Gemeente Middelburg neemt deel aan regeling ambulancevervoer Opnieuw recordjaar voor veiling Krabbendijke Schutsluis en een half open havenkanaal bij Oosterschelde 'Bevredigend '75' voor veiling Zuid-Beveland BUITENLANDS GELD ZEEUWSE NUTSSPAARBANK DINSDAG 25 MEI 1978 RAAD BESLUIT MET RUIME MEERDERHEID TEGEN VOORSTEL VAN B.EN W.IN MIDDELBURG - De gemeenteraad van Middelburg heeft maandagmid dag met ruime meerderheid besloten deel te riemen in de gemeenschappe lijke regeling voor het ambulancever voer in Midden- en Noord-Zeeland met Goes als enige en centrale meid- post. De raad nam deze beslissing door met 13 tegen 6 stemmen het meerderheidsvoorstel van b. en w. om niet deel te nemen te verwerpen. Voorstanders om toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling waren de fracties van PvdA (inclusief de wet houders M. A. L. Hubregtse en H. Gil lissen). PPR. SGP en WD-raadsüd J. C. C. Crena Uiterwijk Tegenstanders van de regeling was alleen de CDA- fractie (Inclusief wethouder A. Bergs- hoeff). BU de hoofdelijke stemming brachten overigens twee raadsleden een ver keerde stem uit. Wethouder W. P, J. Baars (cda) stemde abusievelijk tegen het eigen b. en w.-voorstel en WD- raadslid J Griep stemde tegen zijn be doeling voor het voorstel van b. en w. Door deze vergissing naar belde kan ten bleef de uitslag van de stemming in feite gelijk. De raad nam de beslissing om tot de regeling toe te treden zonder verdere discussie nadat deze zaak al twee keer was aangehouden. Uiteindelijk zag een ruime meerderheid de regeling met een centrale meldpost in Goes als de beste oplossing. Het argument van de meerderheid van b. en w. om de regeling af te wijzen was een volgens hem mogelijk tijdsverlies dat met een centrale meldpost in Goes kan optreden. In het huidige situatie werkt het ambulancevervoer op Wal cheren met een meldpost in Vlissingen en een dependance in Middelburg. Op aandrang vanuit de raad namen b. en w. het voorstel om misbruik van subsidieregelingen op het gebied van restauratie en renovatie tegen te gaan. terug. De raad staat, zo bleek uit de voorbehandeling in commissies, in meerderheid wel achter het voorstel maar wil dit op bepaalde punten beter en verder zien uitgewerkt. Verschillende fracties maakten in de raadsvergadering wel gebruik om ver dere vragen over het voorstel te stel len. Daarbij bleek onder meer dat de fracties van PvdA en CDA het intrek ken van subsidie bij vermeend mis- NED. HERV. KERKEN Beroepen te Barendrecht, toezegging: A. A. Drost te Lemmer; te Krimpen aan de Lek: P. vermaat te Vlaardingen; te Rijswijk (ZH); E. J. C. Hammenga te Steenwijk; te Oldebroek: L. Quist te Molenaars graaf. Aangenomen naar Meppel: A. P. Nauta te Vlaardingen. GEREF. KERKEN Beroepen te Duisburg Mittel Meider- ich: L. G. Rozendal te Marum, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar St. Annaparochie: A. J P. Dondorp te Grijpskerk. Beroepen te Heinenoord; P. Bijl te Drijber. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zwaagwesteinde: H. P. Brandsma, missionair predikant van Hilversum-Oost, wonende te Amers foort. Bedankt voor Onstwedde: J. van Dij ken te Dedemsvaart. Beroepbaarstelling: H. P. Brandsma. missionair predikant, wonende te Amersfoort, Jacob Catslaan 51. