Jacobs en Van Houwelingen missen slag Olympia's Ronde „MIDDELBURG DISCRIMINEERT EIGEN SPELERS John de Lange zeer dicht bij zwemrecord 400 nieter Ad van Overveld slimste koploper in slotfase wielerronde Hulst Van Santen naar Twente Rustige dag in Giro: Fontanelli ritwinnaar Priem wint in Grave FAVORIETEN GROEP UITGEDUND IN VIJFDE ETAPPE joegoslavische selectie KOERSEN RITWINNAAR VAN HELVOIRT NAAR FRISOL SRarsarsss w-jasa»* boes vanavond jbgen middelburg Jury tolerant voor Huijzen SCHUNSELAAR GRIJPT NAAST DAMFINALE Szurkowski won rit Milkrace wereldrecords zwemmen PTT-elftal is woedend op hoofdstedelijke voetbalclub jj EINDELIJK TITEL DAUWENDAELE HVOENSDAG 2 JUNM976 BELGRADO (SIDl - De Joegoslavische bondscoach Mladinic heeft dinsdag zijn selectie van 22 spelers bekend gemaakt voor de eindronden van liet toernooi om het Europees kampioen schap voor landenploegen. Joegosla vië speelt in de halve finales in Bel grado tegen West-Duitsland. De geselecteerden zijn Potrovic «Rode Surjak. Zungul. Peruzovlc. Jertto' Djordjevic tallen Hajduk Spliti. H CRAVE-Het heeft lang geduurd voor de kerngroep van favorieten in Olym pia's Ronde elkaar wilden vinden in een gezamenlijke actie, maar toen het uiteindelijk dan toch gebeurde, was hel meteen flink raak ook: er sneuvel den twee belangrijke kandidaten voor de eindzege. In het stuk tussen Bladel en Grave, waar ogenschijnlijk 130 rus- lige wielerkilometers waren uitgezet, verspeelden Michel Jacobs en Adri van Houwelingen hun kansen toen het waaierende peloton brak. Waar Olympia's Ronde een rustig dagje leek Ie gaan beleven omdat het circuit er vriendelijk bij lag en de afstand met 130 kilometer tot een van de kortste in bet schema behoorde, gedroegen de beleren uit het algemeen klassement rich conform hun houding van de af- celopen dagen: precies niet zoals werd verwacht. Dit nu eens in de prettige zin verras- ade optreden bracht meteen grote veranderingen, want in Grave - waar Elbert Koersen uit Emmeloord met 5 etappezege ook al voor een sur- zorgde - bleek de lange rij van reers die elkaar beloerden in een se- csnspel danig gedund. Michel Ja- tósen Adri van Houwelingen voerden s;een achterstand van bijna 5 minu te een rennersveld aan, dat het niet hd kunnen bolwerken tegen een kop- pep van 18, welke situatie ertoe kddedatin het algemeen klassement net nog steeds Leo van Vliet aan de lading) slechts 8 renners overbleven die op minder dan één minuut van el- tai staan en vijf die een achterstand ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en Ais zijn tot een akkoord gekomen over een transfer van de 21-jarige Henk van Santen, die het afgelopen seizoen vaste plaats in de Amsterdamse hooldmacht heeft kunnen veroveren. Var. Santen, die voor Jong Oranje uit kwam en momenteel deel uitmaakt vantetNederlands militair elftal, is de vijfde aankoop van FC Twente voor het komer.de seizoen. Eerder werden Sip Bloemberg (RWDM). Henk de Raai lErmen) en de jeugdige Noren Tho racal en Sundby gecontracteerd ties van Kooten •Kees van Kooten heeft dinsdag in fcmter een driejarig contract gete- ted voor Go Ahead Eagles. De 27- jadge spits speelde dit seizoen bij tel- DEN HAAG (ANP) - De Tilburgse wielrenner Wil van Helvoirt heeft dinsdag een tweejarig contract gete kend bij Frisol. Van Helvoirt was oor spronkelijk geslecteerd voor de olym pische baanslectie, maar vond zichzelf oaoverwinningen in de Ster van Bla del en de Ronde van Twente (boven dien werd hij twaalfde in Warschau- Berlijn-Praag) beter op zijn plaats in de wegselectie. Dat gaf aanleiding tot enig misver stand. Van Helvoirt heeft door zijn be