Garnalenvissers bezorgd over Duitse concurrentie Terneuzen maakt weg vrij voor meer offertes centrale antenne Raadslid kritiseert 'sloopwoede' b. en w. binnenstad Terneuzen Mevrouw P. Versluis uit Goes Naaldkoningin Zeeland 1976 CGG wil aan rand centrum Goes terrein voor handelsbedrijven MODEGEBEUREN IN GOES Dijkversterking Noord-Beveland aanbesteed Green Spot zonder prik Nutijdelijkslechts 1,29 VRIJDAG 28 MEI 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen WETHOUDER J. J. STRIJBOS: MULTIVISIE BEANTWOORDDE NIET AAN VER WA CHTINGEN VVD WAARSCHUWT VOOR FORSE SCHADECLAIM VAN BEDRIJF TERNEUZEN - De raad van lcrneu- ien heeft woensdagavond met alleen de stemmen van de v.v.d.-fractie en mevrouw J. M. Doppegietcr-Thiel (c.d.a.) tegen besloten meer bedrijven dan 'Multivisic' een kans te geven of ferte te maken voor de aanleg van een centrale antenne-inrichting. De raad trok daartoe een besluit van juni 1974 in, waarbij de zrotterdamse firma het alleenrecht kreeg. Het raadsbesluit kwam er, nadat wethouder J. H. Strij- bos in een uitvoerig betoog had ge schetst dat 'Multivisie' op vrijwel geen enkel punt aan de verwachtingen van de gemeente had beantwoord. Als hoofdzaken noemde hij het feit. dat bet bedrijf geen open begroting had gepresenteerd. Temeuzen geen vrijheid had gegeven in de keuze van systeem en materiaal en met een tarief uit de bus was gekomen dat te hoog was in verhouding met het aangebo den pakket. Hij vond daarnaast, dat ■Multivisie" zijn opstelling ten aanzien van allerlei zaken opvallend vaak had veranderd. „Ik ben niet bereid om te onderhandelen onder druk van welke zijde dan ook," zei de heer Strijbos „Als de raad wil dat dat wel gebeurt geef ik mn portie wel aan Fikkie In een uitvoerig overizhet van de gang van zaken rond de kabeltelevisie in Terneuzen schetste hij hoe het Rotter damse bedrijf voortdurend toezeggin gen had gedaan en teruggetrtokken. met wisselelende tarieven was geko men en de aanvankelijk toegezegde vrijheid om aan te sluiten op haar cen trale antenne voor houders van ge meenschappelijke antenne inrichtingen ig.a.i's) teniet deed. door te stellen dat er wel degelijk op de c.a.i. zou moeten worden aangesloten als de g.a.i.'s zouden worden uitgebreid of vernieuwd. De heer Strijbos nam het 'Multivisie' verder kwalijk dat de firma besloten gesprekken met raadsfracties had gehad. „Kon het het daglicht niet zien? Dit ligt mij niet lekker." be toogde hij Volgens de wethouder bood het bedrijf in Tilburg 18 kanalen aan voor 10.79 per maand Temeuzen zou er 6 kunnen krijgen voor 12,90. Hij wees er tenslotte op dat zowel Tilburg als Leiden met 'multivisie' hebben ge broken en dat Haarlem op het punt staat dat te doen Schadeclaim Tevoren hadden de raadsleden laten merken in meerderheid achter b. én w te staan, al vond met name de c.d.a dat de wethouder het voorstel om meer offertes te vragen onvoldoende gemo tiveerd had Volgens mevrouw J M. Doppegieter-Thiel onbreekt het b. en w. zelfs volledig aan inzicht in de op bouw van het tarief en de technische kant van de zaak Zij vreesde met dc- heer H de Jonge ivvd.i dat 'Multivi sie' Temeuzen zou aanspreken voor ge leden schade en wenste zich bij voor baat te distantiëren van de gevolgen van zo n claim. De v v d 'er die vond dat de kabeltele visie voor Temeuzen zoetjesaan een 'drama' begint te worden, deed een klemmend beroep op de raad om b. en w. niet te volgen ..Zo'n