Gerestaureerde windmolen Aeolus in Wemeldinge draait weer volop Ds. Wurmbrand trok in Middelburg veel publiek MAKELAAR-TAXATEUR 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 31 MEI 1976 'DE MOOISTE VAN DE TWEE' HET EERST OPGEKNAPT OOK 'DE HOOP' IS AAN OPKNAPPER TOE WEMELDINGE - Dc mooiste van dc twee WemcldinKse windmolens, de 'Acolus', draait sinds zaterdaKochtend weer officieel. De fraai gerestaureerde windmolen werd zaterdag in gebruik gesteld door burgemeester II. G. van Suijlekom van Kapelle. De burge meester trok 'de vang' weg en toen draaiden de wieken voor het eerst of ficieel in het rond. En dat alles ge beurde onder de ogen van tientallen genodigden. De windmolen 'Acolus' (genoemd naar de Griekse god. die van Zeus de op dracht kreeg de winden gevangen te houden) is in 1868 gebouwd. De molen staal te boek als een koren- en pelmo len met een hoge stenen bovenkruier met stelling. In het najaar van 1963 werd de molen buiten gebruik gesteld. De eigenaar/exploitant, de heer M. van den Hamer, had er toen 42 jaar op ge werkt De restauratie startte in het na jaar van '75 en werd uitgevoerd door molenmaker Doornbosch. Met die res tauratie was een totaal bedrag van ƒ170.000,- gemoeid. Het grootste deel van dat bedrag werd op tafel gelegd door rijk, provincie, de Vereniging de Hollandsche Molen, het Prins Be- rnhardfonds en de Coöperatieve Cen trale Raiffeisen-Bocrenleenbank. Dat alles memoreerde burgemeester Van Suijlekom zaterdagochtend in zijn welkomswoord. De heer Van Suijlekom stond ook even stil bij die andere We- meldingse molen, op een steenworp af stand van 'Acolus'. Die andere molen. 'Dc Hoop', is ook hard toe aan een grootscheepse opknapbeurt, maar voor het zover is. zal er nog heel wat gepraat moeten worden. Burgemeester Van Suijlekom wees erop dat 'Aeolus' de eerste molen is. die gerestaureerd werd met geld uit het Rabofonds. En verder zei Kapelle's burgemeester: ..Met de restauratie alleen ben je er natuurlijk niet. nee. een molen moet werken en we kunnen de molens alleen behouden, wanneer we ze gebruiken waarvoor ze zijn gemaakt". Woorden van bewondering voor de ge restaureerde molen spraken ook de heer Korpershoek namens Monumen tenzorg en De Koning namens de Ver eniging De Hollandsche Molen. Daarna stelde burgemeester Van Suijlekom de molen in gebruik en dat was tevens het sein voor de genodigden om 'Aeolus' van onder te boven te 'bewonderen. Garden Fête van Missions to Seamen druk bezocht VLISSINGEN - Het zaterdag gehou den 'Garden Féte' van de Missions to Seamen heeft evenals voorgaande ja ren weer een gezellige drukte gekend. Tijdens dit tuinfeest, in de middagu ren op het terrein van de Schelde- poortwerf in Vlissingen-Oost hield dc uitgebreide vriendenkring van de 'Missions' zich in hoofdzaak bezig met vele vormen van gezelschapsspelen. Dit tiende 'Garden Féte' werd officieel geopend door mevrouw Huber- Schneider. echtgenote van de burge meester van Goes, die zei 'bijzonder blij te zijn haar bescheiden steentje te mogen bijdragen aan het werk van de Missions to Seamen." Zij wees op de enthousiaste inzet van de 'werkers' van het Flying Angel Guild', die - zo zei hij - maanden bezig zijn geweest met de organisatie van het tuinfeest. Na deze woorden verklaarde zij het Garden Féte voor geopend en mocht mevrouw Huber uit handen van Jolanda 'Rie- mens bloemen en een geborduurd wa pen van haar geboorteplaats in Zwit serland ln ontvangst nemen Daarvoor had kapitein ter zee N. M. Bollen op de noodzaak gewezen van evenementen als het jaarlijkse tuin feest. De heer Bollen maakte ook van( de gelegenheid gebruik om de nieuwe 'Chaplen' Andrew Huckett te verwel komen. De heer Huckett volgt An thony Driver, die naar Gibraltar is ver trokken. op Speciale woorden van dank gingen uil naar Jean Driver die, zo