Derde Tour du Flic trekt zeer veel deelnemers isp* 1%Ï: j vs yc Politie Terneuzen met 50 man in touw vooreigenTour extiA Officieelprogramma derde Tour du Flic Tour du Flic in het kort 7ATERDAG 29 MEI 1976 140 RENNERS AAN DE START Volkskoerswedstrijden ZEEUWSCH-VLAANDEREN belangstelling groter dan ooit TERNEUZEN - Adjudant De Zeeuw en brigadier Smit van de Temeuzcnse gemeentepolitie hebben maandaga vond, als de eerste etappe van de Tour du Flic 1976 van start gaat, maanden van voorbereiding achter de rug. Renners, volgers en publiek nemen het 3ls vanzelfsprekend aan dal er bij ieder kruispunt een agent of een re- <#rvisl staat die door hun aanwezig heid voor een optimale beveiliging mrgcn. Zonder die spopntane mede werking van politie en Koninklijke Marechaussee zou er al lang geen Tour du Flic meer zijn. De Tour du Flic '76 eist waarschijnlijk qua veiligheid nog meer aandacht op dan de vorige keren. Het aantal ren ners dat van start gaat ligt om en nabij de 140. een unieke bezetting voor een wielerkoers. De uitbreiding houdt ver band met de geweldige belangstelling die er is ontstaan in Temeuzen en om geving voor dit trimgebeuren. Het aanbod wordt ieder jaar groter en ook dit jaar kregen de organisatoren in schrijvingen binnen van een viertal nieuwe formaties. Er gingen aanvanke- Jeugd Rode Kruis hield wandeltocht HULST - Het 'Jeugd Rode Kruis', af- dfiag Hulst, hield in samenwerking aide stichting 'Jeugd vakantie werk' Hulst een wandeltocht, speciaal be strad voor leerlingen van de basis- riolen uit de regio Hulst. Er namen Kt minder dan 230 kinderen in de leeftijd van vijf tot dertien jaar en nog «n dertigtal ouderen aan deze tocht tol De route was de bebouwde kom ge- finish waren aan 't ere deelnemer kreeg een en een Rode- De baten van deze tocht i goede aan de jaarlijkse in zamelingscampagne voor 'Het Rode Kruis' lijk stemmen op om de zaak te splitsen maar dat bleek achteraf niet haalbaar. Tenslotte heeft men de knoop doorge hakt: de 24 ploegen mogen starten maar dit moet het absolute maximum zijn. De Tour '76 die ongetwijfeld een nieuw succes voor de trimsport wordt, zal nog meer enthousiasme losweken. Het zit er in dat de organisatie volgend jaar nieuwe ploegen zal moeten weigeren. Consul Ben IJsebaert onderstreepte dit nog eens tijdens een van de laatste vergaderingen: We zitten met het aan tal deelnemers nu al aan de hoge kant. De veiligheid van de renners moet cen traal blijven staan en in dit kader be zien mogen we beslist niet verder gaan". Tijdens de laatste ploegleidersverga- dering in Café Du Commerce heeft ie dere afgevaardigde z'n orders meege kregen. Als iedereen zich daar strikt aan houdt zal de Tour du Flic '76 de vorige uitgaven wellicht nog overtref- fenn. BRIGADIER SMIT ADJUDANT DE ZEEUW Wielerwedstrijd TïRHOLE - De KPJ. afdeling Terhole. organiseerde een wielerwedstrijd over 35 km. De uitslag luidde: 1 Stan Brooymans; 2 Fons Mangnus; 3 Sjaak Rodrigo 4 Josef van Houten; 5 Bennie van Duyse; 6 Fons van Dorsselaer: 7 Gerard van Delft: 8 Gabriël Boënne. TERNEUZEN - Het officieel pro gramma van de derde Tour du Flic ziet er als volgt uit: Zaterdag 29 mei 1976 10.00-12.00 uur Afhalen rugnummers, tekenen van presentielijst tevens keu ringsbewijzen overleggen in café Neu traal. Nieuwstraat 17 te Temeuzen. 