«m SSuis stort na rust ais kaartenhuis ineen: 11-3 Jong Oranje: wel zege op Russen maar toch geen finaleplaats 1-0 Cruijff: 60.000 dollar voor twee wedstrijden Ruim duizend wandelaars waren donderdag actief in Kruiningen VAM VLET KASSINK WONNEN PROLOOG OLYMPIA'S RONDE M0SER NIEUWE LEIDER IN RONDE VAN ITALIË Jeugdrenners reden in Goes Voetbaltoernooi vv Hontenisse Apollo toernooi BRESKENS Al WIET EEN BEEN W H00FDKLAS Van Riel nam afscheid J. VAN DE PAREL VAN WANDELCÜMITE GEHULDIGD VRIJDAG 28 MEI 1976 SLUIS - Dc merkwaardige hang naar avontuurlijk, maar veel te riskant voetbal, is Sluis gistermid dag in het bekerduel tegen Nieuw Lekkerland noodlottig geworden. Verder bekeren zat er na het eerste half uur al niet meer in. gewoon omdat Nieuw Lekkerland kwalita tief heel wat meer in huis had. Maar het taktisch falen vooral na rust. liet Lekkerland uiteindelijk toe tot 11-3 uit te lopen en dal be tekende voor Sluis na de uitschake ling van Yerseke. Chrislandia en Meeuwen toch wel een nadrukke lijke afgang. Sluis had een excuus: de KNVB had deze bekerwedstrijd pas vorige week gepland op Hemelvaartsdag Het impliceerde voor Slms dat zo wel trainer Vancaille als de volgend seizoen in dienst tredende Roel Kattouw verstek moesten laten gaan Dat gemis aan een leiding ge vende figuur was er waarschijnlijk ook de oorzaak van dat veel spelers voor rust, toen er nog hoop leefde, wat al te kwistig met hun krachten omsprongen. De hele ploeg stortte na rust als een kaartenhuis in el kaar en was een gemakkelijke prooi voor de bij vlagen oogstrelend voet ballende aanvalslinie van Lekker land. Nieuw Lekkerland-traincr Jan Ra- venschot (een oude bekende van het Zeeuwse voetbal. Hij was in dc jaren 30 trainer van Middelburg) zei na afloop over het voetbal dal Sluis speelt: „Er lopen beslist aar dige voetballers bij maar er zit veel te weinig verband in. Ze denken al leen aan aanvallen en de defensie wordt totaal verwaarloosd". Toch kon Sluis het voor rust nog wel aardig bijbenen. Het nam zelfs een voorsprong toen Gon van de Burgh een hoekschop van Cor Len- sen in eigen doel kopte. Nadat Dick van Heist al een zeker gelijkmaker had voorkomen door schitterend te reageren op een kopstoot van Arie van der Ham kwam Lekkerland echter pas goed in de wedstrijd. Toen bleek ineens ook hoe slecht Sluis zich defensief organiseerde Typerend daarvoor waren de eerste twee treffers. Zowel Hugo Boel als Arie van der Ham ondervonden geen enkele tegenstand bij hun in dividuele pogingen en scoorden kinderlijk eenvoudig. Net na rust legde Lekkerland de basis voor de latere monsterzege. Sluis kwam nog terug tot 4-2 toen Martin Boekhout (ingevallen voor Ton Smits) een leuke solo-actie van Cor Lensen af rondde. Dat. was na een kwartier spelen. Daarna vielen de doelpun ten met de regelmaat van de klok: Hugo Boel gaat alleen door en scoort 5-2. Hugo Boel. uitstekend gelanceerd door Van der Ham schiet gemakke lijk in (5-3): Hans Vercauteren. beste man bij Sluis, maakt gebruik van een ver slapte concentratie bij Lekkerland (6-3): George de Boef antwoordt met een geweldige knal (7-3): George de Boef na solo (8-31: weer George de Boef. nu op aan geven van Van der Ham (9-3): Van der Ham rond schitterende aanval beheerst af (10-3). Van der Ham. nog maar eens he lemaal alleen (11-3)- Bij Sluis was men na afloop una niem in het oordeel- ..Dit