Tachograaf in tankwagen niet in orde: 300,- boete Lucien de Smit verslaat 70 renners in de spurt Twee Britse mijnenvegers op bezoek in Terneuzen extïA WEEK HECHTENIS VOOR HET RIJDEN ZONDER RIJBEWIJS ZEEUWSCH ^Vlaanderen] WEINIG AANVALSDURF TWEEDE RIT TOUR DU FLIC Sport en spel in 'De Kousepael' TERNEUZEN - Het Terneuzense jon gerencentrum 'De Kousepael' staat vandaag - woensdag - weer open voor jongeren zonder werk. Er wordt een 'spelletjesmiddag' georganiseerd. De activiteiten lopen uiteen van tafelten nis en volleybal tot schaken, dammen en 'Mens erger je niet'. 'De Kousepael' is open van 14.00 tot 18 00 uur. Op de foto: Bickingtonen Shaving- ton': Brits vlootbezoek voor Terneuzen. SCHEPEN HEBBEN ELK BEMANNING VAN 38 KOPPEN TERNEUZEN - Terneuzen heeft sinds dinsdagochtend Engels vlootbezoek. Het zijn de mijnenvegers "Bickington" en Shavington', die tot maandag lig plaats hebben gekozen aan de vroe gere veersteiger voor de Scheldekade. Belde schepen meten 470 ton en heb ben een bemanning van 38 koppen. Ze zijn gewoonlijk gestationeerd in het Schotse Rosyth en worden ingezet voor de bescherming van de Britse vis sersvloot Dinsdag kregen de beman ningen enkele uurtjes vrijaf om in Ter- neuzen ontspannen te passagieren. De commancanten van beide schepen en een Britse marine-attaché werden 's middags op het stadhuis ontvangen door wethouder J. H. Strijbos. By die gelegenheid wisselden Britten en Nederlanders geschenken uit en onderstreepten ook mondeling het nut van het vlootbezoek. 's Avonds was er aan boord van 'Bic kington' en 'Shavington' een ont vangst voor 15 geselecteerde Terneu zense echtparen, afkomstig uit secto ren als handel en scheepvaart Zaterdag en zondag zijn de Britse mij nenvegers van 14 tot 16 uur te bezich tigen voor het publiek. Daarnaast zal er aan scholen en andere instellingen gelegenheid worden gegeven voor een bezoek. Tot deze gasten behoren onder anderen de kinderen van het Terneu zense internaat voor schippersjeugd. Kantongerecht Terneuzen 'Zepaka' te Sluiskil werd groot succes SLUISKIL - Onder zeer gunstige weer somstandigheden werd het afgelopen weekeind in Sluiskil het Zeeuwsch- Vlaams Patrouille Kamp de 'Zepaka' gehouden. Het grasveld tegenover de RK kerk was bij deze gelegenheid ver anderd in een tentenkamp door de 16 deelnemende ploegen met een totaal aantal van 107 deelnemers. Deze 'Olympiade' werd vrijdagavond geopend met een oriëntatietocht met opdrachten door Sluiskil als onderdeel van de individuele spelen. Deze spelen waarvoor gedurende het weekend nog verschillende opdrachten moesten worden uitgevoerd werden gewonnen door de St. Anthoniusgroep uit Sluis- kiL De ploegspelen op zaterdag werden gewonnen door de ploeg 'Frankrijk' van de St- Hubertusgroep uit Terneu zen. De 'Raambal' competitie waar van de finale op zondagmorgen werd gespeeld werd gewonnen door SL Hu- bertus I uit Terneuzen; 2 Florence Nightinggale Sluiskil en 3 St.. Huber tusgroep II Terneuzen De einduitslag van de totale spelen werd; 1 Haviken van de St. Anthoniusgroep uit Sluiskil; 2 Senioren Florence Nightingale Sluis kil; 3 en 4 St. Hubertusgroep Terneu zen en junioren Florence Nightingale Sluiskil. Zaterdagavond werd op het grasveld tegenover de 'Scoutingbarak' een groot kampvuur gehouden. Bij dit kampvuur werd door alle deelnemende ploegen een nummertje gezongen, ge danst of gespeeld in de stijl van het land dat zij tijdens deze 'Olympiade' hadden vertegenwoordigd. Alliance vergadert in Terneuzen