besluit gaat Temeuzen veel geld en moeilijkhjeden kosten." waarschuwde hij. In tweede instantie zou hij laten weten dat 'Mul tivisie' niet zal aarzelen naar de rechter te stappen om niet alleen de gemaakte kosten maar ook bedrijfsschade ver goed te eisen benevens het geld voor een geding Wethouder Strijbos zag de zaak min der somber ih. Volgens hem heeft 'Multivisie' het college alleen in een brief te kennen gegeven dat de ge maakte kosten moeten worden ver goed. Zijns inziens wijst dat al op het feit dat het bedrijf beseft dat er geen 'Onstandvastig Vordering ontzegd ontruiming weiland in Middenschouwen MIDDELBURG - In het kort geding rond het gebruik van een vijfenhalve hectare groot stuk weiland in de ge meente Middenschouwen heeft de president van de rechtbank de beide eisende partijen de door hen gevor derde ontruiming ontzegd. Deze par tijen, het waterschap Schouwen- Duivcland. eigenaar van de grond en de huidige pachter, die het geding tegen twee onderpachters aanhangig maakten, zijn veroordeeld tot het be talen van de kosten van het geding. De president bepaalde dat de nieuwe pachter, de heer V. bij de Vaate het weiland niet in gebruik mag nemen op straffe van een dwangsom van hon derd gulden per dag. Dit betekent dat de onderpachters, de - straks rijp wordt gebroeders C. M. en J W van de Velde hun vee op het 'omstreden' stuk land p I I mogen blijven weiden. Zowel het wa- D A \rr\ ZT7VI a a \j A/f a dist KaaasoeslUll terschap als pachter Bij de Vaate had- rAiyUL,lS A Air [VIA I\ti I Loco-burgemeester drs. R. C. E. Barbé den een kort geding aangespannen om TERNEUZEN - Het WD-raadslid W' antwoordde ten aanzien van het huis de ontruiming van het weiland te ver- aan de Schependijk dat b. en w. door krijgen. De twe onderpachters, die het het af te breken een raadsbesluit uit- w-eiland sinds 1965 in gebruik hebben, voeren omdat op die plaats een kan- hadden een overeenkomst met de vo- toorflat is gepland. Naar zijn informa- rige pachter, de heer J Stouten. De ties verkeert het interieur van het heer Stouten heeft de pacht echter vo- parid ineen zeer slechte staat (in zou er - jaar 'opgezegd en daarmee zou.'zo minstens 50 tot 60.000 gulden nodig werd namens eisers gesteld, ook een zijn om het belioorlijk'op te knappen.; einde zijn gekomen aan de onderpacht „De situatie is verre van ideaal en dan omdat de wet zegt dat onderpacht druk ik me nog zeer gematigd uit", al- nooit langer kan duren dan hoofd- dus de wethouder, die bekende niet te pacht. Toen het kort geding op 14 mei weten of er veel adspirant-kopers voor jongstleden diende, werd namens de het huis waren. „Bij de gemeente heeft gedaagden aangevoerd dat de pachto- er zich slechts één gemeld". Afbraak van de panden Markt 3 en 5 staat nog niet vast. Daarover zal het structuur plan voor de binnenstad een uitspraak moeten doen „Ik vind uw antwoord pessimistisch zei de heer De Zeeuw. „U creëert onze- W. DE ZEEUW BOOS OVER SLOOP VAN 'WITTE HUIS' nr-7/"i ns~-r\ m/rn hebben verbeterd BEZORGD OVER gemaakt AFBRAAK De heer M. de Putter <pv.da.) schaarde zich volmondig achter b. en w Hij vond dat 'Multivisie een zeer onstandvastige firma' was gebleven Volgens zijn informaties heeft het be drijven grote verliezen geleden en kan dat van invloed zijn op de kapitaals- verwerving en de oplevering van de In stallatie. Het raadslid H. F M. Mager- mans (p.p.r-d'66) zou met zijn twee col lega's van de S.G.P. tijdens de stem ming de zaal verlaten. Tevoren had hij te kennen gegeven dat kabeltelevisie voor p.p.r.