Van de Bosse wint autocross te Axel in klasse 1000-1300 Chris Veld en LexKoerts naar Athene. Meeste Zeeuwse topclubs in toernooi vv Kloetinge PZC/s Moser verloor meer dan een minuut op Gimondi De Amro Bank helpt met voordelige treinreizen voor jonge mensen Nieuwdorp Spaans (7e) Vanavond in Sluiskil criterium Voor Montreal vijftien renners geschorst Flipse dichtbij record 1000 m Groot nationaal jeugdtoernooi ZRTC Middelkamp Turnselectie voor Montreal Toernooi van Wemeldinge Schout tweede op 3000 meter Zaterdag 29 mei 1976 AXEL - De sensatie van de tweede au- torallycross die de slichting snclheitl- sevcnementen van de Zevac op het watertorencircuit in Axel heeft ge houden ging schuil in de categorie van 1001-1300 cc. In deze categorie joegen Etienne Tieleman, Ko van de Bosse. Digny Sinke en Appie den Doelder el kaar op tot duizelingwekkende snel heden. In deze categorie ging het zelfs zo hard dat de snelste tijd van de dag op naam kwam te staan van Etienne Tieleman met zijn Alfa, Zijn 2.21.7 in de eerste manche zou veruit de snelste tijd van de dag worden. Maar wie dacht dat Etienne Tieleman ook winnaar werd in deze categorie kwam bedrogen uit. In de tweede manche, toen de vier tegen elkaar van start gingen nam Ko van de Bosse resoluut de kop en werd hij ein doverwinnaar, In deze categorie. Digny Sinke uit Goes eindigde uiteindelijk als tweede Etienne Tieleman als derde en Appie den Doeler als vierde. Wel is in Axel duidelijk geworden dat dit viertal dit seizoen nog voor veel strijd zal zorgen In de categorie tot 1000 cc stuitte Rob Seitsinger uit Ossendreeht op een zeer sterk rijdende Siem van Hoeve nog de baas maar gisteren was in Axel bleef Seitssinger Sjem van Hoeve nog de baaxs maar gisteren was er geen houden aan Ook in de catego rie 1301 tot. 1500 cc kwam er een andere overwinnaar tevoorschijn. Noud van der Laak moest nu zijn meerdere er kennen in Adrie van Bruggen uit Klaaswaal Dat Eric de Vliegere uit. Koewacht de snelste zou zijn in de ca tegorie boven 1500 cc stond al bijvoor- baat vast. Ondanks de donkere wolken bleef het droog waardoor hij zich on bedreigd kon plaatsen voor de superfi nale. Die superfinale tussen de vier eindo verwinnaars was andermaal het succes van de dag Siem van Hoeve mocht als eerste van start gaan gevolgd door Ad rie van Bruggen, daarna Eric de Vlie gere en in laatste positie Ko v. d. Bosse omdat hij de snelste tijd van het vier tal op de klokken had gebracht. De superfinale verloor veel van zijn spanning omdat Siem van Hoeve met motorpech al snel moest afhaken. waardoor Adrie van Bruggen aan de leiding kon komen. De bedreiging voor Van Brugge kwam echter niet van Ko van de Bosse maar zoals verwacht van Eric de Vliegere. Maar net als tijdens de eerste cross kwam De Vliegere ook nu weer enkele tientallen meters te kort om deze superfinale te winnen Eerste werd nu Adrie van Bruggen voor Eric de Vliegere. Ko van de Bosse en Siem van Hove. Bij de dames ging de eerste prijs naar Mientje Michael uit Terneuzen. WEMELDINGE - Hcddy Nieuwdorp uit Wemeldinge. is ondergebracht bij een merkenploeg. Dinsdagavond tekende hij in het Lim burgse Oploo een contract met de for matie Driessen-Optilon. waarvan on der andere Wil van Helvoirt en Ton van der Spiegel deel uitmaken. SINT-KRUIS - Cees Spaans uit Gravenpolder is donderdag als ze vende geëindigd in de ainateurwie- lerwcdstrijd Brugge-Sint-Kruis