hoort-ziet-ffc/ro# Ontspanning door aanspanning Mevrouw De Meester opent clubgebouw WSV 'Zierikzee' Leden Bruse Boys huldigden vrijdag twee kampioensteams 7ATERDAG 29 MEI 1976 WISSEL SCHOUWEN "t onder redactie van Jacques Cats Even had je als kijker naar die stoet rijtuigjes, die op Hemel vaartsdag door de Bevelandse dreven toerden het idee een halve eeuw terug in de jaartelling te zijn geplaatst. Terug naar de tijd toen dit soort voertuigen voornamelijk het straatbeeld bepaalden. Glimmende koetsen, getrokken door met fraai tuig aangespannen paarden. Statige mannen in deftige koetsiers- jassen op de bok. En op de in pluche en leer uitgevoerde zit plaatsen - half onder dikke plaids gestopt - de passagiers, de dames in het lang, het hoofd getooid met een chique breedge rande hoed. Cor Brouwer: Het moet zoveel mogelijk echt zijn Maar als oplettende toeschouwer werd je. dit stukje geschiedenis nas tarend. toch weer onverwijld met de harde realiteit van de dag van van daag geconfronteerd door de aanblik van een sticker, ergens achter op eert van de rijtuigen geplakt, met daarop de weinig anno-zoveel klinkende leuze: „Weg met de luchtverontrein iging. Koop een paard." Voor de rest, was het. toch een boeiend gezicht, dat rollend mate rieel uit grootmoeders tijd. De ver eniging De Zuidwestelijke aanspan ning' in Bergen op Zoom. die dit ma teriaal op de weg brengt en op He melvaartsdag een propagandaritje door het Bevelandse maakte had er veel succes mee. En dat kan ook niet anders in een tijd, waarin we allemaal een zwak hebben voor wat ons herin nert aan vroeger Dat is ook het steven van deze club: iets van die vervoermiddelen van toen proberen te behouden. Enkele Zeeuwse leden van deze vereniging zijn nu zelf zo enthousiast geworden, dat overwogen wordt om ook in eigen provincie iets dergelijks van de grond te brengen Het zijn mensen als Ko de Bel. en Piet Westdorp uit, Goes en Cor Brouwer uit 's-Heer Hendriks kinderen. Al jaren zyn ze tot over hun oren verliefd op dat authenthieke spul uit. de glorietijd van het paard. Ze stropen het hele land af. om de goeie onderdelen bij elkaar te krijgen. Want het moet wel allemaal zoveel mogelijk echt zijn. „Maar ja." ver zucht Brouwer, „erg veel materiaal zit er niet meer onder de mensen En wat er nog is gaat voor veel geld weg. De tijd is over dat de mensen alles verstookten. En er is geen boer meer die een wiel weggooit. Dat. zet. ie nou te koop. Brouwer geeft een voorbeeld van die fors gestegen prijzen: „Een jaar ot zeven terug kon je nog een Brickje kopen voor vijf tientjes Nu moeten ze al gauw vijftienhonderd tot tweeduizend gulden kosten." Brouwer zelf is in het kostbare bezit van een Oostenrijkse vierspanwegen. een Phaeton, een zeldzaam exem plaar. zo begrijp ik uit de woorden van de 's-Heer Hendrikskinderse en thousiasteling. die vertelt ..Daar zijn er maar vijf van in heel Nederland Cor Brouwer is elke avond wel een paar uur doende met zijn liefhebberij. Restaureren, poetsen, schilderen. Vooral het tuig heeft zijn bijzondere aandacht. „Bij elk rijtuig hoort een bijpassend tuig." vertelt Cor. Uitge droogd leer vervangt hij zelf door an der materiaal, maar de oorspronke lijke gespen worden opnieuw ge bruikt. „Ja dat tuig is belangrijk." zegt Cor. „het verkeer is erg druk. Je mot op ie spullen kunnen vertrouwen. Anders zit je zo in de dulve." De hobby van Brouwer en de zijnen kan nog aardig oplopen. „Een com plete koets komt zeker als het een beetje gaaf spul is. toch al gauw op een investering van vijf- tot tiendui zend gulden. Maar ja. de een heeft een koets en de ander heeft een auto voor zijn liefhebberij Of een caravan En die kosten ook geld. Bovendien worden de rijtuigen wel eens ingezet voor trouwerijen. Dat levert weer wat geld op." Niet alleen op de Bevelanden. maar ook op Walcheren komt er meer inte resse voor het aangespannen