race Verkiezing van de nieuwe 5De Ruyterstad-gastvrouw' Stichting Recreatie Vlissingen betwijfelt doelmatigheid van overkoepelende commissies Informatie bouwplannen Geeregebied bewonder en word bewonderd, een wonder op2wie!en Voetbalteam RP Dordrecht kampioen afdeling West 1 Schieting A. van Aalst optimistisch over ontwikkeling vakbonden VRIJDAG 28 MEI 1976 iADVERTENTIEi TIJDENS ZOMERAVONDFESTIVAL OP 16 JULI IN 'BRITANNIA' PEUGEOT aan de kandidaat- 'el een paar eisen ge- EVENEMENT MET LENNY KUHR EN ZEEUWSE ARTIESTEN VLISS1NGEN - Vrijdagavond 16 juli zal op een groot 'Zomeravondfestivar in hotel Britannia de verkiezing van de 'De Ruyterstad-gastvrouwe 1976- 1977 plaatsvinden. Aan dit evenement zal een keur van artiesten medewer ken. „Na twee jaar is duidelijk geble ken dat met de introductie van een 'De Ruyterstad-gastvrouw' het be stuur van het VAF het beoogde doel heeft bereikt", verklaarde de heer G. van Geelkerken, voorzitter van de stichting Vlissings Actie Fonds (dat ook nu weer tekent voor de organisa tie) dinsdagmiddag. De gastvrouw van het nu bijna afgelo pen seizoen, mevrouw Christine Bamhard-Kappetijn - zij zal straks haar plaats aan een opvolgster moeten afstaan - is bij vele gebeurte nissen in Vlissingen. maar ook in het buitenland geweest om als 'zodanig' op te treden. ..Een spannende job. die veel interesse voor Vlissingen met zich meebrengt' verklaarde zij gevraagd naar haar oordeel na een jaar gast vrouw te zijn geweest. Mevrouw Bam- hard meende dat de functie nog meer inhoud zou kunnen krijgen, als meer bedrijven en ook de gemeente de gast vrouw nog meer zouden inschakelen. Vrijdagavond 16 april dus zal de ver kiezing van de nieuwe gastvrouwe voor 1976-'77 zich afspelen. Kandidaat- gastvrouwen kunnen zich melden bij de 'Stichting Recreatie' in Vlissingen tot uiterlijk 18 juni. „Ook gehuwde vrouwen kunnen zich aanmelden", werd met enige nadruk ter persconfe rentie gezegd. Eisen Er worden gastvrouwen steld: De gastvrouwe moet 18 jaar of ouder zijn. inwoonster van de gemeente Vlis singen zijn, een behoorlijke kennis van de moderne talen Frans. Duits, Engels hebben, vooral op Engels wordt gelet. Ze moet verder over een goede spreek vaardigheid beschikken en gemakke lijk met mensen kunnen omgaan en representatief zijn. „We letten ook op gevoel voor humor, slagvaardigheid, maar aan de andere kant mag zij ook weer niet al te veel op de voorgrond treden", aldus de heer A. R. Marquini, voorzitter van de beoordelingscommis sie, Die commissie bestaat verder uit de 'aftredende' gastvrouwe mevrouw Clinstine Barnhard mevrouw M. J. Blaauw-Saamen (VVV), en de heren J. C. van Hasselt (PR-Schelde) en de journalist G. C. van Loo. Voorselectie De eerste zaterdag in juli is er al een voorselectie uit de aangemelde kan didaten. De huidige gastvrouwe en dc voorzitter van de beoordelingscom missie houden dan met alle kandida ten een gesprek van een uur van een strikt persoonlijk karakter. „De inhoud blijft geheim, zelf het be stuur van het VAF komt het niet te weten", aldus commissievoorzitter Marquini Na afloop van dit eerste ge sprek worden vier dames in de eind ronde geplaatst: drie 'mededingsters' een een 'reserve'. Op de avond vooraf gaande aan de eigenlijke verkiezing is er een gesprek tussen de in de eind ronde geplaatste kandidates en de le den van de beoordelingscommissie. Gedurende het zomeravondfestival bekijkt die commissie het optreden van de dames in het openbaar, om daarna - na diepgaand beraad - haar eindoordeel te vellen en de gastvrou we voor het komende seizoen