was een geweldige ploeg. Misschien hadden wij er wat meer doelpunten tegen over kunnen stellen als Jaap Ras erbij was geweest. Maar winnen van zo'n tegenstander, nee. dat lukt ons nooit. Daar komen we gewoon klasse voor tekort. SCHEVENINGEN (ANP) - De sterk- sten hebben gewonnen. De eerste truien in de 25ste Olympia's Ronde van Nederland waren voor Leo van Vliet en Arie Hassink. Het tweetal uit de Amstelploeg won donderdagmid dag op de winderige Schcveningse boulevard de koppeltijdrit, de proloog van het grootste nationale wïelere- vencment in Nederland voor ama teurs. Slechts twee seconden bedroeg hun winst op Lubberding en Van Ge- rwen en maar zes tellen op het derde doo Lugtcnburg en Jacobs. Leo van Vliet, die als eerste over de streep kwam na de korte maar lood zware rit over 4700 meter trok de eerste oranje trui aan van het zilveren even ement. Arie Hassink die zijn jonge vluchunakker op de streep liet voor gaan. kreeg het 'groen' van het pun tenklassement. Van Vliet en Hassink zijn geen toeval lige winnaars Zij immers vormden het enige duo dat compleet in de Olympi sche selectieploeg van bondscoach Joop Middelink is opgenomen, een kerngroep die in de laatste weken steeds nadrukkelijker het beeld van de nationale koersen gaat bepalen. De twee Amstel-rijders zetten tevens GOES - De jeugdcommissie van tic Zeeuwse ren- en toerclub Theo Mid delkamp hield zaterdag wedstrijden voor de jeugd. Naast jeugdreimertjes van deorganiserende vereniging na men daaraan ook coureurtjes uit Zeeuwsch-Vlaanderen deel. De uitslagen luiden: 8 jaar: 1 Marlon Rammeloo. Philippine; 2 Eric de Win ter, Goes; 3 Jacqueline Schoremans. Axel. 9 jaar: 1 Brigitte Tieleman, Kloosterzande; 2 Bert-Jan Harte. Mid delburg. 10 jaar: 1 Charles de Caluwé. Sluiskil; 2 Angelo Dieleman, Biervliet. 11 jaar: 1 Mario Rammeloo. Philippine: 2 Jean-Luc Groosman. IJzendijke: 3 Wim Hamelink, Hansweert. 12 jaar: 1 Carlo Steel, Axel. 2 Mare de Dobbelae- re. IJzendijke. 3 Robbie de Vos. Phi lippine; 4^ Henk Smits, Axel; 5 Michel Rlsseeuw. Temeuzen; 6 Ronnie Scho remans. Axel. 13 jaar 1 Amold Claeys. IJzendijke; 2 Karei van Goethem. Kloosterzande: 3 Bennie Tieleman. Kloosterzande; 4 Peter van Acker. Koewacht; 5 Frans Sandee, Goes, 6 Ronny van Overveld, Middelburg. 14 jaar: 1 Adri de Maasschalk. Axel: 2 Ronald Harte. Middelburg; 3 Rob Bij- vank. Sas van Gent; 4 Frank Pijcke, Sas van Gent; 5 Johnny van Hoorn. Kapelle. 6 Ko Eversdijk, Kapelle: 7 Wemer Verbiest, Koewacht: 8 Wim Hamelink. Temeuzen, 9 Ronald van Hoorn. Axel. een traditie voort. In de eerste plaats de gewoonte van Arie Hassink om prominent te rijden in het voorspel van de tour. Eerder trok hij na de prologen van Mill (1972) en Mijdrecht (1973) de trui van de aanvoerder van het klas sement aan. Amstel volhardde ui het gebruik om in Olympia's Ronde ten minste een dag de leider van het klas sement in zijn ploeg le hebben Het winnende paar had zich uitste kend voorbereid op de moeilijke eerste kilometers van deze ronde Van Vliet, pas twintig jaar en debuterend in de KLOOSTERZANDE - Morgen (zater dag) houdt de voetbalvereniging Hon tenisse een zeer sterk bezet toernooi voor eerste elftallen. Van de partij in Kloosterzande zijn: Amemuiden, Hon tenisse. HW '24, Kapelle, Kloetinge, RCS. Wemeldinge en Zaamslag. Het toernooi begint om twaalf uur. Het toernooi voor eerste elftallen