zes pogingen lot moord. Dc officier vond verder dat het .schie ten in Amsterdam, op welke plek dan ook. intimidatie en bedreiging wa.v Waarom was de man. toen hij zich be lde niet meteen naar de poll- :apt? s sprs Mulde: OSLO - Engeland heeft in de slepende kabeljauwoorlog met IJsland bakzeil moeten halen. Na twee dagen van harde onderhande lingen in Oslo moest de Engelse minis ter van buitenlandse zaken. Croslana. zwichten voor de eis van IJsland dat binnen de eenzijdig door IJsiana uitge roepen 200-mijlszóne maar een be perkte Engelse vissersvloot van 24 trei- lers per dag mogen vissen. De Engelse vissers moeten ten minste 20 mijl van de IJslandse kust verwijderd blijven. In het akkoord, dat tot 1 december duurt, beloofde Engeland ook dat zijn vissersboten niet zullen vissen in ge bieden en op tijden die door de IJs landse autoriteiten voor IJslandse vis sersschepen zijn verboden, om jonge ol kuitschietende vissen te beschermen. Met het bereiken van de overeen stemming tussen beide landen zijn ook de diplomatieke betrekkingen, die op het hoogtepunt van de kabeljauwoor- iog werden verbroken, weer genormali seerd. Vissers en sommige parlementsleden in Engeland hebben het akkoord be stempeld als 'verraad' en 'capitulatie'. Een woordvoerder van de federatie van Britse vissers zei: „we waren op het ergste voorbereid. Dit is het ergste Volgens de vissersfederatie zal het ak koord tot gevolg heben dat 1500 vissers zonder werk raken en da tzeker 7.500 arbeidsplaatsen aan de wal verloren gaan. FRANSE STEUN AAN NAVO IN OORLOGSTIJD PARIJS - De Franse strijdkrachten moeten in geval van oorlog al vanaf hel begin af heirokken worden in de verdediging van de oostflank van de NAVO in West-Duilsland. Dit schreef dinsdag de Franse stafchef van het le ger. generaal Guy Mery. in het tijd schrift Defense National, een uitgave van het Franse ministerie van defen sie. Generaal Mery schrijft in het tijd schrift dat de Franse strijdkrachten in geval van een aanval van buitenaf op Europa bereid moeten zijn deel te ne men aan de NAVO-slrategie van de voorwaartse verdediging op Westduits grondgebied. Dit concept van de voor waartse verdediging behoort tot de klassieke strategie van de NAVO- ianden waar Frankrijk geen deel van uitmaakt, een besluit da: destijds door wijlen president De Gaulle is genomen. erde strafexpeditie denng had de officier over roor de psychiatrische rap- n uit Zweden en een van dr an de rij kspsych ia tnsche Den Haag die rapporten toonden duidelijk parallellen. In belde rapporten wordt Slobodan beschreven als een volstrekt toerekenbare man. ook op het moment van de schietpar tij- Twijfel Mr. L. D Hamer, advocaat van Slobo dan, begon met de twijfel over de al dan niet politieke rol van Slobodan bij de officier van Justitie aanwezig, te be strijden De conclusies van de BVD noemde hij bovendien volstrekt onjuist. Van voor bedachte rade van de kant van Slobo dan was geen sprake. Slobodan, in een hoek gedreven, handelde uit paniek Zijn schieten was puur noodweer, be halve dan in de zaak van Radmila en de twee Joegoslaven in de auto die met de zaak niets te maken hadden. In die gevallen Is wel sprake van schuld, maar dan sterk verminderde schuld vanwege de omstandigheden Het schieten op de agenten - in burger, dus lastig herkenbaar - noemde mr Hamer een dwaling. De uitspraak is op 15 juni. TEL AV'fV' (UPI) - De man die vorige week het leven liet toen zijn koffer ontplofte tijdens een inspectie op dc luchthaven Ben Goerion in Tel Aviv, is aan de hand van zijn vingerafdruk ken geïdentificeerd, zo deelt de Israë lische politic mee. Het was Bernd Hausman uit Wupper- tal, Wesl-Duilsiand. Bij de ontploffing, op 25 mei, verloren twee mensen het leven en werden tien personen gewond. Hausmann <25) was in het bezit van een Nederlandse pas op naam van 'Hugo Muller'. Directie: F van de Velde. K. Scherphuis en W. F. de Pagter Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M. P. Dreleman en C. van der BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60. tel. (01184) 15144. Middelburgr Markt 51, tel. (01180) 27651. Goes: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140 Terneuzen Nieuwsiraat 22. tel. (01150) 4457. Hulst: Steenslraat 6, tel. (011401 4058. In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag i/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144 Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (0118611584 's Zaterdags (01184| 15144 van 9 00-11.30 uur. Redactie <011841 14796. Voor klachten bezorging op za terdag de plaatselijke kantoren van 9 00-11.30 uur. Expeditie: (01183) 63533. Overt, adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20 00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal 37,75; franco per post 42.-; per maand, 12,75, losse nummers 0.50 (inclusief 4 pet. blw|. Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie 11.55: ingezon den mededelingen 2'hx tarief. Voor brieven bureau van dit blad i 2.50 meer Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Ai'e advertentieprijzen exclusief 4 pet Dtw Giro: 35 93 0C, Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3