hoort-ziet -j>chrijft_ Ontspanning door aanspanning Pleidooi: leefbaarheid inHuIsterse kernen BRINK Luchtverwarming m ZATERDAG 29 MEI 1976 Wisse/ Zeeuws-Vlaanderen onder redactie van Jacques Cats Even had je als kijker naar die stoet rijtuigjes, die op Hemel vaartsdag door de Bevelandse dreven toerden het idee een halve eeuw terug in de jaartelling te zijn geplaatst. Terug naar de tijd toen dit soort voertuigen voornamelijk het straatbeeld bepaalden. Glimmende koetsen, getrokken door met fraai tuig aangespannen paarden. Statige mannen in deftige koetsiers- jassen op de'bok. En op de in pluche en leer uitgevoerde zit plaatsen - half onder dikke plaids gestopt - de passagiers, de dames in het lang, het hoofd getooid met een chique breedge rande hoed. Cor Brouwer: „Het moet zoveel mogelijk echt zijn Maar als oplettende toeschouwer werd je. dit stukje geschiedenis nas tarend. toch weer onverwijld met de harde realiteit van de dag van van daag geconfronteerd door de aanblik van een sticker, ergens achter op eerf van de rijtuigen geplakt, met daarop de weinig anno-zoveel klinkende leuze: „Weg met de luchtverontrein iging. Koop een paard." Voor de rest was het. toch een boeiend gezicht: dat rollend mate rieel uit grootmoeders tijd. De ver eniging De Zuidwestelijke aanspan ning' in Bergen op Zoom. die dit ma teriaal op de weg brengt en op He melvaartsdag een propagandaritje door het Bevelandse maakte had er veel succes mee. En dat kan ook niet anders in een tijd, waarin we allemaal een zwak hebben voor wat ons herin nert aan vroeger Dat is ook het steven van deze club: iets van die vervoermiddelen van toen proberen te behouden. Enkele Zeeuwse leden van deze vereniging zijn nu zelf zo enthousiast geworden, dat overwogen wordt om ook in eigen provincie iets dergelijks van de grond te brengen Het- zijn mensen als Ko de Bel. en Piet Westdorp uit Goes en Cor Brouwer uit 's-Heer Hendriks kinderen. Al jaren zijn ze tot over hun oren verliefd op dat authenthieke spui uit de glorietijd van het paard. Ze stropen het hele land af. om de goeie onderdelen bij elkaar te krijgen. Want het moet wel allemaal zoveel mogelijk echt zijn. „Maar ja." ver zucht Brouwer, „erg veel materiaal zit er niet meer onder de mensen." En wat er nog is gaat voor veel geld weg. De tijd is over dat de mensen alles verstookten En er is geen boer meer die een wiel weggooit. Dat zet ie nou te koop Brouwer geeft een voorbeeld van die fors gestegen prijzen: „Een jaar of zeven terug kon je nog een Brickje kopen voor vijf tientjes. Nu moeten ze al gauw vijftienhonderd tot tweeduizend gulden kosten Brouwer zelf is in het kostbare bezit van een Oostenrijkse vierspanwegen. een Phaeton, een zeldzaam exem plaar. zo begrijp ik uit de woorden van de 's-Heer Hendrikskinderse en thousiasteling. die vertelt. „Daar zijn er maar vyf van in heel Nederland." Cor Brouwer is elke avond wel een paar uur doende met zijn liefhebberij. Restaureren, poetsen, schilderen. Vooral het tuig heeft zijn bijzondere aandacht. „Bij elk rijtuig hoort een bijpassend tuig." vertelt Cor Uitge droogd leer vervangt hij zelf door an der materiaal, maar de oorspronke lijke gespen worden opnieuw ge bruikt. „Ja dat tuig is belangrijk." zegt Cor. „het verkeer is erg druk. Je mot op je spullen kunnen vertrouwen. Anders zitje zo in de dulve." De hobby van Brouwer en de zijnen kan nog aardig oplopen. „Een com plete koets komt zeker als het een beetje gaaf spul is. toch al gauw op een investering van vijf- tot tiendui zend gulden. Maar ja. de een heeft een koets en de ander heeft een auto voor zijn liefhebberij Of een caravan En die kosten ook geld. Bovendien worden de rijtuigen wel eens ingezet voor trouwerijen. Dat