wordt gehouden in het kader van het Lentefeest in Kloosterzande dat geza menlijk is georganiseerd door de voet- balclub Hontenisse en de handbalver eniging Hontenisse. Behalve de voet baltoernooien is er een grote fancy-fair op touw gezet In het kader van het Lentefeest spelen vrijdagavond de families Van Kruijs- sen en Vervaet tegen elkaar een voet balwedstrijd op het gemeentelijk sportterrein. Het geheel wordt zondag afgesloten met een toernooi voor lagere elftallen dat om twaalf uur begint en waaraan wordt deelgenomen door: Axel, Bres- kens, Clinge, Goes, Hontenisse, HVV '24, Steen en Walcheren 's-GRAVENPOLDER - De voetbalver eniging Apollo '69 houdt (morgen) za terdag het jaarlijkse Van Hoeketoer- nooi op het sportveld aan de Lange- weg te 's-Gravenpolder. De winnaar van vorig jaar. Yerseke II, zal de beker moeten verdedigen tegen Luctor H, Kwadendamme I. SVD I. Heinkenszand II en Apollo II Het toernooi begint om 12.30 uur. RILLANDIA SMASCHERS f'ZLLAND-BATH - De badmintonver eniging Rillandia Smashers houdt morgen (zaterdag) in het gemeentelijk gymnastieklokaal aan de Cromvliet- straat te Rilland-Bath de jaarlijkse clubkampioenschappen. De wedstrij den beginnen om 10.00 uur en duren tot 18.00 uur KLRKRADE - Door in «le halve finale met slechts 1-0 van jong-Rusland te winnen is jong-Oranje woensdaga vond in Kerkrade uitgeschakeld voor dc Europacup voor landenteams on der de 23 jaar. De Russen wonnen het eerste duel in Moskou met 3-0. Het enige doelpunt dat Bert van Marwijk in de 52e minuut uit een vrije schop scoorde kwam te laat om de massaal verdedigende Russen van een finale plaats af te kunnen houden. In haar allerlaatste wedstrijd (de UEFA start volgend seizoen met een toernooi voor landenteams onder de 21 jaar, waaraan Nederland overigens niet mee zal doen) is jong-Oranje er bijna niet In geslaagd het 'ijzeren verdedi- gingsgordijn' van haar opponent te doorboren. Nederland stortte zich na het eerste fluitsignaal van de Zwitserse arbiter Rachne ogenblikkelijk met een grenzeloos enthousiasme in de aanval, maar liet fantasie en inventiviteit in de kleedkamer achter. Voortdurend werd het hoofd van de lange Dick Nanninga gezocht, maar voorstopper Sarnisian gaf de Roda JC-spits geen enkele schijn van kans Bovendien speelde bij jong-Rusland Davio Kipiani een uitgekookte partij voetbal, en groeide met Wim Meut- stege van Sparta uit tot de beste speler van het veld. Kipiani ontregelde de simpele aanvalspatronen van jong- Oranje met speels gemak, en deinsde er niet voor terug om vanaf de midden lijn op zijn keeper terug te spelen. De 8500 toeschouwers in Kerkrade (ADVERTENTIE) moeten zich dan ook heel wat anders van deze wedstrijd hebben voorge steld. Het meeste gevaar van jong- Oranje moest eigenlijk uit de hoek schoppen komen. Zestien mochten de Oranjehemden er nemen, tegen de Russen slechts één. De Russische doelman Radaev durfde op het glad geregende veld geen enkel risico te nemen. Hij stompte alles, maar zelden wist jong-Oranje van de rebound te profiteren, VLISSINGEN - Breskens Al heeft een schitterende en onverwachte prestatie geleverd in de promoticcompctitie voor twee plaatsen in de Zeeuwse ju niorenklas. Na een ruime 14 uitovcr- winning op Hontenisse Al vorige week versloegen de jeugdige Brcs- siaanders op Hemelvaartsdag het sterk geachte Middelburg Al: 2-1. Breskens Al staat nu al met één been in de hoofdklas. Hontenisse AI lijkt het niet te zullen maken, want na de eerste nederlaag tegen Breskens AI werd tegen Mevo A I geliikgespeeld. 