Gewaarschuwd RWDM stond Zeeuws elftal geen tweede sensatie toe Conditiegebrek kost het Zeeuws afdelingselftal de overwinning 141 JAN BOSKAMP: „DE TEGENSTAND IS ME TEGENGEVALLEN" Nog geen titel voor Borussia SNELLE KANS VAN DER SLUIS MAAKTE DE BELGEN WAKKER BETERE SELECTIE ZEEUWS ELFTAL Uruguay trekt zich terug voor Montreal MAANDAG 31 MEI 1976 sport VLISSINGEN - De Zeeuwse muur (Harinck. Fagg, Van der Sluis. Faasse. Laurel en Telussai staal opgesteld om een scliot van Veenstra 'links) op tv vangen. International Jacques Teugels kijkt toe VLISSINGEN - Volledig uitgeteld zit Terneuzcn-speler Eugene Lauret na afloop van het treffen tussen het Zeeuws elftal en de Belgische landskampioen van vorig jaar Racing White Daring Molenbeek op het stoepje voor de kleedkamers. Terwijl binnen het dampende douchewater hoorbaar teg^n de stenen vloer klettert laat de uitblinker van het duel de koele avondwind langs zijn doorweekte shirt waaien. Na een paar ferme slokken uit zijn blikje frisdrank te hebben genomen zegt Lauret: „Van alle tegenstanders, die het Zeeuws elftal tot nu toe heeft gehad, was dit wel de ploeg met de meeste klasse. Als je ziet hoe zo'n Teugels beweegt.... Ongelooflijk. Wanneer die jongens even vo luit draaien, spelen ze je volledig zot. Maar het resultaat is ge lukkig toch nog te dragen, hè?" Zijn visie dat de 4-1 nederlaag draaglijk is wordt gedeeld door zijn medespelers, die binnen zitten uit te puffen. Niet helemaal onterecht, want RWDM heeft duidelijk meer in huis dan de vroe gere tegenstanders van de equipe van trainer/coach Jo de Waal. Het huzarenstukje dat vorig jaar tegen FC Den Haag werd uit gehaald zat er nu gewoon niet in. Temeer daar de Belgen ge waarschuwd waren. Middenvelder Jan Boskamp: ..De tegen stand is me wat tegengevallen. Ik had er meer van verwacht. Piet de Visser had ons verteld dat ze met 4-2 van Den Haag heb ben gewonnen, dus we waren toch wel op iets voorbereid." Juist die instelling hield in dat de Zeeuwen tegen Molenbeek niet konden uitblinken De Belgen kwamen gezien de omstandigheden - het was de laat ste wedstrijd voor de grote vakantie - redelijk gemotiveerd binnen de lijnen en toen er in de eerste minuten al en kele gevaarlijke momenten voor het doel van de pas gecontracteerde doel man Frans Cuiper ontstonden was dat het sein om er een schepje bovenop te gooien. De tempoversnellingen waren voor de amateurs niet bij te benen En aangezien het feit dat bij RWDM nog een paar spelers rondlopen die graag wegwillen en je nooit weet wie er op de tribune zit (Jan Mulder is per slot van rekening ook in Vlissingen ontdekt door Anderlechti wilden sommigen toch bij vlagen wel iets laten zien. Teleurstelling Het verlies was geen schande, maar wel een teleurstelling voor de naar schatting 3500 toeschouwers, die de wedstrijd van vorig jaar nog in het achterhoofd hadden. Een instelling, die De Waal zich wel kon voorstellen. „Deze ploeg is natuurlijk beter dan Oen Haag. Je moet eens zien hoe die jongens een bal afgeven en ontvangen. Bij ons gaat dat niet zo vlekkeloos. Wij moeten er harder voor werken om een bal onder controle te krijgen en dat kost meer energie. RWDM traint dagelijks, wij zien elkaar maar vijf keer in een jaar." aldus De Waal. Het verschil in bewegingsritme en conditie deed voor het Zeeuws elftal de deur dicht. Daardoor moest RWDM niet te vaak