Raad Ylissingen akkoord met bouw half-hoge brug Omwonenden van woonwagenkamp Goes voelen zich al jaren in de steek gelaten Gunstige resultaten van veiling Kapelle 'BIJ RIJK AAN BEL BLIJVEN TREKKEN OM HOGERE BIJDRAGE VOOR FINANCIERING PROJECT Vaste data in mosselseizoen M975 tien pet minder misdrijven in Terneuzen BURGEMEESTER HUBER: „WE MOETEN GEDULD HEBBEN" VRIJDAG 28 MEI 1976 BRUG IS VOOR GEHELE REGIO VAN BELANG VLISSINGEN - Dc gemeenteraad van Vlissingen heeft woensdag unaniem een voorstel van b. en \v. aangenomen over het kanaal door Walcheren ten noorden van de PZEM-eentrale een half-hoge brug te laten bouwen. Uit alle fracties Klonk een verheugd ge luid 'omdat het nu dan toch zover is gekomen'. Er werd wel op aangedron gen het rijk te blijven benaderen voor een grotere tegemoetkoming in de kosten, die voor de gemeente Vlissin gen ruim 4,5 miljoen gulden zullen bedragen op een totaalbedrag van 19 miljoen. Burgemeester dl's. Th. J. Westerhout constateerde na de aanneming van hei- voorstel dat dit het eind was van een lange weg van voorbereidingen. „Ik ben het meest verheugd dat met het voortschrijden van de tijd men meer en meer tot het inzicht is gekomen dat de brug niet uitsluitend een Vlissings be lang is. maar het belang van de gehele streek dient", aldus de burgemeester. Zoals gezegd klonk het loflied aan het adres van b. en w. op uit. alle fracties. De woordvoerders beperkten zich ver der tot het stellen van vragen en het maken van korte kanttekeningen, in het bijzonder over de aansluitende verkeersverbindingen. De eerste spreker, de heet A. Hoefkens van de CDA-fractie vond wel dat de brug het begin is van 'een periode in de Vlissingse geschiedenis waarin uiterste soberheid moet worden betracht'. Bij de blijdschap vond hij het toch een be treurenswaardige zaak dat regionale verkeersvoorzieningen door de ge meente moeten worden gefinancierd. „Trek daarom alle registers open bij de hogere overheden" om financiële mid delen beschikbaar te stellen", vond de CDA-woordvoerder. Rijksweg 58 Hij uitte zijn verbazing over berichten als zou de verdere afwerking van rijksweg 58 tussen Nieuwland en Vlis singen - van aansluitend belang voor de brug - worden uitgesteld. Wethou der F. G. Sinit kon er weinig concreets over zeggen: We hebben het ook ge hoord. Het schijnt zich in de bezuin iging van rijkswaterstaat af te spelen. Het college zal nadere informaties inwinnen". Evenals andere sprekers sneed de CDA-woordvoerder ook de Souburgse brug aan. Hij betreurde het dat de Ne derlandse Spoorwegen vinden dat alle kosten voor een nieuwe spoorwegover gang aldaar voor rekening van de ge meente moeten komen. De fietspaden op- en om de brug kre gen ruime aandacht bij de heer Hoef kens. die de verkeersafwikkeling aan de westzijde van de brug beter vond. dan- die. zoals die voor de oostzijde is gepland. Het rijwielpad dat een ver binding tot stand moet brengen tussen het fietspad langs de Sloeweg en de noord-westhoek van de Gildeweg noemde hij een 'denkfout van het col lege' en geen wezenlijke bijdrage van 'het netwerk van fietspaden m onze stad'. Zijn fractie blijft voorstander van spreiding van het fietsverkeer middels een ontsluiting via het Baskenburg- plein. De heer B. Kossen (pvda/ppr) achtte de half-hoge brug van belang voor Miden- Zeeland, ook voor betere moge lijkheden voor ambulance en brand weer om het industriegebied aan het Sloe te kunnen bereiken Reagerende op de opmerkingen van de heer Hoefkens over de rijwielpaden via Baskenburg stelde hij voor deze nog eens te bezien, mede in verband met de rijwielpaden langs de voornaamste aansluitende weg, de Sloeweg. De PvdA/PPR-woordvoerder kon wel achter het financiële dekkingsplan van de gemeente staan, maar hij waar schuwde voor tegenvallers. Het was