hang prof te worden zelf de knoop dcorgehakt Voorlopig staat op zijn Programma: de Ronde van Zwitser land (9/18 juni), de Ronde van Neder land (24/29 augustus) en de Ronde van Cataloniê (8/15 september). VERBURG speelde bij willem ii COLUNSPLAAT - Leen Verburg. de dKtaan van Cohjnsplaat.se Boys. S een Proeftvedstrijd gespeeld voor Willem II uit Tilburg. Oof hij naar de wstódivisieclub gaat is nog niet be- WIELERSELECTIE ONGEWIJZIGD ~Pe eommiss,e topsport van f KNWU, een onderdeel van de -fortcommissie, heeft besloten de voorlopige olympische selectie onve- ®derd te laten. «^dagavond vergaderde de com- topsport, bestaande uit Bas de Schipper. Wim ••cozenourg en de beide coaches Joop "Melink enk en Frans Mahn. over de v-an de selecties Aan- 'Mbeüjk werd erover gedacht het aan- geselecteerden enigszins in te per- maar na overleg is bepaald, dat de Wn voor weg en baan onveran- ra blijven en dat na de Nederlandse ^menschappen de definitieve ui voor de Olympische Sepeln Svastgesteld. De baankam- G-i;"anavond <w°ensdag) speelt «erde wedstrijd in het ne- düburg. °01' Tc*Senstancier is Mid- kt1litdJbeeint °m 19.00 uur op Het Schenge. Eerder r:-2, almj30 Kloetinge i2-li. TSC ,3;1' °p 16 j»»1 wedstnJd gespeeld "is dan Amemuiden. van Katwijk. Egbert Koersen. Piet Kuys. Rhctt van Tngt. Henk Lubber- ding. Frits Schuer. Piet van der Kmys. Arie Has.sink. Ton ter Harmsel. Gerrie van Gerwen. Peir Matousek. Bas van Lamoc-n en Kees van der Wereld. Ja- hebben van 1 tot 2 minuien, waarmee de hoofdmacht die om de eers'e prijs dingt werd gereduceerd tot 33 renners. Deze opzienbarende ontwikkeling was te danken geweest aan Amstel-rijder Frits Pirard. die in de val van de con currenten voor zijn ploeggenooHeider cobs probeerde kilometers lang Leo van Vliet, echter tegen wil en dank furieus geleide achtervolging de ver teamgenoot. Adri van Houwelingen gissing te herstellen, maar het bleek meetrok. Pirard liet, toen het eerste onbegonnen werk. Jacobs: „Toen het deel van het peloton in waaiervorm verschil opliep tot één minuut, wist ik over de Brabantse wegen trok, een gat dat het gebeurd was. Op dat moment vallen op het moment dat hij Michel verspeelde ik mijn kansen op de over- iDina Zagr Jacobs en de nummer twee uit het al gemeen klassement, Toon van der Steen, achter zich wist. Pirard: „Dat was de opdracht. Hilberink of ik moes ten zoiets proberen te versieren. Ik had er geen erg in dat Van Houwelingen ook de dupe zou worden. Maar tja, dan had-ie maar van voren moeten rijden De op deze wijze gevonniste Van Hou welingen. „Dat waaier-rijden ligt me nu eenmaal niet. Ik ben op deze ma nier al meer verslagen. De coup van Pirard maakt tot de op vallendste verliezer de sterke Limbur ger Michel Jacobs, die bleef hangen toen 38 renners zich verzamelden in een beslissende kopgroep: Jan Bakker. Albert Scheffer, Theo Hogervorst. winning", Jacobs geloosd Dat de favorieten in de kopgroep plotsklaps wél bereid waren voor el kaar werk op te knappen en derhalve het tempo op te jagen tot een voor hel peloton ongrijpbare snelheid, lag voor de hand. Met Michel Jabobs immers kon een van de gevaarlijkste concur renten geloosd worden. Als tijdritspe cialist - hij beheerst dit onderdeel het best van alle deelnemers - vormde hij de grootste bedreiging met een race tegen de klok aan het eind van de Ronde in Nibbixwoud in het vooruit zicht. De nu in alle klassementen (al gemene rangschikking, puntenklas- GRAVE - De jury uit Olympia's Ronde van Nederland is dinsdag, net als de voorgaande dagen, bij zonder tolerant geweest. Tonny Huijzen uit Kloetinge (Batavus) en Preben Sörensen (Den) kregen slechts vijf minuten tijdstraf voor het vasthouden aan respectievelijk een volgmotor en -auto, nadat zij door pech uit de groep waren te ruggeworpen. Reglementair hadden beide ren ners, die tenslotte met een achter stand van bijna dertien minuten in Grave binnenkwamen, ook uit de strijd genomen kunnen worden. Wel uit de ronde verdwenen de Deen Alan Jacobsen en de Italiaan Sergio Consonni wegens overschrij ding van de tijdslimiet- Zelfs wan neer die limiet m plaats van tien op vijftien procent van de tijd van de winnaar zou worden gesteld, kwa men zij nog te laat. Zij verloren bijna een half uur ten opzichte van ritwinnaar Aegbert Koersen. samenstelling van die kopgroep. Dat Jacobs er niet bij zat. kwam ons alle maal natuurlijk goed uit. Het heeft wat dat betreft alle dagen tegen geze ten. Nu liep het eens lekker". Behalve dat het algemeen klassement er een stuk overzichtelijker op werd door de met zoveel minuten gehono reerde ontsnapping van de groep van 18, die welgeteld 4 minuten en 54 se conden voorsprong boekte, kwam er ook wat meer duidelijkheid binnen .Herman Krott's Amstelploeg. Met het wegvallen van Adri van Houwelingen bij de eersten in de rangschikking, werd het aantal kanshebbers binnen de ploeg gereduceerd tot drie: Van Vliet. Hassink en Ter Harmsel. Van dit stel heeft Krott de oranje-truidrager aangewezen als kopman, ofschoon dat eerst niet zijn bedoeling was Krott: „Ik ben er eigenlijk niet zo voor. maar het bleek in het belang van de rust binnen de ploeg beter om dat nu wel te doen Overigens tast die beslis sing de mogelijkheden van Hassink en Ter Harmsel met aan. Krott: ..Zij hou den het recht op het rijden voor hun eigen kansen Arie Hassink .Ter Harmsel en ik zijn beschermde ren ners. Dat Van Vliet kopman is. bete kent voor onze onderlinge verhoudin gen weinig We hebben afgesproken dat we niet tegen elkaar rijden. We zul len elkaar niet dwars zitten". Uitslag vijfde etappe i Bladel naar Grave 7. Jan Bakker 'Keri 8. Fnt.v Schuer Kct' r, 9. Br.- van Lamoen 'Bat. z.l. 10 Ton Ter Harmsel lAmsi z t11. Piet Kuys .Bal. z I12. Piet van der Kruys 'Erp' z.l.. 13 Milan Purzla iTsj. z.t.. it. Albert Scheller Kei. z.l., 15 Peir Matousek «Tsj. z.t. 10 Henk Lubberdink .Erp. z.l. 17 Theo Hogervorsl 'Bos. z t18. Kees van der Wereld 'Ket.i z.l 19. Frits Pirard 'Amtb op 4.50. 20. Vladimir Tsjapovalov (Sovi z.l., na sluiting lijdsconlrole en uit de strijd geno men: Allan Jacobson iDem en Sergro Con sonni iltai. Algemeen klassement: 3 Leo van Vliet (Ainsi 17 uur 36 min. 38 sec.. 2. Jan Bakker iKeli op 10 sec.. 3 Albert Schc-fTer .Keti op 38 sec.. 4. Peir Matousek iTsji z.l.. 5. Gerrie van Gerwen <Erp> op 45 sec.. 6. Arte Hassink lAmsi op 48 sec.. 7 Fons van Katwijk iSok) op 53 sec 8. Frits Schuer iKeti op 58 sec 9 Ton Ter Harmsel <Amsi op 1 05. 10. Henk Lubberding lErpi op 1.19. 11 Kees van de Wereld 'Kei. op 1 26. 12.Piet van der Kmys lErpi op 1.33. 13. Bas van Lamoen -Bart op 1.47. 14. Toon van der Steen (Mil) op 5.04. 15 Michel Jacobs "Mici op 5 20. IC Adri van Houwelingen -Amsi op 5.27. 17 Viadimir Tsjapovalov iSovi op 5.36. 18 Said Goes- sainov 'Sovi op 5 40.19. VSkenü Basko iSovi op 5.50. 20. Jan Huisjes 'Soki op 5 51 Puntenklassement: 1 Leo van Vliet 99 pun ten. 2. Gerrie van Gerwen 77 pnt3 Ar.e Hassink 69 pntR Fons van Katwijk 68 pnt5 Jan Bakker 65 pnt. Prc-statieprijs. Jan van Houwelingen. Pech- prijs Sergro Consonni iltai gevallen. Dagploegenfclassement. 1. Batavus 8.03.10. 2 Amstel 8.03.12. 17 pnti. 3 Ketting z.t.. 129). 4 Van Erp z.t. (34). 5. Tsjechoslowakije 8.08.04. „Algemeen plocgenklassement. 1 Van Erp 52.57.21. 