aan te wijzen, 's Avonds tegen 12 uur zal de commissievoorzitter in de grote zaal van Bntannia, waar het gebeuren plaats vindt, de einduitslag bekend maken. De nieuwe gastvrouw ont vangt dan ook haar tekenen van waardigheid: een ring, een lint, bloe men en geschenken. niet alleen voor het publiek een ge sprek met de kandidaat-gastvrouwen houden, maar ook dc diverse artisten aankondigen. Als zangeres treedt ditmaal op Lenny Kuhr. die wordt begeleid door haar ei gen gitarist. Organist Paul de Coster zorgt voor de entre-acUmuziek. Voor dansmuziek heeft hel VAF het trio Baby den Toonder 'ingehuurd', die het FC Dauwendaele won zaterdag eigen toernooi MIDDELBURG - Het voetbaltoernooi dat de FC Dauwendaele te Middelburg zaterdag hield op de velden aan de Nassaulaan te Middelburg, werd een overwinning voor het eerste team van de organiserende vereniging. FC Dauwendaele werd winnaar in poule A, en de finalewedstrijd tegen Pechi- ney, de winnaar van de B-poule, won nen zij met 6-2. In totaal namen tien seniorenteams, verdeeld over twee poules, deel. Fc Dauwendaele I behaalde in poule A zeven punten uit vier wedstrijden en werd daarmee eerste. De tweede plaats was voor Combinatie met 6 punten. Blauw-Wit werd derde, Amemuiden behaalde een vierde plaats en Kraaien eindigde als vijfde en laatste in poule A. In poule B won Pechiney alle vier de wedstrijden en werd overtuigend eer ste met acht punten. Hoechstboys kwam met vijf punten op de tweede plaats, Hermid behaalde met vier pun ten de derde plaats, FC Total werd vierde met drie punten en FC Dau wendaele werd laatste zonder wed- strijdpunten. De uitslagen in poule A zijn: FC Dau wendaele I-Blauw Wit 0-0; FC Kraaien-Combinatie 0-3. Amemuiden-Blauw Wit 0-0. FC Kraaien-FC Dauwendaele I 0-2, Amemuiden-Combinatie 0-1. FC Kraaien-Blauw Wit 0-5. FC Dauwen daele I-Combinatie 2-1. Amemuiden- FC Kraaien 5-0. Combinatie-Blauw Wit 1-0 en Amemuiden-Dauwendaele I 0-1 Poule B: FC Dauwendaele n-Hermid 2-6. Hoechstboys-FC Total 0-0. Pechiney-Hermid 1-0, Hoechstboys-FC Dauwendaele II 3-1, Pechiney-FC To tal 5-0, Hoechstboys - Hermid 4-0. FC Dauwendaele II-FC Total 0-3. Pechiney-Hoechstboys 1-0. FC Total- Hermid 0-3, Pechiney-FC Dauwendaele II 9-1. Aan het einde van dit toernooi, waarbij voor alle spelers lunchpakket ten beschikbaar waren, reikte de voor zitter van FC Dauwendaele. de heer D. Nelemans, de prijzen uit in de kantine van de sporthal. eerste gedeelte van de avond vóór middernacht zorgt dat de beentjes van de vloer kunnen Het komisch duo Hermans en Janssen treedt ook op met een "play back'-nummer. Na 12 uur 's avonds is het muzikale woord aan het Dixieland orkest 'The Lazy River Jazz Band', dal de dansers en luisteraars tot in de kleine uurtjes zal bezig hou den. „Het VAF-bestuur heeft ditmaal ook een aantal artiesten van Zeeuwse bodem bii het 'zomeravondfestivar wil- Wegomleidingen in 's Gravenpolder 's-GRAVENPOLDER - In verband met dc zaterdag te houden wielerronde van 's-Gravenpolder zullen de Goese- straalweg, de Fortrapastraat. de Schuitweg en de Ambachtsstraat tus sen 11.00 uur en 18.00 uur voor hel verkeer afgesloten zijn, terwijl in die periode voor deze straten ook een parkeerverbod geldt. dit parkoers afgesloten. Het door gaande verkeer zal door het plan 'Bui tenleven' en de Langeweg worden ge leid. Deze omleiding wordt met borden aangegeven. Ook langs deze omlei dingsroute mag niet worden gepar keerd. Rimboejaclit van Scouting Walcheren "VEËRE - Op een van de terreinen van het Hopman Verniel- Scout Centrum te Veere werd zaterdag de