hem niet ontgaan dat de bouw van de brug financiële beperkingen in andere sectoren met zich mee zal brengen. Hij drong aan op een redelijke verdeling van de lasten. De kosten De WD-er drs. M. Braak wees even eens op het kostenaspect. „Nu nog 4.5 miljoen guklden voor de gemeente Vlissingen. Het rijk heeft Vlissingen wel door de mangel gehaald", zei hij. een PZC-artikel citerend. ..We moeten wat de financiering betreft bij de over heid aan de bel blijven trekken". Hij verzocht het college na te gaan in P. H. Keukelaar nam afscheid van Kon. Maatschap Wilhelminapolder WILHELMINADORP - De heer P. H. Keukelaar nam wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd af scheid als administrateur van de Ko ninklijke Maatschap tussen eigenaren van gronden in de Wilhelminapolder en de Oost-Bevelandpolder. Dit gebeurde tijdens een lunch die hem door de Wilhelminapolder werd aange boden en waaraan deelgenomen werd door het hoofdbestuur, de directie van de Maatschap, stafleden en oud stafleden, administratieve collega's en vele oud-collega's. Tijdens deze lunch voerden vescheï- dene personen het woord en boden ca deaus aan. De heer Keukelaar mocht reeds eerder de gouden medaille van de Maatschap in ontvangst nemen. hoeverre de verfijningsrcgeling voor de gemeenten hier op Vlissingen van toe passing is Blij was de heer Braak dat de minister zijn oorspronkelijk stand punt over het moeten verdwijnen van de Souburgse brug heeft laten vallen. Hij pleitte voor een duidelijke signale ring op de aanrijdingsroutes van de brug. zodat men van de alternatieve route via de Keersluisbrug gebruik kan maken als straks de half-hoge brug 'open' is Met de heer Hoefkens be treurde hij dat b. en w. hadden afge zien van een dubbelrljwielpad over de brug. Ook de lieer J. Kodde (repu) sprak over de gevaren, die er aan een enkel rijwielpad kleven. Hij wilde dat toch B. en w. Vlissingen nemen voorstel wijziging ambtenaren reglement terug VLISSINGEN - Het college van b. en w. van Vlissingen lieeft een voorstel betreffende de wijziging van hel alg- meen ambtenarenreglement terugge nomen. Burgemeester drs. T. J. Wes terhout zei in de gemeentevergadering van woensdagmiddag, dat het voor stel werd teruggenomen voor 'nader overleg met het georganiseerd over leg*. De commissie voor georganiseerd over leg in ambtenarenzaken, waarin verte genwoordigers van de verschillende ambtenarenbonden, had op 21 mei een brief aan de Vlissingse raad gezonden, waarin geprotesteerd werd tegen de gang van zaken. Onderwerp van de wijziging is in feite een nieuwe beden king van de vakantietoeslag voor ge meenteambtenaren, die daardoor wel 100 lager zou worden. Dit heeft al tot fel protest van de vakorganisaties in het land geleid. De commissie voor georganiseerd overleg had zich al op 5 mei tegen het voorstel van b. en w. van Vlissingen gekeerd. In een volgende bijeenkomst van de commissie zou het voorstel van b. en w. nog eens worden besproken, maar de commissie was erg verbaasd, dat het voorstel inzake wij ziging ambtenaren reglement al op de agenda van de raadsvergadering van woensdag stond. Zij schreef dan ook een protestbrief. laten scheiden in twee stroken. Hij was er blij mee dat b. cn w. in hun voorstel hadden gesteld dal een goede aansluiting van dc brug op rijksweg 58 nodig is: „Dit is al eerder door onze fractie be pleit". In de toekomst zag hij - dankzij de brug - de Rooseveltlaan minder druk worden en vroeg zich af of de ver keerslichten daar dan niet konden verdwijnen, iets waar wethouder Smit vooralsnog een vraagteken bij zette, en dit. "een gevaarlijke zaak' noemde. De heer Kodde informeerde ook of er in het zomerseizoen geen tijdsregeling voor de pleziervaart onder de nieuwe brug kon worden getroffen, 'zodat die niet voor iedere mast