TERNEUZEN - De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Alliance Frangaise houdt woensdag 9 juni de jaarvergadering in hotel 'Rotterdam' in Terneuzen. Naast de huishoudelijke zaken die daar aan de orde komen staat er een bespreking van het voor lopig activiteitenprogramma op de agenda. De vergadering begint om 20.30 uur. Kaartclub ging naar Volendam PHILIPPINE - De kaartclub van Phi lippine maakte een bustocht naar Vo lendam. In Gonnchem gebruikten de deelnemers koffie met gebak. Na een lunch in Volendam hadden ze vier uur om zich te verpozen. Via de Van Brie- nenoordbrug kwam men in hotel 'Na poleon' te Riphagen Hier gebruikte men het diner. Tot slot van de dag ge bruiken de leden van de kaartclub nog een consumptie in cafe 'Mariët C. Buij- zer' te Philippine. Ook boete voor rijden met niet verzekerde auto TERNEUZEN - L»c 'Terneuzense kan tonrechter mr. C. J. M. van Hees heeft dinsdagmiddag tegen de Terneuze- naar C. J. M. J. een week gevangenis straf onvoorwaardelijk gevonnist we gens het besturen van een motorvoer tuig zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Voorts kreeg de jongeman een boete van 250 gulden, of tien da gen gevangenisstraf en een week voorwaardelijke hechtenis met een proeftijd van twee jaar, omdat de auto die hij bestuurde ook niet verzekerd was. Het was niet de eerste keer dat J. zich voor het kantongerecht in Terneuzen moest verantwoorden voor het rijden zonder daartoe de nodige papieren te hebben, zo merkte officier van justitie mr. W. G. C. Mijnssen op. De officier eiste een straf van veertien dagen hechtenis (voor het rijden zonder rij bewijs) onvoorwaardelijk, plus een boete van 250 gulden en nog een week onvoorwaardelijke gevangenisstraf. De Temeuzenaar voerde ter verdedi ging aan dat hu zijn leven aan het be teren is. „Ik ben sinds kort verloofd en heb een huis gekochtJ. vroeg aan kantonrechter Van Hees dan ook een grotere geldstraf in plaats van gevan genisstraf Tot op de dag van vandaag heeft J. nog geen rijbewijs. Hij heeft het exa men al tweemaal niet gehaald en het doorschemeren nooit meer achter het stuur van een auto te zullen plaatsne- De overige zaken in de middagzitting van het kantongerecht in Terneuzen hadden eveneens betrekking op het verkeer. De vrachtwagenchauffeur W. R uit Zonder vergunning zomerhuisje verbouwd: boete ƒ500,- TERNEUZEN - De Belgische me vrouw N. v. S. uit St. Niklaas werd dinsdag voor het kantongerecht te Terneuzen voor overtreding van de woningwet, conform de cis van offi cier mr. W. G. C. Mijnssen, door kan tonrechter mr. C. J. M. van Heer be boet met 500 gulden. Mevrouw Van S. was in een zomerhuisje te Zaamslag zonder vergunning aan het verbouwen gegaan. Ze had hier over mondeling contact gehad met het hoofd van de stedebouw in Terneuzen. die haar blijkens zijn ge tuigenverklaring voorhield, dat een eventuele bouwvergunning voor haar aan een zijden draad hing in verband met het bestemmingsplan. Viermaal was haar per schrijven meegedeeld dat ze niet op een vergunning hoefde te re kenen. aldus de heer De Mul Hij ont kende. ooit mondelinge toestemming tot de verbouw te hebben gegeven, zoals door de Belgische mevrouw be weerd was. Terneuzense Boys veteranen wonnen ACZC SLUISKIL - Zaterdag werd het. door de zomeravondvoetbalclub ACZC georganiseerde, voetbaltoernooi op het gemeentelijk sportterrein te Sluiskil gespeeld. Aan dit toernooi deden 8 teams mee. verdeeld in twee poules. Poule A werd gewonnen door de Ter neuzense Boys veteranen. 