Nog geen oplossing voor gipsafval van Hoechst Raad Borsele met klem tegen het plan Sloe 2 Voeg de vier waterschappen in Zeeuwsch-Vlaanderen samen WEINIG ONREGELMATIGS BIJ MASSALE A UTOCONTROLE Koningin stelt donderdag het fregat 'De Ruyter' in dienst almanak Op rijksweg 58 bij Rilland HOOFDINGELAND OGGEL VAN AXELER AMBACHT AyanG ;s WOENSDAG 2 JUNI 1976 HOECHST BLIJFT OOK STRAKS BENEDEN TOEGESTANE MAXIMUM FLUORUITSTOOT „GESPREK MET OVERHEDEN" VLÏSSINGEN-OOST - Hoechst Hol land NV heeft nog geen panklare op lossing voor de 30.000 ton gips. die de in september/oktober in bedrijf te Stellen nieuwe natzuurrcinigingsin- stallatie als afvalprodukl zal afschei den. Maar daar waar het de luchtver ontreiniging betreft zal Hoechst ook na de inbedrijfsstelling van de nat- Etiurinslallatie zelfs bij een 100 pro cent in bedrijf zijn van alle in het Sloe aanwezige fabrieksinstallaties nog beneden de officiële toegestane uit stoot van fluor-waterstof (HF) van 5,3 kg per uur blijven. Dal verklaarde dinsdag de Hoechst-directeuren ir. H. P. van Heel en dr. ir. J. Nijman. ..Sedert we ons acht jaar geleden aan het Sloe vestigden - en we ons aanpas ten aan de milieu-eisen van toen- is er sprake geweest van een voortdurende verbetering van de milieu-beschermde maatregelen", aldus dr. Nijman Hij wees er op dat in de hinderwetvergun ning van de nieuw in gebruik te stellen natzuurreinigingsfabnek 'harde voor waarden' zijn opgenomen. ..Ook als deze fabriek draait zal er sprake zijn van een lagere fluor-uitstoot in totaal dan voorheen", aldus deze directeur. „In de loop van de tijd is onze fluor- emissie zowel in absolute zin maar ook in relatieve zin lager geworden". Het is voor Hoechst moeilijk na te gaan hoeveel er nu precies in de milieu-beschermende maatregelen en installaties wordt geïnvesteerd, maar volgens de heer Nijman is dit ongeveer 10 tot 15 procent van de operatiekos ten. Op heel wat plaatsen in de fabrie ken aan het Sloe zijn luchtwassingsin, stallaties aangebracht; een ontwikke- „TERMIJN IS AL VERSTREKEN Schakel: „Wanneer beslist kabinet over Oosterschelde?" DEN HAAG - Dc voorzitter van de vaste Tweede-Kamercommissie van verkeer en waterstaat, de heer Scha kel van de ARP, wil van de regering weten, wanneer de kabinetsbeslissing over de manier van afsluiten van de Oosterschelde valt. Dc heer Schakel heeft Tweede-Kamervoorzitter Vonde ling dinsdag gevraagd daarover bij de regering inlichtingen in te winnen. Hij herinnerde eraan dat in november 1974 is afgesproken dat de beslissing in mei 1976 zal vallen. Hij wees erop dat de afgesproken termijn nu verlo pen is. De heer Schakel vroeg de heer Vonde ling ook inlichtingen te vragen over de groep ministers, die zich momenteel bezig houdt met het eindrapport dat de rijkswaterstaat over de Oosterschelde-problematiek heeft ge schreven. De heer Schakel wil weten wat de opdracht van die groep be windslieden is. Vorige week werd in Den Haag be kendgemaakt, dat de ministers van verkeer en waterstaat, van tinancièn. van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en van sociale zaken samen over de Oosterschelde- zaak overleggen. Bij die groep hoort ook de minister van landbouw en vis serij. Expositie te Burgh BURGH - Mevrouw J. M. de Ruiter- Kloet uit Burgh exposeert eigen werk in de oude lagere school aan de Kerk straat te Burgh van 4 tot 27 juni. De tentoonstelling omvat schilderijen en aquarellen. Mevrouw De Ruiter is ge boren in Bruinisse. ZEEUWSE Veldmuis (2) Nou. daar hebben wij u wat aange daan, hoor. Maandag maakten wij u in dit hoekje deelgenoot van onze worste ling om achter de inhoud te komen van het lied over een veldmuis in het beukenbos. Het lukte alsmaar nét niet en zodoende bleef die eerste regel al dagenlang in ons hoofd zeuren. Wat doet zo'n veldmuis nu in 't beu