-d'66 niet hoeft. De heer W Kolijn van de s.g.p. wilde de garantie dat mensen die niet willen kijken maar toch in een complex zitten dat is aan gesloten op een g.a.i. niet zullen moe ten betalen voor kabeltelevisie We thouder Strijbos kon hem die garantie niet bieden Op een verwijt van me vrouw Doppegieter dat b. en w onvol doende hadden gedaan om met Multi visie' tot een aanvaardbare afspraak te komen of zelfs maar enig inzicht te krijgen in de tariefsopbouw verdedigde hij zich met de opmerking: „Ik sta niet op de markt. We hebben onze plicht gedaan. De eerste offerte heeft 'Multi visie' na een gesprek met ons inge trokken. We zijn ervan uitgegaan dat de tweede serieus was. Als ik wel met 'Multivisie' tot zaken was gekomen had Temeuzen nu voor 15.90 in de maand kabeltelevisie gehad." De heer de Jonge bleef bij zijn mening dat de fout in de hele onderhande lingsprocedure was gemaakt door b. en w. „Het college had met 'Multivi sie' moeten onderhandelen en prijsaf spraken moeten maken en dat niet over mogen laten aan de commissie centrale antenne-inrichting, die er al leen was voor toezicht op de aanleg." GOES - Onder grote belangstelling werd woensdagavond in 'De Prins van Oranje' te Goes de verkiezing Naald koningin van Zeeland 1976 gehouden. Na enkele spannende uren voor de meedingsters naar deze titel werd als winnares mevrouw P. Versluis uit Goes tot weliswaar ongekroonde naaldkoningin van Zeeland gekomen. Bovendien kreeg zij naast de titel een voor naaisters zeker niet onaantrek kelijke hoofdprijs, uitgereikt door de Naaldkoningin 1973, Janny Streng. Deze prijs bestond uit een naaima chine ter waarde van 1000,-. De verkiezing 'Naaldkoningin van Zee land" is een in Nederland uniek mode- gebeuren. georganiseerd door Het Stoffenhuis en Naaicentrum Van Vliet', beide uit Goes, waar alleen zelfge maakte kleding wordt geshowd. Voor de derde maal werd nu deze show geor ganiseerd. waarbij uit een voorselectie, die werd verwezenlijkt door twee lera ressen naaldvakken, van een kleine 80 deelnemers er uiteindelijk 44 overble ven. Deze 44 die circa 65 modellen toonden, dongen mee naar de titel. Een jury bestaande uit 8 personen, waarin onder meer leraressen naald vakken. de Zeeuw vindt dat b. en w. van Ter- neuzen op een onverantwoorde ma nier slopen en dreigen te slopen in de Temeuzense binnenstad. Hij toonde lich in de raadsvergadering van woensdagavond verontwaardigd over dc afbraak van het karakteristieke witte huis op de Schependijk, een maatregel van de gemeente die naar rijn informaties vele honderden Ter- nouzenaren heeft gegriefd en teleur- gcsteld. Volgens de heer De Zeeuw was het huis onlangs nog geschat op j' 100.000.- en bestond er ook interesse om het te ko pen. Hij was van oordeel dat. b. en w. met dit soort rigoreuze praktijken de zaak van de binnenstad geen goed doen. Weinig ingenomen toonde het raadslid zich ook met de aankoop van de pan den Markt 3 en 5. die volgens het voor stel van b. en w. moeten verdwijnen voor een verruiming van de doorgang Markt-De Jongestraat. „Wie heeft die adviezen gegeven? De politie of het bu reau Van Hasselt en De Koning?", in formeerde de heer De Zeeuw Hij vreesde dat door het verdwijnen van de panden het achterliggende wijkje - waar bewoners hun huizen in veel ge vallen op een aantrekkelijke manier KORTGENE - Het hoofd van het bu reau Dijkversterkingen Oosterschelde in Goes heeft woensdag in Kortgenc namens het bestuur van het water schap Noord-Beveland in het open baar aanbesteed het verhogen en ver zwaren van de zeedijken van de cala- miteuze polder Jacoba en van de ca- lamiteuze polder Anna Friso aan de Oosterschelde (bestek NB3/D011). De werkzaamheden moeten uiterlijk 15 november zijn opgeleverd. Er waren 22 inschrijvingen: Hollandse Wegenbouw Zanen BV in Heemstede 1-539.000.