Tn één jaar veranderde ons leven helemaal Geen medewerking PPR/D'66 Terneuzen aan plan Oudevaart WEDVLUCHTEN Ploeg Walhout-de Visser Heikant winnaar 8-uur van Biervliet Uit in Zeeuwsch- Vlaanderen INTERIEUR SOLUTION a.) ONDERHOUDSMONTEURS- BANKWERKERS b.) een MEET- en REGELTECHNIEK-MUNTEUR SUIKER UNIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN GROTE VOORSPRONG OP NUMMERS TWEE abklaeysen EERSTE IN INDIVIDUELE tijdrit BIERVLIET - De ploeg van Wal- hout/De Visser uil Heinkant is tijdens dr Geuzenfeesten winnaar geworden je 8-uur van Biervliet. De ploeg van Walhout/De Visser kwam tot een totaal aantal punten van 815 en dat «as *0 punten meer dan de tweede plaats winnaars: de ploeg van Charles de Smit uil Biervliet. Gemeente Sas van Gent zwaaide ambtenaar Ch. de Mul uit as VAN GENT - In de raadzaal van, van Profiteerde. Omdat ploegleider Honoré van Waes van Walhout/De Visser voor aanvang van de laatste trimronde al zeker was van de overwinning gaf hij zijn renners de opdracht het verder wat kalmer aan te doen. „Het heeft geen enkele zin meer om nu nog risico's te nemen," zo redeneerde hij. „We moeten er alleen zorg voor dragen dat we genoeg punten binnen halen om als eerste te eindigen. De rest is voor ons niet zo belangrijk meer Aan die opdracht hielden de renners van Walhout/De Visser zich voortreffe lijk. Terwijl ex-amateur Ab Klaeyssen van de ploeg Charles de Smit het laat- ste sprintje van de 8 uur van Biervliet won van Rinus van Cadsand van aan nemingsbedrijf De Ruyscher uit Bier vliet was dat nauwelijks nog van enige invloed op de eindklassering. We liet Rinus van Cadsand de kans op de overwinning in deze laatste sprint dui delijk liggen door in gewonnen positie achterom te kijken Iets waar de ge routineerde Ab Klaeysen dankbaar in gemeentehuis in Sas van Gent is 4 Ab Klaeysen won verder nog de indi- woensdagmorgen afscheid genomen v'duele tijdrit over een ronde, van de secretarie-ambtenaar Ch. de Al met al was de 8-uur van Biervliet Mul. die "P 1 ïuni mct pensioen gaat toch een sportief succes. Vooral omdat it afscheidsbijeenkomst werd onder bleek dat sport en plezier toch wel uit- secr bijgewoond door b. en w. en de stekend samen kunnen gaan. loofden van dienst. Uitslag le trimronde: 1 Charles de Smit. B rsemeester drs. W. R V. Dusarduyn Biervliet. 2 Walhout/De Visser. Heikant. 3 lerinnerde er in een korte toespraak vf,is!teJkr!',fhilipï,n®'14,1De Ruyscher' Bler* m dat de heer De Mul eerst op een 5 DaIlinGa- Sluiskil, t-nenschip heeft gevaren, daarna 2e trimronde: 1 Wathout/De Visser. Heikant, mu-agent werd om pas in 1955 als 2 Charles de Smit BiPrvltP' 3 w,skpr,fp Phi" lo'wtair' te gaan werken op de secre- lafc Tan de toen nog zelfstandige ge- tsatfc Philippine. Pas in 1958 werd hij ir.THteld in vaste dienst. Op het cecblik is de heer De Mul commies bij f.i; bureau sociale zaken. „U was een nar, waar een bepaalde rust van uit- dig en die er zonder meer bij hoorde. Zeo collega, die bij velen respect af ding'. zei de heer Dusarduyn. Hij vt'de ook enkele functies van de vr.rider.de ambtenaar in het maat schappelijk leven. Zo was hij secretaris nn het comité 'Reis Ouden van Da- pn' en secretaris van de voetbalver- «ipg Philippine. Als blijk van de grote waardering van het gemeente bestuur voor de heer De Mul overha- dtdehij hem als afscheidsgeschenk een bouwpakket van een oud vissersvaar- Wethouder van personeelszaken A. C. de Beleir noemde hem een ..fijne vent. die altijd opgeruimd was". De andere ambtenaren hebben dat volgens de wethouder ook kunnen ervaren. Na mens het personeel had hij voor de heer De Mul een boekenbon meege bracht 3e trimronde: 1 Charles de Smit. 2 Wal hout/De Visser. 