hoger dan vijf meter, open moet'. Wethouder Smit zei hiernaar te zullen informeren, maar meende dat rijkswa terstaat geen onderscheid maakt, tus sen plezier- en commerciële vaart,. Tunnel De heer W. de Wolf (pvda/ppr) voerde in eerste instantie als laatste het woord. Hij voerde een warm pleidooi vooi een tunneltje onder door de spoorwegovergang bij Souburg, en vond dat NS in de kosten hiervan moeten bijdragen. „Er wordt daar aan een voetgangers- Ahob gedacht", zei wethouder Smit bij de beantwoording. „Te riskant", vond de heer De Wolf. Denk aan de veilig heid van overstekende kinderen Wethouder Smit was zijn beantwoor ding van de sprekers begonnen met te zeggen dat er naar het gevoel van het college 'geen wegen of wikken" is aan het standpunt van de spoorwegen dat degene, die een nieuwe spoorwego vergang wil, een oude moet inruilen of een nieuw e betalen. „Er is nog geen oplossing voor de si tuatie die na de bouw van de brug ont- staat bij de spoorwegovergang in Sou burg. als de Souburgse brug blijft. Ook een tunnel daar zullen we moeten beta len". Sprekende over de fietspaden op en om de nieuwe brug. zei de wethouder dat hij vooralsnog één fietspad op de brug wel voldoende achtte Het dooi de heer Hoefkens gehekelde fietspad van Sloeweg naar Gildeweg wilde hij wel handhaven, 'anders moeten de fietsers een halve kilometer omrijden'. Hij stelde voor om de door de heren Hoefkens en Kossen besproken fiet spadverbinding via Baskcnburgplein nog eens in college en de betrokken te bespreken :Bel trekken „Wij zullen zeker bij het rijk vanwege de financiering van de brug aan de bel blijven trekken", zei de wethouder van financiën de heer G J A M Adan tij dens de beantwoording. Hij vond dal hei. financiële dekkings- Dlan toch wel geslaagd was Enkele jaren geleden was de gemeentelijke bij drage in de bouwkosten van de brug nog op 12 miljoen begroot- Nu is dat 4,3 miljoen geworden, en dat zonder al te groot beroep op andere sectoren te moeten doen om de kosten te kunnen dekken. Dat betekent dat die sectoren nu niet kunnen beschikken over de ex tra inkomsten uit de on roerend goed belasting, die nu in de brug' worden ge stoken", legde de wethouder uit. „De tegenvallers kunnen we niet bereke nen. en op meevallers hopen we", zei deze wethouder, daarmee doelende op de lagere inschrijfkosten voor het werk. die hij niet onwaarschijnlijk achtte, gezien de vraag naar opdrach ten. „We blijven bij het rijk aan de bel trekken, ook waar het een mogelijke toepassing van de verfijningsregeling betreft". Wethouder Smit had nog gezegd dat de raad later een voorstel te behande len krijgt over de aanleg van de voor naamste aansluitingsweg, de Sloeweg, waarvan hij wel hoopte dat deze tege lijk met de brug klaar zal zijn. DEN HAAG - Het bestuur van het produktschap voor vis en visproduk- ten heeft, op advies van zijn mossel adviescommissie, vaste date gebracht in het mosselseizoen. Toln nu toe werden begin- en eindda tum jaarlijks vastgesteld. Met ingang van dit jaar zal het seizoen beginnen op 28 juni. Van die datum mogen de kwekers de mosselen aanvoeren en aan de handel afleveren. De verzending lexporti van verse mos selen zal zijn toegestaan van 12 juli (voorheen 1 juli) af. Het seizoen eindigt op de derde zaterdag van april Aan voer zowel als verzending moet dan worden beëindigd. Deze regeling wordt gezien als een aanpassing van de marktsituatie, zoals die zich in de afge lopen jaren heeft voorgedaan De heer P. Boogert deelde donderda gavond als een van de leden van de mosseladviescommissie desgevraagd mee. dat dit aangenomen adviesd puur als verzoek uit de mosselhandel af komstig is. Dat met het oog op de la tere vaknaties, de moeilijke aanslui ting met de viswinkels In de gesloten tijd krijgen de kwekekers gelegenheid