-: aannemingsbedrijf CV gebr. Van de Heuvel in Driebergen /1 558.000.-: Zmkcon in Werkendam 1.577.000.-: Wijnands-Werkendam BV in Werkendam 1.592.000.-. aanne mingsbedrijf Schouwen-Duiveland BV m Zierikzee ƒ1.640.000.-: combinatie van BV aannemingsbedrijf J. D. Janse in Middelburg en gebr. Romers BV uit Rozenburg 1.643.000.-, aanncmings- maatschappij Van Oord-Utrecht. NV in Odijk 1.671.000.-: aannemingsbedrijf Oosterwijk BV Rotterdam 1.690.000.-; Boone en Besuyen BV in Goes 1.760.000.-; aannemerscombi- natip Zinkwerken BV in Gorichem 1.774.000,-; BV aannemingsbedrijf L. Poons en zoon in Werkendam 1.775.000.-; Haules en zoon BV in Ke- kerdom 1.795.000.-; aannemings- maatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen BV in Biervliet, 1.815.000.-. De Jager en Klein BV in Oud-Beijerland ƒ1 822.000.-: BV Dekker ui Papend- recht 1.848.000.-; MN O Vervat in Rot terdam 1.850.000.-. A. J. van Haaften BV in 's-Gravenhage ƒ1 870 000.-; CV gebr Van 't Verlaat in Hardinxveld- Giessendam 2.097.000.-; Van den Her- lks aannemingsbedrijf BV in Slied- recht 2.085.000.-. Er waren ook drie alternatieven: Hollandse wegenbouw Zanen BV ƒ1.479.000.-; Haukes en zoon BV 1.747 000.- en 1.777.000.- IN JUNI MET VOORSTEL OP TAFEL VOORSTEL LIJKT EEN REDELIJKE KANS TE MAKEN GOES - De fractie van de CGG gemeenteraad van Goes vindt, dat lomé stelde zich zeer gereserveerd op. CGG-fractievoorzitter Van Ooijen mo tiveerde het. op handen zijnde voorstel zo „De afgelopen jaren hebben we een aantal duidelijke uitgangspunten vastgesteld- In bestemmingsplannen de zijn bepalingen opgenomen, om groene weidewinkels' te weren. Er zijn het gemeentebestuur een soepeler ves- delen aangewezen, waar wel winkel- vereenkomst tussen de heer Stouten en het waterschap niet rechtsgeldig is beïndigd. Dit had een jaar voor het verstrijken van de zesjaarlljkse pacht- termijn moeten gebeuren. De gebroe ders Van de Velde hadden de overeen komst van onderpacht in februari van kerheid in de binnensta.d Ik zou graag dit jaar door de pachtkamer te Zierik- zien dat er wat flexibeler werd ge- zee 'aten vastleggen Op de zitting werkt" s-- - J- Het slopen van het huis aan de Sche pendijk noemde hij 'een dom stukje be leid'. vooral omdat de kantoorflat nog maar in het ontwerp-plan staat. „Het gaat me verschrikkelijk aan het hart "t Is onze binnenstad, mijn binnenstad". Een suggestie van de WD'er om de omgeving van de Markt tot 'instand- houdingsgebied' te verklaren wees de wethouder af. omdat er dan vooruitge lopen zou worden op de met de raad afgesproken procedure voor herstel van de binnenstad. verweet de raadsman van de gebroe ders Van de Velde de heer Stoutedn onbehoorlijk handelen, omdat hij in een brief aan het waterschap tot op zegging van de pachtovereenkomst de heer Bij de Vaate heeft aanbevolen als nieuwe pachter terwijl de laatste hem hiervoor, aldus de raadsman, een som geld zou hebben betaald. Hiermee