»c Woningbouw kleine dorpen nodig om de leefbaarheid te behouden Vlissings zeeaquarium binnenkort in oude bunker naast Britannia Voorjaar, geboorte van een seizoen V oorontwerp-streekplan houdt geen rekening met lagere bevolkingsgroei ;tTERDAG 29 MEI 1976 'STICHTING MARITIEM RECREA TIECENTRUM' MOET VOOR INRICHTING DRIE TON BIJEEN BRENGEN streven naar maritiem centrum opwalcheren VLISSINGEN - Als alles volgens plan verloopt beschikt Vlissingen over niet al te lange tijd over een zeer aantrek kelijke slechtweer-accommodatie. Niets staat namelijk een zeeaquarium in de Scheldestad wat betreft het on derdak meer in de weg. De kortelings opgerichte 'Stichting Maritiem Re creatiecentrum Vlissingen' heeft de beschikking gekregen over een Duits 'oorlogssouvenir': de bunker onder en naast hotel Britannia, die het dichtst in de richting van het Wooldhuis ligt. In deze ruimte van 15 bij 30 vierkante meter streeft de stichting er naar bin nen nu en twee maanden een zeeaqua rium te hebben ingericht. Zo'n twintig aquariumbakken moeten dan vele verschillende exemplaren van de fauna uit de diverse buitenlandse vateren aan de belangstellenden, die ze waarschijnlijk alleen van plaatjes kennen, in levende lijve tonen. Met ongetwijfeld als aandachtrekkers: haaien, roggen en zeeslangen. Om ook wat dichter bi) huis te blijven ligt het evenwel in de bedoeling om een zogenaamde Noordzeebak in te richten. Het was enkele weken geleden de Vlis- singer R. H Groen, die de mogelijk heid van een zeeaquarium in Vlissin gen aankaartte bij de betreffende in stanties. Zijn gedachten gingen toen uit naar ruimte onder de Gevangen to ren aan de boulevard. Zijn enthou siaste plannen werden al meteen ge steund door Britannia-eigenaar C. Schonenberg, die de Gevangdntoren huurt van de gemeente. Omdat spoe dig bleek dat het bestuur van de Vlis- singse Stichting Recreatie. Ontmoe ting en Ontspanning ook al met (grootser, naar later bleek) plannen in die richting in het achterhoofd rond liep. ging men voor verdere uitwerking ;maar eens rond de tafel zitten. Daaruit resulteerde dat Groen samen met de heren J A. van Leeuwen en J. L. Dop directeur van de Vlissingse VWi een stichting in het leven riep. die - zoals Groen het vrijdag formuleerde - zich gaat beijveren om een zogenaamd ma ritiem centrum ergens op Walcheren Cmaar liefst in Vlissingen') te realise ren. Dat centrum moet een wisselend project worden van - onder meer - een dolfinarium, pinguinrots. schelpenmu seum. alsmede permanente exposities van het Loodswezen, de marine en vis serijinspectie. Ook voor de totstandkoming van dit voor Nederland unieke project is de 'Stichting Maritiem Recreatiecentrum Vlissingen' al volop met besprekingen bezig. Groen. ..In onze statuten slaat het zo dat alles op maritiem gebied kan geschieden. De opbrengsten ko men ten goede aan het project.'' Waar een en, ander zal worden gerealiseerd staat nog niet vast. Diverse mogelijk heden zullen onder de loep worden ge nomen, zo maakten Groen en Van Leeuwen duidelijk. I)rie ion De plaats van onderdak voor lie' zeeaquarium is al gevonden: alleen moet er geld op tafel komen. Naar de woorden van Rob Groen zeker drie ton. Hij denkt dat benodigde bedrag bij bedrijven en uil de particuliere in itiatieven los te kunnen peuteren. Verder heeft men een garantie van de bank en wil men een actie houden om de plaatselijke middenstand 'warm' voor dit project te maken. INSPRAAKGROEP OOST-Z.- VLAANDEREN: HULST - In het voorontwerp- streekplan Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen is geen rekening gehouden met de verminderde bevolkingsgroei, zowel wat het vestigingsoverschot als wat het geboorteoverschot betreft, die na 1971 is opgetreden. Dit constateert de inspraakgrocp 'Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen' in een rapport over de nota. Inspraakgroep O.-Z.