hun percelen schoon te vissen en nieuw mosselzaad te zaaien, terwijl de handel zijn inrichtingen weer op orde kan brengen. Opmerkingen tijdens de bestuursver gadering van de heer Grevenstfette (handel), die in 'gesloten' tijd ook in Nederland mosselen zou willen kopen, worden aan de mosseladviescommissie voorgelegd Vlissinger stal bouwmaterialen VLISSINGEN - De Vlissingse gemeen tepolitie heeft proces-verbaal opge maakt tegen de 28-jarige Vlissinger K J. V„ die van een bouwwerk aan de Trekdijk te Vlissingen voor zo'n 750,- aan bouwmaterialen had weggenomen, ten nadele van een aannemer uit Goes. Naast hout. planken, deurkozijnen en dergelijke nam hij ook zo'n 1500 stenen mee JAARVERSLAG OVER 1975 TERNEUZEN - De Terneuzense gemeentepolitie heeft vorig jaar bijna 10 pro cent minder misdrijven behandeld dan in 1974. Het waren er 682 tegen 754 in het jaar daarvoor, een daling van 9,5 procent. Deze teruggang volgt overigens op een stijging met 16 procent. De daling is in hoofdzaak toe te schrijven aan het teruglopen van diefstallen en doorrijden na een aanrijding. Het rijden onder invloed was met 40 gevallen gelijk aan dat in '74. Deze gegevens staan in het jaarverslag over 1975 van de Terneu zense politie. Het aantal processen-verbaal was vorig jaar 5223, een stijging met 12 procent ten opzichte van 1974. Het ging in de meeste gevallen - 3062 - om verkeersovertredingen. Aan transacties in de politie 11.530. Op 31 december stonden er 1158 vreerrfdelingen ingeschreven. Het aantal verkeersongevallen was 529 (tegen 550 in '74). Er waren 7 aanrijdingen met dodelijke afloop. Van de 360 misdrijven werden er 138 (39 procent) opgelost. Vorig-jaar ging het om 387 misd rijven, waarvan er 185 werden opgelost, een percentage van 46. POSITIEF OVER SAMENWERKING MET TERNEUZEN KAPELLE - De veiling 'Kapelle- Biezelinge cn Omgeving' te Kapelle heeft het boekjaar 1975 afgesloten met een bijzonder gunstig resultaat. Na af schrijving tot een bedrag van ƒ267.000 resteert n.I. een netto winst van ƒ223.000. In 1974 was dat j 303.500. Aan de op 10 juni in hel veilingge bouw te houden algemene ledenver gadering wordt voorgesteld de winst 1975 te bestemmen voor restitutie van 1 procent veilingprovisie waarmede een bedrag van 105.000 is gemoeid en verder voor extra afschrijvingen op emballage tot een bedrag van 118.000 De omzet van de veiling bedroeg in 1975 11.2 miljoen gulden, hetgeen 150.000 minder was dan het Jaar daarvoor. De geringere omzet werd onder meer veroorzaakt door lage op brengsten in de kleinfruitsektor terwijl bovendien zware hagelschade in het gebied van de veiling op 12 september 1975 catastrofale schade bracht en naar schatting ruim 1 miljoen gulden omzetverlies voor de veiling. In het jaarverslag is secretaris A. Nijssen zeer positief over de resultaten van de sa menwerking met de veiling 'Zeeuwsch Vlaanderen' te Terneuzen. Door het veilen van de meeste produkten in Kapelle wordt het éne veilpunt van de centrale veiling zowel voor de handel als telers aantrekkelijk. Toch zegt het bestuur van deze veiling dat de con centratie van de tuinbouwprodukten in Zuid West Nederland nog lang niet voldoende is. De veilmethode is tot nog toe de beste methode gebleken voor een goede prijsvorming en het wordt teleurstellend genoemd dat de tuinbouw in Zuid West Nederland nog steeds met heeft kunnen profiteren of zelfs schade ondervindt van het feit dat de schaalvergroting op het gebied van de afeet niet voldoende is gereali seerd ondanks herhaalde pogingen hiertoe. De arbeidsintensieve klein- fruitteelt in het Kapelse gebied neemt sterk af en het aantal aanvoerders loopt terug. Bijzonder jammer wordt het genoemd dat de Proeftuin voor Klijnfruitteelt in Kapelle per 1 januari 1976 is venvenen. Het aantal leden van de veiling