kenbos? En jawel hoor - om elf uur maan dagmorgen hadden al diverse lezers gepoogd ons de inhoud van het vers telefonisch voor te dragen en zo ons gepieker eindelijk naar tevreden heid op te lossen. En gistermorgen bezorgde onze wakkere PTT ons de tekst nog verschillende malen schriftelijk. Er was maandag bij de reacties een melding van één meneer, die niet verder kwam dan het eerste cou plet. Hij belde ons maandagavond rond half twaalf thuis op. Of ivij intussen de tekst van het hele lied al wisten. Hij zelf was de draad na het eerste couplet nog steeds kwijt en lag nu - zo zei hij - in bed al geruime tijd te draaien en te keren, omdat-ie er niet van slapen kon. Wij hebben hem het lied zachtjes en wiegend voorgezongen. Sorry, hoor, voor de last die wij u hebben bezorgd. We zullen het nóóit meer doen. ling, die nog steeds doorgaat en lagere emissies lot gevolg heeft Men zou hier volgens de beide directeuren toch wel aan begonnen zijn, ook als er geen sprake was geweest van een nieuwe natzuurreinigingsinstallatie. „alhoewel dat er wel iets mee te maken heeft". Er is inmiddels ook een andere methode in gebruik voor het verbranden van de fosfoorslakken van de fosfoorovens, een proces dat nog wel enige jaren zal vergen alvorens met de ideale oplos sing heelt gevonden De slakken, afvalprodukl van de drie in bedrijf zijnde fosfoorovens. vormen met hun 700.000 ton totaal per jaar een nevenprodukt, dat erg gewild is bij dijk- en wegenbouwers als stortmate riaal. Gips Anders is het met liet gips, het (toe komstige) afval van de natzuurrein- igingsfabriek. Dit gips bevat resten van fosfaat, sulfiden en zwarcn meta len. Volgens de Hoechst-directeuren is het tamelijk ongevaarlijk. De heer Nijman: „Het zou bij wijze van spreken zo als kunstmest over het land kunnen worden gestrooid. Bij dumping in de Noordzee zal er geen vis van ster ven of in zijn biologische ontwikkeling worden geremd. Bij opslag op het land kan er grond over en kunnen bomen op worden geplant. Het is niet van invloed op het grondwater". Toch wilden de Hoechst-directeuren nog niet zeggen wat rij met de gipsaf val van de natzuurinstallatie straks gaan doen. We zijn hierover nog volop in bespreking met de verschillence overheden", aldus directeur Van Heel. Wel wilde men een aantal mogelijkhe den op een rijtje zetten, zonder echter er zijn voorkeur voor uit te spreken, men kan het gips storten op eigen ter rein. op de gemeentelijke opslagplaats, op gehuurd terrein, men kan het dum pen in zee of in de Westerschelde. Methode „Maar dat zijn allemaal tijdelijke op lossingen. We zijn wel verplicht te zoeken naar een verwerkingsmethode van het gips in een of ander produkt. Bij Granaten gevonden in Reimerswaal KRUININGEN - In de gemeente Rei merswaal zijn dinsdag twee granaten gevonden. Een landbouwer uit Woensdrecht ploegde in de Vulkerpolder bij Rilland-Bath een granaat aan de op pervlakte. De explosievenopruimings dienst van de landmacht in Culemborg zal het oorlogstuig komen ophalen Deze dienst zal dan ook kijken naar een voorwerp, dat dinsdag bij het in aanbouw zijnde gemeentehuis in Kruiningen werd gevonden. Aan de achterkant van dat gemeentehuis werd een voorwerp aangetroffe, dat qua vorm sterk aan een mortiergranaat doet denken. mijn weten is die nog niet gevonden en is Hoechst hier bezig met iets nieuws", aldus de heer Nijman. Hij zei dat het gesprek met 'de overheden' al loopt vanaf augustus 1973. De na tzuurïnstallatie. die dus dit naj aar in bedrijf komt. gaat 40 miljoen kosten, inclusief een aanlegsteiger voor tank schepen van 20,000 ton. Deze schepen voeren het ruwe fosfaatzuur in vanuit Marokko. Daar blijven bij de ruwzuur produktie reeds - naar verhouding - 20 eenheden afvalslakken achter. Eén eenheid-geraamd op 30.000 ton per jaar