zou de nieuwe pachter wanprestatie heb ben uitgelokt (het niet meer kunnen nakomen van zijn afspraken met de heren Van de Velde) van de heer Stou ten. tigingsbeleid moet gaan voeren. In de gemeenteraadsvergadering van juni zal de CGG-fractie een voorstel 'vreemd aan de orde van de dag' in dienen, om op korte termijn een ter rein aan de rand van de binnenstad aan te wijzen, waar groothandelsbed rijven - die zich tevens met de detail handel bezighouden - gevestigd mo gen worden. De CGG wil daarbij een uitzondering maken voor detailhandel in kleding, voedings- en genotmiddelen, radio- en televisietoestellen en andere elektri sche huishoudelijke artikelen. De CGG wil ook bedrijven uitsluiten, die 'naar aarden omvang in de binnenstad zijn in te passen, zoals bijvoorbeeld meu belzaken' De christelijke groepering in de raad van Goes heeft al een terrein op het oog: aan de Anthonie Fokker straat en de nog door te trekken Del taweg. CGG-fractievoorzitter J. P G. van Ooijen kondigde dat voorstel woens dagavond aan tijdens een vergadering van de raadscommissie voor ruimte lijke ordening, volkshuisvesting en openbare werken Het voorstel maakt ruimte in de binnenstad is nu eenmaal vestigingen worden toegelaten en zelfs worden bevorderd. Tot zover is alles en pais en vree Maar biij de CGG is een zekere bezorgdheid gerezen of we niet onbewust de ogen sluiten voor de feite lijke ontwikkelingen." Hij betoogde dat Goes geen enkele vestigingsmoge- lijkheid biedt voor detailhandelsacti viteiten. die qua oppervlakte en be voorrading moeilijk in de binnenstad zijn onder te brengen „In de binnen stad is geen ruimte en op het indus trieterrein mogen ze niet komen." Voogens het CGG-raadslid moet Goes dat vacuum' op korte termijn opvul len Want - zo meende de heer Van Ooijen - door de strenge bepalingen, die Goes hanteert, wordt de vestiging van iedere groothandel afgeknapt. „Dan prijs je je als gemeente uit de markt'redeneerde hij. Te wensen over Het CGG-raadslid M. Loeve vulde zijn fractievoorzitter aan: „Het bedrijfskli- maat in Goes laat nogal te over. Goes moet bij blijven. mogelijkheden waren, aldus CGG- raadslid Loeve „Dat is een belangrijk vestigingsareraal. wat we gewoon mis sen. Daar mogen we onze ogen niet voor sluiten." SGP-raadslid A Mafiaars schaarde zich achter de uitlatingen van de beide CGG-raadsleden. Hij meldde, dat ook bij zijn fractie bezorgdheid bestaat japonnen Opvallend was de vaak zeer over deze problematiek Mevrouw L J goede' stofkeuze, waarbij niet zelden mevrouw Hubcr-Schneider en de Naaldkoningin 1973. koos uit de ge showde modellen de beste 10 en deze mochten na de pauze dingen naar de hoogste plaats 's Middags was het werk reeds naal- technisch beoordeeld en punten toe bedeeld. 's avonds werd het algemene beeld onder de loep genomen. Gezegd moet worden dat het peil gemiddeld zeer hoog was. er zaten orginele en be slist zeer op de actuele mode Inge haakte creaties bij. Zelfs intensief bor duurwerk hadden sommige deelneem sters niet geschuwd voor dit modelev tijn. Wat de talrijke aanwezigen konden aanschouwen waren niet alleen Jongere moeders met hun kinderen, broer of zus of kinderen alleen, maar ook ou dere dames en zelfs oma's die met kleinkind voor het voetlicht traden Katoen, niet alleen de populaire de nim-versies. maar ook de seersuckers en de India-achtigen waren ook deze avond een veel verwerkte stof voor di verse modellen