als collectief opereren, want wellicht was dan de tweespalt die er in de ploeg heerst aan het licht ge komen Boskamp: ..er zijn bij ons dui delijk twee kampen: buitenlanders en Belgen Piet de Visser heeft als hij komt éen belangrijke taak Hij moet van RWDM weer een eenheid maken." Jo de Waal over het snelheidsverschil: ..Als zij een sprintje trekken, komt daar nog eens een sprintje overheen Daar komen wij voor te kort Dat kun je niet volhouden We hadden het ac cent al op het middenveld gelegd, an ders fluiten ze helemaal langs je heen. Maar in de tweede helft ging de ver moeidheid nog zwaarder wegen." Het concept van De Waal verschilde weinig met dat van vorig jaar maar het snelle doelpunt dal de profs toen verraste bleef nu uit en de kansen maakten de tegenstander juist wakker. Bovendien kwamen bij het Zeeuws elf tal de spitsen niet erg uit de verf. Bert Pentury had voor de wedstrijd veel last van hoofdpijn en kwam niet fit binnen de lijnen. Hij miste snelheid en passie enorm slordig Leo van Ast was wel ij verig. maar fysiek schiet hij te kort. Een lichte schouderduw is voldoende om hem omver te sloten en dat kun je tegen de potige verdedigers en mid denvelders van RWDM juist niet heb ben. Gevaar van middenveld Daardoor moest hel gevaar uitsluitend komen van het middenveld, bemand door de Middelburg-spelers Kees van der Sluis. Simon Harinck Henny Wijs en Wim Dekker. Alleen wanneer zij op rukten werden er werkelijk gevaarlijke kansen gecreëerd, en dat geeft te den ken. want, twee actieve spitsen zouden toch ook aardige dingen moeten kun nen verrichten. Omdat de roep om Joost de Ridder van Arnemuiden - Zcelands' enige spits, die tegen be taalde clubs wellicht zijn kracht en in stinct voor hel maken van goals kan uitbuiten - zal wel altijd tevergeefs blijken, zou Simon Harinck wal meei naar voren moeten worden gedirigeerd De lange Middelburger zou ongetwij feld wat meer gevaar kunnen veroor zaken dan Pentury en Van Ast zater dagavond op het veld van de VC Vlis singen aan de Irislaan deden Jo de Waal had direct na het treffen met RWDM geen wijzigingen op het. oog voor de wedstrijd tegen Roda Jc, vrijdag in Terneuzen. ..We zullen in ie der geval met dezelfde spelersgroep komen en of er in het team wijzigingen worden aangebracht weet ik nog niet Ik vind dat iedereen er alles aan heeft gedaan en met een beetje meer geluk hadden we nog een andere uitslag op het bord gehacï" Het heeft er heel even naar uitgezien dal de sensatie van vong jaar zich zou herhalen In de vierde minuut mocht Leo van Ast een corner nemen en de bal viel voor de voeten van de jarige Kees van der Sluis, die dinsdagavond in een oefenwedstrijd geblesseerd raakte maar zaterdagavond toch fit aan de wedstrijd begon. Zijn vlam mende. keiharde scliot weid echter met een katachtige reactie van doel man Cuiper gestopi Hel doelpunt had de wedstrijd een volledig ander aanzien kunnen geven, want het Zeeuws elftal had kunnen terugvallen op de tactiek van vorig jaar. Nu kwamen er echter felle tegen stoten van de Belgen. In de 29c mi nuut resulteerde dat in een doelpunt uit een vrije schop op zo'n twintig me ter van het doel. waar Lauret een uit erst onschuldige overtreding had be gaan tegen Boskamp. De helblonde Nederlander gaf een subtiel hakje naar international Jacques Teugels, die zo hard inschoot dat Zeeland Spnrt-doelman