werd gezegd, veel voor het Flying Angel Guild heeft gedaan. Na dit offi ciële gedeelte was er voor iedereen ruimschoots de gelegenheid om onder andere mee te doen aan gezelschaps spelen en de diverse stalletjes te be zoeken. De kinderen konden zich ver maken met een ponyrit en tekenfilms. De voetbalwedstrijd tussen een elftal van de Loodsen Voetbal Vereniging en het team van de Townsend Thorensen Ferry werd met 8-2 in het voordeel van de VJissingers beslist. Leden Houtbond NKV gehuldigd NIEUW-NAMEN - Tijdens de jaar lijkse feestvergadering van de 'Katho lieke Werknemersbond voor Hout en Bouw'-afdeling Nieuw-Namen werden de heren Hon. van Poorteren. Rich, de Loos, Al van Laere, Fil. Leenknecht en Nic. van der Heijden gehuldigd van wegen het 25-jarig lidmaatschap bij de bond. Districtsbestuurder H. Lenting uit Be rgen op Zoom overhandigde hen het zilveren jubileumspeldje en gaf hun echtgenotes een bos bloemen. Omdat de heer Nic. van der Heijden niet aan wezig kon zijn bezorgden de heer Len ting en voorzitter, de heer J. van Ecke dit speldje thuis. Mevrouw Van der Heijden kreeg ook een bos bloemen. Tijdens de bijeenkomst overhadigde de heer Lenting ook bloemen aan me vrouw Van Ecke'voor haar bijzondere verdiensten voor de afdeling Nieuw- Namen'. Na de vergadering, die door 65 leden met hun dames in zaal R. Thilleman te Nieuw-Namen werd bijgewoond, ge bruikte men een gezamenlijke maal tijd. COLLECTE BRACHT TIES MILLE OP OVER KERK IN OOST-EUROPA Zowel de vernieuwde als de vervallen molen van Wetiieldinge. MIDDELBURG - Voor naar schatting een 950 belangstellenden hield de Roe meense predikant ds. R. Wurmbrand vrijdagavond in de Segeersstraatkerk in Middelburg een lezing over de kerk in Oost-Europa. Bij de collecte die hiervoor op de bijeenkomst werd ge houden, brachten de aanwezigen ge zamenlijk meer dan 10.000 gulden op. De avond was georganiseerd door hel, interkerkelijk comité Walcheren 'Vrienden van de ondergrondse kerk' en stond onder leiding van ds. G. A. Zijderveid uit Middelburg. Tijdens de lezing van ds Wurmbrand zorgde ds. J C. Maris uit De Bilt voor de vertaling. In een inleidend woord zei ds. Maris tot de aanwezigen. „U zit hier niet voor tijdverdrijf, de nood wordt u en mij op gelegd. Uw aanwezigheid hier is een opgave en te getuigen is uw taak." Hij waarschuwde daarbij tegen het opruk kende 'godlozendom Ds. Wurmbrand trok in zijn lezing een vergelijking lussen de geloofsmoed in Nederland ten tijde van de reformatie en de moed die gelovigen nu tonen in landen als Rusland en China. De pre dikant. die zich vooral inzet voor gelo vigen in OosUEuropa. heeft voor zijn overtuiging zelf 14 jaar gevangen geze ten. Volgens ds. Wurmbrand worden in de Oostblok-landen nog steeds mensen gemarteld en gedood om hun getuige- Vereniging politiehonden 'De Braakman' iverd opgericht TERNEUZEN - Zaterdagavond is in Terneuzen dc vereniging voor houders van politiehonden 'De Braakman' op gericht. Dat gebeurde middels een bijeenkomst in café Driewegen in het plaatsje met die zelfde naam. Bestuurslid B. van Willigen uit Terneuzen legde desge vraagd uit dat men besloten heeft een vereniging op te richten om zich bij de Koninklijke Nederlandse Politiehon den Vereniging te kunnen aansluiten. „Vroeger trainden we met een groepje van een man of drie vier op een terrein in de Braakman", zegt de heer Van Willigen, opperwachtmeester bij de rijkspolitie te water in Terneuzen Momenteel telt 'De Braakman' twaalf leden, waarvan een vierde deel ook het bestuur vormt De drie bestuursleden zijn de heren L. van der Woude (voor zitter/trainer), G. Verbrugge en Van Willigen. Als er meer leden zijn wil men komen tot een bestuur van vijf leden. Van de vereniging kunnen die honden bezitters lid worden, die een viervoeter bezitten die geschikt is voor de politie