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Haamstede: L. Blok te Capelle aan de IJssel; voor Hoofddorp: J. Karei te Opheus- den. OUD GEREF. GEMEENTEN IN NE DERLAND Bedankt voor Utrecht: A. van der Meer te Oosterland. Uitvoering sluis- en kanaalwerken kost vijf jaar en twee maanden GOES - Nog dit jaar moet worden begonnen met de voorbereiding van de sluis- en kanaalwerken bij Goes. In het rapport van de com missie Zuurdeeg is een schema op-i genomen. In juli zou de onteige ningsprocedure. die anderhalf jaar in beslag neemt, moeten beginnen. Bovendien moet in juli gestart wor den met het definitief ontwerp en bestek van de sluis en het havenka naal (duur ongeveer één jaar). In 1977 en 1978 volgt de goedkeurings procedure (acht maanden schat de commissie). In maart '78 moet de aanbestedingsprocedure (duur drie maanden) starten, op 1 juli'78 kan dan de eerste spa voor de uitvoering van de werken tot aan de zeekering iduur drie jaar) de grond in Op 1 april 1981 kan de uitmonding aan gelegd worden iduur vijf maanden) en dan zou het hele karwei op 1 sep tember 1981 geklaard kunnen zijn. Totale tijdsduur: vijf jaar en twee maanden. Gaat de Oosterschelde volledig dicht dan ontstaat een andere si tuatie. De afsluitingswerken kun nen, volgens de huidige gegevens, in dat geval in 1981 gereed zijn. De aanpassingswerken bij Goes dienen ook in dat jaar gereed te zijn. Deze tijdsduur is, volgens de commissie, kort. De commissie meent dan ook dat, omgeen tijd te verliezen. Goes nu eigenlijk al zou moeten starten met de grondwervmg. Begin 1978 zal dan toch zeker met de bouw van de nieuwe schutsluis begonnen moeten worden. bruik verder willen laten gaan dan de 50 procent die b en w. voorstellen. Vanuit de raad kwamen verschillende kritische kanttekeningen bij het voor stel om ruim 64.000 gulden uit te trek ken voor de inrichting van nieuwe werkruimten in hel stadhuis. Van CDA-kant noemde de heer M. L. Al- mekinders het opmerkelijk dat b. en w. voor deze onvoorziene zaak wel mogelijkheden kunnen scheppen, ter wijl verzoeken vanuit de raad in het recente verleden werden afgewezen omdat er geen geld zou zijn. Hij noemde op dit punt de taakverlich ting voor onderwijzers, subsidie aan het dierenasiel en de subsidiëring van VOOR VEILING TERNEUZEN WAS 1975 GUNSTIG orgelconcerten Wethouder BerghoefI van financiën antwoordde dat de in richting een eenmalige zaak is en dit mogelijk wordt gemaakt door een on verwachtse meevaller in de begroting van vorig jaar. Van PvdA-kant uitte fractievoorzitter D. Boogerd mede namens de PPR- fractie kritiek op het feit dat de inrich tingskosten ook betrekking hebben op de inrichting van de gemeentewinkel, terwijl de plannen voor een gemeente winkel (de welzijnsraad maakte hier al geruime tijd geleden een rapport over) nog nooit in de raad zijn besproken. Burgemeester Wolters zegde toe dat dit alsnog zal gebeuren. De PPR-fractie stemde uiteindelijk tegen het voorstel Deze houding werd ingegeven door het feit dat men een uitgave van zo'n 2700 gulden voor een nieuw wethoudersbureau veel te duur en onnodig hoog vond De WD-ffactie had bij monde van ce heer J Griep ook wel moeite met de hoogte van de uitfa- ve. maar zag hierin geen aanleiding om tegen stemmen. Bij de rondvraag informeerde raadslid A. H Kamermans <ppr) naar de voort- gang bij de besprekingen met de eige naar van hef Trefcenter om op het parkeerterrein van het grootwinkel bedrijf betaald parkeren in te voeren. Burgemeester Wolters stelde dat hier over gesproken was, maar dit voorlo pig nog niet het geval zal zijn. In de Lange Delft en Nieuw Burgt, zijn tot nu toe nog maar 17 bewoners geïn teresseerd m de door de gemeente voorgestelde regeling om tegen beta ling vervangende parkeerruimte aan te bieden als de Lange Delft wordt afge sloten. Dit antwoordde de burgemees ter op vragen van mevrouw J. J. van der Wel-Beije (pvda). 