Adrie van Huizen de bal alleen maar van het net terug in het veld zag komen. Toch was het Zeeuws elftal allesbe halve aangeslagen door de goal. want direct na de aftrap werd er een schitte rende combinatie opgezet, die resul teerde in een vrije kans voor de gave technicus Wim Dekker, wiens schol echter voorlangs ging Opnieuw een alarmsein voor RWDM. want drie mi nuten na het openingsdoelpunt zette Boskamp een schitterende een-twee op met international Maurice Marlens. Van Huizen reageerde te laat op het schot van Boskamp en was voor de tweede maal geslagen Direct na rust leek de spanning volle dig terug te keren toen Wim Dekker met een schitterende lob Simon Ha rinck bediende, die eerst de doelman met een lobje passeerde en vervolgens koppend de tegentreffer produceerde: 1-2. Maar zoals al eerder in deze wed strijd sloeg RWDM genadeloos terug Een kleine krachtsinspanning was vol doende om het Zeeuws elftal de laatste illusie te ontnemen. Met een schitte rend doelpunt na een corner van Teu gels scoorde de zwaarlijvige Wietze Veenstra 1-3. Zes minuten later werd het zelfs 1-4 toen de supersnelle Eddy Koens, die een goede wedstrijd speei- de. door de haag van Zeeuwse verdedi gers (van wie behalve Lauret ook Daaf Faasse erg verdienstelijk speelde» sla lomde en het vierde Belgische doel punt scoorde. Voor RWDM was die stand bevredi gend genoeg om aan de welverdiende vakantie te beginnen. Die houding be tekende dat hel Zeeuwse elftal wat meer kansen kreeg, maar er was al zo'n enorme aanslag op de conditie gedaan dat er slechts sporadisch flit sende aanvalsactics te zien waren. Na een half uur spelen kreeg Leo van Ast een opgelegde kans. die hij echter verprutste. De Yersekenaar bleef wel aan de bal en werd terwijl hij wel liep van het doel en geen enkele scorings kans meer had neergelegd in het straf schopgebied. Arbiter Bakker legde de hal op de stip. maar Henny Wijs VLISSINGEN - Hel enige Zeeuwse doelpunt van Simon Harinck. Eerst passeert hij doelman Cuiper met. een leuke lob en vervolgens kopt hij in. Foto's PZC, schoot te zacht en w aardoor i oelman Cuiper gemakke lijk kon stoppen. Het spel was in de slotfase het aanzien niet meer waard. RWDM hield het voor gezien, hel Zeeuws elftal was leeggcspceld. VLISSINGEN - Een duidelijk ge brek aan conditilic heeft het Zeeuws afdelingsvnetbalelftal za terdagmiddag de overwinning ge kost. Na rust bereikten dc Zeeuse voetballers op het hoofdveld aan dc Irislaan in Vlissingen een 3-1 voorsprong legen Alblas, dat pas naar de vierde klas is gepromo veerd en dat de afdeling Dordrecht vertegenwoordigde in deze krachtmeting. Voor rust en ook in dc eerste periode van dc tweede lielft beheersten de technisch be tere Zeeuwen de strijd. Maar in de laatste twintig minuten was de fut er totaal uit. De meeste Zeeuwen (en met name de aanvallersl had den niet meer de kracht een sprintje te trekken, er werd niet meer gestoord en door twee be nutte strafschoppen kon Alblas tenslotte nog een gelijkspel (3-3> bereiken. Aanvallend was Zeeland in de eer ste helft veel gevaarlijker vooral door de jeudige spits Chris Riemens van Serooskerke. een technisch vaardige speler met een vloeiende paseeer-techniek Ook zijn broer (en clubaenooti Jan Riemens was een voortdurend gevaar Tot de uitblin kers behoorde verder rechterspits Joost Folmer van SKNWK uit Nieuwerkerk (die