11.00-12.00 uur Ploegleidersvergader ing met jury in hotel 'de Post' Nieuw straat 60 te Temeuzen. Maandag 31 mei 1976 18.30 uur Start eerste etappe Ter- neuzen - Zaamslag - Temeuzen. Ere- startster mevr. Joke van Tiel-Breur van dagsponsor café La Belle Vue, Noordstraat, Temeuzen. 19.45 uur: Aankomst renners. 20.00 uur Huldiging winnaars door dagsponsor, café La Belle Vue. 21.00 uur: Bekendmaking officiële uit slag door de jury. Dinsdag I juni 1976. 18.30 uur Start tweede etappe Ter- neuzen - Sluiskil - Temeuzen. Ere startter: de heer Frankevijle van dag sponsor garage Visser te Temeuzen. 19.45 uur Aankomst renners. 20.00 uur Huldiging winnaars door dagsponsor garage Visser 21.00 uur: Bekendmaking officiële uitslag door de jury. Woensdag 2 juni 1976: 13.30 uur: Start eerste renner in de derde etappe. Individuele tijdrit door de kern van Temeuzen. Ere-starter: de heer Kole van Kole Banden BV. dag- sponsor van de derde etappe 20.30 uur: Aankomst laatste renner van individuele tijdrit. 20.35 uur Huldiging winnaars door Kole Bandenhandel BV. 21.30 uur: Bekendmaking officiële uitslag door de jury. Donderdag 3 juni 1976: 18.30 uur: Start van de vierde etappe GRAAUW - Het vo: Graauw houdt zate koerswedsDijden, v mes en heren uil deelnemen. In ca te hei dorp deze we 13 00 uur. In Catet gerts en meisjes va twaalf jaar. Zij dorp r De Temeuzen - Biervliet - Temeuzen Ere-starter de heer E. Kroes van de radio- en tv-zaak Eksakt te Temeuzen. dagsponsor van de vierde etappe. 20.00 uur Aankomst renners. 20.15 uur. Huldiging winnaars door dagsponsor Eksakt. 21.15 uur Uitreiking officiële uitslag door de jury. Vrijdag 4 juni 1976: 20 00 uur Feestavond in de sporthal 't Zwaantje'. Prijsuitreiking van de be kers en prijzen in natura tijdens deze feestavond die muzikaal wordt omlijst door The Williams'. Prijzen De prijzen van de 'Tour du Flic' zullen op vrijdag 4 juni tijdens de feestavond in de sporthal worden uitgereikt door de waarnemend korpschef van ge meentepolitie adjudant A. Vermeire, adjudant A. de Zeeuw en de brigade commandant van de Kon. Marechaus see de adjudant J. Koster. Prognostiek» edstrijd CLINGE - Aan de prognostiekwed- strijd bij C. Weemaes te Clinge namen 190 personen deel. Er waren 21 prijs winnaars. De extra prijzen waren voor F. Kesel. J. Verstraeten, E. de Wilde. F. Ferketen Th. van den Branden. om 13.45 uur. Alle Jaar en ouder nemen deel aan de wed strijden in categorie IU en IV. Catego rie IV is een tijdrit voor koppels en gaat over een grote ronde van 7 km De samenstelling van de koppels gebeurt door het lot- De tijdrit begint om 15.30 uur De start van alle wedstrijden is bij cafe De Roeck. De prijzen worden uitge reikt in café Jansen Scholieren deden H. Communie HEIKANT - Op Hemelvaartsdag dc- den 39 jongens en meisjes uit de paro chie Heikant in de parochiekerk van Heikant hun eerste heilige communie Dit gebeurde ujdens een eucharistie- vering. geleid door pastoor H. van Leemput. De plechtigheden in de kerk werden geleid door mevrouw Freijser-Bertram. onderwijzeres en de heer E. Herrewt-gh. onderwijzer aan de r-k basisschool te Heikant. Het dameskoor onder leiding van de heer P. de Pundert verzorgde de kerkelijke gezangen. Zoals gebruikelijk haalde de muziekvereniging 'Heikant de communicantjes op aan de basis school