'Garden Fète' 'Missions to Seamen' VLISSINGEN - Zaterdag 29 mei houdt de 'Missions to Seamen' in Vlissingen-Oost het jaarlijkse 'Garden Fëte' Het 'Garden Fête' zal om 14 30 uur door mevrouw Huber-Schneider. de echtgenote van de burgemeester van Goes, worden geopend. Allerlei ac tiviteiten zoals de grote loterij, het bal- lengoolen, het rad van avontuur een 'schateiland' en een foto-puzzel gaan dan van start. Om 15.45 uur begint de voetbalwed strijd tussen een elftal van de Loodsen Voetbal Vereniging uit Vlissingen en een gecombineerd elftal bestaande uit spelers van de binnenliggende schepen op Scheldepoort. Vervolgens wordt om 16.45 uur de hoofdprijs van het schateiland, be staande uit een diner voor twee perso nen, bekend gemaakt. Tenslotte is om 17.45 uur de trekking van de grote ver loting met als hoofdprijs een weekend met een motorboot op het Veerse Meer De tweede prijs is een dagtoer naar Londen, de derde prijs is een ca mera en de vierde prijs is een diner voor twee personen. VOORDELIG SALDO IN MINDERING OP CHAMPIGNON-VERLIEZEN LEDENTAL OPNIEUW GEDAALD GOES - De veilingvereniging 'Zuid- Beveland' in Goes heeft een bevredi gend jaar achter de rug. Dat meldt het bestuur van de veilingvereniging in het jaarverslag 1975 van de WZB. 'In het boekjaar 1975 is de geldelijke om zet in zijn totaliteit niet tegengeval len, dit mede dankzij de vrij hoge prijzen van het zomerfruit. Vooral de appelen, waarvan men in eerste in- TERNEUZEN - DCe coöperatieve vei- ling "Zeeuwsch-Vlaandercn' te Ter- Confectiefabriek neuzen heeft het hnpbiaar 1Q7.1 *»fce_ neuzen heeft het boekjaar 1975 afge sloten met gunstige financiële resulta ten. Na de gebruikelijke afschrijvin gen op gebouwen en inventaris tot een bedrag van ƒ522.000,- resteert een winstsaldo van 14.629.95. Het be stuur stelt voor dit saldo te voegen bij de algemene reserve. Op dinsdag 1 juni wordt de algemene ledenverga dering gehouden van deze veiling. Bij de behandeling van de tarieven voor 1976 wordt voorgesteld gastvei- lers voor 1 jaar ter introductie te laten veilen tegen de tarieven welke gelden voor de leden. Uit het jaarverslag van secretaris CL de Cock blijkt dat de om zet van deze veiling in 1975 is gestegen tot ruim 6 miljoen gulden, dat was bijna ƒ800.000.- meer dan het jaar daarvoor. Het eigen vermogen van de vereniging steeg tot 18 procent Er is een voortdurende uitbouw van de activiteiten binnen de veiling coöperatie Kapelle-Temeuzen. Er is tussen deze veilingen een gezamenlijk fustpark en gezaenlijke administratie. Vrijwel alle produkten uit Zeeusch- Vlaanderen werden in 1975 in Kapelle geveild en het bestuur zegt overtuigd te zijn van de betere prijszetting welke hierdoor ontstond. Toch zegt het bestuur van mening te blijven dat voor de verdere toekomst het streven gericht, moet blijven op een nog grotere concentratie van het aan bod in Zeeland ol mogelijk in Zuidwest-Nederland. Het ledental van de Terneuzense veiling bedroeg op 1 januari 139, dat as drie minder dan een jaar geleden. Grote zorgen zegt het be stuur van de veiling Temeuzen te heb ben over de kostenstijging. Bij de koelhuisexploitatie spelen vooral de stijgende energiekosten een grote rol. Zonder verdere behandeling ging de raad unaniem akkoord met aankoop van het fabriekscomplex van de vroe gere confectiefabriek aan het Molen water. Zoals gemeld is het de bedoe ling om de fabriek te slopen, waarna er een kleine 20 woningen gebouwd kunnen worden. Het overgrote deel van de agendapun ten werkte de raad verder'bij'hamer slag at Zo ging men unaniem akkoord met aankkoop van ruim 40.000 vier kante meter grond aan de Brigdamse- weg voor het uitbreidingsplan Klaren- beek III. keurde men alle onderwijs- voorstellen goed en stemde men in met subsidiëring van de 'stichting welzijn buitenlandse werknemers'. VIJF GEWONDEN BIJ BOTSING IN KERKWERVE KERKWERVE - Bij een verkeerson geval, zondagavond omstreeks lialfzes in Kerkwerve, zijn vijf personen min of meer