-Vlaandereit: HERZIEN GROTE PROJECTEN IN BELEIDSNOTA'S BEZWAARLIJK HULST - De inspraakgrocp 'Oost- Zceuwsch-VIaandcrcn' ziet het als een bezwaar dat in provinciale be leidsnota's opgenomen grote projec ten, zoals omvangrijke industrie terreinen of ruimten die voor soortgelijke bestemmingen worden gereserveerd, later vaak weer wor den herzien. ..Door de planning van dergelijke grote objecten wordt de ontwikke ling van een streek belemmerd, om dat bijvoorbeeld ter plaatse geen woningen meer gebouwd worden en noodzakelijke weg- en dijkverbete- ringen geen doorgang meer vinden. Een kritischer bezinning voordat aan dit soort plannen ruimtelijke consequenties voor het beleid wor den verbonden, is dringend ge wenst," schrijft de inspraakgroep in een rapport over het voorontwerp streekplan OosLZeeuwsch- 1 Vlaanderen. In dit verband wijst de inspraak- I groep er op dat in het voorontwerp I streekplan al een Baalhoekkanaal is ingetekend, nog voor Nederland en België het traktaat hierover hebben ondertekend. „Bij de taakstellende groei, die het voorontwerp-streekplan hanteert, wordt uitgegaan van een vestigings overschot van 0,6 procent gemiddeld per jaar. Dit houdt een voortzetting ln van de lijn. die de ontwikkeling van de bevolking van OosUZeeuwsch- Vlaanderen liet zien in de periode van 1962-1971", wordt in het rapport opge merkt. De inspraakgroep is van mening dat het vestigingsoverschot van 0.6 pro cent gemiddeld per jaar slechts bereikt kan worden als er een 'geforceerde' in dustrievestiging in OostrZeeuwsch- Vlaanderen komt. Deze sterke indu strialisatie acht men ongewenst, even als de omvangrijke immigratie die hiermee gepaard gaat. De inspraakgroep gelooft niet dat het provinciaal bestuur de bevolkingsmi gratie kan regelen enkel door het taak stellend benoemen van woonkernen (met aanduidingen als opvangkern. consolidatiekern. plattelandskern en dergelijke). Het rapport noemt het 'be zwaarlijk' dat die 'suggestie' wordt ge wekt. Een ernstige nalatigheid vindt de in spraakgroep dat noch op economisch noch op sociaal-cultureel terrein be leidsmatig een relatie met gegevenhe den en ontwikkelingen in het aangren zende Belgische gebied wordt gelegd. Er is een actie op koinst met posters, waarop tekst die zich keer! tegen wa tervervuiling en dal veel vis uitsterft. „Let wel. de actie is beslist niet ge keerd tegen de vissers." zei Groen Wat men verder wil gaan doen Is - waar schijnlijk in de periode auguslus- sc-plember - enkele exposities houden over Vlissingen en de visserij De Vlis singse visserijschool. zo maakte Groen duidelijk, staal er positief tegenover om materiaal voor deze expositie in Brit' beschikbaar te stellen. En om de middenstand 'warm' te maken? Groen: „We hebben als stichting de mogelijk heid om de gedeeltelijke medewerking van de Vlissingse middenstand te krij gen, Wij zorgen voor hen dat er een slecht-weei-accommodatie komt. waardoor de mensen langer in Vlissin gen blijven 'hangen'. We hebben name lijk het belang voor Vlissingen op het oog. niet onze eigen portemonnee Hel benodigde bedrag voor de 'aan kleding' en inrichting van het zeeaqua rium aan de Vlissingse boulevard zal er wel komen, zo redeneert Groen. Het liefst heeft hij het binnen twee maan den bij elkaar, omdat tegen die tijd Britannia-eigenaar Schonenberg denkt te gaan beginnen met de aanleg van een bouwlingcentrum. die boven de bunker in kwestie moet verrijzen De beide ruimten zullen, zo is de bedoe ling. ook met elkaar in verbinding ko men te staan. Duidelijk is wel dat de ingang van het zeeaquarium aan de zijde van de boulevard zal komen. Vanwege de ligging tegenover het strand, naast een hotel, en de goede toegangswegen is de plaats van het zeeaquarium perfect, vindt Groen. Van de zijde van het Tropical Marine Cen tre Ltd in Engeland heeft hij al verno men dat veel soorten vis door die firma kan worden geleverd. Normaal