aangïps-blijftdushieroverals'afval'van de natzuurfabrieken aan het Sloe. Het- huidige produktieproces begint met de fosfoor. die via sinters in de drie fosfoorovens ook tot fosfoorzuur wordt verwerkt. Dit- zogenaamde 'thermische zuur' heeft een hoge kwaliteit. Het wordt weer verder verwerkt in de zout fabriek Deze procedure vergt echter zeer veel energie. De natte methode, waarbij per tankschip aangevoerd ruw fosfoorzuur in een reinigingsinstallatie wordt verwerkt, vergt veel minder energie, en levert thans een even goed kwaliteitsprodukt In de reeds be staande zoutfabriek wordt het zuur verwerkt tot natriumtripolyfosfaat De capaciteit van de natzuurreinigingsin stallatie is ongeveer gelijk aan die van een fosfooroven. Het natriumtripoly fosfaat wordt, gebruikt in moderne wasmiddelen, en heeft goede eigen schappen om vuil in water zwevend te houden en kalkafzetting te voorkomen. MOTIE AAN KAMER, MINISTER, GS EN PRO VINCI ALE STA TEN AFRONDING SLOE TEN WESTEN VAN BORSSELE HEINKENSZAND - De gemeenteraad van Borsele heeft zich dinsdagavond nadrukkelijk uitgesproken tegen de uitvoering van het plan Sloe 2. De raad schaarde zich unaniem achter een motie van de CHU-er drs. H. Ever sdijk, waarin duidelijk werd gesteld „dat er bij het verder benutten van het Zeeuwse diepe vaarwater geen sprake mag zijn van het uitbreiden van het huidige Sloegebied naar een gebied ten oosten van Borssele en dat bij afronding van het Sloegebied dan ook bedoeld dient te zijn een afron ding van het huidige Sloegebied ten westen van het dorp Borssele." Drs. Eversdijk diende de motie in bij de behandeling van de verstedelij- kingsnota. „U moet de motie zien als een duidelijke onderstreping van de mening van b. en w. Het- college had in een korte nota naar aanleiding van de verstedelijkingsnota wat voorzichtig gemeld: „Dat. na afronding van het huidige industriegebied Vlissingen- Oost niet meer gedacht moet worden aan verdere industrialisatiemogelijk heden langs de Westerschelde. Wan neer dit proces toch voortgang zou vinden, heeft dit zonder meer ernstige gevolgen voor het platteland." Burge meester G. H. E. M. van Waes wilde dinsdagavond best toegeven dat. die formulering misschien iets te gematigd was geweest. Hij had dan ook geen en kel bezwaar tegen de motie. B. en w. hadden in hun schrijven aan de raad al kenbaar gemaakt dat zij be handeling van de verstedelijkingsnota in het parlement alleen zien zitten, wanneer tegelijkertijd de nota over het landelijk gebied (die nog moet ver schijnen) wordt besproken. Ook die zaak kwam in de motie aan de orde. De voltallige raad was van mening dat 'behandeling van de verstedelijkings nota in de staten generaal achterwege dient te blijven totdat zulks kan ge schieden samen met de nota landelijke gebieden én het structuurschema zee havens. omdat een zeer duidelijke bc- leidsafweging in combinatie met de nota landelijke gebieden en het struc tuurschema zeehavens noodzakelijk is," De gemeenteraad besloot de motie ter kennis te brengen van de minister van ruimtelijke ordening en volkshuis vesting. de eerste en tweede kamer, gedeputeerde staten en provinciale staten van Zeeland. Overigens hadden de verschillende fractiewoordvoerders voordat de motie aan de orde kwam al uitvoerig stilges taan bij de inhoud van de verstedelij kingsnota Evenals b. en w. stonden zij met name stil bij gevolgen voor de kleine kernen Drs. Eversdijk merkte, namens het CDA. onder meer op- „Juist de conse quenties van de verstedelijkingsnota kunnen zeer verstrekkende gevolgen hebben voor hel platteland en dan met name voor de leefbaarheid van de kleine kernen." De heer Eversdijk sig naleerde in dit verband een maat schappelijke beweging 'die weer naar het kleine toegaat'. Volgens de CDA-woordvoerder komt er weer meer belangstelling voor 'de menselijke