ernstig gewond geraakt. Het ongeluk gebeulde toen de perso nenautobestuurder H. van H. uit Rot terdam, die over de Kakkersweelweg reed op de kruising met de Heuvelsweg geen voorrang verleende aan de auto bestuurder H. H. uit Borgerhout (B). Beide wagens botsten op elkaar en lie pen zeer zware schade op. Vijf perso nen, drie inzittenden van de auto van H. van H. en twee uit de wagen van H. H. liepen min of meer zware verwon dingen op. Zij moesten per ambulance worden overgebracht naar het Zweedse Rode Kruiszlekenhuis in Zie- rikzee. OMZET STEEG MET 14 PROCENT OMZET VOOR HET EERST BOVEN DE ACHT MILJOEN KRABBENDIJKE - De omzet van de veilingvereniging 'Krabbendijke en Omstreken' te Krabbendijke heeft over het kalenderjaar 1975 een stij ging van ruim 14 procent ten opzichte van de recordomzet van 1974, ondanks een lagere kg-aanvoer, te zien gege ven. In 1975 kwam de omzet voor het eerst boven de 8 miljoen gulden ƒ8.186.703,- tegen ƒ7.172.156,- in 1974, een stijging dus van ruim één miljoen gulden. Dit blijkt uit het jaarverslag over 1975. Aan hard fruit werd in 1975 ruim 11 mil joen kilo geveild: 8.853.148 kg appels en 2.864.325 kg peren tegenover 9.095.804 kg appels cn 3.689.231 kg pe ren in 1974. Van de aangevoerde appels was 35.3 procent kwaliteitsklasse I, 54.8 procent klasse klasse 3 en 8 procent kroet. Bij de pe ren was dit percentage 46,4 procent klasse 1. 49.6 procent klasse 2, 2.3 pro cent klasse 3 en 1.7 procent kroet. Bij de appelrassen nam de Golden De licious de voornaamste plaats in met 45,7 procent, gevolgd door de Cox's Orange Pippin met 19,8 procent en de Winston met 7,1 procent. Bij de peren was het voornaamste ras nog steeds de Conference met 54,6 procent, gevolgd door de Doyenné du Cornice en Beurré Hardy met respectievelijk 12,9 en 10,1 procent. De mindere perenoogst komt vooral tot uiting bij de Beurré Hardy en B.L. d'Avranches waarvan in 1975 respectievelijk ruim 290.000 kg en ruim 88,000 kg werden geveild, tegenover ruim 961.000 kg en ruim 435.000 kg in 1974. De gemiddelde prijs van de ap pels lag in 1975 ruim 7,5 cent per kg hoger dan in 1974, de peren waren in 1975 ruim 25 cent per kg duurder dan het voorgaande j aar. De gemiddelde prijzen per kg van de Aanvoer voornaamste appelrassen over 1975 waren (tussen de gemiddelde prijzen over 1974): Cox's Orange Pippin 62,94 (69,56), Golden Delicious 52,13 (35.80), Goudrenet 65,46 (55,42), James Grieves 72,- (61,78 en Winston 95.96 (72,81). Van de voornaamste pererassen waren de geiddelde prijzen: B.L. d'Avranches 69.39 (30,45). Br Hardy 79,35 (33,94) Conférence 69,91 (68,42), D. du Cornice 109.67 (55,59) en Pr. de Trévoux 52,77 (33,04). Bij deze laatste prijzen komt de gerin- gere oogst van de verschillende pere- 7,9^'procent rassen duidelijk tot uiting. Een totaal ander beeld laten deze prij zen zien, berekend over het afgelopen seizoen, waarbij ook weer duidelijk de geringere kilo-opbrengst bij de peren merkbaar is. De gemiddelde prijs van de appels over het seizoen 1975/1976 lag ruim 4 procent lager dan in het sei zoen 1974/1975, de peren waren in 1975/1976 bijna 50 ct duurder dan in 1974/1975. De gemiddelde prijzen van de voornaamste appelrassen over het seizoen 1975/1976 ware (tussen de gemiddelde prijzen over 1974/1975): Cox's Orange Pippin 63,56 (71,74), Gol den Delicious 43,17 (47.65), Goudrenet 58,10 (71,61), James Grieves 72,00 (61,78) en Winston 78,88 (74,95), Van de voornaamste pererassen geven deze prijzen het volgende beeld: B.L. d'Avranches 69,39 (30,45), Br. Hardy 79.35 (33,94), Conférence 105,20 <55,28),D. du Comice 125,42 (54,95) en Pr. de Trévoux 53,14 (33,04). Verder wordt in het jaarverslag een overzicht gegeven van dc aanvoer in