liep in 1975 terug van 562 naai- 514. Uit de vele aanvoeroverzichten blijkt dat bij de appelen de Golden Delicious ver vooraan staat met 46 pet. van de totale appelaanvoer. Op de tweede plaats komt de Cox's Orange Pippin met bijna 15 pet. gevolgd door Goud- reinette en James Grieve met elk ruim 7 pet. De totale appelaanvoer bedroeg In 1975 bijna 8 miljoen kg. Peren wer den er 5.7 miljoen kg aangevoerd. Bij de peren staat de Conference ver aan de top met 38 pet. gevolgd door Doyennë du Cornice met bijna 12 pet. en Précoces de Trévoux met 10 pet Beurrë Hardy, welke in 1974 26 pet uitmaakte van de totale aanvoer var. peren, kwam door een misoogst in 1975 niet verder dan 5 pet. Dat had over- igens wel tot gevolg dat de middenprij: van Beurré Hardy steeg van 30 pet pê: kg in 1974 tot 75 ct. per kg in 1975. D» gemiddelde prijs van de Conference was in 1974 38 ct per kg en in 1975 J5 ct. per kag. De aanvoer van pruimen liep terug van 712 ton in 1974 tot 130 ton in 1975. De middenprijs steeg van 74 ct tot 2.69 per kg. De aanvoer van bramen wai met 452 ton iets groter dan het vorj jaar, maar de gemiddelde prijs daali tot 1,60 per kg tegen het daar dat voor 1,79. Statutenwijzigingen Tijdens de ledenvergadering op 1| juni aanstaande komt ook in behande ling een bestuursvoorstel tot staii- lenwijziging. Dat houdt onder meer in een beperking van de aansprakelijk heid van de leden tot ten hoogste ƒ30.000 Voorts zal de contributie en veiling percentage vastgesteld worden. Het bestuur stelt voor de leden 6 pet ie rekenen met uitzondering van admi nistratief geveilde produkten cn boomgaarden, waarvoor 4 pcL pro vincie betaald moet worden. Gasten moeten 2 pet. meer betalen dan de le den. Bij de bestuursverkiezing zijn d< heren W. A. G. Dekker en J. E. Kole beiden te Wemeldinge, en de heer ff. de Jager te Kapelle, aftredend en her kiesbaar. GEMEENTE INTERESSEERT ZICH NIET VOOR ONZE PROBLEMEN GOES - Ze vertrouwen zo langza merhand niemand meer, de omwo nenden van bet woonwagenkamp aan e Goese Westhavcndijk. Een gesprek met burgemeester mr. F. F. A. Huber van Goes over hun pro blemen legden ze vast op de band. Verslaggevers proberen ze een pa piertje te laten ondertekenen, waarin verklaard wordt dat niets over de moeilijkheden aan de Wes- thavendijk wordt gepubliceerd, zonder de uitdrukkelijke toestem ming van de omwonenden. Op de foto durven ze niet cn ze willen ook geen namen genoemd zien ('an ders krijgen we van die kampbe woners zo de loop van een geweer onder neus geduwd).' Met de politie bellen, ais er strubbe lingen zijn, doen ze ook niet meer. Dal haalt toch niks uit. zeggen de omwonenden. „Weetje watje van de politie te horen krijgt als je belt? Dat het allemaal zo'n vaart wel niet zal lopen, of dat je maar moet ver huizen." De omwonenden van het Goese woonwagenkamp - het gaat om 7 gezinnen - hebben onlangs 'n heuze vereniging opgericht. „In dividueel maakten we niks klaar. Nu staan we sterker." Ze voelen zich bedreigd door de woonwagenbewo ners en in de steek gelaten door het gemeentebestuur van Goes. De omwonenden klagen al jaren over de overlast, die ze van het kamp zouden ondervinden. Hun klachten, de kampbewoners ge bruiken privé-terrein van de omwo nenden als sloopterrein. Verder zouden de kampbewoners overal af val neergooien en verniel .val neer gooien en vernielingen aan- ringen van de omwonenden. Ook zouden de woonwagenbewoners met buksen nogal eens ruiten aan diggelen hebben geschoten. „De kogels vliegen je soms om de oren", roepen de leden van de vereniging van omwonenden." En als je daar wat van zegt, kun je nog een pak op je donder krijgen ook!"" Volgens de omwonenden hebben zij in de loop der jaren tientallen brie ven naar de gemeente gestuurd, waarin zij aandacht vroegen voor hun