maat' en hij voegde daar aan toe: „Dat betekent dat alie verste delijking een uitstraling zal hebben naar het platteland en dat betekent dus tevens dat de verstedelijkingsnota grote gevolgen kan hebben voor de leefbaarheid van het platteland." Drs. Eversdijk merkte verder op „Wanneer in de verstedelijkingsnota wordt gesproken over Goes als kern waar voor Zuid-Beveland uitsluitend woningbouw mag worden gepleegd en deze nota - na bespreking in de tweede kamer - de basis vormt voor het in de toekomst te voeren beleid inzake de verstedelijking, dan betekent dit dat in de andere kernen op Zuid-Beveland vrijwel niets meer mag gebeuren, mis schien alleen vervanging van woning bouw En dit is zowel in strijd met het beleid dat wordt, gevoerd door het pro vinciaal bestuur als met de gedachten in de oriënteringsnota dat het beleid inzake de kleine kernen een aangele genheid is. die vooral valt onder ver antwoordelijkheid van het provinciaal bestuur." De heer Eversdijk vroeg zich af of er. wanneer de verstedelijkings nota is vastgesteld, nog speelruimte overblijft voor gemeente en provincie. Over het structuurschema zeehavens zei drs. Eversdijk: „Naar verwacht zal dit schema pas in de loop van 1977 be kend zijn. Voor ons gebied, waar de zeehavensector zo belangrijk is. zowel psychologisch als economisch, is voor een juiste oordeelsvorming kennis van dit structuurschema onontbeerlijk." Tegenslrijdigheden PPR/PvdA-woordvoerder Joh. de Kos ter was aanmerkelijk korter. Ook hij vond het ondoenlijk over de verstede lijkingsnota te praten, zonder de nota landelijke gebieden. De heer De Kos ter signaleerde tal van tegenstrijdig heden. Hij constateerde dat uitgegaan wordt van een uitbreiding van de in dustrieterreinen met 40 procent per jaar. „maar de vraag is waar je de ruimte daarvoor haalt, volgens mij wordt dan gedacht aan Sloe-oost. ter wijl men verderop weer spreekt van een afronding." De PPR/PvdA-woordvoerder: „Ik had graag wat meer duidelijkheid gezien. Ik vind dan ook dat wij. van onze kant. duidelijk moeten stellen dat we Sloe 2 afwijzen. Ook de centralisatie van de woningbouw in de sleden Middelburg, Vlissingen en Goes wijzen wij van de hand, aangezien dat zeker ten koste i de van met name de voorzieningen kleine kernen zal gaan." De VVD-er I. J Risseeuw had nog weinig toe te voegen aan de opmerkin gen van zijn collega-raadsleden. Hij zei wel: „Zolang de, steden niet leefbaar worden, blijft de trek van de stedeling naar buiten bestaan. Die tendens hou je niet tegen met allerlei maatregelen." Ook de WD-er vond een duidelijk uit spraak over Sloe 2 op z'n plaats. En die uitspraak kwam er in de vorm van de motie, waarvan de inhoud on derschreven werd door alle fracties. Beeld van de controle op njksxeo 58 bij Rilland. Controle voor eerste maal zo uitgebreid VLISSINGEN - Het Korps Contro leurs Gevaarlijke Stoffen heeft dinsdag op rijksweg 58, ter hoogte van Rilland, een groots opgezette controle uitvoerd. De controle werd gehouden in samenwerking met de Verkeersgroep Middelburg van de Rijkspolitie, de Rijksver keersinspectie en de dienst Motor rijtuigenbelastingen. Ruim twintig ambtenaren hielden van acht tot twaalf uur 's morgens ongeveer 250 wagens staande. Het was de eerste keer dat op deze uit gebreide schaal werd gecontroleerd. Het Korps Controleurs Gevaarlijke Stoffen controleerde de wagens, die gevaarlijke stoffen vervoerden op de uitrusting van de wagen en de pa pieren. zoals het keuringscertificaat. Eenmaal werd een proces-verbaal uitgedeeld. Een wagen vervoerde salpeterzuur in ondeugdelijke plas tic vaten. Het gevaar was niet zo groot, dat de wagen de rit niet mocht vervolgen. Verder kreeg een chauffeur een waarschuwing, omdat de capaciteit van zijn brandblusser onvoldoende was. Op verzoek van het Korps was een wagen van de meetdienst Goes van de Bescherming Bevolking aanwe zig. Met de apparatuur van deze wagen is men in staat om chemi sche stoffen te analyseren en ge vaarlijke concentraties van ontplof bare gassen te signaleren. De Rijksverkeersinspectie deelde in totaal 10 processen-verbaal uit., In vier gevallen ging het om vervoers- vergunninen die niet in orde waren .Zes p.