kilogrammen en geldt en de gemid delde prijzen over de laatste vijf ja- (Slot van pagina 1 stormvloedkering, de terreinprijzen zodanig worden dat een buitendijks industrieterrein bij Goes vergeleken met andere soortgelijke terreinen in Zeeland erg ongunstig in de markt zal liggen. Deze overweging heeft ertoe ge leld de sluis weer dichter bij de Ooster schelde te situeren. De aistand wordt nu ongeveer 500 meter. De commissie Zuurdeeg: „De wat lan gere voorhaven biedt, zij het wat mar ginaal, nog een mogelijkheid tot de aanzet van een insteekhaven, indien daaraan toch ooit nog behoefte zou be staan. De verkavelingsmogelijkheden voor. een eventueel nat industrieterrein aan een dergelijke insteekhaven zijn echter niet gunstig en ook dat heeft weer een nadelige invloed op de uitgif teprijzen". Afmetingen In het eerste rapport werden de afme tingen van de nieuwe sluis vastges teld op 10 meter breedte en 86 meter lengte. Deze maten worden ook in het nieuwe rapport gehanteerd. Maar de commissie voegt er aan toe: „Bij b. en w. van Goes en bij de Goese industrie leeft nog steeds de wens tot een 14 me ter brede sluis, zoals ook in het rap port van juli 1973 vermeld 's "Qezjpn de veel minder gunstige mogelijkheden tot een buitendijks nat industrieterrein bij uitvoering van een half-open Oos- terscheldeplan, ware te overwegen de sluis niet alleen met een breedte van 14 meter, maar ook met een grote schut- lengte (100 meter) uit te voeren. Dit met het oog op het eventueel realise ren van achter de sluis gelegen nat in dustrieterrein voor binnenvaartsche pen van 2000 ton". Verder wordt gemeld dat 'onder dc huidige condities op de Oosterschelde' voor binnenvaartschepen tot 1350 ion, zelfs bij lage waterstanden, vaart in het kanaal mogelijk is. Het rapport: „De kielspeling is dan wel gering. De omstandigheden na gereedkomen van de stormvloedkering worden echter gunstiger door de dan geringere tij amplitude. De dijken langs het nieuwe geddelte binnenhavenkanaal zijn voorshands opgezet met een kruinhoogte van NAP 3.50 meter, ongeveer overeenkomstig de kruinhoogten van de huidige ka naaldijk nabij de sluis. Vermeld dient te worden dat de waterkering langs het binnenhavenkanaal, met name in de stad Goes, onvoldoende verhoogd kunnen worden om aan de in feite aan deze waterkering te stellen eisen te kunnen voldoen. Dit aspect is mede van invloed op de hoogte van de tweede vloedkering in de nieuwe schutsluis". De kanaaluitmonding op de Ooster schelde biedt wat meer problemen dan wanneer die Oosterschelde volledig zou worden afgesloten De commissie Zuurdeeg wijst erop dat bij een half open Oosterschelde nog steeds sprake zal zijn van eb- en vloedstromingen en zandtransport. „Wellicht is hel nood- Presentatie zakelijk in verband met een goede in vaart en het voorkomen van aanzan- dingen. vanaf de zuidelijke buitenha- venkanaaldijk een havendam in de Oosterschelde uit te bouwen. In totaal kost de uitvoering dan tussen de 27 en 30 miljoen gulden. Rijkswa terstaat neemt in elk geval ƒ27.190.000,- voor z'n rekening. Wil Goes een grotere sluis dan zal het daarvoor om en nabij de 2 miljoen neer moeten tellen. Bij een strakke planning kan het ka naal en sluiswerk bij Goes eind 1981 gereed zijn. Maar dan moet wel nog dit jaar een beslissing genomen wor den over de wijze van afsluiting van de Oosterschelde. Voor wat betreft de financiën valt in het rapport van de commissie Zuurdeeg te lezen dat een sluis van 10 bij 86 meter 13.230.000,- kost: een sluis van 14 bij 86 meter kost 15.050.000,-, terwijl een sluis van 14 bij 100 meter neerkolnt op een uitgave van 15.670.000.