levert weer wat geld op." Niet alleen op de Bevelanden. maar ook op Walcheren komt er meer inte resse voor het aangespannen paard. Van ene meneer Hans Leijnse van een belangengroep van het aange spannen paard op Walcheren vernam ik tijdens de rit van Hemelvaartsdag, dat er op 5 juni opnieuw een aantal rijtuigen op de weg komt. Het vertrek vindt plaats tussen Middelburg en Grijpskerke en wel op ae hoek van de Singelweg en Zandvoortseweg. Voor degenen die fotograferen willen Tijd stip van vertrek is 's morgens om t ien uur. De rit voert via de bosrand bij Oostkapelle naar Oranjezon Met deze rit zijn twee belangen gediend, vanaf de bok kan er aan dressuurrlj- den worden gedaan. En verder is er Piet Westdorp. by een fraaie Lan- dauwer en bepluimde paarden: ..Ik ben onder de paarden geboren de ontspanning van het recreatieve rijden. Cor Brouwer nog daarover ..Er zijn genoeg mensen, die een rijpaard heb ben. Daar hebben ze alleen plezier van. Met een rijtuig erbij kun je tege lijk vier of vijf personen een plezier doen." Een kwestie van ontspanning door aanspanning zogezegd. Ko de Bel uit Goes bezit een heel wa genpark. Hij heeft drie Vigelantes. of tewel volgrijtuigen, een Landauwer en een Victoria. De Bel zegt van zijn hobby: t Is gewoon verschrikkelijk, zo zijn we er mee bezig." En Piet Westdorp f..ik ben onder de paarden geboren"! meldt „Ik zie nog liever twintig hopen paarde-stront op straat dan een auto Met een paard kun je tenminste nog praten. Al.s ik zeg: Trix doe 't maar op het. gemakje, dan doet zo n paard dat ook Maar tegen zo'n stom ding als een auto kun je niet praten." RAADSLID P. G. E. STAAL VRAAG NAAR RAMPENPLAN HULST-Hel Hulster gemeenteraads lid P, G, E. Staal vraagt zich af of de gemeente Hulst nog wel voldoet aan de normen die provinciale staten van Zeeland aanleggen wat betreft de leefbaarheid van de kleine kernen, liet college van b. en w. heeft gesteld -dal het wal de kernen betreft niet de temeenle is, die bepaalt waar ge bouwd wordt. Het is de vraag van het publiek en liet risico van de bouwer, die de uiteindelijke bouwactiviteit bepalen." De heer W. F. de Brouwer (lijst Blom- Baertl zei dat woningbouw in de kleine kernen noodzakelijk is voor het voort bestaan van die dorpen. De heer H. Th. 0 M. Vercauteren (eigen lijst) daar- even .Het is een duidelijke zaak dat er du.' dan bouwgrond beschikbaar ge steld moet worden door de gemeente." Dat ging de heer Staal (lijst Martens) tót ver genoeg. „Loopt onze gemeente Mt achter bij de zienswijze van pro- Male staten. Commissaris der ko mijn dr. C. Boertien heeft onlangs bij tin bezoek aan Hontenisse gezegd dat de kleine kernen levensvatbaar Keten zijn en dat de gemeenten daar lb aan moeten doen." toe-burgemeester J. H. Stol te, bur- iaeester P. j. g. Molthoff was afwe et «t namens het college dat ook hij monill8 is dat de kleine kernen Men blijven, Alltiaadsleden toonden zich verheugd TO het feit dat een deel van het na- Wrgebied Het Verdronken Land van "ffflnghe is aangewezen als staatsna- ^nonument. De heer Stoltc zei des- tot de heer Vercauteren het '.'"ff, e,ens ,e zijn dat het gebied !~«kelijker toegankelijk moet zijn T-'.,hh°ners van de eigen gemeente. k .a?d Pngen enkele stemmen •»t 'sil.T ieildalm het bestuur van -i btnt-Liduinaziekenhuis in Hulst M inwoners van bijvoorbeeld Clinge gekozen. We- ae Ke'izer- die namens de "-tens w verte§enwoordigd in het -^huisbestuur, deed uit de doeken •^- verkiezing gepleit te hebben op 3!"