dienst, Dat zijn in hoofdzaak alle her dershonden en bouviers en kruisingen daarvan. Bejaarden maakten busreis WAARDE - Een zestigtal bejaarden uit Waarde maakte de jaarlijkse busreis. Ditmaal werd een bezoek gebracht aan Oudehands dierenpark in Wasse naar. De reis ging via Nijmegen. Berg en Dal en Arnhem. De wanne maaltijd werd gebruikt in Breda. nis van net chnsieujK geioot. ..Gedenk de gevangenen alsof gij mede gevan gen waart riep hij de aanwezigen op Hij gaf daarbij uiteenzettingen over zijn eigen gevangenschap en die van anderen. Tenslotte hield de predikant de aan wezigen voor dal hij met zijn organisa tie families van gevangenen geldelijk ondersteunt, en bijbels stuurt Aan zijn oproep om geldelijke steun werd tij dens de collecte, die meer dan 10.000 gulden opbracht ruimschoots gehoor gegeven. De avond werd na een korte overdenking van ds. Maris besloten door ds. Zijderveid. Barbara Jean in Kunstenaarscentrum MIDDELBURG - In het Zeeuws Kun stenaarscentrum in Middelburg wordt zaterdagmiddag om vier uur een ten toonstelling van Barbara Jean geopend. De tentoonstelling, die duurt tot. 24 juni. wordt ingeleid door Robin Adèr. conservator van het museum Boymans van Beuningen in Rotter dam. Zeeuwse Orgel Gub hield bijeenkomst MIDDELBURG - De Zeeuwse Orgel Club (ZOC) hield in de Brasserie in Middelburg een clubavond, waarop voor dc tweede maal de organist Herman van Voorthuizen optrad. Voor dit optreden bestond grote be langstelling. Bij zijn avondvullende optreden toonde Van Voorlhuizen een grote rou tine en een opvallend improvisatie vermogen. Na afloop kreeg hij van het aanwezige publiek een gul applaus en uit handen mevrouw C. Engelsman een boeket bloemen. De volgende avond van de Zeeuwse Orgel Club wordt komende donderdag (3 juni) gehouden. Conferentie van Maranatha-groep in Middelburg MIDDELBURG - De Maranatha- conferentie - vrijdagavond en zater dag in de Klarenbeek-lts te Middel burg - werd zaterdagavond besloten niet een toespraak van de heer Chr. A. van Duuren, redacteur van de Mid- dernachtsgroep, een maandelijks ver schijnend nict-gebonden zendings blad. De conferentie was belegd voor de le zers van de Middemachtsroep en be langstellenden. Het hoofdthema van de vonferentie was 'Het heilgeheim wordt aan zijn vrinden' Dit. thema was onderverdeeld in een aantal hoofd stukken die beurtelings werden be sproken door de heer Van Duuren en ds. P J. Mietes uit. Zeist. Vrijdagavond werd de bijeenkomst be gonnen met de behandeling door ds. Mietes van 'Het geheim van de vlees wording van Christus' Dezelfde spre ker sprak zaterdag over de onderwer pen 'Het geheim van hel lichaam van Christus' en 'Het geheim van de blind heid van Israël' De heer Van Duuren sprak over 'Hel geheim van de goddelijke inwoning' 'Het geheim van de boosheid' en 'Het geheim van de opname der gelovigen' Het jeugdorkest van de christelijke brassband ONDA uit Middelburg en een meisjeskoor uil Souburg verleen den muzikale medewerking. Onder de belangstellenden waren naast een aantal Zeeuwse bezoekers ook enkele Belgen aanwezig, en ook uit Den Haag en Rotterdam was men naai Middelburg gekomen om de twee daagse zendingsconferentie bij te wo nen. A'SM boekte record bij verlading mest- en vloeistoffen SLUISKIL - De NSM in Sluiskil heeft in april 161.840 ton vaste meststoffen en vloeistoffen verladen. Uit is de grootste hoeveelheid uitgaande lading die ooit, in een maand tijd bi) dit bedriji werd bereikt. op donderdag 3 juni hopen onze ouders en grootouders K. BRANDES I hun 40-jarig huwe- lijksfeest te vieren. Kinderen en kleinkinderen Middelburg. 