2 Philips. 3 Sluiskil veteranen en 4 Mistrappers. De uitslag in poule B was 1 ACZC na strafschoppen met 2 Sluiskil III 3 Elopak na strafschoppen met 4 PZEM. Na de finalewedstrijden werd de defini tieve uilslag als volgt: l Terneuzense Boys veteranen. 2 ACZC. 3 Sluiskil III. 4 Philips, 5 Elopak. 6 Sluiskil vetera nen, 7 Mistrappers, 8PZEM. Terneuzen had met zijn vrachtwagen met aanhanger in zijn woonplaats geen voorrang verleend aan een personen auto. Gevolg; een vernielde personen auto en twee gewonden. De bestuur der van de personenauto, P. A. S. van E. uit Terneuzen, was ook op de zitting aanwezig. Nadat beide heren hun standpunten hadden uiteengezet eiste officier mr. Mijnssen 150 gulden boete voor de vrachtwagenchauffeur, of zes dagen hechtenis. Kantonrechter Van Hees vonniste iets lager 125 gulden of vijf dagen. Vrachtwagenbestuurder J. O uit Ou- delande kreeg van mr. Van Hees 250 gulden boete opgelegd voor het in ge vaar brengen van de verkeersveilig heid. Dat gebeurde tijdens dichte mist. Op de provinciale weg tussen Axel en Hulst had hij een passeermanoeuvre uitgevoerd en daarbij de gramschap van twee andere weggebruikers op de hals gehaald Die twee automobilisten achtervolgden de vrachtwagen na de passeermanoeuvre enige tijd. gaven dat tenslotte op en deden aangifte bij de rijkspolitie in Axel. Als gevolg van die aangifte moest O. zich dinsdag verantwoorden voor het kantongerecht in Terneuzen. De offi cier eiste 300 gulden boete. Mr. Van Hees deed daar 50 gulden af Mevrouw A. M. van der A.-de G. gal voor het kantongerecht toe een aanrij ding te hebben veroorzaakt in haar woonplaats Terneuzen. Ze voerde ech ter aan dat een geparkeerd staande auto haar uitzicht had belemmerd Of ficier mr. Mijnssen was het daar hele maal mee oneens: „Maar mevrouw is toch aansprakelijk voor de aanrijding." Mr Mijnssen eiste 75 gulden of drie da gen. De uitspraak van mr. Van Hees was 50 gulden of twee dagen. Hoger beroep F. G. W. uit Kloosterzande gaat in ho ger beroep van het vonnis (50 gulden en het betalen van een civiele vorder ing van ruim 170 gulden) dat kanton rechter mr. Van Hees hem dinsdag op legde. De man is van mening dat hij ten on rechte schuld heeft gekregen van het veroorzaken van een deuk in de ach terbumper van een auto. Volgens de eigenaresse van die auto zou W. met de aanhangwagen die achter zijn auto was gekoppeld achteruit rijdend haar auto beschadigd hebben. Dat had mevrouw J. den H. uit Terneuzen zelf gezien, zo verklaarde ze tegenover het kantonge recht. W. sprak dat tegen. Officier van justitie mr. Mijnssen achtte het feit 'net' bewezen en eiste 50 gulden boete of twee dagen en het be talen van de reparatiekosten 171,90), die het herstel heeft gekost. Kanton rechter Van Hees vonniste conform de eis, waarna W. toezegde in hoger be roep te zullen gaan. VAN DE VIJVER LEGDE BESLAG OP TWEEDE PLAATS TERNEUZEN - Lucien de Smit van De Kreekzoom is winnaar geworden van de tweede etappe van de Tour du flic. Lucien de Smit dankte de over winning aan zijn geweldige sprinters capaciteiten. Hij versloeg in de spur! een groep van zeventig renners. Daarmee nam hij revanche op Piel van de Vijver van de Snuglyformatie die op de eerste dag Lucien de Smit in de spurt klopte. Piet van de Vijver bekende na afloop dat Lucien de Smit gewoon te snel voor hem was geweest. Vijftig meter voor de finish gaf Van de Vijver zich in feite al gewonnen door achterom te kijken „Ik kon er gewoon niet bij en omdat