van Heikant, waarna ze onder muzikale begeleiding naar de kerk werden gebracht. De Heikantse mu ziekvereniging luisterde de dienst op. Bejaardenbond viert het 15 jarig bestaan LA MS WAARDE - De bond voor be jaarden en gepensioneerden, afdeling Lamswaarde. zal het 15-jarig bestaan van de afdeling feestelijk vieren. Op dinsdag 29 juni is er eerst een euchari- sitieviering in de parochiale kerk. Daarna volgt een gezamenlijke feest maaltijd in zaal P. Claessens te Lams waarde. Vervolgens begint een feest- vergadering. waarbij optreedt me vrouw De Kort uit Renesse met zang, muziek en sketch. D«- jury voor dr drrdr Tour du Flic vier wedstnjddage: is als volgt samengesteld: wed- vond kun men in strijdleider Rob Kint. voorzitter recht om de inwenc Michiel de Pooler, secretaris Jan sterken. De tap In d Dooms, aankomstrechler Willy dit jaar verzorgd d< N'ieuwelink. commissarissen: Piel café-restaurant Moi van der Hooft. Jan Roovers. Spea- vrijdag 4 juni ker. Pierre Eysackers. moeide renners hui Het vooratter Jan Roovers. secretaris Henny van Paemel. 2c secretaris Piet Roelands. penningmeester Plet van der Hooft, public relations Pierre Eysackers leden Ben IJse baert. Adrie van Driel. Bram Faas. Lou Meyer. Frits Bakker. Cees Rus ter. Johan van dc Velde en Han van Opdorp. Iedere avond zullen nadat de uit slag bekend is gemaakt drie typis ten beginnen met het tik- en sten- cilwerk. Het streven is om iedereen een uur na aankomst aan een uit slag te helpen. Het randgebeuren rond de Tour du Flic speelt zich ook dit jaar weer volledie M de sporthal. Tijdens de eredlvtsieploeg Ro< lijke pnjsultrelkin r.M Bergs van urmen de ver in Temeu- De feeste- ml allicf- hebbers mogen gerust een uur later komen Hun pnjs zal zeker niet ver- Hei geluid op het parcours zal tij dens de Tour du File' worden ver zorgd door geluidsspecialist Johan de Blok uit Biervliet. Alle deelnemers aan de Tour du Flic' ontvangen als herinnering een speldje. Hengel» edstrijd CLINGE - De hengcLsportvereniging 'De Clingse Hengelaar' houdt zaterdag 12 juni een clubwedstrijd aan de "Ver korting te Clinge Aan deae wedstrijd zijn ruim honderd prijzen verbonden. De wedstrijd begint om 35.00 uur en duurt anderhalf uur. Dc prijzen worden om ongeveer 17.00 uur in clublokaal 'De Troubadour' te Clinge uitgereikt. Zaalvoetbal HULST - Het Hulster zaalvoetbalteam RositafMationette speelde tegen het team veteranenelftal Terhole m Den Dullaert te Hulst een zaal voetbal wed strijd. Rosita.'Marionette won met 4-2. Peter Mac Taggart maakte l goal en Arnold Seghers 3 goals. William van den Broeck maakte de beide goals voor veteranen Terhole. Bejaardenreisje SINT-JANSTEEN - Het bestuur van de bond voor bejaarden en gepensio neerden. afdeling Sint-Jansteen, orga niseert een bedevaartstocht. Als da tum werd vastgesteld woensdag 30 ju ni. De leden van de bond gaan deze keer naar Oostakker nabij Gent. BELG GEWOND BIJ AANRIJDING NABIJ SLUISKIL TERNEUZEN - O, automobjll-t G. T. uit Oostende ilti is donderdagmiddag met een hoofdwond naar het Sluiv kilsc Elisabethziekenhuis gebracht nadat hij op de rijksweg Terneuzen - Sas van Gent in botsing was gekomen met de wagen van de Sassenaar A. J. P. De Belg. die uit de nchting van Ter- neuzen kwam. wilde ter hoogte van Sluiskil de Baljuwlaan inslaan en ver leende