3 Dalllnga. 4 De Ruysschcr. 5 Wiskerke 4e trimronde 1 Charles de Smit. 2 De Ruys schcr. 3 Walhout/De Visser. 4 v d. Veire. Wc-stdorpe. 5 Willem Beukelszoon. Afvalru 1 Walhout/De Visser. 2 Charles de Smit. 3 De Ruy&scher. 4 Jos Voet. 5 v rl Vel- 2e afvalrit: 1 Walhout/De Visser. 2 Kruger. Wc-stdorpe. 3 BeukeLszoon. Biervliet. 4 Neu traal. 5 Dalllnga. Individuele tijdrit: 1 Charles de Smit. 2 Wal hout/De Visser. 3 v. d. Veire 4 Kruger. West- dorpe. 5 Dalllnga. Einduitslag 1 Walhout/De Visser 815, 2 Charles de Smit 745. 3 Dalllnga 640, 4 Willem Beukelszoon G30. 5 De Ruysscher G25. 6 Wis kerke 595. 7 Kruger Bier. Westdorpe 555. 8 Jos Voet/vv Terneuzen 540. 9 Neutraal 520, 10 v. d. Veire 520. II LAB 510. 12 Shopping Plaza 475. 13 PauLs Music Centre HuLst 470. 14 Martinet Plulippinc- 435. 15 M. Witte. Ter- neuzen 400. 16 PhilippsfPrÖmeiiade. Terneu zen 395, 17 Cornells. Oostburg/Schoondijke 365. 13 Tnmclub Sas van Gent 300. 19 KPJ. Terhole 245. 20 Oude Raadhuis. Biervliet 210. 21 Lljbaarl/Lantsheer. Biervliet 170. 22 DSB. Sluis 135. 23 Victory. Ooslburg 95. 24 Extase Bar 50. RAADSLID STEMT TEGEN AANKOOP HUIS EN ERE „WIJK LIGT OP w >.n m pi» «ort» 250 METER VAN IIAV I \(,l HU li" NCVB bijeen TERNEUZEN - De NCVB-afdeling Terneuzen heeft onlangs de 52e jaar vergadering gehouden. Aan deze fees telijke avond werd meegewerkt door een koortje. Mevrouw De Jonge-de Vos. 8 jaar pre sidente en 19 jaar bestuurslid van de afdeling, nam afscheid als presidente De leden boden haar een vorlijk pro gramma aan alsmede een aantal ca deaus. waaronder een hangklok. 2 Charles de Smit. Biervliet. 3 Wiskerke, Phi lippine, 4 Dallinga, Sluiskil. 5 Willem Beu kelszoon. Biervliet PvdA in Axel over ontwerpprogramma verkiezingen 1977 AXEL - De afdeling Axel van de PvdA houdt twee vergaderingen waarop het ontwerpverkiezingsprogram voor 1977 zal worden behandeld. De eerste bijeenkomst wordt gehouden maandag 31 mei. aanvang 20 uur, in het cultureel centrum 'De Halle' te Axel. Discussieleider is de heer N. D. Palstra. De tweede ledenvergadering wordt donderdag 10 juni gehouden, waarschijnlijk ook in "De Halle'. aan vang 20 uur. Gemeentesecretaris M. C. Bombelijn herinnerde aan de tijd van kantoór- ktukken en kroontjespennen om aan le geven dal hij het langst heeft sa mengewerkt met z'n nu bijna gepen- soneerde collega. Ook hij wenste de fër De Mui verder het allerbeste toe, steals chef Th. Neve van het bureau Mött zaken, die opmerkte dat er Mtttcn generatieconflict is geweest lusjtnfem en De Mul. De scheidende rataar heeft zich volgens hem ver- óieaslclijk gemaakt bij de opleiding van rar jonge collega's. Als blijk van waardering overhandigde hij een boe- fcenbon. De heer De Mul toonde zich zeer verrest over de huldiging en bedankte iedereen die daaraan heeft bijgedragen ra in de afgelopen jaren plezierig met hem heeft samengewerkt. Het overige personeel nam eind van de middag af scheid van de heer De Mul. Collecte 3RESKENS - De AVO-colleete te Breskens heeft een bedrag opgeleverd