2. Amstel 52 58.04, 3. Ketting 52,59.25, 4. Batavus 53.02.56. 5. Tsjechoslo wakije 53.06.52. PORRETTA TERME (ANP) - De Ita liaan Sigfrido Fontanelli heeft dins dag de twaalfde etappe van de Ronde van Italië van Gabicce Mare naar Por- retta Terme. Hij reed de 215 kilometer in 6 uur 37 minuten en 29 seconden. Fontanellie had 15 seconden voor sprong op zijn landgenoot Wilno Fran cion i. Francesco Moser (Ita) won de sprint van het peloton, dat twee minu ten en tien seconden later over de streep ging. voor Roger de Vlaeminck (Bel.). Gimondi behoudt de leiding in het algemeen klassement. De renners deden het rustig aan in verband met de zware etappe, die hen woensdag te wachten staat. Dan zullen ze de reserves, die ze in de twaalfde etappe gekweekt hebben, kunnen ge bruiken om vier hoge cols te bedin gen. Fontanelli begon zijn beslissende solo tien kilometer voor de eindstreep. Hij werd slechts achtervolgd dor Fran- cioni. Het peloton deed geen moeite de vluchter nog te achterhalen. In de twaalfde etappe eindigde Kees Bal als 97e met een achterstand van 15 VLISSINGEN - Na de niet bepaald gunstige vijfde ronde voor de Zeeuwse dammers in de rayonwed strijden heeft in het bijzonder de Vlis- singer Peter Schunselaar zich hersteld in de laatste twee ronden. Zaterdag versloeg hij de Galan in Tilburg en zondag remise tegen Passehier een weekend van drie punten. Deze laatste speler uil Den Bosch plaatste zich onverwachts als 2e fina list na v. d. Borst door toepassing van het Sonnenbom-Berger systeem 48 punten vóór Bekers met 44. Indien echter Schunselaar ook zondag had gewonnen van Passehier zou de Zeeuwse kampioen zich onverwachts nog geplaatst hebben voor de finale in 1977 met. 52 punten dus vóór Berkers. Zoals reeds eerder gememoreerd ge zien de kwaliteit en kwantiteit van dit zojuist afgelopen toernooi had Schun selaar zich moeten plaatsen, maar hij struikelde op de valreep. De uitslagen van de laatste twee 'ronden waren als volgt: Goethart-Berkers 1-1. Meesters-Passchier 0-2: Schunselaar-Dc Galan 2-0. v.d Borst- Kuystermans 2-0. Kuystcrmans-Goethart 2-0: de Galan -v. d. Borst 0-2: Passchler- Schunselaar 1-1. Berkers-Meeslers 2-0 De eindranglijsl luidt als volgt: J.v.d.Borst Hoensbroek 7 6 1 0 13 F Pssehier Eindhoven 7 3 2 2 8 H Berkens Asten 7 3 2 2 8 P. Schunselaar Vlissingen 7 2 3 2 7 J Meesters Brunssum 7 3 0 4 6 C. Kuystermans Tilburg 7 2 14 5 A. Goethart O.Souburg 7 13 3 5 J de Galan Den Bosch 7 2 0 5-4 minutedn en 39 seconden op Fontanel li. In het algemeen klassement bezet Bal de 102e plaats op 24.20 van Gi mondi. Uitslag 12e etappe: (Gabicce Mare naar Por- retta Terme over 215 kmi 1. Fontanelli (Itai 6 uur 37 min 29 sec 2. Francioni «Itai op 16 sec.. 3. Moser (Itai op 2.10. 4. De Vlaemmck (Bel) z.t., 5 De Witte (Bel) z.t.. 6. Vincino «Itai z.t.. 7 Rossignoli (Itai z.t.. 8.Fabbri (ita) z.t 9. Oliva (Spai z t Algemeen klassement. 1. Gimondi ilta> 65 25.44 2 De Muynck iBel» op 44 sec 3 Moser (Ita) op 52 sec.. 4 De Vlaeminck (Bel) op 54 sec., 5. Merckx «Bell op 1 04. 6. Panizza (Ita) op 1 12 GRAVE - Cees Priem heeft dinsdaga vond de profronde van Grave gewon nen. Hij legde de tachtig kilometer af in een uur, 53 minuten en 20 seconden. Piriem en Piet van Katwijk waren tien kilometer voor de eindstreep ontsnapt uit een groepje van etien renners, die halverwege de koerst ontstaan was. De twee renners behielden een kleine voorsprong op Jan van Katwijk, die ook nog uit deze groep wegsprong In de eindstrint toonde Cees Priem zich iets sneller dan de plaatselijke favoriet Piet van Katwijk. De uitslag is: 1. Cees Priem. 