daarbij geen voorrang. Een botsing was het gevolg. Daarbij ontstond ook flinke schade aan de beide auto's. Voetbal KPJ GRAAUW - Op het gemeentelijk sportterrein van Graauw speelde het KPJ-elftal Graauw tegen het herenelf tal van 't Centrum uit Hulst. De KPJ won met 2-1 Ook het dameselftal van de Graause KPJ speelde een voetbal wedstrijd tegen de dames van 't Cen trum. De Graauwse dames verloren met 4-1. TERNEUZEN ■- De Tour du Wkerit ook dit jaar weer eeri uitgebreid deelnemersveld. Er doen weer talrijke ploegen mee. waarover hieronder de nodige bijzonderheden volgen. Ploeg Braven boer /Scheers Ploegleider Braafhart rekent vooral op (ie met geringe capaciteiten van Kees de Hulster. De Hulster reed vorig jaar een bijzonder sterke tijdrit, eindigde daann op de mooie 5e plaats en werd He in de eindrangschikking. Volgens Cas Braafhart. is De Hulster nu boven dien wat geroutineerder. ..Vorig jaar reed hij nog te nuchter. Hij koerste nee voorin maar miste op de beslis sende momenten net dat beetje over- tuiging. ik verwacht nu nog meer van hem." In de ploeg Bravenboer/Scheers start ook dit jaar Gijs Kramer, die in middels 57 jaar is. Gijs bereidt zich nog steeds voor met een enthousiasme *aar menige jonge sportbeoefenaar j a- r- °P han zijn. R. Goedegeburen en H- lüps zijn nieuw in de ploeg die ver der bestaat uit L. van Cadzand en K. de Pooler. Ploeg Paul Aardewerk De ploeg Aardewerk ziet er heel wat anders uit dan vorig jaar. Toen had men met Tonny Buys en Piet Jansen «foneten voor de A- en B-categorie. Suis is overgestapt naar de liefheb ben Piet Jansen is gestopt met flet- ;'nJDeformatie die voor de laatste keer *™t gecoached door Theo Scheffer overigens enkele uitstekende ver-' vangers. ^•nieuweling Niek Faas moet in staat «oen geacht om met de sterksten «ete gaan Dat geldt ook voor Slan B,akker die de Tour de la Salie als ;»rbereidmg heeft gereden. Hij was «ar de sterkste renner van de Terneu- '••rf afvaardiging. Ook Fons Warrens. i»t jaar b'j de eersten rijdt, zal v goed zijn voor een leuke klasse- rJ„ B|J de B-renners wordt Jo de Mtker de grootste concurrent voor "«net Van de Vijver. Ploeg PSV equipe van de Politie Sport Vereni- ■-fj mist dit jaar een belangrijke troef -«persoon van Rob van Vliet. De la- an e!f overwinnaar. die vorig jaar -wK dagen voor de start werd l:' fd d00r Ploegleider Bram Faas "u ™et meer in Temeuzen. Zijn if'cpnA mgenomen door Jack ;f?s„!!ecsl getrainde renner in li""' dupi! 1s de enige ploeg in de tfeki jfn >iZOnder sP°nson ls onget- Jan Moes. Met Max de Hollan- kwa-n f1 Qe Kubber moet hij mee *1" als de slag valt. 'Kare.wit Jpebnk completeren de t'V peu EuStreePte formatie. De =e4>«m, ft zonder twijfel de tiiatie ?Pporters onderweg. De orga- Snontiis! '!nmers weer rekenen op q3522Fettfag en dat betekent "wer bochtje een agent. Belle Vue teeJ^Schikt met Daan de Kub- Adne van de Wege over reële kanshebbers op' de eindoverwinning. Adrie'van 'de Wégë wa's' al^eén keer winnaar, in 1974. Hij laat niets aan het toeval over. Z'n vakantie in Mexico, enkele weken geleden, was geen be lemmering. Adrie nam de fiets mee in het vliegtuig en reed ook daar iedere dag z'n kilometers. Als hij het niet haalt heeft ploegleider Jan van Tiel nog altijd Daan de Kubber achter de hand. De Kubber is nog sterker dan Van