heeft men daar zo'n 600 verschillende soor ten; per week rond de 300 soorten voorradig. De heer Van Leeuwen heeft al voor besprekingen een reis naar En geland gemaakt. „Daar hebben ze ge zegd. dat dit project in hun ogen uniek is. Zelfs in Engeland hebben ze het niet." vertelde hij. Conservator F. de Graaf van Artis heeft al het verzoek ontvangen om plannen voor het zeea quarium nader op papier uit te werken. Dat het zeeaquarium binnenkort 'rond' is staat voor de heer Groen als een paal boven water. ..Zo vast als 80 centimeter zwaar be ton.' zegt hij. doelend op de enorm sterke muren van de bunker, waarin de slecht-weer-accommodalie onderdak gaat krijgen. ADVERTENTIEi Nieuwe bestuursleden voor Stichting Katholiek Onderwijs SINT-JANSTEEN - De dames N. Blommert-Breugel en C. de Bruyn-Hiel zijn gekozen als lid van het nieuwe be stuur van de Stichting Katholiek On derwijs Sint'Jansteen. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst van de ouder vereniging van de kleuterschool 'Sint- Janneke' te Sint-Jansteen. GIRO 2914600 tnv STICHTING COMITÉ HULPVERLENING ZUID-OOST-AZIË c'ostbus 1527 Groningen Steun aan vluchtelingen uit Vietnam, Laos en Cambodja. Het opdringen van de lente gaat al naar de heersende windrichting en het aanwezig zijn van bewolking met vallen en opstaan. Vooral 1976 is markant. Hel seizoen gaat niet temin dóór gebonden ais het ook is aan de daglengte en de gemiddelde temperatuur. Op 21 maart slaat de zon ruim 12 uur. namelijk van 6.40 uur tot 18 55 uur boven de kim. op 21 mei be draagt dal al 16 uur om tenslotte op 21 juni om 4.19 uur op te gaan en pas om 21.03 uur. na 16 uur en drie kwartier, in de zee' weg te zinken. De zogenaamde isothermen - dat zijn denkbeeldige lijnen die de plaatsen met gelijke temperatuur verbinden - dringen eveneens in noordelijke richting op. Aan deze lijnen zijn voor veel vogelsoorten de isopiplesen gekoppeld. Dat zijn eveneens denkbeeldige lijnen die de plaatsen verbinden waarop de aankomst op een bepaalde dag van een soort samen valt. Als voorbeeld nemen we de boeren- zivaluw. een vogel die iedereen kent. De eerste boerenzwaluwen, die overwinterd hebben in het zuid oosten en zuiden van Afrika, komen omstreeks 15 maart in de landen rond de Middellandse zee en in ons land lussen 1 apnl en 15 april. Dui delijk is te zien dat deze soort zich langs de kust laat stuwen. Met name langs de VSest-Zeeuws- Vlaamse kust zien we ieder voor jaar die voorposten noordwaarts langs trekken. De heer H. Enkelaar te Oostburg heeft daar frappante voorbeelden van. Het duurt echter tot in juni voordat noord- Scandinavië en noordelijk Rusland worden bereikt, wat naast de tem peratuur verband houdt met de aanwezigheid van voedsel in de vorm van de juiste insectensoorten. Bij de ontwikkeling van de flora zien we iels dergelijks. Als voor beeld hiervan nemen we de appel. Momenteel bloeien de appelbomen in ons land en de isolijnen van ge lijke bloei bewegen zich uiteraard der zaak eveneens noordwaarts. De bergen vormen een klimaat apart en het opdringen naar boven toe gaat stapvoets. Pas omstreeks 20 mei als de appclbongerds in Polen in volle glorie staan, beginnen de eerste bloemknoppen in de Alpen en de Dolomieten te ontluiken. Van zelfsprekend aan de zuidzijde eer der dan aan de noordkant van hel massief Opvallend is de vooruitge schoven bloei langs de Rijn vanaj Zwitserland tot dicht hh rm.v land Onderzoek Zo zijn er van vrijwel de hele flora en fauna kaarten te maken waarop de ontwikkeling van de lente te vol gen is Het fenologisch onderzoek 'dat is de leer van de invloed van het klimaat op het verschijnen van planten en dieren i heeft tal van uit ermate belangwekkende gegevens opgeleverd. Bij dit onderzoek is het van belang om nauwgezet bij de te rugkeer van dieren in bloei of in blad komen van de planten en bo men. naast de datum ook de weers