** van de kernen in J 231 nu aan het bestuur Seen enkele moeite met c- ,n van de verordening op c^.pturpiaatsen en kampeermid- ï:?Cent«i0Simeenschappetljke rege" Post Ambulancevervoer Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer G. A. van de Voorde (lijst Stolte) sprak de hoop uit dat de gemeente alles in het werk zal stellen om mee te werken aan de eventuele totstandkoming van een spoorlijn Hulst naar SintrNiklaas. De locorburgemeester zegde dat toe. Op vragen hoe het zit met de aanleg van nieuwe sportvelden in de gemeente antwoordde wethouder R. J. Eeman te hopen dat met die aanleg over twee a drie jaar in Moerschans kan worden begonnen. „Binnenkort heb ik een ge sprek met de DACW," zei hij. De heer Staal zei verontrust te zijn over het lang op zich doen wachten van een rampenplan voor de gemeente Hulst. In Doel wordt momenteel de derde van de in totaal vier neer te zet ten kerncentrales gebouwd. Dat is vlak over de grens met België. Er kunnen zich calamiteiten voordoen. En dan, zo vroeg het raadslid zich af. De heer Stolte antwoordde dat dit een zaak van de burgemeester is en dat hij niet kon zeggen wanneer het rampen plan klaar is. Ook wilde de heer Staal weten hoe de plannen voor het over dekte zwembad in de gemeente gevor derd zijn. Wethouder Eeman legde uit dat met de aanleg op korte termijn niet begonnen zal worden. „De zwem baden zijn afgevoerd van de urgentie- lijst van DACW en het ministerie van erm heeft andere normen aangelegd, waardoor het plan moet worden aan gepastWel kon de wethouder de heer Staal de verzekering geven dat Hulst in de provincie Zeeland de eerst aan gewezen gemeente voor een overdekt zwembad blijft. Mr. E. N. J. H. de Rechter (lijst De Rechter) vroeg aan het college hoe het zit met de overtredingen inzake de ge velreclame in de gemeente. Dit naar aanleiding van de meer dan 300 gecon stateerde overtredingen van de hon denbelasting. Loco-burgemeester Stolte zei dat er een grote lijst is. Hij schatte het aantal overtredingen op 120. De gemeente zal de lijst nu gaan afwerken. VARA-tv maakt in Terneuzen opnamen voor nieuwe serie TERNEUZEN De, VARA-tevlsié. maakt dinsdagmiddag om twee uur, in en om de haven van Terneu zen opnamen voor de nieuwe tele visieserie Tussen wal en schip'. Deze serie gaat over het wel en wee van een schippersfamilie. De serie, die een coproduktie is van VARA en BRT, is geschfevcn door vier au teurs, de Belgen Libera Carlier en Roger van Ramsbeck en dc Neder landers Fred Hilberdink en Ri chard Hendrikx. De belangrijkste rollen in deze nieuwe srie worden vertolkt door Dora van der Groen en Kees Brus- se, het duo uit de film 'Dokter Pul der zaait papavers', als het schip- persechtpaar, genaamd Martha en Ben Seinen, terwijl de Belgische Emmy Leemans de rol van de schippersdöchter vertolkt en Peter Tuynman en Jan Winter de beide zonen spelen. Verder speelt Bob de Lange de rol van een reder en Man fred de Graaf die van de rederszoon. die weer gehuwd is met de schip- persdochter. Bij de opnamen m Terneuzen zal een aanvaring tussen twee binnenvaartr schepen in scène worden gezet, een scène die enkele minuten duurt, maar waarschijnlijk vele uren zal gaan vergen om het geheel te filmen. De uit acht afleveringen bestaande serie, wordt in het voorjaar van 1977 op het scherm gebracht- en zal per aflevering ongeveer veertig tot vijf tig minuten duren. Het geheel staat onder regie van Eimert Kruidhof. Bromfietser reed tegen paal BIERVLIET - De bromfietser K. de R. uit Zaamslag is donderdagnacht rond half één op het fietspad naast de pro vinciale weg Biervhet-Hoek tegen een betonnen paal gereden en gewond. Het obstakel stond bij de afslag naar Philippine. De R. is overgebracht naar het Elisa- bethziekenhuis in Sluiskil. (ADVERTENTIE) - Uw installateur: - u uw insta Ï^RB.V.