de Wege maar hij mist misschien het eindschot dat nodig is om te win nen. De ploeg Belle Vue heeft dit jaar geen B-renners. Vic van de Berge, die in de trimkoersen dit jaar al heeft geschit terd, heeft geen werk meer in Temeu zen en komt dit keer niet in aanmer king. Grote afwezige bij Belle Vue is ook Cees van de Wege. die liever re serve wou zijn. De ploeg wordt volge- maakt door Adrie Wiersma en Rinus Vermue. Ploeg Reburo Met- vier renners boven de 35 beschikt Reburo over de oudste ploeg van de Tour du Flic. Van die vier maakt Jaap Geensen een goede kans op èen plaats bij de eerste vijf. Ko van de Vrede rijdt zeker niet slecht maar hij zal evenals Michiel de Doelder iets te kort komen bij de eersten. Jan Jansen hoopt al leen niet als laatste te eindigen. De ploeg bestaat verder uit de renners Jaap Ocke en Jaap de Bruyne. Ploeg leider is W. de Vos. Ploeg Makra Een ploeg die is opgebouwd rond vader en zoon Schuurman. Zoon Gino stond vorig jaar op een uitstekende 6e plaats toen hij door een valpartij een goede klassering verspeelde. Hij kan onget wijfeld bij de eerste 10 eindigen. Z'n vader. Karei Schuurman, reed vo rig jaar met mee. In de eerste Tour du Flic reed hij twee dagen in de leider strui van de B-categorie. In de tijdrit moest hij deze pas afstaan. Willy van de Berge is uit de ploeg verdwenen en is nu ploegleider. Van de Berge: „Als je in de Tour du Flic wilt starten moet je behoorlijk getraind zijn. Ik heb daar dit jaar te weinig tijd voor gehad en daarom rijdt er iemand anders in m'n plaats. De andere jongens hebben wel gevraagd of ik als ploegleider mee wou gaan en dat doe ik graag." Verder star ten voor Makra: A de Boevere. H. Pe ters. M. de Regt. en R. Heijboer. Ploeg W Terneuzen Jos Voet Ook in deze formatie dit jaar een kanshebber op een ereplaats: Aector Dooms, oud amateur, kan voor een verrassing zorgen. Frans Kolijn. vooral door z'n nooit aflatende strijdlust, en Alf IJsebaert kunnen incidenteel vlammen maar ze komen over vier da gen waarschijnlijk net iets te kort om 'dicht' te eindigen. Volgens ploegleider Eugene Lauret is. het trouwens erg moeilijk voor zijn ren ners om de Tour goed voor te bereiden. „De overige renners zijn al lang bezig met trainen als wrij nog volop in het voetbalprogramma zitten. Door die korte voorbereiding kom je misschien net iets te kort maar we tillen daar niet zo zwaar aan. Voor mij is het alleen Ploeg Instuif Vorig jaar had de Instuif in Jan Ro- meynsen een renner van formaat. Ro- meynsen is echter dit jaar niet van de partij. Hij had geen tijd om te trainen en wil daarom liever niet starten. Ploegleider Wies van Dixhoom vindt dit overigens geen bezwaar: „Onze ploeg rijdt dit jaar mee voor de gezel ligheid. Er is niet zo vee) getraind. Mis schien wordt Gelein Dieleman onze beste man. Hij had vorig jaar wat pech anders was hij beslist hoger geëindigd. Verder rijdt Freddie Scheele ook wel goed en is Gillis de Ridder onze beste man boven de 35." In de ploeg van de Instuif rijden ver der: Guillaume Meertens. Leo de Blaay, G. Scheele en P. Hamelink. Ploeg Tom de Zeeuw Een formatie die in Rein Willemsen ongetwijfeld haar beste man heeft. Rein Willemsen won vorig jaar zeer verrassend de eerste etappe maar hij gelooft zelf niet. dat hij dit huzaren stukje dit jaar nog kan herhalen. Z'n