jaarlijkse rimboejacht gehouden voor alle wel pen en kabouters van Scouting Wal cheren. Na de opening ontvingen de welpen en kabouters van een 'toeval lig' passerend groepje medicijnmannen de eerste opdracht, die hen leidde naar dc eerste van een lange reeks onderling zeer afwisselende spelen. Thema was dit jaar het zestigjarig be staan van de welpen. Daar omheen wa ren onder de noemer 'Op jacht in de rimboe' een aantal spelen bedacht, die de welpen en kabouters langs een groot aantal rimboedieren voerden. Na afloop van de spelen werd er gezamen lijk gegeten, waarna een kampvuur en een rimboeverhaal deze welpen- en ka bouteractiviteiten besloot Collecte MEER TIJD VOOR COMMENTAAR OP WELZIJNSNOTA GEVRAAGD A KKCXlRn AAFT de ro! die de stedelijke raad voor het maatschappelijkwelzijnmoetgaan-spe- BOULE VA RDPLA NNENlen als 'kristalisa tiepunt' in de opzet van de gemeente. „Die stedelijke raad is Artiesten De gastvrouwe, die het 'zomeravond- festival' zal presenteren is de bekende fv.-presentratrice Willy Dobbe. Zij zal Schieting KLOOSTERZANDE - Zondag 13 juni werden op de staande wip te Kloos- terzande de finalewedstrijden voor hel kampioenschap van Zeeuwsch- Vlaandern gehouden. Daaraan namen deel: de sectie Hulst met vijf viertallen, nl. Hulst I. Graauw H. Graauw I, Kloosterzande II en Nieuw-Namen II. De sectie Zuiddorpe met vier viertallen nl. Koewacht II, Koewacht IH Axel I en Zuiddorpe II en de sectie Rijen met drie viertallen nl. Rijen V Rijen VI en Westdorpe I. Aan het individueel kampioenschap nemen deel- uit de sectie Hulst: A. Bruggeman dit Graauw en als reserve schutter J. Leeraert uit Hulst uit de sectie Zuid dorpe: A. Bayens uit Zuiddorpe en als reserve schutter J. Miseghers uit Axel. uit de sectie Rijen: Th. Lampaert uit Aardenburg met als reserve schutter W. van Drongelen uit Rijen en de kampioen van 1975 J Bruggeman uit Westdorpe. VLISSINGEN - Het dagelijks bestuur van de stichting Recreatie, Ontmoe ting en Ontspanning zal het college van b. en w. van Vlissingen vragen uitstel te verlenen voor het geven van commentaar op de ontwerp-nota ge meentelijk Welzijnsbeleid. Dc stich ting wil als uiteindelijke datum daar voor 1 oktober in plaats van 1 augus tus. Dat werd besloten tijdens de openbare vergadering van het alge meen bestuur dinsdagavond in 'Open Hof. Daar kwam ook een alternatief voorstel aan dc orde voor een over koepelende commissie. De 'boule vardplannen' van de stichting werden aanvaard. Functionairs Jacobs van de stichting gaf de aanwezigen aan de hand van schema's een visuele indruk van wat de gemeente zich voorstelt met de ontwerp nota Welzijnswerk, vooral daar waar het de overkoepelende commissie ex artikel 61 van de ge meentewet betreft. Deze overkoepe lende bestuurscommissie voor wel zijnswerk is - volgens het gemeente- ontwerp-plan - samengesteld uit twee sport-vertegenwoordgiers, twee na mens 'de cultuur', twee namens het jeugdwerk, twee gemeenteraadsleden en een wethouder. Zij wordt 'gevoed' door adviesraden op het gebied van de recreatie, de sport, het culturele leven en het jeugdwerk, die elk weer in sec ties verdeeld kunnen zijn. De overkoe pelende commissie krijgt een eigen bu reau meteen 'coördinator' of directeur. Vraagtekens Het dagelijks bestuur van de Stich ting Recreatie zette bij monde van de heer Jacobs nogal vraagtekens bij deze structuur. „Hoe accuut werkt het bureau van die commissie wel naar de zijde van het publiek? 