-THOLEN 1- Postbus 24, Telefoon (01660) 21 50 Echtpaar Mattens vierde gouden huwelijksfeest BOSCHKAPELLE - Onder grote be langstelling vierde het echtpaar H Mattens-Kox uit Boschkapelle vrijdag zijn gouden huwelijksfeest. De feestdag begon met een eucharis tieviering in de parochiekerk van Boschkapelle. waarbij pastoor Her mens voorging. Het buurtcomité had voor de versiering van het woonhui; gezorgd. Na de mis was er een receptie Onder de vele schriftelijke geluk wen sen was ook een telegram van het ge meentebestuur van Hontenisse. Voor zitter Fr. Remorie bood namens de buurtschap een draagbare radio aan Veel kennissen en vrienden maakten van de receptie gebruik om het gouden paar geluk te wensen en bloemen er geschenken aan te bieden Later were het feest in hotel Van Leuven te Kloos terzande in familiekring voortgezet. Wethouder slaat eerste paal nieuwbouw sociale dienst te Terneuzen TERNEUZEN - Mevrouw L. van der Plas-Tanis. wethouder van sociale za ken in Terneuzen. slaat donderdag 3 juni de eerste paal voor het nieuwe ge bouw van de sociale dienst aan de Walstraat Dat gebeurt om 11 uur Hubert Lampo hield boekbespreking in 'De Kousepael' 'TERNEUZEN - D! e schrijver Hubert Lampo heeft vrijdagavond in het jon gerencentrum 'De Kousepael' in Ter- neuzen verteld over zijn boek 'De komst van Joachim Stiller'. Dat ge beurde tijdens een bijeenkomst, die werd georganiseerd door 'Interkom'. De bijeenkomst, trok ongeveer 100 be zoekers. Lampo draaide er tevens een film over de verfilming van zijn boek. „De komst van Joachim Stiller' zal binnenkort door de Vara-televisie in twee afleveringen op het scherm wor den gebracht Schade bij botsing Axel AXEL - Donderdagmiddag omstreeks vier uur zijn bij een botsing op De Magrete te Axel twee personenauto's vrij zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen de perso nenautobestuurder C. G. U. uit Ter- neuzen met zijn wagen W. A. G. uit Zei- zate passeerde op het moment dat deze met zijn auto linksaf sloeg. Beide wagens werden vrij ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Lerarenconcert muziekschool Oostburg OOSTBURG - Woensdag 2 juni geven leraren en enkele oudere jaarsleerlin gen van de Zeeuwse Muziekschool in Oostburg liet 'lerarenconcert in de zaal van de muziekschool aan de Schouwburgst raa t Medewerking wordt verleend door: mevrouw Erica Szigeti i viool i, me vrouw C E Schokking-de Visser (viool), Marinus Hillebrand icello), me vrouw Annemarie Hoefijzers (Klari net). mevrouw Frieda Platteeuw- Vandenheeden (piano). Jos Verpoorten (orgel). Joop de Jonge (orgel). Erwin Neve torgeli en Frans van Raad (piano en orgel). Het programma bestaat uit werken van Chopin. Been. Mozart. G. AL Widor. Schubert. Seger. Stamitz. Mozart en Surzynsky. Het concert begint om 19 30 uur. Deel boerderij 'Konijnenburg' op de monumentenlijst OOSTBURG - De boerderij 'Konij nenberg' te Oostburg wordt, naar een beslissing van de Kroon, op de monu mentenlijst geplaatst. De tegen de wagenschuur aangebouwde stal en de aan het bakhuis gebouwde schuur val len niet onder deze bepaling. Eerder had de minister van erm be paald dat het hele complex op de lijst der beschermde monumenten zou worden geplaatst. De boerderij dateert uit de zeventiende eeuw doch heeft ondanks verschillende veranderingen, haar originele karakter niet verloren. RAAD BESLIST DINSDAG B. en w. Aardenburg willen vaart achter plan voor dorpshuis AARDENBURG - De raad van Aarden- burgbeslist dinsdagavond overhet ver bouwen van de voormalige Mariaschool aan de VVestmolenstraat tot dorpshuis. Dat zou moeten gebeuren volgens een on twerp vanhet ad viesbureau Arnhem. Hetprojectkost.f 298.700,-en wordt voor 75 procent gesubsidieerd in het kader van het extra werkgelegenheidspro gramma voor '76. De financiële consequenties voor de gemeente bestaan uit 25 procent van de