ploegleider Baart is wat dat betreft heel wat optimistischer in zijn voor spellingen Baart: ..Vorig jaar hebben we een etappe gewonnen. Dit jaar wil len we er twee winnen, dat is vrij lo gisch. Het kan trouwens want Rein Willemsen steekt in een puike condi tie." Verder njden voor Tom de Zeeuw: J. Westdijk. J Koppenol. M. de Doel der en E. Riemens (Gastrijder Van de Schelde). Ploeg Piet Friet Voor Jaak Lijbaart is het de eerste keer dat hij de Tour du Flic rijdt Hij :s bijzonder sterk op de rollen en kan volgens ploeggenoot Rinus van Cad zand ook goed op de weg meekomen Van Cadzand en Lijbaart vertrekken dus als kopmannen bij Piet Friet Met name van Rinus van Cadzand mogen we toch wel iets venvachten na zijn knappe prestaties in de trimkoersen van Hengstdijk en Hulst Ploegleider Sietze de Smet heeft verder in z'n ploeg: Rinus Beaufort, Bert van der- Maas. A. van 't Veld en S. Pielaet. Ploeg Van Kouteren - Dieleman Leonard van Kouteren, die vorig jaar een paar weken voor de start van de Tour du Flic een sleutelbeenbreuk op liep is nu wel van de partij. De ploeg is trouwens nog op andere plaatsen ge wijzigd. Cees de Bree (drukke werk zaamheden) en Henk Maas (blessure» moeten verstek laten gaan. Vervangers zijn Wim van der Hooft en Camiel de Rooij. Wim van der Hooft reed bijzonder sterk in Hengstdijk na dat hij teruggekeerd was van de Tour de la Salie. Hij voorspelt zelf: ..Als ik geen pech heb zit ik zonder meer bij de eersten." Ploegleider Willy van de Voorde reed vorig jaar zelf mee. Ko Riemens en Martin Dobbelaer maken de ploeg Van Kouteren-Dieleman vol ledig. Ploeg Philips /Promenade „Een team zonder hoogvliegers", zegt ploegleider Roger Eggermont over z'n ploeg. „Het zijn echter allemaal jon gens die er wat voor over hebben. Ze hebben enorm hard getraind en ik ge loof wel dat ze de juiste conditie hebben De meesten werken in ploe gendiensten trainen vrijwel iedere dag Overigens verwacht ik niet dat we in de eerste 10 zullen rijden." Piet van 't Westeinde, één van de belangrijkste troeven van Philips/Promenade, denkt daar anders over. „Zoals ik de laatste weken op de training rij moet ik met de eersten mee kunnen komen. Ze zul len hard moeten fietsen om mij uit het wiel te rijden", voorspelt hij. In de ploeg Philips rijden verder. Ge- rrit Smits. Willy van Gimst. Aime Du- jardin. Walter Inghels en Wies Inghels. Ploeg Dallinga De trimclub Dallinga is pas vorig jaar augustus opgericht en debuteert dus in de Tour du Flic. De club beslaat mo menteel uit 24 trimmers die iedere zondag een tocht maken. Uit die 24 heeft men in het begin van dit jaar een team van zes geformeerd waarmee de Tour du Flic wordt gereden. Van die zes hebben Rico Trevisan en Pieter Harms de beste papieren. Trevisan moet als B-renner zelfs in aanmerking kunnen komen voor een plaats bij de eerste vijf. Hij reed vorig jaar nog voor El Mar en ging toen ook vaak met de eersten mee. Trevisan heeft in de trim- koers van Hengstdijk bewezen dat de juiste conditie aanwezig is. Het zestal wordt volgemaakt door: Meerten Dal linga. Roger Depre. Frans Bouchauteen Bennie de Ridder. Ploeg De Schelde Neo ploegleider Charles Vermeerseh - vorig jaar nog deelnemer - gaat met zes oudgedienden in zee. Bij de B's zijn dat 'Padre' v..d. Strate. de onverzette lijke en immer