over 105 kilometer. Hij maakte deel uit van eeen kopgroep van twaalf renners. Toine van den Bunder uit IJzendijke werd negende. Hedd.v Nieuwdorp uit Wemeldinge won de spurt van de tweede groep voor Johnny Verbeke, die veerteinde werd. Henk de Jong uit Goes legde beslag op de zeventiende plaats. VERSTRAETEN START IN PARIJS-ROUBAIX PHILIPPINE - Frans Verstraeten uit Philippine start morgen (zondag) als individueel in de bekende klassieker Parijs-Roubaix voor amateurs over een afstand van ?30 km. SLUISKIL - Voor het eerst sedert ja ren wordt er vandaag, zaterdag, in Sluiskil weer een amateurwielerwed strijd gehouden. Het comité, de Sluïs- kilse Wielervrienden, heeft voor za terdag een uitgebreid programma met als hoofdschotel het avondcriterium voor amateurs. Voor deze wedstrijd over 80 km hebben veertig amateurs ingeschreven, onder wie een aantal klinkende namen zoals Toine van den Bunder. Peter Gödde. John Akkermans. Thijs Fase. Johnny Verbeke. Frans Verstraeten. Wim Je- remiasse, Heddy Nieuwdorp en Cees Spaans. Verder zijn daarbij ex- kampioen van Nederland Cees Koeken en de pas van de volkskoersers overge stapte Ad de Feyter uit Axel. Voordat de amateurs om kwart over zes van start zijn gegaan zijn er nog wedstrijden voor nieuwelingen en lief hebbers. Om twee uur gaan de nieuwe lingen van start voor een wedstrijd over 40 km waarvoor in totaal 35 ren ners hebben ingeschreven. Opvallend is wel het grote aantal liefhebbers dat voor Sluiskil heeft ingeschreven. In to taal gaan er slechts zestig van start, maar er hadden er maar liefst 130 inge schreven. Het was uitgerekend dit wie- Iercomité dat twee jaar geleden als eerste in Zeeland een liefhebberswed strijd op de kalender had. ..Wie nu nog zegt dat deze categorie geen toekomst heeft is gek", zegt voorzitter Jas de Ca- luwé. De Caluwe is uiterst tevreden over het rennersveld dat zaterdag in Sluiskil verschijnt. ,,We hebben maar een rondje van 1100 meter dus kunnen we niet iedereen van start laten gaan. Dat is ook de reden dat we heel wat liefhebbers teleur hebben moeten stel len". zegt De Caluwe. Een liefhebber zal zaterdag zeker niet teleurgesteld naar huis gaan. Dat is Bart Louisse. Hij reed 25 jaar geleden in Sluiskil zijn allereerste wedstrijd. Voor de huidige organisatoren een reden genoeg hem in het zonnetje te zetten TOERNOOI VOSMEER OUD-VOSSEMEER - De voetbalver eniging Vosmeer houdt vandaag (za terdag) een toernooi voor vierde elf tallen op het sportpark te Oud- Vossemeer. Naast de organiserende verenigingen nemen daaraan deel: Tholense Boys. SPS. Smerdiek. Stavenisse. NVS. VVC en Dinteloord. FINALEWEDSTRIJD VAN ZEEUWSE JEUGDBEKER MIDDELBURG - De eerste finalewed strijd van de Zeeuwse jcugdbeker wordt vandaag gespeeld. De grote B-juniorenwisselbekcr gaat of naar Middelburg BI of Schoondijke BI. De door Jumbo-offest in 's- Graveiipolder beschikbaar gestélde wisselprijs wordt betwist zaterdag om half zes op het eerste veld aan de Bas- kenburg in Vlissingen. De winnaar ontvangt tevens een beker in eigen dom. De verliezer krijgt een groot vaan en voor alle spelers is er een herinne ringsvaantje. De finale bij de C-junioren gaat tussen Terneuzen Cl en HVV Cl De plaats waar deze finale wordt gespeeld is nog niet bekend. OSCAR VOOR KARP0V BARCELONA - Wereldkampioen Ana toli Karpov heeft in Barcelona voor de derde achtereenvolgende keer de schaakoscar ontvangen. Het