van 697. EHBO hield jaarvergadering CLINGE - Onder leiding van voorzitter Fr. Plasschaert hield de EHBO. afde ling Clinge, in het Clingse gemeen schapshuis 'Malpertuus' de algemene jaarvergadering. Uit de jaarverslagen bleek, dat de Clingse EHBO-vereniging met 132 leden de grootste is van Zeeuwsdh-Vlaanderen en dat zij er fi nancieel goed voorstaat. Tijdens de vergadering waren ook aanwezig de wethouders J. Stolte en B. de Keijzer. De voorzitter wees er op dat het van belang zou zijn als de vereniging een kaderinstructuur. De aftredende bestuursleden, mevrouw C. Ivens-Capello en de heren J. van Hoye en F. Plasschasschaert werden herkozen. Aan dokter H. Brabers en de heer G. van Dorsselaer, die als docent en instructeur aan de afgelopen cursus hadden meegewerkt werd een enve loppe met inhoud overhandigd. Wethouder B. de Keijzer reikte daarna het EHBO-diploma uit aan de cursis ten W. van Tienen. Th. Vonck. S. KerckhaertsSponselee, M. van Dorsselaer-Piessens, A. van Campenhout>Jansen, C. Schelfhout van Campenhout, E. de Wit. H. Bracke, G. de Rechter-Stevens, M Schelfhout-Pilaet. Th. Inghenhoven en A. Merckx. Bram Vermeulen, Freek de Jonge, samen Neerlands Hoop. Dinsdag 1 juni in Terneuzen met hun nieuwe programma Neerlands Hoop Interieur. Hel Hollandse binnenhuisje centraal. Neerlands Hoop (Bram Veremeulen, Freek de Jonge) vormt eigenlijk de aardigste uitsmijter van het seizoen die 'Uit in Zeeuwsch-Vlaanderen' zich kan denken. Dinsdag 1 juni is het tweetal in het Terneuzense Zuidland- theater met Neerlands Hoop Interieur, een programma waarin de eigen soortige humor van Bram en Freek niet alleen de boze buitenwereld maar ook het vaderlandse binnenhuisje (schermerlamp. tv, dus hedendaagse schemerlamp, klein grut en de zorgen die dat met, zich meebrengt) geldt. Volgens de eerste belichten een harde show, geestig en toch ook weer niet, melancholiek met een vrolijke ondertoon en hoe je 't ook verder noemen wilt. Aanvang: 20 uur Zaterdag 29 mei - de op één na uitsmijter bréngt j'lfitin rietzeiicfé Zuidlandtheater pop. Pop met de groep Solution. En 't begint om 21 uur. TERNEUZEN - Leerlingen van de Ter neuzense kleuterschool 'De Beukenooi' stonden woensdagmiddag bij het stad huis om hun trouwende hoofdleidster mejufrouw C. C. Francke een pussende hulde le brengen. Ze trad in het huwelijk met de heer A. Verschuren. Afscheidsfeest van mej'. J. Eeckelaer HULST - De leerlingen van de basis school 'Nobelhorst' uit Hulst vieren maandag 31 mei het afscheidsfeest van mejuffrouw J. Eckelaar. leer kracht aan die school, die met pen sioen gaat. De dag begint met een eucharistievie ring. waarna de leerlingen de musicals ■Radioflierefluiter' en 'Jan Klaassen in speelgoedland' opvoeren. 's Avonds wordt van 19.00 tot 20.30 uur in een der lokalen van 'Nobelhorst' de receptie gehouden, waarbij ouders en belangstellenden van mejuffrouw Eec kelaer afscheid kunnen nemen. GROENENDIJK - Aan de bejaarden- schieting in 'De Groene Molen' te Groenendijk nmaen 27 schutters deel. De uitslag luidde: hoge vogel: Jan Col- let. Hengstdijk: eerste zijvogel: Jos de Waal. Groenedijk; tweede zijvogel: A. van Gassen. Ossenisse: grootste aantal (4 stuks); A. Verdurmen. Groenendijk. TERNEUZEN - De fractie van PPR/D'66 in de Tcnu-uzense raad zal zich onthouden van elke steun aan de verdere ontwikkeling van liet be