overstapt naar Kloetingei Toen in de slotfase Fol mer gebleseerd uitviel en de ge broeders Riemers conditioneel aan het eind van hun iatijn warc-n. kon het Zeeuws afdelingselflal echter nauwelijks meer gevaar veroorza ken en werden de counters van Al blas steeds talrijkei- Gelukkig echter beschikte Zeeland ook over een uitstekende defensie Vooral voorstoppel Jan Lievense van Brouwershaven speelde een sterke wedstrijd, terwijl ook de prestaties van laatste man Rïnus Cornells iSchobndijkei en rechter- vleugelverdediger Wim Berrevoets (WIK-Kerkwervé) opvielen. Veel uitgespeelde kansen kreeg Alblas dan ook niet en alle doelpunten van deze Dortdse club werden uit 'stil staande situaties' geboren: een uit een vrije trap net buiten het .straf schopgebied en twee uit penalties. Fortuinlijk Fortuinlijk ik de keeper de ier de leiding, toen il na een afstands- Riemens liet glip pen f 1-0». Met een schitterende vrije trap over en langs de Zeeuwse ver- dcdigiiigsmtiur zorgde Alblas- aanvoerder Ad Zwarlbol voor de gelijkmaker. Nog voor rust nam Zeeland door een schitterende aanval opnieuw de leiding. Jan Riemens zond met een zuivere pass Jacques Paridaen van Aardenburg de vrije ruimte in. Vlak bij doel legde Paridaen de bal terug voor Joost Folmer die scoorde: 2-1. De snijd leek beslist, toen wreei Joost Folmer een uitstekende diep- tepass van Jan Wille 'Ria- Westdorpei voor 3-1 zorgde. Maar daarna viel het Zeeuws afdelings- team aanvallend steeds sterker te rug en uit twee strafschoppen ide eerste zeer omstreden) kon aan voerde i Ad Zw ai t ooi nog tweemaal scoren voor Alblas. Zwartbol be kende later: ..Het Zeeuws team was vooral voor rust veel sterker en we zijn dan ook erg blij met dit resul taat Het was de sterkste tegen stander die we dit seizoen hebben gehad. We hebben het hele seizoen ook nog niet op zon schitterende accommodatie gespeeld". Achter Ameide (kampioen van de hoofdklas van de afdeling Dord recht i eindigde Alblas in het afgelo pen seizoen op de tweede plaats. Omdat die hoogste klas van de af deling Dordrecht uit 16 ploegen be stond. promoveerde ook Alblas naar de vierde klas. Ad Zwartbol daai over. „We hebben een zware compe titie met niet minder dan derug wedstrijden plus nog één beslis singswedstrijd achter de rug Ongelukkige keuze Ovengens was de datum voor deze wedstrijd van het Zeeuws afdehngs- voetballeam enigszins ongelukkig gekozen, omdat op de avond van dezelfde dag het Zeeuws elftal aan trad tegen RWD Molenbeek ten nog wel op hetzelfde veld) Veel publieke belangstelling was er dan ook niet Het was misschien beter geweest de wedstrijd te plannen als voorwed- strljcl voor het duel Zeeuws elftal RWDM. Het afdelingselftal speelt op 5 juni tegen Heinkenszand een jubileumwedstrijd. Op 12 juni is er dan nog de wedstrijd Brabant - Zee land voor afdelmgsvoetballers. Jan Meulmeester. trainer van De Meeu wen, trad zaterdagmiddag op als coach van de Zeeuwse afdelings voetballers in de plaats van trainer Jo de Waal. die zich voorbereidde op de weds l rijd van het Zeeuws elf tal tegen RWD Molenbeek. VLISSINGEN - De selectiemethode voor het Zeeuws voetbalelftal iccrkt niet optimaal Dat is de mening tor. Jampie van der Sluis uil Gees r» de technische commissie van de af. deling Zeeland. Zaterdagavond m a.tloop van de wedstrijd lussen hei Zeeuws EJltal en RWD Molenbeek zei Van der