was de negende keer dat de onderscheiding werd uitgereikt. Karpov evenaarde het record van zijn landgenoot en oud wereldkampioen Boris Spasski. die de oscar ook drie maal won Karpov. onlangs nog winnaar van de Euwe-vierkamp in Amsterdam, is in Spanje voor enkele demonstratiepar tijen. In de nabije toekomst wachten hem twee belangrijke toernooien, van Manilla en Milaan ROME - Het internationaal olympisch comité heeft vijftien amateur wielrenners uitzeven landen geschorst voor de Olympische spelen. Zij zijn vo rig jaar in een wedstrijd in Zuid-AMka uitgekomen. Slechts twee van de vijf tien namen zijn bekend, namelijk die van de Ieren Pat Macquaïd en Sean Kelly. De overige dertien komen uit Italië, de Verenigde Staten, Canada, Frankrijk. Portugal en Groot Bntta- nië. De renners hebben de reglementen van de internationale wieken unie (UCI) overtreden door in oktober 1975 aan de wedstrijd Kaapstad-Johannesburg mee te doen. De koers stond niet op de internationale wielerkalender en Zuid-Afrika is niet aangesloten bij de DUFFEL - Nick Flipse van AV'56 is op hemelvaartsdag in het Belgische Duf fel tijdens een atletiekmeeting negen tiende seconde van zijn Zeeuws re cord op de 1000 meter verwijderd ge bleven. In een race tegen de Belgische Olympiër Mark Nevens en Andrë Boone moest Flipse 1.1 seconde toege ven aan de Belg Nevens. Tijden 2.25,5 voor Nevens en 2.2G.G voor Flipse. Andrë B->one werd derde met een tijd van 2.26,8 AV56 liep in de serie op de 100 meter 12.0 seconden en op de 400 meter 54.0 seconden. In dc snelste serie op de 3000 meter werd Gerard Bras zevende in 9.11.4 en Koos Oggel twaalfde m 9.30.6 In de andere serie 3000 meter weid Piet Verbeek negende iir 10.02,8. MIDDELBURG - De jeugdcommissie van de Zeeuwse ren- en tourclub Theo Middelkamp houdt vandaag (zater dag) in Middelburg een groot natio naal jeugdtoernooi. Op het Middelburgse Industrie terrein komen ongeveer 150 jeugdrennertjes in actie. Deelnemende verenigingen zijn.. Presto. Ahoy, Pijnenburg. GJC van \rkel. Zeeuwsch-Vlaanderen. DRC de Mol en Theo Middelkamp. Vanaf tien uur wordt er in de leeftijdscategorieën acht tot en met veertien jaar gereden op het parkoers Grenadierweg- Kuiperlaan. DEN HAAG (ANP) - Het team, dat de Nederlandse damesturnploeg naar de Olympische Spelen van Montreal zal begeleiden, is samengesteld. Als chef d'equipe zal fungeren mevrouw Ank Wickel-Ellcnbaas (Rotterdam); de voorzitter van de afdeling kcurturnen dames. Internationaal jurylid is me vrouw Lenie Lens-Gerrietscn (Utrecht). Als trainers gaan mee me vrouw Eva Bertha. Ginus Lage en Erich Bindl. De muzikale begeleiding is in handen van Eugene Filipescu. Van de voorlopige olympische turnse lectie bestaande uit Jeanetlc van Ra- venstijn. Joke Kos, Ans Dekker. Ans Smulders. Karin Strubbe, Gcrrie van Soeren. Carl a Braan en Monique Bol- leboom. zal een turnster afvallen. WEMELDLN'GE - Op het sportpark dc Boenze Boogaerd houdt de voetbal vereniging Wemeldinge zaterdag 5 juni een toernooi voor eerste en tweede elftallen. Het in de eerste klas van de afdeling Zeeland uitkomende Wemeldinge neemt het op tegen elftallen uil de derde en vierde klas van de KNVB. Uit de derde klas komt Zaamslag en uit de vierde klas Sluis en Wolphaartsdijk. Uit de eerste klas van het zondagafde- lingsvoetbal neemt Lewedorpse Boys deel. Er wordt een halve competitie ge speeld. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur en duren tweemaal een kwar tier. Aan het toernooi van tweede elf tallen nemen deel: Wemeldinge 2. Sluis 2. Lewedorpse Boys 2. Zaamslag 2 en Wolphaartsdijk 2 sport 22 LAGO LACENO (ANP) - Zeven kilo meter voor de aankomst in de achtste etappe van de Ronde van Italië begon een klim die naar het eindpunt Lago Laceno (op 1053 meter) zou leiden en die Francesco Moser de rose leider strui kostte. Moser. die met maagstoornissen kampte, verloor bijna een minuut op de winnaar Roger de Vlaeminck en op Felice Gimondi. die door dit resultaat de leiderstrui van Moser overnam. Met de Vlaeminck en Gimondi arriveerden een vijftiental renners in gesloten for matie in Lago Laceno. In het algemeen klassement heeft Gimondi een voor sprong van 33 seconden op de Belg Jo- han de Muynk en 52 seconden op Francesco Moser, Vandaag, zaterdag, volgt de etappe Bagnoli Irpino naar Rocca Rosa over een afstand van 204 kilometer De uitslag van de vrijdag verreden achtste etappe van Sclva di Farano naar Lago La ceno over 257 kilometer luidt: Overwinning Lammens TERNEUZEN - Rudie Lammens uit Oostburg heeft op Hemelvaartsdag zijn tweede wedstrijd bij de amateurs van dit seizoen gewonnen. In het Bel gische Alsegem klopte hij medevluch ter Wim de Baere in de spurt. Er waren 30 vertrekkers. BETAALD VOETBAL n het be- luidt: EREDIVISIE: NAC - Telstar: Ajax - FC Twente: Sparta - Eindhoven: Excelsior - MW: Roda JC - Go Ahead Eagles. PSV - Feijenoord: De Graaf schap - FC Amsterdam: AZ'67 - FC Utrecht I Roger de Vlaeminck iBcli 7 uur, 46 minu ten en 52 seconden. 2 Eddy Merckx iBeli zt; 3 Felice Gimondi rit) zr: 4 Frustl Bertoglio Hl) zt: 5 Giovanni Battaglin du zt 6 Allo Vandi 10 zl: 7 Andres Ollva iSp; zt; 8 Vla. dimiro Panizza lit.) zt, 9 Gian Batiista Ba- ronchelli (lt) zt; 10 Gary Cllvely (Ausi zt: 18 Francesco Moser dti op 59 sec. Algemeen klassement:l Felice Gimondi (It) 41 uur. 46 minuten 24 seconden; 2 j0han Demuynck (Bel» op 33 sec: 3 Francesco Mo ser i It) op 52 sec; 4 Roger de Vlaeminck (Bell op 54 sec. 5 Eddie Merckx iBeli 1 04; 6 Vla- dimiro Panizza (11) op 1.20; 7 Bellini Uti 0p 1.29: 8 Gian Battista Baronchelll (It) op 1,32; 9 Frusto Bertoglio (Itl op 1.38; 10 Joaquini Agostinho (Por) op 1.39 BRUSSEL - Jo Schout dc atleet uit Heikant is op de 3000 meter in het Heisclstadion in Brussel als tweede geëindigd achter de Nederlander Klaas Lok met een tijd van 8 minuien en 10 seconden. Klaas Lok, die prat. liseh de gehele wedstrijd achter;» Schout gelopen had liep een tijd va 8.07. De overige Zeeuwse lopers dit uit kwamen op de 3000 meter finishtt allen binnen de 9 minuten. Piet Vonck kwam uit een tijd van 8.29. Guust Bours 8.45.2. Jan de Bart op 8.46.6. Jan van Laarhoven op 8.49.2, Wies van Houte op 8.51.2 en Arnold Schout op 8.51.6. Op de 400 meter rea liseerde Jan Slruijk de beste Neder landse seizoentijd: 47 9 seconden voor Ad Veldhoen met 48.6 sec. De AV'56- ers Jan Eversdijk en Ad Veldhoen kwamen uit op respectievelijk 50.3 en 51 fi seo.nnrien. KLOETINGE De Walcherse top clubs Middelburg en Vlissingen, die elkaar niet tegen kwamen in het voetbaltoernooi van De Meeu wen in Zoulelandc (Middelburg had niet ingeschreven), hebben een redelijke kans elkaar tegen het lijf te lopen in het 18e Hollandia- toernooi van Kloetinge. Traditiege trouw wordt dit toernooi weer op maandag tweede pinksterdag ge houden. Helemaal