80 kilometer in 1.53.20: 2 Piet van Katwijk z.t.. 3. Jan van Katwijk op 10 sec 4. Theo Smit op min.. 5 Karl-Heinz Bóhnen iWDL.i z.t.: 6 Bas Hordijk z.t.: 7 Jan Raas z.t,. 8. René Pijnen z.t.: 9. Wil de Vlam z.t 10 Cees van Dongen z.t. Hermes, lismont en Puttemans op Papendal DEN HAAG - Jos Hermens. Emiel Pu- tremans en Karei Lismont zullen woensdag 9 juni tegen elkaar uitko men op de tien kilometer op de kunst- slofbaan van Papendal bij de jubi leumwedstrijden van de KNAU. Het wordt voor Hermens de eerste tien kilometer van dit seizoen. Lismont, die ook de marathon van Amsterdam won heeft al 27.56.8 op de klokken gebracht. Slechts twee lopers waren dit jaar snel ler: Lopez (27.45.8) en Mora (27.55.8). Puttemans is wereldrecordhouder op de vijf kilometer. Most Vabe "Schalke '04Poplvoda lElntracht Braunschweig i. Bofleevlc. Actmovic beiden Rode Ster), Sljovo «FC Saraje vo'. Vukotlc «Partizan Belgradoi en Dzajic (OSC Bastlai MALVERN (RTR) - De Pool Ryszard Szurkowski heeft dinsdag de tweede etappe van de Ronde van Groot Brit- tanniè gewonnen. Hij legde de 117 ki lometer van Swindon naar Malvern al in 2 uur. 56 minuten en 51 seconden. Szurkowski versloeg in de eindrit de Brit Bill Nickson en de Tsjech Jlri Bar- tolsic. De Brit Ian Hallam behoud', de leiding in het algemeen klassement De Nederlander Johan van der Meer sprintte naar de vijfde plaats na een koers, waarin weinig viel te beleven Alleen in de laatste kilometers werd er felle strijd geleverd. Enkele renners kwamen hierbij ten val De uitslag van de tweede etappe is: 1 Szur kowski 'Poli 117 kilometer in 2 uur. 56 minu ien en 54 seconden. 2 Nickson «Gbr» z t 3 Bartolsic iTsji z.t.. 4 Hajha! iTsji z.t.. 5 Van Jer Meer (Ned) zt. 6 Kublas iTsji 13 Ad Tak Ned) z.t.: 19 Malhieu Dohmen z t.; 29 Henk Smits z.t.: 49 Gaby Minnebo op 1.28; 51 Jlm Kruunenberd op 1.50. De stand in het algemeen klassement Is: 1 Hallan (Gbri 7.16.31, 2 Brezny (oil op 1 sec.. 3 Pittman (Gbr) z.t., 4 Nickson (Gbr) op 2 sec.; Szurkovski (Pol) z.t.; 17 Dohmen (Nedi op 10 sec.; 22 Van der Meer iNed) op 1) sec. 25 ak op 12 sec.: 28 Smits iNed) op 13 sec 47 vilnnebo (Ned) op 1.37; 49 Kruunenberg Ned) op 2 min. OOST-BERLIJN - Op de eerste dag van de Oostduitsc zwemkampioen- schappen. die dinsdag in Oost-Berlijn zijn begonnen, sneuvelden al direct twee wereldrecords. Korneha Ender verbeterde haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag en bracht de nieuwe toptijd op 55.73 seconden. Het oude record stond sinds 26 juli van het vorig jaar op 56.22 sec Komelia Ender zwom deze lijd tijdens de wereldkampioenschappen, die in Cali (Col) werden gehouden. Ook Bar bara Krause bleef met 56.01 sec nog ruim 0,2 onder het oude record. Zij werd daarmee tweede. Brigit Treiber werd de nieuwe wereldrecordhoudster op de 400 meter wisselslag. Met haar tijd van 4.48.79 bleef zij bijna 3.5 sec. onder het record, dat haar landgenote Ulrike Tauber op 7 juni 1975 in Pieste- ritz zwom (4.52.20). MIDDELBURG - IJc voetbalen thousiasten onder het personeel van de PIT in Middelburg zijn woedend op de voetbalvereniging Middelburg. Oorzaak van die boos heid is het feit dat de eersteklasser dit jaar geen toeslemming heeft gegeven aan enkele spelers om uit te komen voor Rode la ja het elftal van de Middelburgse PTT-crs. Daardoor haalde de ploeg de finale van het grote landelijke toernooi niet en werd hen de kans op de hoofdprijs, een aantrekkelijke bui tenlandse reis. ontnomen. ..Ik ben er ontzettend kwaad over", briest Wim Schuit, begeleider van net PTT-team „Als Middelburg in de competitie speelt kan ik best be grijpen dat ze de spelers niet