'Hoe deskundig zijn de negen niet-de-recreatieve-vertegenwoordi- gende-leden van de overkoepelende commissie als zij moeten oordelen over, p J het gebied van de twee resterende recrea- DOUlevarÜ tievertegenwoordigers0" ..Hoe zal het in diecommissiegaan met de verdeling van de gelden?" Dat waren de voornaamste vraagpunten Twijfels waren er ook over slechts een opbouworgaan naast de an dere". werd gesteld. Alternatief De heer Jacobs kwam met een alterna tieve opzet. Het dagelijks bestuur van de stichting recreatie wil wel een overkoepelende commissie, maar dan voor recreatie, ontmoeting en ont spanning. Die commissie moet een eigen begro ting krijgen, een eigen dagelijks be stuur hebben, en ook eigen personeel. Zij moet worden gevomd door verte genwoordigers van cultuur, sport, jeugd, maar ook van instellingen als het Vlissings actiefonds, het COF. de VW, de bedrijven, iemand uit de ge meenteraad en mensen op persoonlijke titel. Door middel van een coördinatie- orgaan, dat maar éénmaal per maand vergadert, wil zij - voorzover het de re creatie betreft - voeling houden met andere overkoepelende commissies op het gebied van de sport, de jeugd enz. De heer Jacobs noemde onder de vele mogelijkheden die er zijn voor wel zijnsbeleid de instelling van een be stuurscommissie zoals de gemeente wil met de overkoeplende commissie ex. art. 61.. „De gemeente doet er echt goed aan ook de mogelijkheid van een gemeenschappelijke regeling tussen haar en rechtspersoon zijnde vernigin- gen onder ogen te zien", aldus de heer Jacobs. Voorzitter J. van der Graaf bracht de heer Jacobs lof voor zijn uitgebreid overzicht. Hij stelde voor de materie op schrift te laten zetten en door het algemeen bestuur te laten bestuderen. Wil men een gefundeerd oordeel vel len. dan is de tijd, die de gemeente heeft gegeven voor commentaar op de ontwerp-welzijnsnota - tot 1 augustus - te kort. Men zal dan ook verzoeken die termijn tot 1 oktober te verlengen Zo houden die plannen onder meer in het gebied tussen Strandhote! en Zee vaartschool 'op te vullen' met onder meer expositieruimte en winkels, en wordt ook gedacht aan het aanleggen van een wandelpad onder de Boule vardmuur. aan voorzieningen voorinva- liden, en aan vervanging van de hui dige strand accommodatie door een goede outillage. Je ziet nog 'ns wat en 't is goed voor je onderdanen. Zoals gezegd wacht de nieuw-gekozen gastvrouwe voor het komende seizoen weer de taak Vlissingen in binnen- cn buitenland te introduceren bij al len, die op een of andere wijze met de gemeente aan de Westerschelde in contact komen. Zij zal ook Vlissingen vertegenwoordigen op het zomerfeest 1976 in Deal, Engeland, welke geheel verzorgde reis haar door hel VAF wordt aangeboden. MIDDELBURG - De Woningbouwver eniging Middelburg hield dinsdaga vond een drukbezochte informatiea vond over de bouwplannen in het Geeregebied en met name over het gekozen ontwerp van het Archilec- Verder zijn ook de toegangswegen tot tenbureau Rothuizen en 't Hooft te Middelburg. Het gekozen plan - keus uit een drietal inzendingen - be vat een complex van 24 woningen die worden gebouwd in de Koestraat en de Beenhouwerssingel te Middelburg. Namens de woningbouwvereniging gaf eerst voorzitter ir J. Mol een uiteenzet ting over de structuur en de werkwijze van een woningbouwvereniging; daarna gaf directeur de heer J. Tevel een uitvoerige uiteenzetting over de keuzebepaling van de jury, waarbij re kening is gehouden met de inpassing van het complex in het geheel van Middelburg. De ontwerper, de heer C. J Keulemans van het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft gaf eveneens een nadere toelichting, met name over de