zeker is het overigens met. dat Middelburg en Vlissingen tot een krachtmeting zullen komen in dit bekende toernooi van de voetbalvereniging Kloetinge, Want de beide Walcherse clubs zijn in verschillende poules ingedeeld en moeten dus op dezelfde plaats in hun poule eindigen om legen elkaar aan te treden. Maar een finale Middelburg-Vlissingen lijkt niet denkbeeldig! In poule A komt Middelburg uit samen met de sterke Westduitse amateurclub Herzogenrat, de lande lijke zaterdagmiddag tweede klas- ser WHS uit Sint-Annaland en de derde klasser Jong Ambon. Vlissin gen start in poule B samen met de sterke zaterdagmiddag tweede' klasser Amemuiden, de organise rende vereniging Kloetinge en de 'buurtvereniging' Goes Voorzitter Wim Roosdorp (60) van Kloetinge lilt er niet zo zwaar aan dat het Hollandia-toernooi nu veel minder internationaal is dan vroe ger. Vooral sdankzij het initiatief van de vroegere secretaris van Kloetinge (Kees Blomaard) speel den er vaak sterke Belgische, Duit se. Engelse en Franse clubs in Kloetinge. Wim Roosdorp: „Maar in de praktijk viel dat vaak wel tegen, want in het veld presteerden de buitenlandse clubs meestal niet veel." Secretaris Willemse van Kloetinge is dan ook evenals zijn voorzitter ingenomen met de deelname van sterke Zeeuwse clubs als Middel- vurg, Vlissingen. Arnemuiden en WHS: „Helaas hadden we geen plaats meer voor Terneuzen. De Zeeuws-Vlaamse tweede klasser wilde ook deelnemen aan ons toer nooi. maar we waren al volgeboekt." laat de secretaris weten. Het toer nooi duurt van 10 uur 's morgens tot half zes 's middags. De finale begint om tien voor vijf. De wedstrijden duren tweemaal twintig minuten. Vorig jaar stonden Amemuiden en Kloetinge in de finale en zegevierde Amemuiden tenslotte met 2-1 Wim Roosdorp realiseert zich wel. dat zijn club nu minder kans heeft de finale te bereiken met Vlissingen en Arnemuiden als tegenstanders in dezelfde poule. Trainer Hans de Ridder (die weer bijgetekend heeft bij Kloetinge) zal er overigens alles aan doen om met zijn formatie het Vlissingen. Arnemuiden en Goes zo moeilijk mogelijk te maken. Wim Roosdorp zal voor de laatste maal als voorzitter van Kloetinje het toernooi meemaken: „Ik benim bijna 61 jaar en ik acht dc tijd ge komen om plaats te maken voor een jongere. Op dc eerstkomende ledenvergadering op dinsdag 15 jni leg ik het voorzitterschap neer. Na tuurlijk blijf ik wel lid van Kloe tinge. Dertien jaar ben ik voorzit ter van de club geweest. Destijds volgde ik Jan Sinke op." Ook tech nisch secretaris Paul Jongejan legt zijn functie neer. nadat hij 12 jaar bestuursfuncties bij Kloetinge heeft bekleed en daarvoor 2 jaar ook zitting had in het bestuur van Veere. De opvolgers zijn nog niet bekend. IADVERTENTIE) „Kom maar naar Chris z'n huis," had Lex Koerts (18) voorgesteld en daar zitten we dan. Wij op de bank en Lex met z'n vriend Chris Veld (ook 18) op de grond, tussen sokken, slippers, T-shirts en twee kanjers van rugzakken. „Blikopener," zegt Chris opeens, paklijst in de hand, „blik opener niet vergeten." Eh, komen we wel gelegen?, beginnen we wat ongemakkelijk. „Tuurlijk, wat wil je Velden Koer,s blikopener met vergeten weten?" Lex pakt een stoel. Nou, de reisplannen en zo. En wat de Amro Bank daar tussen doet, natuurlijk. ,Ja, ja. Nou kijk we hadden onszelf een machtige vakantie beloofd, als we zouden slagen. Wat? Havo. Ja, dank je. Niet