willen afstaan voor een bedrijfctoemooi. Dan vraag ik er niet eens om. Maar na de competitie Als die jongens de finale gehaald hadden en kam pioen van Nederland waren gewor den had er waarschijnlijk voor het hele team een reis naar Joegoslavië ingezeten. Nu we niet voor onze kansen hebben kunnen spelen schuif ik de schuld op Middelburg." Tot nu toe heeft de hoofdstedelijke voetbalvereniging jaarlijks toe stemming verleend voor deelname aan het bedrijfstoernooi. maar dit keer ging het niet door De PTT wilde de beschikking hebben over Anton Schoenmakers van het eerste elftal en verder over enkele lagere- elftalspelers. Secretaris Leo van Halen: „We had den voor de maand mei een aantal activiteiten op het programma staan in het kader van het zestigja rig bestaan. 22 mei was er een on derling toernooi en 29 mei een ze venkamp. Toen wij het eerste ver zoek van Rodelaja kregen waren er nog geen exacte data bekend en wij hebben toen laten weten dat we voor de 22e en 29e geen toestem ming konden geven. In het eerste verzoek ging het om tien spelers, in het tweede verzoek voor 22 mei om vijf. en de laatste keer om twee man. Maar het gaal ons om het principe. Als we toestemming hadden gege ven. ondermijn je de activiteiten van je eigen commissie. We willen iedereen in de gelegenheid stellen aan de festiviteiten deel te nemen." Van Halen geeft toe dat ook met toestemming voor deelname aan het PTT-tocrnooi de spelers in de gelegenheid waren om deel te ne men aan de activiteiten van de ju bileumcommissie. Zc hadden dan eenvoudig kunnen kiezen tussen het PTT-voetbal en Middelburg. Nu werd die keus onmogelijk gemaakt. Dal stuit de heer Schuit tegen de borst. ..Die jongens doen een heel jaar alles voor de vereniging. Altijd slaan ze klaar voor Middelburg en als ze dan eens iets anders willen na de competitie krijgen ze geen toestemming." Schuit wijst er verder op dat op de avond van de zevenkamp („Die be gon om zeven uur en wij waren om kwart voor zeven terug uil Schie dam"! wel twee spelers hebben deelgenomen aan een zaal voetbal toernooi In Vlissingen. „Middelburg discrimineert du-s zijn eigen spe lers" Secretans Van Halen vindt het zaalvoetbal een wezenlijk andere af- laire „Wij hebben voor zaalvoetbal al toestemming gegeven. De jon gens bij ons die dat willen mogen dat ook Bovendien hebben ze een heel jaar competitie gespeeld en voor zaalvoetbal hoef je niet steeds opnieuw toestemming te vragen. Dal is bij wild voetbal, en dat ls het PTT-ioernooi tenslotte, wel het ge val." Anton Schoenmakers, de enige spe ler van het eerste elftal die bij het PTT-voelbalgebeurcn betrokken is toont zich enorm teleurgesteld over de gang van zaken. De 36-jarige voetballer speelt al vanaf 1956 in het eerste team cn kreeg nu te ho ren dat hij na de competitie zich toch nog moest onderwerpen aan de wetten van de club. „Ik heb me daar hij neer moeten leggen, maar het zit me wel enorm hoog. Dal zaalvoetbal kan allemaal wel. Middelburg en Zeelandia zijn voor mij twee rotte plekken. Ze hebben het niet aangedurfd om de jongens te verbieden tijdens de competitie bedrijfsvoetbal - iets anders is het niet - te spelen. Kennelijk slaan zij wat sterker. Ik ben in mijn na dagen. dus met mij wordt niet veel rekening meer gehouden. Als je zelfs na het seizoen niet kunt doen wat je wilt, valt dat wel koud op je dak", zegt Schoenmakers. „Het was allemaal niet zo erg ge weest als we de halve finale niet ge haald hadden. Maar dat mag geen verschil maken. Voor zo'n zeven kamp. die helemaal niet aanslaat in de vereniging en waar Ut vroeger vaak als een van de weinige eerste- elftalspelers