-. In alle gevallen komen daarbij dan Tijdens de officiële presentatie van het rapport van de commissie Zuurdeeg, maandagmiddag in hotel Terminus, voorspelde burgemeester mr. F. G. A. Huber dat het onwaarschijnlijk is dat er nog veel woorden vuil gemaakt zul len worden aan de keuze van de afme tingen van de sluis. Hij wees in dit ver band op de wens van da gemeenteraad om de breedte vast te stellen op 14 me ter. Nieuw is wel de lengte. Aanvanke lijk werd steeds uitgegaan van 86 me ter. nu is duidelijk geworden dat 100 meter aantrekkelijker is. Maar die 4 meter extra gaan Goes dar. wel een kleme 600.000 - meer kosten. Over de financiële kant van de zaak zei mr. Huber onder meer: „Budgettair zijn er geen problemen, aangezien we al reke ning hadden gehouden met een forse post voor de sluis. De budgettaire ruimte is er". De bereidheid bij de ge vestigde bedrijven langs het kanaal om mee te betalen in de meerkosten, die voor rekening van Goes komen, is overigens gering. Duidelijk is echter dat juist bedrijven als de AKF en De Jong en Snoey gebaat zijn bij een bre dere sluis omdat die bedrijven te ma ken hebben met grote transporten. Burgemeester Huber daarover: „De AKF heeft zich destijds bereid ver klaard mee te betalen, maar dan op voorwaarde dat andere bedrijven ook die bereidheid zouden tonen. We heb ben als gemeente een enquête gehou den en daaruit bleek dat die bereid heid er nauwelijks was". Het ziet er wel naar uit dat de be staande bedrijven hun produktie zul len uitbreiden, wanneer de sluis ver breed is. Wethouder drs. J. Dijkgraaf: „De kans dat de AKF dan zal uitbrei den is niet uitgesloten". En verder mikte dc gemmente Goes, voor wat betreft de werkgelegenheid, op nieuwe bedrijven die zich kunnen ves tigen op de nieuw te creëren indus- triegronden achter de nieuwe sluis. Aanvoer in kilogrammen over 1975 (met tussen O de aanvoeren van resp. 1974. 1973. 1972 en 1971): appels 8.853.148 kg (9.095.804. 7.587.804. 7 587.297. 7.905.548 en 9.438.749): peren: 2.864325 kg. (3.689.231. 1.748.528. 2.340.740 en 3.302.425); pruimen: 6.226 kg, (22.815, 4.024, 6.525 en 34.409): aardbeien: 30.011 kg (14.463. 22.000. 19.429 en 21.567); zwarte bessen: 35.414 kg. (17.218. 6.530. 20.980 en 22.651); frambozen- 15.423 kg. (15.551. 15,800. 10.740 en 9.780); bramen: 22.996 kg, (27.198, 30.028, 14.222 en 6.232); rode besseb 16.068 kg. (6.570. 12.888, 12.816 en 13,204); morellen: 1.650 kg, (8.098, 80, 575 en 19.350); pr. bonen 70.561 kg, (62.777, 89.487, 63.234 en 75.511), Aanvoer in geld over 1975: appels ƒ5.212.705,-, (4.660.265, 4.208.184, 3.786.696 en 3.109.597); peren: ƒ2.148.669,-. peren: ƒ2.148.669,- (1.834.034, 1.201.411, 1 271.268 en 1.573.932): pruimen: ƒ17.172,-, (17.758, 4.442, 6.829 en 36.305); aardbeien: ƒ38.018, (23.902, 32.399, 31.271 en 35.913); zwarte bessen: 70.240, (47.589, 19.810, 44.423 en 62.063); frambozen: ƒ47.684,-, (45.963, 53.322, 29.559 en 25.287); bramen: ƒ37.452. (48.884, 76.837, 38.076 en 13.228); rode bessen: ƒ31.130,-. (12.501, 18.163. 16.112 en 22.339); pr. bonen ƒ97.726.-, (108.489. 87.114, 88.180 en 80.762); morellen: ƒ2.921. (14.849, 158, 967 en 16.647); di versen: ƒ482.986, (357.922, 398.820, 447.974 en 416.193). Gemiddelde prijzen per 100 kg over 1975: appels: 55,88, (51,24, 55,46, 47,90 en 32,95): peren: ƒ75,01, (49,71, 68,71, 54,31 en 47,66); pruimen: ƒ275,81, (77,83, 110,39, 104,66 en 105,51); aard beien: 126,68, (165,26,147,27,160.95 en 166,52); zwarte bessen: 198,34, (276,39, 303, 37, 211,74 en 274,-); frambozen: ƒ309,17, (295,56, 337,48, 275,22 en 258,55); brasmen: ƒ162,86, (179,73, 255,88, 267,73 en 212,25); rode bessen: 193,74, (190,27, 140,93, 125,72 en 169,18); morellen: 177,03, (183,37, 197,50, 168,17 en 86,03); pr. bonen: 138,50, (172,82, 97,35,139,45 en 106,95). stantie dacht dat er een over-aanbod zou ontstaan, hebben zich wat de prijsvorming betreft goed gehouden', aldus het jaarverslag. Anders lag het, volgens het jaarverslag met de peren, vooral wat de kilogram- aopbrengst betreft. 