1-1. Breskens Al 2 2 0 0 4 6-2 Middelburg Al 2 10 12 3-3 Mevo Al 10 10 1 1-1 Hontenisse Al 2 0 1112-5 RoburAl 10 0 10 1-2 Programma zaterdag aanstaande: Mevo Al - Robur Al il5.00(. Middel burg Al - Hontenisse Al 115.00). In het begin van de eerste helft gaven schoten van Jan van Dijnsen en Hugo Hovenkamp nog enige hoop op een vroeg doelpunt, «lat «Ie spelers moed moest geven voor een succesvolle ein dafrekening. Naarmate «1c goals ech ter uitbleven, werd het spel van jong-Oranje chaotischer. Met name in de verdediging (Van Rijnsoever. Aratz en Balkestijn) bleef men doelloos naar een geschikte opening zoeken. Nadat Henk van Leeuwen en Nanninga in de eerste minuten van «le tweede helft mogelijkheden om «1e score te openen lieten liggen, schoot in de 52e minuut Bert van Marwijk uit een vrije schop uiteindelijk toch raak. Even leek Oranje te gaan vlammen, maar al gauw was de schwung uit het Neder landse spel. IVrij eenvoudig weerstond de Russi sche jeugd de dreiging van hun tegen stander. Daarbij kwam Nederland zelfs nog een keer goed weg toen Wim Meutst.ege een kopbal van Kipiani voor doelman Leen Bart. van de lijn haalde De Zwitserse arbiter Rachne. die te veel overtredingen van de Neder landers ongestraft liet, terwijl hij weinig mededogen met de Russen kende, gaf nog drie gele kaarten weg Petrenk"' Gorboneov en N inninga Een geïrriteerde bondscoach George Knobel vond na afloop dat de wed strijd hem niet was tegengevallen. „De jongens hebben er keihard voor gei knokt, Dat we de Russische verdedi gingslinie niet hebben kunnen open breken. Is inderdaad een gebrek aan ideeën in ons elftal geweest Maar ik heb weinig van het beroemde Russl- sche voetbal gezien. Vergeet niet. dat ik nog steeds enkele spelers mis door ge- maakte afspraken met de clubs. Hebjc die erbij, dan loopt het misschien iels anders" Kees Kist van AZ. die deze week rond hoopt te komen met zijn club: „Di Russen hebben me nauwelijks gefe poneerd. Ze hoefden niets te doen. A) les ging de tribune in, of ze lieten t bal rustig over de lijn lopen. Maar* we zijn natuurlijk wel uitgeschakeld De visie van Wim Meutstege kloa heel wat aannemelijker: „We hebbent, gehaast gespeeld. Toen dat eerst doelpunt zo lang uitbleef, werd de dwl steeds groter. Bovendien was het mr het gladde veld erg moeilijk de voor hoede met lange ballen aan te spek Na die goal van Bert van Marwijk bl« er voor ons nog te weinig tijd over" RILLAND - Tijdens het op Hemel vaartsdag gehouden toernooi van Ril landia is afscheid genomen van trainer Adrie van Riel. De Middelbur ger Van Riel heeft na vijfjaar Rillan dia een punt achter zijn trainerscar rière gezet. Voorzitter Rijnberg van de jeugdcom missie bedankte Van Riel voor zijn in zet voor de jeugd en namens de eer- ste-elftalspelers sprak Jan Blok. Hij bood de scheidende trainer een cadeau aan en mevrouw Van Riel bloemen. Rillandia-voorzitter Deusing tenslotte huldigde Van Riel niet alleen voor zijn trainerscapaciteiten, maar sprak ook zijn bewondering uit voor het vele werk, dat Van Riel daarnaast allemaal voor Rillandia deed. „Je was eigenlijk een soort geestelijke vader", aldus Deusing. Hij bood Van Riel ook een geschenkenbon aan en