aan deelnam, mag je niet spelen. Ik weet nog niet of ik doorga volgend jaar bij het eerste van Middelburg. Dat zaalvoetbal zit me al niet lekker en nu komt dit er nog eens bij..." BRESKENS - John de Lange van de zwemvereniging Luctor heeft tijdens de tweede plaatsingswedstrijd voor de Zeeuwse zwemkampioenschappen. die in het zwembad De Veste te Bres- kens werden gehouden, een uitste kende prestatie gelevcrdd oor op de 400 meter als eerste te eindigen in een HULST - Ad van Overveld was dins dag in Hulst uiteindelijk de slimste van de acht koplopers. De gerouti neerde Van Overveld wachtte met het plaatsen van zijn beslissende demar rage tot in de laatste ronde van de koers. Zijn alles of niets poging le verde hem voor de zoveelste maal in zijn loopbaan succes op. Met zijn de marrage in de laatste ronde verraste hij de rappe Van Stecnis en Ad van Peer. „Ik wist dat ik in de spurt niet zoveel kans zou hebben tegen bijvoor beeld een Wim van Steenis," zei Van Overveld na afloop, „maar ik had ook geen zin om veel vroeger te demarre ren. Ik heb gewoon mijn kans afge wacht tot de laatste ronde. Toen ben ik uit het wiel van Van Steenis ge sprongen en heb ik alles geriskeerd in de bochten. Op zo'n moment moet je ook wel een beetje geluk hebben op dit parkoers, want voor hetzelfde geld vlieg je ergens op hel trottoir." De kopgroep van acht renners ont stond met nog vijftien ronden te rijden. Toen sprongen Wim Jeremiasse. de gisteren zeer actieve Peter Hellemons. Heddy Nieuwdoip. Ad van Overveld, Ad van Peer en Jan Jonkers weg uit de toen nog vrijwel complete groep. Twee ronden later pikten Wim van Steenis en Wim Liebregts aan. Met nog "tien ronden te rijden was de voorsprong al opgelopen tot 45 seconden. Toen kwam er eindelijk ook een reactie uit de groep. Een groepje van vijf renners met Toine van den Bunder, Jan Hor dijk, Gerard van 't Geloof. Ger van Laarhoven en John Akkermans. begon iets van de voorsprong af te knabbelen, maar kwam toch niet dichterbij dan dertig seconden, zodat het achttal toch buiten schot bleef Tot de ontsnapping van het achttal waren er nauwelijks noemenswaardige schermutselingen geweest. Zoals altijd probeerden durvers als Cees Spaans. Heddy Nieuwdorp. Wim Jeremiasse en vooral ook Peter Hellemons het vuur aan te wakkeren. Maar meer dan een paar premies zat er voor hen niet in. Opvallend was de rol die Toine van den Bunder in het peloton vervulde. „De schicht' keek tijdens de koers vele malen wat schichtig achterom en be perkte zich tot het dichtrijden van wat kleine gaatjes zonder zelf de aanval te kiezen In Hulst werd toch wel duide lijk dat hij nog steeds niet zijn oude vorm van voor zijn val op de Kemmel- berg heeft bereikt. Godde startte niet Opvallende afwezige was Peter Gód- de. De lange Koewachtenaar had zich verzekerd van een plaats onder de toeschouwers. „Ik rij momentcel geen meter." vertelde hij. „Ik heb zondag in Heikant verschrikkelijk afgezien. In Hulst heb ik nog nooit van mijn leven goed gereden en daarom had ik ook niet ingeschreven. Nu kan ik eens rus tig bekijken hoe de mannen het hier aanpakken." De enige ontsnapping met inhoud kwam op naam van Peter Hellemons. De man van Transvemij/Pax Frites reed half koers een rondje of zes alleen aan de leiding met een maximale voor sprong van een halve minuut. Later probeerden ook Henk de Jong. Cees Spaans en Reinier Stroosnijder een bres te slaan maar Hordijk en Rudy Belaerl reden al binnen enkele ronden 'net gat als eersten dicht, waardoor het koersverloop in Hulst toch wat ver zandde al vergoede de finale zoals altijd toch weer een heleboel voor de wielerfans. Uitslagen: nieuwelingen 1 H. van Lent Zwa nenburg. 