hij een renner uit de a-categorie is was dat voor mij niet zo belangrijk. Voor mij was op dat moment het be langrijkste dat ik als eerste van de b-renners zou eindigen en dat is ge beurd. Ik blijf leider en dat is het voor naamste". Lucien de Smit heeft de laatste kilo meters veel werk moeten doen om aan de kop van de groep te kunnen blijven. „Het was ontzettend zwaar om je voorin te kunnen handhaven. Ik had niemand die voor mij de spurt kon aantrekken. Ik heb het helemaal alleen moeten doen. Ik wist dat ik bij de eer- Foto: Winnaar Lucien de Smit. KANTONGERECHT TERNEUZEN OFFICIER HAD 500,- GEEIST TERNEUZEN - Lie 1 erneuzense Kan tonrechter mr. C. J. M. van Hees vol stond dinsdagmorgen met een boete van ƒ300 voor de oliehandelaar F. de P. uit Zaamslag, bij wie men in okto ber bij controle van een van zijn tan kwagens in de tachograaf een schijf had aangetroffen die al enige malen gebruikt was. De officier van justitie, mr. W. G. C. Mijnssen, had een boete van ,f 500 geëist, waarvan 250 voor waardelijk. De P. gaf de overtreding toe, doch weet dit aan het feit dat het hier om een re servewagen ging met een reservechauf feur en dat er slechts enkele kleine ri tjes waren gemaakt. „Bekijkt u de schijf eens en zie dan hoe weinig er ge durende die enkele dagen gereden is." Van Hees stelde dat dit nu juist zo moeilijk na te gaan viel nu de schyl meer dan een dag gebruikt was De kantonrechter wilde echter onvoor waardelijk afgaan op de goede wil van De P om zijn zaken in orde te houden en wilde daarom niet met de eis van de officier meegaan. „Ik wil dit wel even ■aanzien." zei hij J. v. D. uit Aagtekerke weet het aan een administratief misverstand dat de auto waarmee hij langs de Terneu zense westsluis gereden had. met ver zekerd was. Er was een ongeluk ge beurd. waarvoor Van D. reeds in Mid delburg berecht was. De boete voor de ontbrekende verzekering kwam hem op 250 gulden te staan. G. de B uit Terneuzen moest zich voor heel wat zaken verantwoorden. Onver zekerd rijden zonder rijbewijs: een Bel gische kentekenplaat op een Neder landse auto en het kentekenbewijs niet op naam Er waren bij deze zaak per soonlijke omstandigheden in het spel waaraan de kantonrechter niet zonder meer voorbij wilde gaan Hij legde daarom 3 boetes op van in totaal 300 gulden, inplaats van 400 gulden, zoals mr Mijnssen gevorderd had. Wel hield hij zich aan diens eis tot 6 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid en 'Motorrijtuig' H. M. uit St. Jansteen reed op 18 maart met een voertuig dat bedoeld was als bromfiets, maar in de loop der tijden was uitgegroeid tot 'motorrijtuig', zoals het in de dagvaarding omschre ven stond. Er zaten geen trappers aan en M. reed er 90 km per uur mee. Hij moest zich nu verantwoorden omdat hij zonder rijbewijs op de kruising rijksweg Hulst-Axel door rood licht gereden was. Het kostte hem een ge zamenlijke boete van 100 gulden. S. de L. uit Terneuzen had veel woor den nodig om te betogen dat hij te Honlenisse op de Hulsterweg bij het inhalen geen andere auto gesneden had. Helaas, hij wist niet te overtuigen en ging toch met een boete van 100 gulden naar huis. de helft van wat tegen hem werd geëist. De L had een lesauto ingehaald en had wel de hem tegemoetkomende politieauto gezien, maar niet de Daf die ervoor reed en die hij volgens de getuigenverklaring van de verbalisant gesneden zou hebben Het primair tenslaste gelegde, het. hin deren van de voorligger, achtte de kan tonrechter niet bewezen. De