mevrouw Van Riel weer bloemen. Intussen heeft Ril landia zijn vroegere oefenmeester Jan Meesters weer aangenomen. OSTUNI (AFP/REUTER) - Op de ze vende dag van de Runde van Italiè hebben de tot dusver succesvolle Bel gen een vernietigende nederlaag gele den. Uitgerekend op hel parkoers waar op 5 september om de wereldti tel wordt gestreden in Ostuni bij Bari, deelden de 'buitenlanders' onder lei ding van Francesco Moser harde klappen uit. Hel gebeurde in een tijdrit over 37 ki lometer Francesco Moser. de grootste belofte van de Italiaanse wielersport, won de rit tegen het uurwerk met ze ven seconden voorsprong op de 34- jarige Felice Gimondi. Na de Noor Knudsen, de Deen Ritter en de Zwitser Ronald Salm kwam de eerste Belg pas op de zesde plaat: Johan de Muynck met een achterstand van 43 seconden. Eddy Merckx verloor 55 seconden. Ro ger de Vlaeminck 61 seconden. Francesco Moser is door zijn zege in de tijdrit de nieuwe leider van het klas sement geworden. Hij hij heeft zeven seconden voorsprong op Gimondi en 40 op De Munck. woensdag etappe winnaar. die net als in de Ronde van Romandië een sterkere indruk maakt dan zijn kopman Roger de Vlaeminck. die zich dit seizoen in opdracht van zijn directeur geheel op het grote ron- denwerk heeft toegelegd. De Vale- minck leerde vorig jaar tijdens de OSTUNI - De Italiaan Francesco fa ser heeft de zevende etappe rate Ronde van Italië - een tijdrit owr 57 kilometer - geioonnen. De //alioon legde de afstand afin 50 min. en lSm ronde, trainde geregeld op het par koers. Niettemin reed hij in de vroege middag drie keer het rondje, waar de wind vrij spel had. de bochten soms tot een minimale snelheid dwongen en hopen stuifzand de doorgang vaak moeilijk maakten. De ronde kon zich geen beter begin wensen. Onder deze omstandigheden moesten de sterksten voor in het klas sement eindigen Slechts negen kop pels bleven beneden de grens van ze ven minuten en tot die sterksten be hoorden ook de oude prof Piet Hoek stra. Bas van Lamoen. Ad Prinsen en Peer Maas. Hans Langerijs. de winnaar van vongjaar. Adrie van Houwelingen en Frits Pirard De uitslag van de op Hemelvaartsdag verre den proloog te Scheveningen luidt 1 Van Vliet-Hassink (Amstel) 6.48; 3 Lubbertling- Van Gerwen (Van Erp» 6.50. 5 Luglenburg- Jacobs (Michetin) 6.54; 7 Koereen-Hoekstra (Batavus) 6 56. 9 Van Lamoen-Kuys iBata- vus) 6 57: 11 Prinsen-Maas (Sokai 6.58; 13 Huisjes-Langerijs (Soka) 6.59. 15 Ter Harmsel-Pirard (Amstel) 6.59: 17 Adrie van Houwelingen-Hilberink (Amstel) 6 59: 19 Jan van Houwelingen-Kuiken (Militairen) 7.01 RIO DE JANEIRO (AP) - Johan Cruyff heeft donderdag in Rio de Janeiro gezegd dat hij graag voor een Braziliaanse club zou willen spelen wanneer er maar geld genoeg op tafel komt. De Nederlandse voetballer kwam woensdag met zijn vrouw Danny in Brazilië aan voor twee vriendschappelijke wedstrijden in Rio de Janeiro en Sao Paulo. Voor deze twee wedstrijden krijgt Cruyff 60.000 dollar. Hij wordt opgesteld in een selectie uit de-rest- van-de-wereld, die op 30 mei en 6 juni aan treedt tegen clubs uit Sao Paulo en Rio. Cruyff zei dat hij in juli 1977. wanneer zijn driejarig con tract met Barcelona afloopt, vrij is om het beste aanbod aan te nemen. In eerste instantie denkt hij eraan om naar Nederland terug te keren. Hij voegde eraan toe dat hij zijn plannen altijd nog kan veranderen wanneer