We zagen vlotte overalls, leuke boeren- en matrozenkielen, stoere ballle-dresspakkcn. broekjurkjes en lieve romantische jurkjes met veel ru ches gebracht door kinderen en daar naast getoond door volwassenen, ele gante complets, goed alkledende ja ponnen, zomerse doorknoopkurkjes. broekpakken. mantelpakken en lange ADVERTENTIE een redelijke kans. Zowel de fractie voorzitter van de SGP. de heer A. Mal- jaars. als de fractieleidster van de WD. mevrouw L. J. Mol-de Jager, staan er niet afwijzend tegenover. De eerste reactie van PvdA-wethouder L. H de Leeuw was weinig enthousiast. Ook het, PvdA-raadslid ing. J. A. Sa- erg beperkt en moet ten dienste blijven van de detailhandel. We zullen aan de rand van de stad andere vestigingen mogelijk moeten maken." Volgens de heer Loeve zijn er de afgelopen tijd zo'n tien bedrijven geweest, die zich in Goes hadden willen vestigen Dat is al lemaal niet doorgegaan, omdat er geen DUITSERS PASSEN EEG BODEMPRIJSREGELING NIET TOE DIT JAARSTUKKEN MEER KILO'S DOORGEDRAAID DEN HAAG - De Nederlandse garna lenvissers maken zich zorgen over Duitse concurrentie. In de maanden januari tot en met april van dit jaar zijn 156.000 kilo's Nederl andse garnalen doorgedraaid, tegen slechts 158 kilo in dezelfde periode een jaar geleden. De prijzen liggen nu ook veel lager. Voor zitter B. de Jonge van het produkt- schap voor vis en visprodukten ver telde dit in de woensdag gehouden be stuursvergadering. De Duitse garnalenvissers. zo legde hij uit. leveren garnalen op contract aan Duitse handelaren. Wat ze na nako ming van dat contract nog over heb ben verkopen ze beneden hun con tractprijs naar Nederland. In Duitsland wordt de EEG- bodemprijsregeling niet toegepast, in Nederland wel. De mogelijkheid be staat dus dat Duitse garnalen hier af gezet worden beneden de voor de Ne derlandse garnalen geldende bodem prijs van 2,32 per kilo. De voorzitter noemde vermindering van de aanvoer als een middel om de prijs weer wat op peil te krijgen De vissers proberen echter juist de lage prijzen wat goed te maken door meer aan te voeren, met het gevolg dat cie prijs laag blijft. De producentenorgani satie die voor uitvoering van de bo demprijsregeling zorgt heeft de daarbij behorende heffing verhoogd, maar ook dat heeft niet tot aanvoervermindering geleid Voorzitter De Jonge sprak van „een ongezonde situatie, die we gezond moeten zien te maken" Hij zou onder meer graag willen dat er een voor de hele EEG verplichte bodemprijsrege ling kwam Het produktschap en het vissenjschap hebben samen contact opgenomen met het ministerie van landbouw en visserij om te trachten tot een oploss ng te komen Het bestuurslid Bakker vertelde dat er ook concurrentie uit Denemar ken op komst is. Daar gaat men met door Nederlanders ingerichte schepen aan de garnalenvisserij beginnen. Hei bestuurslid Grevenstette 'handel) noemde de Duitse garnalen beter dan de Nederlandse. Het zinde hem verder niet dat in Scheveningen geen kleine garnalen mogen worden aangevoerd en in Zeeland wel In Scheveningen is er volgens hem ook een afeetmogelijkheid voor. In Scheveningen. legde men uit. aoen de vissers wel mee aan de gedeeltelijk door de EEG gefinancierde Doaempnjs- rcgeling. waarvoor alleen garnalen bo ven een bepaalde nnnimummaat in aanmerking komen. In Zeeland is men buiten de bodemprijsregeling geble ven; men kan er dus kleinere) garna len aanvoeren, die in België goede