gevor derde boete van 100 gulden wees hij daarom af. M. v. S. uit Oostburg zei dat het wel kloppen zou. dat hij. zoals de dagvaar ding vermeldde 88 km op de rijksweg Sas van Gent zou gereden hebben. Hij had de borden voor de bebouwde kom. totaal niet gezien, maar spande zich geweldig in te overuigen dat dit hem niet meer zou gebeuren. De kanton rechter legde de 150 gulden, die de offi cier vroeg, geheel voorwaardelijk op met een proeftijd van 1 jaar. Voor te hard rijden - 84 km over de Gravenstraat m Clinge werd H. van Z. uit Wouw bij verstek tot 100 gulden veroordeeld. H. B. uit Terneuzen scheen van zijn gelijk overtuigd: in geen geval had hij in de G Gezelle- straat te Terneuzen een snelheid van 104 km per uur gehad. De jongeman trachtte de beschuldiging keurig te weerleggen door berekening van af stand en snelheid van zijn en de hem achteropkomende politiewagen. Niet- temin delfde hij het onderspit tegen de verklaringen van de twee verbalisan ten. Hoewel de kantonrechter snel heidsmeting vanaf de autometer niet exact noemde kostte het B. toch 100 gulden. De officier had er 50 meer ge vraagd Fluit en wijsvinger „Ik werk altijd met fluit en wijsvin ger," zou een agente van de Terneu zense politie tegen R. B. uit diezelfde plaats hebben betoogd. Niettemin kreeg hij van haar een bekeuring om dat hij een stopteken dat met de hand werd gegeven niet zou hebben opge volgd. Voor het verkrijgen van meer duidelijkheid werd deze zaak aange houden. De 76-jarige Temeuzenaar A. de F. moest zich verantwoorden, omdat hij op 21 augustus als chauffeur van een bejaardenbusje rijdend over de Chur- chillaan een aanrijding zou hebben veroorzaakt met een auto die uit de Tooropstraat kwam. De F. zou volgens de bestuurders van deze auto. D. v. C„ en een andere getuige, beiden uit Ter neuzen. naar rechts richting aan heb' ben gegeven, maar toch rechtdoor zijn gereden. De Churchillaan is een voor- rangsweg en Van C. die op het busje inreed, werd dan ook reeds eerder be boet voor het niet verlenen van voor rang. Dat hij dit niet gedaan had kwam omdat hij door het oplichten van de richtingaanwijzer van het busje de verkeerde indruk kreeg, dat De F. rechtsaf de Tooropstraat in zou slaan. Die zich krachtig verwerende De F. ontkende dit: door de schok van de aanrijding zou zijn hand de richtin gaanwijzer in werking hebben gesteld. „Ik ga toch geen richting aangeven als ik rechtdoor moet. „Officier mr. W. G C. Mijnssen vorderde een boete van 50 gulden. „Dat vind ik nogal veel; uit liefdadigheid halen we de bejaarden met het' busje op." aldus de grijze chauffeur. Kantonrechter mr. C. J M. van Hees conformeerde zich aan de eis. ste vijf door de bocht moest komen om te kunnen winnen", zei hij vermoeid. De tweede etappe van de Tour du Flic is met minder valpartijen verlopen dan de eerste. In de voorste groep werd melding gemaakt van een klein valpar- tijtje. Kees Louwerse maakte aan het voetbalveld te Hoek kennis met asfalt door een klapband. De man van make laarskantoor Roelofe haalde echter toch de finish in Terneuzen. Het wed strijdbeeld van de tweede etappe is dan ook vrij eentonig geweest. Voorop de grote eerste groep met daarachter een groepje van een twintigtal renners met achterstand die schommelde tus sen vijftig en driehonderd meter Op vier kilometer van de finish leek het er even op dat zij onder ompuls van Jan Moes van de Politiesportvereniging en Jan van Gelderen van de ICM zich ook bij de grote groep zouden voegen. Toen