indeling van de verschillende woningen. De 24 woningen - waaronder een aantal bejaarden- en vrijgezellenwoningen - zijn zeer verschillend van indeling en hebben een capaciteit van 2 tot 6 ka mers per wooneenheid. Op een vraag of de bejaarden ook gemakkelijk in het centrum van de stad kunnen komen over de verkeersweg die langs de wo ningen leidt werd geantwoord dat er verkeerslichten worden geprojecteerd in het geheel. Uit de vele aanwezigen - velen moes ten genoegen nemen met een staan plaats - kwamen maar weinig kritische ,.gelujdpn naar voren op het plan van de "Woningbouw, waaruit voorzitter Mol afleidde dat men het eens was met de SINT-ANNALAND - De in de gereförJ;. kgtis vïin devjury. De bijeenkomst, die meerde gemeente van Sint-Annaland mede op verzoek van de welzijnsraad gehouden collecte ten bate van de was georganiseerd, werd in het Mid- bouwkas heeft 767,23 opgebracht. delburgse stadhuis gehouden. Het nieuwste nieuws heet SX 5. De snelbrommer waarop je het helemaal maakt. Gemaakt om te winnen. Vraag 't(Tour de France v/innaar) Bernard Thevenet Hollandse meisjes hebben de mooiste benen. Komt door 't fietsen zegt men. PEUGEOT Verkrijgbaar bij: Bromfietshandel P. MELSE DISTRICT MIDDELBURG TWEEDE TIJDENS WEDSTRIJDEN IN GOES MIDDELBURG - Het eerste voetba lelftal van het district Dordrecht van de Rijkspolitie heelt het kampioen schap behaald van de afdeling West 1. Dit kampioenschap werd georgani seerd door de rijkspolitievereniging 'Luctor' van het district Middelburg. De wedstrijden werden gespeeld op het gemeentelijk sportpark 'Het Schenge' te Goes. Het district Middelburg behaalde bij de wedstrijden een tweede plaatsa. Na afloop van de voetbalwedstrijden reikte overste W. D Lanting. comman dant van het district Middelburg de eerste prijs, de 'Kolonel W de Gast tro fee" uit aan Dordrecht 1. De totale uit slag luidt: 1 Dordrecht 1. 2 District Middelburg 1, 3. 's-Gravenhage 1, 4. 's-Gravenhage 2, 5. Dordrecht 2. 6. Middelburg 2. WESTKAPELLE - Dc schietvereni ging 'Westkapelle' heeft in de week 15-22 mei een wedstrijd in de kantine van camping De Boomgaard gehou den. De uitslagen daarvan luiden: Korps H- 1 Westkapelle 199 punten. 2 Kloveniers 194. 3 de Treffers I 193.4 De Treffers H 193. 5 de Fles 191 Korps B: 1 Meliskerke 193 punten. 2 's-Heer Hendrikskinderen 191. 3 de Treffers 188. 4 Westkapelle 188. 5 Me liskerke II 185. 6 Domburg I 179. 7 .Nieuwdorp 176. 8 de Fles 176. 9 Dom burg II174. Korps A: 1 Westkapelle II 195 punten. 2 Meliskerke II 194. 3 Westkajcelle I 192. 4 Meliskerke 1190, 5 Domburg 189, 5 Wolfert 188. 7 Artemis 137. 8 de Tref fers 186. 9 de Kloveniers 171. Middelburgsestraat 16-22 Goes-Tel. 01100-27283 Dealer: VAN DEN DRIEST Gravenstraat, 18 - Middelburg A B VA-JAAR VERGA DER ING VLISSINGEN De 'boulevardplannen' van de werk groep Boulevard kregen de instem ming van de algemene bestuursverga dering. VLISSINGEN - „Onze vakneweging barst van leven en activiteit. En dat bedoel ik niet in de sfeer van wat ontwikkelen we veel eu wai nemen wij zoveei ingrijpende beslissingen, maar in de sfeer van 'houden wat je hebt', aldus hoofdbestuurslid A. van Aalst, dinsdagavond tijdens de jaar vergadering van de ABVA lAlgemene Bond van Ambtenaren) in het wijkge- bouw aan de Leliëniaar te Vlissingen. De heer A. van Aalst toonde zich dui delijk optimistisch over het bondsle- ven en sprak de bewering tegen, dat het soms lijkt dat het binnen de vak bonden een 'dooie boel' is. Enkele aanwezigen waren duidelijk die mening toegedaan, wegens het kleine bezoekersaantal op de