paard- Van ene meneer Hans Leijnse van een belangengroep van het aange spannen paard op Walcheren vernam ik tijdens de rit van Hemelvaartsdag, dat er op 5 juni opnieuw een aantal rijtuigen op de weg komt Het vertrek vindt plaats tussen Middelburg en Grijpskerke en wel op de hoek van de Singelweg en Zandvoortseweg Voor degenen die fotograferen willen: Tijd stip van vertrek is 's morgens om tien uur. De rit voert via de bosrand bij Oostkapelle naar Oranjezon. Met, deze rit zijn t.wee belangen gediend: vanaf de bok kan er aan dressuurrij- den worden gedaan. En verder is er Piel Westdorp, bij een frat dameer en bepluimde paart ben onder de paarden gebort de ontspanning van het recreatieve ryden. Cor Brouwer nog daarover: „Er zijn genoeg mensen, die een rijpaard heb ben Daar hebben ze alleen plezier van. Met een rijtuig erbij kun je tege lijk vier of vijf personen een plezier doen." Een kwestie van ontspanning door aanspanning zogezegd Ko de Bel uit Goes bezit een heel wa- genjiark Hij heeft drie Vlgelantes. of tewel volgnjtulgen, een Landauwer en een Victoria De Bel zegt van zijn hobby- t Is gewoon verschrikkelijk, zo zijn we er mee bezig." En Piet Westdorp '..ik ben onder de paarden geboren"! meldt Ik zie nog liever twintig hopen paard es tront op straat dan een auto Met een paard kun jc tenminste nog praten. Als ik zeg: Trix doe 't maar op het gemakje, dan doet, zo'n paard dat ook Maar tegen zo n stom ding als een auto kun je niet praten." EERSTE CLUBHUIS VAN WATERSPORTVERENIGING - Mevrouw J. M. J. dc Meesier-Post, echtgenote van de bur gmeester van Zierikzee, heeft vrij dagmiddag met het afschieten van een kanonnetje het nieuwe clubgebouw van Watersportvereniging Zierikzee in de Zuidhavenpoort in gebruik ge- sleld, Voor de watersportvereniging is dit hel eerste clubgebomv sinds de op- richliog, vrijdag precies vijftien jaai geleden. De heer en mevrouw De Meester kwa men helemaal in stijl met de platbo dem Urammetje' vanaf de aanleg plaat van de vereniging aan 't Luitje naar de oude haven varen, waar voor het clubgebouw muziekvereniging 'Kunst en Eer' zich had opgesteld, «pe Molenaar, dochtertje van de watersportvereniging-voorzitter de heer J, Molenaar, bood daar aan me vrouw De Meester, voor wie dit het wrote officiële optreden in het open haar was sinds haar komst naar Zie- ttee, bloemen aan. In het nieuwe, stijlvolle clubgebouw bedankte me vrouw De Meester hierna voor het feit, dat zij het gebouw mocht openen. Iets vat zij erg graag deed, omdat zij zelf Kn enUiousiast watersportster is en bovendien de buurvrouw van de -ver- eniging. „u hebt zeker gedacht beter Kn goede buurvrouw dan een verre vnendui", aldus mevrouw De Meester, tue hierna lof toezwaaide aan iedereen QE de 'aatste maanden zo hard heeft RTCrkt om het gebouw in orde te ma- rat Tenslotte wenste zij de vereniging aat door het gebruik van het prachtige, historische clubgebouw de wad tussen de leden onderling hech- <r zal worden. Burgemeester Th. H. de Kster bood hierna voorzitter Mole- ™r namens het gemeentebestuur een wrwneter aan. De heer Molenaar daarvoor en sprak er zijn ugde over uit. dat het gebouw nu Lr.efn functie in het maarschappe- vatfroü1 vertelde, dat de dew ^^vereniging financiële me- te. nmri heeft gekreSen van gemeen tel et* e" ,monurnentenzorg en K vee' giften binnen kwamen ooit JïfV" Beld* Hij dankte speciaal yl öouwcommissie. die de ver- op zich nam en zei verder, dat zLwln de bedoeling is dat het club- een kroeg wordt, maar een rum voor de watersportliefheb- vi Hg ebeer zal "v kanden komen ,c|ubhuiscommissie. aldus de 7-2 ;l°-en,aar- Het- bestuur hield na Echte» gebeurtenis een druk bo s' f-in ,püe'waar 'J de bezoekers in l tegenheid werden gesteld de door r;;CDJ^ng ,in gebruik genomen ^Poort goed te bekijken. van kaar bestaan is !2tK^Sp0rtvereniginS 'Zierikzee' IKtai» teen ble°iende club met