problemen. „Maar die bneven zijn altijd opzij geschoven op for mele gronden, Of die brieven zou den te laat zijn binnengekomen of ze waren niet juist geadresseerd. „Reactie van burgemeester Huber." Daar is mij niets van bekend. Voor zover ik weet, zijn alle brieven altijd behandeld". De omwonenden heb ben onlangs ook een brief aan het college van gedeputeerde staten ge zonden. waarin zij hun moeilijkhe den uiteen zetten. Het antwoord van g.s. heeft hen totaal niet Kunnen bevredigen. „Ze hebben iets terug geschreven in de geest van: 'het heeft onze aandachtMaar dat is zo'n gemeenplaats.Begin apnl is er een brief naar het ministerie van erm de deur uitgegaan. De om wonenden zitten nog op een reactie te wachten. Gebrek aan interesse De vereniging van omwonenden verwijt het gemeentebestuur een volslagen gebrek aan interesse voor de problemen, waarmee de Westhavendijkbewoners gecon fronteerd worden. In de raadsver gadering van vorige weck don derdag zijn de klachten van de omwonenden opnieuw aan de orde geweest. De omwonenden: „Er wa ren maar een paar raadsleden, die hun mond opendeden. De rest inte resseerde er zich helemaal niet voor. Een van de wethouders zat zelfs op z'n gemakje dia's te be kijken. Nou, dan vraag je je wel af.De sympathie van het ge meentebestuur gaat meer uit naai de woonwagenbewoners dan naar Burgemeester Huber reageert daar op: „Ik heb inderdaad een beetje een zwak voor de kampbewoners. Ik wil ze graag uit de put helpen. Maar ik kan me heel goed voorstellen, dat de omwonenden geen genoegen nemen met de huidige situatie. Die is ook zeer onplezierig. Als ik om wonende zou zijn. zou ik er ook de grootste moeite mee hebbben". De recente uitbreiding van het kamp heeft helemaal kwaad bloed gezet bij de omwonenden. In maart besloot de raad het kamp enigszins uit te breiden om wat verlichting te scheppen in de slechte omstandig heden waarin de woonwagenbewo ners op het Goese kamp moeten le ven. De vereniging van omwonen den: „B. en w. hebben die uitbrei ding er gewoon doorgedrukt. Het is volledig buiten ons om gegaan. En de raad heeft het voorstel pas op het laatste moment gekregen, zodat de raadsleden zich nauwelijks meer konden voorbereiden." Burgemees ter Huber: „Van doordrukken is geen sprake geweest. De situatie van de kampbewoners was slechter, dan die van de omwonenden, ook al is de omgeving beslist niet minder acceptabel te noemen. Maar de toe stand op het kamp was dermate slecht, dat die beslist niet gehand haafd kon worden. Vandaar die uit breiding als tijdelijke oplossing, in afwachting van het nieuwe kamp. En ja. we hebben van te voren de omwonenden daarover niet inge licht. Da's jammer. Het is onze fout." Definitief De problemen in en rond het woon wagenkamp zullen pas definitief tot het verleden behoren, als het nieuwe kamp aan de Deltaweg kiaar is. En dat kan op z'n minst nog wel zo'n anderhalf jaar duren. De omwonenden geloven, dat er een tussenoplossing te vinden is voor alle problemen. „Geef de woonwa genbewoners een behoorlijke sloop- ruimte, dan zijn wij ten minste van die rotzooi af." Maar dat kan niet, zegt burgemeester Huber. „De woonwagenbewoners willen die sloop vlak naast hun wagen hebben. Ze zijn bang, dat het spul anders gegapt wordt. En ruimte in de on middellijke nabijheid van het kamp is er gewoon niet." Nog een wens van de omwonenden: „Zorg voor een goede kampverordening. Zorg voor een kampbeheerder, zodat las- Het woonwagenkamp aan de West- havendijk in Goes: omstrden stukje gebied voor omwonenden. tige figuren van het kamp geweerd kunnen worden." Maar ook dat is volgens burgemeester Huber geen haalbare kaart. „Ik heb er grote waardering voor. de bewoners van het kamp de situatie accepteren, zoals die is Met de wet in de hand kunnen zij bepaalde rechten