vergaderingen. Dinsdagavond waren er ongeveer twin tig leden aanwezig. Hoofdbestuurslid de heer A. van Aalst, die verder stil stond bij belangrijke gebeurtenissen als pensioenregeling en loonbeleid, voegde er aan toe, dat wanneer het ging om ingnjpende beslissingen de mensen echt wel hun stem horen." Zeer verheugd bleek de ABVA-afdeling Vlissingen over de groei van het leden tal die aansluit bij de groei van andere afdelingen. Ook op het beleid van het afdelingsbestuur had men geen aan merkingen. Als voorlopig waarnemend voorzitter van het dagelijks bestuur werd geko zen voor de heer J C. Gonstandse iook afdeling secretaris), die de plaats in neemt van de heer T. G. L Swart. In het afdelingsbestuur werden verder Erebaan H: 1 A. C. de Visser 49. 2 C. Joziasse 47. 3 L. Platteeuw 47. Erebaan A: 1 Jac. Lous 49, 2 W. Brand Pzn. 49, 3 L. A. Kamerling 49, 4 C. Zwemer 48, 5 J. Kloosterman 47. 6 A. J. Kamerling 47. 7 L. Dekker 46, 8 I. de Looff 45. Erebaan B IC. Rouw 50, 2 J. C. Da- vidse 48. 3 J. Caljé 48. 4 M. Weststrate 47. 5 L. Schoe 46. 6 A. Wisse 44 Erebaan C: 1 J. J. Kamerling 49. 2 P Lievense 47. Personele baan H: 1 L Platteeuw 100, 2 A C. de Visser 99. 3 C. Joziasse 99, 4 J. Maas 98. 5 J. J. Cijsouw 97. 6 G Post 97. 7 P. Gideonse 97. 8 Jan Lievense 97. 9 N. Fierloos 97. 10 J. de Bree. Personele baan B IJ. Caljé 98. 2 J. C. Davidse 98.3 C. Rouw 97. 4 A. Wisse 97. 5 L. Bastiaanse 97. 6 J C de Regt 96. 7 C. Roelse 95. 8 J. v. Dis 95. 9 H. Smoor 95.10 L. Schoe 94. Personele baan A: 1 J. Kloosterman S3, blijft voorlopig onbezet. Als afdelings- controlecommissieleripn werripn eekn- r^alrlerfln5 J3C GOUS herkozen tie oestuursieaen a. a. wijg- man en L. L. Gelijn. Eerste penning meester de heer A Vader, die zich niet herkiesbaar had gesteld, had zich be reid getoond het werk nog even voort te zetten omdat nog geen plaatsver vanger was gevonden De heer J. Deij. tweede penningmeester, had zich ook niet herkiesbaar gesteld. Zijn plaats controlecommissieleden werden geko zen de heren J. Harinck. B Meyer en A Roedema. Tot lid bondsraad de vaca ture T. G. J Swart. werd benoemq ae heer B J. Westerbeek van Eerten, Het huishoudelijke gedeelte van de vergadering werd besloten met dc hul diging van leden in verband met het 25- en 50-jarig lidmaatschap In totaal zijn er 35 jubilarissen, waarvan er zes dinsdagavond aanwezig waren. Dat waren de heren H. Adriaanse (25 jaarj. D. J. Blom (25 jaar), M. G. Hokke (25 jaar), A. de Kam (25 jaar). S. Joustra (25 jaar;, F. H Jilleba (50 jaar) De heer Jilleba kreeg een gedenkstandaard aangeboden, de anderen een gedenk- speldje en insigne De andere jubilarissen zijn: H W. van Aalst. J. J Adam W. van Belzen. J. C. den Duik. L. Gabrielse. W Gossen. J. Harms. H. Huibregtse. W. J. Jongman. F. Kolijn, M. Kort. C van Luijk. T. Muller. P Nagtegaal. R Nieuwlana. J. Nolet. A. J Noteboom. J. Otto, C. van Pamelen. W. v. a. Plas, A. J Sanderse. J. J Snijders. P. A van de Velde. L: de Vos. K. Wal. L. C Zijta. D. Huissoon (allen 25 jaar>. M. J van Poelje (40 jaari en F. B. Malipaard <50 jaari. Kamerling 98. 7 D. Trielier Jr. 97. 8 W. Brand Pz. 97. 9 C Zwemer 96, 10 A. Minderhoud 96. Personele baan C 1 P. Lievense 97.2 J. J Kamerling 95. 3 K. de Visser 91. 4 P. Minderhoud 90. 5 W. J. Roelse 90. 6 M. Baks 90. 7 C Brasser 90, 8 A. Roelse 87, 9 J. Roelse 87, 10 K. Dekker 85. Sozenvoetbaltoernooi VLISSINGEN - Zaterdag wordt op de keersluis (in de hoek Nieuwe Vlissingseweg-Paul Krugerstraat) te Vlissingen een sozenvoetbaltoernooi gehouden waaraan de volgende jonge- rensociëteiten deelnemen: 'Yong peop le' van het Buut. 