kfaI"*aa,rv'an vijfentwintig jeugd- Wav vft Uen en veertien jaar. De T7Q,-rri.., ee' keeft haar ontstaan 'ttasnnnte danken aan enthousiast H' P van den Bout. met Wim de Vos en Gerard Mevrouw ue meesier verricht, geassis teerd door voorzitter Molenaar van de tWSV 'Zierikzee' de officiële opening wan het clubgebouw. Timmerman 'praatte' hij een water sportvereniging van de grond en later werd dat streven mede ondersteund door Willem Kesteloo die zijn eerste jachtje bouwde in de smidse van zijn vader op Nieuwerkerk. Op 28 mei 1961 vormden Bout. voorzitter en Vos secre taris. het eerste dagelijks bestuur en Gerard Timmerman schonk bij die ge legenheid de vereniging een vignet en bijbehorende vlaggen Accommodatie voor de vereniging was er in die tijd nog niet. De jachtjes van de eerste le den vielen bij eb droog in de baggei van de Oude Haven en spoelden bij vloed weer schoon. Subsidie werd m die tijd nog niet gegeven en daarom bouwden de leden zelf maar steigers en een kraan om de scheepjes te water te laten. Uit een steeds hechter contact met het gemeentebestuur ontstond hierna een 22 meter lange steiger vooi het Kapellestraatje. Later, toen de ge meente zelf plezierbootaccommodatie ging verzorgen, kreeg de WSV 'Zierik zee' meer ruimte langs de havendijk. De vereniging groeide en werd steeds actiever. Er kwamen toertochten in voor- en najaar en allerlei activiteiten in het stille winterseizoen, er werd ko ninklijke goedkeuring verkregen en de club werd lid van de landelijke water- sportbond KNWV. waama ook hard werd gewerkt aan zeillessen voor de jeugd, de aanschaf van lesboten en de deelname aan zeilwedstrijden van an dere verenigingen. Uiteindelijk kreeg 'Zierikzee' zelf een zeilwedstrijd die meetelde voor het Nederlands kam pioenschap. De vereniging behaalde heel wat successen en ook de leden lie ten individueel van zich horen. Ze klassificeerde wedstrijdzeiler Kesteloc zich voor het Nederlandse team in de internationale 'Admirals Cup' in Enge land. Daarnaast liet de vereniging het Zierikzeese publiek van haar bestaan weten door mee te doen aan de spek takels bij de afsluiting van de ondei meer toeristendagen. Versterken 3500 m dijk langs Eendracht en Oosterschelde aanbesteed THOLEN - Namens het bestuur van het waterschap Tholen heeft het hoofd van het bureau Dijkversterkingen Oosterschelde in Goes het verhogen en versterken van ongeveer 3.500 me ter zeedijk langs de Eendracht en de Oosterschelde aanbesteed. Het gaat om de dijken van de vijftienhonderd- gemetenpolder, de Deurlopolder en de Razernijpolder tussen de gemeen tehaven van de stad Tholen en dp 21 van van de Razernijpolder. Het werk moet uiterlijk I ok toberI977 opgeleverd worden. Er waren 22 inschrijvingen: Wijnands Werkendam B.V. in Werkendam 4.878.000,-; Zinkcon B.V. in Werken dam ƒ4.983.000,-; aannemingsmaat schappij Van Oord Utrecht in Odijk 5.030.000,-; aannemingsbedrijf C V. Gebr. Van de Heuvel in Driebergen en aannnemingsmaalschappij Dikker- boom en Sijbrandij B.V. in Heerenveen 5.273 000,-; aannemingsbedrijf Oos- terwijk B V. in Rotterdam 5.333.000.-; Haules en Zoon B.V. in Kekerdom 5.338.000.-; C V. Gebr. Van 't Verlaat in Hardinxveld-Giessendam ƒ5.357.000,-; Dekker B.V. in Papend- recht ƒ5 369.000.-. aannemingsbedrijl en handelsbedrijf Verlaat- Werkekendam B.V. in Werkendam ƒ5.416.000.-, combinatie B.V aanne mingsmaatschappij J. D. Janse in Middelburg en Gebr. Romers B V. in Rozenburg 5.487.000.-; A. J. van Haaf- ten B.V. in 's-Gravenhage 5.500.000,-; aannemingsbedrijf Schouwen- Duiveland B.V. in Zierikzee ƒ5.650.000.-; aannemings- en trans portbedrijf Van de Biggelaar B.V. in Velddriel ƒ5.650.000.-: Hollandse We genbouw Zanen B.V. in Heemstede 5.700.000.-. aannemingsbedrijl Zeeuwsch-Vlaanderen B.V m Biervliet ƒ5.720.000.-. De Jager en Klein B.V. in Oud-Beijerland 5.743.000.-; M. N.O. Vervat in Rotterdam ƒ5.738.00.