-v.'s hadden betrekking op het rijtijdenbesluit. In één geval werd een rijverbod van acht uur op gelegd. Deze chauffeur had van ze ven uur 's morgens tot één uur 's nachts achter het stuur gezeten. Na een nachtrust van slechts zes uur werd hij om kwart voor twaalf aan gehouden. De dienst Motorrijtuigenbelasting deelde, in samenwerking met de douane, acht processen-verbaal uit. In zeven gevallen ging het om so aanhangwagen, waarvoor gttn br lasting was betaald. In '27 gevaüeo zal men bepaalde informatie nog verder uitzoeken De rijkspolitie deelde vijf verbalen uit. Het ging hier onde andere om een meertonige hoom en het ont breken van een buitenspiegel. In één geval was een rijbewijs verlo pen. Over het algemeen was men trevreden over het resultaat. Het is de bedoeling om regelmatig op deze schaal te controleren. Foto: Eén wagen vervoerde salpeterzi foto PZC ondeugdelijke plastic vaten VORSTIN PER HELIKOPTER NAAR VLISSINGEN VLISSINGEN - Donderdagmiddag verricht koningin Juliana bij de Ko ninklijke Maatschappij 'De Schelde' te Vlissingen de officiële indienststel- ling van het geleide wapen fregat Hr. Ms. 'De Ruyter'. Busje vernield na brand in motor MIDDELBURG - Op de Jerculeseg op hei industrieterrein te Middelburg is dinsdagavond omstreeks kwart voor acht een bestelbusje door brand ver nield. De bestuurder moest het voer tuig tot stilstand brengen, toen de mo tor begon te stotteren. Dieet daarna ontdekte hij een begin van brand aan de achterzijde van het busje. De Middelburgse brandweer kon het vuur snel blussen. Niet voorkomen kon worden, dat de gehele achterzijde van het busje uitbrandde. Het voertuig kon dan ook als vernield worden be schouwd. 's Middags om half twee zal zij per he licopter bij de Vlissingse marineka zerne aankomen, waar ter begroeting aanwezig zijn de commissaris der ko ningin in Zeeland, dr. C. Boertien, bur gemeester drs. Th. J. Westerhout en kapitein ter zee W. J. Huber, comman dant maritieme middelen voor het Scheldegebied. Vervolgens gaat het gezelschap naar 'De Schelde', waar bij de valreep van Hr Ms. 'De Ruyter' onder anderen mi nister van defensie ir. H. Vredeling te- verwelkoming aanwezig is. Na de in spectie van de "gewapende macht', be geeft de koningin zich naar het vlieg- dek. waar de bemanning is aagetreden, om na een korte toespraak tot de be manning de commandant. - kapitein ter zee R. H. Post - te verzoeken het schip in dienst te stellen. Dat zal ge beuren met het hijsen van de vlag, geus en commandovlag van de bevel hebber der zeestrijdkrachten en het neerhalen van de maatschappijvlag van 'De Schelde'. Ter afsluiting van de plechtigheid speelt de Marinierskapel het volkslied en houdt de commandant van Hr. Ms. 'De Ruyter' een toespraak. Na een rondwandeling over het schip vertrekt het voltallige gezelschap naar het Scheldekwartier. waar een korte ontvangst wordt, gehouden. Tegen vijf uur verlaat koningin Juliana Vlissin gen. KONINGIN BEZOEKT WEST-BRABANT ROOSENDAAL - Koningin Juliana brengt vrijdag 25 juni een werkbezoek aan West-Brabant. Ze bezoekt die dag achtereenvolgens Breda, het Industrie- en Havenschap Moerdijk, Bergen op Zoom en Roosen daal. Aan de hand van gesprekken met de bestuurders wil zij zich informeel op de hoogte stellen van de problemen en ontwikkelingen in dit deel van Noord-Brabant. Vrouw brak been bij val in Stavenisse STAVENISSE - De 59-jaiige mevrouw M. M.