3 juni 1976 Westerscheldestr 105 Receptie van 17.00- 19.00 uur in Tearoom 'Stadhuis'. Markt. Middelburg AFWEZIG van 4 juni tol en met 27 juni J. E. van der Rijst huisarts Waarneming A t/m K. dr. De la Hayze. L t/m Z dr Pel. De vele hartelijke blijken van medeleven, ons be toond na het heengaan van onze lieve man. vader, behuwd-, groot- en over grootvader LEENDERT GOEDBLOED vormen een dankbare her innering Uit aller naam: C. C. Goedbloed- v dl Harst Vlissingen. mei 1976 WEGENS OPHEFFING van de zaak en herent salon met ingang va 31 mei 1976 GESLOTEN W H. D'Jong. Paul Kruger- straat 272, Vlissingen Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze lieve vrouw, moeder en oma MARINA DEKKER-VAN LOOZEN betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: A. Dekker '•■es. mei iv76 Huize Randwijck Plaats uw familieberichten in de PZC ..Wie in de schuilplaats des Allerhoogsten is gezeten vernacht in de schaduw des Almachti- een" Ps 91l Heden nam onze Heer en Heiland tot Zich onze geliefde, zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, .schoonzusteren tante Zij werd 90 jaar oud 5022 Rombach: D. C. Bolliger-Sturm Zwitserland I-I. Bolliger Peru: Christine en Bémhard Emi-Bolliger en kinderen Zurzach: Hans Martin en Yvonne Zwitserland Bolliger-Bachli Rombach: Móriika Bolliger Susanna Bolliger en verdere familie Vlissingen. 30 mei 1976. Bejaardencentrum 'Ter Reede' Koudekerkseweg 81 Correspondentie-adres: Koudekerkseweg 6. De rouwdienst zal plaatshebben donderdag 3 juni 1976 om 13.15 uur in 'Ter Reede". Daarna vindt de teraardebestelling plaats om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Vlis singen. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de teraardebestelling in de aula van de begraaf plaats. Heden behaagde het de Heere na een geduldig gedragen lijden, nog onverwachts in het zie kenhuis 'Lievensberg' te Bergen op Zoom van onze zijde weg te nemen onze lieve en zeer zorgzame moeder en oma op de leeftijd van 69 jaar. Sterke de Heere ons in dit zware verlies. San Diego (USA): J. E verse K. Everse-Devlin Goes: J- E verse J. Everse-Bósman Wekerom: H. M. Everse Waarde: H. H. Everse M. Everse-de Haan Dordrecht: J. Everse A. Everse-de Goffau Halsteren: M. P. de Laater-Everse L. de Laater Vlaardingen: J. de Haan-Everse A. de Haan Waddinxveen: C. G. Meijaard-Everse J. H. Meijaard Groede: J. Everse J. L. Everse-Poleij Breukelen: W. Everse-Staal en kleinkinderen De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 3 juni op de algemene begraafplaats te Yerseke om 14.00 uur vanuit het verenigingsgebouw Molenlaan 1. Gelegenheid tot condoleren na afloop der be grafenis. in bovengenoemd gebouw. Moeder ligt opgebaard in de rouwkapel van het ziekenhuis 'Lievensberg'. Bezoekuur rouwka pel dagelijks van 16.30 tot 17-30 uur. In plaats van kaarten Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze Ueve moeder, behuwd-, grootr en overgroot moeder in de gezegende ouderdom van ruim 86 jaar. Goes: L. van Son-Steenaard M. van Son 's-H. Arendskerke: P. v/d Maale-Steenaard C. v/d Maale Oost-Souburg: S. Steènaard L. Steenaard-Goedhart Goes: M. Schaalje-Steenaard H. Schaalje 's-H. Arendskerke: G. Steenaard J. Steenaard-de Kok Klein- én achter kleinkinderen 's-Heer Arendskerke, 29 mei 1976 Rusthuis 'Poelwijck'. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 2 juni a.s. om 15.00 uur. Voorafgaande vindt een rouwdienst plaats in 'Poelwijck', aanvang 14.15 Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in rusthuis 'Poelwijck'. Door een noodlottig ongeval is van ons weggenomen, onze motorvriend CEES VAN ALEM Bertus. John. Rudie. Jacqe- line. Benny. J anny. Rinie, Anita, Into, Mar- ja, Lenie, Rein- ïer, Willem, Piet, Harry, Jan en Marina Met diepe verslagen heid geven wij kennis dat door een noodlot tig ongeval tijdens ons kampeerweekend in La Roche en Ar dennes is overleden onze lieve motor vriend CEES VAN ALEM Motorrijschool 'Motor' Fam. Huber Hans en Anke Robbert Johnny en Anita Wiltz, 28 mei 1976. Uit Italië