goedgeluimde, die zich zelf heel wat ontberingen heeft opge legd. en Ko de Ritter. terug na één jaar uit de roulatie te zijn geweest. De on peilbare Jan Helmendag aast op een etappezege. Rob van der Goes moet waarmaken dat hij vorig jaar de beste Scheldeeoureur werd. Piet Oppeneer weet zelf dat hij meer kan dan in voor gaande jaren is gebleken. Fred Ver meerseh is wellicht kwalitatief de sterkste van de zes maar mist net dat beetje, brutaliteit die hem lossen. Chef-d'équipe Jan Jonkman heeft maar één wens: alle renners gezond en wel te zien arriveren na de laatste etappe. Ploeg Snugly Een beeld van de Tour du Flic 1975: massale belangstelling. B-renners- wilden-iiebben. Vorig* jaar kwamen wij er in de ploegenrang- schikking niet aan te pas omdat we met twee renners minder reden." Piet van de Vijver en Mario Willems starten als kopman. Daarnaast zullen Abdon Willems en Wim IJsebaert vooral moeten rijden voor dat ploe- genklassement. De vijfde renner is Piet Thalen. Ploeg ICM „Als ik al m'n renners aan de finish zie verschijnen is het voor mij al lang goed", vindt ploegleider Wisse van de ICM-ploeg. Zijn uitspraak is typerend voor de instelling waarmee ICM aan de start verschijnt. De ploeg heeft geen kanshebbers op een klassering bij de eerste tien. Er is wel getraind, voorna melijk om de ronde uit te rijden. Be kendste renner in dit gezelschap is on getwijfeld Jan van Gelderen. Met Cees de Smit vormt hij hel B-duo. De A-ploeg bestaat uit: Henk Franken. Peter Wisse. Alphons Magnus en Wim de Feijter. Voornaamste afwezige is Nico Bakker. Hij laat z'n voetbalcar rière prevaleren. Ploeg Roelofs Een formatie die door de komst van B-renner Piet van de Vijver behoorlijk in de picture is gekomen. Van de Vijver won de trimkoersen in Hulsten Hengs tdijk. Hij is zonder pech in de B-categone nauwelijks te kloppen on danks de afwezigheid van een tweede B-renner in zijn ploeg. De Snugly-ploeg gaat dit jaar zeker ook meedoen voor de ploegenrang- schikking. Abdon Willems: „Dat was een reden waarom we gaan twee Hans Moens. vorig jaar met Arie Ros kopman in de ploeg Roelofs. is overge stapt naar de categorie liefhebbers. Arie Ros is ook niet meer van de partij en we mogen dus concluderen dat deze ploeg behoorlijk verzwakt is. De komst van Cor de Waal. broer van prof Wim. maakt echter veel goed. De Waal fi nishte als tweede in de trimkoers te Hengstdijk. Hij behoort zeker tot de kanshebbers. Verder moet Kees Lou- werse in staat worden geacht om bij de eerste 20 te rijden evenals Ed Roelofs. Deze ploeg wordt aangevuld met N. Bakker en G. Fokkens. Als ploegleider fungeert Hans Moens. Ploeg De K reekzoo m Als er één ploeg goed voorbereid aan de start van de Tour du Flic verschijnt is dat De Kreekzoom. Onder aanvoer ing van ploegleider Andre reed deze formatie vorige week in Den Helder de nog zwaardere Tour de la Salie. Lucien de Smit en Cees Huisman, kopmannen bij de Kreekezoom. hebben hun condi tie nog wat bijgeschaafd en zij zullen zeker vooraan ie vinden zijn. Evert van Hoove. Jan van Dorselac-r en Jan Hayema hebben in ieder geval ook ge noeg kilometers in de benen. Zesde man is De Cock. De teamgeest is na Den Helder formid abel. heeft brigadier Andre laten weten. En wat is er be langrijker in dit trimgebeuren. Ploeg U itte Kopman van deze nieuwe