stichtingskosten 74.675,-) en het jaarlijks exploitatietekort. De plannen om Aardenburg een dorpshuls te geven bestaan al langer. Een advies in die richting is afkomstig van het provin ciaal opbouworgaan Stichting Zee land. B. en w. besloten daarop het ad viesbureau Arnhem op vrijblijvende basis een ontwerp te laten maken Wil Aardenburg voor subsidie in aan merking komen, dan zal er uiterlijk 1 augustus aanstaande met het werk be gonnen moeten zijn. B. en w. vragen de raad voorts in principe te besluiten tot de bouw van een vierde klaslokaal aan de openbare basisschool. Het aantal leerlingen bedraagt momenteel 89 en bij het- begin van het nieuwe schooljaar zullen het er 96 zijn. Voorlopig zal er een klas onderge bracht moeten worden in de gemeen schapsruimte. B. en w. hebben inmid dels toestemming gevraagd voor het aanstellen van een vierde leerkracht. Bij de subsidieverzoeken is er een van de Zeeuws-Vlaamse jeugdtoer. B. en w. zijn bereid ƒ312,- bij te dragen in het tekort van dit wielerevenement. De raadsvergadering begint om 19.30 uur. Voetbalteam politie Terneuzen won toernooi in Gent TERNEUZEN - Het voetbalteam van de politie sportvereniging uil Terneu zen won donderdag een mvitalietoer- nooi van de sportvereniging van de politie uit Gent. Aan dit toernooi na men verder deel de elftallen van de organiserende vereniging, een forma tie van de politie uit het Franse Rïjs- sel en een team uit Mons (W'allonièi. In eerste instantie waren vier ploegen uit vier landen uitgenodigd- Canter bury uit Engeland was echtter verhin derd en vandaar de deelname uit Mons. In de voorronden wist Terneuzen ach door een 2-1 overwinning op Rïjssel te plaatsen voor de finale. De doelpunten van Temeu ense zijde werden gescoord door J. Stockentree en J. de Kubber. Uit het andere duel kwam Gent als fi nalist te voorschijn. De finale leverde opnieuw een Terneu- zense overwinning op. Dankzij een doelpunt van J. van Opöorp mocht PSV Terneuzen na afloop een vergulde trofee in ontvangst nemen. Het ligt in de bedoeling dit toernooi voortaan jaarlijks te organiseren. Terneuzense raadslid bezorgd over personeelssituatie Julianaziekenhuis TERNEUZEN - Het Terneuzense PvdA-raadslid J. M. Hamelink maakt zich ernstig bezorgd over de perso neelssituatie in het Julaianziekenhuis. Het aantal gediplomeerde verpleeg kundigen is er onvoldoende, onder meer omdat er voor een voortgezette opleiding te weinig mogelijkheden zijn. De heer Hamelink had dat geconclu deerd uit een brief van de 'Stichting ziekenzorg Midden-Zeeusch- Vlaanderen', die met dit schrijven antwoordde op eerdere vragen van zijn kant. Het raadslid zei woensdagavond in de raadsvergadering dat het zieken huisbestuur alles moet doen om door een goed personeelsbeleid met name het kaderpersoneel te behouden. Hij had verder klachten over de lange wachttijden voor afspraken met dc* in het ziekenhuis werkzame specialisten, Wethouder van sociale zaken, me vrouw L. van der Plas-Tanis. lid van het stichtingsbestuur, beloofde deze zaak aan de orde te stellen, al waar schuwde ze vooruil. dat het bestuur er weinig invloed op kan uitoefenen en opzetten en uitsluitend van de acco- modatie van het ziekenhuis gebruii- maken. Voetbaltoernooi AXEL - Het bedrijfselfta! van Gerrit de Jonge uit Axe! houdt vanmiddag (zaterdagi Ln samenwerking met de personeelsvereniging van Rotadruk een voetbaltoernooi. Hieraan wordt verder deelgenomen door de bedrijf- steams van Noens. Rotadruk. ABN. Timmerman uit Gent. een elftal van PJZ. christelijke mavo en de veteranen van AZVV. Het toernooi is ingedeeld in drie pou les. De eerste wedstrijden beginnen om 11 uur en de finale wordt om half vier gespeeld. Daarna volgt de uitreiking van de