ontvingen wij het droevige be richt van het plotse ling overlijden van mijn vader, schoon vader en grootvader JOHANNE"S HEIJBOER M. N. Verrijzer- Heijboer P. J. Verrijzer Frangois Goes, 28 mei 1976. Schengestraat 9. ln plaats v I kaarten Voor de vele blijken van medeleven die wij moch ten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder en oma Inzonderheid aan H.H. doktoren en verplegend personeel van ziekenhuis Bethesda-St. Jozef. Uit aller naam, C J. W. Lichtenberg, Heden 28 mei overleed in het rusthuis 'De Grif fioen'. in de ouderdom van 92 jaar. onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder GEERTRUIDA BOSTEL A AR-SIMONSE Groningen: J. Bijleveld-Bostclaur Middelburg: C. Brouwer-Bostelaar J A. I. Brouwer Amsterdam: L. Schrijver-Bostelaar C. Schrijver Klein- en achterklein kinderen Middelburg. Seisslngel 100, Rusthuis 'De Griffioen'. Correspondentie-adres. Zand kreekstraat 8. Middelburg. De begrafenis zal plaatsvinden a.s dinsdag i juni 1976 om 14.45 uur op de algemene be graafplaats te Middelburg Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor de familie en de belangstellenden in de zaal van rusthuis 'De Griffioen', die aan vangt om 14.00 uur en geleid wordt door de weleerwaarde heer ds. F C M. Roodenburg. Na afloop van de teraardebestelling gelegen heid de familie te condoleren in de condolean- ceruimtc van de aula op de begraafplaats. Tot onze diepe droefheid is na een langdurige ziekte, nog vrij plotseling van ons heengegaan mijn lieve man en onze zeer zorgzame vader en opa WILLEM ANTHONIE KAAN op de leeftijd van 82 jaar. Koudekerke: C. H. Kaan-Hamelink Beilen: C. K. Kaan J. A. Kaan-Meijerhof Geelong (Austr.): K C. Kaan J. F. Kaan-Morrow Souburg: E. C. Brasser-Kaan H. J. Brasser Laren (N.H.): C. E. Timmerman-Kaan J. G. Timmerman Klein- en achterkleinkinderen Koudekerke. 28 mei 1976 Verpleeghuis 'Der Boede' Condoleantie-adres: Middelburgsestraat 112, Koudekerke. De teraardebestelling zal plaatshebben dins dag 1 juni 1976 om 13.30 uur op de algemene begraafplaats te Koudekerke. Met droefheid geven wij u kennis dat na een moedig en geduldig ziekbed van ons is heenge gaan onze lieve moeder op de leeftijd van 68 jaar. De crematie zal plaatshebben woensdag 2 juni a.s. om 9.15 uur m het crematorium aan de Maeterlinckweg 101 te Rotterdam (Zuid). Geen bloemen Met droefheid geven wij u kennis van het over lijden van onze lieve zuster, schoonzuster en tante op de leeftijd van 68 jaar. Vlissingen: L. van Belzen-de Boo van Uijen Hoek van Holland: E. Jongman-de Boo van Uijen Amsterdam: J. C. van Erk- de Boo van Uijen C. van Erk Vlissingen: M. J. Wijkhuys- de Boo van Uijen P. Wijkhuys Neven en nichten Vlissingen. 30 n :i 1976. Enige kennisgeving Nog vrij plotseling is van ons heengegaan onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder ELIZABETH HOLLEBRANDSE weduwe van Antheunis Pieter Huijsman op de leeftijd van 74 jaar. P. KortenboutrHuijsman C. Kortenbout T Daniêlse-Huijsman P. Daniëlse J. Huijsman R. Huijsman-van der Mefj M. Huijsman I. Huijsman-Frelier J. 'Paap-Huijsman P. Paap Klein- en achterkleinkinderen Vlissingen. 29 mei 1976 Rembrandtlaan 92. Correspondentie-adres: Willem van de veiae- laan 7 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van hel Bethesda/St, Josephziekenhuis. ingang Koudekerkseweg. Bezoekuur heden 31 mei van 18 30-19.30 uur. De crematie zal plaatshebben dinsdag 1 juni 1976 om 10.00 uur in het crematonum K01""' dam. Maeterlinckweg 101 te Rotterdam-Zuid. Begin september start in Breda de mondelinge avondopleiding onroerende goederen Inschrijvingen zijn vanaf heden mogelijk vooreen perkt aantal deelne(e)mersisters). Inlichtingen uitsluitend schriftelijk i). M.O.O.G. (Mak. Opt Onr. Go'd.) Twelloseweg 17 - DE\ ENTCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4