stemmingsplan Oudevaart, liet raadslid II. F. M. Magrrmans wei gerde woensdagavond dan ook ak koord te gaan met een voorstel om een woonhuis en erf aan te kopen om de uilvoering van hel plan mogelijk te maken. Al eerder had hl) betoogd dat zijn frac tie steeds tegen de vestiging van Broomchemic in de onmiddellijke om geving van het nieuwe plan is geweest en ook andenans emsuge bedenkingen heeft tegen realisering van de nieuw bouwwijk op nauwelijks 250 meter van de havengebieden. Volgens de heer Magermans druist deze handelwijze m tegen bepalingen uit hei voorontwerp-streekplan, dat vindt dat hinderlijke industriële activi teiten minstens 2 km uit de buurt van woonbebouwing moeten liggen. Hij had begrepen dat de subcommissie voor de gemeentelijke bestemmings plannen van de provincie Oudevaart een „weinig fraaie oplossing" vindt en vroeg wethouder drs. R C E. Barbé waarom die In een commissievergader ing had gezegd dat g.s. akkoord waren. „G.s. hebben het plan nog niet eens bekeken." aldus de heer Magermans. Hij kreeg steun van de heer P. Remijn- sen van de PvdA. Volgens wethouder Barbé zijn er al in een zeer vroeg stadium contacten ge weest met gedeputeerde staten. Bij die gelegenheid is overeengekomen dat SLUIS - De postduivenhoudersvereni- ging Recht voor Allen uit Sluis deed met 134 duiven mee aan een prijs vlucht uit Beaumetz. De hoogste snel heid bedroeg 1239 mpm en de gedetail leerde uitslag luidt: 1 L Datthijn. 2 O. Moens. 3. 8 en 9 J. Wage. 4 H. Coppens. 5 A. le Clercq, 6 J. Coppens, 7 G. Tang- he, 10 P. Maenhout. Ook werd deelgenomen aan een vlucht uit Orleans. Snelheid 1156 mpm. Uit slag: 1 en 4 A. de Smit. 2 P. Goossen. 3 F Coppens, 5, en 6 M. v, d. Bussche, 7 J. v. Neyenhoff, 8 J. Louweret, 91. Dat- tijn, 10 O. Marteyn. PHILIPPINE - De postduivenhouder- svereniging 'De Reisduif in Philippine hield ih het weekend een wedvlucht vanuit Beaumets met 212 duiven. De snelheid van de eerste duif was1200 meter per minuut. De uitslag: 1 O. Haers. 2 en 6 Joh. de Mul, 3 Fr. Roe- giest. 4 Fr. do Mul, 5 A. van de Bos sche. 7 G. Begijn. 8 W Lauret. 9 Edm. de Mu. 10 gebr. Platteeuw. BOSCHKAPELLE - De postduiven- houdersvereniging 'Met Moed Vooruit' uitBoschkapeüe hield met 106 oude dui ven een wed vlucht op Beaumetz, De uit- slagluidt: lTh.vanVlierberghe,2,5en9L. Lauret. 3 J. Wouters. 4 Th. Lambert, 6 E. Pietes. 7 C. van Doorn. 8 J. van Steven- daal. 10 A. Dobbelaar. ALLEENSTAANDEN OVER EEN-JARIGE SOOS OOSTBURG Suiker Unie is in Nederland de grootste producent van suiker, zowel voor huishoudelijk als voor industrieel gebruik. Belangrijke nevenprodukten zijn: pulp (vee voeder), melasse (grondstof voor alcohol) en schuim aarde (kalkmeststof). Het personeelsbestand be draagt ca. 2000 personen, in de campagne aangevuld tot 3000. Voor de vestiging Sas van Gent zoeken wij op korte termijn enkele Voor het vervullen van de funkties onder a. vragen wij L.T.S. opleiding bankwerker. Voor de funktie b. L.T.S. elektro met V.E.V. en even tueel de applicatiecursus meet- en regeltechniek. Leef tijd voor beide funkties bij voorkeur tussen 20-40 jaar. Belangstellenden worden verzocht een eigenhandig geschreven sollicitatie te richten aan het hoofd Perso neel en Sociale zaken. dhr. C. L. van Hecke van de ves tiging Sas van Gent. Postbus 5. Sas van Gent Telefonische inlichtingen 01158-1751. tussen 