'De Zwaan'. Silver Nighthome' en 'Guusuus'. In totaal zijn er 9 elftallen, waaronder 3 dames- en 6 herenelftallen. Zij spelen te samen een programma van 18 wedstrijden. Inzet is een wisselbeker beschikbaar gesteld door de Olau-line. De wedstrij den beginnen om 13.30 uur. "s Avonds is er voor alle voetballers en soosletien een gezellige avond in gebouw 'Reho- both' te Souburg, waar om half negen de prijsuitreiking geschiedt Deze avond begint om 20.00 uur. Een beeld van wedstrijd Middelburg-Dordrecht Middelburg verloor met I-O. Bewoners Vlissingse Gerbrandystraat verontrust over toename verkeer VLISSINGEN - Het overgrote deel van de bewoners van de Vlissingse Gerbrandystraat vindt dat deze straat meereen woonfunctie moet krijgen en zoveel mogelijk van verkeersdrukte moet worden ontlast. Dat blijkt uit een vorige week gehouden handteke- ningenactiedooreen werkgroep. Van de 150 gevraagde in de Gerbrandystraat wonende gezinnen spraken er 134 hun ongerustheid over de huidige ver keersdrukte uit. „Wij zijn verontrust over deze ver keersdrukte en vinden deze weg onvei lig. Wij wensen een oplossing waarbij deze drukte sterk afneemt", onder schreven zij de tekst van een enquete. Deze handtekeningen gaan nog deze week vergezeld van een brief van de uit acht personen bestaande werkgroep naar het college van b. en w. Daarin zal worden aangedrongen op een oplos sing op korte termijn. Met name is men bang. dat ae Ge rbrandystraat in de nabije toekomst nog drukker zal worden als de nieuwe half-hoge brug is gerealiseerd. De Ge rbrandystraat zal dan. zo deelde een woordvoerder van de werkgroep dins dagavond mee. een kruispunt vormen met de nieuwe toevoer»eg van de half hoge brug Men verwacht daardoor nog meer een toename (nu al gaat er aan verkeer door de Gerbrandystraat ge middeld zo n 6.5 duizend voertuigen per dag. zo wist woordvoerder P. van de Hooven te vertellen; van het verkeer ter plaatse. De werkgroep wii een oplossing zien. waarbij liefst een andere weg wordt uitgedokterd als aansluiting op de half hoge brug. dan de Gerbrandystraat. NCVB 's Gravenpolder hield bijeenkomst "s-GRAVENPOLDER - De afdeling "s-Gravenpolder van de Nederlandse Christen Vrouwenbond hield de laatste vergadering van dit seizoen in het dorpshuis aan de Poelvoordestraat Na enkele huishoudelijke aangelegenhe den hielden de dames Metselaar en Vegter een inleiding over 'Amnesty In ternational'. Doel en streven van deze organisatie werden uiteengezet. Hier uit bleek, dat de vele pogingen die ge daan worden om politieke gevangenen in het buitenland vrij te krijgen, niet zonder succes blijven. Daarnaast wordt actie gevoerd tegen het lichame lijk martelen en geestelijk ondermijnen van mensen, die een regering van een bepaald land met gunstig gezind zijn. De leiding van de bijeenkomst was in handen van de presidente, mej. E. A. van Liere. Het nieuwe seizoen zal op 26 augustus geopend worden met een diavertoning van de gebroeders Jacobusse uit 's- Gravenpolder over het vogelleven in de streek. Benoeming ambtsdragers MELISKERKE - In verband met het aftreden van ae ouderlingen J. Ge- schiere en J. Wisse van de gerefor meerde kerk te Meliskerke. werden de heren R Boogaard en Y. Verflage en mejuffrouw L. Koeman gekozen als ouderling. Voor mevrouw M. Tan-Dek ker kwam mevrouw J T. Dekker- Matthijsse in de plaats Verder werd de heer J. Wisse sr. gekozen als diaken. ZU zullen zondag 30 mei door ds. Van Pij- keren in hun ambt bevestigd worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9