formatie is Piet de Putter. Hij heeft met de hele ploeg heel wat trainingskilometers af gelegd en is in staat om voor verras singen te zorgen. De ploeg Witte heeft als voorbereidingen de trimkoers in Hengstdijk en de 8 uur van Biervliet gerc-den. Vorig jaar presenteerde deze ploeg zich voor het eerst in de 24 uur van Sluis. De ploeg Witte bestaat ver der uit de -A-renners Ludwig de Smit, Johan Krap. en Evert Butler. Voor de B-categorie komen uit Ko Oostdijk en Joop de Kam. Ploegleider is Levien de Visser geassisteerd door Sam de Back. Ploeg Wiskerke Ploegleider Harry Wiskerke maakt zich geen illusies. Vorig jaar had hij Oscar Haers voortdurend bij de kopmannen maar deze renner is voorlopig gestopt met fietsen. Wiskerke heeft nu een (team met. trimmers die aan elkaar ee- waagd zijn. „We zijn bijzonder blij dat we mee mogen rijden en we gaan dat zo goed mogelijk proberen te doen. Uitrijden is voor ons het voornaamste, vooral nu er zo veel renners aan de start komen", aldus Harry Wiskerke. De ploeg bestaat uit: Norbert Lauret. Jaak Bosma. Robbie Thomas. Alex van Hurck en George Seghers. Ploeg Neutraal De trimclub Neutraal wordt zo'n beetje gerund door Toon Brandenburg. Deze ploegleider is vrijwel iedere dag op pad voor z'n ploegje maar tijdens de Tour du Flic zijn de rollen omgekeerd. Toon heeft namelijk besloten zelf mee te rij den. Met Henk de Bruijne vormt hij een van de meest opvallende B-ploegen. In de A-formatie moeten Hans van Leeuwen en Willy van de Velde het gaan maken. Hans van Leeuwen wordt zelfs als een van de fa vorieten gezien. Het zestal van Neu traal wordt volgemaakt door Ludwig van Hecke en Willy Wolfert. Ploeglei der is Jan de Kesel. Ploeg De Theije „De sportieve prestaties staan voorop. Op welke plaats onze renners eindigen vinden we niet belangrijk. We hebben een leuk en gezellig ploegje en dat pro beren we zo te houden." Aan het woord Jan de Theije, sponsor van de formatie waarvan oud-amateur Charles de Smit ploegleidei is. In de ploeg De Theije rijden drie A- en drie B-renners. John Herrebout. Rinus Indebosch en Hans de Waele voor de A- en Liza Boone, Ko Scheele en Piet Wissel voor de B-categorie. Ondanks de recreatieve bedoelingen van dit zestal zal Charles de Smit toch wel proberen het onder ste uit de kan te halen. Ploeg El Mar Een team dat behoorlijk verzwakt is in vergelijking met vorig jaar. Vooral waar het de B-renners betreft. Vorig jaar had El Mar de beschikking over Piet van de Vijver en Rico Trevisan. Twee renners die bij ce eersten gaan eindigen. Piet van de Vijver koos voor een ploeg waar de verzorging iets beter is en Rico Trevisan is lid van de trim club Dallinga die dit jaar voor het eerst start in de Tour du Flic. Ploegleider Strijdonck zal het dit jaar moeten doen met renners die kwalita tief minder zijn. Van start gaan voor El Mar Van Passel. Ch. Bauwens. J. Ver- couicrcn. H. Buiten en N. Leynse. Ploeg NSM Evenals vorig Jaar een pioeg die voor verrassingen kan zorgen. Toen was dat Van Poecke. die nu ploegleider is ge worden. Nico Bakker ontbreekt dit jaar maar Eddie van Dixhoom heeft keihard getraind. Van de overige ren ners is heel weinig bekend. Alleen de namen R David. L. Platteeeuw. K. Vergouwe. C. de Hamer en J. de Feij ter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 41