18-20 uur 01140-2946. met uitzondering van de weekends. Coöperatieve Vereniging Suiker Unie U.A.. Postbus 3411. Breda Fabrieken te Dinteloord. Groningen. Put- tershoek, Roosendaal. Sas van Gent. Zevenbergen. VIERING MIJLPAAL MET GEZELLIGE AVOND EN REISJE OOSTBURG - „Heel wat mensen zeggen: Die soos heeft in een jaar tijds ons leven helemaal veran derd. De geregelde soos-bezoekers zijn vrijer geworden, minder af hankelijk van bijvoorbeeld familie. En dat geldt niet alleen voor die zaterdagavond dat de soos open is. Iedere dag leven ze intensiever, vooral dankzij meer contacten." Zeer tevreden blikken blikken me vrouw Jansen van Rosendaal en haar collegalid van de soos- werkgroep mevrouw Klaassen te rug op een jaar soos voor alleen staanden in Oostburg. Maatschappelijk werkster mevrouw De Metsenaere. die hielp bij de op richting. bevestigt het positieve oor deel. Maatschappelijk werk en ver gelijkbare instanties hebben de in druk dat alleenstaanden die van het soos-bezoek een gewoonte heb ben gemaakt daar veel baat bij hebben. ..Het is voor velen een be vrijding uit hun isolement." Er is daarom alle reden tot een fees telijke verjaardagsviering. Zaterdag 29 mei staat men stil bij de mijlpaal op een gezellige avond in zaal Wijf fels in Schoondijke. waarvoor de werkgroep een beroep deed op de - vooral muzikale - medewerking van Jasper Anthonisse Verder zal ook het uitstapje naar Midden-Zeeland (Veere. Veerse Meer. Uersekei op 13 juni nog in het teken staan van de eerste verjaardag Tenslotte wil de m de loop van het eerste jaar steeds verder uitgedunde werkgroep be reiken dat wat meer alleenstaan den verantwoordelijkheid gaan dra gen voor het soosgebeuren. Hel is de bedoeling om tijdens een vergadering op 1 juni in het gebouw van maatschappelijke dienstverle ning in Oostburg een voltallig be stuur te formeren Mevrouw Jansen van Rosendaal „Wij zijn doodop. In feite doen we nu alles, de voorberei ding en de soos-avonden zelf. met z'n tweeèn en dat kan niet meer. Uiteindelijk hebben we ook een vol ledige dagtaak en er komt echt veel bij kijken." Oprichting Dat bewijst ook dat nauwelijks twijfel mogelijk is aan het be staansrecht van de Oostburgse soos voor alleenstaanden, die iedere veertien dagen 50 tot 60 belang stellenden trekt Die grote belang stelling was er meteen al toen de soos vorig jaar van de grond kwam. Amper een maand na de oprichting maakte men een reisje naar Limburg: de bus was vol en de stemming opperbest. „Fantastisch" zegt mevrouw Jansen van Rosendaal. „het sloeg meteen in." Zij zette de eerste stap naar de oprichting nadat ze een jaar lang een vergelijkbare soos had bezocht. .Ik heb zoals bijna iedereen veel drempelvrees moeien overwinnen maar er geen moment spijt van ge had dat ik toch ben gegaan. De af stand was echter een probleem en daarom ben ik met mevrouw De Metsenaere gaan praten over een Oostburgse soos We plaatsten een eerste oproep waarop twaalf men sen reageerden en vanaf dat mo ment ging het allemaal vlot lopen." De soos kan terugzien op een jaar, bruisend van enthousiasme en acti viteiten Het reisje naar Limburg, boswandelingen, een feestje in Draaibrug, een Sinterklaas- en een kerstviering en een carnavalsbal waren succesvolle evenementen naast de vaste soos-avonden in ge bouw Pro Rege in Ooslburg. Die za terdagse soos kreeg trouwens meer sfeer