-van de V. uit Oud-Vossemeer heeft dinsdag vermoedelijk een dij beenbreuk opgelopen bij een val in de Voorstraat te Stavenisse. Mevrouw M. die bij haar zuster op bezoek was. was in de Voorstraat uitgegleden. Nadat eerste hulp was verleend, werd zij per ambulance overgebracht naar het zie kenhuis 'Lievensberg' te Bergen op Zoom. Marine oefende alvast met saluutschoten VLISSINGEN - omstreeks drie ui over de Vlissingse reeks saluutschoten, het nieuwe geleide Ruyter'. De schoten werde dens de oefening nu. van koningin Juliana. De koningin zal donderdag de het schip aan de koninklijke marine bijivonen. Ter v van hebben opi fregatschip en pc de maatschappij 'De Schelde ce ontvangst gerepeteerd. Hierbij ua het gehele programma van donder dag afgewerkt vanaf de rit van de marinekazerne naar 'De Scheld tot aan de saluutschoten wanr.iJ de koningin het schip verlaat. taal zullen de saluutbattenjen 'De Ruyter' donderdag 35 scnoies afvuren. „ZUIVERINGSTAAK MOET AAN GROTE LICHAMEN WORDEN OPGEDRAGEN" AXEL - Naar de mening van hoofdingeland D. J. Oggel van het waterschap Axeler Am bacht is het van belang dat de vier waterschappen in Zeeuwsch-Vlaanderen zo spoe dig mogelijk worden samenge voegd tot een waterschap. De heer Oggel doet dit voorstel aan de algemene vergadering, die morgenmiddag, donderdag, vergadert in 'De Halle' te Axel, aanvang 14 uur. De heer Oggel zet in zijn voorstel uit een dat in de Wet verontreiniging op pervlaktewateren 1973 wordt gespro ken over 'grote' tot 'zeer grote licha men' waaraan de zuiveringstaak moet w orden opgedragen. Dc heer Oggel is van mening dat in Zeeland deze zui veringstaak is opgedragen aan kleine lichamen, namelijk de waterschap pén. Een juiste toepassing van de wet eist dan ook, zo vindt de hoofdinge land, eerst de vorming van grotere eenheden en daarna toebedeling van de zuiveringstaak. De heer Oggel wijst er op dat gedepu teerde staten in 1973 al hebben gesteld dat verdere concentratie van de water schappen een onderwerp van studie was. Hierover zou worden beslist na de verschijning van het 'Diepdelversrap- port'. Provinciale staten hebben het rapport onlangs besproken. De hoofd ingeland vindt nu dat in deze zaak een beslissing genomen moet worden. 'Een zekere aandrang uit de waterschappen zelf is niet ongewenst', zo voegt hij er aan toe. Hoofdwaterschap In zijn voorstel aan het dagelijks be stuur van het Axeler Ambacht laat de heer Oggel duidelijk uitkomen tegen de vorming van een hoofdwaterschap Zeeland te zijn. De vorming van dit overkoepelend orgaan kan, zo stelt hij, wellicht worden voorkomen door het doen ontstaan van grotere water schappen. Het waterschap wil de waterhuishou ding van drie op zichzelf staande pro jecten nog deze zomer laten verbete ren. het gaat hier om de verbetering van de afwatering van de Sparksepol- der, de Oude-Eglantierpolder en een gedeelte van de Kleine Huissenpolder. Oorspronkelijk zouden deze werken worden uitgevoerd in 1977 en/of 1978. In overleg met de cultuurtechnische dienst kan dit plan als tussenbestek deze zomer worden uitgevoerd. De algemene vergadering wordt ook gevraagd goedkeuring te geven aan voor het graven, verruimen en opscho nen van leidingen en het verwerken van vrijkomende grond in het gebied Zwartenhoek en stuw Kinderdijk. Het dagelijks bestuur van het water schap is de mening toegedaan dat een plan moet worden vastgesteld voor de verbetering van de ontwatering in en kele polders in de districten 1. 3 en 5. De afgereonde kosten van de werken die voor rekening van het waterschap zullen komen zijn 755.000 gulden. Dat is veertig procent van de geraamde totaal-kosten. De provincie Zeeland neemt de overige 60 procent voor haar rekening. ADVERTENTIE VLECHTSCHOENEN W^Éen zomerschoen uit 100% echt leder Zit U als gegoten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2