-: B.V. aannemingsbedrijf v/h H. Troost in Rotterdam-Pernis 5.790.000.-; B.V. Aannemingsmaatschappij v/h J. Prins van Wijngaarden in Hatlem ƒ5.799.000.-. Van den Herik's aanne mingsbedrijf B.V in Sliedrecht 5.836.000.- Fa. S. Besuyen en Zonen in Ouddorp ƒ5.900.000.-. Wijnands Werkendam B V. schreef nog met een alternatief in voor 4.458.000,-. Gemeente Goes verspreidt een rehabilitatiekrant GOES - Eind deze week zullen alle in woners van de gemeente Goes, wier woning in een rehabilitaitegebïed valt. een zogenaamde rehabilitatiekrant in de bus krijgen. In het blad wordt onder meer uiteengezet wat rehabilitatie is. waarom en hoe het wordt toegepast, wat de subsidiemogelijkheden zijn en waar men voor nadere inlichtingen te récht kan Ook zijn alle aangewezen rehabilitaitegebieden in de gemeente Goes in kaart gebracht. Het blad wordt ingeleid door een voorwoord van wethouder L. H. de Leeuw van ruimte lijke ordening en volkshuisvesting. VOORZITTER VERSPOOR:„EEN GROTE GEBEURTENIS" WAARDERING VOOR TRAINER G. VAN BERKUM BRUINISSE - De voetbalvereniging 'Bruse Boys' gaf vrijdagavond een feestelijke receptie. Dat gebeurde vanwege de successen, die de vereni ging hel afgelopen seizoen boekte. Twee elftallen tegelijk werden kam pioen en gaan komend seizoen een klas hoger spelen. Het eerste elftal werd,kampioen in de eerste klas za terdagvoetbal afdeling Zeeland en het tweede elftal toonde zich de beste in de derde klas van deze afdeling. Spelers, leiding en bestuur kregen tij dens de drukbezochte feestavond veel lof toegezwaaid voor deze prestaties. Voorzitter M. Verspoor van Bruse Boys noemde het een grote gebeurtenis. „Het is in het bestaan van de vereni ging nog niet eerder gebeurd, dat zulke resultaten zijn behaald." Hij wilde daarom op de eerste plaats de leiding in het zonnetje zetten. Speciale waar dering had hij voor de trainer G. van Berkum. die beide elftallen 'op de enig juiste wijze' had weten te begeleiden. Burgemeester T. C Hekman van Bruinisse memoreerde vervolgens dat de vereniging nu voor het eerst in ae vierde klas van de KNVB gaat spelen. „Het is een gekoesterde wens van alle eilandelijke verenigingen om in deze klas uit te komen." Hij meende, dat de spelers ongetwijfeld hard hadden ge werkt. „Maar de begeleiding moet het allemaal zo regelen, dat daarvoor de juiste mentaliteit aanwezig is." De burgemeester greep deze gelegen heid verder aan om een 'gerucht' de wereld uit te helpen, dat de vereniging destijds niet de vereiste bouwvergun ning zou hebben gehad voor de uitr breiding van de kantine. Namens de gemeente bood hij de vereniging vier voetballen aan. Twee voor ieder elftal. De heer A. P. Schouwenaar. voorauer van KNVB afdeling Zeeland, stelde, dat het kampioenschap van het tweede elftal, even zo belangrijk was. als dat van het eerste. „Wat wil je als vereniging met een goed draaiend eer ste elftaL als de spelers na sen aanvul ling meer hebt." Hij waarschuwde er voor. dat de spelers na dit succes zich zelf niet moeten overschatten. „Jullie zullen alle hens aan dek moeten zetten om in deze klas niet ondergesneeuwd te worden. Wees voorzichtig, voor ie dere wedstrijd moet er weer opnieuw geknokt wGraen." Van persoonlijke condities en onderlinge verhoudingen. zullen volgens hem dit. jaar veel ge vergd worden. En hij zag hierin een uitdaging voor de lei ding. De heer Schouwenaar meende over igens. dat het zaterdagvoetbal de laat- ste jaren veel aan niveau heeft gewon nen, maar dat nam zijn zorgen ten aanzien van het Zeeuwse voetbal toch niet weg. Voor de clubs van de grootste plaatsen achtte hij een hoger niveau van het spelpeil mogelijk, dan tot nu toe het geval was. „Versnipperingen beletten, dat het Zeeuwse voetbal niet op hoger peil kan komen." Namens het evencmentencomite van de VVV sprak de heer L. Koster en C. van Licrc zette het bestuur in de bloemetjes