nadat het bestuur van de Kerst-In in Oostburg een complete stereo-installatie cadeau had ge daan onder het motto: 'Die soos van jullie is veel belangrijker dan eens per jaar een Kerst-in'. Met veel plezier denken de werkgroep-leden bijvoorbeeld ook terug aan het car navalsbal. waarvoor gewoonlijk toch nogal wat huiver bestaat bij wie het niet eerder meemaakte. Maar de alleenstaanden verschenen zonder uitzondering gemaskerd en wenden moeiteloos aan het gehos en gespring. Meerderheid Logisch eigenlijk, vinden de initia tiefnemers. „Je hebt clubs voor be jaarden en jongerensozen. maar wat is er nou te doen voor de grote groep die daar tussen zit en alleen staand is Niets toch. Zij worden aan hun lot overgelaten en zijn daarom gelukkig met deze soos. Ze ker de vrouwen, die niet. zoals de meeste mannen nog wel eens doen. gemakkelijk een café binnenstap pen. Dat verklaart ook waarom de vrouwen bij ons in de meerderheid zijn. zoals bij de meeste sozen trou wens". leggen ze uit. Wat is het aandeel van de Stichting Maatschappelijke dienstverlening? Mevrouw De Metsenaere: „Wij heb ben geholpen bij de start omdat we in de praktijk merken dat heel wat klanten behoefte hebben aan een dergelijke soos. Nu trekken we onze handen een beetje terug en moet de- soos zo zelfstandig mogelijk opere ren. De stichting beperkt zich nu verder tot adviezen en het verwijzen van alleenstaanden naar de soos. die terecht een begrip is geworden De toekomstplannen. Alle aandacht is nu even gericht op de verjaar dagsviering. maar daarna komt het gewone sooswerk weer om de hoek kijken. Vanaf 26 juni is er weer om de twee weken een gezellige avond in Pro Rege'. Bingo, quiz en dans zijn de vaste wekkertjes. Vooral het dansen is belangrijk op zo'n avond en daarom wordt er vanaf septem ber een cursus gegeven om de al leenstaanden de meest elementaire stappen-op-maat bij te brengen. „Want wie eenmaal kan dansen durft beter op de vloer." Verkoopacfie CLINGE - De postduivenhoudersvere- nigingDe Grensvliegers'uilClingehield met 69 oude duiven een wedvlucht op Quiévrain. De snelheid was 1577 meter. Deuitslag luidt: 1 C. van Duys.2 A. Brac ke. 3 R. de Block, 4 E. de Block. 5 J. Nachtegael. 6 P. van Duyse. 7 E Schle- kens.8E.vanGoete.9J. vanGoethem. 10 A. van Goethem De uitslag met de 90 jaarlingen luidt: snelheid 1533 meter. 1 W. van Landeg- hem. 2 C. van de Velde, 3 A. Piessens. 4 J. Nachtegael. 5L.Thierens.6C. van Duyse, 7 R. Stoop, 8 J. de Burger, 9 F, van Gijsel 10 Ch. de Bin. De uitslag metde 48 jonge duiven luidt: 1 en 6 G. de Letter. 2 Ch. Meijskens, 3 E. van Goethem. 4.9 en 10 P. Bolsens. 5 en 7 J. d'Hert. 8 A. Piessens. WESTDORPE - De postduivenhouder- svereniging 'De Voharding' uit West- dorpehieldmetl23oudeduiveneen wed vlucht op Beaumetz. De snelheid was 1229 meter. De uitslag luidt: 14 en 6 E. Baecke. 2 en 3 en 7 C. van Acker, 5 en 10 gebrs. Audenaerde, 8 A. van de Vij veren 9 J. van Schildt. De uitslag met de 90 jaarlingen luidt: snelheid 1199me ter, IA. van Paemel, 2,48 en 9 A. de Krijger.3en 6 E. Baecke, 5 en 7 C' van Acker, 10 A. van de Vijver. BRESKENS - De postduivennouaer- svereniging 'De Reisduif uit Breskens nam. met 76 ouiven, deel aan een wed vlucht vanuil Survilliers. De uitslag was als volgt: A. de Poorter 1, 3. 5 en 9. R. Simpelaar 2, A. Ribe 4. 