hij een aanlokkelijk aanbod uit het buitenland krijgt. Tenslotte zei Cruyff niet van plan te zijn om in 1978 deel tc nemen aan de wereldkampioen schappen in Argentinië, zelfs niet wanneer Nederland zich voor de eindronden plaatst: „Mijn lichaam doet het nog steeds goed. maar mijn geest wordt een beetje moe". Ronde van Italiè ivierde) en de Rond: van Zwitserland (eerste) zijn mogelijk heden als ronderenner ken» Daarom legde hij zich er dit jaar gchRl op toe. Tijdens de eerste zes etappe leek de wedstrijd geheel naar wensif verlopen, maar in de tijdrit bleek dal De Vlaeminck misschien toch wel le kort schiet Na deze tijdrit komende bergen. Misschien komt er een nieuwe verrassende ontwikkeling. De uitslag van «le woensdag verredfa etappe van Cosenza naar Matera over te afstand van 207 kilometer luidt: 1 Johan de Muynck (Bel) 5 uur 44 minuie en 8 seconden. 2 Roger de Vlaeminck iBfl op 21 sec; 3 Rik van Linden (Bell zt, 4 Frzr.- cois van Looy iBel) zt. 5 Giacinto SanU-s- brogio (.1) zt; 6 Sebastian Pozo (Spizt. Oierino Gavazzi rit) zt; 8 Claudlo Bortolottt (lil zt: 9 Franceso Muser (II) zt: 10 Bruno V.- cino (It) zt. De uitslag van met Hemelvaartsdag von den zevende etappe, een tijdrit over 31 b lometer, luidt: 1 Francesco Moser «It> 50 minuten en 19 se conden. 2 Felice Gimondi rit) op 7 seconder 3 Knud Knudsen iNooi op 25 sec; 4 R Oi Ritter (Den) op 39 sec. 5 Roland Salm iZv. op 43 sec; 6 Johan de Muynck (Bel) op 6 sec; 7 Eddy Merckx (Bel) op 55 sec; 8 Jorse Marcussen (Den) op 1,01: 9 Roger de Vh- minck (Bel) zt. Algemeen klassement: 1 Moser 33 uur minuten en 20 seconden: 2 Gimondi op 7 se conden: 3 De Muynck op 40 secondes Salm op 59 seconden; 5 De Valemlnck cj 1.01: 6 Eddy Merckx (Bel) op 1.11: 7 WLc.- miro Pamzza rit) op 1.29: 8 Joseph Bruyfcf (Bel) op 1.33; 9 Giancarlo Bellini rit) op 1.3 10 Gianbatü Baronchelli (It) op 1.41. KRUININGEN - Donderdagmorgen om acht uur startten tweehonder dtwintig deelnemers voor de der tiende Zeeuwse driedaagse wandel tochten. Wethouder J. A. Nieuwen- liuyse van Reimerswaal gaf liet ver trek teken bij Ons Dorpshuis te Kruin ingen, waarna de wandelaars op pad gingen voor dertig, veertig of vijftig kilometer. I)e route voerde via Yerse ke. Wemeldinge. Hansweert, Den Inkel terug naar Kruiningen. Vrijdag gaan de lopers per autobus naar Oranjeplaat en gaan via Veere. Oostkapelle en Domburg naar de camping Oranjezon, waar de autobus sen de wandelaars weer opnemen en afvoeren naar Kruiningen. Zaterdag is de route Kruiningen, Kapelle. Krab- bendijke. Wemeldinge. Schore. Hans weert. Kruiningen. De sluiting zal za terdag om circa 16.00 uur plaats vin den voor het gemeentehuis te Kruinin gen Daar worden de Nederlandse, de Belgische, de Duitse en de Oosten rijkse vlaggen gestreken onder het spe- ieu van de voixsueueien, uonueiuag om 13.00 uur nam het college van b en w. van Reimerswaal een défilé ai- van de deelnemers aan de vijfentwin tigste Luctor et Emergo-tocht. De 986 deelnemers aan de vijf. tien, vijftien en vijfentwintig kilometer weiden uitge leide gedaan door de Koninklijke Harmonie EMM uit Kruiningen. de jeugddrumband Kindervreugd uil Antwerpen en de drumband MTV 69 uit Middelburg, die aansluitend het dorp in verschillende richtingen door kruisten. Aan deze tocht namen deel de school met dc Bijbel uil Kruinin gen. MTV 69 uil Middelburg, wandel