zo'n Hl Ji Ijl J vaste vakantie, begrijp je wel? Lekker "Tv, vrij, tentje mee, op naar het zuiden en wegblijven zolang de portemonnee 't ruïne van oude Griekse tempel, toelaat." We veren op. Geld. Hoe staan ze ervoor? „We kunnen goed uit de voeten. Beetje gespaard, wat geschnabbeld met een krantenwijk, plus 'n opstekertje van pa en ma voor het diploma." We kijken met ontzag naar de rugzakken. Gaan die over de schouder? „Nou, als 't even kan niet," lacht Chris. „We laten ons rijden. Per trein. Idee van m'n vader, die wist dat jullie van de Amro zulke goedkope treinreizen voor jonge mensen hebben." „M'n moeder blij," zegt Lex, „die was al bang dat we zouden liften." We informeren naar de route. De kaart wordt uitgespreid. „Einddoel is hier: Athene. Maar we doen 't kalm aan. Als je wilt kun je met die treinreizen onderweg uit- en weer instappen. Kost niks extra. Misschien blijven we wel eerst wat hangen in Maastricht. Of Basel. Misschien ook een weekje Rimini, of Rome. De trein gaat tot hier: Brindisi. Vandaar met de boot naar Patras. Zit bij de prijs inbegrepen. Net als de busrit Patras-Athene. De prijs moet er zeker wel bij, hè?" We glimlachen verontschuldigend. „Da's 366,50 per persoon rejour. Komt normaal toch gauw boven de 550,-. En nog voor we instemmend kunnen knikken: ,Ja, we hebben alles prima voor mekaar hoor. Hier, een echt verbandtrommeltje. En een adressen- lijstje voor de ansichten. En gister nog even bij de Amro Bank een reisverzekering en retsekeques geregeld en geld gewisseld. Jullie straks ook een kaartje van de Acropolis' Goedkope treinreizen voor jonge mensen Bi) dc Amro Bank te boeken: uiterst voordelige internationale treinreizen. Speciaal voor jonge mensen tot 21 jaar (studenten ook vanaf 21). Prijzen liggen 25-40"i> lager dan de normale treintaricven. Je reist via de normale dienstregelin gen (dus geen groepsreis). Biljc-t is nvce.maanden geldig, vanaf datum van vertrek. Reis mag onderbroken worden. Als je 't ergens leuk vindt stap je uit en ie gaat later gewoon verder (hou wel die 2 maanden in dc gaten). Enkele van de bestemmingen (retourprijzen): N'ice f 206,-, Rijc- ka f 245,-, Parijs f 75,-, Londen |"100,-, Madrid f221,50, Tunis I 445,50. Budapest f 226,-, Istan bul f419,50, Tanger f 302,-, Stockholm f 267,50 cn Athene dus f 366,50. Prijzen worden verhoogd met f 5,- administratiekosten per boe king. Prijzen gelden ongeacht van welk station in Nederland vertrok ken wordt. Reisverzekering Snel en simpel af te sluitert bij elke Amro Bank. Sterk aanbevolen voor buitenlandgangers. Dekt de vaak grote financiële gevolgen van ongeval of ziekte (ook de daardoor ontstane extra-verblijfkosten) en verlies of diefstal van geld (max. f 250,-, of f 500,-) en bagage, w.o. kampeeruitrusting. Er is al ec-n Amro reisverzekering v.a. 85 cent per dag. Al* je langer dan 30 RUÏNE VAN GRIEKSE BUSHALTE. dagen op vakantie gaat is er een korting op de premie. Reischeques Handig in 't buitenland naast wat contant geld voor onderweg. Verzekerd tegen verlies en diefstal. Inwisselbaar bij praktisch alle Europese banken. Reischeques kwijt? Een telefoontje naar speciaal Amro nummer cn geld wordt snel overgemaakt naar bank ter plekke. Tip; neem wat extra-cheques mee als reserve. Dan zit je nooit zonder. En niet gebruikte cheques zijn zonder kosten weer in tc wisselen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 22