opei sen. Hei kamp voldoet niet eens aan de meest minimale eisen. Wij kun nen hen dus niets afdwingen. Alles wat we kunnen doen is om geduld vragen." Over de uitlatingen van de omwo nenden, (lat ze zich bedreigd voelen door enkele vechtlustige kampbe woners: „Ik geloof, dat het wel meevalt. Er gebeurt misschien wel 's iets. Maar waar gebeurt dat niet. Ik heb echt geen reden om aan te nemen, dat het zo'n vaart loopt." Tenslotte een bewoner van het kamp over de klachten van de om wonenden: „Problemen, nou, niet dal ik weet hoor. Ja, de kinderen klimmen wel eens ergens in en dan wordt er wel eens wat vernield. Maar dat is toch overal zo? Dat hou je niet tegen. Daar zijn het kinde ren voor Deel personeel ADMZ Terneuzen verhuist tijdelijk naar 'Dethon' TERNEUZEN - Met ingang van vrij dag 4 juni verhuist een aantal perso neelsleden van het 'Administratie! Dienstencentrum Midden Zeeland' (ADMZ) van het kantoor aan de Ter neuzense Van Steenbergenlaan naar de 'Dethon' aan de Industrieweg. De verhuizing is nodig, doordat hel huidige onderkomen te krap is om alle medewerkers onder te brengen. Eea deel van hen neemt nu tijdelijk zijn In trek in de vergaderzaal van het 'De- thoncomplex'. Zoals bekend heeft Ik! ADMZ nieuwbouwplannen. De intfól- ling wil aan de Serlippensslra/ - naast de wilde plantentuin - een to- toorgebouw neerzetten. De bouwcfc missie kwam daarvoor inmiddels ïl een keer bijeen. Het administratie! dienstencentrum, dat evenals de 'De thon' deel uitmaakt van het Sociaal Werkvoorzieningsschap Zeeuwsch- Vlaanderen, houdt zich bezig met het opschonen van gemeentearchieven, het vertalen van rijksarchieven, he: verzorgen van de loonadministratie voor diverse bedrijven en type- en sten- cilwerk. Daarnaast worden er regelma tig medewerkers uitgezonden naar te- drijven en instellingen. ONI-leden krijgen gedeeltelijk gelijk van kamer voor de binnenvisserij TERNEUZEN - De kamer voor dt binnenvisserij vindt dat de gemeentf Terneuzen de leden van de hengel- sportvereniging ONI schadeloos mod stellen voor het feit dat de club niet langer als enige visvergunningen maf uitgeven voor de Otheense Kreek. De kamer is van mening, dat ONI- leden voor 5,- een vergunning moe ten kunnen krijgen. Dat is 7,- minder dan de gemeente Terneuzen wilde be rekenen. Wethouder J. H. Strijbos deelde de be slissing van de kamer woensdagavond mee in de raadsvergadering op vragen van de heren W. de Zeeuw (vvd) en H. F. M. Magermans (ppr/d'66). De kamer tornt niet aan de maatregel van Terneuzen als zodanig. Wie heelt ze bij haar uitspraak het feit in be schouwing genomen dat ONI de laat ste jaren zeer veel vis heeft uitgezet in de kreek en dat de leden daarvoor enige financiële compensatie bij de uitgifte van vergunningen verdienen. Wethouder Strijbos deelde mee. da: Terneuzen het probleem wil oplossc door vergunningen met een voorlof- karakter uit te geven omdat de riefswijziging moet worden goed? keurd door de raad. Het aantal vergunningen dat ONI kt krijgen is ongelimiteerd, „dat kunne er 500 maar ook 1000 zijn", zei ff wethouder. De gemeente heeft nog geen vis uitge zet in de kreek omdat er nog wordt gewacht op een rapport over deze Vlissinger stal rollen touw bij werkgever VLISSINGEN - De Vlissingse gemeen tepolitie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag, omstreeks half vier, de 25-jarige R. J. S. uit Vlissingen aan- gsdiouden, die in het bezit bleek te zijn van twee rollen touw, die liij bij zijn werkgever had ontvreemd. De man werd door de politie gesigna leerd, toen hij op zijn fiets door de Bo- nedijkestraat reed. Een groot pak ach terop zijn fiets trok de aandacht van de agenten. Er bleken de rollen touw in te zitten. Tegen S. is proces-verbaal op gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4