in de laatste kilometers het tempo omhoog vloog werd het gat weer gro ter. Zware werk In de grote groep nam opnieuw de kleine Jo de Bakker het meeste zware werk voor zijn rekening. Steeds als hij zich op kop van de meute renners nes telde vloog het tempo omhoog en werd de groep tot een lange sliert uitgerok- ken. Van echte ontsnappingspogingen kwam weinig terecht al probeerden in de slotfase Frans Kolijn van Jos Voet Terneuzen het wel Ook Jaap Geensen en Daan de Kubber probeerden nog vruchteloos voor de finish weg te gera ken. „Normaal natuurlijk", zei Daan de Kubber. de kopman van La Bellevue en een van de favorieten voor de eind zege, „als ik wegga wordt er onmiddel lijk gereageerd. Jaap Geensen staat goed bij de b-renners en die laten ze ook niet gaan". De tweede dag heeft nog duidelijker aangetoond dat het krachtsverschil onderling niet zo erg groot is. Vrijwel iedereen heeft voldoende getraind om de veertig kilometer te kunnen uitrij den en de meeste renners tonen nog te weinig aanvalsdurf Daardoor ontstaat een vrij passief koersbeeld wat precies in de kaart speelt van sprinters als Piet van de Vijver en Lucien de Smit „Het is niet aan mij om de koers te maken, ik sta eerste in het klassement, die plaats verdedig ik en de rest moet daar wat aan doen. Jo de Bakker heeft het ge daan en ik verwacht nog wel iets van hem", zei Piet van de Vijver. Het ziet er wel naar uit dat de tijdrit van van avond over 7,5 kilometer wel eens een beslissende ro! zal kunnen gaan spelen in deze Tour du flic Voor de jury was het dinsdag in ieder geval een onbegonnen zaak om alle renners naar plaats te klasseren. Van de eerste groep werden de twintig eer sten geklasseerd De rest werd ex-aeqo geplaatst. De uitslag luidt I Lucien de Smit, Kreekzoom ia), 2. Piet van de Vijver. Snugly (b), 3. Cor de Waal, Roelofs ia). 4 Jaap Geensen, Reburo tb), 5 Niek Faas. Aardewerk (ai. 6 Daan de Kub ber. La Belle vue (a). 7 Fons Warrens Aardewerk (a). 8 Adrie van de Wege, La Belle vue ia), 9 Kees Huisman. De Kreekzoom (ai, 10 Henk Peters, Makra (a). 11 Jo de Bakker. Aardewerklbi, 12 Rinus Heyboer. Makra (a), 13 Stan de Bakker, Aardewerk ia), 14 Aector Doorns. Jos Voet/w Terneuzen (a), 15 Hans van Leeuwen. Neutraal (a), 16 Rico Trevisan. Dallinga (b), 17 Piet de Putter. M- Witte (ai. 18 Meerten Dallin ga, Dallinga ia). 19 Evert Butler. M. Witte (ai. 20 Rob v. d. Goes, De Schelde ra). Het algemeen klassement luidt: In het algemeen klassement bij de a-renners heeft Lucien de Smit een uitstekende zaak gedaan. Zelf veroverde hij voor de tweede achtereenvolgende maal een punt terwijl de concurrentie flink wat punten verspeelde. Aector Dooms van de v v. Terneuzen verzamelde dinsdag 11 punten en telt nu een achterstand van elf punten op leider Lucien de Smit De tweede plaats in de a-klasse is w, menteel voor Cor de Waal van Roelcö. De broer van prof Wim de Waalspurtt in de tweede rit naar een tweede plaats. Hij heeft vijf punten achter stand op Lucien de Smit In de b-categorie kwam vandaag de zelfde uitslag als een dag eerder op het bord: 1 Piet van de Vilver, 2 Jo de Bakker, 3 Jaap Geensen. Dit drietal voert dan ook het klassement aan. Jo de Bakker heeft een achterstand van twee en Jaap Geensen van vier punten op leider Piet van de Vijver. Havenkantoor 'Ovet' Terneuzen verhuist naar massagoedhaven TERNEUZEN 'Ovet' in middag met ei nieuwe havenkantoor aan de massa goedhaven. De firma war barakken aan In het nieuwe c landweg zijn de a en technische