Gerrit de Jonge-trofee. Visserselftal naar Brug Dunes BRESKENS - Vandaag, zateruag gaat het Breskense vissersvoetbalelftal naar het in Noord-Frankrijk gelegen Bray Dunes. Het uit 70 personen be staande gezelschap zal dan vergezeld door de muziekvereniging uil Hoofd plaat officieel ontvangen worden door de burgemeester van Bray Dunes. Het contact met het Franse vissers dorp dateert van enkele jaren terug toen de Breskense visser Michael Ver- spille voor zaken naar Bray Dunes moest. Door de verkoop van een schip ontstond er ccn hechte vriendschaps- band die ieder jaar door het afleggen van wederzijdse tegenbezoeken verste vigd wordt. Evenals voorgaande jaren speelt het visserseiftal 's middags een vriendschappelijke wedstrijd tegen de plaatselijke voetbalclub. Na afloop van de wedstrijd is er een etentje en is er een dansavond. De organisatie van de reis in in handen van de heeren M. Ver sprille. C. van Belois en K. Fenijn. Tij dens de Breskense visserijdagen bren gen de vissers uit Bray Dur.es een tegenbezoek aan hun collega's Sportdag voor kinderen Anthoniusschool Sluiskil SLUISKIL - Vrijdag 4 Juni zal voor dc kinderen van de r-k Anthoniusschool een sportdag worden georganiseerd, 's Morgens zal er voor klas 1 l/m 4 een oriëntatie-voettocht worden uitgezet, waarna spelletjes zullen worden ge daan als zaklopen. en doolhof. Voor de kinderen van de 5e en 6e klas zal een atletiekdiploma kunnen wor den behaald ln hoogspringen, ver springen en hardlopen. Na de middag voor klas 1 en 2 film en spelletjes, ter wijl er voor de klassen 3 t/m 6 een voetbal- en handbalcompetitie zal worden gespeeld. 'Kreatieve Vorming Hulst' hield openbare lessen HULST - Het bestuur van 'Kreatieve Vorming Hulst', afdeling van 'Het Zeeuwse Instituut voor Kunstzinnige Vorming', hield woensdag openbare lessen, die tevens de laatste waren van dit seizoen, in het gemeenschaps centrum 'Den Dullaert' te Hulst. De lessen in muzikale vorming werden gegeven door Nico Max. die de deel nemers van 6 tot 12 jaar de meeste elementaire beginselen van de muziek bijbrengt. De begeleidster van het creatieve spel was mevrouw Nelleke- Mittersdorff-van Houts, die speltech niek bijbrengt naar aanleiding van een verhaal of een onderwerp. Mevrouw Anita de Kerf-Jansenen de heer Ron nie Verhelst verzorgden de handenar beid in de vorm van tekenen, schilde ren. werken met klei en lino-snijden. De openbare lessen werden door veel ouders en belangstellenden bezocht. De cursussen beginnen op 1 september in Den Dullaert le Hulst met muzikale vorming, kreatief spel. handenarbeid en ballet.. Op een nader te bepalen datum in ok tober begint men te Graauw in het ta- feltenniscenuum van de neer R. Mag nus met har.denarbeidt te Sint- Jansteen in het gemeenschapshuis 'Malpertuus' te CUnge met handenar beid. in Nieuw-Namen in zaal R. Thil- leman met handenarbeid en in het ge meenschapshuis 't Theike' te Heikant met handenarbeid en zo mogelijk ook met creatief spel. Afscheid R. J. Wasterval bij 'Hedenesse' CADZAND - .Met een oecumenische dienst en een receptie neemt directeur R. J. Wasterval van het vormingscen trum Hedenesse in Cadzand zondag 13 juni officieel afscheid als directeur. Zoals gemeld vertrekt de heer Wes- terval met ingang van 1 juli. De oecumenische dienst, die is voorbe reid door een groep jongeren, begint om vier uur 's middags en wordt ge houden in gebouw 'Bron-Molenwater'. Om half zes begint een receptie waar gelegenheid is om afscheid van de heer Wasterval te nemen en kennis te ma ken met zijn opvolger, de heer N. M. P. Peterse. Deze treedt op 1 augustus in dienst als directeur van 'Hedenesse'. De receptie duurt tot zeven uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 37