sportvereniging De Blaar uit. Steen bergen. de voetbalvereniging Kruinin gen, de zwemclub Zeelandia uit Rei merswaal. de wandelsportvereniging Vremdiecke uit. Hoek. de wandelsport- vereniging De Vrijbuiters uit Temeu zen de Middenschool uit Antwerpen. Kindervreugd uit Antwerpen, de gym nastiekvereniging KWV uil Kruinin gen de gymnastiekvereniging Sparta uit. Krabbendijke. de Natuurvrienden uit Antwerpen en Ait> uit Antwerpen. Kwart voor vier geven de drumband en de turngroep van Kindervreugd uit Antwerpen een demonstratie voor Ons Dorpshuis te Kruiningen. 's-Avonds trad het. jeugdorkest van Kinder vreugd op eveneens in Ons Dorpshuis. Donderdagavond om vijf uur werd m het jeugdgebouw te Kruiningen de heer J. van de Parel uit Kruiningen tij dens een receptie gehuldigd ter gele genheid van het feit, dat de vijfentwin tigste Luctor et Emergo- toch ten ge houden werden en dat de heer Van de Parel dit evenement al die jaren als al- l geheel leider verzorgd heeft. Namens het sportcommite boden de neren M P Vermaire en P. D. Jopse een relax- stoel aan en voor zijn echtgenote wa ren er bloemen. Op de druk bezochte receptie memoreerde de heer A. M. Westveer de ontwikkeling van het sport comité in de afgelopen vijfentwin tig jaar. Namens het gemeentebestuur bood burgemeester mr. C. Pijl Hoge- weg de heer Van de Parel een gebrand schilderd raam met het gemeentewa pen van Reimerswaal aan. Hij zei on der meer, dat de heer Van de Parel Kruiningen tot ver over de landsgren zen een bekendheid gegeven had. De heer Matzinger bood een, cadeau aan namens het hoofdbestuur van de Ne derlandse Wandelsport Bond. Een tnm-trio tas ontving jubilaris van de heer P. J. M. Diepstraten, secretaris van de Zeeuwse Sportraad. Namens de wandelsportvereniging De Patrijzen bracht de heer J. A. Pouwer uit Colijn- splaat zijn gelukwensen over. Dick van de Berg uit Amsterdam hernieuwde zijn kennismaking met de heer Van de Parel van de contracten gelegd bij de jeugdvierdaagse te Amsterdam en bood de heer Van de Parel bloemen aan en bracht zijn gelukwensen over namens de Noordhollandse Wandel sport Bond. Tenslotte dankte de heer Van de Parel iedereen, die aanwezig was op de receptie en memoreerde in zijn toespraak ook de mededewerking van zijn collega's uit het sportcomité en de diverse anderen, die belangeloos voor deze sportiviteiten tijd vonden. WALCHEREN WINT VETERANENTOERNOO! VLISSINGEN - Walcheren is winntf geworden van zijn eigen veteranes- toernooi. De geel-witten versterkt nirt enkele oud-spelers van het eerste elf tal, versloegen in de finale Vlissingen, winnaar van de andere poule. De einduitslag luidt: 1 Walcheren, 2 Vlissingen, 3 Uiterton, 4 Zeelandia, 5 Zeeland Sport;, 6 LVV. 7 Goes, 8 Jong Ambon, 9 RCS, 10 Robur. De sportlvi- teitsprijs was voor Jong Ambon. Toernooi voor lagere elftallen Tem. Boys TERNEUZEN - De voetbalvereniging Terneuzense Boys sluit morgen ha terdag) zijn toernooien reeks af niet een toernooi voor lagere seniorenelt- tallen. Zestien ploegen komen in actie. Er wordt in vier poules gespeeld. De inde ling luidt: poule A: Terneuzense Boys 2. Temeuzen 3. Graauw 1 en SDO 1 Poule B: Tem. Boys 3. Philippine AZW 2 en Hoek 2. Poule C. Tem. Boys 4. Hoofdplaat 2. Hoek 4. AZW 3. Poule D: Tem Boys 5. Hoek 3. AZW 4 en SDO 2. Het toernooi begint om twaan uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 18