af zet vinden. De heer M Siereveld van Zevibel deelde donderdagavond desgevraagd mee. dat de Nederlandse producente norganisatie al een aantal jaren gele den heeft bepaald dat in plaatsen 'be neden de waterweg' van 6,5 millimeter zeef mogen worden aangevoerd en ver kocht „De garnalen die boven de waterweg worden aangevoerd", aldus de heer Siereveld. „hebben een doorsnee van 6.88 mm. vaak gemakshalve met 7 mil limeter aangeduid. Die mogen geen garnalen van 6,5 mm aanvoeren". De reden daarvan is. zo voerae cie heer Siereveld aan. dal in het noorden van het land meer aanvoerplaatsen en dus meer garnalenvissers zijn Bene den de waterweg worden alleen garna len aangevoerd in Coiijnsplaai. Bres- kens en Goeree en heeft men kleinere quantums. De heer Siereveld. die zijn grote be zorgdheid uitsprak over de toevloed van Duitse en straks waarschijnlijk ook Deense') garnalen, zei dat de vis sers die 6.5 mm garnalen aanvoeren 'met meer dan 600 kg.per week per schip krijgen overbrugd bij door draaien". Dat gebeurt tegen de mini mumprijs van 2.32 Degenen die 7 mm vissen krijgen een bepaalde subsi die uit de 'EEG-pot' en dan over de ge hele vangst 32 cent per kilo over brugd. Mol-de Jager was hel eveneneens in grote lijnen eens met de visie van de CGG-vertegenwoordigers. „We kunnen nu eenmaal niet voorbij gaan aan het feit, dat er groothandelsbedrijven zijn, die ook ergens een plaatsje moeten hebben. „PvdA-raadslid ing. J. A. Sa lome maakte duidelijk wat overrom peld te zijn door de betogen van de woordvoerders van de CGG-fractie. „Het verbaast mij een beetje". Vol gens de heer Salomé zijn de gezicht spunten van de CGG-woordvoerders niets nieuws. Hel PvdA-raadslid meende, dat de CGG soortgelijke ver halen had opgehangen, toen de uit breiding van de Agrimarkt op het in- dudstrieterrein "Zuid-West" in oktober van het vorig jaar in de Goese ge meenteraad aan de orde kwam. Het PvdA-raadsiid vreest een herhaling van die discussies. Gevaren Wethouder De Leeuw liet duidelijk blijken weinig voor het voorstel van de CGG te voelen. Hij wees er weer op. dat alle mogelijke instanties waar schuwen voor de gevaren die er aan verbonden zijn. wanneer de detailhan del toestemming krijgt zich buiten de stad te vestigen. Volgens de wethouder zijn b. en w. druk bezig met het zoeken naar oplossingen voor de problemen, die de woordvoeders van de CGG- fractie signaleerden. Hij was het abso luut oneens met de opmerking van het CGG-raadslid Loeve. dat Goes een on- ginstig vestigingsklimaat heeft. Vol gens de wethouder wordt Goes her haaldelijk als voorbeeld genoemd van een gemeente waar op dit gebied een juist beleid wordt gevoerd. De heer De Leeuw was weinig onder de indruk van het aantal bedrijven, dal zich - volgens CGG'er Loeve - in Goes had willen ve- sigen. maar daartoe geen mogelijkhe den had. „Het is nog maar zeer de vraag of daar in Goes behoefte aan be staat. Als al die bedrijven wel de kans hadden gehad, dan zou waarschijnlijk een 'overbevolking' zijn ontstaan. En daar moeten we toch ook zeer voor op passen." Wethouder De leeuw be toogde voorts, dat de problematiek, die door de CGG-raadsleden werd aangesneden, een andere bestudering vereist. Volgens de heer De Leeuw was het woensdagavond onmogelijk een 'duidelijk gemarkeerd antwoord te ge ven op wat wij op het ogenblik aan het doen zijn op dit gebied'. Als de CGG in juni met het voorstel komt, wordt de Goese gemeenteraad