gesteldheid en de temperatuur aan te tekenen. Dergelijk vastgelegde feilen zijn niet alleen van waarde voor de wetenschap en de land- en tuinbouw, doch zij geven de waar- nemer/ster ook veel voldoening. Naast de bol- en knolgewassen en de vroege- vaste planten zijn ook de struiken en bomen in feesttooi ge stoken. Het fijne kant van het flui- lekruid siert wegen en dijken en de bloemen verspreiden een heerlijke geur die de lucht vervult, zoals het buiten extra mooi en aangenaam is P. SCHOLLEVAER INSPRAAKGROEP 'OOST-ZEEUWSCH- VLAANDEREN'; Bovenverdieping van woonhuis in Goes uitgebrand GOES - Donderdagmorgen vroeg is de bovenverdieping uitgebrand van een pand aan de Poldermanstraat (een zijxstraat van de Jaeob Valckestraat) in Goes. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting. De schade wordt inclusief de waterschade op de benedenverdieping tussen de dertig en vijftigduizend gulden geschat. De bewoners en de eigenaar van het pand rijn tegen brand verzekerd. De brand werd omstreeks zeven uur gemeld. De bewoners A J A. en zijin vrouw, moesten via een plat dak vluchten, omdat het. vuur de weg via de trap had afgesneden. De Goese brandweer rukte met twee wagens uit. Het vuur werd met vier stralen bestre den. Na ongeveer een kwartier was uien de brand meester, Het nablussen heeft nog tol half negen geduurd. bromfietser ernstig gewond TERNEUZEN - De bromfietser J. F. D. uil Terneuzen is donderdagmiddag met een schedelbasisfractuur en twee gebroken benen naar het Sluiskilse tusabethziekenhuis gebracht nadat uij op de Oostkade in Sluiskil was aangereden door de automobiliste. Ef°UW F M- D uit het Franse Le De bromfietse,. wilde de Frankrijkweg met kwam daarb'J '1 botsing met de bestuurster van de auto. die rechtdoor reed. 'ONDANKS DE TIJDELIJKE LEEGSTAND' HULST - Woningbouw in kleine ker nen is noodzakelijk om de leegloop van deze kernen tegen te gaan en de leefbaarheid te behouden. Die wo ningbouw zal leegstand met zich meebrengen, maar die moet aanvaard worden, omdat na het constateren van de behoefte van woningen het nog on geveer twee jaar duurt voor de ge wenste woningen er staan. Dat is een van de conclusies van de in spraakgroep 'Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen' (23 personen uit de ge meenten Hulst en Hontenisse) op de Verstedelijkingsnota. in een vrijdag uitgekomen verslag van de vier bijeen komsten die de groep aan de nota heeft gewijd. Er wordt in het rapport gesteld dat de mogelijkheden voor de gemeenten om direct invloed uit te oefenen op de ac tiviteiten van de woningbouwvereni gingen, die de sociale woningbouw ver zorgen, erg gering is. „De vraag mag gesteld worden of de woningbouwver enigingen qua opzet nog wel in deze tijd passen". De inspraakgroep heeft het- als een emstig gemis ervaren dat de Nota Landelijke Gebieden niet gelijktijdig met de Verstedelijkingsnota is ver schenen. Dat heeft de standpuntbepa ling van de groep ten aanzien van de eigen - landelijke streek bemoeilijkt. De inspraakgroep 'Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen' beschouwt de algemene lijnen van inrichtings- en spreidings- gebied in de Verstedelijkingsnota als een goed uitgangspunt voor de ruimte lijke ordening. Het rapport gaat in op de kleine ker nen die in de open ruimte zijn gesi tueerd. Als een gebied tot open ruimte bestemd wordt, zo stelt de inspraak groep en als gevolg daarvan, aan de na tuurlijke groei van de kleine kernen in dal gebied belemmeringen worden op gelegd. moet rekening worden gehou den met de problemen die daar zullen ontstaan door het gebruik van wonin gen in de recreatieve sfeer. „Het ver trek van een omvangrijk deel van de autochtone bevolking en het teruglo pen van het voorzieningenniveau zijn van dit woninggebruik het gevolg, doordat deze zogenaamde tweede wo- .ningen en vakantiewoningen een groot deel van de lijd leeg