2 G. Groenewegen. Amsterdam. 3 Th Appeldoorn. Roosendaal. 4 R Motke. Beek 5 R. Heeren, St-WiUibrord. 6 C. Laze- roms. Zegge. 7 A. van Asten. Vlaardingen, 8 Joh. de Brie. Haarlem. 9 Th. Peters. Beesel, 10 P. Balvers. Schiedam, 11 Joh. Kuyenho- ven. Leiden. i2 Ronnie van der Sijpt, Koe wacht. 13 R. Hooghamer. Leiden. 14 A. v d. Poel. Hoogerheide. 15 W. Bouma. Sittard. Amateurs. 1 Ad van Overveld. Zegge 2 Wim van Steenis. Hoogblokland, 3 Ad van Peer. Sprundel. 4 Wim Liebregts. Vlaardingen. 5 Peter Hellemons. Halsleren, 6 Heddy Nieuwdorp- Wemeldinge. 7 Jar. Jonkers. Oud-Gastel. 3 Wim Jerc-miasse. Wemeldinge. 9 Jan Hordijk Westmaas. 10 Ger van Laar hoven. Fijnaart. 1) Joh. Akkermans, Zeven bergen. 2 Ger van 't Geloof. Ouderibosch. 13 Toine van den Bunder. IJzendijke. 14 Be- rtus Wieles. Sluiskil. 15 Peter Nov. Amster dam. 16 Johnny Konings. Sprundel. 17 Jan Damen. Ulvenhout. 18 Ed van Nlstelrooy. Amsterdam. 19 Henk de Jong. Goes. 20 Nico van Geenen. Oss. van Overveld gaat zegevierend r de streep na de icielerronde van tijd die slechts 1.8 seconde boven het Zeeuws record lag: 5.00.3. Ook de strijd tussen de jonge talentjes was erg boeiend. De Scheldestroom- belofte Eric van de Velde verloor op de 100 meter rugslag jongens De uitslagen luiden: 400 meter vrije slag heren. 1 John de Lange. Luctor 5.00.3; 2 Pieter Polderman. ZVS. 5.17.0. 3 Edwin de Causmaecker. Bruinvis. 5.23.3. 200 meter rugs lag dames; 1 Hannie Schuit, Ganze. 2.54.6; 2 Elien Parma. Ganze. 2.55.5: 3 Paula Buijsse. ZVS. 2.59.2.100 meter vlinderslag jongens onder lOjaar. 1 Erik van der Velde, ZVS, 2.09.9; 2 Danny Schild. Luc tor. 2.17.6. 3 Walter Huis in T Veld, Luctor. 2.44 1 100 meter schoolslag meisjes onder 14 jaar: 1 Tanja Hamelink. Schelde. 1.32.6; 2 Mieke Verdonck. ZVS 1.35.4; 3 Sandra Dees. Schelde. 1.37.9. 100 m vlinderslag jongens onder 16 jaar 1 Jean Pierre de Vries. ZVS. 1.16 1:2 Pieter Polderman. ZVS. 1.22-6; 3 Jo ris Dehulstcrs. Bruinvis. 1.28.5. 100 meter rugslag jongen:, onder 12 jaar. 1 Ronald Oom. Schelde. 36.9: 2 Wilfried Bijster bosch. Schelde. 39.3; 3 Eddie de Smit. ZVS. 1.39.5. 100 meter vlinderslag dames: 1 In grid van Assciie. Schelde. 1.26.4: 2 Jeanina Mookhoek ZVS. 131.1: 3 .Addle Dek Zee- landia 1.31 4 :00 rr.c-.er rugslag jongens on der 10 jaar 1 Jolmr.v de Vries. Zee ian dia. 1.39.0; 2 Ene van de Velde. ZVS. 1.39.2; 3 Pe ter van Rhoon. Onderdak. 2.47.9. 100 meter vrij heren: 3 Dirk de Braai. Bruinvis. 1.03.2; 2 Kees Hamehnk. Bruinvis. 1.09.2; 3 Guust van der Velde. ZVS. 1.10.9. 100 meter vnj jongens or.der 14 jaar Pieter Polderman. ZVS. 1 11 6. 2 Bram van der Maak. Schelde. 1.14.1; 3 Peter Kuipers. Ganze. 2.13.X 100 meter vrije slag meisjes onder 16 jaar: 1 Ka rin Clemminck. Schelde. I 12.0: 2 Paula Buijsse. ZVS. 1.13.5: 3 Magda Tiggeloven. Bruinvis 1 i3.9. 200 meter schoolslag heren. 1 Walter Falhaber. StormvogeL 3.05.3: 2 Andre 't Jong, Onderdak 3.10.7: 3 Dirk de Braai. Bruinvis 3.14.9. 100 meter vrije slag jongens: 1 Peter de Lange. Luctor. 1.08.7; 2 Carl Huis in 'l Veld. Luctor. 14.7. MIDDELBURG - Zaterdagmiddag is F.C. Dauwendaeie 1 kampioen gewor den van de vierde klas van de Zeeuwse zaterdagcompetitie. Hier mede kwam dan eindelijk de span nende competitie tot een ontknoping, want aan het einde van de gewone competitie stonden Oostkapelle 2 en Dauwendaeie 1 samen aan de leiding. Na een 2-0 ruststand werd het nu zwakkere Oostkapelle 2 naar een verdiende 3-1 nederlaag ge speeld. Dauwendaeie l promoveert naar de derde klas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11