plaatsen enn Het 'open huis' duurt van 15.00 to 18.00 uur. :t vrijdag- Schieting TERNEUZEN - De handboog maat schappij 'De Westerschelde' uit Ter neuzen. hield voor de 88 keer haar jaar lijkse koningsschieting voor de ledea die op enkele uitzonderingen na allen aanwezig waren. De heer E. Vermast schoot de vogel eraf en kreeg hierdoor het recht om op 26 juni aan de schie ting voor de titel Nederlands koning van de aangesloten maatschappijen te Terneuzen en aan de schieting op 5 september voor de titel Koning van de Zeeuws-Vlaamse bond. Na deze eerste schieting volgde een prijsschietingmet de volgende uitslag: Hogevogel G. Baert. zij vogels M. Wisse en G. Baen.2 kallen G. Baert. 2 kallen M. Wisse en J Hollet. Vervolgens werd de jaarverga dering gehouden, waarbij de heer Dhert. werd herkozen in het bestuur o in de bestaande vakature werd de heer R. de Haan gekozen, waarna de verga derüig werd besloten. Zeehengelwedstrijd SLUISKIL - Aan de internationale zeehengelwedstrijd. door de zeehengelclub 'Sluiskil' nam® 300 mensen van 20 verschillende duw deel. De wedstrijd weid gehouden Inde Westerschelde bij Terneuzen. W88ni de prijsuitreiking volgde in café linga' te Sluiskil. De uitslag waits volgt: L. Lair (OFCi 1263 punten9 van Meenen (MV) 992. A. Ploegai' (ZCSi 925. H. Mannaert (ZCSl 847. Buyens iGANDA) 796. A- van deVe# (MV) 735. A. Steyaart (Nr. 11 687. D Hofman (ZCS) 662, R Dentand lOFCi 642. V de Meester iMV) 611. Tijdelijke verkeers maatregel in Terneuzen TERNEUZEN - In verband met de uit voering van herbestratlngswerkzaam heden is de verbindingsweg tussen ae Kerkhoflaan en de Jan van B°mPus' straat te Terneuzen vanaf vandaag (woensdag) tijdelijk voor alle verneer afgesloten behalve voor voetganger Deze maatregel zal duren tot en mei juni. Kaartwedstrijd HENGSTDIJK - Aan de taartwefr strijd in camping 'De Vogel te H tdijk namen 34 personen deeL i* u- slag luidde: 1 mevrouw Van der Kloosterzande: 2 A. Pauwels. terzande. 3 P. Verstraeten. Terneu^ 4 C. van der Ha. Kloosterzande- 5 me vrouw Herrewegh. Terneuzen. Jansen. Kloosterzande. i Koewacht: 8 T. Verschueren. Lam* waarde: 9 E Maes. Terneuzen en mevrouw Van der Ha. Terneuzen. WOENSDAG 2 JUNI 1976 TOT MAANDAG AAN VROEGERE VEERSTEIGER SJC hield regionale kinderdienst SCHOONDIJKE - Dc sectie kinder diensten cn zondagscholen van de streek Jeugdcentrale West- Zeeuwsch-Vlaanderen hield in Schoondi.jke de jaarlijkse regionale kinderdienst. In de hal van de prak tijkschool in Schoondijke werden ver schillende joodse feesten, zoals Pasen. Nieuwjaar en verzoendag door kinde ren van een bepaalde plaats gepresen teerd aan anderen, onder wie vele ou ders. Tenslotte voegden een 150 kleu ters zich bij de groten. Zij hadden in het Jeugdgebouw van de gereformeerde kerk het Estherfeest gevierd met het maken van muziekin- strumentjes. verkleden voor de op tocht en een poppekastvoorstelling van het. Estherverhaal. Deze manifestatie vormde de eindacti- viteit van dit seizoen waarin het joodse geloofsleven centraal heeft gestaan en waarin bijvoorbeeld door ruim hon derd kinderen en leidinggevenden een bezoek werd gebracht aan een Ant werpse synagoge en op symbolische wijze het joodse paasmaal werd ge vierd. Bij de sectie kinderdiensten en zon dagscholen van de SJC zijn ongeveer 500 kinderen en 80 leidinggevenden be trokken uit alle West'Zeeuwsvlaamse kernen (ook Biervliet en Hoek) van hervormde en gereformeerde kerken

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 24