binnen vrij korte tijd opnieuw gecon fronteerd met de problemen rond de vestiging van detailhandel buiten de stad. Eind vorig jaar ging het om de uitbreiding van de Agrimarkt. De raad hechtte toen met elf tegen tien stemmen goedkeuring aan de uitbrei dingsplannen van het grootwinkel bedrijf. De fractie van de PvdA heeft tegen dat besluit beroep aangetekend bij gedeputeerde staten. De PvdA- statenleden M. Antonisse. N'. Filius en A. C. van Overbeeke stelden enkele maanden geleden vragen aan g.s. Zij meenden, dat geen goedkeuring mag worden verleend. Het college van ge deputeerde staten heeft de vragen nog steeds niet beantwoord meerdere stoffen als ruiten en strepen doordacht een eenheid vormden. Ook deze avond zagen we een voorkeur voor rood. wil en blauw met daarnaast wat groen, lila en tere pastels in bloemdessin. Na de jurering, die door de hoge kwa liteit zeer moeilijk bleek, kwamen de volgende tien modellen in de finale' Angeliqué Rentmeester uit Ovezan- de. Zij droeg een groene overall die ge heel gegarneerd was met een bloemet- jesstofje. terwijl ze een grappige bij passende pet met grote klep droeg Mevrouw T. de Vries uit Goes toonde een complet bestaande uit rokfolouse en taillejasje in een rode stof met witte krijtstreep Mevrouw Lobbezoo uit Goes kwam met drie dochtertjes het podium op fleuren in groene zomerjurkjes en de gevlochten schouderbandjes aan de kinderjurkjes waren erg actueel. Wllbert en Marjo Geys uit 's- Heerenhoek droegen beiden een rpor- tieve overall. Voor haar één uit India- katoen in rood. voor hem eén in een stoere groene tint. Plona Driedijk uit Lewedorp kwam heel modebewust in een witte jeans/tuinbroek met kort blouson- jasje. Daaronder droeg zij een geruit T-lijn bloesje, terwijl de ruit-stof als garnering o.a. aan het jasje en als cein tuur op de broek terugkeerde. Zij be haalde met dit geheel dan ook de tweede plaats. Mevrouw C. van Schaik uit Goes liet al haar talent zien in een beige linnen japon met jasje, waarbij de japon een randgamering had van kunstig gebor duurde bloemen. Mevrouw M. Comelisse uit Yerseke behaalde de derde prijs met haar ge tailleerde mantelpak met kokerrok. Het jasje met grote revers, de rok met diepe loopsplit en dit gemaakt van 'n donkerblauwe stof met rode haar- streep Mevrouw P. Versluis uit Goes droeg de winnende combinatie uit India- katoen die bestond uit een rode japon met slank verwerkte plooirok, terwijl aan het bovenlijf een eigentijdse gar nering was aangebracht van houtje touwtje knoopjes. Het bijpassende streepblazerlje rechtvaardigde beslist de eerste prijs. Mevrouw C. Polfliet uit Goes kwam in de finale door haar lange aqua- kleurige gebloemde avondjapon met verhoogde taille-lijn en kelkmouw op ellebooglengte. Mevrouw A. van der Berge uit Nieuw- en Sint Joosland tenslotte toonde een bruidsjapon van een door zichtig gebloemde stof in een grijsach tige tint met groen bloemdessin. De mouwen waren klokkend, de lange strikceintuur kwam vanuit de zijnaad Zeer zeker kunnen we zeggen dat Het Stoffenhuis en Naaicentrum Van Vliet hebben gezorgd voor een goed georga niseerde show die mede door vele vaardige en ijverige thuiswerksters een succes genoemd mag worden. De avond werd vakkundig aan elkaar gepraat door de heer J. H. van Stee. Op de foto een beeld van de wedstrijd om de titel Naaldkoningin van Zeeland 1976.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 37