7 en 10, F. Scheelde en zn 6, L. Basting 8. Verder nam de vereniging deel aan een vlucht vanuit Moulins. met 33 duiven. De uitr slag daarvan was: R. Versaevel 1. 4. G en 9. A. de Nooyer en zn 2. 5, A. de Poorter 3 en 7. W. Teiilie 8, J Janse SAS VAN GENT - De postduivenhou- dersvereniging 'De Vrede' uit Sas van Gent hield een kringvlucht op Orleans met 555 duiven. De uitslag luidt: 1 M. Klaasen. 2 J. Haak, 3 J. du Puy, 4 J. Wentzler. 5 A. Arens, 6 A. Bouchaute jr. 7 H. Marquinie. 8 Jos, Koch. 9 J. Duerinck. 10 K. Verbunt. SAS VAN GENT - De postduivenhou- dersvereniging 'De Vrede' uiit Sas van Gent hield met de postduivenhouder- svereniging uit Sluiskil een wedvlucht met329duivenopBeaumetz.Desne!heid wasll95meter.Deuitslagluidt. 1.7en9B. van den Berghe. 2 F. van den Berghe. 3 O. Obrie. 4 J. du Puy. 5 M. Pïlaet. 6 B. de Koeyer, 8 P. Goossen en 10 A. Clayssen. AARDENBURG - De Vereniging van postduivenhouders 'De Bonte Duif nam in samenwerking met de pv De Grensvliegers uil Eede en de pv Sint- Kruis deel aan de prijsvlucht uit Or leans met 72 duiven De snelheid van de eerstaankomenae duif was 1200.6 meter per minuut, l A. Breijaert. 2 H. Lamp. 3 L de Clc-rck. 4 A. Dc-zutter. 6 A. de Vos. 6 B. de Clerck. 7 A. Buijsse. 8 en 9 O. van Queckelberghe. 10 M. de Jaeger Tevens werd deelgenomen aan de prijsvlucht uit Beaumetz met 158 dui ven. De snelheid van de eerstaanko- mende duif was 1256.3 meter per mi nuut. 1 j. de Vreeze. 2 O. van Queckel berghe. 3 J Lucieer. 4 en 6 R Braet. 5. 7 en 9 A. Dezutter. 8 A. Reijniers. 10 A de Meester. Aan dezelfde vlucht werd deelgenomen met 112 jaarling duiven De snelheid van eerstaankomende duif was 1250.3 meter per minuut i A. Reijniers. 2 en 8 W. de Clerck. 3 en 10 O van Queckel berghe. 4. t> en 7 A. Dezutter. 5 R Braet. 9 R. Verwulst. CLINGE - De postduivenhoudersvere- niging 'DeSnlle Duif uitCiingehield met 51 jaarlingen een wddvlucht op Quié vrain. Desnelheid was 1261.98 meter. De uitslagluidt: I P. Manman.2en5Ch. van den Branden, 3.4 en 10 E. Pauwels. 6 A. Seghers.7 J deBurger.8J.Verstraeten.9 E. Piessens. De uitslag met de 76 oude duiven luidt, snelheid 1268.69 meter. IE. Piessens. 2 en 5J.deBurger.3en6A.Jansen&Zn.4G.de Caluwé. 7 J. Willaert. 8 Ch. Willaert. 9 J. van Vlierberghe. 10C. van Landeghem. BRESKENS - IJ*- muziekvereniging Bresken» - Groede hield een geslaagde verkoopactie van de onlangs versche nen langspeelplaat van de lireskense visserskapel "De Krabbekokers'. De opbrengst van de actie is trn bate van de muziekvereniging Breskens- Grocdc. De leden van de vereniging trokken begeleid door een geluidswagcn en een aantal muzikanten door Breskens. De 'verkopers' waren gekleed in boeren kiel Vrijwel alle Breskense woningen werden aangedaan en binnen enkele uren waren bijna alle platen verkocht De komende week zal de muziekver eniging een rondgang maken door Groede. Hier wordt de plaat eveneen» huis-aan-hul» verkocht Alexanderschool nam afscheid van dokter C. H. Magendans OOSTBURG - Deze week is in de Prins Willem Alexanderschool te Oostburg afscheid genomen van dokter C. H. Megendans uit Oostburg. die per 16 juli een betrekking heeft aanvaard bij de schoolartscndicnst te Arnhem. Dokter Magendans was gedurende zijn zes-jarig verblijf in Oostburg. naast zijn hoofdberoep als schoolarts, lid van de toelatingscommissie van genoemde school voor buitengewoon lager on derwijs. In het