Sluis in het clubhuis van Zeeland Sport, „liet met> ideale zou natuurlijk d;n fl, trainer-coach Jo dc Waal helemag Vrij te maken voor hel selectieieerk Hij zou in de gelegenheid moeten worden gesteld om gedurende hel gehele seizoen wedstrijden van van Zeeuwse clubs te bezoek Maar dat stuit natuurlijk op tel praktische en ook financiële besto ren. Toch voldoet de huidige selec tiemethode niet helemaal. De leden van de technische commissie beke ken veel wedstrijden. manure a» ons er zelf ook van bewust, om rj,. schillende spelers geen reietjO. kans krijgen omdat ze-mittüa juist met in vorm zijn als er tc-lid komt kijken. Ook mrit nu lang niet al het talent ontdekt". Jampie van der Sluis is dan ook van plan om met de andere leien van de technische commissie en mei het bestuur van de afdeling Zeeland zich te beraden over een mogelijk betere selectiemethode BONN (SID) - Twee speeldagen voor het slot van de Duitse Bundesliga heeft Borussia Mönclicngladbach de titel nog altijd niet geprolongeerd. Een gelijkspel was zaterdag vol doende geweest, maar dc Borussen veroorloofden zieh op eigen veld een 0-2 nederlaag tegen Schalke 'W, waar door de Champagne nog even in de fles moest blijven. Dc ploeg uit Mon- chengladbach kan theoretisch nog worden ingehaald door Bavcm Mén- chen. dat overigens ook niet verder kwam dan 1-1 tegen Eintracht Frank furt en Eintracht Bronswijk. Maar zelfs als dat gebeurt, is de lilel nog vrijwel zeker voor Borussia, omdat het doelgemiddeldc van deze club veel beter is. Gemeten naar het aantal uitgespeelde kansen had Borussia zaterdag vrij ge makkelijk moeten winnen van Schal ke. Bij de gasten stond echter Nigbur in het doel. die vallend en duikend de gevaarlijkste situaties wist te klaren. Bij de sporadische tegenaanvallen van Schalke trof daarentegen Erwin Kle iners tweemaal doel. in de 44e en 15e minuut. In Mtinchen bleef het 30l)e doelpunt van Gert Muller uit. Het was Hors- mann, die in dc 56e minuut Bayern op 1-0 zette, maar die voorsprong hield nauwelijks zestig seconden stand. Een dieptepass van Grabowski bereikte Hölzenbein, die de gelijkmaker scoor de. Onderaan de ranglijst deed Bayer ür- dingen nog een laatste poging degra datie te ontlopen, maar de sensatio nele 2-1 overwinning op Kaïserslautem kwam te laat om nog van nut te zijn. Kaiserslautem nam in de 42e minuut de leiding door een strafschop, die werd benut door Emst Diehl Oram- gens volhouden werd in de 56e minuut beloond, toen Riege met een schot van 20 meter Hellström voor de eerste keer verraste. De winnende treffer maakte Funkel met een kopbal tien minuten voor tijd. De meest in aanmerking komende kandidaat om Bayer Urdingen naaroe regionale liga te vergezellen is Hanno ver 96, dat met 1-2 van Fortuna Dus- seldorp verloor. Het was ovengens voor het eerst na zes wedstrijden dat Fortuna weer een succesje boekte Hannover 96 slaat met nog twee weo- strijden te spelen drie punten ac op Kickers OfTenbach en vier punten op VFL Bochum. ficeerd. Het was ingede Olympische kampioen Iran en Nigeia. SïïSSSSs™? minder niveau op de bee'5, kan worden. De bond^achtdttugJ^ en wijst daarbij op de hufl die geen proivoetbai kennen sterkste ploegen naar Montreal De verhoudingen ^e^e°bonci scheef getrokken en de Unig meent dat deelneming het aanzie het land zou schaden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14