namens het derde elftal van Bruse Boys. Kampioensbeker Aan de aanvoerder van het eerste elf tal elftal de heer J. Kostense reikte hij tenslotte de kampioensbeker uit. Het bestuurslid Bouwer van de eredivi sieclub Sparta uit Rotterdam felici teerde de vereniging met het behaalde Hij overhandigde de voorzitter een ge schenk onder couvert, speciaal be stemd voor de jeugdspelers. De beer De Jong van de supportersclub Feye- noord liet zijn complimenten vergezeld gaan van een barometer. Namens sportvereniging WIK te Kerkwerve fe liciteerde voorzitter H. Kooman. De club voelde zich nauw verwant met die van Bruinisse aangezien het eerste en tweede elftal in dezelfde klas speelden. Tot en met de laatste wedstrijd spaandde het er om. wie van de beide eerste elftallen het kampioenschap zou behalen. Een fraaie klok in een stuur rad gevat, was het geschenk van zijn vereniging. De heer H van der Werf van sportvereniging Duiveland had in de vorige toespraak het element spel vreugde gemist. Hij hoopte, dat de ploegen het volgend jaar weer met het zelfde elan het veld op zullen gaan. De heer Van der Werf zei het te betreu ren. dat Bruse Boys niet veel publici teit krijgt. De vereniging bood hij een envelop met inhoud aan. Trainer van Bruse Boys G. van Be rkum stelde, dat het allemaal niet zo van een leien dakje gegaan was. „Er zijn problemen geweest, maar we heb ben ze samen opgelost." Het was hem een doom in het oog. dat de vereniging niet zo veel vaste supporters heeft. Hij kende eigenlijk maar één vaste sup porter en dat is M. de Keyzer. die hij een grote foto van het eerste elftal aanbood- Aanvoerder Kostense bracht de dank van de spelers voor de trainer over onder aanbieding van een zakhorloge. 1 ADVERTENTIE) BRINK Luchtverwarminq fm l|u/ inOallatPiir Uw installateur: MAASAIR B.V.-THOLEN Ampèrestraat 1, Postbus 24, Telefoon (01660)21 50 Collecte HEINKENSZAND - In de hervormde kerk te Heinkenszand heeft de extra collecte voor de kerkvoogdij ƒ249.42 opgebracht. De collecte voor de kin derbescherming en j e u gd welzij nszorg bracht 144.21 op. Het verjaardags- fonds heeft ƒ248.50 over april opge bracht. Urker Visserskoor 'Crescendo' gaf concert in Sint-Philipsland SINT-PHILIPSLAND - Het Christelijk L'rker Visserskoor 'Crescendo' heeft vrijdag een tweetal uitvoeringen ge geven in het dorpshuis 'De Wimpel' te Sint Philipsland. Het was de de eerste keer dat het koor in Zeeland concei* teerde. Het lag in de bedoeling om één uitvoer ing te geven, maar de overgrote be langstelling - er waren zo'n 600 mensen - hoopten het koor op één avond twee concerten te geven. Voor aanvang van het concert werden de koorleden toe gesproken door burgemeester G. van den Berg van Sint-Philipsland. Hij verwelkomde met name de solisten Lammy de Bruin-van Veen. de pianist Henk van Putten en de dirigent Mein- dert Kramer. Na het openingswoord bracht het koor een aantal geestelijke liederen ten gehore. Onder andere; 'God baande door de woeste baren' en "Verblijd u in Zijn Naam'. Na afloop van het concert dankte burgemeester Van den Berg het koor "voor de over gave waarmee werd gezongen'. Afscheid R. J. Wasterval bij 'Hedenesse' CADZAND - Mei een oecumenische dienst en een receptie neemt directeur R. J. Wasterval van het vormingscen trum Hedenesse in Cad zand zondag 13 juni officieel afscheid als directeur. Zoals gemeld vertrekt de heer Wes- terval met ingang van 1 juli. De oecumenische dienst, die is voorbe reid door een groep jongeren, begint om vier uur 's middags en wordt ge houden in gebouw 'Bron-Molenwater'. Om half zes begint een receptie waar gelegenheid is om afscheid van de heer Wasterval te nemen en kennis te ma ken met zijn opvolger, de heer N. M. P. Peterse. Deze treedt op 1 augustus In dienst als directeur van 'Hedenesse', De receptie duurt tot zeven uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 39