staan. Hierdoor wordt de leefbaarheid van de kleine kernen ten zeerste bedreigt'. De in spraakgroep vindt dat het nemen van maatregelen om het gebruik van tweede woningen tegen te gaan aan de gemeentelijke overheden moet worden overgelaten. Bij bestrijding hiervan, zo wordt gesteld, om verkrotting te voor komen. moeten de gemeenten finan ciële faciliteiten krijgen om nieuwbouw of renovatie mogelijk te maken Mobiliteit De inspraakgroep acht het onaan vaardbaar dat de groei van de mobili teit in Zeeuwsch-Vlaanderen zal wor den verminderd. „Bij gebrek aan goed openbaar vervoer is het particulier vervoer in deze streek van wezenlijk belang om van de in deze regio aan wezige voorzieningen gebruik te kun nen maken". De inspraakgroep vindt het zeer onze ker of de middelen die de regering ter beschikking staan wel voldoende zijn om de doelstellingen van de Verstede lijkingsnota te verwezenlijken. „Dit geldt onder meer voor het aantrekken van industrie naar in economisch op zicht achtergebleven gebieden". Naar de mening van de Oost- Zeeuwsvlaamse inspraakgroep zal het moeilijk'zijn om mensen er toe te be wegen zich op de door de regering ge wenste plaatsen te vestigen. Er is. con stateert men. nog steeds een sterke neiging om in de stad te ontvluchten en op het platteland te gaan wonen „Een niet op alle bewonerscategorieën afgestemd betaalbaar woningaanbod in een stedelijk centrum kan de oor zaak van ongewenste bevolkingsmi gratie zijn oorzieningen De inspraakgroep vindt dat de aanwe zigheid van een redelijk voorzienin genniveau noodzakelijk is voor het welzijn en het behoud van de kleine kernen „In dun bevolkte gebieden zul len vaak voorzieningen op regionaal niveau moeilijk te verwezenlijken zijn. maar dit ongemak zal door de inwo ners meestal aanvaard worden, als daar de aanwezigheid van goede lokale voorzieningen tegenover staat". Be paalde voorzieningen, zo wordt gesug gereerd. kunnen mobiel gemaakt wor den. De inspraakgroep vindt dit meer dan billijk, omdat de inwoners van de kleine kernen ook meebetalen aan de voorzieningen die in de gemeente aan wezig zijn. Bevolkingsgroei De inspraakgroep wijst er op dat het tolereren van een bepaalde, in percen tages aangeduide bevolkingsgroei in de Verstedelijkingsnota, na goedkeu ring van dit beleidsvoornemen door de tweede kamer, door het provinciaal bestuur geïntepreteerd zal worden ais een 'doelstelling' voor haar eigen be leid. De groep is van mening dat vesti gingsoverschot van een half procent dat in de Verstedelijkingsnota wordt geschat. ook voor Zeeuwsch- Vlaanderen afzonderlijk zou moeten gelden. Het wordt als onaanvaardbaar ervaren dat na de afronding van de industrie vestiging in hel Sloegebied hel groot ste deel van het vestigingsoverschot in Zeeland in zijn geheel, als gevolg van de voortgezette industriële ontwikke ling langs de kanaalzone, op middel lange termijn hoofdzakelijk m Zeeuwsch-Vlaanderen gerealiseerd zou moeten worden. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen wordt een autonome bevolkingsgroei gewenst. Hieronder wordt verstaan het geboorte-overschot, dal in relatie staat met de autonome ontwikkeling van de arbeidsmarkt. In verband met de uit breiding van de bestaande bedrijven moet het aantrekken van werknemers van elders mogelijk te blijven, wordt in het rapport opgemerkt". „Naar aanleiding van de in de vele offi ciële nota's geponeerde stelling, dat een bevolkingsgroei nodig is. om een verhoging van het voorzieningenni veau mogelijk te maken, dient opge merkt te worden, dat de tot nu toe ge noemde groeipercentages voor Zeeuwsch-Vlaanderen te gering zijn om in deze streek hoogwaardige regio nale voorzieningen ic creëren. Tussen het benodigde draagvlak voor lokale en dat voor regionale voorzieningen ligt een grote afstand, die door de voor Zeeuwsch-Vlaanderen vermelde groei percentages niet te overbruggen