bijzijn van het school- personeel bracht burgemeester A. Schipper van Oostburg de dank van het gemeentebestuur over voor het vele werk. dat dokter Magendans, niet alleen voor de school, maar ook op ve lerlei andere terreinen, heeft gedaan. Namens de gemeente bood hij een wandbord met gemeentewapen ais her innering aan. Het hoofd van de school, de heer R. S. Boender, had ook alle waardering voor alles wat dokter Ma gendans voor de school en de leer- lingdn heeft gedaan. Hij noemde in het bijzonder de goede samenwerking in het toelatingsteam en de liefde voor het kind. en overhandigde hem na mens het personeel een geschenk. Dokter Magendans reageerde met een kort woord van dank voor deze voor hem onverwachte huldiging en wenste gemeente en school het allerbeste voor de toekomst. Jonge krabbenvangers vernielen fontein SLUISKIL - De fontein, die de ge meente Terneuzen onlangs op het ing. Leiyplein in Sluiskil heeft geplaatst, is op Hemelvaartsdag vernield. Dat gebeurde door jeugdige inwoners, die op zoek gingen naar een aantal krab ben. die door Sluiskilse hengelaars in de schade van het waterornament wa ren uitgezet. De fontein werd bij deze operatie volledig omver getrokken. Personeel van de gemeente Terneuzen slaagde er later in het ornament provi sorisch te repareren en het opnieuw overeind te zetten. Hoewel het er don derdagavond even naar uit zag, dat de fontein opnieuw tegen de vlakte zou gaan. is dat onder meer dankzij politie toezicht niet gebeurd. De dienst open bare werken van Terneuzen zal van daag ivrijdag) bekijken in hoever de vernielingen te herstellen zfjn en de fontein opnieuw kan worden veran kerd. Mocht dat niet mogelijk zijn. dan zal het waterwerk tijdelijk worden weggehaald. De Sluiskilse fontein, be- taaid uit een schenking van 10.000.- van de Nederlandse Stikstof Maat schappij. werd al eerder het mikpunt van vernielingen. Toen het wateror nament nog in aanbouw aas, is het herhaaldelijk beschadigd. 'De Zeekrab' houdt clubwedstrijd BRESKENS-Vandaag, zaterdag, houdt de hengelsportvereniging "De Zeekrab' een clubwc-dstrijd nabij bet 'Duivels hof kje te Breskens. De inschrijving is in 't clublokaal van café 't Zonneke'. De wedstrijd begint om 12.45 en duurt »ot 15.45 uur. Na afloop wordt de uitr slag bekendgemaakt, eveneens in 't Zonneke. Rooms-katholieke schoolbesturen vergaderen HULST - Het bestuur van de afdeling 'Zeeuwsch-Vlaanderen- van de bond van schoolbesturen voor het katholiek kleuter- basis- en buitengewoonon- derwijs houdt donderdag 17 juni een vergadering Op deze vergadering zijn uitgenodigd de besturen, onderwijzend personeel en de oudercommissie van de katholieke scholen voor kleuter-, lager- en buitengewoon onderwijs in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Voorzitter F. P. de Waal geeft een uiteenzetting over het ontstaan van het 'Regionaal Pedagogisch Centrum 'Centrum Zee land' en over de vragen, die gerezen zijn over de financiering van het R P C Z De directeur van het R P C.Z.. drs CJP M. van Ellen, geeft eer. toe lichting op het doel en de werkwijze van het RPCZ. Tenslotte wordt er ge sproken op welke wijze de voortgang van het RPCZ en zijn werkzaamhe den veilig gesteld moeien worden. De vergadering is in de Jansenius Scho lengemeenschap te Hulst en begint om half acht

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 43