'De abnormaal vroege ontwikkeling van de peren In het voorjaar 1975 gaf aanleiding tot zeer pessimistische gedachten. Inder daad is ook gebleken dat perebloesem in februari tot de slechte uitzonderin gen moet worden gerekend. Bij de meeste rassen konden de hoge prijzen de lage kilogramopbrengst dan ook niet goedmaken Ons grootste ras 'con ference' liet zich nog het gunstigst zien', aldus het jaarverslag Tóch kar het bestuur constateren: 'Alles bij el kaar genomen kan men spreken van een gunstig resultaat van de velling in het afgelopen boekjaar en juist dit, ge zien in het licht van de niet-verhoogde tarieven van provisie, welke voor de leden steeds op 6 procent staat'. Het bestuur stelde voor om het voordelig saldo over 1975 van 30.805.72 in min- dering te brengen op de sluitrekening- champignonverliezen. Dat voorstel is al verwerkt in de balans per 31 decem ber 1975. Het bestuur: „Er dient hierbij vermeld te worden dat dit resultaat is verkregen na normale afschrijving van ƒ405.000,- over 1975'. Minder leden Het ledental is in 1975 opnieuw ge daald, nu van 461 per december 1974, naar 401 eind 1975. Het bestuur meldt verder dat de samenwerking tussen de veiling 'Krabbendijke en omgeving' en de WZB goed genoemd kan wor den. Overigens worden nog meer mo gelijkheden tot nauwere samenwer king onderzocht. In het verslagjaar werd de administra tie van 'Krabbendijke' ingevoerd op de computer van Goes. Intussen is uok de administratie van de veiling 'Kapelle Biezelinge en omstreken' en 'Zeeuwsch-Vlaanderen' op de compu ter van veiling Goes ingebracht. 'Op deze wijze zou het mogelijk moeten zijn om geleidelijk dichter bij elkaar te komen', aldus het WZB-bestuur. De omzet van de veiling in Goes daalde in 1975 tot 11.788.230.90. In 1974 was de omzet nog ƒ12.401.318,07. De cijfers zagen er zo uit: Totaal fruit 10.452.327,70; totaal groenten ƒ332.563,09; aardappelen ƒ102.240.81; diversen 2.935,72 en verpachte boom gaarden 3.888.412,40. Het jaarverslag komt aan de orde tij dens de algemene ledenvergadering op vrijdag 28 mei, 's avonds om half acht in het veilinggebouw. Dan komen ook de tarieven aan de orde. Het voor stel van het bestuur is om de veiling- provisie voor leden op 6 procent vast te stellen en voor gasten op 8 procent (ter veiling aangevoerd en contract- produkt) en voor wat betreft produk ten, die buiten het veilingterrein zijn verhandeld 4 procent voor leden en 6 procent voor gasten. Drie rijverboden bij alcohol-controle Goes GOES - In het kader van een alge mene alcohol-controle in Zeeland en Zuid-Holland heeft de Goese politie in de nacht van zaterdag op zondag (van 23.00 tot 3.00 uur) zes bestuurders van personenauto's, vier bromfietsers en vier fiersers aangehouden. Eén brom fietser en twee fietsers kregen een rij verbod opgelegd. Verder bleek één brommer technische gebreken te veroorzaken, waarvoor procesverbaal werd opgemaakt. Eén fietser kreeg een bekeuring omdat zijn licht het niet deed, een bromfietser werd bekeurd wegens het voorttrekken van een fietser en een andere bromfiet ser kreeg een bekeuring omdat hij in de verboden richting reed. ADVERTENTIE In Rome en Parijs, maar ook in Tokio en New York. overal kunt u terecht met uw reischeques. Beschikt u liever over kontant buitenlands geld? Ook dat is mogelijk. Vergeet vooral de reis-en bagageverzekering niet. Haal uw reischeques - eurocheques uw buitenlands geld en uw reisverzekering bij de

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4