is. Er is geen geleidelijke overgang van lo kale naar regionale voorzieningen'" De inspraakgroep is tot de conclusie gekomen dat bundeling van de bevol kingsgroei in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen niet uitsluitend in en rond het stedelijk centrum Huist niet ge wenst is: dat houdt een gevaar voor de kleine kemen in. Ook de relatie met Bwlgiè op econo misch en sociaal-cultureel terrein is bekeken De inspraakgroep voelt het als een "omissie' dat in de Verstedelij kingsnota geen aandacht wordt be steed op economisch gebied aan de ge gevenheden en ontwikkelingen in be lendende gebieden. zoaLs België Oriëntatie op de nabij gelegen centra in België kan. voor wat betreft sociaal- en cultureel terrein, het lage peil van de dienstverlening in Zeeuwsch- Vlaanderen compenseren, vindt de in spraakgroep. De Verstedelijkingsnota wijst hier ook op i pagina 471 maar in hoofdstuk 5 'Het Instrumentarium' worden geen middelen genoemd waar door die oriëntatie op België mogelijk gemaakt kan worden dan wel bevor derd. De inspraakgroep vindt dat hier voor wettelijke regelingen in het leven geroepen moeten worden. De gemeen ten aan beide zijden van de grens kun nen dan gezamelijk voorzieningen creêeren en gdmeenschappelijke rege lingen aangaan. Over de industriële ontwikkeling van de kanaalzone in Zeeuwsch- Vlaanderen is de inspraakgroep van mening, dat die voortgezet mag wor den voor het scheppen van werkgele genheid voor de eigen bevolking. Dat voor het scheppen van werkgelegen heid een aantal arbeidsplaatsen ont staat waarvoor werknemers uit andere streken moeten worden aangetrokken, vindt men een aanvaardbaar asoect Toch is voor deze arbeidsmarkt niet steeds immigratie nodig, er kan hier voor een beroep op de belendende Bel gische arbeidsmarkt worden gedaan" De Stichting Gerneenschapswerk Hulst heeft, in overleg met de Stich ting Zeeland, het rapport samenges- i£ld. Ambtelijke reactie ontwerp-streekplan VLISSINGEN" - In de samenvatting van een notitie voor de adviescommis sie inzake de streekplannen - PZC van woensdag - is abusievelijk vermeld, dat in dit stuk de visie van gs. is vast- gelegd. Van de zijde van de griffie ver zoekt men ons erop te wijzen, dat dit niet het geval is: de notitie was een stuk. dat voor de streekplancommissie was opgesteld als een ambtelijke reac tie. Gs. hebben daarvan nog geen ken nis genomen. De reactie van gs. op de verstedelijkingsnota komt pas nadat de streekplancommissie aan de hand van deze notitie een advies over de verstedelijkingsnota heeft gegeven aan het college. Buit 400 bij inbraak Vlissings i dierenasiel VLISSINGEN - Bij een inbraax in het asiel van de Dierenbescherming aan de Lange Leenweg in Vlissingen is voor ongeveer 400.- buitgemaakt. Men kwam binnen door het inslaan van een ruit van het kantoor. Een be rgmeubel werd opengebroken. Naast een geldkistje met ongeveer 200.- verdwenen onder meer spaarbusjes. stickers, lepeltjes en andere voorwer pen die de Dierenbescherming ge bruikt voor verkoop om geld te ver krijgen voor de exploitatie van het asiel. „We zijn door deze inbraak bijzonder gedupeerd", zegt mevrouw C. J. M. Speckens. bestuurslid van de Dieren bescherming. „Dit is echt een rib uit ons lijf. Er is bovendien een grote ra vage aangericht. Juist omdat we altijd moeten sappelen om de exploitatie van het asiel rond te krijgen, is dit wel extra triest. We zullen nu bij de ge meente te rade moeten gaan om iets van dit tekort te dekken", zegt me vrouw Speckens. De afdeling Vlissingen van de Dieren bescherming is niei verzekerd tegen diefstal en inbraak Mevrouw Spec kens: ..Men heeft zelfs waardebonnen op de pakken koffie meegenomen. We zullen in ieder geval vanaf nu een afge richte hond het asiel 's nachts laten bewaken. Misschien houdt die de in brekers we! op een afetand"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7